Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) pd válasza EnterR (#42249) üzenetére


pd
tag

Mellesleg a legelső segédletben az FX tuninghoz szó szerint le van írva ugyanaz, amit mindenki mond.

nomad138: Én megértem, hogy frusztráló, hogy nem megy valamiért a dolog, de most komolyan már, azért van ott.

És mivel nagyon látszik, hogy új vagy a témában, és úgy egyébként a fórumon is, egy-két jó tanácsot hadd adjak!

1. Ha le van írva egy jó összefoglaló, segédlet stb. valami, az azért van ott, mert ha betartod, az esetek 95%-ában célra vezet. Ha nem megy valami, szívesen segít mindenki, de mivel te szeretnél valamit elérni, vedd a fáradságot, olvasd el őket, és tartsd is be, hidd el menni fog. Nem véletlenül kerültek oda, valaki azért szánta rá az idejét, hogy segítségül szolgáljanak.

2. Ne írj 2-3 percenként új bejegyzést, arra ott van a "szerkesztés" funkció. 5 percen belül szerkeszd egybe a mondanivalód. Ha több embernek válaszolsz egyszerre, akkor is (mint most én).

3. Konkrétan ehhez az esethez: Nem tudom, milyen beállítások mellett akadoznak a játékok, nem írtad le. De azért a gépedhez igazítsd az elvárásaid. A CPU-d és a VGA-d is nagyon jó, középkategóriás eszköz. A játékok beállításait ezért ne úgy kezdd, hogy mindent felnyomsz ultrára, mert nem fognak menni. Kapcsolj ki olyan erőforrásigényes dolgokat, mint a vsync, antialiasing, textúrafelbontást állítsd mediumra stb. Ne várd el a gépedtől, hogy a tesztek meg bemutatóvideók alatt látott beállításokat tudjon, ott kőkemény felső-felsőkategóriás konfigurációkat használnak.

[ Szerkesztve ]

(#42252) Stylerr


Stylerr
addikt

nomad138: 800mhz-n fut a RAM-od?!

[ Szerkesztve ]

(#42253) EnterR válasza Stylerr (#42252) üzenetére


EnterR
veterán

Az a 800MHz az effektív 1600. Nálam CPU-z 800MHz-t ír, de a valódi üzemórajel 1600.

PSN ID: marquuard

(#42254) nomad138 válasza pd (#42251) üzenetére


nomad138
tag

Teljesen igazad van! Egyet értek veled. CSAK nekem volt egy MSI Gaming R9 270 ami mellett a processzorom maximális 3,8Ghz-en futott! Vidáman futkoztam a pályán és még videóztam is a frapsal ULTRA 2xMsaa. Szóval nekem senki se mondja hogy egy erősebb kártyával nem tudja hozni ugyan azt a szintet sőt még egy kicsit jobbat is. Hiába a LOW, hiába a MEDIUM, hiába a HIGH, hiába a 720P vagy Vsync off, Motion Blur 0% a játék akkor is laggol! 3-or raktam újra nem segített. 2-er a Windows-t azt sem segített! Nagyon türelmes és segítőkész csapat vagytok. De 2 ilyen csapat sem tudná megmagyarázni hogy hirtelen kevés lett a gép. itt van egy videó arról hogy mit tudott az MSI a gépemben!

https://www.youtube.com/watch?v=8IAXLFIYWQc

4 perc után mondom a videóban hogy milyen beállításokon ment a játék. Ott felvétel közben laggolt úgy hogy kényelmesen játszottam vele és nem zavart annyira mint az amit ez alap sima játék közben produkál.

[ Szerkesztve ]

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#42255) EnterR válasza nomad138 (#42254) üzenetére


EnterR
veterán

Úgy emlékszem, hogy voltam veled egy csapatban Conquest Large-ban :D

PSN ID: marquuard

(#42256) pipo112 válasza nomad138 (#42254) üzenetére


pipo112
senior tag

Akkor lehet a VGA szar be kéne tesztelni más konfigba de mindenkép csináld meg amiket írtunk teszteld azokkal a beállításokkal

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#42257) EnterR válasza nomad138 (#42254) üzenetére


EnterR
veterán

Legelőször tényleg csináld meg a BIOS resetet. 270X topikban olvastam, hogy végigflashelted az összes BIOS verziót, ezek után kell egy BIOS reset. Aztán újra beállítasz mindent.

Hülye kérdés, de a kártya ugye x16-ban van? :)) Esetleg kiszedhetnéd a slotból a kártyát, és újra ráköthetnéd a tápra. Előfordulhat, hogy valami nem érintkezik pontosan, de ezt kétlem. Egy próbát mindenképpen megér. Milyen tápod van? Mert a sima 270 csak egy tápcsatis, a 270X meg kettő. Előfordulhat, hogy a táp nem tud elég kakaót leadni a VGA felé.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#42258) ViZion válasza nomad138 (#42254) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem a bios beállításokon túl ott valami driver hiba is van. Haladj sorban: VGA, ramok, ki-be, csatlakozókat ki-be, ellenőrizd, hogy VGA-n venti megy-e. Mivel nem borul meg a gép, gyanítom, hogy nem ram hiba, de egy memtest futtatás sem árthat... ne a winDOS ram tesztet, mert nemrég azon átment egy laptop nálam, majd a memtest nem győzte sorolni a hibákat... fain. Procin is mozgasd meg óvatosan a hűtőt, hogy nem laza-e.

Bios beállításokról volt szó, CPU NB-re is adhatsz kicsi plusszt, akár ramot is feljebb rakhatod, HT link és CPU NB legyen 2000, ramot rakd 1333-ra @1,5 V és ezzel ezeket ki is zártuk mint hibalehetőséget, sebességben picit vesztesz, de ez minimális, viszont a procit lehet húzni...

Nah, akkor proci: szerintem ragaszkodj a 4 GHz-hoz, első körben. IBT-vel teszteld, találj meg egy jó feszt, amin még tudod hűteni. Figyled a magok sebességét pl. open HW monitorral, na meg a hőfokokat is.

Driverek: laphoz az oldalukról szedd le a drivereket, VGA-hoz is a stabilt, ne a bétát, illetve kérdezz rá a topikjában, melyik a legstabilabb ahhoz. A mindenféle szoftveres tuning szutykokat szedd le! Autoruns-al vagy CCleanerrel nézd meg milyen progik indulnak, milyen szolgáltatások. Folyamatokba is nézz bele, mi az, ami sok CPU-t vagy ramot foglal. AHCI drivert is rakj fel. Net keretrendszer 4.0 és 4.5 fel kellene raknod, meg amúgy is a frissítések jó része nem viccből van...

Marad még egy lehetőség... esetleg a VGA-nak van valami ram hibája. Furmark-al küldjed meg, ha furákat csinál, csíkoz, akkor ott lesz a hiba. Driverre tenném a voksom, de azért kis összegben VGA hibára is... :U A proci tuning meg csak így alakult, majd belejössz, de szvsz nem ott van a gond.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42259) EnterR válasza ViZion (#42258) üzenetére


EnterR
veterán

HT Link meg NB neki gyárilag 2000MHz. Már próbálta 2200MHz-t, de AERO berottyantott. Tehát szerintem azt ne erőltesse. Nekem gyárin tökéletes. Tapasztalatok alapján a 13.12-es WHQL driver az, ami tökéletes. 14.x-el nálam RSD van BF4 multi alatt. (Red Screen of Death)

nomad138: Viszont az ASRock AXTU-ját instant töröld, az felülírja az összes BIOS beállítást, ha abban variáltál valamit. Most olvasom hátrébb, nincs fent egyetlen Windows frissítés se a gépeden? :Y

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#42260) nomad138


nomad138
tag

20:30 után tudok csak jelentkezni újra! Köszönöm mindent amit eddig segítettetek! Csak az SP 1 van fent. Az a programot már letöröltem mert erre én is gondoltam. A default beállítások már megvoltak. Csináljak egy CMOS Cleart vagy ne? Ha játszottunk együtt az király! Esetleg felvennélek az ismerőseim közé feltéve ha engedi az Origin! :D

[ Szerkesztve ]

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#42261) ViZion válasza EnterR (#42259) üzenetére


ViZion
félisten

2000-et írtam, driverrem meg azt, hogy kérdezze meg a kártya topikjában. Ha meg bios frissítés is volt, alap a reset, van, akinél Asus-t kétszer is kellett updatelni, mert valami nem volt "kerek", pedig jónak tűnt... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42262) EnterR válasza nomad138 (#42260) üzenetére


EnterR
veterán

Akkor lehet, hogy félreértettelek. Én a Windows Update-ket kérdeztem. Remélem, azok azért fent vannak. :D

PSN ID: marquuard

(#42263) nomad138 válasza EnterR (#42262) üzenetére


nomad138
tag

Az automatikus frissítéseket egyből kikapcsolom telepítés után mert lebuktatja hogy nem eredeti :( Erre még nem ruháztam be.

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#42264) ViZion válasza nomad138 (#42263) üzenetére


ViZion
félisten

Ez sem így van, de ezt nem lehet megbeszélni, mert a -tudjuk mi- minden formában tilos, kizárhatnak miatta. Tényleg keress valakit a környékeden, kevesebb idegeskedés lenne.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42265) nomad138 válasza ViZion (#42264) üzenetére


nomad138
tag

A VGA-t tegnap kiszedtem 2-er is majd újra beraktam. A Max amit még tudok hűteni az a 1.350 feletti következő lépcső akkor már 75°C+ fokos volt a processzor, a magok egyenként meg 63°C. A ram-nál gondolom egyértelmű lesz hogy hol kell feszt állítani meg az 1333Mhz-et. A HT 2200-on dögleszti az AERO felületet. AZ NB meg 2000Mhz alapból. Egy rendes Memtest programot akkor ajánlanátok nekem vagy ez a neve? (Memtest) A driver ami fent van az a 14.3 beta. Akkor felteszem a 13.12-őt bár múltkor sem segített a driver csere( a drivert az ajánlott módon törlöm le). A bios flash-elés után(tegnap volt) ma csináltam egy default beállítást sőt tegnap volt egy CMOS Clear is. Egy rendes Furmark-ot is kérnék tőletek mert amit leszedtem egyik nap az egy kalap szar volt semmit sem tudtam állítani recés volt a kép azzal nem lehetett tesztelni. A Valey 1.0-val volt tesztelve még újratelepítés előtt azon jól szerepelt. Megnéztem hogy mi az-az ACHI de valami intel programot dobott ki az kell nekem?(I (Advance Host Controller Interface) SATA (Serial ATA) Storage Driver)?

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#42266) ViZion válasza nomad138 (#42265) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor 1,3 V-hez keress frekit. Ramot elég, ha visszarakod 1333-ra, ott 1,5 V lesz, oda elég. HT link és CPU NB is legyen 2000, sebességben minimálisat jelent, ha minden stabil, akkor majd ráérsz ezzel kísérletezni. Memtest -meglepő módon- ez a neve. Pendrivelinux.com Ezt letöltöd az oldalon magyarázat hozzá. Utána a memtest oldalról a zip-et leszeded, nem kell kicsomagolni, ezzel kiírod üres pendrájvra, bootolsz vele és hagyod futni egy- másfél órát. Ha pirosakat dobál, akkor rossz. Ezt hagyd a végére, mert nem ramnak tűnik. Bios resettel és beállítással kezdjed, meg a driverekkel, tuning progik törlésével.

Ha furmark alatt recés a kép... akkor az nem sok jót jelent, gyaníthatóan VGA memória hiba. Jó lenne másik VGA-val tesztelni. Heavent vagy ilyesmit is nézz meg, vRAM igényes beállításokkal.

AHCI-t az alaplap progijaival rakja fel, nem, nem az Inteles kell. Elvileg a VGA telepítőkben is van, akkor felrakta már.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42267) nomad138 válasza ViZion (#42266) üzenetére


nomad138
tag

Úgy értettem a recét hogy nulla élsimítás, semmi beállítási lehetőség. Anélkül meg nem láttam értelmét végig futtatni. Múltkor rázúdítottam egy MSI Kombustor Kombinált tesztet azt végig csinálta probléma nélkül csak az FPS volt kevés a végén amikor az összes ment egy képen. Tudsz ajánlani egy jó Furmark-ot? Most telepítem a 13.12 WHQL drivert. A ramot már átállítottam. Ha a Bios reset alat azt érted hogy Default beállítások akkor az 2 órával ezelőtt már megvolt. Ha nem erre gondolsz kérlek javíts ki. Mit értessz Vram fogyasztó beállításokon? Amúg a ram feszem 800-on is 1.500 volt.

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#42268) EnterR válasza nomad138 (#42265) üzenetére


EnterR
veterán

FurMark fölöslegesen gyilkolja a kártyát, azt ne használd. Nekem egy HD7770-be került.

PSN ID: marquuard

(#42269) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Nektek hogy fut a BF4 multiba Dx-be? Nagyobb pályákon mint a hainan leesik 35! fps-re a proci meg 50%-on teker a vga-val egyetemben. Másnál is ennyire proci limites? Kipróbáltam már az összes driverrel meg trükkel de a proci nem akar terhelődni. Egyszer nem lépte át az 55%-ot. Pedig elvileg ezen a procin jól kéne futnia. Vagy ennyire limites az egész másnál is? :F

(#42270) ViZion válasza EnterR (#42268) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor ott valami nagyobb baj volt... fogyasztáshoz is IBT+furmark tesztet szoktunk használni, nekem még él a kártyám, mondjuk hűtöm is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42271) nomad138 válasza ViZion (#42270) üzenetére


nomad138
tag

Leszedtem a memtest oldalárol ezt a filet:
Download - Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7) *NEW!

És feltelepítettem a Pendrive-ra. Így is megteszi vagy mindenképp kell az a program amit linkeltél?

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#42272) ViZion válasza nomad138 (#42271) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, ahhoz nem kell. Nehogy a HDD-re telepítsd!
De a VGA-t teszteld, gyanús az :((

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42273) nomad138 válasza ViZion (#42272) üzenetére


nomad138
tag

Értem és ajánlanál egy FurMark-ot mert amit leszedtem abban egy űrhajó repkedett és zéro beállítási lehetőség volt. A recét arra értettem hogy nem volt élsimítás!

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#42274) Picturemaker válasza Nxn908xxx (#42269) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ha a proci teker maxon a VGA meg malmozik az a procilimit. Amiről Te beszélsz az nem procilimit hanem valószínűleg egy "Bugfield szolgáltatás". :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#42275) EnterR válasza Nxn908xxx (#42269) üzenetére


EnterR
veterán

Nekem 270X van FHD Ultra 4x MSAA, de semennyi lag nincs. A minimum FPS 40 körül van.

PSN ID: marquuard

(#42276) nomad138 válasza EnterR (#42275) üzenetére


nomad138
tag

Ezt szeretném én is :D Illetve a CCleaner-ben hol tudom megnézni hogy milyen programok futnak? Azt látom hogy mik indulnak automatikusan de mást nem. MOst épp egy 15 perces large fut a Prime-ban. Majd ha lesz időm csinálok egy IBT is. Délután futtattam egy fél órás Large-ot de egyik mag sem hibázott.

[ Szerkesztve ]

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#42277) EnterR válasza nomad138 (#42276) üzenetére


EnterR
veterán

IBT-vel kellett volna kezdened, az való igazán stabilitás tesztre.

PSN ID: marquuard

(#42278) nomad138 válasza EnterR (#42277) üzenetére


nomad138
tag

Itt azt írja hogy a HT Link 2200Mhz-en megy pedig nem lett elállítva a biosban!

[ Szerkesztve ]

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#42279) Nxn908xxx válasza Picturemaker (#42274) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Csak azt nem értem hogy akkor másnál fx-el miért van kihajtva a vga? Illetve tesztekben is az i7 mellé rakják. Nem tudom mi baja lusta disznó az Istenért se akar 50% fölött dolgozni. pedig elvileg ez a game 6 szálra van írva. Mantleban nincs ilyen gond ott dolgozik rendesen annyit hogy ki legyen hajtva a vga. Jár is mindig 99%-on szinte.

(#42280) lee56 válasza EnterR (#42211) üzenetére


lee56
őstag

Persze, HA van megfelően belőtt BIOS, és HA max 6300-at raksz bele, HA van jó CPU-hűtőd, HA van még 3kg borda (kiegészítve azt a kis valamit amit gyárilag kapsz a VRM-ekre), és HA jól szellőző házba rakod mindezt, akkor TALÁN.. teszi majd a dolgát rendesen igen, visszavonom annyira nem is rosz lap. :)
De itt csak az a gond, hogy túl sok a HA. :)

No Comment

(#42281) EnterR válasza lee56 (#42280) üzenetére


EnterR
veterán

4,2GHz nekem untig elég, azon nincs throttling 1 óra Large FFT után se. Feljebb nem viszem, max. majd új lapba. Pár benchmark pontért fölösleges.

PSN ID: marquuard

(#42282) nomad138 válasza ViZion (#42272) üzenetére


nomad138
tag

Igazad volt! Tényleg lassult a gép az 1333 miatt. Az IBT most nem 303 sec alatt csinál meg egy kört hanem 318 sec alatt. Akkor ha a proci nem kék halálozik 10 kör IBT alatt meg nem is akadozik meg stb akkor az OC sikeresnek mondható igaz? És ha a Kártya nem döglődik a FurMark alatt és hibátlannak tűnik akkor ez esetben van diagnózis vagy sem?

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#42283) Picturemaker válasza Nxn908xxx (#42279) üzenetére


Picturemaker
őstag

Én nem BF-ezek, de mintha valahol olvastam volna, hogy valamit be lehet írni és akkor jobban használja a procit vagy a magokat. Nem emlékszem pontosan, mert nem érintett.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#42284) lee56 válasza Picturemaker (#42283) üzenetére


lee56
őstag

Azt már egy game update megoldotta elvileg, már nincs rá szükség.

(#42279) Nxn908xxx :

Apropó game update, a mai tartalmaz sok mantle és netcode fix-et, talán érdemes lenne kipróbálni, vagy már arról írsz? Mondjuk már épp ideje lenne az AMD-nek is kizuttyantani egy minősített új drivert, december óta itt bétáznak..

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#42285) ViZion válasza nomad138 (#42282) üzenetére


ViZion
félisten

Rakd majd vissza 1600-ra a ramot, ha stabil a proci tuning. csak a tuning idejére jobb levenni, akkor biztosan nem lehet azzal gond. Ha furmark alatt is jó és nem lassít be magkat IBT alatt sem, akkor jónak kellene lennie. Driverből meg azt használd, amit javasoltak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42286) Nxn908xxx válasza lee56 (#42284) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Picturmaker azt is próbáltam.
Fent van a mai update, mantleba talán kicsit esett az fps de dx-be ugyan az. Tudok játszani végülia mantleba tolom a kezdetektől eddig semmi probléma nem volt vele. Csak zavar hogy dx-be miért ilyen gagyi. Ha nvidiám lennek akkor csak dx lenne.
Ez a dolog úgy néz ki hogy amíg mondjuk egy házba vagyok vagy nem nézek rá egy nagy területre addig 80-90fps. Fordítok egy kicsit ahol már látszódik sok minden pl. hainanon az épületek, egyből 45fps. A vga meg malmozik a procival.
Ilyen fos lenne a játék optimalizálása?

(#42287) EnterR válasza Nxn908xxx (#42286) üzenetére


EnterR
veterán

Múltkori patchból kiszedték a 8 szálas használatot, mert nem minden konfigon volt tökéletes.

GstRender.Thread.MaxProcessorCount 8
profsave_PROFILE-ba rakd bele.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#42288) Nxn908xxx válasza EnterR (#42287) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Köszi! És működik. :D Egyszer pedig próbáltam már ezt de akkor nem használt. Így kb. 20-25fps az növekedés. A mantlenél 5-10-el rosszabb csak.
De úgy hallottam hogy ez a grafikán is visszavesz valamit, nem? De tényleg nőtt a cpu használat.
Mikor vették ki ezt a 8 szálas feldolgozást? Gondolom nem a tegnapi frissítésbe mert előtte is rossz volt. Most 50fps körülre csökken be a "legrosszabb" helyeken.

(#42289) Picturemaker válasza Nxn908xxx (#42288) üzenetére


Picturemaker
őstag

Gondolom most jobban teker a VGA-d is. Ha valahol kevésnek bizonyul a procid, akkor az a game egy xarkupac (pl. BF4. :) ).

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#42290) EnterR válasza Nxn908xxx (#42288) üzenetére


EnterR
veterán

Kb. 2 hete vették ki. Mondhatni egyik patchbe benne volt, másikból már kivették. Grafikából nem vesz vissza, csak oszt ki feladatot a maradék 2 szálra is.

(#42289) Picturemaker: Amúgy nem vészes a játék optimalizáltsága, 40FPS alá egyetlen jelenetben se mentem, pedig 64-es Conquest Large-ban szoktam játszani.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#42291) Picturemaker válasza EnterR (#42290) üzenetére


Picturemaker
őstag

De mint tudjuk a Te procid hűti az alaplapod, a sok fps is biztos egy anomália. :DDD

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#42292) EnterR válasza Picturemaker (#42291) üzenetére


EnterR
veterán

Április 1-jén nem bírlak komolyan venni :DD

PSN ID: marquuard

(#42293) Stylerr válasza EnterR (#42292) üzenetére


Stylerr
addikt

Pedig ezeket a "tüneteket" a procid nem csak ápr 1-én produkálja! :)

(#42294) pipo112 válasza EnterR (#42292) üzenetére


pipo112
senior tag

Ha eladó lessz úgy hírdesd hogy hűtővel szerelt proci kifejezetten Asrock lapokba készített példány :DD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#42295) lee56 válasza EnterR (#42290) üzenetére


lee56
őstag

Na én is kipróbáltam, gyerekek, lehet hogy április elseje van és nem fogjátok elhinni, de ez nem vicc, nyolc magos procim van, és ezzel a profil bejegyzés hozzáadásával néhol kerek 100 FPS MINUSZT is hozott (és amúgy ezzel úgy 50 fölé szinte sose ment az átlag, miközben ezelőtt 100 fölött is szokot néha átlagolni a mostani inkább medium grafikán), úgy hogy a CPU-t jobban elosztotta talán, de láthatóan alacsonyabb szálankénti kihasználtsággal. Szóval nálam pont hogy rontott, nem is kicsit. Igaz csak 13.12-es driver van még fenn, lehet az is közrejátszik, de azért ez tényleg gáz, töröltem is a profilból. Majd használják ha jól meg lesz írva a játék.. hihetetlen. Mióta a DICE jobbik fele kivált a csapatból és csak a frostbite-al foglalkozik kicsit mintha megzuhantak volna a srácok.

"csak oszt ki feladatot a maradék 2 szálra is." És amúgy ez sem teljesen igaz, e nélkül is meghajt 7 magot nagyobb csatákban, az utolsó szokott csak néha-néha terhelést kapni.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#42296) EnterR válasza pipo112 (#42294) üzenetére


EnterR
veterán

Azt hiszed, hogy kamu az 1.176V, mert a lap "nem jó"? Akármibe rakod, ez akkor is 1.176V. ASRock már rég lehúzhatta volna a rolót, ha ezek a hibák mind valósak lennének. Ha félreértettem elnézést, ma semmi nem jön össze :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#42297) nomad138 válasza ViZion (#42285) üzenetére


nomad138
tag

Sziasztok! A gépem IBT stabil a 10 körből 10-et gond nélkül lefuttatott a magok mindvégig 4Ghz-en mentek ugrálás nélkül. A Memória tesztet 1óra 45percig csináltam 1 PASS és 0 ERROR. Elindítottam egy Furmark tesztet 1080P 0x MSAA Burn is test Benchmark 8-9 perc. Arra lettem figyelmes hogy a GPU usage 4 perc után neki állt ugrálni 100 és 63% között. Ez jelent valamit?

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#42298) ViZion válasza nomad138 (#42297) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, VGA-d hűtése rendben van? Tápod milyen? Egy vagy két ág a 12 V? Áganként mennyi Amperrel terhelhető? Bár inkább melegedésnek tűnik... nem néztél VGA hőfokot? Nem tudsz a hátuljához valami ventit rakni, ami kiszívja a meleget? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42299) nomad138 válasza ViZion (#42298) üzenetére


nomad138
tag

A VGA-m 71°C volt. Szerintem ez nem meleg. van 1 ventilátor a gépem hátuljában. 2 a tetején és 1 az elején. Egy Sharkoon WPM 500 80+ tápom van. Nem tudom hol lehet megnézni hogy hány ág a 12V meg hogy hány amperral terhelhető :( A VGA-m egy 3 ventilátoros Toxic és mind a 3 ventilátor megy. Hallható volt hogy nagyon teker kb 45-55%-on mentek.

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#42300) Picturemaker válasza nomad138 (#42299) üzenetére


Picturemaker
őstag

A VGA hűtője meleg volt?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.