Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42551) MrM94 válasza EnterR (#42550) üzenetére


MrM94
őstag

Bf3,Crysis3 ha nem stabil kidob.Vagy Dirt 3,benchmark,1 kor le se fut ha nem stabil a procc.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#42552) EnterR válasza MrM94 (#42551) üzenetére


EnterR
veterán

Bf3 nincs fent, BF4 64 sloton szoktam játszani, ott sincs semmi gebasz. Metro LL Benchmark is futott 3-szor maximumon, direkt alacsony felbontáson.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#42553) kungzi


kungzi
veterán

hali

BF4 1 óra multi után:

Prime95 20 perc után:

Nekem itt valami nem kóser. Kellene egy újra pasztázás?

(#42554) Nxn908xxx válasza kungzi (#42553) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Ez rendben van. A maghő ne menjen 61 fok fölé. Neked a közelébe se jár. ;)

(#42555) kungzi válasza Nxn908xxx (#42554) üzenetére


kungzi
veterán

a kupakhő nem magas? 73fok, valahol 72 max fokot olvastam :F

azért izgat, mert szombat óta olyan laggjaim vannak játékokban, főleg bf4 alatt, hogy öröm nézni. Eddig nem volt semmi gond. A pingem jó minden szerón, szinte csak olyanra megyek, ahol 20-30 között van a pingem. CS: Source-ban is 15-20ms latency-vel tolom, de mégis laggolok. Ja és Samsung 120GB EVO SSD-n vannak a játékok. Eredeti win 8.1 pro-m van. De eddig ezzel se volt gondom.

[ Szerkesztve ]

(#42556) Stylerr válasza kungzi (#42555) üzenetére


Stylerr
addikt

Az biztos, hogy nem CPU thermal throttling miatt van.

(#42557) kungzi válasza Stylerr (#42556) üzenetére


kungzi
veterán

de akkor mi?

(#42558) Nxn908xxx válasza kungzi (#42555) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Azzal a hűtővel biztos hogy nem a hőmérséklettel van a baj.
Nyisd meg a feladatkezelőt a procinál és tedd ablakba a játékot hogy lásd hogy viselkedik a cpu. Lehet nem stabil vagy visszaveszi az órajelet.
Egyébként milyen laggok? Szépen fut a játék és néha beszaggat majd újra jó? Vagy elkezd szaggatni folyamatosan egy idő után?

(#42559) kungzi válasza Nxn908xxx (#42558) üzenetére


kungzi
veterán

fut rendesen a játék, nyomom a sprintet, belaggol de keményen, olyan mintha nagy lenne a pingem, de nem mert az 20-30ms között van mindig, utána megint, utána megint nem
nem folyamatosan szaggat
stabil, mert most futtattam 20 percig a prime95-t és stabil volt, ilyen terhelést egy játék alatt sem kap a cpu
eddig még nem volt kékhalálom cpu miatt

(#42560) kungzi


kungzi
veterán

(#42561) Stylerr válasza kungzi (#42560) üzenetére


Stylerr
addikt

Írtad, hogy más játékban is laggolsz, akkor nem emiatt van.

(#42562) kungzi válasza Stylerr (#42561) üzenetére


kungzi
veterán

bár így most belegondolva, a CS: Go az egy alapból szarul megírt játék FX-re, a CS: Source amin játszok szervert meg kiderült tesztelték, mert új helyre költözött :)

de ma este még tesztelem a másik két játékot
van fent fifa és nba játék, azok pl nem laggoltak multiban :N

(#42563) Pacy válasza kungzi (#42560) üzenetére


Pacy
aktív tag

Core parking? Nekem az oldotta meg a laggolást.

(#42564) Nxn908xxx válasza Pacy (#42563) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Win8.1-e van.
kungzi: Akkor a játék szarakszik ha mással nincs baj.

(#42565) EnterR válasza kungzi (#42562) üzenetére


EnterR
veterán

Win 8.1-gyel nekem is gondok vannak a CS-vel, szerintem ez a rendszer miatt van.

PSN ID: marquuard

(#42566) Longhandd válasza MiklosSaS (#42547) üzenetére


Longhandd
tag

1.176 V-on megálltam, stabil és hűvösebb a proci:)
Viszont van egy gondom... 1333Mhz-re teszi a lapom alapból az 1866Mhz-es memóriáimat. Auto állásban van a fesz ami 1.5V. Ha a memory frequency-t felteszem 1866-ra és a feszt auto állásban hagyom, nem áll fel a rendszer... Azért furcsa, mert előző lapomban ilyen gond nem volt. Adjak még feszt a memóknak és utána tegyem 1866-ra?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#42567) EnterR válasza Longhandd (#42566) üzenetére


EnterR
veterán

Feszt 1.65V-ra, időzítést 10-10-10-27 -re rakd.

PSN ID: marquuard

(#42568) Zsivaagoo válasza Longhandd (#42566) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nézz körül UEFI/BIOS-ban, hogy a memóriának van-e lehetőség XMP profilt beállítani/engedélyezni. (Asus/Giga lapnál kell, hogy legyen.)

Manuálisan ne állítgass első körben.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#42569) Ybear válasza Longhandd (#42566) üzenetére


Ybear
tag

Nézd meg az időzítéseket is CPU-Z-vel a magasabb órajelhez, nekem is itt tanácsolták, mert "a BIOS néha benézi". Amiket ott találsz a magasabb frekihez, azt tanácsos beirkálni nekik, az a normál érték,. Nekem kb. 20%-al alacsonyabbra vette az időzítéseket "Auto" állásban, mint amilyenre kellett volna.
Átírtam, most hozza a papírformát.
Neked lehet, hogy fordítva van, és ezen a fesz emelés vajmi keveset segíthet.

Ilyenek ezek a fiúk. Mire beírtam már ketten is megelőztek. :Y

[ Szerkesztve ]

Ha menni kell, hát menni kell.

(#42570) Longhandd


Longhandd
tag

Megoldódott a memória gondom. XMP profilt nem találtam a biosban, viszont ram timing kontrollt igen. Na ott megadtam a CPU-Z által felsorolt időzítéseket(10-11-10-30) és így már 1.5V-on 1866-al megy.
Köszönöm mindenkinek a segítséget:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#42571) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Gondolkodtam az FX6300 "négymagosításán", mivel a játékokat inkább 2-4 magra írják, a többi mag pedig lazsál. Lenne értelme ennek? Lenne teljesítménycsökkenés?

PSN ID: marquuard

(#42572) MrM94 válasza EnterR (#42571) üzenetére


MrM94
őstag

Lenne,en probalkoztam 8magrol 4 es 6 magositani. nagyon nagy teljesitmenycsokkenessel jart..
Nem erdemes foglalkozni vele.De azert probald ki s meglatod!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#42573) Nxn908xxx válasza EnterR (#42571) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Akkor lehet értelme szerintem, ha szerzel egy brutál hűtőt, és 4 maggal felhúzod mondjuk 5Ghz-ig. A te procid még képes is lehet rá simán. Akkor szerintem jobb lenne játékokban, mint 6 mag és 4.2Ghz-n.
De ugye csak azoknál a játékoknál amik 4 magot használnak. Egy crysis 3-ban jobb lenne a 6 magos.

[ Szerkesztve ]

(#42574) MrM94 válasza Nxn908xxx (#42573) üzenetére


MrM94
őstag

Mindenutt jobb a 6magos.En szorakoztam evvel. 8120al es mindig jobb volt ha aktiv minde a 8 mag.Persze eljohet az a pont ahol kevesebb mag nagyobb orajelen jobb lessz.Viszont kell rajzolni egy fuggvenyt,megnezni a skalazodasat s ugy ki lehet szamitani h kb hol lesz nagyobb teljesitmenye.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#42575) Ybear válasza EnterR (#42571) üzenetére


Ybear
tag

Szia!
Nem hiszem, hogy lenne értelme. Épp most hagytam abba az összehasonlítgatást a régi 4 magosommal, és megállapítottam, hogy (minden érzékeny lelkűtől elnézést, de) leveri, mint eső a libaszart.
Részemről ezek után még a gondolata is messze van a "visszabutításnak". Még a fogyasztása sem lett az FX-nek akkora a régi 4magoshoz képest, hogy érdemben felmerülhessen akár a gondolat is.
Részeről nagy örülés van a six-core-nak. :C

Ha menni kell, hát menni kell.

(#42576) frescho válasza Nxn908xxx (#42573) üzenetére


frescho
addikt

Nincs ertelme. 2 modul eseten FPU-k felet elveszited. Ha ket magot terhelsz egy modulban, akkor kb. 70%-os teljesitmenyt kapsz ahhoz kepest, mintha ket modulban 1-1 magot.

https://frescho.hu

(#42577) lee56 válasza frescho (#42576) üzenetére


lee56
őstag

Nahja az aztán abszolút értelmetlen dolog hogy komplett modulokat tilt le valaki. Még annak is csak akkor lenne értelme, hogy modulonként 1db magot tiltunk ha a fennmaradókat úgy legalább 6GHz-ig lehetne húzni, úgy hogy a fogyasztás sem szállna el nagyon és levegővel hűthetőség azért még megmaradjon. De ez kb lehetetlen feladat, ilyenre még a válogatott chipek sem képesek sajna. Ellenkező esetben a turbó órajelek is sokkal magaasabbak lehettek volna gyárilag. Az is igaz hogy egy igazán jó tudbóval, szükség sem merülne fel ilyen extrém (vissza)lépésre. :)

No Comment

(#42578) EnterR válasza lee56 (#42577) üzenetére


EnterR
veterán

Hát akkor nem erőlködök :D

Másik dolog, levettem 1.54V-ra, IBT 10 kör lefut hiba nélkül, de Prime Large FFT 2 perc alatt kidob 2 magot. IBT úgy tudom, hogy jobban terhel. Ez miért van?

PSN ID: marquuard

(#42579) ViZion válasza EnterR (#42578) üzenetére


ViZion
félisten

1,54 V-re "levetted" WTF? :U
Prime nem igazán FX-re való, ha megy órákat, akkor sem biztos, h jó. Ha pár szál leáll, akkor sem biztos, h rossz... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42580) EnterR válasza ViZion (#42579) üzenetére


EnterR
veterán

Szerintem egyértelmű, még ha a "feszültség" szót ki is hagyom. Akkor ne érdekeljen a Prime?

PSN ID: marquuard

(#42581) Picturemaker válasza EnterR (#42580) üzenetére


Picturemaker
őstag

ViZion az 1,54-et nem érti. Procinak ennyit adtál?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#42582) ViZion válasza EnterR (#42580) üzenetére


ViZion
félisten

V az feszültség, nekem az 1,54-el van "bajom", az inkább a felraktam kategória... Elég sok, de ha tudod hűteni... Prime ne érdekeljen sztem, ha IBT, játékok, flash stabil, akkor jó. Persze ha komoly munka, pl. több óra renderelés vagy ilyesmi menne rajta, akkor tesztd tovább, mint Sass is tette, hiszen több óra melónál egy BSoD is szopóág... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42583) EnterR válasza ViZion (#42582) üzenetére


EnterR
veterán

Hoppá :D

1.154V, elnézést :DD

PSN ID: marquuard

(#42584) ViZion válasza EnterR (#42583) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, nagyon nem mindegy... :R
...viszont rohadjon meg nálatok minden befőtt, h a tápot lekapcsolva is megy a procid... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42585) EnterR válasza ViZion (#42584) üzenetére


EnterR
veterán

:DD

Majd rárakom a befőtteket a procira. Lefagyasztva lassabban romlik. :D

PSN ID: marquuard

(#42586) MrM94 válasza EnterR (#42585) üzenetére


MrM94
őstag

Azt a vindozra rakjad báttya a 95' osre mert az ha lefagy,langszoroval sem olvasztod fel :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#42587) EnterR válasza MrM94 (#42586) üzenetére


EnterR
veterán

Jó ahhoz a Win8.1 is :D

PSN ID: marquuard

(#42588) MrM94 válasza EnterR (#42587) üzenetére


MrM94
őstag

nékem az nem fagy.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#42589) lee56 válasza EnterR (#42578) üzenetére


lee56
őstag

ViZion már megaszondta. :) Prime a zsebszámológépekre való max :) , pontosabban számoltathatod vele a prímeket órákig nyugodtan, csak épp sokkal gyorsabb és megbízhatóbban is kiderül ha nem stabil a tuning, más programmal, pl.: IBT, OCCT.

Jah és csatlakoznék még ahhoz amit mondott az alacsony feszültségedre, + a lekvárokra is kiterjeszteném (ha van, ha nincs, a "jókívánság" azért szívből jön). :D

(#42588) MrM94 : Veled meg mi van, köpönyeget váltottál, nem ismerek rád?! :D

No Comment

(#42590) MrM94 válasza lee56 (#42589) üzenetére


MrM94
őstag

Ja,hát igen.Custom avatarnal akartam csak valtani,viszont nem leszek majd ra jogosult.S akkor inkabb valtottam most vlami macskara.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#42591) EnterR válasza lee56 (#42589) üzenetére


EnterR
veterán

Akkor az nem baj, ha Prime kidob 2 magot, de 10-10 kör IBT és LinX lefut gond nélkül? Mert ha nem gond akkor hagyom 1.132V-on, had legyen hideg :DD

PSN ID: marquuard

(#42592) Nxn908xxx válasza EnterR (#42591) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Hát, megpróbálhatod úgy használni, max újraindul ha nem stabil vagy lefagy. De a prime sok hülyeséget csinál, tehát ha más alatt stabil akkor szerintem ne foglakozz a prime-al.

(#42593) Stylerr válasza EnterR (#42591) üzenetére


Stylerr
addikt

Nálad ezek a kis feszültségcsökkentések hány fok minuszt jelentenek? Én ha esetleg a 8320am 1.280v helyett mondjuk 1.220v-on, vagy 1.200v-n menne hány fok minuszt eredményezne?

(#42594) =HG= válasza Stylerr (#42593) üzenetére


=HG=
addikt

Kb 10 C fokot változna...De mint minden érték, ez is procifüggő.

(#42595) EnterR válasza Stylerr (#42593) üzenetére


EnterR
veterán

Most 1.176-ról 1.132-re levéve 64 fokról 57-re csökkent IBT alatt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#42596) Nxn908xxx válasza EnterR (#42595) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Próbáld meg a 4.5Ghz-t, lehet 1.2V alatt viszi. :Y :C

(#42597) EnterR válasza Nxn908xxx (#42596) üzenetére


EnterR
veterán

Megdöglik a lap :D

De megpróbálom, proci majd hűti :DD

PSN ID: marquuard

(#42598) Nxn908xxx válasza EnterR (#42597) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Legfeljebb droppol ha baj van. :B Azzal a procival bűn nem próbálkozni. Lehet kifogtad az aranyhalat. :C

(#42599) EnterR válasza Nxn908xxx (#42598) üzenetére


EnterR
veterán

8350-be jobb lenne, de ez is megteszi :D

PSN ID: marquuard

(#42600) Nxn908xxx válasza EnterR (#42599) üzenetére


Nxn908xxx
őstag


:DD

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.