Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

am. megnéztem és nem sok különbség van a 4.5GHz CPU / 2133MHz RAM / 2400 NB-HT és 5.0GHz CPU / 2133MHz RAM / 2400MHz NB/HT közt. , de a 4GHz és 5GHz közt már azért van különbség !.. :B (gondoltam kiváncsisgából megnézem... am. különösen nem érdekel, i5,i7-el összevetve, mert ez csak egy "teszt" progi... és nem erre raktam össze ezt a PC-t) ;)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#42052) EnterR


EnterR
veterán

Üdv. Ez az FX hotfix működik? Elvileg megakadályozza a magok parkolását Win7 alatt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#42053) pd válasza EnterR (#42052) üzenetére


pd
tag

Nekem fent van mindegyik, és nem tapasztaltam problémát.

(#42054) EnterR válasza pd (#42053) üzenetére


EnterR
veterán

Esetleg teljesítménynövekedést? Fórumon azt olvastam, hogy azzal jár.

PSN ID: marquuard

(#42055) pd válasza EnterR (#42054) üzenetére


pd
tag

Arról nem tudok nyilatkozni, eddig kétszer telepítettem újra a Win7-et, és mindig közvetlenül utána feltettem ezeket is (amióta az FX proci van). Még amikor vettem, akkor olvastam, hogy ezeket mindenképp érdemes feltenni, mert stabilizálja a magok (modulok) használatát, úgyhogy igazából nem is próbáltam nélkülük.

Egyébként sosem tapasztaltam olyat, hogy egy-egy magra nem osztana feladatot, ami mindegyiket ki tudja használni. Nem tudom, hogy a két frissítésnek köszönhető-e, de minden esetre azokkal minden simán megy e tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#42056) Picturemaker válasza MaxxDamage (#42051) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ezt a tesztet sem az AMD procikra "írták".

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#42057) MaxxDamage válasza Picturemaker (#42056) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

igen , de "összehasonlításképp" látni a különbséget 4 , 4.5 , és 5.0 GHz közt... :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#42058) Picturemaker válasza MaxxDamage (#42057) üzenetére


Picturemaker
őstag

Igen, arányosan emelkednek a pontszámok.
Nézzünk egy 5,5 és egy 6 GHz-es eredményt is. :DDD ;]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#42059) MaxxDamage válasza Picturemaker (#42058) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen... az szép is lenne, ha adsz nitrót meg komolyabb alaplap / tápot akkor még meg is csinálnám :DDD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#42060) EnterR válasza pd (#42055) üzenetére


EnterR
veterán

Windows 8.1-re nem telepíthető csomag ellenőrzési hiba miatt. Előfordulhat, hogy ebbe be van építve? Mert CPU Unpark program nem talál parkolt magokat. Win7-en mindig volt 2 parkolt.

PSN ID: marquuard

(#42061) Picturemaker válasza MaxxDamage (#42059) üzenetére


Picturemaker
őstag

NITRÓT!? Fel akarod gyújtani? Annyira azért nem jó az a Phanteks. :P

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#42062) pipo112 válasza EnterR (#42060) üzenetére


pipo112
senior tag

Igen win8 alapból tartalmazza ezen patch-ket, csak win7-re kell

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#42063) pd válasza EnterR (#42060) üzenetére


pd
tag

Könnyen meglehet, mert a Win8 megjelenésekor már megvoltak az FX procik, Win7 megjelenésekor viszont nem; oda azért kellett a javítás.

Na, hát akkor ez megoldódott. Nem létezik, hogy ketten is hülyeséget beszéljünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#42064) EnterR válasza pd (#42063) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm a segítséget. Még egy kérdés, Prime Large-FFT vagy Blend terheli jobban a CPU-t? Mármint melyikben jön ki előbb a hiba? Lassan egy órája megy Large-FFT, de lehet hogy feleslegesen :D

PSN ID: marquuard

(#42065) MaxxDamage válasza Picturemaker (#42061) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"folyékony nitrogén" ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#42066) pd válasza EnterR (#42064) üzenetére


pd
tag

Konkrétan a CPU-t talán a Large-FFT. De ha egy órája megy, és nincs hiba, akkor használd. Ha netán előjön valami hiba használat közben, akkor bőven elég egy-két sor tesztet lefuttatni újra.

De az sem feltétlenül számít sokat. Pont a minap filmtömörítés+játék közben egyszer csak lefagyott a drága. Újraindítás után lefuttattam egy-két tesztet, hogy hibázik-e valami, de semmi nem történt. Szóval akár még egy sima a-játék-kiakasztotta probléma is lehetett, sose tudni.

A lényeg, ha egyszer belőtted, hogy mi a jó frekvencia meg feszültség, azon nagyon ritka esetben kell később változtatni.

(#42065) luimapeiz: Azért egy ilyen lefagyás már érdekesebb téma. :P

[ Szerkesztve ]

(#42067) EnterR válasza pd (#42066) üzenetére


EnterR
veterán

Az az igazság, hogy megzavar az alacsony feszültség (1.176V) 4,2 GHz-hoz. Most pont van időm, hogy teszteljem. Játékok/mindennapi használat alatt tökéletes, de nyugodtabb vagyok, ha maximális terhelés alatt is bírja a strapát.

PSN ID: marquuard

(#42068) ViZion válasza pd (#42066) üzenetére


ViZion
félisten

filmtömörítés - ram beállításnak tűnik. Tesztelésre szvsz IBT a leggyorsabb, ott 10 kör high és eldől.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42069) EnterR válasza ViZion (#42068) üzenetére


EnterR
veterán

Tesztről jut eszembe, Prime meg IBT tudja a RAM-ot tesztelni, nem? Ha igen, akkor ez miben merül ki? Úgy értem, simán csak lefoglalja a megadott mennyiségű memóriát, vagy tesztel is valamit?

PSN ID: marquuard

(#42070) Picturemaker válasza MaxxDamage (#42065) üzenetére


Picturemaker
őstag

Azt hiszed nem tudtam mire gondolsz? A nitro az más. ;)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#42071) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
Nemrég cseréltem procit,Phenom II 720- ról Fx8230-ra.
Fekvő házam van, és a belmagasság nem túl sok cirka 10 cm....

Tudtok e ajánlani valami jó hűtőt hozzá ami elfér a házamban és nincs olyan porszívó hangja mint a gyári hűtésének... Sajna a Scyte Big Shurikenem kevésnek bizonyult.... :O
Esetleg a ThermalTake Flexi jó lehet?

[ Szerkesztve ]

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#42072) pipo112 válasza Lovi24 (#42071) üzenetére


pipo112
senior tag

Thermalright axp 100 vagy 200 de tedd fel a kérdést a milyen CPU hűtőt vegyek topicban

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#42073) EnterR


EnterR
veterán

Több, mint másfél óráig futtattam Prime Large FFT-t. Nem fagyott ki, és nem hibázott egy mag se, innentől stabilnak titulálom, mert játékoknál, valamint mindennapi használatnál megy pöpecül minden.

PSN ID: marquuard

(#42074) Nxn908xxx válasza EnterR (#42073) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Grat!! :)

(#42075) MaxxDamage válasza Picturemaker (#42070) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos sok értelme nincs, csak teszt erejéig max. a nitronak..., de mint mondtam... nem arra a célra vettem :P
/amire használom tőkéletes... sőt , ki se használom kb. az erejét még/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#42076) Picturemaker válasza MaxxDamage (#42075) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ezek a "sok magos" cuccok szerintem egyre jobbak lesznek, ahogy a programok (talán) mennek a többszálas feldolgozás felé. Hiába hurrogják le sokan az FX-eket, szerintem jók. (Mondjuk a 4xxx-es sorozatot kicsit drágának találom, de a nagyobbak rendben vannak.)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#42077) Nxn908xxx válasza Picturemaker (#42076) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Ezért vettem FX-et i5 helyett, az időtállóság miatt. Remélem kifizetődik. Nem mintha nem lett volna 2x drágább az Intel. :P

(#42078) MaxxDamage válasza Nxn908xxx (#42077) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kétségtelen, hogy az FX 8xxx -es széria az egyik legjobb ár/érték arányú CPU (szerintem) :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#42079) jeni válasza Lovi24 (#42071) üzenetére


jeni
félisten

(#42080) ViZion válasza EnterR (#42069) üzenetére


ViZion
félisten

Elvileg teszteli a Prime is, de a flash van olyan sz@r, hogy a stabil rendszert is megborítja. IBT szerintem "intenzívebb", jobban kedvelem tesztelésre.

Picturemaker: nekem is ez az első procim, aminél nem érzem, hogy erősebb kellene... Játéknál VGA-ból lehetne valami combosabb, de hetek óta nem is játszom :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42081) Taifa Díaz válasza MaxxDamage (#42078) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ezt nyugodtan vehetjük ténynek, hiszen már bebizonyosodott a gyakorlatban is.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#42082) =HG= válasza Lovi24 (#42071) üzenetére


=HG=
addikt

Felejtsd el, hogy abba a házba hatékonyan fogod hűteni az FX-et ! Először cseréld a házat!

(#42083) ViZion válasza =HG= (#42082) üzenetére


ViZion
félisten

Esetleg oda jó lehet az egybevíz, bár ahhoz is faragnia kell... viszont az rögtön kiviszi a meleget, nem fűt be a házban. Kérdés, hogy mennyire lenne esztétikus...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42084) MaxxDamage válasza Taifa Díaz (#42081) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Remélem jópár évig elegendő lesz és nem kell lecserélnem a 8350-em ;)
/pár évif (2-3 minimum még) nem szándékozom a PC-m bővíteni vagy lecserélni...remélem addig elegendő lesz még ha kompromisszumok árán is/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#42085) Nxn908xxx válasza MaxxDamage (#42084) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

5Ghz-n nem kell parázni. :P

(#42086) =HG= válasza ViZion (#42083) üzenetére


=HG=
addikt

Igen, viszont a radi akkor is csak kívülre férne... Ha marad a ház, akkor ez lenne a legjobb megoldás! Minden más variáció csak ház csereberével... :U Nincs értelme betuszkolni oda semmiféle bordát....

(#42087) ViZion válasza =HG= (#42086) üzenetére


ViZion
félisten

"Nincs értelme betuszkolni oda semmiféle bordát...." +1 bizony, szerintem is sz@rrá fűtene mindent. Egybevíz vagy csere... esetleg alulfeszelős-kísérletezős verzió, mondjuk annak sok értelme nem lenne, de majd eldönti.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42088) =HG= válasza ViZion (#42087) üzenetére


=HG=
addikt

Hát ezt megbeszéltük!... :C Lehet, hogy még az is elolvassa, akinek válaszoltunk ! ;)

(#42089) MiklosSaS válasza ViZion (#42087) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1, igen...ez az en velemenyem is. Inkabb haziko csere...olcsobb

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#42090) Johni5 válasza Lovi24 (#42071) üzenetére


Johni5
őstag

Jó lenne,ha kitöltenéd az adatlapod,mert az a lap,ami oda van írva,az nem viszi az FX-et.100-as magasságú házba meg nem fér be a 120-as ventilátor. :B

[ Szerkesztve ]

(#42091) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
Köszönöm az építő és egyéb jellegű hozzászólásokat...
A tegnapi gyors átépítés és rövid teszt után rokonlátogatóban vagyunk,így bocs hogy ez-az lemaradt mint az adatlapom javítása és a válaszok stb....most is mobilról irogatok,ez nálam inkább csak olvasgatást jelenti,de ez is csak nagy ritkán. A párom szokta olvasgatni a mobilos topikokat,így ezért láthattatok belépve...

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#42092) ebegab92


ebegab92
senior tag

Tegnap cseréltem alaplapot ASRock 970 Extreme3-ról Extreme4-re :D Turbo Core, APM és Spread Spectrum Disabledön van, proci meg 4.00 GHz-re tornázva (FX-6300). 1.3625V Vcore volt anno az Ext.3-ba belőve, így ide is ezt tettem. LLC Autoval fel-fel ugrál 1.385V-ig, LLC Disableddel meg 1.4V-ig, ami nem tetszik... Mezei program telepítéskor is elvileg 55-60 fok (Scythe Ninja Rev B mellett)...Lőjjem a Vcore-t lejjebb bekapcsolt LLC mellett? :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#42093) Nxn908xxx válasza ebegab92 (#42092) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

igen.

(#42094) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok!

Van egy FX 8350-es CPU-m amit a szerény tudásom szerint próbáltam tuningolni az alaplapomban (Giga 990XA-UD3 rev1) Ezeket az eredményeket sikerült kapnom (alap) Vcore 1.35 4400Mhz . Próbáltam több MHz-et kicsikarni a Prociból de akkor már folyamatosan ingadozott a kihasználtság. Jól gondolom ,hogy ekkor már az alaplap vérzett el a tuning során? Ha igen, tudnátok ajánlani egy olyan deszkát amiben volna még tuning tartalék egy kis játszadozáshoz, vagy nem éri meg a beruházást? (semmi extra tuningra nem kell gondolni lég vagy játék vízre hűtésileg)

És még 1 kérdés: Folyton belebonyolódom ezekbe a HW monitorozó progikba melyik mutatja jól a hőfokokat és melyik sort kell nézni (HW info). Kérhetnék egy felvilágosítást erről is?
Köszi előre is

Üdv: sulu1701

(#42095) ebegab92 válasza Nxn908xxx (#42093) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ami viszont irreális, hogy Prime95 alatt 73-74 fok kupak-, 69-70 fok maghőket produkál, aminél elvileg már throttlingolnia kéne. A coolerem csak langyos, és a szilikonpaszta is ér annyit alatta, hogy átadja a hőt :DDD Elég csúnya szenzorhiba :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#42096) dergander válasza ebegab92 (#42095) üzenetére


dergander
addikt

Vagy az lehet hogy nemtudja a Hűtő átvenni a meleget az IHSről

(#42097) kensuke


kensuke
csendes tag

Sziasztok.
Tehát a következőről lenne szó.Nem rég szinte teljesen felújítottam a gépem , és évekkel előre gondolva vásároltam az alábbi dolgokat.
Egy asus m5a97 le 2.0-s lapon fut a fent említett fx8350 , új hűtővel , semmi túlhajtással.Mellette 8 gb (4x2 1333MHZ) RAM , és az ékkövem egy GigaByte GV-N650OC-2GI 2GB GDDR5 GPU.Az egész kócerájt egy 500 wattos Chieftech táp látja el szuflával.
Na már most a problémám az lenne , hogy egy ilyen géptől az ember elvárná hogy a játékok magas fpsen fussanak ami rendben is van egészen az első lag spike-ig.A legtöbb időmet Leagu of Legedns nevű játékkal töltöm és egy ideig tökéletesen fut 150-200 fps között , majd teljesen váratlanul pár másodpercre leesik az fps 30 körülire.Ha ez a random lag spike csata közben történik 10-12 fps-re is leeshet.
Természetesen frissítettem a BIOS-t , chipset , gpu driver, directx, de a probléma ugyanúgy megmaradt :/
Mit tudok tenni hogy ez a sok pénz amit beleöltem, valami eredményt is hozzon?Jelenleg kétségbe vagyok esve hogy kidobtam 30 ezer forintot 30 fpsért :/

(#42098) ViZion


ViZion
félisten

sulu1701: ha cuccaid kitöltöd és kiderül mivel hűtöd, akkor tudunk valamit mondani. Ez elég jó ettől a procitól. Ha a fesz is ingadozik, akkor lehet valami melegedés baja is. Összefoglalóban a tuning beállítások részt nézd át. CPU hőfoknál a legmagasabbat nézd... :D

kensuke: adatlap... "évekkel előre gondolva vásároltam" - vásároltál, csak nem olvastál előtte... Jelenleg megvan a leggagyibb Asus lapod, ami gyárilag butított... viszont hozzá egy csúcs procid. "GigaByte GV-N650OC-2GI 2GB GDDR5 GPU" - ez nekem egy komplett VGA-nak tűnik ;] :D , jah. 128 bites interface, nálam megkérdőjelezhetően rúgna labdába...

Konkrétan a problémádra: van egy gyenge lapod, amiben húzni nemigen lehet azt a procit. Gondolom az összefoglalóban a tuningos részt nem olvastad, pedig kellene, akkor is, ha nem tuningolsz. A lag oka lehet az is, hogy túlmelegszik a proci és lassít. Másrészt van egy VGA-d 2 GB rammal, amihez lassa fér hozzá... Megoldásként normális hűtő a procira, biosban beállítások elvégzése, vrm-re esetleg hűteni valami ventit beállítani (gyárilag még egy tetves borda sincs rajta...). Második körben VGA csere komolyabbra esetleg, de szvsz most melegedés lesz a gond. IBT vagy prime teszt kellene és közben CPU-Z nézni a feszt, frekit.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42099) kensuke válasza ViZion (#42098) üzenetére


kensuke
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors elemzést:) A VGA-t most cseréltem , mindenféleképpen ragaszkodom hozzá , amilyen játékokra használom ,azokhoz tökéletes.A procit úgy gondoltam úgysem szeretném húzni elég az amit produkál , így ezért vettem ezt a lapot. Mielött megvettem a procit , olvastam , hogy a gyári hűtése valóban pocsék, mit tudnál javasolni? Sajnos nem értek annyira a A CPU tuninghoz és társaihoz (mindenféleképpen elolvasom amit írtál összegzést) , de ha leírod pontosan mit csináljak , összeszedem az adatokat.Egy huzamosabb körülbelül 1 órás játék után BIOS-ban 45-55 C között mozgott a proci.

(#42100) EnterR válasza sulu1701 (#42094) üzenetére


EnterR
veterán

Az alaplap biztos nem fogy el, mert 8+2-es tápfázisú, ami elég a 8xxx szériához, de szerintem a VRM túlmelegszik, mert elég silánynak tűnik ránézésre az a borda.

PSN ID: marquuard

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.