Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) ballington válasza vizcsap (#6500) üzenetére


ballington
addikt

Volt, de azok nem sikerültek valami jól, azokat portrait módban készítettem. Lesz még alkalmam próbálkozni.

#6499 Balinov: :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#6502) Danniel


Danniel
tag

Sziasztok!

3 új képpel jövök:

Kicsit kísérleteztem a színekkel és néhol a grain effect-tel is...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#6503) Novics


Novics
senior tag

Sokadik verzió, fentről nem vágtam meg.

Aztán meg ma felkeltem fél 6-kor és eltekertem egy közeli repcetáblához. Ímhol az eredmény:

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6504) fattyu válasza Novics (#6503) üzenetére


fattyu
veterán

Mér később már nem voltak ott?? :D

Utsón nagyon lila lett a kék...

Hoztam én is bár csak unatkozás. Kaptam ajcsiba helyes fénymérőt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6505) Novics válasza fattyu (#6504) üzenetére


Novics
senior tag

Nem. Eddig csak reggel láttam ott. Meg délután. Bár lehet, hogy csak azért, mert akkor megyek dolgozni, illetve haza. :))
Gondoltam a reggeli fényeket kihasználom. Aztán rájöttem, hogy virágokat jobb full fényben fotózni. Olvastam már, de meg szerettem volna tapasztalni a saját bőrömön is. :DDD

Lehetséges. Én nem látom annak, de messze vagyok a színhelyes monitortól. :)

Szakmailag nem tudok hozzászólni, de tetszik a képed. Bár nem tudom, hogy mi az az ajcsi. :D

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#6506) fattyu


fattyu
veterán

nameghamártavasz

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6507) Real_Necro válasza fattyu (#6506) üzenetére


Real_Necro
veterán

Téged nagyon szeretnek ezek a pókok. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6508) Inv1sus válasza fattyu (#6506) üzenetére


Inv1sus
addikt

levakuztad? :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6509) fattyu válasza Inv1sus (#6508) üzenetére


fattyu
veterán

makróztál már 4:1 nagyítás környékén?

Avagy nemértem a kérdést.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6510) fenykepezz


fenykepezz
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, már írtam egyszer a blogról, de most új hírek vannak az amatőr fotósok számára! :)

http://fenykepezz.blogspot.com/2012/04/fontos-kozlemenyek.html

Bocs az off-ért!

(#6511) szg88 válasza fenykepezz (#6510) üzenetére


szg88
őstag

Hehehe. Azért látom innen is csábultak el emberek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6512) fenykepezz válasza szg88 (#6511) üzenetére


fenykepezz
csendes tag

A világ minden tájáról vannak jelentkezők. :DD

(#6513) Inv1sus válasza fattyu (#6509) üzenetére


Inv1sus
addikt

Csakazon gondolkodtam, hogy egy ilyen állatnak nem tudom mennyire tesz jót, ha rávakuznak.

fenykepezz: Mint webdesigner azt tanácsolom, hogy a betűméreten csökkentsél szerintem, mert ez elriaszthatja a látogatókat. 1440x900-on elég nehéz olvasni, sokat kell scroll-ozni.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6514) Varlaisaran válasza Inv1sus (#6513) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Egy határon túl simán belehalhat. Pókokat sima kis kulcstartós lézerrel, strobival simán ki lehet nyírni. Egy-két vakus shot után szerintem semmi baja sem lesz.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#6515) cOxeR válasza fenykepezz (#6510) üzenetére


cOxeR
Ármester

Képes amúgy valaki ezt a nem jól strukturált oldalt rendesen átlátni? :U

(#6516) cOxeR válasza Varlaisaran (#6514) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tényleg arról beszélgettek, hogy az ilyen méretű állatokról készülő macro képek jó része döglött és preparált állatokról készül és ildomos-e egy életben lévő példányt szemközt villantani? :U

(#6517) fattyu válasza Varlaisaran (#6514) üzenetére


fattyu
veterán

vazzeg a lézer meg a vaku egy hangyányit mást jelent ugye?

Csak hogy tisztázzuk. Nem bántok állatot. Kicsit se sose. Nem rombolom le egy pók hálóját sem egy képért. Nem teszem odébb nem fogom be viszem haza. Ha nem tud megszületni a kép akkor nem születik meg. Az állatot annál jobban tisztelem. De azért a vaku ne legyen már állatkínzás.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6518) Real_Necro válasza fattyu (#6517) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem ők direkt jönnek hozzád egy profilképért. :) Nem hinném, hogy egy villantástól baja lenne, azért a vaku is tisztes távban van, nem nekinyomva a pók "arcának". :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6519) Freddy76 válasza cOxeR (#6516) üzenetére


Freddy76
addikt

Érdekes, hogy pont te írogatsz, aki hétről-hétre menyasszonyokat ijesztgetsz a vakuiddal :DDD Meg vőlegényeket, kihasználva ijedt, akaratgyenge állapotukat, és azt, hogy nem tudnak menekülni. :))

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#6520) cOxeR válasza Freddy76 (#6519) üzenetére


cOxeR
Ármester

Héééhéééé arról papírom van... ők akarták! ;]

(#6521) vacsigusz


vacsigusz
csendes tag

Sziasztok.

Próbálkoztam ma én is. :) A képet nem sikerült beszúrnom :W

[ Szerkesztve ]

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#6522) cOxeR válasza vacsigusz (#6521) üzenetére


cOxeR
Ármester

Eddig ötös! :DDD

(#6523) schawo válasza vacsigusz (#6521) üzenetére


schawo
titán

Lefordultam a székről :)) :))

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6524) vacsigusz


vacsigusz
csendes tag

Ismét :DD

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#6525) schawo válasza vacsigusz (#6524) üzenetére


schawo
titán

A téma (a piros tulipán) kerülhetett volna jobb helyre is (1/3). Ha meg a templom a téma, akkor mellé ment a fókusz ;]

Szóval nekem ez a 10% téma 90% mosoda összeállítás kicsit sok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6526) vacsigusz válasza schawo (#6525) üzenetére


vacsigusz
csendes tag

Köszönöm a véleményed. :R Kicsit sokat vágtam a képből, legközelebb jobban figyelek erre. Bár nagyon kezdő vagyok, de a fókuszt nem lövöm ennyire mellé. ;]

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#6527) szg88 válasza schawo (#6525) üzenetére


szg88
őstag

Most templom vagy mosoda, döntsd el :DDD

(#6528) kapu2


kapu2
csendes tag

Fattyu: Nagyon jól sikerülnek ezek az ugrópókos képeid. Én jelenleg egy ZD 70-300mm+ CZ 50mm 1.8 kombinációval próbálkozok de nem vagyok túl elégedet, rengeteg a szémét és alig akad egy két használható kép. Nagyon kicsi a mélységélesség még f22 is.

Inv1sus: Ilyen nagyításnál vaku nélkül nem sokra mész általában kozgyűrűket vagy kihuzatot használnak ami erőssen csökkenti a az érzékelőre jutó fény mennyiségét és persze rekeszelni is kell rendesen hogy használható legyen a mélységélesség.

Vacsigusz: Az ötlet nekem bejön, de a tulipán túlságosan a kép szélére került.

Felteszek pár képet bár az az előző ugrópók után egy kicsit elment a kedvem. :O

[link]

[link]

[link]

[link]

(#6529) Real_Necro válasza vacsigusz (#6524) üzenetére


Real_Necro
veterán

Eger?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6530) vacsigusz


vacsigusz
csendes tag

Debrecen :)

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#6531) vacsigusz válasza schawo (#6525) üzenetére


vacsigusz
csendes tag

A mosodával már nem nagyon tudok mit kezdeni, ilyen lett. :)

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#6532) #56824064 válasza fattyu (#6506) üzenetére


#56824064
törölt tag

szép!

(#6533) szg88 válasza vacsigusz (#6531) üzenetére


szg88
őstag

sztem jó lett, bár lehet jobb lenne csak a virág meg az ég, de ízlés kérdése :)

(#6528) kapu2: nekem tetszenek, főleg a páratlanok.

[ Szerkesztve ]

(#6534) schawo válasza vacsigusz (#6531) üzenetére


schawo
titán

Sokkal jobb, kellemesebb.:)

Az meg pusztán magánvélemény, hogy ilyen jellegű képeknél olyan érzésem támad, hogy a kép van a bokeh-ért nem pedig a bokeh a képért :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6535) vacsigusz válasza schawo (#6534) üzenetére


vacsigusz
csendes tag

Köszönöm. :R Jobban figyelek majd a "mosásra" :)

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#6536) killerjohn válasza vacsigusz (#6535) üzenetére


killerjohn
addikt

ez valódi mosás, vagy szoftveres. furcsa nekem, hogy a közeli virág kb ua mosott mint a távoli torony...

(#6537) fattyu válasza kapu2 (#6528) üzenetére


fattyu
veterán

a szemét az sok is lesz. ilyen dof mellett kézből lőve... A mai pókról 21 expó készült, annak a fele helyből kuka és csak azonosítás miatt lőttem meg hátát meg potrohot. A másik 11 ami kb szemből készült. Ez az egy volt helyen a fókusz. és ez is csak kb. de ez már vállalható.

az f22t szerintem ne erőltesd... Jól láttam 4/3os gép? az ott már irgalmatlanul diffraktál. f11 max de inkább 8. Dof nincs ja :Dha elég kraftos a vakud akkor azt lehet hogy megküldöd sorozattal és focus stacket csinálsz utólag.

Nem rosszak amugy a képeid de a lágyság/életlenség azért megvan ja.

szerintem azt a pancolart erőltesd f8 környékén közgyűrűkkel. ott azért elég jó felbontása van és közgyűrűkkel el lehet jotni olyan 1,5:1 leképzésig ami azért főleg 43as szenzoron nem kevés.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6538) vacsigusz válasza killerjohn (#6536) üzenetére


vacsigusz
csendes tag

Minimálisan színkorrekciót és expókorrekciót csináltam LR4-el. Az objektív pedig az 5N kitt obija.

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#6539) schawo válasza fattyu (#6537) üzenetére


schawo
titán

Ugyanott diffraktál, mint a többi objektív. A 4/3 csak kivágási méret.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6540) fattyu válasza schawo (#6539) üzenetére


fattyu
veterán

diffrakció pixelmérettől és szenzortól való távolságtól függ. Mivel adaptált üveg a táv ugyanaz mintha nagyobb szenzoros géphet nézed. 43 10mp vs mittomén. A 10 mp még barátságos azért montam a 8-11et. 12mp apscn 11-13 ahol elkezd taknyolni. a 22 már mindenen retek.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6541) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A diffrakció semmitől nem függ, ami az érzékelőn van. A diffrakció egy optikai jelenség, a relatív nyílás és a hullámhossz függvénye, ettől függ, hogy két közeli tárgypont a háttértől mekkora kontraszttal emelkedik ki, illetve mennyire olvad egybe.

Az érzékelőtől és annak a pixelméretétől az függ, hogy a diffrakció hatásai engedik-e kihasználni az érzékelőt, vagy sem.

Egy 3 megapixeles és egy 18 megapixeles érzékelő által rögzített teljes képre pontosan ugyanolyan hatással van a diffrakció. Csak míg előzőn nem tudod megmutatni, addig utóbbin bizonyos helyzetekben megakadályozza, hogy kihasználd a nagyobb felbontást. De ettől a kép rosszabb nem lesz, maximum nem lesz lényegesen jobb (ehhez mondjuk szélsőséges eset kell).

Kicsit el van túlozva a diffrakció hatása a köztudatban. Nem beszélve arról, hogy a Bayer CFA miatt baromira nem baj, ha túlzásokba esünk a mintavételi sűrűséggel.

[ Szerkesztve ]

(#6542) Varlaisaran válasza fattyu (#6517) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Ezért írtam, hogy példának okáért a lézertől is. Valamint érzékenyek a nagy fényterhelésre is, de ahhoz jóval több ideig kell tartson mint egy-két vakuvillanás. Ezért is írtam, hogy egy két villantástól semmi baja nem lesz, tehát ne vedd magadra, nem ilyen értelemben írtam. Písz:)

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#6543) mishubi


mishubi
tag

Első fűnyírás közben belefutottam..
Jön a jó idő, jönnek a színek.

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#6544) #56824064


#56824064
törölt tag

Én is fűnyírás közben vettem észre a gombákat megtetszettek, lefényképeztem őket.
[link]

(#6545) zool1


zool1
őstag

(#6546) killerjohn válasza zool1 (#6545) üzenetére


killerjohn
addikt

szerintem túl erős a HDR effekt, elég erősen látszik a kereszt körül a "ragyogás"... egyébként nagyon tetszik, csak így túl mű a feeling.

(#6547) ballington válasza killerjohn (#6546) üzenetére


ballington
addikt

Hát hol látszódjon a "ragyogás", ha nem a kereszt körül? :DDD

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#6548) killerjohn válasza ballington (#6547) üzenetére


killerjohn
addikt

:R

(#6549) Chance


Chance
tag

Sziasztok!

Végre volt annyi energiám, hogy felrakjak pár képet. Várom az építő jellegű kritikákat!

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#6550) Real_Necro válasza Chance (#6549) üzenetére


Real_Necro
veterán

Virágot felülről nem fotóznék, a "szem"-nél szerintem nem sikerült a szemre fókuszálni, ugyanígy a méhesnél is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.