Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18901) Silentfrog válasza krisztyann (#18900) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Megoldás lehet, ha színtelen szúnyoghálóval feded le a medencét. Így kiugrani nem tudnak és a fény se tompul a párás üveg miatt.

(#18902) Tarill


Tarill
őstag

köszi mindenkinek a növényes tanácsokat!! :)

(#18903) havri1 válasza Silentfrog (#18901) üzenetére


havri1
félisten

Na, olyat se láttam még :)

havri

(#18904) HTCX715 válasza havri1 (#18903) üzenetére


HTCX715
tag

Terráriumokban nagyon jellemző, de néha akváriumokon is használják. Itt azért nem tökéletes megoldás, mert azt írta, hogy részben a párolgás csökkentése érdekében fedi le.

[ Szerkesztve ]

(#18905) Silentfrog válasza havri1 (#18903) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Lehet, hogy nem a legelegánsabb megoldás,de viszonylag szépen meg lehet oldani. A medence szélén felül tehát az üveg vastagságára rá kell ragasztani az öntapadós szúnyogháló tapadós felét és erre szépen rá lehet rakni a szúnyoghálót.

(#18906) mdk01 válasza tzimash (#18896) üzenetére


mdk01
addikt

Milyen széleset szeretnél?

(#18907) tzimash válasza mdk01 (#18906) üzenetére


tzimash
őstag

4-5 centiset.

(#18908) krisztyann válasza HTCX715 (#18899) üzenetére


krisztyann
tag

Akkor nem gáz ha mindig feltöltöm? Két vízcsere között olyan 2 centit változott a vízszint.

(#18901) Silentfrog Ez se rossz ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#18909) mdk01 válasza tzimash (#18907) üzenetére


mdk01
addikt

Azért kérdeztem mert bútorlap élzáróból elég sok féle színt lehet kapni. Vastagságban érdemes a vékonyabbat, mert a vastag túl merev. Az a gond, hogy ilyen szélességben amiben te szeretnél nem igazán van vékony vagy csak pár szín.
Ha ilyen érdekelne, akkor menj be egy bútorlap szabászatba és nézd meg a műanyag élzárókat, biztos mutatnak párat.

(#18910) mdk01 válasza krisztyann (#18908) üzenetére


mdk01
addikt

Fel lehet tölteni, akkor van gond ha csak feltöltés van a vízcsere rovására. Mennyi idő telik el két vízcsere között nálad?

(#18911) tzimash válasza mdk01 (#18909) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, jó ötlet. Talán a 3cm is elég lenne.

(#18912) krisztyann válasza mdk01 (#18910) üzenetére


krisztyann
tag

Hetente cserélek.

(#18913) mdk01 válasza tzimash (#18911) üzenetére


mdk01
addikt

24mm szélesben és 0,4mm vastagságban óriási választék van és kétoldalas ragasztószalaggal kb. az örökkévalóságig fellehet ragasztani az üvegre.

(#18914) mdk01 válasza krisztyann (#18912) üzenetére


mdk01
addikt

Az nem gond akkor nyugodtan önts utána, bár a heti 2cm elég soknak tűnik.

(#18915) jegenye77 válasza mdk01 (#18913) üzenetére


jegenye77
addikt

És ez, hogy néz ki rajta? Vagy esetleg egy tető eltakarja ezt a rész?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18916) HTCX715 válasza tzimash (#18911) üzenetére


HTCX715
tag

Nemtudom a nevét, de amikor mi a konyhaszekrányt csináltunk használtunk ilyen fóliát ami olyan volt mint az élzárő csak ragasztós volt(matrica) és ilyen nagy tekercsben adták. Ha megtalálom leírom a márkáját ha érdekel.

(#18917) tzimash válasza HTCX715 (#18916) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, érdekel. Tehát kimondottan akvarisztikai célokra nincs ilyen bigyó?

(#18918) mdk01 válasza jegenye77 (#18915) üzenetére


mdk01
addikt

Ha a tető eltakarja akkor ez nem kell. Nem tudom hogyan néz ki, én csak egy ötletet adtam, arra, hogy egy ugyan olyan színű csík legyen az aksi üvegén, mint maga a bútor ami tartja.

(#18919) mdk01 válasza HTCX715 (#18916) üzenetére


mdk01
addikt

Az ragasztós volt, de közel sem matrica, megtévesztő. Olvadék ragasztó van a papír(!) alapu fólia hátulján amit javarészt vasalóval szoktak megmelegíteni, majd rányomni a bútorlap élére.
Márkája nincs, több gyártó van.
Be kell menni egy lapszabászattal foglalkozó üzletbe, és vinni egy bútor darabot, hogy olyan színűt szeretnétek és adnak amennyit akartok.
Amit én mondtam azt ABS-nek hívják, ez tömör műanyagból van, faerezet mintával. Ennek a hátuljára kell a kétoldalas ragasztószalag amivel prímán oda lehet ragasztani az üvegre.

(#18920) Garold válasza HTCX715 (#18916) üzenetére


Garold
senior tag

Szerintem a bútortapétára gondolsz, ami tényleg csak egy nagy matrica, te vágod méretre és simán csak ragasztani kell.
A bútorlap élfóliát lehet melegítéssel rögzíteni, pl vasalóval, az ABS 2-4 mm vastag, azt spéci géppel lapszabászatban ragasztják a bútorra.

Trimash: ha esetleg bükk szín neked jó, van kimaradva bútortapétám, ingyen (csak postaköltségért) tudok neked küldeni.

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#18921) HTCX715


HTCX715
tag

Garold, mdk01
Lehet bútortapéta, még mindig nem találom. Sajnos, nem értek a témához, de tudom(én raktam fel) olyan volt mint egy matrica, és mindenhez szépen ragadt.(még az osb lap éléhez is) Az enyém mogyoró színű volt és faerezet mintás.

(#18922) Garold válasza HTCX715 (#18921) üzenetére


Garold
senior tag

Ez lesz az. Olyan mint egy nagy levonó csak tekercsben.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#18923) tzimash válasza Garold (#18920) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, feketét szeretnék. :R

(#18924) krisztyann


krisztyann
tag

A vízelőkészítős vizet meddig lehet eltartani? Megmaradt kb. 1,5 liter és gondoltam, hogy elrakom az elpárolgó víz pótlására.

(#18925) HTCX715 válasza krisztyann (#18924) üzenetére


HTCX715
tag

Ha nincs poros helyen akkor sokáig.(nekem is szokott megmaradni, én napokkal később is beleöntöm)

(#18926) krisztyann válasza HTCX715 (#18925) üzenetére


krisztyann
tag

Kiöntöm egy ásványvizes flakonba és akkor nem éri por. Köszi szépen.

(#18927) HTCX715


HTCX715
tag

Gyerekik mi ez az inaktivitás? Éltek még? :DDD

(#18928) jegenye77 válasza HTCX715 (#18927) üzenetére


jegenye77
addikt

Akkor én megragadom az alkalmat és leírom az eddigi tapasztalatom a Chihiros Dokival kapcsolatban.
A Twinstar-t nagyon drágának találtam és ezért választottam ezt a Kínai megoldást.Mivel többen is írták,hogy már vettek ilyet ezért mertem én is rendelni egy haverral együtt.
Egyéb okokból ő hamarabb tudta betenni az aksiba.Láttam előtte és kb 2-3 hét múlva mennyit változott a helyzet.Csak lestem!Szinte teljesen eltűnt a barba és szerintem fonal algája.Ami miatt én is megvettem az a zöld alga volt mert más nekem szerencsére nem jelent meg indítás óta.Mondta az is kevesebb.
És valóban!Eddig 3-4 nap után ha oldalról néztem az aksit akkor a frontüvegen szépen láttam,hogy gyűlik a zöld alga.5-6 nap után szemből látható volt,hogy tiszta-zöld az üveg.Lehet az opti white üveg miatt is hamarabb észrevehető.
Mostanra viszont a heti tisztításnál is alig alig észrevehető,hogy lenne az üvegen.(már megérte)A növények meg észrevehetően beindultak és nőnek.
Nem tudom pontosan mit csinál de tény,hogy nagyon jó dolog.A kis oxigénbubik ilyen hatással lennének az egészre?
Kicsit túlmisztifikált és drága dolognak tartottam mikor először hallottam róla.Mostanra viszont,hogy normális áron is be lehet szerezni és ki is próbáltam,megváltozott a véleményem.Tényleg hasznos kis kütyü ez.
Maga a porlasztófej nem tetszik mert nagyon nem illik bele az aksi kis világába és a szerkezetet is az üvegre kell felcuppantani.Hosszabb vezetékkel el lehetne rejteni a szekrénybe pl.Erre meg azt mondták,hogy akkor nem látszik a led lámpa ami jelzi a működését.Mondjuk a bubikat nem nehéz nem észrevenni de ez mindegy is.
A lényeg,hogy nem bántam meg és hozta azt amit vártam tőle.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18929) Tarill válasza jegenye77 (#18928) üzenetére


Tarill
őstag

dobnál a cuccról egy ebay linket? :)

(#18930) jegenye77 válasza Tarill (#18929) üzenetére


jegenye77
addikt

Itt most 130 dodót ír de mi 60 ért vettük.
De keresőbe beírod a nevét és kiadja.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18931) jegenye77 válasza Tarill (#18929) üzenetére


jegenye77
addikt

Ez lesz az!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18932) Tarill válasza jegenye77 (#18931) üzenetére


Tarill
őstag

és ezen vmi fejet kell időnként cserélni nem? illetve co kell mellé vagy anélkül is hatásos?

(#18933) jegenye77 válasza Tarill (#18932) üzenetére


jegenye77
addikt

Elvileg évente kell cserélni a porlasztót.Külön lehet kapni hozzá.
Nem kell co2.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18934) Tarill válasza jegenye77 (#18933) üzenetére


Tarill
őstag

zöld pontalga miatt kéne :/ 30l-es nanoba melyik méret volna elég?

(#18935) jegenye77 válasza jegenye77 (#18933) üzenetére


jegenye77
addikt

A mini lenne jó.Nekem is az van.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18936) HTCX715 válasza jegenye77 (#18928) üzenetére


HTCX715
tag

Na végre egykis mozgás. Kizökkenek a napi rutinból ha nincs mit itt olvasnom... :D
Érdekes kis szerkentyű. Akkor ha ez most méri a vízparamétereket és azok alapján szabályozza magát? Arra kíváncsi lennék a bubik mennyi co2-t oldanak ki. Neked ugye van co2-d, ha kevés utánna állítasz. Akinek viszont nincs annak szopóroller van? Mert ugye levegő porlasztást se használunk növényesbe. Azért az tetszik, hogy neked egy kínai verzió is bejön. Van remény, majd kína megment, mert a akvarisztika árban rossz írányba megy.

(#18937) jegenye77 válasza HTCX715 (#18936) üzenetére


jegenye77
addikt

Szerintem semmilyen vízparamétert nem mér.(szerintem)
Csak időközönként bekapcsol.
Nincs összefüggésben a co2-vel!Ahogy utána olvastam semmi köze hozzá.
Az eredeti Twinstar nem kicsit drága.Bár most,hogy megjelent az új széria a régebbieket leárazták.Persze így is kettő kínai-verzió kijön az árából.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18938) Tarill


Tarill
őstag

akvárium oldalára akaszthatós vízeséses külső szűrőkből melyikek a normálisabbak? amibe lehet biológia töltetet is tenni illetve nagyon halk? illetve itthon beszerezhetőek :R

[ Szerkesztve ]

(#18939) ozsvar


ozsvar
tag

Olvasgatom, hogy milyen csuda jó ez a twinstar. Nekem nincs CO2 beoldásom, csak egy külső szűrőm, és egy átlagosan működő led világításom. Egyelőre minimális barna algával küzdök, de most növeltem a világítást (na meg idővel a szőlőtőke sem fog ennyire színezni). Néhány low-tech növényem van, egyelőre nem is tápozok. Nekem érdemes ilyenbe energiát és pénzt fektetnem? CO2 nélkül twinstar-ral lehet tartani profibb növényeket is?

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#18940) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok.
Adott egy nagyon nagyon szutymós akvi 80liter.
Már csak 3db páncélos harcsa van benne.
Ezidáig úgy tünt vegetálnak...esznek-alszanak... ma délután vettem észre hogy egy joadag ikra van az üvegre tapadva. Szerintetek mit kéne csinálnom? A vizet emiatt nem bolygatnám..a szürőlevegőztető is épp h csak megy. Ha kipucolnám akkor begyorsulna a vízáramlás, megváltoznak a körülmények.
Hogy lehetne sikeresen kikelteni azokat az ikrákat? Illetve ha kikelnének, miket kellene tennem h sanszos legyen h sikeresen felnőjenek?

Köszönöm !

(#18941) bringasisti válasza lacam (#18940) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért ikráztak mert minden rendben találtak. Ne rontsd el!

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#18942) Tarill válasza lacam (#18940) üzenetére


Tarill
őstag

pucold csak ki azt a szűrőt :) és a biohazard matricákkal se spórolj :)

(#18943) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Akvapóniás gyorsjelentés: vízcsere nélkül is kiválóan lehet akváriumot gondozni. Etetésen kívül néha pótlom az elpárolgott vizet és ritkítom a szobai futókát. Algásodás nincs, minden állat és növény egészséges. :))

(#18944) lacam válasza bringasisti (#18941) üzenetére


lacam
aktív tag

Én is így gondoltam. .csak fura h egy szinte teljesen gondozás mentes akvit rendben találnak. Épp csak egy algatakaritóval lett átpucolva az üveg s az aquael mini épp csak prüszköli az air-t a vízbe (arról hogy hogy néz ki a benne lévő víz és a növény, arról ne beszéljünk)
Szóval fura.

(#18945) havri1 válasza turbulencia8 (#18943) üzenetére


havri1
félisten

Azért egy nitrát szintre kíváncsi lennék :) Képesek a növények ezt mind felvenni ezekszerint?

havri

(#18946) lacam válasza Tarill (#18942) üzenetére


lacam
aktív tag

:-)
Csak le ne sodorja a megnövekedő áramlás az üvegről.
Aztán ha véletlenül kikelnek a porontyok, idegeskedhetek h a szülők mikor nézik őket reggelinek.
Biohazard? Talán még nem marta meg a víz az üveget...s a lötyi sem világít a sötétben....egyenlőre.
De biztos ami tuti, szerzek pár matricát. :-)

(#18947) turbulencia8 válasza havri1 (#18945) üzenetére


turbulencia8
őstag

Alig mérhető a nitrátszint. Annyira minimális, hogy azt komposztteával szoktam néha emelni!

(#18948) havri1 válasza turbulencia8 (#18947) üzenetére


havri1
félisten

Kemény! Élőben még nem láttam ilyet sosem, csak képekről, de nagyon 5letes!

havri

(#18949) Tarill válasza lacam (#18946) üzenetére


Tarill
őstag

be nem szívja őket a szűrő ha már kikeltek legalábbis nekem a friss mini endler guppikat se szívta be :D a matrica meg csak vicc volt :)

(#18950) HTCX715 válasza turbulencia8 (#18943) üzenetére


HTCX715
tag

Nekem is volt régebben ilyenem, most külső szűrőre cseréltem, ezért ment a tekihez.(nem voltam vele megelégedve, jobb volt nélküle mint vele) Most csak simán bele vannak kúrva a növények a vízbe(futóka, viaszvirág, szerencsebambusz, meg félig meddig, valami csungős növény).
A víz tiszta(van egy matten is mellette), Minimális barna alga van, de öreg a fénycső, szóval ettől is lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.