Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18351) #90933760 válasza HTCX715 (#18350) üzenetére


#90933760
törölt tag

Most hogy előkaptam a centit és méregettem az a 20 liter tényleg játékszer kategória, 50 liter kelleni fog. Viszont az már lesz vagy 60 kiló összesen, szóval már akárhova a szekrényen se pakolhatom.
A lámpa nem gond, akkor ha a növényeknek ennyire kell. De a lámpának mennie kell folyamatosan jól gondolom? És a szivattyúnak, esetleg levegőztetőnek mennyit kell mennie? A fűtés az gondolom hőmérős, nem kell kapcsolgatnom.

És a vízcsere az tényleg esedékes minden héten? Mert 50 litert már azért nem hozni el egyszerűen. Vagy a másik megoldás, hogy akkor hozom kútról van egy a közelben, fúrt, 20 méteres mélységből jön, az jó nekik? Mégse fos csapvíz és olyan mélyre már a felszíni kemikáliák se jutnak talán le. Egy kicsit kemény lehet a víz talán. Műanyag kannába lehet hozni? Nem tudom mikre érzékenyek.

(#18352) Pocee válasza #90933760 (#18351) üzenetére


Pocee
senior tag

Azt a 60-70 kilót nekem egy szimpla tv állvány tartja,semmi gond vele,mondjuk antik,van benne anyag.:)
Nem a lámpa nem megy folyamatosan,kell majd egy időkapcsoló is a rendszer miatt,vagy ha kellően precíz vagy akkor reggel-este ugyanakkor lekapcsolod,akkor megspórolsz egy jó 2000 ft-ot.
a szivattyú az az ami mindig megy,mármint a szűrőszivattyú,ha a kifolyóág fodrozza a felszínt nem kell levegőztető.
A vízcsere igen kell ha szép eredményt akarsz,de elég 30-50% hetente,vagy egy 20as kanna,azzal már jó vagy,feltételezem nem széttápozott növényes akvát tervezel.
én műanyagban tartok esővizet,kutya baja a víznek.

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#18353) bringasisti válasza #90933760 (#18351) üzenetére


bringasisti
őstag

Vizcserének mért nem jó a csapvíz?

BENEFON DELTA--------N8

(#18354) #90933760 válasza Pocee (#18352) üzenetére


#90933760
törölt tag

Lámpának éjjel vagy nappal kell mennie? És miért fontos, hogy pontosan egy időben legyen be-ki kapcsolva?
Annak mondjuk nem örülök, hogy a szivattyúnak mennie kell éjjel nappal.
Szűrőnek elég a sima szivacs vagy valami spéci kell?

(#18355) jegenye77 válasza #90933760 (#18354) üzenetére


jegenye77
addikt

Alapokról te is olvasgass egy kicsit mert nagy a zavar :) Mindenki így kezdi.
De a kérdésedre leegyszerűsítve :
Ha nem megy a szűrő állandóan akkor oda juthat végül amit írtál, hogy büdös lesz a víz!
Lámpával meg valami hasonlót kellene produkálni amit a nap! Az se egyszer délelőtt egyszer délután "kapcsol be" ahogy jólesik . De azt az időt amit megy azt mindegy, hogy mikorra állítod csak ne valtakozzon. Ha te este vagy otthon akkor nyilván akkor szeretnél gyönyörködni az aksiba tehát az időzítőt úgy állítsd be, hogy akkor vilagitson a lámpa.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18356) #90933760 válasza jegenye77 (#18355) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor a HPPS-t kvázi el is lehet felejteni, mert ezek a PC miatt tuningolva vannak, nagyobb az erejük meg a hangjuk is. Valami víz alatti szivattyú kell, mert a víz elég jól megfogja a hangot.
Lámpát meg akkor nappal kell használni ha a Napot kell utánozni, mert éjszaka az eredeti élőhelyükön is sötét van, és mivel ott elég sokat fent van a Nap, így lényegében reggel mikor felkelek 7 és este 10 amíg lefekszem akkor mehet, este legalább partytime fény.

Szűrőbe szivacs meg kerámiagömb? Kell még valami? Mert ezerféle szűrőcucc van, mit tudom én melyik kell egy alap akváriumba. Növények miatt kell valami talaj szerűség is a kavics alá ha jól látom.
Azért ez kicsit macerásabb mint elsőre gondoltam.

(#18357) havri1 válasza #90933760 (#18356) üzenetére


havri1
félisten

Sokkal macerásabb :)

havri

(#18358) jegenye77 válasza #90933760 (#18356) üzenetére


jegenye77
addikt

És a növény szerinted honnan tudja, hogy kint a valóságban nappal vagy éjszaka van?
Úgy állítsd, hogy neked megfeleljen az a pár óra amikor megy a lámpa.
Szettbe amit veszel az kezdesnek jó lesz. Adnak szűrőt világítás és még fűtést is szoktak akcióban. Kevés kis igényű növényekhez jó lesz az.
Ha egy picit többet szánsz rá akkor lehetne osszevalogatni a cuccokat.
Nem kell neked talajszűrő!
Lámpa kb 8 órát menjen ne többet! Inkább kevesebbet először. Bár nem tudom milyen lesz amit veszel de ne menjen 15 órát!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18359) #90933760 válasza jegenye77 (#18358) üzenetére


#90933760
törölt tag

Onnan tudja hogy besüt a Nap kint? Akkor délután ha hazaérek bekapcsolom és este lefekvéskor meg ki, az úgy 6 óra kb.

(#18360) jegenye77 válasza #90933760 (#18359) üzenetére


jegenye77
addikt

Azt a kintről beszűrődő fényt minél jobban kerüld. Ha lehet olyan helyre rakd az aksit ahol nem éri kinti fény.
Úgy jó lesz de indítás után annyit se menjen. Később lehet emelni. Aztán ahogy mutatja majd lehet picit változtatni. Egy időzítővel jól járnál. Nincs kétezer forint.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18361) #90933760 válasza jegenye77 (#18360) üzenetére


#90933760
törölt tag

Értem. A szekrénypolcra ahova terveztem oda elméletileg jó. Nem az ablakkal szembe van hanem a vele merőleges falnál.

[link]
Ezt néztem ki elsőre. T8-as fénycső akkor a tetőbe van építve trafó meg kondi is neki? És ez a fos villódzó 50Hzes izé? Mert az akkor mondjuk érkezés napján kuka nálam, aztán kap valami halogént inkább a helyére. Ha az jó nekik.

[ Szerkesztve ]

(#18362) jegenye77 válasza #90933760 (#18361) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem nagyon ismerem ezeket a szetteket de majd valaki javasol neked vagy megmondja, hogy ez jó vétel e.
Világítása nem villog ennek szerintem. Vagy mire gondolsz?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18363) Silentfrog válasza #90933760 (#18361) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez nagyon hasonló,csak olcsóbb pár ezerrel és ingyen van a posta.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18364) #90933760 válasza jegenye77 (#18362) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez sima fénycső, ugyanaz ami kibassza a szemem a raktárban is. Valamire ki lesz cserélve az tuti, ha más nem az akvárium mellé teszek egy asztali lámpát ami világít bele.

Ez az emagos frankó, de vajon épségben ki is tudják hozni? Bár azért egy akváriumot elég erősre csinálnak hogy kibírja, meg gondolom körbe van bugyolálva a gyári dobozban is. Nem nehezebb szállítani mint egy mai TV-t.

Mennyi ideig bírják ki szivattyú nélkül? Tartok tőle, hogy éjszaka nem fogom elviselni úgyhogy arra a 7 órára leállás van.

(#18365) Pocee válasza #90933760 (#18364) üzenetére


Pocee
senior tag

sztem már az egy óra is necces,de kettőnél már tömegesen halnak el azok a cuccok ami miatt szűrő a szűrő.

Mr.Brightside

(#18366) jegenye77 válasza #90933760 (#18364) üzenetére


jegenye77
addikt

Ettől torekenyebb dolgot is ki szállítanak. És nem is a te problémád ha szállításnál valami baja lenne. De nem lesz!
Mi az amit nem bírsz elviselni ha éjszaka is megy a szűrő?
csak egy de még nyugodtan olvass róla mert tényleg hasznos. A leg alapabb dolgokkal nem vagy tisztába! Ne kelljen kidobni az állatokat később és magadnak is csak bosszúságokat okozol azzal, hogy fogalmad sincs mit csinálsz.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18367) #90933760 válasza jegenye77 (#18366) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kicsit bonyolultabbak akkor mint egy kerti tó. Azzal foglalkoztunk régen, de azok szinte mindent kibírtak.
Engem a hangja fog aggasztani a szivattyúnak, remélem nem lesz semmi apró morgása se, ami éjszaka kiakaszt majd.

(#18368) jegenye77 válasza #90933760 (#18367) üzenetére


jegenye77
addikt

Egyszer volt belsőszűrős aksim de a szűrőnek nem volt hangja. A levegőztető részének volt ahogy nyomta a vízbe. Ezt elzárod és elvileg nem lesz hangja.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18369) coqito


coqito
tag

Sziasztok!

Van nekem egy 54 literes akváriumom. Külső szűrőnek egy eheim 2213-as működik. Van CO2 beoldás is, illetve GA növénytápozás. Azonban az algák egyre jobban növekednek.

Egy magánszeméllyel csináltattam ledvilágítást még kb 4 éve mikor összeraktam az akváriumot, eleinte nem volt különösebb alga (bár a zöld poralgával küzdöttem egy ideig) de mára teljes takarítás után is hamar megjelenik és a növényeket teljesen belepi vagy a zöldalga vagy az ecsetalga (defőleg a zöld, ecsetalgát kordában lehet tartani)

Lehetséges, hogy ez a levilágítás hibája (ledszalag). Nem szeretném abbahagyni ezt a szép hobbit, főleg hogy elég sokat költöttem már rá de egyre elkeserítőbb a helyzet.

Milyen világítást ajánlanátok rá? Egyáltalán ez lehet a baj?

Köszönöm előre is! Üdvözlettel: Nyerges Gábor

(#18370) Pocee válasza coqito (#18369) üzenetére


Pocee
senior tag

mennyire növényes?nekem eléggé növögeti a növényzet befelé az akit,és ami a GA ajánlás már nem volt elég,rohadtak az alsó levelek,jött az ecsetalga,megtoltam napi még egy milivel a 2 ajánlott helyett(nekem is 54 literesem van) és azóta megint semmi bajom,vízcserével hogy állsz heti szinten?

Mr.Brightside

(#18371) ozsvar válasza #90933760 (#18367) üzenetére


ozsvar
tag

Eheim PickUp 2008, majd Eheim Biopower 160, majd Eheim Aquaball 130 mellett is aludtam évekig kb 3 méterre: nincs hangja. Ha nagyon figyelsz, a szűrőknek egy lágy duruzsoló (bugó) hangja lehet, de ez annyira semmi, hogy a konyhába "morgó" hűtő vagy klíma hangja elnyomja..

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#18372) Tarill


Tarill
őstag

ancik mennyire verekedős fajok? hoztam egy másikat a mostani mellé, próbáltam ugyan akkorát h egyformák legyenek, de mikor beengedtem az újat, a régivel mintha kicsit verekedett volna, szorosan egymás mellett voltak az üvegen és lökdösődtek vagy nem is tudom :D de most már elnyugodtak, tudnak esetleg kárt csinálni egymásban?

(#18373) #90933760 válasza Tarill (#18372) üzenetére


#90933760
törölt tag

:DD
Komoly lehetett.

(#18374) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Sziasztok,anci az az algaevő harcsa lenne?

430 pozitív , 0 negatív....

(#18375) Silentfrog válasza TROG AIR (#18374) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen,rövidítve Algaevő harcsa (Ancistrus temminckii)= Anci

[ Szerkesztve ]

(#18376) TROG AIR válasza Silentfrog (#18375) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Köszi a választ,rég voltak halaim,olyan 17 éve,és azokat még a szülők vették.... :)
Olvasom a topic-ot, gondolkodom egy kisebb egység felállításán,rémegyszerű halakkal,de néha megingat a sok pro és kontra anyagi és fizikai körülmény....szóval még csak rágódom. :) :R

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#18377) #90933760 válasza TROG AIR (#18376) üzenetére


#90933760
törölt tag

Engem is ingat még az ár, mert másra is kéne a pénz. 20 literesre volna pénzem, de az hát nem is tudom. Belerakom a kütyüket és nem marad hely a víznek.

(#18378) Silentfrog válasza #90933760 (#18377) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

20 literes akvárium a halaknak olyan mind ha te egy panel budijában laknál. :DDD :P

(#18379) #90933760 válasza Silentfrog (#18378) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az max növényeknek való meg csigáknak. Tényleg csigát meg ilyen ketyeréket érdemes még rakni bele?

(#18380) Silentfrog válasza #90933760 (#18379) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem csak maláj tornyos csigáim vannak.

Ők a talajban élnek és az el nem fogyasztott halkaját és az elpusztult növényi részeket eszik. Igen ritkán látni őket.
Hasznosak.

(#18381) #90933760 válasza Silentfrog (#18380) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen erre gondoltam én is, hogy ilyen jellegű hasznosságuk miatt kellenek csigák is. 200Ft ha jól látom, pár darab mehet ilyenből is. Azt írja gyorsan szaporodnak. Ilyenkor amúgy mi a teendő, kidobjátok őket vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#18382) Silentfrog válasza #90933760 (#18381) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem tudjuk kidobni,hisz az aljzatban élnek. Nálam baromi sok lehet. 200 ft/db? :Y Milliomos vagyok akkor! :DDD

(#18383) Mercutio_ válasza #90933760 (#18377) üzenetére


Mercutio_
félisten

20 lityóba 4-6 kis termetű hal (egy csapat) vagy egy betta hím szerintem jól elvan, esetleg színes garnélából egy kolónia :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18384) ozsvar válasza Tarill (#18372) üzenetére


ozsvar
tag

Másfél évig volt több ancim, és ha új érkezett, szinte mindig kiközösítették. 1-2 hétig. Volt, hogy a régi motoros szándékosan ment az új után, és lelökdöste a levelekről, ment utána, és zaklatta. De idővel mindig abbahagyták. Elvileg a hímek valamilyen szinten területvédők, és nem szeretik a konkurenciát. (De érdekes, ha egyszerre több anci érkezik egy új akváriumba, akkor nem vitáznak, nem védik a saját helyüket. :) )
Csépányi Gábor szerint sem tudnak kárt tenni egymásban, gond egy szál sem. :)

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#18385) Tarill válasza ozsvar (#18384) üzenetére


Tarill
őstag

jól van ez jó hír, de egy 10 perc után el is nyugodtak azóta is el vannak, persze külön külön részeken :D

[ Szerkesztve ]

(#18386) #90933760


#90933760
törölt tag

Na és milyen halakat és növényeket szerezzek be? Bár még eléggé messze van, csak hogy mégis mik vannak. A guppit ismerem, hogy strapabíró, kezdőknek való. Én is arra gondoltam. Milyen fajta van még ami nem érzékeny és kicsi? Nagy halak nem kellenek. És egy 50 literesbe hány ilyen kisebb hal lehet összesen?
Ha jól olvasom akkor ezek elég jól szaporodnak, viszont meg is eszik a kicsiket. Azt mondjuk nem is bánom, nem szeretném ha szarrá szaporodnának.

Növényből is valami egyszerű kéne, kis fényigényű meg amit nem kell tápozni. Csigán még gondolkodom, de talajt csak azok tudnak mozgatni úgyhogy eléggé hasznosak. Csak ki ne másszanak az aksiból. :DDD
Boltban láttam kicsi tengeri csillagot, narancs színű. Az se volt ronda mondjuk.

(#18387) jegenye77 válasza #90933760 (#18386) üzenetére


jegenye77
addikt

Mennyi tengeri csillagot tennél bele? :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18388) #90933760 válasza jegenye77 (#18387) üzenetére


#90933760
törölt tag

Leginkább semennyit, csak láttam. Nekem elég a sima guppi is, meg a maláj csigák. Meg valami egyszerű növény. Akkor rakok bele más halat is, ha van ami a guppihoz hasonlóan strapabíró, meg betehető a guppik mellé és az ahhoz kialakított aksiba.

[ Szerkesztve ]

(#18389) jegenye77 válasza #90933760 (#18388) üzenetére


jegenye77
addikt

Ne is, mert nehéz lenne tartani ;)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18390) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok!

Rizspontyokról mit érdemes - a linken leírtakon túl - tudni, valakinek vannak-e velük kapcsolatban tapasztalatai?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18391) #90933760 válasza jegenye77 (#18389) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hát élőlényekkel kapcsolatban nagyon meg lesz kötve a kezem, mivel nem lehet postázni, a közelben pedig csak egy kisállatbolt van ott tartanak halakat is. Növényt szerintem nem is kapni és halból se sok féle van. Amúgy boltban mibe adják oda a halat? Amiben ki is bír egy fél órás autózást. Gondolom le kell takarni, a meleget talán bírják majd.

[ Szerkesztve ]

(#18392) jegenye77 válasza #90933760 (#18391) üzenetére


jegenye77
addikt

"specko" zacsiban.
Szerintem van olyan bolt ahol postázzák a halakat is. Növényt, garnit is rendeltem már netről.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18393) #90933760 válasza jegenye77 (#18392) üzenetére


#90933760
törölt tag

És a halak kibírják a sötétben dobálgatást meg a légmentesen lezárást több, mint egy napig a postán? Elég érdekesnek tűnik.

(#18394) jegenye77 válasza #90933760 (#18393) üzenetére


jegenye77
addikt

A sötét semmit nem számít. Oxigendús vízbe rakják.
Nemrég januárban rendeltem több mindent és minden egyesével külön becsomagolva majd hungarocell dobozba rakva érkezett meg. Volt a dobozban egy kis zsák amiben volt egy felmelegített kő. Ez tartotta a dobozban a megfelelő hőmérsékletet. Így télen se lesz baja az élőlényeknek.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18395) #90933760 válasza jegenye77 (#18394) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez beszarás. :DDD Akkor majd utána nézek hol kapni postás halat.

(#18396) jegenye77 válasza #90933760 (#18395) üzenetére


jegenye77
addikt

Nagyon profi volt a csomagolás de az áru is. Ez itt Németországban volt. De szerintem otthon is van ilyen.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18397) #90933760 válasza jegenye77 (#18396) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jaaaaa, azt említhetted volna előbb is. Tudtam hogy valahol csavar van a dologban.

Elég drágák ezek a talajok is, mennyi kell egy 50-es aksiba? 5 Kiló? És akkor erre még kavicsréteg is. A díszítések elég brutál áron mennek, hát itt nem csak az a 20 ezer kell amibe a szett kerül, elég sok pénzt kíván még azon kívül. Amit én szedek köveket az nem jó? Bazalt pl. abból van sok üreges, lyukacsos ami menedékhely a halaknak.

(#18398) jegenye77 válasza #90933760 (#18397) üzenetére


jegenye77
addikt

Az én 45 literesembe 9kg aljzat van + alatta a növénytáptalaj.Gondolom kavicsaljzatból is kell annyi ha azt akarsz.
Sajnos az a 20 ezer nem lesz elég :(

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18399) Tarill


Tarill
őstag

tart valaki görög teknőst? :D

(#18400) havri1 válasza Tarill (#18399) üzenetére


havri1
félisten

Valaki tuti :)

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.