Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18551) HTCX715 válasza Tarill (#18550) üzenetére


HTCX715
tag

Csak elbújtak szerintem. Centis guppyt már nem bántják. Itt a csatornában vegyesen szoktam fogni fél centitől 5 centiig.

(#18552) havri1


havri1
félisten

Aki kimérve vagyis zsák nélkül vette a Purigent, milyen zsákba tette?
nekem szarrá ment 1 hónap alatt a varrott függöny. A függyönynek semmi baja, a varrás nem bírta a strapát.
Olyan zsák kellene, ami nyitható, zárható, mert jobban lehet regenerálni a Purigent, ha nincs semmiben.

havri

(#18553) Tarill válasza HTCX715 (#18551) üzenetére


Tarill
őstag

háát van egy ilyen 5 centi körüli black mollym azt láttam vagy 3-at is elkapott :/ a másik két black molly csak a fele ennek... nem tudom hogy nőtt meg ekkorára

(#18554) Silentfrog válasza havri1 (#18552) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

-

[ Szerkesztve ]

(#18555) Silentfrog válasza havri1 (#18552) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Rossz volt a varrónőd! Kétszer háromszor átvarrva nem szabadott volna, hogy szétmenjen ;)

(#18556) havri1 válasza Silentfrog (#18555) üzenetére


havri1
félisten

De konkrétan ebből eltűnt a cérna. Mintha feloldotta volna valami..

havri

(#18557) biomassza válasza havri1 (#18556) üzenetére


biomassza
csendes tag

Pamut volt a cérna, valószínűleg. A műszálas nem tűnik el :)

(#18558) havri1 válasza biomassza (#18557) üzenetére


havri1
félisten

Az lesz az! Köszi a tippet!

havri

(#18559) Silentfrog válasza havri1 (#18558) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az asszony egy függönyboltba varr , elad , és azt mondta, hogy a cérnák 90%-a műszálas a többi pamut,de az sem" oldódik" fel pár hét alatt víz alatt sem.
Több sorral átvarrva mindegyik cérna sokáig bírja akár vízben is.

(#18560) HTCX715 válasza Tarill (#18553) üzenetére


HTCX715
tag

Hát a blackmolly elég kemény hal. Legalább az vigasztaljon, hogy a guppy-d többször fog fialni, úgyse fér annyi ha az akváriumodba, így csak a legéletrevalóbbak maradnak életben. A kishalakat próbáld meg élő kajával meg tojás sárgájával etetni és akkor gyorsabban nőnek. Amúgy nem akarok beszólni, de minek vacakolsz guppy szaporításával? Vannak szintén könnyen szaporítható, de sokkal ritkább halak.(akár a xifó is). Ezek sokkal kelendőbbek, szerintem jobban megéri hetekig bajlódni olyan halakkal amik nincsenek minden akváriumban. Ha sok guppy-t szeretnél szólsz és szerzek neked pár ezer darabot. Ne értsd félre imádom, ha van kishal amiről gondoskodhatok vagy bármilyen kicsi élőlény amit fel kell nevelnem, de ha hetekig kéne pesztrálnom őket biztos nem a guppy-t választanám.
Ha valami kicsit kell varnom akkro keresek egy nagy tűt meg egy vékony damilt és összekinlódom. Az bírja.

[ Szerkesztve ]

(#18561) havri1 válasza Silentfrog (#18559) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom, ez 4x lett átvarrva, és úgy, hogy közé lett téve valami függönynél használt ilyen vékony anyag. Nem értek hozzá.
Veszek damilt, azzal próbálom megvarratni. Azt be lehet fűzni a gépbe? :DDD

havri

(#18562) biomassza válasza Silentfrog (#18559) üzenetére


biomassza
csendes tag

Nem feloldódik, hanem lebontják a bacik.

(#18563) Silentfrog válasza havri1 (#18561) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Megkérdeztem,damilt nem lehet befűzni a varróképekbe. :)

(#18564) Tarill válasza HTCX715 (#18560) üzenetére


Tarill
őstag

háát ezek születtek :D a terv az volt hogy megvárom míg rendesen megnőnek és a legszebbeket megtartom, a többi meghát.... itt is van teki :D egyébként amelyik legutóbb szült már megint pocos... :D de akkor is 3 hétig lesegettem őket napi 2x kis csipesszel etettem őket azért sajnálom :/, tojás sárgájával főtt tojás sárgájára gondolsz? élőkajából meg az a tubifex jó? mert azt multkor vettem párszor adtam a halaknak is meg a teknősöknek is csak azt elkezdett büdösödni a hűtőbe és kidobtam... am ezeknek a kishalaknak sera vipan-t adtam meg azt a fix márkájú halnövendék kaját felváltva

(#18565) bringasisti válasza Silentfrog (#18563) üzenetére


bringasisti
őstag


A tuti cérna

BENEFON DELTA--------N8

(#18566) Silentfrog válasza bringasisti (#18565) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez nem cérna hanem spulni! ;] :P :D

(#18567) bringasisti válasza Silentfrog (#18566) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen :) Nekem ipari célra kellett és ezt tudtam szerezni polipropilén és a piacon kapható legnagyobb szakító szilárdságú cérna

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#18568) bringasisti válasza bringasisti (#18567) üzenetére


bringasisti
őstag

Tévedtem nem propilén hanem poliészter anyagból készült de a lényegen nem változtat

BENEFON DELTA--------N8

(#18569) HTCX715 válasza Tarill (#18564) üzenetére


HTCX715
tag

Igen a főtt tojás sárgája jó.(nemtudom mennyire vagy jártas tanyavilágban amikor kicsi voltam és a nagymamáméknál aludtam voltak kispulykák és, hogy gyorsabban felnőjjenek/megerősödjenek nagymamám tojást főzött nekik. Elettem előlük és jó nagyra megnőttem. A pulykák is.) A tubit meg kishalnak fel kell darabolni. Veszel egy kis adagot és amit nem esznek mag azt megeszi mindet a teknős és akkor nem kell tárolni. Amúgy nálam az a fasztottat is élőnek mondom, nem tudom miért ez maradt meg. A tekinek ha halat akarsz adni akkor humánusan öld meg előtte.(mármint a halat ne a tekit) Ha nem akarsz kis guppy-t akkor tarts csak fiúkat.(erről mindig az jut eszembe, hogy ha életem végéig egy fix helyen lennék csak fiúkkal igen felkötném magam)

[ Szerkesztve ]

(#18570) mdk01 válasza krisztyann (#18546) üzenetére


mdk01
addikt

Vízcsere előtti nap sem szokás tápozni. Pénteken tápozol, szombat nem, vasárnap meg vízcsere ami után vissza tápozol. Ennyi belefér bőven, 3-4hét tartaléka van egy növénynek, a tápozást leginkább a vízparaméter állandósága miatt érdemes rendszeresen végezni.

[ Szerkesztve ]

(#18571) krisztyann válasza mdk01 (#18570) üzenetére


krisztyann
tag

Köszönöm. Akkor veszek egy Profito-t. Remélem beválik.

(#18572) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Sziasztok. El kezdett opálosodni a vizem, és nem tudom miért... 3x csináltam telkes vízcserét, és estére ismét csupa zöld lett a vízem... lehet a spurulina miatt?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#18573) havri1 válasza Ganz-[HUN] (#18572) üzenetére


havri1
félisten

Teljes vízcsere? Az nem biztos, hogy önmagában elég, ha az okozó megmarad.
Opalos, vagy zöld?
Lehet te is benyaltad az infuzoriumot :(

[ Szerkesztve ]

havri

(#18574) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt


Az ott hátul egy holtpiros labda.
Zöldedik

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#18575) Ganz-[HUN] válasza Ganz-[HUN] (#18574) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ideiglenes akvárium víze.
Ez egy nap alatt (reggel friss vízzel megöntáttem, estére teljesen kész lett.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#18576) HTCX715 válasza Ganz-[HUN] (#18574) üzenetére


HTCX715
tag

Először is: Soha ne csinálj 100-as vízcserét ha nem akarsz megint heteket várni a beindulására.
Másodszor: Keresd meg az okot : (növénytáp , túletetés, hirtelen sok fény stb.) Azt szüntesd meg. Utánna valszeg szügséged lesz egy sötétkúrára. Addig is amíg ilyen a víz semmi növénytáp, halak se legyenek benne. A sötétkúrára teljesen le kell takarni 1 hétig 0 fény. Utánna vízcsere.
Szerk: ez az ideglenes akvárium magától lett ilyen? 1 nap alatt? nincs gond a vizetekkel? 1 nap nagyon kevés, még gond esetén se opálosodik be ilyen gyorsan ennyire durvára.

[ Szerkesztve ]

(#18577) Ganz-[HUN] válasza HTCX715 (#18576) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Egy pár csöpp (adagolás szerint) növénytápot nyomtam bele. És igen. Magától. Halakat hova tegyem egy hétig? :F

Viszont növénytáp van a nagyban, jóval kevesebb mint amennyit az adagolás ír. (150 csepp helyett 25)

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#18578) Tarill válasza HTCX715 (#18576) üzenetére


Tarill
őstag

írtam egy privit

(#18579) havri1 válasza Ganz-[HUN] (#18577) üzenetére


havri1
félisten

Nem kell kivenni a halakat. Letakarod, 4 napig levegő és teljes sötétség, se kaja, se semmi.
A zöldvíz meg az infuzorium kimegy 4 nap alatt.

havri

(#18580) Ganz-[HUN] válasza havri1 (#18579) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Levegő/szűrő menjen akkor?

Most adtam be egy adag veres szunyalárvát reggel. Megvárjam ameddig elfogy?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#18581) havri1 válasza Ganz-[HUN] (#18580) üzenetére


havri1
félisten

Levegő azért kell, mert az alga ha elszaporodott a vízben (zöldvíz) nagyon sok oxigént elvon.
Takard le, és ne kukucskálj 3-4 napig!! Teljes sötétség kell, semmi fény nem juthat be.
:)
Természetesen fűtő, szűrő menjen nonstop.
Nekem 4 nap alatt teljesen eltűnt a vízből az alga ill az infuzorium, persze jó lenne tudni, mitől szaporodott el, ha valóban az a baj.
Rossz tápozás, sok fény, stb..

havri

(#18582) Ganz-[HUN] válasza havri1 (#18581) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Benne lévő szunyalárvával mi legyen? Ja és az ancitus életrekapott. Nyalogat körbe mindent :)

Mivel takartjam le? Pokróc?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#18583) havri1 válasza Ganz-[HUN] (#18582) üzenetére


havri1
félisten

Élő szúnyoglárva? Majd megeszik.
Én 4 réteg pokróccal takartam le mindenhol, és gumipókkal lekötöttem az alját.

havri

(#18584) Ganz-[HUN] válasza havri1 (#18583) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Fagyasztott vörös szunya. De akkor hagyom benne.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#18585) HTCX715 válasza Tarill (#18578) üzenetére


HTCX715
tag

Ment válasz.
(#18584) Ganz-[HUN]: Nem akarok kötekedni, de miért van felesleges halkaja a vizedben? Csak annyit kell adni a halaknak amennyit megesznek. Ha marad a vízben az elég komoly túletetés, mert a halak addig esznek ameddig csak bírnak, nem állnak meg, hogy tele vagyok. Ráadásul a vörös szúnyoglárva nehezebben emészthető étel, nem jó vele kipukkadásig etetni a halat.

[ Szerkesztve ]

(#18586) bringasisti válasza HTCX715 (#18585) üzenetére


bringasisti
őstag

Elő kajával etetni különben is két esélyes

BENEFON DELTA--------N8

(#18587) Tarill


Tarill
őstag

természetes napfény mennyire elegendő akváriumi vizi növényeknek? szeretnék egy kisebb aksit, ami olyan helyen lenne ahova azért elég sokat süt be a nap plusz lenne egy szolídabb világítása is azért

(#18588) Silentfrog válasza Tarill (#18587) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egyáltalán nem megfelelő a természetes fény megvilágításra. :N Ha szórt fény éri a medencét az még megfelelhet, de direkt napfény sz@rrá algásítja a vizedet.

[ Szerkesztve ]

(#18589) Tarill válasza Silentfrog (#18588) üzenetére


Tarill
őstag

hát akkor jó :D kár... :D

(#18590) tzimash


tzimash
őstag

Serpa lazacon fehér kitüremkedés, körülötte vörös terület, plusz ilyen lemez szerű valami, mint egy úszó eláll a testétől. Mi lehet ez?
egyfolytában tátog.

(#18591) bringasisti válasza tzimash (#18590) üzenetére


bringasisti
őstag


Esetleg leviszi de inkább kuka. Többször volt az elmúlt időben másnak is genetikai hajlam nem érdemes pénzt költeni rá

BENEFON DELTA--------N8

(#18592) tzimash válasza bringasisti (#18591) üzenetére


tzimash
őstag

remélem nem tuberkulózis...

(#18593) bringasisti válasza tzimash (#18592) üzenetére


bringasisti
őstag

Biztos hogy nem, de nemrég kétszer is volt róla szó egymás után ha vissza olvasol.

BENEFON DELTA--------N8

(#18594) HTCX715


HTCX715
tag

Jól gondolom, hogy ez bármilyen külső szűrőre rárakható:
http://www.petnet.hu/termek/AquaEl_Multi_UV_UV_C_Sterilizer_3W-155-11793

(#18595) havri1 válasza HTCX715 (#18594) üzenetére


havri1
félisten

Ha rámegy..de leírás szerint nem mindhez jó.
3w..mekkora akváriumba szeretnéd?
Külsőd nincs? ennyiért kapsz 7-9-11w-osat kínából.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18596) HTCX715 válasza havri1 (#18595) üzenetére


HTCX715
tag

Abból indultam ki, hogy a minikani 120-asnak a csövére kell rátenni és az is 16/22-es. 54-es akváriumra menne, de csak nézelődök. Előbb lesz o3 mint uv. Szoktunk rendelni kínából, van, hogy megszívjuk nem akarok az akváriumnál is szívni.

(#18597) havri1 válasza HTCX715 (#18596) üzenetére


havri1
félisten

Igazából a szívócsőre kell ráhúzni, szóval ha az egyezik, akkor működhet.

Nincs gond Kínával, csak jól utána kell nézni az eladónak, és tn-el kell kérni a drága csomagot :)

havri

(#18598) HTCX715 válasza havri1 (#18597) üzenetére


HTCX715
tag

Tudom, hogy nincs gond kínával, de mivel a családban nincs dombor nyomott kártya nem egyszerű megoldani. Ráadásul kaptunk már telefon helyett(olcsóbb) tabletet, 64 gigás samsunk pendrive helyett 8 megásat, telefon kijelzőt ami nem százas, ne értsd félre nem haragszok a sárgákra, pozitív élmény is van.

(#18599) havri1 válasza HTCX715 (#18598) üzenetére


havri1
félisten

Nem kell dombornyomott kártya. Paypal-t kell használni, aminek több előnye is van.
Pl sima Visa Electron kártya is jó, na meg a vásárlói védelem. Pont az említett esetek miatt.
Gyere át ebayes topicba, ott tudok/tudunk segíteni többet ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18600) Ganz-[HUN] válasza HTCX715 (#18585) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Rendben, kössz a tippet. Akkor átállok a lemezesnél, 2 naponta, és hetente 2x szúnyogozok.

Szerk: ma tisztult valamelyest. Lehet hogy a homoknak a cucca maradt lebegve?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.