Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18251) Tarill válasza ozsvar (#18248) üzenetére


Tarill
őstag

oké köszi! de am mért pasztáztad körbe? vagy hogyan? :D

(#18252) ozsvar


ozsvar
tag

Taperásztam = tapogattam. :)

Kész a tervezet, szerintetek?

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#18253) HTCX715 válasza ozsvar (#18250) üzenetére


HTCX715
tag

Én led reflektort vennék. Igaz, hogy nem dimmelhető, de ip-s, nem kell barkácsolni.
http://www.emag.hu/reflektor-ledes-10w-reflektor10/pd/D54ZBMBBM/?ref=similar_right-1_4&recid=i7ap3t0p-93ofsxl295m-C.c17_a185.AB.Else.S.SIMILAR-170gsno
Ebből vagy 2-ő szerintem elég kis igényű növényekhez, de ha már csinálsz normális világítást, tápot is adagolsz(a carbo mellé szerintem mehetne másmilyen táp is pl.profito) akkor megpróbálkozhatnál kicsit igényesebb növényekkel is mert ha mindent jól csinálsz biztos megmaradnak.

(#18254) krisztyann


krisztyann
tag

Az gáz, ha a powerhead szivacsa a kavicson van? Először felraktam rendesen a tapadókorongos tartóval de annyira rezonált tőle az egész, hogy hangosabb volt mint a hűtő :DDD
A szőrös algásodás továbbra is megmaradt. 1,5m ledszalag van világításnak, 0,5m 5050-es és 1m 3528-as talán.(45l-es akksi) Most visszavettem 7 órára. Vettem a héten 2 törpe szívóharcsát,mert az anci nem igazán eszi az algát, de mára elpusztult az egyik plusz az egyik neon is. :((

(#18255) ozsvar válasza HTCX715 (#18253) üzenetére


ozsvar
tag

A mostani tetőm szeretném megtartani, abba viszont ilyen méretű refiket nem tudok rögzíteni. Na meg gyengének is tartom őket (800lumen?). Plusz van bennük egy olcsó kínai tápegység, ami miatt majd akkor döglik meg az egész, amikor nem vagyok itthon, aztán leég a lakás... van rendes Meanwell led tápegységem, ebben azért megbízok.
Érdekes, hogy említetted a Profito-t, mert eddig pont ezt csináltam: sok fény, carbo + profito, aztán alga lett a vége. Aztán meg kékalga, és most így a reset. Pedig jól megindultak a növények, de a többiek szerint megborult az egyensúlyom a sok táp miatt. :(

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#18256) havri1 válasza krisztyann (#18254) üzenetére


havri1
félisten

Mekkora szivacs? Milyen magas? Amúgy nem gáz, csak így nem nagyon fog fodrozni, ha nem ér a tetejére.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18257) myk74 válasza ozsvar (#18245) üzenetére


myk74
senior tag

Power kompakt nem játszik? Szerintem egy 55wattossal ami 6500k-s,nem igazán lenne bajod.

[link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#18258) krisztyann válasza havri1 (#18256) üzenetére


krisztyann
tag

20 centi magas(10x10x20).fodrozza a vizet mert van hozzá olyan vég, amivel lehet irányítani a kiáramló vizet.ekkora szűrő elég a 45ös akksihoz? milyen időközönként kell takarítani a szivacsot?1 hónapja van benne.vhol olvastam, hogy csak akkor kell ha már nem fúj eléggé.zavar ez a 2 elpusztult hal, eddig jól elvolt mind.

(#18259) Silentfrog válasza havri1 (#18256) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Végre találtam egy tenyészőt ahol vannak szép hímek! :C

[ Szerkesztve ]

(#18260) havri1 válasza krisztyann (#18258) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem elég. Vízcsere milyen gyakori?
Halak régi bútordarabok, vagy mostanában volt a vásárlás?
Bármi lehet..

(#18259) Silentfrog: Na, ez jó hír :)

havri

(#18261) krisztyann válasza havri1 (#18260) üzenetére


krisztyann
tag

Hetente 15 litert cserélek. A neonokat kb 5 hete vettem, a szívóharcsát hétfőn.

(#18262) havri1 válasza krisztyann (#18261) üzenetére


havri1
félisten

Neon nagyon érzékeny a kajára, legalábbis nálam azok voltak. Túletetés, vagy bélgyulladás jellegű tünetek hamar jöttek.
De ebben igazán nem tudok tanácsot adni.
Külsőre tünetek? Többiek viselkedése?
Hőmérséklet? Aktívak a halak? Nincsenek elbújva? Hány neon van? Neonok rajban szeretnek élni, és nem feltétlenül 4x l medencében :(
Mivel etetsz, és mennyit? Milyen halak vannak még? Mennyi?

[ Szerkesztve ]

havri

(#18263) Tarill


Tarill
őstag

külső szűrőnek (eheim 2213) mennyit lehet beletoldani a gyári csőhosszába? amit még elbír a motor? illetve számít vmit h a szűrő az aksi mellett van vagy alatta a földön?

(#18264) Silentfrog válasza havri1 (#18260) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Kérdeztem a tenyésztőt, hogy a 4 centis firefish-ek milyen idősek amik náluk van.

3 hónaposak!
Ugyanazt kapják mint nálam. Artémia krill és Sera discus granut .

Nálam max 5 centi a fél éves hím ő a legnagyobb az "almomból"

Néztem a szűrést,az akváriumból leválasztott részen volt,sima kerámiagyűrű /nem siporax/ krumpliszsák és perlon vatta.
kb 200 literbe vagy 100 kisebb nagyobb császársügér volt.
És gyönyörűek!
Olyan érzésem volt ez után ,mind ha agyon szűrném a medencém! :DDD

(#18263) Tarill.: A szűrő mindenképp a medence alatt legyen.ne az akvárium mellett.

[ Szerkesztve ]

(#18265) havri1 válasza Silentfrog (#18264) üzenetére


havri1
félisten

Nekem már fél évesenél is idősebbek szerintem, és 3cm alig vannak..naponta 4x etetem őket bakker.
Lehet nagy medence kell nekik?!

havri

(#18266) mdk01 válasza ozsvar (#18245) üzenetére


mdk01
addikt

Látom volt értelme írni a múltkor. :)
Szvsz, nem jó irányba mész, de sok szerencsét hozzá.

(#18267) Silentfrog válasza havri1 (#18265) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mondom, kb 200 literes kocka medencében csurig volt piros hallal. Tuti nem a hellyel van a gond.
Amit a képen látsz/ feljebb/ kb 7-8 centis/ ilyenekkel volt tele a medence.
És ami feltűnt, hogy mind színes,és egyik se sérült.
Hogy a francba nem intézi el ennyi hím egymást? :D

(#18268) ozsvar válasza mdk01 (#18266) üzenetére


ozsvar
tag

A múltkor azt tanácsoltátok, hogy vegyem vissza a tápot és a fényt is. A led szalagjaim már elöregedtek, hála a műanyag tetőbe való ragasztásnak, ezt most alu profillal támogatom meg. A szintén lassan csereérett T8-asom pedig rögtön ki is váltanám. Miért megyek rossz irányba? Túl sok lesz? Gondoltam dimmelem, valamint fent egy kolléga azt tanácsolta apránként kitapasztalva növeljem a világítás hosszát. Vagy szerinted mit tegyek?

Szerk.: már látom, visszakerestem. Ahogy tanácsoltad, a tápozást vissza fogom venni. Írtad még, hogy a fényhez ne nyúljak. Sajnos már időszerű, és a lesuvickolt és visszavágott anubias és a szintén lecsupaszított fodros vízikehely-en kívül nem hagytam semmi növényt (kékalgás volt), ezért merészkedek most új fényforrást választani. A szűrőt átmostam akvárium vízben, purigent kivettem. Az akváriumba viszont új, pihentetett víz került. Aljzat átmosva. Jövő héten szerzek még növényt, elkészítem a világítást, aztán várok 2 hetet, közbe 2 vízcsere, és jöhetnek apránként a halak. De őszintén vevő vagyok a véleményedre, kérlek írd meg szerinted mit tegyek! Led világítás, amit írtam, szerinted elég vagy sok?

[ Szerkesztve ]

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#18269) Silentfrog válasza ozsvar (#18245) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A 20 lumen/ liter a kevés fénnyel beérő növényeknek elég, a 60 lumen / liter vagy felette a nagy fényigényű növényeknek kell,ezt a fényerőt a profi kertészek használják,és komoly szűrés kell hozzá.
Neked mindenképp a kevesebb a jobb.
Nem tudom, hogy milyen ledszalagod van de én ritkán láttam 7500-8000k-s szalagokat általában 6000-6500 K-s az amit árulnak.

Én a helyedben nem cserélném le a fénycsövet,vennék bele két újat még a síma nem kifejezetten halas csövek is megfelelnek, az Osram nem is adja drágán őket. 6500K-s színhőmérséklet az ami neked kell.
/ 800 ft körül van az ára 1300 lument tud darabja /
Ha jól sejtem két 18wattos t8-as van a tetődben.
Ha kevés akkor megturbózhatod hidegfehér szalaggal,de ha jól számolom ez már 2600 lumen,szerintem egyenlőre nem is kell több.
Algád lehet a régi csövektől is,hiába jó a fényerő a csövek elöregednek és eltolódik a színspektrum és ez kedvez az algáknak.
1600 forint a két fénycső ez nem nagy összeg,és a fénycső egy biztos bevált fényforrás.

[ Szerkesztve ]

(#18270) jegenye77 válasza ozsvar (#18268) üzenetére


jegenye77
addikt

2 hét alatt 3-4x is cserélj egyharmad vizet! Szinte teljesen újra indítod az aksit.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18271) Telda


Telda
addikt

Hali!

Van egy teknős akváriumom, ~22liter víz van benne.
Egy 50W-os termosztátos melegítő van benne, de nem képes tartani a beállított hőfokot.
Elvileg az 50Wnak elegendőnek kellene lennie ehhez a vizmennyiséghez.
26fokra van beállítva a melegitő, délután és estefelé mikor fűtünk és a szobahőmérséklet is 20fok körüli akkor nincs gond vele. Reggelre mikor a szoba is csak 17 fokos, akkor már nem tudja tartani a 26 fokot, hanem csak olyan 22-23-at.
Ennek most ilyennek kell lennie, vagy hibás a melegítő és nem fűt megfelelően?

(#18272) havri1 válasza Silentfrog (#18267) üzenetére


havri1
félisten

Maradt egy 10cm-es Aulonocara Baenshi nőstény, a hím meg a másik nőstény valamit összeszedett, ők karanténban vannak.
Ingyen elhozhatnám, de nem merem bevállalni, félek lappang nála is valami.
Pedig szépíek ők is.

Hansbaenschi csapat volt a másik még (2N - 1H), ők már elkeltek.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18273) JoceeHunt válasza Telda (#18271) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ha van rá lehetőség lehet érdemes lenne megpróbálni egy másik fűtőt, de szerintem a levegő azért visszahűti azt a kevéske vizet.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18274) Silentfrog válasza havri1 (#18272) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A napfény császár sügér nőstényei nem valami színesek, a hímek gyönyörűek.
2 hét karantént szerintem megérnének! Ők a Aulonocara Firefish hímek mellett is kiszínesednek,vagyis besárgul és kikékül! :)

Megkérdezhetem, hogy nálatok milyen árúak ezek a halak?

Nekem a Hansbaenschi nem annyira tetszik olyan mint a vértestű sügér. Legalábbis a színezete.

Ami nálam van és gyönyörű az a Aulonocara stuartgranti. Rikító kék színe van,de ez a halból ha két hím van akkor az egyik lesz csak színes 2-300 literes akváriumba.a másik csak enyhén kék vagy inkább fekete színezetű marad.

[ Szerkesztve ]

(#18275) havri1 válasza Silentfrog (#18274) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom mennyibe kerülnek, egészséges nagyokat 500ft/db - ért adta volna oda, de szerintem ez csak jelképes egy 8-10cm halert.
Főleg ha 3 van egy csapatban, és osszeszokott csapat, 2n 1h felállásban 1500 ért.
Én kereskedésben utoljára 1200 ért láttam, 4cm-eseket.

Amúgy bélgyulladás a bajuk, majdnem 2 hete koplalnak már, necces.

Azért egy 500-700l aksiban el tudnék képzelni 5 fajt, fajonkent 8-10 egyeddel, különböző színekben, egy szép megvilágítással :) gyönyörűek szerintem így kifejletten.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18276) Telda válasza JoceeHunt (#18273) üzenetére


Telda
addikt

Hát sajnos nincs másik, illetve a boltban is csak egy 25Wos van, igaz másik márka.
Üvegtetőt raktam rá, így sikerült nyernem pár fokot.
Az a gond hogy ha vissza viszem 2 napig nincs ami fűtse őket, aztán nehogy bajuk legyen.

(#18277) JoceeHunt válasza Telda (#18276) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nekem is volt 2 nagy királytekim egy 160l-esben napozóval.
Úgy rémlik nekik a 25-28 fokos víz kell 32 fok körüli napozóval.
Neked milyen a teki?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18278) Silentfrog válasza havri1 (#18275) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Bizony bizony gyönyörűek! Pedig emlékszek, hogy kezdetben nem tetszettek neked a császárok. :P

(#18279) havri1 válasza Silentfrog (#18278) üzenetére


havri1
félisten

Valóban nem, de élőben látva a nagy hímeket, nagyon mutatósak!
A nőstények már annyira nem, de hát e' van.
Állítólag a természetes élőhelyükön a nőstények teljesen fakók. A némi szín az már tenyésztés eredménye.

havri

(#18280) Telda válasza JoceeHunt (#18277) üzenetére


Telda
addikt

Két darab ékszerteknős, de még elég picik olyan 4cm-es.
Úgy olvastam 26fokos víz lenne a megfelelő, illetve boltos is ezt mondta.
Yuge a melegítő típusa, a leírás alapján 50 literig elegendő lenne.

(#18281) Silentfrog válasza havri1 (#18279) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Így hirtelen csak firefish nőstényét tudom ami rózsaszín a többi császár nősténye amit láttam mind szürke volt.

(#18282) havri1 válasza Silentfrog (#18281) üzenetére


havri1
félisten

Ja igen, pont FFishről mondták nekem, hogy tenyésztés eredménye a halvány szín:)

havri

(#18283) bringasisti válasza Silentfrog (#18264) üzenetére


bringasisti
őstag

Én mondtam hogy sehol nem használják ezeket az izéket

BENEFON DELTA--------N8

(#18284) Silentfrog válasza bringasisti (#18283) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem ,mert drága! A zsákhoz képest biztos!:)

[ Szerkesztve ]

(#18285) krisztyann válasza havri1 (#18262) üzenetére


krisztyann
tag

Külső tünetet nem vettem észre, a többiek ugyanúgy viselkednek ahogy eddig.25 fokos a víz.Aktív az összes hal, most már 3 neon, 3 vitorlás, 1anci,1 törpe szívóharcsa van.Lemezes kaját kapnak + spirulina tablettát. A spirulinát mindig elharmadolom.

(#18286) havri1 válasza krisztyann (#18285) üzenetére


havri1
félisten

Neon kevés 3 db, idegesek lesznek így. De lehet a kivétel erősíti a szabályt.

havri

(#18287) HTCX715 válasza Telda (#18280) üzenetére


HTCX715
tag

50w-os jager fűtőm van.(szintén teknős 20 liter körüli vizében) Ahoz, hogy tartsa a kívánt hőfokot én maximumra állítottam. Tető kötelező kicsi teknősnél mert ha sokkal hidegebb levegőt szív be mint a vizr akko tüdőgyulladást fog kapni! Én a tekim majdnem tojás kora óta nevelem(2 hónap) és most 28 fokos a vize, műanyag tető van amon van egykis nyílás, de a levegő nem hidegebb 25 foknál.
(#18255) ozsvar: Akkor nem játszik nálad. Csak ötlet volt mert a vízálló led szalag a tetőben 2 hónap múlva fehér lesz.(a simát nem tudom mennyire bírja) Én 40 liter/lumen fölé a helyedben nem mennék.(igénytelen növényeknek még sok is!)
A profitoval viszont nincs semmi gond. Ott az algát nem a táp okozta hanem maximum adagolás. Profito+carbo-t tápozok(54l fél-fél mili) itt ott néha van egyki alga, de semmi komoly. A carbo viszont önmagában szerintem nem elég.

[ Szerkesztve ]

(#18288) krisztyann válasza havri1 (#18286) üzenetére


krisztyann
tag

5 volt összesen, már csak 3 maradt.Nem merek halat venni, félek, hogy sok lesz a 45 literbe.1 hete vettem 2 szívóharcsát, de 1 elpusztult abból is.

(#18289) JoceeHunt válasza HTCX715 (#18287) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Mennyi ideje neveled?

Nekem 2 év alatt a királytekik 30cm-es átmérőre nőttek a 20.-Ft-os nagyságukról...
El lettek kompletten ajándékozva, máig jó helyük van :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18290) HTCX715 válasza krisztyann (#18288) üzenetére


HTCX715
tag

Most olvasom fentebb, hogy milyen halaid vannak. A 3 vitorlást minél hamarabb ki kell takarítani 45 literből!(nem mondom ideig óráig elélnek benne, de ha jól vannak tartva hamar megnőnek, arról nem is beszélve, hogy egy kifejlett vitorlás tápláléknak nézheti a neont.) Helyettük felkerekíteném minimum 5-re a neon csapatot, de csak akkor ha már nincs halpusztulás. A neon se egy igazi kezdőknek való hal. Helyette valamilyen kis elevenszülőt mondanék.(guppy, molly, platti...). Valamilyen jó minőségű fagyasztott kaját minimum heti egyszer adni kéne a halaknak a vitaminok miatt. Ennek nem ártana egy kicsit utánna olvasnod mert a neon különösen érzékeny sajnos a kajára, még fagyasztottból se mindegy neki szerintem.(bélgyulladást kaphat. pl.a fagyasztott vörös szűnyoglárvára is mondják, hogy nem jó mondjuk én ezzel etetek.)
(#18289) JoceeHunt: olyan 2 hónapja hoztam még elég puha volt a páncélja(azt mondták nagyony-nagyon fiatal, nemrég kelt) Mostanra már hízott 5 grammot és nőtt is egy kicsit.(szemmel nem látom csak centivel). A páncélja viszont már megkeményedett. Nálam mindig friss halat kap meg néha van átokhínár a vizében amit megeszeget. Majd meg látjuk milyen gyorsan nő, ha 30 centit eléri kap egy nagy akváriumot, nyárra meg valami tavacsa szerűséget kintre.

[ Szerkesztve ]

(#18291) krisztyann válasza HTCX715 (#18290) üzenetére


krisztyann
tag

Egyelőre jól megvannak, meg már a szívemhez nőttek :DDD Kaját pedig megpróbálok vmit szerezni. :R

(#18292) HTCX715 válasza krisztyann (#18291) üzenetére


HTCX715
tag

Mekkorák?
Mert mint írtam a vitorlásnak nem 45 liter kéne. Az oké, hogy a szívedhez nőtt, de mire megnő akkora mégjobban a szívedhez nő. Akkor még szarabb lesz el ajándékozni/le húzni mert nem bírja sokáig. A "sima" vitorlásnak 150 litert írnak a "nagy" vitorlásnak meg már 200 litert. Nem tudom mivel szűrsz, de az ekkora halak keményen terhelik a vized. Tőlem megtarthatod, engem nem zavar, sőt nem az én dolgom, csak majd ki kell löknöd a 2 éves halat(ami 12 évig él) jussak eszedbe.
Ne értsd félre nem akarlak bántani csak jót akarok.

[ Szerkesztve ]

(#18293) Pocee válasza krisztyann (#18291) üzenetére


Pocee
senior tag

egy hétre zárasd már be magad a gardróbba,kíváncsi lennék,tetszik e a helyzet,mert ugye ellennél,csak hogy jól éreznéd e magad...

Mr.Brightside

(#18294) krisztyann válasza HTCX715 (#18292) üzenetére


krisztyann
tag

3-4 cm. Tudom, hogy jót akarsz. Mind1, sztem túl lett tárgyalva, kicsi nekik az akksi. Egyébként egy Atman AT-201 powerhead + 10x10x20 centis szivacs van szűrésnek.

(#18293) Pocee Arra értettem, hogy nem bántják a többi halat.

(#18295) ozsvar válasza Silentfrog (#18269) üzenetére


ozsvar
tag

A led szalagok egy része már nálam van, a többi úton, most már led lesz, mese nincs. Már csak okosan kell megterveznem. A fenti írások hatására átszámoltam a dolgot, és kicsit kevesebbet teszek fel, ne legyen túl erős. Most olyan 2300 lument tervezek (+ a vörös led -> kell ebből egy egész sor /45cm/?). Ez olyan 28-33 lumen / liter. Carbo-val, megnegyedelt profito-val, és dupla vízcserével bizakodok a sikerben! :)
(Az előtétem sem túl egészséges már, egy helyen meg van púposodva, nem merném rábízni távollétem alatt a lakást, ezért sem marad meg.)

Köszönöm a segítséget!

@jegenye77 : így van, gyakorlatilag újraindítást csináltam. A gyakrabb vízcsere akkor is kell, ha két tő kis növény van benn?

Hogy lehet egyszerre több embernek választ írni egy hozzászólásban?

Ajándékba (nem nekem) szeretnék egyedi akváriumot (60x30x45), nem ismertek egy gyorsan és jól dolgozó szakembert Győr-Moson-Sopron és környékén (max Budapest még szóba jöhet)?

[ Szerkesztve ]

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#18296) Tarill válasza HTCX715 (#18290) üzenetére


Tarill
őstag

azzal hogy a neon nem kimondottan kezdő hal maxmálisan egyet értek! nekem eddig szinte csak azokkal volt gondom... nem is lettek épp a kedvenceim...

(#18297) HTCX715 válasza krisztyann (#18294) üzenetére


HTCX715
tag

3-4 centi még nem olyan sok. Gondod majd később lesz. Arra viszont számíts, hogy ezek territorális lények, ha megnőnek(ivarérettek lesznek) harcolni fognak. Főleg ha a 3ból 1 nél több fiú van.(hallottam már olyat is, hogy ivás után a fiú meg a lány se tudta elviselni egymást.) Szóval a hely mellett a másik gondod azzal lesz, hogy halálra fogják hajszolni egymást.
A szűrésről: nem vagy túlszürve, óvatosan a halak számával.
(#18296) Tarill: egyenlőre nekem se lesz másik csapat. Betegség sose volt, de érzékenyek a kajára meg a szűrőre is.(mindent bejárnak amit tudnak és bizony van, hogy beszorulnak ide-oda. Ilyenkor sok esetbe beledöglenek ha nem is azonnal nálam ha beszorult valamelyik sokszor kiszabadítás után pár órával megdöglött)

(#18298) mdk01 válasza ozsvar (#18295) üzenetére


mdk01
addikt

Nem éreztem, olyan rossznak a világítást hogy hozzá kellett nyúlni max csöveket cserélni. Az egyik legfontosabb a fény, de nálad nem feltételen ez volt az első számú probléma. Most belementél egy olyan dologba ami tök ingoványos és ráadásul semmi értelme a lednek, mert a W/lumen aránya nem sokkal jobb mint egy mezei fénycsőnek, tehát fogyasztásba nem lesz jobb. A vízálló védőburkolat behomályosodik a párától, a burkolat nélküli meg tönkremegy a párától, ugyan úgy melegszik egy normális ledszalag, mint egy fénycső és ha nem tudod, jól levezetni róla a hőt hamar meg is halnak, ezen túl a fényspektrumok is ahány gyártó annyi féle, de legalább drága. Szóval kár volt, de nem akarom elvenni a kedved, most már akkor csináld.
A többi amit csináltál, hogy kimostál mindent, purigent kivetted stb. az rendben van. Gondolom nitrát tesztet is vettél már. :)
Szerezz bele gyorsan növő növényt is, hogy a tápanyag gyorsan hasznosuljon ne terhelje a vizet annyira.

(#18299) jegenye77 válasza ozsvar (#18295) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen kell és kevesebbet is menjen a lámpa. Növény tápot is hanyagold az elején !
Amúgy nagyon hasznos lehet ha elolvasnál egy inditással kapcsolatos cikkek! Sok kellemetlenséget elkerülhetsz ha az alapokat jól kezded.
GA oldalán is van egy nagyon részletes . A sok reklámot nem kell szentírásnak venni,de kilehet szűrni belőle ami neked kell.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18300) havri1


havri1
félisten

Megérkezett az UV sterilizátor Kínából.
11W-os, jó böszme darab.
11500-ba van.
Mivel infuzorium és némi zöldvízzel szenvedek/szenvedtem, így teszt jelleggel kipróbálom. Fegyverként emlegetik sok helyen, minden szerves anyagot szétbombáz az UV-C, így csak óvatosan használom (napi 1 h)
GreenAqua-ban a mohás aksiban rendszeresen használják a Twinstar mellett, kiegészítésképpen, és hatékony az opálosodás ellen.
Opálosodásra 400l/h a javaslat, baktériumírtásra 200l/h. Nálam most maxon megy, nem fojtottam vissza.
Na majd beszámolok :)

Jegenye77, Nálad csak alkalomszerűen működik, vagy fixen minden nap x órát?

[ Szerkesztve ]

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.