Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18601) HTCX715 válasza havri1 (#18599) üzenetére


HTCX715
tag

Annyira nem vagyok benne a dolgokba, hogy topikozni járja, bevallom nem is nagyon érdekel mert nekem alapból nincs kártyám.(tanulok, nincs keresetem) Faterék otp-sek azt mondta nem tudunk fizetni vele kínába, de ő sincs benne a dolgokban.(paypal az van)
(#18600) Ganz-[HUN] : Úgy kell átmosni, hogy ha a vödörben(vagy amiben mosod) felkevered akkor pár másodperc alatt le kell ülepednia és csak a tiszta víz maradhat a leülepedett homok felett, nem lehetnek lebegő szemcsék. Amúgy mivel nem azonnal lett zavaros csak később ezért nemhiszem, hogy ez lenne a gond.

[ Szerkesztve ]

(#18602) Ganz-[HUN] válasza HTCX715 (#18601) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

akkor rosszúl csináltam az öblítést...
Ma még tisztább lett, átvilágítva pedig látni az úszó homokszemcséket... hát ezt elb@sztam... látszik hogy kezdő vagyok. Holnap pedig osztáltársamnak van mikroszkópja, megnézzük van e mikróba a vízben.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#18603) havri1 válasza Ganz-[HUN] (#18602) üzenetére


havri1
félisten

Van perlonod? Tegyél a szűrőbe, gyorsan leszűri.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18604) Ganz-[HUN] válasza havri1 (#18603) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

meglátom mit tehetek

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#18605) ozsvar


ozsvar
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy a legtöbb helyen megemlítik, hogy nem szabad mészköves dekorációt trópusi akváriumba tenni, mert keményít, de azért teszek itt is egy próbát.
25 literes nano-ba tennék 2-3-4 db kisebb vörös mészkövet, ha bírnák a lakók. (Vizet 3-4 naponta cserélek 40%-ot.)
- Tornyoscsiga 4 db nagyobb (+ már 5-6 aprót is találtam :) )
- 5db endler guppi
- 8db Red Cherry

Azért jött az ötlet, mert egyrészt tök jól passzolna a Manado-hoz, másrészt valahol olvastam, hogy kár aggódni a keményítés miatt, mivel gyakorlatilag 1 hét alatt kicserélem a komplett vizüket, nincs ideje annyi kalciumnak beoldódnia. (Plusz ugye a RC-k kitinjéhez és a csigaházakhoz is illik a keményebb víz.)

Szerintetek?

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#18606) bringasisti válasza ozsvar (#18605) üzenetére


bringasisti
őstag

Azok akik azt mondják hogy mészkővet nem szabad akváriumba tenni azok az indultak még kategóriába se tartoznak. Nyugodtan tedd bele.

BENEFON DELTA--------N8

(#18607) HTCX715 válasza ozsvar (#18605) üzenetére


HTCX715
tag

Tedd be nyugodtan, nem lesz semmi gond.(szerk:látom hamarabb leírták)

[ Szerkesztve ]

(#18608) claire78 válasza bringasisti (#18606) üzenetére


claire78
senior tag

Vagy azok éppen növényes akváriumról beszélnek... :U

(#18609) bringasisti válasza claire78 (#18608) üzenetére


bringasisti
őstag

Az való igaz hogy akik lágy savas vízben pancsolnak / Amazonas / azoknak nem szabad használni. De akkor ki kell mondani hogy ne értse félre senki, ugyanis a mészkő sok esetben a barátunk!

BENEFON DELTA--------N8

(#18610) Tarill


Tarill
őstag

tudna valaki segíteni abban hogy ezt a JBL Manado nevezetű növénytalajt hogy is kell "használni"? csak magában vagy kavics alá/fölé? vagy csak simán beleteszem az aksiba és beleültetek?

(#18611) biomassza válasza Tarill (#18610) üzenetére


biomassza
csendes tag

Kaviccsal semmiképp ne keverd - látni fogod, hogy baromira könnyű darabkákból áll, nagyon nem a kavics sűrűségével egy kaliber. Alá érdemes növénytáptalajt rakni - pl aquabasis pluszt - pár centiben, aztán rá a manadot. Ügyelj rá, hogy ne legyen olyan hal, ami szeret túrni, mert felhőkben fog szállni a cucc! Esetleg kompromisszumként ne rakj alá táptalajt, hanem tápoldatozz, és akkor max a növényeidet kell újra rendezgetni, de az algakatasztrófa, ha leás valami algaevő vagy csík az aquabasis rétegig.

(#18612) ozsvar


ozsvar
tag

Hű de jó, köszi srácok! :C

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#18613) Tarill válasza biomassza (#18611) üzenetére


Tarill
őstag

oké, nanoba szeretném amibe egy betta lenne és pár endler guppi azok nem túrnak :) de egyébként ez a talaj mivel tud többet mint pl a sima kavics? vannak benne tápanyagok a növényeknek? vagy jobban meg tudnak kapaszkodni? v mi? dekor?

[ Szerkesztve ]

(#18614) ozsvar válasza Tarill (#18613) üzenetére


ozsvar
tag

Nekem is ilyenem van a fent említett nano-ban. Égetett agyag golyócskák, elég porózus, így elvileg meg tudnak benne tapadni a lebontó bacik. A kavicsnak csak maximum a felületén. Mivel elég könnyű, és "golyó" formájú, szerintem nem is áll úgy össze, mint a sóder, jobban átjárja a víz. Emellett az egyik legolcsóbb márkás "nemkavics" típusú dekor/növényes aljzat. Tápanyag nincs benne, de szerintem jobban bele tudni gyökerezni a növény, viszont az elején tényleg rosszabb bele ültetni, mert szállnak a szemcsék. Ha nagy az áramlatod, akkor az képes felkapni a szemeket, erre figyelj! Itt egy szemléltető videó: Katt!

[ Szerkesztve ]

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#18615) Tarill válasza ozsvar (#18614) üzenetére


Tarill
őstag

hát jó majd próbálok ügyes lenni :D még igazából azt sem tudom milyen növényt akarok bele :Dilyen talajpázsit féleségnek mit szoktak használni?

(#18616) Mercutio_ válasza Tarill (#18613) üzenetére


Mercutio_
félisten

A Betta nem fogja hajtani/leamortizálni a guppikat?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18617) mdk01 válasza Tarill (#18615) üzenetére


mdk01
addikt

(#18618) myk74 válasza mdk01 (#18617) üzenetére


myk74
senior tag

Én éppen most készülök pár tövet ültetni. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Szép növény.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#18619) tzimash


tzimash
őstag

Neptun antiklórnak mennyi idő kell, míg hatástalanítja a klórt?

(#18620) Tarill válasza Mercutio_ (#18616) üzenetére


Tarill
őstag

hát az endler guppi nem növeszt olyan fátylas úszót uh talán nem, meg több helyen is láttam már hogy ebben az összeállításban tartanak halakat nanoba

mdk01: köszi nézek majd valahol ilyet :)

(#18621) Ganz-[HUN] válasza mdk01 (#18617) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ez az?
ja és amint látható, sokat javult az akvárium állapota :)
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Jelenlegi állomány:
3db guppi (2db sárga rozettás, egy db kék-narancssárga)
2db anci
7db (2 leopárd, 5 zebra) dánió
1db repülő róka

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#18622) Silentfrog válasza tzimash (#18619) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Elméletileg 5 perc és mehet bele a medencébe. Ha nincs 3-500 literes medencéd akkor ha a felvett vizet egy éjszakára hagyod pihenni akkor a klór eltűnik belőle.
/én nem tudok felvenni és pihentetni 150 liter vizet. :D /

(#18623) HTCX715


HTCX715
tag

Valaki tudna segíteni külső szűrő ügyben?
Van egy eheim 2213-am. Karácsony óta megy, de most elkezdett nyengülni, lig nyom vizet, nem tudja lelégteleníteni magát. Ezek a tünetek egyik napról a másikra jöttek. A rotor rendben van. Úgy gondolom valahol levegőt szív, de nem tudom hol.
(#18613) Tarill:
A legfontosabb külömbség, hogy a táptalajból feloldódó tápanyagokat tárolja magában egy ideig. Egy sima kavicsaljzat nem tárolja magában, a beoldódó tápanyagok nem tartja magában és vízcserekor kiveszed a vízből. Eszerint a logika szerint a manado alatt tovább tart a táptalaj.

(#18624) bringasisti válasza HTCX715 (#18623) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha falsot szív akkor a kimenő ágon látni a buborékot. Nem szörös a cső belseje? A mágnes nem forog meg a lapáthoz képest?

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#18625) myk74 válasza HTCX715 (#18623) üzenetére


myk74
senior tag

Nem koszos a cső? Nálam akkor szürcsög zörög stb!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#18626) HTCX715


HTCX715
tag

(#18624) bringasisti&(#18625) myk74
A cső enyhén algás, de semmi komoly.Buborékokat nem látok a csőből kijönni, ha elkezdem légteleníteni(kikapcs->megráz->bekapcs) akkor kijön valamennyi levegő, de nem túl sok. Tegnap kezdődött, hogy elkezdett zúgni és szinte nem is nyomott vizet. Légtelenítettem valamivel jobb lett. Ma megint ugyan az. Szétszedem, összerakom, fél órat gugolok mellette, hogy légtelenítsem. Ezután előbb tesóm bejön a szobába és megkérdezi, hogy itt meg mi zúg. Ennyire hangos a szekrény mélyém.

(#18627) myk74 válasza HTCX715 (#18626) üzenetére


myk74
senior tag

Azért egy próbát megér, hogy kipucold a csöveket.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#18628) bringasisti válasza HTCX715 (#18626) üzenetére


bringasisti
őstag

A csövet ki kell kefével tisztítani. Nézd meg volt már hogy a mágnes körbe forgott a lapáton, rakd össze szűrő közeg nélkül mit csinál. Ha folyamatosan falsot szív akkor szét kell húzni és ismét összerakni mert az O gyűrű nem állt be rendesen. Nekem gyanús a rotor

BENEFON DELTA--------N8

(#18629) HTCX715


HTCX715
tag

(#18624) bringasisti&(#18625) myk74
A csövet takarítom, de leghamarabb hétvégén tudom. Szétszedtem megint. A rotor jó, csak annyit forog a mágnes amennyit kell neki. Az O gyűrű a fejen mozog egy kicsit mindig megigazítom, lehet veszek szilikonzsír és lekenem.(tud még valahol levegőt szívni?) Most nagy nehezem összeraktam és légtelenítettem.(naná, hogy először úgy vettem ketté a duplacsapot, hogy nem zártam le...a FI relé visszahozta az árát sokadszorra) Most már egy kicsit csendesebb, de nem az igazi, és az áramlat is gyenge.

(#18630) tzimash válasza Silentfrog (#18622) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, félórát vártam, akkor elég lesz :)
Szoktam levenni vizet, (25 litert, 96L az aksi) de elfelejtettem tegnap, a héten meg nem érek rá ilyesmire, szóval most kivételesen az antiklórt választottam.

Beszereztem egy pakisztáni díszcsíkot is, nagyon jópofa jószág, felfedezte az új élőhelyét, egyáltalán nem volt szégyellős, evett is szúnyoglárvát, de a csigákat csak megszagolta, remélem lesz gusztusa hozzájuk, mert azért lett beszerezve...

(#18631) bringasisti válasza HTCX715 (#18629) üzenetére


bringasisti
őstag

Ahol a rotor beszívja a vizet a tartályból ahol a kerámia tengely alsó vége van ott tiszta a szívó nyilás?

BENEFON DELTA--------N8

(#18632) mdk01 válasza Ganz-[HUN] (#18621) üzenetére


mdk01
addikt

Nem, ez Echinodorus bleheri. Ma vittem át a kereskedésbe egy 55cm-es példányt, mert akvárium robbantás volt az ünnepek alatt.
A Crypto. parva az ami azon a képen az előtérben van, az akkor mint a tenyered.

(#18633) Silentfrog válasza tzimash (#18630) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én sosem használtam vízkezelőt pedig nálunk klóros a víz. Csővel leszívok hetente 100-150 litert , majd slaggal felengedem a csapvízből azonos hőmérsékletű vízzel ami a medencében van. Sosem volt bajom a klórral,lekopogom elhullásom sem volt sok, két év alatt egy bíborsügérem pusztult el az is bélgyulladásban,pedig több mint 30-an lakják az akváriumot évek óta.

(#18634) Ganz-[HUN] válasza mdk01 (#18632) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:R

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#18635) Fredo78 válasza Silentfrog (#18633) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Mekkora az akvárium?

(#18636) Silentfrog válasza Fredo78 (#18635) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

300 literes Afrikai sügeres.
Egy régebbi video.:[link]

(#18637) Fredo78 válasza Silentfrog (#18636) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Szép. Elég zsúfolt kell is oda a heti 30%-os vízcsere. Ezek a jószágok elég golyóállók úgy látszik őket a klór nem hatja meg :) Máshol érzékenyebb környezetben azonban okozhat galibát a klór. Ja és a csapvíz se ugyanolyan mindenhol

(#18638) Silentfrog válasza Fredo78 (#18637) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen és is zsúfoltnak láttam most már sokkal sokkal kevesebb fa van benne,azért is írtam, hogy régi video Ahol ők élnek ott nincs bújkálási lehetőségek csak csupasz kövek.
Ritkítottam mert csak a civakodás volt a bújóhelyekért,amióta kevesebb van belőle azóta béke van,ráadásul hogy kevesebb a fa a medencébe tisztább a vizem,pedig 250ml Purigen is van az egyik szűrőben.

Inkább 40-50%-os vízcserét csinálok, nem 30-at. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18639) Fredo78 válasza Silentfrog (#18638) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Igen afrikai sügeresbe "bazi nagy" köveket szoktak rakni inkább fadekor helyett.
A víz parádés így a videó alapján gondolom a Purigennek is jelentős szerepe van ebben az "átlátszóság" szempontjából. Két külső szűrő megy?

(#18640) Silentfrog válasza Fredo78 (#18639) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen kettő, egyik egy Tetratec 1200 ebben egy réteg szivacs van és a többi helyen Sera siporax és Eheim substrat pro van
A másik egy Fluval 203 / lényegében Eheim 2213 / Ebben csak szivacs nagy rakás perlon vatta /vagyis vatelein/ és a purigen van.

Sajnos a két szűrő akkora vízmozgatást csinál, hogy ez ecsetalgát csak Easy life carbo-val tudom visszaszorítani.

Gondoltam, hogy csak egy szűrőt használok a Tetratec-et de abba raknám a vattát akkor 3 hetente szedhetném szét a szűrőt azt meg nem akarom.
A vatta kell mert állandóan mozgatják ezek a halak az aljzatot,volt már 20 centis bucka is nemrég! :D Ilyenkor persze tele van a medence vize apró piszok darabokkal.

Igy a kis szűrő meg van tömve perlonnal amit 2-3 hetente tisztítok a nagyobb szűrőt több havonta.

Lövésem sincs más hogy csinálja a sügeres medencéjét egy külső szűrővel.

A kövek egyáltalán nem tetszenek,így lett szőlő tőke,előkészítés után. /homokszórás,áztatás/

[ Szerkesztve ]

(#18641) Fredo78 válasza Silentfrog (#18640) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Ekkora méretben, ilyen "halterhelésnél" nem hiszem hogy működik az egy szűrős felállás. Esetleg házi, nagyobb térfogatú szűrővel, de az más tészta.
Az áramláscsökkentésre - ha szükséges - esőztetőt vagy lily pipe-ot lehet jó hatásfokkal használni.

(#18642) Silentfrog válasza Fredo78 (#18641) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen ,így van de nem nagyon tetszik az esőztető hosszú csöve a vízbe. Ennyi csövet és vízmelegítőt is sokallok már benne,de ennyi elkerülhetetlen.

Most úgy van ,hogy a két külső szűrő nyomó ágát úgy fordítottam, hogy az akvárium első üveglapja felé nyomja a vizet tehát a vízáramlat középen találkozott és egy kis örvényt hoz létre. Ez sem tökéletes de így a legjobb talán,,,

(#18643) HTCX715 válasza bringasisti (#18631) üzenetére


HTCX715
tag

Tiszta. Már csak a csőtisztításban reménykedem. A másik, hogy elég durván ránőtt a jávai moha a szívóág végére, de szerintem át tudja szívni rajta mert minden kosz oda megy be.

(#18644) Fredo78 válasza HTCX715 (#18643) üzenetére


Fredo78
aktív tag

egy próbát azért megérne megnézni hogy nem-e ott van a bibi...

(#18645) HTCX715 válasza Fredo78 (#18644) üzenetére


HTCX715
tag

Meglesz. hétvégén robbantom.

(#18646) bringasisti válasza HTCX715 (#18643) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem két dolgot néz meg. Mikor elindítod akkor ne legyen fojtás a kimenő cső végen, és mikor nyomja a levegőt kifelé egy pillanatra húzd ki a konnektorból hogy a buborék fölszaladjon a csövön, a Másik teljesen veszélytelen nyugodtan csinálhatod csak a szűrő fejet tedd a vízbe ameddig a kupak alja van, és úgy helyezd áram alá.

BENEFON DELTA--------N8

(#18647) HTCX715 válasza bringasisti (#18646) üzenetére


HTCX715
tag

Rendben mindent kipróbálok.(mondjuk sajnos szomorúan már megkerestem a papírokat)
Köszönöm a segítséget!

(#18648) bringasisti válasza HTCX715 (#18647) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#18649) bringasisti válasza HTCX715 (#18647) üzenetére


bringasisti
őstag

Amit ember csinál az elromolhat, de ez a márka nem az a márka vagyis nem szokott elromlani. Ha megvan a kerámia tengely két végen a gumi, a rotoron nem forog el a mágnes és a Viz útja szabad akkor nem lehet gond. A tekercsben van egy hőellenálás ha zárlatos akkor azonnal megszakítja az áramot hogy ne b@ssza le az órát mert akkor a többi medencében is döglenek a halak, vagyis akkor nem zörögne

BENEFON DELTA--------N8

(#18650) HTCX715 válasza bringasisti (#18649) üzenetére


HTCX715
tag

Tudom én, hogy ez jó márka. Most is ezt venném ha vennék. Fejtömítésnél lesz a gond szerintem mert lelégtelenítem és utánna egy idő után megint tele van levegővel. Ennek csinálni fogok valamit.(nem tudod véletlen a tömítés méreteit?) Tényleg a teflon szalag jó erre a célra? A többi minden jó, de szűrőt takarítást tervezek csinálni. Mostmár csak a halaknak szurkolok, hogy meg ne dögöljenek.
Köszönöm a segítséged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.