Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18801) tzimash válasza HTCX715 (#18798) üzenetére


tzimash
őstag

Ma már normális a színe és a viselkedése is. Nem értem miért vannak ilyen gondjaim, nincs elhanyagolva a medence. 96L, heti 25L vízcsere pihentetett csapvízzel, két hetente kimosom a leszívott vízben a belső szűrő szivacsait. Vízcserénél aljzatporszívózok, elhalt leveleket kiszedem. Tudom egy külső szűrő nem ártana, tervben van a beszerzése.
Mit csinálok rosszul?
Túletetni szerintem nem szoktam, napi egy alkalom, pl: egy kocka fagyasztott szúnyoglárva, egyharmad kocka panzi tubifex, egy-két csipet szemcsés, ezt percek alatt megeszik (19 hal), plusz a nevelő karámban 18 kis molly ők is kapnak 1-2 csipet növendéktápot.
A xífóval mit kezdjek? parakill van itthon, de még életemben nem használtam.
Most láttam, hogy üldözik a serpák... :(((

[ Szerkesztve ]

(#18802) Tarill válasza tzimash (#18801) üzenetére


Tarill
őstag

belső szűrőt mért bántod 2 hetente? valamelyik nap több mint két hónap után szétszedtem kiváncsiságból de nem volt durva...

(#18803) krisztyann válasza Shrimplandhu (#18795) üzenetére


krisztyann
tag

Reméljük javul majd a helyzet.

Más:100L-hez milyen külső szűrő ajánlott? Használtat érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#18804) HTCX715 válasza tzimash (#18801) üzenetére


HTCX715
tag

Hát lehet, hogy megijjesztettelek, bocs nem akartam. Ha rendbe jött akkor nincs nitrát gondod és valszeg nem is volt mert akkor nem javulna. Ha a xipho-t kergetik a serpák, lehet nincs is úszóhártya rothadása. Viszont ha letépkedik a farkát az is növeli az úszóhártya rothadás esélyét, ami parakillel nem gyógyítható, igazi gyógyszer kell.(sajnos tapasztalat, gyógyszer nélkül csak a halak 30%-át mentettem meg amikor gondom volt. Elég szarul nézne ki 1/3-ad xipho az akváriumban...)

(#18805) tzimash válasza HTCX715 (#18804) üzenetére


tzimash
őstag

Ja, meg :) Milyen gyógyszerre gondolsz?
A serpákról meg nehéz elhinni, hogy így elintéznék a xífót, hónapokig elvoltak egymás mellett, békés halak, nem tudom mi történhetett. Ha mégis úszórothadás, akkor meg azt furcsállom, hogy ilyen gyorsan eltűnt a farokúszója a halnak. Tegnap este elég sokat nézegettem őket, főleg a serpát, de csak feltűnt volna, hogy valami gond van. Reggel 8-kor meg már nem volt "vége" a halnak. Nem találtam neten infót, hogy mennyi idő míg a kezdeti tünetektől odáig fajul a betegség, hogy eltűnik az úszója, de nekem gyanúsan rövid az egy éjszaka.

Tarill:
Azt olvastam így kell, van benne dzsuva rendesen. Bár ha ennyi cucc van benne két hét alatt, akkor lehet mégis sok kaját adok nekik?

(#18806) Shrimplandhu válasza Silentfrog (#18799) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Nem nagyon értek a ledes világításhoz, de alma-körte összehasonlításnak tűnik. Nehéz összevetni a led 40w-ját a fénycső 108w-jával.
Ha kevesebb az algád és növények megvannak akkor minden oké. A lednél az időtényező szokott problémát okozni, azaz hogy idővel jócskán vesztenek a fényerőből. Nálad mióta megy?

http://shrimpland.hu/

(#18807) Fredo78 válasza krisztyann (#18803) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Sokféle márka van és nagyjából mindegyik megfelelő minőségű. Használtan ki lehet fogni jót, érdemesebb most is működő nézni mert amelyik áll arra lehet hogy költeni kell.

(#18808) Dell XPS válasza Fredo78 (#18807) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mi baja lehet ha áll egy külső szűrő ?

Köszi! :)

Üdv, Dell XPS

(#18809) Silentfrog válasza Shrimplandhu (#18806) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Pár hónapja világítok ledszalaggal. Kis fényigényű növényeim vannak abból sem sok Afrikai sügeres medencém van.
Igazából pont dupla ennyi ledszalagot vettem,így ha csökken látványosan a fényerő akkor kicserélem.
3500ft volt ebből a szalagból egy méter,remélem tovább bírja 1 évnél. :D

(#18810) Shrimplandhu válasza Dell XPS (#18808) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Ezeket állandó működésre tervezik huszon-harmic éve. Azaz nem gond ha már megy pár éve.
Viszont ha áll akkor jó eséllyel a fejtömítés, belső gumis csatlakozók stb tönkre mennek. Főleg ha csak egy hideg garázsban áll ott az idő jobban eszi mintha menne. Persze akkor se kuka csak a pótalkatrészek elég drágák.

http://shrimpland.hu/

(#18811) krisztyann válasza Fredo78 (#18807) üzenetére


krisztyann
tag

És milyen teljesítményű, milyen térfogatú kell minimum egy 100l-es aksihoz? Találtam Eheim 2215-öt, 2222,2224,2326-ot. Ezek jók lennének? Ha az is számít, hogy halk legyen akkor milyeneket kéne nézegetnem? A JBL is jó márka?

(#18812) bringasisti válasza krisztyann (#18811) üzenetére


bringasisti
őstag

A 2215 bőven megfelelő a célra. A JBL nem Eheim!

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#18813) havri1 válasza krisztyann (#18811) üzenetére


havri1
félisten

Mindenki másra esküszik. JBL is jó. De én EHEIM-et vennék, ha már használt, nem sok különbség van az árban.
Az alkatrész drága hozzájuk mondjuk..

[ Szerkesztve ]

havri

(#18814) krisztyann válasza bringasisti (#18812) üzenetére


krisztyann
tag

A hangja mennyire gáz? Nyitott a szekrény amin az akvárium van. 7000 Ft különbség van a 2215 és a 2326 között. Igazából nem biztos, hogy most azonnal vennék, csak érdeklődök, hogy milyeneket kellene nézegetnem.

(#18813) havri1 Én is inkább az Eheimeket nézem.

(#18815) bringasisti válasza krisztyann (#18814) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezt neked kell eldönteni. Én sose vennék márkától függetlenül olyan szűrőt ami nem alul szívja be felül nyomja ki a vizet

BENEFON DELTA--------N8

(#18816) farkas26 válasza Tarill (#18785) üzenetére


farkas26
tag

Kompakt fénycső megy bele ez a sajátja: [link]
de szerintem bármely kompakt is jó bele.
Az enyém kb fél éves.

"A jövő sem a régi"

(#18817) krisztyann válasza bringasisti (#18815) üzenetére


krisztyann
tag

Felhívtam a 2215 tulaját, 3-4 éve áll és szerinte elég hangos. Az állás miatt gondolom a tömítéseket cserélni kéne.

(#18818) bringasisti válasza krisztyann (#18817) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem van 1-2 ilyen típusú szűrőm nem tudom mért lenne hangos, ezeket a tömítéseket nem 3 napra tervezték

BENEFON DELTA--------N8

(#18819) HTCX715 válasza krisztyann (#18817) üzenetére


HTCX715
tag

Van benne vagy 1 tömítés.

(#18820) krisztyann válasza bringasisti (#18818) üzenetére


krisztyann
tag

Mondjuk a hang az elég szubjektív. Én nem szeretem ha búg vmi a szobában. A tulaj is ezt mondta, és neki hangos volt.

(#18819) HTCX715 Néztem neten, 3490-ért találtam hozzá tömítést. Azt nem tudta megmondani tulaj, hogy mi van hozzá, mert nem ért az akvarisztikához. Úgy, hogy ha még kéne hozzá más is + postázgatni, ott vagyok mintha megveszem az újat. Személyesen megnézni sajnos nem tudom.

(#18821) HTCX715 válasza krisztyann (#18820) üzenetére


HTCX715
tag

Nemtudom én aludtam 20 centire 2213-astól, hónapokig, de türhető volt. Attól is nem lehet hangos, hogy nem jól szerelte össze és sok benne a levegő. A tömítés nemtudom mennyi, én nemcsak akvarisztika boltosat néznék, ha tudod a méreteket akkor csőszerelékes boltba is bemehetsz.

(#18822) krisztyann válasza HTCX715 (#18821) üzenetére


krisztyann
tag

Na még átgondolom. A professionel széria halkabb igaz?

(#18823) Mercutio_ válasza krisztyann (#18820) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az övé volt, vagy valami nepper, aki valahol levadászta most meg "nem értek hozzá, csak árulom" szöveggel tolná le magáról az esetleges felelősséget?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18824) krisztyann válasza Mercutio_ (#18823) üzenetére


krisztyann
tag

Azt mondta, hogy rajtuk maradt az akvárium (azt nem mondta kié volt) és fokozatosan kipusztultak belőle a halak és felszámolták. Árul egyébként más cuccokat is. Belső szűrőt, teszteket stb.

(#18825) bringasisti válasza HTCX715 (#18819) üzenetére


bringasisti
őstag

Kettő mert a fedél alatt is van amit nem látni

BENEFON DELTA--------N8

(#18826) Shrimplandhu válasza HTCX715 (#18821) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Sajnos nem jók a "civil" tömítések mert nem O alakú a ház. Csak elég fájdalmasan drága egy gumidarab 3e ft-ért...
Ezen kivűl ha nincs működésben elveszhetnek a tartozékai ( csövek, csapok, befolyó, kiömlő) ezek is horror árúak ha meg kell venni. Szóval szerintem használtban csak komplettet érdemes venni.
Hangos-nem hangos témában: Az Eheim az egyik leghalkabb. Ha ezt hangosnak veszi akkor van 1-2 halkabb gép 10X annyiért.

http://shrimpland.hu/

(#18827) Silentfrog válasza Shrimplandhu (#18826) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az én Tetratec szűrőmben csak olyan tömítések vannak ami hidraulika tömítésekkel foglalkozó cégtől van.
Összesen 10 darab tömítés van a szűrőben.
A gyári fejtömítés 1500-2000 forint között van. amit vettem az 5 vagy 600 forintba került az összes.
/A fejtömítés 400 forint/

[ Szerkesztve ]

(#18828) Mercutio_ válasza HTCX715 (#18507) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt még meg se köszöntem:R

Néztem az Aquael szetteket, de azok álló formátumúak, nekem a tégla jobban bejön, meg ahogy olvastam belső szűrőt tesznek a kit-be, viszont ez az Eden 501 tetszik, jól gondolom, hogy a szűrőanyagot még külön meg kell venni bele? Mit javasolsz és mennyit?

A manado az megmarad az alján, vagy kavicsot érdemes a tetejére tenni, hogy ne verjék fel a garnik/halak?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18829) Shrimplandhu válasza Silentfrog (#18827) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Én Eheim-hez nem tudtam venni hidraulikásat. Nem tudom a Tetratecnek milyen a megoldása de az Eheimnek még profilja is van nemcsak kör alakú a metszete.

http://shrimpland.hu/

(#18830) krisztyann válasza Shrimplandhu (#18826) üzenetére


krisztyann
tag

Én is attól félek, hogy ez sincs, az sincs, és a végén drágább lesz mint az új. Egyébként ezt a típust ezzel a szöveggel áruljak az akvás webshopok: " Nem annyira hangtalan mint a Professionel széria viszont más márkákhoz képest még mindig csöndesebb.". Ezért gondoltam, hogy + 7000et megérhet a 2326-os.

(#18831) bringasisti válasza Shrimplandhu (#18826) üzenetére


bringasisti
őstag

Hát én megmértem keresztbe hosszába a 2215 őst amiről itt szó van kereknek tálaltam

BENEFON DELTA--------N8

(#18832) Silentfrog válasza Shrimplandhu (#18829) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A Tetratec fejegysége és a tartálya sem "O" alakú,lekerekített szögletes alakú de ha leveszem róla a tömítést akkor O gyűrű van rajta.
Levéve szerintem mindegyik szűrőn O gyűrű van függetlenül a szűrő és a tartály formájától.

Ilyen a tömítése

És ilyen amire rámegy

[ Szerkesztve ]

(#18833) Shrimplandhu válasza bringasisti (#18831) üzenetére


Shrimplandhu
tag

A fejtömítésekről volt szó nem egy konkrét modellről. 2215-ösöm még nem volt. Ha kör alakú a profilja akkor nagy valószínűséggel jó a "sima" is bele!
Én Eheim 2026 hoz és 2028-hoz (gyakorlatilag ugyanaz a 2 modell) nem tudtam venni mert spéci profilja van.

http://shrimpland.hu/

(#18834) krisztyann


krisztyann
tag

A Tetra EX 800 Plus elég az akváriumomhoz szerintetek?

(#18835) HTCX715 válasza Mercutio_ (#18828) üzenetére


HTCX715
tag

Az eden-be van asszem egy kerek szivacs.(kb. akkora mint egy nagyobb bögre) Van egy másik rekesz(egy nagy ráccsal van a 2 rekesz függőlegesen elválasztva) abban tudtommal kerámia gyűrű van, az, hogy milyen minőségű ennyiért, nem tudom. Nem egy komoly cucc, úgyhogy lelehet cserélni mondjuk substrat pro-ra vagy sipo minire(a sima nagyon nagy ekkora rekeszbe). Ennek a 2. rekesznek a térfogata mint egy söröspohár. Szerelék tudtommal minden van hozzá, külön még akasztót is lehet venni. Fontos, hogy az egyik csöve csak 8/12-es, nem 12/16-os!(mint az eheim 2211) Erről a típusról van több youtube videó is(sokszor más márkával ugyan ez, gondolom azt szitáznak rá amit a megrendelő kér) és van egy akvaketész témája is ahol eléggé lehúzták.(komoly növényesnek szerintük csak kicsi akváriumba jó) Annyiban tényleg igazuk van, hogy max 25-40 literhez elég!(a 40 már nagyon necces, és nincs benne komoly növényzet)
A manado, egy általános aljzat, nem tartalmaz semmilyen tápanyagot, ezért nem gond ha a halak felkeverik. Más kérdés, hogy ha van alatta növénytalaj akkor nem szerencsés, ha mondjuk egy nagy anci túrja végig, de gondolom ekkora akváriumban nem fogsz ilyen halat tartani. Szóval ne rakj fölé semmit, nincs olyan nano élőlény ami fel tudná keverni.(direkt ilyen könnyű a struktúrája)

(#18825) bringasisti: Biztos igazad van, nem is tudtam, hogy van ott is. Nem tudod véletlen a 2213-as fejtömítésének méretét? Nem találom sehol. Kedden veszek egy másikat a gyári mellé.

[ Szerkesztve ]

(#18836) bringasisti válasza HTCX715 (#18835) üzenetére


bringasisti
őstag

Ami belül van nem kell vele foglalkozni örök életű. A fejtömítés méretet holnap széthúzom és megmérem, de szerintem addig ne vegyél míg nincs gond. Majd 20 év múlva mikor esedékes lesz akkor ráérsz pénzt költeni rá

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#18837) HTCX715 válasza bringasisti (#18836) üzenetére


HTCX715
tag

Én nem tartalékba venném, hanem a mostani mellé. Most teflon szalagból sodortam mellé tömítést azóna nem szív falsot, mondjuk kicsit még hangos.

(#18838) bringasisti válasza HTCX715 (#18837) üzenetére


bringasisti
őstag

Azt mondtad hogy a szívó csőnél volt gond, szerintem nézd meg teflon nélkül és aszerint döntsd el a kérdést

BENEFON DELTA--------N8

(#18839) HTCX715 válasza bringasisti (#18838) üzenetére


HTCX715
tag

Igen látszatra ott szívott, vettem is rá bilincset, de nem raktam fel mert most nem szív.(meg mert hülye fejemmel azt hittem 22mm a külső átmérő, pedig csak 16) Most is hangosabb mint volt, de azt nem tudom, hogy mi lehet a gondja, csak találgatok.

(#18840) bringasisti válasza HTCX715 (#18839) üzenetére


bringasisti
őstag

Próbáld meg hogy mikor ment már egy darabig és a levegő kiment belőle akkor áramtalanítod és pont a feje tetejére állítod hogy a mágnes köré szorult levegő ki tudjon jönni. Vissza a helyére és újra indítani

BENEFON DELTA--------N8

(#18841) ozsvar


ozsvar
tag

Sziasztok!

Lassan 3. hete, hogy újraindítottam az akváriumom. Csinálom a vízcseréket, van benne már néhány növény, de hal még nincs (84 liter, Tetra EX-800plus). Szereztem bio szőlőtőkéket (tavaly lettek kivágva). Többnyire géppel lecsiszoltam, majd kézzel leháncsoltam róla a tőke maradék kérgét. Mivel girbe-gurba, aksis fúrógéppel a nehezen elérhető helyeket is kipucoltam. Lemostam ecetes vízzel. 2 napig áztattam sós vízben. Aztán enyhén sós vízben megfőztem egy nagy bográcsban. Mivel egyben nem fért bele, forgattam főzés közben, nagyjából 10 percig minden része kapott egy kis forrásban lévő vizet. Majd kihűtöttem, és betettem az újraindított akváriumba lesúlyozva kövekkel.
Nagyjából 4 naponta cserélek 40% vizet, és minden alkalommal kiveszem a tőkéket, és lesikálom róluk a penészt. A gondom az, hogy fél órája megint elkövettem a műveletet, de büdös, rohadt szagú a fa. (A vizem egyelőre nem.) A lesüllyedéssel nem lenne gond, már egy kisebb kő is lent tartja mindkét tőkét. (Kezdetben 2 nagy követ is simán felnyomott.)
Szóval...legyek türelemmel, és folytassam, vagy ezt elrontottam?

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#18842) bringasisti válasza ozsvar (#18841) üzenetére


bringasisti
őstag

Én igazából azt nem éreztem hogy miért kell kifőzni a fát mielőtt az akváriumba kerül?

BENEFON DELTA--------N8

(#18843) ozsvar


ozsvar
tag

Hamarabb elmerül, meg egyfajta fertőtlenítés is.

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#18844) HTCX715 válasza bringasisti (#18840) üzenetére


HTCX715
tag

Rendben, megpróbálom. Ma is volt 50-es vízcsere, megint halkabb lett egy kicsit.
(#18841) ozsvar: Szerintem ne foglalkozz a szagával, idővel elmúlik.(amúgy nálam a fa sosem penészedett, úgy csináltam ahogy te csak én meg is perzseltem tűz fölött)

(#18845) bringasisti válasza ozsvar (#18843) üzenetére


bringasisti
őstag

A tojás rendkívül romlandó élelmiszer. Viszont a 8 tojásos leveles tészta amiből a túrós csúsza készül nem romlik meg pedig a polcon van hónapokig. Lényeg hogy zöld fát nem szabad használni

BENEFON DELTA--------N8

(#18846) bringasisti válasza HTCX715 (#18835) üzenetére


bringasisti
őstag

EHEIM 2213 O gyűrű méret; fejrész átmérő 136. 75 vödör átmérő 143. 40 az O gyűrű 4 milliméteres. Mivel van 1. 35 túlfedés ami oldalanként 0. 8 ezért csak lágy eredeti tömítést ajánlok, mert ami a hidraulika számára készül szerintem ide kemény

BENEFON DELTA--------N8

(#18847) ozsvar válasza HTCX715 (#18844) üzenetére


ozsvar
tag

Bízok benne, köszi! Ne csináljak vele szerintetek mást? (Sós/ecetes vizes főzés, akármi?) Jövő héten szerettem volna betelepíteni halakat, de nem tudom így merjek-e.. :F

@bringasisti: száraz volt a fa, legalábbis mikor lefűrészeltem belőle, akkor se láttam nedvességnek nyomát. Kb tavaly ősszel csapkodhatták ki.

[ Szerkesztve ]

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#18848) Ganz-[HUN] válasza bringasisti (#18764) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:DDD
bocsesz ha bunkó voltam :B
több hal nem döglött meg azóta, él és virul mind.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#18849) bringasisti válasza Ganz-[HUN] (#18848) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezek a betegségek bonyolult dolgok. Aki nincs rá állva annak egy gyógykezelés nagyon drága a hoz képest ha csak 1 hal pusztul el. Viszont ha tömeges a pusztulás akkor minden képen kell kezelni az állományt.

BENEFON DELTA--------N8

(#18850) tzimash válasza bringasisti (#18849) üzenetére


tzimash
őstag

Erre tudsz valamit mondani?
A hal azóta is éli világát, eszik, úszkál. Már nem is olyan visszahúzódó, mint a farka elvesztése utáni napon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.