Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18101) Tarill


Tarill
őstag

senki nem jártas ennyire mollyban? :D

(#18102) bringasisti válasza Tarill (#18101) üzenetére


bringasisti
őstag

Írtam mi a látnivaló. Szögletes lesz a segge jól észrevehető.

BENEFON DELTA--------N8

(#18103) Tarill válasza bringasisti (#18102) üzenetére


Tarill
őstag

ja az addig oké, guppy is olyan volt :D de ez a hasméret? :D vagy még ez nem olyan durva?

(#18104) mdk01 válasza Tarill (#18103) üzenetére


mdk01
addikt

Majd ha úgy fog kinézni mint aki lenyelt egy dominót, akkor izgulj. :) Nézz körbe neten sztem az egyszerűbb lenni.

(#18105) havri1


havri1
félisten

9,8mg/l nitrát sok?

havri

(#18106) Tarill válasza havri1 (#18105) üzenetére


Tarill
őstag

google szerint 25mg/l a felső határ... szóval simán jó :D mivel sikerült ily pontosan megmérned? :)

(#18107) havri1 válasza Tarill (#18106) üzenetére


havri1
félisten

Kiderült, van egy ismerősöm a helyi laborban, akik a vizet méricskélik (csapvíz), és most ez egy friss mérés, de csapvíz! Van amikor 2,6, és 10.x szóval most elég magas.
Aksimat még nem mértem, de rajta vagyok, hogy lejuttassak egy kéddecit' :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#18108) mdk01 válasza Tarill (#18106) üzenetére


mdk01
addikt

100ppm a felső határ, nálam simán van 25-50ppm ami még halaknak is elfogadható, meg a növényeknek

(#18109) MrChris


MrChris
nagyúr

Akváriumba ozmóziós vízszűrővel szűrt csapvíz jobb mint a mezei budai csapvíz? Eddig leginkább azt tapasztaltam, hogy töredékében vízkövesednek a dolgok tőle meg tisztább szag és íz érzete van.

(#18110) bringasisti válasza MrChris (#18109) üzenetére


bringasisti
őstag

Hibás a kérdés feltevés. Milyen az akvárium?

BENEFON DELTA--------N8

(#18111) MrChris válasza bringasisti (#18110) üzenetére


MrChris
nagyúr

értem. Még nincs :D tervezés alatt van, bár egy vízpumpám már van :D
Harcolni kell érte, asszony ellenzi :(

(#18112) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Üdv Kedves Mindenki,

Beköszönök ide az akváriumaimmal, mert az egyik fórumtársunkat érdekelné a technika.
A linkelt fotóknál lapozgathat akit érdekel.

NANO akváriumom
49 literes, most 2,5 hetes.
Talaj: ADA Amazonia + ADA powder
Szűrő: Eheim 2215 fullra töltve Substrat Pro-val + 100ml Purigen
Növények: Vegyes ha valakinek nagyon kell adok listát :)
Fa: RedMoor gyökér 5 db-ból
Kövek: Megkövesedett fa
Világítás: 70W HQI
Ami még működik mellé/benne: Twinstar nano, Co2 adagolás, napi tápozás a növényeknek.
Jelenleg 5db Sakura (Red) 5db Oto törpe szívóharcsa és 5db Galaxy Razbóra a lakója.
A fotón lévő megkövesedett fa a Red Moor-on csak lesúlyozás miatt van, már kivettem.

Nagy 225 literes
225 liter, 1,5 éves akvárium mely 1x nagyon átalakult, lapozgatva régebbi fotók is láthatók az albumban.
Hasonlóan Co2 adagolású növényes, illetve a párom miatt sokféle halas, melyek folyamatosan szaporodnak (Xifó, Black Molly, Guppy-k, Plattik) + Amano garnéla kb 40db
Ebben Seiryu kövek vannak, a növénytápozás teljesen automata saját építésű vezérlővel.
Talaj: ADA Amazonia + ADA powder
Szűrő: Eheim 2075 fullra töltve Substrat Pro-val + 100ml Purigen
Növények: Vegyes ha valakinek nagyon kell adok listát :)
Fa: Mangrove-k
Világítás: Ati Sunpower 4x39W T5

Első körben ennyi, szép napot, ha valakit érdekel valami csak kérdezzen.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18113) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

(#18094) laspring
Szerintem ecsetalga lesz, sok mindentől lehet érdemes lenne utánaolvasnod (szűrés, vízáram, fény, vastartalom), lakókkal is karbantartható némileg.

(#18097) Tarill
Búvóhely legyen rendesen, nálam aktívan szaporodik a villásfarkú, a kicsiket célszerű külön nevelő akváriumba rakni ha nem szeretnék hogy a szülők jóllakjanak velük :), én már nem rakom őket külön aki túléli szuper aki nem így járt, így is vannak túlélők, de bőven van hely a 225-ösbe elbújniuk.

(#18100) HTCX715 :
Ecsetalga az is, nekem is hasonló és van, a vízáramom nagy, de ez van...

(#18109) MrChris:
Minden ozmózis által készített víz jobb akváriumnak (sokak szerint embernek is) mint ami a csapból folyik bárhol. A növények és garnélák szeretik a lágyabb vizet, halaknak sokszor mindegy, de nem minden esetben!

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18114) jegenye77 válasza JoceeHunt (#18112) üzenetére


jegenye77
addikt

Twinstar-al kapcsolatban mi a tapasztalatod?
Volt előtte aksid amibe nem használtad?
Látom azért van zöld algád.Én pont az miatt alkalmaznám.Persze az lehet a twinstar mellett is.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18115) JoceeHunt válasza jegenye77 (#18114) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A zöldalga most jött elő, eddig csak ecsetem volt.
Sajnos nem tudom pontosan melyiktől jött be, egyszerre 3 dolog változott 1 napon az akvában:

1. Fény: Régi gyenge Quad világításom helyett felraktam az Ati 4x39-et, és igen alacsonyra, valószínűleg ez hozta ki a zöldalgát.
2. Szűrő: eddig 2db Eheim 2075 ment az aki alatt, egyet kivettem hogy mit mutat a vízáram, elmegy-e az ecset, de lehet kevés az 1 mégis ettől is jöhetett a zöldalga. Most ahogy a fotón is látszik a Twin nem a megfelelő helyen van, de nem volt időm foglalkozni a másik oldalra lévő átszereléssel.
3. Ozmóvíz: ráálltam, azelőtt csapvíz volt, minden élőlény jobban szereti, az alga is.

Twinstar nekem bejött, nem tudom mekkora az akid, de van eladóm is. Egy S-es 3db új fejjel.

Még tesztelem az algák mitől fognak elmenni, mert ősszel tiszta újraindítást tervezek más kinézetben és addig gyűjtöm a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18116) bringasisti válasza JoceeHunt (#18113) üzenetére


bringasisti
őstag

"Minden ozmózis által készített víz jobb akváriumnak (sokak szerint embernek is) mint ami a csapból folyik bárhol. " Hülyeséget ne írjál kezdésnek

BENEFON DELTA--------N8

(#18117) jegenye77 válasza JoceeHunt (#18115) üzenetére


jegenye77
addikt

45 literes.
Már megrendeltem a Kínai verziót.Nem tudom milyen és mit tud (vagy mit nem).Még nem olvastam senkinek a tapasztalatát ezzel kapcsolatban.
Bevállaltam aztán majd kiderül.A twinstar brutál drága ezért próbálom meg ezt.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18118) JoceeHunt válasza bringasisti (#18116) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Mindenki véleményét elfogadom, és mindenki más elvek alapján él, az hogy én elfogadom hogy jobb az nem azt jelenti hogy hülyeség.
Szerintem akinek szántam tudja mire gondolok, és nem az ozmózis mint szó fogalmával fog babrálódni.
Te válaszoltál neki értelmeset? Valószínűleg ha olyan élőlényei/növényei lennének nem gondolkodna ilyen vízen...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18119) JoceeHunt válasza jegenye77 (#18117) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Már nem szerkesztem bele az előzőbe, szerintem a Kínai is jó lehet, már sokszor találkoztunk jó megoldásokkal, többször még jobb minőséggel. Én tuti kínait vettem volna ha körültekintőbb lettem volna anno...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18120) bringasisti válasza JoceeHunt (#18118) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért nem válaszoltam érdemben mert nem írta hogy milyen az akvárium. Mint kiderült most vág neki, tehát nem biztos hogy olyan növényeket kéne tartani ami csak csinált vízben él meg.

BENEFON DELTA--------N8

(#18121) Tarill válasza JoceeHunt (#18113) üzenetére


Tarill
őstag

vettem ilyen kis neveldét :D 2 kishalat el tudtam kapni hálóval azok most benne vannak, de nagyon minik 1mm körül :D többet nem igen látok a vízben már... apropó black mollyd szaporodott már? tudnál valami infokat megosztani róluk? :D

(#18122) Silentfrog válasza Tarill (#18121) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én a kishalakat nem hálózom, hanem vastag csővel felporszívózom. Sokkal egyszerűbb így a kishal kivétel! ;)

(#18123) HTCX715 válasza JoceeHunt (#18113) üzenetére


HTCX715
tag

Szépek az akváriumaid, nekem a nagy jobban tetszik. A technikád is komoly.
Az alga kérdést nemtudom, volt már ecsetalgám az nem ilyen volt. Ez mintha poros lenne a levele. Pár hete vettem észre 3 levelén van nem fejlődik semmilyen irányba sem. A vízáramom nem valami komoly 440 liter/óra
54 literre.(eheim 2213)

(#18124) havri1


havri1
félisten

Purigent ma beiktattam. Nem sikerült 2 egyenlő nagyságúra osztani a 250ml-t, így lett egy kisebb, és egy nagyobb zsák..Nagyon sűrű szövésű műanyag jellegű anyagot találtam.
Viszont a kérdésem..Ez új korában ennyire büdös??
Erős hal szaga van. Olajos konzerv jellegű. A doboz original volt...
(Vizem helyreállt, lekopogom, hetek óta szép. A kaja volt rossz úgy néz ki - JBL Malawi Mix- )

havri

(#18125) Silentfrog válasza havri1 (#18124) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam semmi szaga nem volt,amikor regeneráltam akkor meg olyan szaga/illata volt mint a többi szűrőanyagnak.

(#18126) JoceeHunt válasza havri1 (#18124) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Új korában is van/volt valami szaga úgy emlékszem.
Purigen tisztítása javasolt majd zacsi nélkül, sokkal hatékonyabban tudod keverni majd az áztató lében, és nem marja szét a zacsit (bár a gyári zacsit eddig nekem a 100ml-esben még nem marta meg a regenerálás.

(#18123) HTCX715:
54 literre elég lehet az a 2213 ha jó szűrőanyaggal van bepakolva, én is túlméreteztem a 2215-el.
Lehet ám hogy nem alga, de nekem úgy tűnik. Vízáramlásod hogy megy, mi a bemenő ág (Lily vagy esőztető). A levelekről könnyen lejön a rárakódott cucc? Lehet hogy mulm?
Bár a fodros vizikelyhen nem annak tűnik.
Van valami algaevőd (sziámi, oto, csiga)?

(#18121) Tarill
Kis halakat mivel eteted? Én artemiával szoktam, keltetek, 3 hét alatt olyat nőnek hogy mehetnek vissza. 2cm-esen én már vissza szoktam rakni őket.
Mollyk igen folyamatosan szaporodnak, semmi különlegeset nem csinálok velük nem tudom mire gondolsz, kérdezz ha tudok válaszolok.

(#18120) bringasisti
Spongyát rá, bocs a kirohanásomért, nem voltam valami jó passzban délelőtt és ilyenkor nehezen türtőztetem magam.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18127) havri1 válasza JoceeHunt (#18126) üzenetére


havri1
félisten

Levarrták, úgyhogy... :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#18128) jegenye77 válasza havri1 (#18124) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem is benne van de én nem szaglásztam előtte :)
Viszont látványos volt a javulás!Szebbnek,tisztábbnak látszódott a víz.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18129) JoceeHunt válasza havri1 (#18127) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Én Clorox-os vízbe regenerálom, állítólag sok anyagot képes szétmarni :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18130) jegenye77 válasza JoceeHunt (#18129) üzenetére


jegenye77
addikt

Regenerálás után át kell mosni,vagy esetleg előkészített vízbe rakni kicsit?
Lassan itt lenne az ideje megcsinálnom.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18131) JoceeHunt válasza jegenye77 (#18130) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Regenerálás után vízben átöblíteni, majd ha lehetséges ozmó vízben tárolni sötét helyen lezárva.
Márha nem rakod vissza.
Én 3x24 órát regenerálom, 24 óránként cserélem a folyadékot amiben ázik.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18132) havri1 válasza jegenye77 (#18130) üzenetére


havri1
félisten

Sokat olvastam kertészen, elég nehéz ügy.
50/50 Clorox (sima, nem illatosított) az ajánlott, de jó a háztatrtási hypo is.
Sokáig szokták, 3-4x 24h-t, akkor lesz gyári eredeti színű, és ekkor jön az erős vízelőkészítős áztatás, legalább 3-4x ez is.
SZóval simán 2 hétig áll vagy ebben vagy abban az oldatban a puri..ezért csináltam kettőt én is, így felváltva lehet használni.
Továbbá, ha egyszer vizet kap, nem szabad szárazon hagyni, szétporladnak a golyót, ergo teljesen kuka.
RO vagy ioncserélt vízben áztatják az üresjáratban.
Regenerálás után nagyon fontos az erős klórtalanítás, mert iszonyat töményen kapja, és nullára kell hozni a klór szintet visszarakás után.

havri

(#18133) Silentfrog válasza jegenye77 (#18130) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mindenképp vízelőkészítős vízbe kell rakni egy napra a regenerálás után,mert sok klór maradhat a kimosás után is a szűrőanyagba ami ugyebár nem szerencsés.

(#18132) havri1 Csak egyszer kell egy napra beletenni az általad leírt keverékbe. Nálam egy óra múlva már hófehér volt,de megvártam az egy napot

[ Szerkesztve ]

(#18134) HTCX715 válasza JoceeHunt (#18126) üzenetére


HTCX715
tag

Gyári esőztetőm van az áramlással nagy gond nem lehet mert algám nem nagyon van. Biztos nem kosz mert nem jön le. Algaevőm egy 4 centis ancim van, meg a szumik csipkedik a leveleket, de ehez senki nem nyúl.
Ugye a carbonak van egy algaírtó hatása. Az algák közül amit én tudok az a pont alga, hogy azzal nem reagál mással tudtommal igen. Mivel ezzel nem reagál ebből gondolom, hogy pont alga szerűség lehet, de az anubias egy árnyékos részen van ezért nem lehet a sok fénytől. Remélem érthető az elméletem. Szóval nemtudom mi ez, idővel csak ki derül, legrosszabb esetben van egy pár jelentkező a növényeimre ezért biztos nem kéne kilöknöm.(annyira mondjuk nem zavar egy egy benövényesített HALAS akvárium ezért szerintem belefér ennyi.)

(#18135) jegenye77


jegenye77
addikt

Értem.Köszönöm.
Akkor ez több napos mutatvány lesz.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18136) havri1 válasza Silentfrog (#18133) üzenetére


havri1
félisten

Gondolom függ a telítődségtől is. Én sűrűn fogom azt hiszem, mert a SZAT is kapja össze pillanatok alatt a Nitrátot..1 nap használat után erős sárga a sós víz. 3 nap után 2 sós oldatot is erősen beszinez. 1 hét után már hypo is kell :DDD

Többek között ezért is szeretnék mérni egy nitrátot, mert szerintem a heti vízcsere mellett is sok.
Nincs növény ami felvegye....vagy nemtom'.

havri

(#18137) Silentfrog válasza havri1 (#18136) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam sincs növény. :)

Nagyon gyorsan akkor sem tudod a Purigen telítődni,nálam sok a fa és úgy van az egyik külső szűrőbe rakva a purigen, hogy csak rajta tud keresztülmenni a víz. Nem tudja megkerülni a víz sehol, olyan zacskó lett varrva ,ami pont olyan alakú mint a tartály. Mégsem sötétedik be gyorsan,pedig sárgás a víz,lenne még mit összeszedni.

(#18138) bringasisti válasza JoceeHunt (#18126) üzenetére


bringasisti
őstag

Semmi gond

BENEFON DELTA--------N8

(#18139) mdk01 válasza MrChris (#18111) üzenetére


mdk01
addikt

Tedd fel neki a kérdést, hogy a haverokkal menjél kocsmába, vagy legyen egy akvárium, mert valami hobbit szeretnél. :)

(#18140) JoceeHunt válasza HTCX715 (#18134) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hát akkor hirtelen nincs ötletem, hypo-s vizes áztatás is létezik, anubiasok azt hiszem tűrik pár másodpercig.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18141) HTCX715 válasza JoceeHunt (#18140) üzenetére


HTCX715
tag

Igen úgy egy éve csináltam pont ezeken a töveken(már nem emlékszem miért) Fél percet áztak benne aztán csap alatt lemostam őket. Egy hetet voltak egy lesötételt karanténban és olyank lettek mint az új, de roncsolódni nem roncsolódtak. A valisnéria még a neomagnolos fertőtlenítést is megsínylette.
Azt nem tudja véletlen valaki, hogy miért van az, hogy amíg megy a szűrő a gömbmoha nem fotoszintetizál(nincsnek rajta buborékok)? Most egy fél órája ki van húzva és most roskad a bubitól.

[ Szerkesztve ]

(#18142) JoceeHunt válasza HTCX715 (#18141) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Fél óránál tovább ne álljon a szűrő, a bacik nem kapnak oxigént az áramló vízből és kihalnak...
Lehet a vízáram miatt nem látod.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18143) bringasisti válasza HTCX715 (#18141) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha megy a szűrő elfújja a bubikat azért nem látod + ha nem megy több a co2

BENEFON DELTA--------N8

(#18144) HTCX715 válasza JoceeHunt (#18142) üzenetére


HTCX715
tag

Nem szokott meg ha tudom, hogy sokáig tart kb.fél időnél elindítom.
(#18143) bringasisti Lehet, nem valami lényeges csak figyeltem. CO2 nálam nincs.

(#18145) bringasisti válasza HTCX715 (#18144) üzenetére


bringasisti
őstag

Értem de halak azok azért csinálnak egy kis co2 pótlást, és az bent marad a vizben

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#18146) HTCX715 válasza bringasisti (#18145) üzenetére


HTCX715
tag

Ja, értelek.

(#18147) nrgia


nrgia
őstag

Sziasztok. Sajnos költözés miatt meg kell válnom ezektől a roszcsont vitorlásoktól. Kérdésem mivel nagy állatbarát vagyok és távol áll tőlem az erőszak hogyan tudnám őket biztos helyen tudni. Ha van köztetek olyan aki helyet tudna biztosítani nekik....vagy tudna adni egy címet ahol átvennék őket esetleg tovább értékesítés céljára akkor az légyszíves jelezzétek nekem. Természetesen én pénzt nem fogadok el értük és mást sem :). Köszi a figyelmeteket.

[ Szerkesztve ]

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#18148) nrgia válasza nrgia (#18147) üzenetére


nrgia
őstag

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#18149) Tarill válasza JoceeHunt (#18126) üzenetére


Tarill
őstag

háát jelenleg csak ez a 2 db kis halam van a szombati guppi szülésből... vagyis hát én többet nem találok, gondolom megették őket a nagyok :D nincs nekik külön kajám, ezt a színes lemezes serát szoktam egy morzsányit bedobni de eszik is egyből :D annyi kérdésem lenne molly terhességgel kapcsolatban hogy azon kívül hogy szögletes lesz a hasa szülés előtt van-e más jele annak is hogy terhes, amit korábban észre lehet venni? mert ez a szögletesedés eléggé az utolsó 24 órára jellemző

(#18150) havri1 válasza jegenye77 (#18128) üzenetére


havri1
félisten

Este óta bent, egyelőre nem látok változást, a víz ugyanolyan tiszta, mint eddig :) nem lett tisztább a tisztánál :D

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.