Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18851) bringasisti válasza tzimash (#18850) üzenetére


bringasisti
őstag

Én se vagyok mindentudó de ha úszó rothadás lenne akkor a hatan és a hasán is jelentkezne szerintem. Ha a húsa nem sérült akkor rendbe vissza fog nőni

BENEFON DELTA--------N8

(#18852) tzimash válasza bringasisti (#18851) üzenetére


tzimash
őstag

Remélem igazad van. :K

(#18853) HTCX715 válasza bringasisti (#18846) üzenetére


HTCX715
tag

Köszönöm!! :R :R
Közben találtam itthon még valamilyen tömítést.(ha minden igaz még egy lézervágóból maradt meg) Ez picit több átmérőre mint 12 centi. A keresztmetszete olyan 2mm. Böven tud nyúlni, úgyhogy ezt rápróbálom.

(#18854) krisztyann


krisztyann
tag

Mitől lehet így felpuffadva az egyik vitorlásom?[link]

(#18855) bringasisti válasza krisztyann (#18854) üzenetére


bringasisti
őstag

Ekkora szemekkel elég jól láthat szerencsétlen

BENEFON DELTA--------N8

(#18856) HTCX715 válasza krisztyann (#18854) üzenetére


HTCX715
tag

Csak tipp, de dülledt szem+nagy has= hasvízkór. Ha még esetleg lesznek/vannak felborzolt pikkelyei akkor biztos az.

[ Szerkesztve ]

(#18857) krisztyann válasza HTCX715 (#18856) üzenetére


krisztyann
tag

Én is erre gondoltam. Gondolom nem lehet rajta segíteni. A többi hal is elkaphatja?

(#18858) bringasisti válasza krisztyann (#18857) üzenetére


bringasisti
őstag

Amit régen bedobtam a nifurpirinol kezdeti stádiumban esetleg de nem éri meg, el kell távolítani

BENEFON DELTA--------N8

(#18859) HTCX715 válasza krisztyann (#18857) üzenetére


HTCX715
tag

Drasztikusnak fög tűnni, de:
Kivesz, kivisz, teljes erőből földhöz csap. Minél hamarabb.

(#18860) krisztyann válasza HTCX715 (#18859) üzenetére


krisztyann
tag

Érdekes, hogy pénteken még nem látszott rajta semmi. Kivettem. Köszönöm nektek a segítséget.

(#18861) bringasisti válasza krisztyann (#18860) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha a szeme megduzzad első nap meg lehet gyógyítani és akkor vissza húzódik, de utána már nem

BENEFON DELTA--------N8

(#18862) jegenye77


jegenye77
addikt

Lámpa fellógatva, Chihiros Doki beüzemelve :


Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18863) Silentfrog válasza jegenye77 (#18862) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nagyon tetszik! :C

Az Oydessa lámpában milyen fénycsövek vannak?

(#18864) jegenye77 válasza Silentfrog (#18863) üzenetére


jegenye77
addikt

:R
Az egyik az gyári a másik meg egy ugyan olyan csak másik márka. A növényest cseréltem ki mert inkább csak nyúltak felfelé a növények és nem sűrűsödtek.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18865) Silentfrog válasza jegenye77 (#18864) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Látom, hogy nem tengeris és írod, hogy nem is növényes,tehát két 6500k-s?

(#18866) jegenye77 válasza Silentfrog (#18865) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen,és mindkettő 24w-os.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18867) Silentfrog válasza jegenye77 (#18866) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Látom, hogy Twinstar-t is használsz. Van látszatja? Tényleg ér valamit?

(#18868) jegenye77 válasza Silentfrog (#18867) üzenetére


jegenye77
addikt

Ez a kínai verzió. Ma került bele.
Havernál 3 hete megy és láttam előtte és utána is az aksit. Nem akartam elhinni, hogy mekkora a különbség!
Nekem csak a zöld alga miatt lett mert azóta se volt semmi más algám. Januárban indítottam ezt az aksit de szerencsére "csak" a zöld jelent meg.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18869) Silentfrog válasza jegenye77 (#18868) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Be fogod rakni a kő mögé, hogy ne lehessen látni? Milyen árú egy ilyen, és meddig működig hibamentesen?

(#18870) jegenye77 válasza Silentfrog (#18869) üzenetére


jegenye77
addikt

Most próbálgatni fogom, hogy hol lenne a jó. Majd beteszem a kő mögé is. Jobban szeretném ha nem latszódna szemből.
16 ért lehet Ebay ről rendelni.
Még elég új a termék így nincs sok tapasztalat, hogy meddig bírja. Gondolom maga a készülék sokáig csak a porlasztót kell cserélni jó esetben évente, mint a twinstar-on.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#18871) krisztyann


krisztyann
tag

Az aktív szén tényleg kiszűri a növénytápot? Megjött az EX 800-am és járt hozzá az is, de használok profitot+easycarbot.

(#18872) Silentfrog válasza krisztyann (#18871) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Vedd ki az aktív szenet,jó lesz későbbre. Ha esetleg kelleni fog gyógyszeres kúra után akkor lesz mihez nyúlni,nem kell venni. :)

(#18873) krisztyann válasza Silentfrog (#18872) üzenetére


krisztyann
tag

Rendben. Töltet elrendezést úgy gondoltam, hogy legalul kerámiagyűrű rajta szivacs, felette szivacs,felette 1L Siporax,felette szivacs+vatta. Ez így jó?

(#18874) havri1 válasza krisztyann (#18873) üzenetére


havri1
félisten

1L Siporax? Mekkora akvárium?

havri

(#18875) krisztyann válasza havri1 (#18874) üzenetére


krisztyann
tag

100 L

(#18876) havri1 válasza krisztyann (#18875) üzenetére


havri1
félisten

Hát necces, azért azt tudod?
100l/1l a "gyári" ajánlás Sera-nál, de ennél sokkal több kellett nekem, mire faszán beállt.
Én még tennék bele bőven. Alul szivacs, ami megfogja a nagyobb szennyeződéseket, és felette siporax, tetejére perlon (ha nagyon muszáj..)
Mondjuk az se mindegy, milyen és mennyi halra kell a szűrés.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18877) krisztyann válasza havri1 (#18876) üzenetére


krisztyann
tag

Nem tudtam. Köszi, hogy szólsz. Veszek még 1 litert.

(#18878) havri1 válasza krisztyann (#18877) üzenetére


havri1
félisten

És időben szerezz be tömítésgarnitúrát hozzá, mert sajnos szükséged lesz rá, hamar.
Érdekes, mert EX800-hoz nem is találtam ott, ahol én vettem..400/600/700 és 1200 van csak :F

havri

(#18879) Silentfrog válasza havri1 (#18878) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Garnitúrát? ;]

Szerintem nem fogja szétszedni azért, hogy vigyen mintát. Minta nélkül meg csak fejtömítés van! :)

(#18880) krisztyann válasza havri1 (#18878) üzenetére


krisztyann
tag

Ennyire szar a gyári? Végül vettem még Siporaxot. Alul kerámiagyűrű+szivacs, felette szivacs, majd két kosár Siporax.

(#18881) havri1 válasza krisztyann (#18880) üzenetére


havri1
félisten

Így jobban hangzik már :) Nekem 4 hónapot bírt a fejtömítés, 4 szétszedés/összerakást. ELső szárazon, második vazelinnel, harmadik-negyedik gyári silicon-al.

(#18879) Silentfrog: Hát, ha már ki van nyúlva, azt már viheti mintának :)
Én se úgy gondoltam amúgy, hoyg szétszedni, én is lusta vagyok szétkapni, igazából nem is lusta, hanem nem tudom rávenni magam, hogy szűrő leáll, stétszed, kocsiba beül, fél pestet átkocsikázni 2 tömítés miatt.
Őszintén mondom, az anyjukba bele nem ....aki ezt kitalálta, hogy csak fejtömítést lehet rendelni.

[ Szerkesztve ]

havri

(#18882) krisztyann válasza havri1 (#18881) üzenetére


krisztyann
tag

Na majd akkor szerzek.Köszi a tippet. Az üveg fedlap ronthat vmit a fényen? Eddig estére szépen bubiztak a növények, de tegnap vettem rá egy üveget és már csak elvétve volt 1-2 bubi.

(#18883) tzimash


tzimash
őstag

Egy Fluval 206 elég lehet a 96l-es aksiba? 19 hal, kevés növény. Belső szűrőt megtartanám.
A gyári szűrőanyagok maradhatnak? Ha nem akkor mire érdemes cserélni?

(#18884) bringasisti válasza tzimash (#18883) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen elég bele nem kell gyakran szétkapni, én csak szivacsot használok

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#18885) Silentfrog válasza tzimash (#18883) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha onnan rendelsz ahonnan linkeltél ott 5-10% árengedmény mindig elérhető! :)
/ 5% ha felíratkozol a hírlevélre,10% ha valakinek ajánlod az oldalt. Pl.: magadat egy másik email címről! ;] :P /

[ Szerkesztve ]

(#18886) tzimash válasza Silentfrog (#18885) üzenetére


tzimash
őstag

már feliratkoztam 2 nappal ezelőtt :K
az ajánlós részt nem tudtam, köszi. Egy vásárlásnál több kupon is felhasználható?

[ Szerkesztve ]

(#18887) Silentfrog válasza tzimash (#18886) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem , csak egy kupon használható fel.

[link] Ajánlja ismerősei menüpont.
/ajánld magadnak,megoldható a 10% már próbáltam, de nem vettem meg amit kinéztem,de a rendszer elfogadta a kodot/

[ Szerkesztve ]

(#18888) tzimash válasza bringasisti (#18884) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, akkor szerintem ennél maradok.

Silentfrog:
Asszony pajtinak küldtem az ajánlást, előbb-utóbb úgy is fejlesztek valamit, majd akkor igénybe vesszük a 10%-ot.

[ Szerkesztve ]

(#18889) Silentfrog válasza tzimash (#18888) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem úgy van, hogy nekik megy a 10% neked meg 1250 ft minusz a következő vásárlásnál.
De nem biztos,és a 10% kedvezményre hajtottam! :)

(#18890) HTCX715 válasza krisztyann (#18882) üzenetére


HTCX715
tag

Persze, hogy ronthat. Én szemmel láthatóan sötétebbnek látom az akváriumom ha van rajta üveg. Amúgy nálam is van olyan nap, hogy pl a gömbmohán egy szem bubi nincs, rákövetkező nap roskadásig van.

(#18891) Silentfrog válasza HTCX715 (#18890) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha párás vagy vízlecsapódásos az üvegtető akkor valóban sokat fog a fényen

(#18892) Tarill


Tarill
őstag

villámkérdés: előtéri növények közül melyik a legkevésbé igényes, könnyebben tartható? gyep növényre gondolok köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#18893) Tarill


Tarill
őstag

bocs megint, itt [link] amit 17:50-nél tesz fel azt a zöldet lehet itthon kapni valahol?

(#18894) HTCX715 válasza Tarill (#18892) üzenetére


HTCX715
tag

Hát elvileg a Marsilea hirsuta és a Lilaeopsis brasiliensis elég igénytelen, de szép gyepet nem egyszerű belőlük csinálni. Én a glossoval szemezek(ő elég igényes, de közel sem annyira mint a cuba), esetleg parvula mini, de az lassan nő. Pogostemon helferi is egész jól néz ki, de nem olcsó...

[ Szerkesztve ]

(#18895) mdk01 válasza Tarill (#18892) üzenetére


mdk01
addikt

(#18896) tzimash


tzimash
őstag

Mi annak a szalagnak a neve, amit az aksi felső pár centis részéhez lehet ragasztani, hogy az esetleges vízkövesedés ne látszódjon? Egyszer már összefutottam vele neten, de most sehogy sem találom.

(#18897) Shrimplandhu válasza Tarill (#18892) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Amit írtak E. tenellus jó ötlet.
Ezen felül: Echinodorus quadricostatus vagy sagittaria subulata [link]

Ezek elég gyors növésűek, "üdezöld" színűek, bedúsulnak ezáltal szépen lefedik a terepet.
Hátrányuk: elég invazívok azaz kordában kell őket tartani. Nem az a klasszikus apróleveles sűrű gyepek. Azok sajnos más műfaj.

http://shrimpland.hu/

(#18898) krisztyann válasza HTCX715 (#18890) üzenetére


krisztyann
tag

Elég rendesen párolgott, ezért fedtem le. Figyeltem a növényeket de nem sok bubit láttam, nem tudom mennyit számít.

(#18899) HTCX715 válasza krisztyann (#18898) üzenetére


HTCX715
tag

Párolgás miatt lefedni? Ha nem muszáj ne fedd le! Eléggé sokat tompít. Én azért fedem le mert kiugorhatnak a halaim. Amúgy egy meleg nyári napon, ha jól számoltam, olyan fél liter víz párolgott el az 54 literes akváriumomból.

(#18900) krisztyann válasza HTCX715 (#18899) üzenetére


krisztyann
tag

Kiugrott egy vitorlás pár hete. Ez is szerepet játszott abban, hogy lefedtem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.