Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48139) a2d2 válasza fatal` (#48138) üzenetére


a2d2
addikt

Ez nálam nagyrészt elvi kérdés (havi 20 órát játszok max, nyáron meg szinte semmit).
Egyrészről szívesebben támogatom azt a bandát amelyik nem erőből próbálja megoldani az FPS versenyt hanem fejlesztésekkel, gyártástechnológiai újítással, ... Másrészről környezetvédelmi hatása is van ha nagyobb léptékben nézzük a dolgot.
Persze 20-25 évvel ezelőtt nem számított még semmi nekem sem. Ment a vízhűtés meg a tuning. Képes voltam pl egy 333-as celeront lecserélni egy 366-osra pár hónapon belül mert annak nagyobb volt a tuningkapacitása, stb. Aztán szép lassan megváltoztam én is, próbálom csökkenteni az ökológiai lábnyomot ahol tudom. A tuningolásból viszonylag hamar kinőttem és 2016-ban már kifejezetten úgy állítottam össze az új gépemet hogy a lehető legjobb legyen a teljesítmény/fogyasztás mutató. Anno pl mindenki a 91W TDP-s I7 6700k-s processzort vette (pont a tuning miatt), én akkor a sima 6700-ast vettem a 65W-os TDP-vel ami kb 10%-al gyengébb a k-snál. VGA ügyben pedig a 10-es szériát nagyon eltalálták anno ilyen szempontból, megvártam a tavaszt és megvettem a 75W-os 1050 TI-t. Ez lett pár év múlva lecserélve a 150W-os 1070-esre a VR miatt. Na csak annyit akarok ezzel mondani hogy ha odafigyel az ember a komponensválasztásnál és nem arra megy hogy a lehető legbrutálisabb gépet összerakja akkor ilyen 100W-nyi fogyasztáscsökkenéseket simán össze lehet hozni szinte sebességbeli hátrány nélkül. Ez nem sok egy emberre vetítve, havidíjba meg aztán tényleg nem sok, de globálisan nézve már látszódna a hatása.
Ezért bánkódom hogy nagyon megállt ez a trend mostanában, kezdik a határokat feszegetni csíkszélességben. A fiam gépében pl egy 120W-os GTX 960 van, ez csak minimálisan jobb a 75W-os 1050 TI-nál! Szóval itt volt az utolsó nagy ugrás. Ezért kaptam fel a fejem amit írtak itt hogy a 40-es széria hasonló lesz ilyen tekintetben.
Mondjuk amíg bányászat címszó alatt ilyen bolygópusztítást csinálnak az emberek addig úgy érzem hogy nagyon durván a kisebbséghez tartozom ezzel a nézettel.

Ja igen, és Prius-t vezetek :DDD

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.