Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47901) Enton


Enton
addikt

Nem tom mennyire szürke zóna de lenne pár megmartadt humble kódóm pár mostaniért cserébe ha lenne valakinek felesleges/duplázódó:

Archangel: Hellfire - Fully Loaded
A-Tech Cybernetic
Creed: Rise to Glory™
I Expect You To Die
Killing Floor Incursion
Cosmic Trip
GORN
Smashbox Arena
Space Pirate Trainer

Ami érdekelne az pedig a VTOL és Into the Radius.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#47902) gulasoft válasza Laby (#47899) üzenetére


gulasoft
őstag

Hát ilyen blődséget ritkán olvasok, hogy fps-nek nem való a VR! igazából a vr játékok 80%-ban valamilyen first person cucc, és a shooter rész az ami változik, kardozássá nyialzássá vagy bármi hasonlóvá. De ha már shooter, akkor ott a pavlov, és a contractors. Ezek már nem egér és billentyűzetzsonglőrökre szabott lővöldék. Itt fordulni, gugolni, tárazni, célozni rendesen kézzel kell. Egy ilyenbe beraksz egy egérhuszárt, és homokzsáknak fogja magát érezni.A VR az igazi fps a többi egy kulcslyukon kukucskáló megoldás hogy valahogy megpróbálják azt az érzetzet adni, hogy ténleg 3d-ben ott vagy helyen. Ez kb olyan mintha egy tank kémlelőnyílásán néznéd a kint zajló eseményeket, miközben hátul már fűrészelik a tankodat, de gőzöd sincs róla, mert nem látsz semmit, csak a kémlelőnyílásodban éppen előtted lévő dolgokat. Először próbáld ki akár egy vr teremben, utána majd alkoss véleményt, és akkor lehet jobban járnál egy vezeték nélküli PC és natív VR headsettel. Próbáld ki egy VR teremben, mert lehet hogy nem is fogod bírni, ez teljesen más érzás mint monitoron. 3 éve nem játszom semmit flaten! Egyszerűen szörnyű visszalépés a VR-hoz képest.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#47903) gulasoft válasza Enton (#47901) üzenetére


gulasoft
őstag

Ebben csomagban nem volt véletlenül egy contractors is? :-)
Lehet erre vágysz.
https://www.humblebundle.com/games/valiant-vr

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#47904) Enton válasza gulasoft (#47903) üzenetére


Enton
addikt

De igen:

;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#47905) Márton


Márton
nagyúr

A Lone Echo-hoz vagy Asgard's wrath-hoz nincs esetleg magyarítás?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47906) Csavez™


Csavez™
veterán

Hitman III -al játszott valaki?
Ennyire szar az irányítása? :F

(#47907) gulasoft válasza Márton (#47905) üzenetére


gulasoft
őstag

Asgarhoz volt magyarítás bár nem teljes,

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#47908) Márton válasza gulasoft (#47907) üzenetére


Márton
nagyúr

merre? nincs linked esetleg?
hogyhogy nem teljes, csak a feléig? :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47909) s7evcsenko válasza Márton (#47908) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Kapott egy pecset a játék és onnantól a nagy könyv szövege nem magyarított.
Többnyire minden más igen.
A magyarító srác viszont már kiszállt, és más nem akarja frissíteni a fordítást.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#47910) Laby válasza gulasoft (#47902) üzenetére


Laby
senior tag

Egy szóval sem mondtam, hogy FPS-nek nem való a VR. :)

"...és az FPS játékok, de amikkel játszok, oda nem való a VR"

Amiket említettél FPS játékok biztosan jók VR szemüveggel, de az a része nem vonz.

(#47911) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Tudtok ajánlani 10 ezer alatti mobil VR headset-et? Samsung A52s tehát 6.5 inch és 160 mm készülékmagasság.
Kiszeretném próbálni, de nem akarok költeni sokat. Csak egy alap élmény kellene, hogy milyen is ez az egész.

[ Szerkesztve ]

(#47912) cinemazealot válasza ReSeTer (#47911) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az a 10 ezer forint alatti headset nem rendelkezik majd olyan optikával, ami meggyőzne Téged a VR-ról, inkább elriaszt majd. :) Pár éve én is próbálkoztam ilyennel, még rokontól is kaptam egy ilyen "beleteszem a telefonom és majd milyen jó lesz" headset-et, utóbbit most próbaképp ismét elővettem, és még mindig dörzsölöm a szemem miatta, olyannyira gáz.

Ha a kiforrt VR élményt szeretnéd kipróbálni, keress valakit, akinek van legalább egy Quest 2-je. Ahhoz nekem is kb. másfél hónapja volt szerencsém először (másik rokonék jöttek, ők hozták a sajátjukat), ég és föld a különbség az ilyen telefonos vackokhoz képest. :K

[ Szerkesztve ]

(#47913) INGJOKE válasza ReSeTer (#47911) üzenetére


INGJOKE
veterán

Kb 6000-6500 Ft, ha nincs épp kedvezmény egy vr-os helyen egy óra játék. Annyi idő alatt meg fog győzni majd. :)

(#47914) fatal` válasza ReSeTer (#47911) üzenetére


fatal`
titán

Jobban jársz, ha megveszed a rendes VR headsetet és, ha nem jön be elállsz a vásárlástól. Két hét alatt azért kiderül, hogy milyen. :)

Vagy lehet bérelni. Ezeket a mobilos vackokat hagyjad szerintem.

(#47915) Geresics


Geresics
addikt

Kukucs!

Vettem nemrég HA-n egy Quest 2-t egy sráctól (új, bontatlan, stb), és mikor átadta elmondott minden fontosat. Nekem a legfontosabb a Beat Saber volt, amit ráadásul ingyen meg is kaptam hozzá, szóval jelenleg remekül érzem még magam! :D

Mondott viszont egy olyat, hogy 20eFt-ért beállíható a Developer mode (remélem jól emlékszem), és utána sok játékot ki lehet próbálni (sok nagy nevet is) fejlesztői módban, és ez semmilyen büntivel nem jár, mert ez nem törés, de időnként változik a kínálat!

Anno nem nagyon érdekelt, de lassan játszanék mással is, és azóta ez motoszkál a fejemben, de mielőtt rábólintanék szeretném tudni, hogy mi ez pontosan? Hol lehet erről bővebb infókat megtudni? Ha ez illegális, azt is szeretném megtudni, mert nem kockáztatnám a Quest2-m ilyesmiért...

Köszi!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#47916) fatal` válasza Geresics (#47915) üzenetére


fatal`
titán

Én úgy tudom, hogy a developer módban megy a warez, de attól az még nem lesz legális és ki is tilthatnak, ha visszaélsz vele.

De a többiek esetleg kijavítanak, ha tévednék. :)

Elképzelhető, hogy van néhány dolog, ami viszont csak így érhető el, mert nincs se storeban, se applabon. Talán régen ilyen volt a Virtual Desktop pl.

[ Szerkesztve ]

(#47917) Márton válasza Geresics (#47915) üzenetére


Márton
nagyúr

Azta! 20e? Ne hagyd magad! Én 15-ért is megcsinálom neked! :)) :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47918) fatal` válasza Márton (#47917) üzenetére


fatal`
titán

lol, ezt nem is néztem :D

(#47919) Geresics válasza fatal` (#47916) üzenetére


Geresics
addikt

:R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#47920) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!
Megvan a Quest 2 headsetem, iszonyatosan imádom ezt a világot (ez az első VR élményem).
Hatalmas élmény így szimulátorozni. Viszont sajnos már ha közepes grafikán játszok, akkor sokszor leesik az fps 40-re, és szétesik a kép. Ha lerakom alapértelmezett felbontásra, iRacingban meg mindent low-ra teszek, akkor bírja a fix 90 fps-t viszont annyira ocsmány a grafika, hogy habár megvan a 3D élmény, mégis annyira sokat elvesz, hogy gagyin néz ki minden. :(

Szerintetek a gépemben mit kellene cserélni, hogy érdemi előrelépés legyen? VGA vagy proci?

ALAPLAP: Asus ROG Strix B450-F gaming
CPU: AMD Ryzen 7 5800X
VGA: Sapphire RX 6700 XT 12GB GDDR6 Nitro+
RAM: 32GB Kingston HyperX Predator 3200MHz CL16 (4x8gb)
TÁP: Thermaltake Smart SE 530W

(#47921) Jacek válasza Laby (#47920) üzenetére


Jacek
veterán

Sajnos a sim VR-ben egy hardver temető, GPU és bár inkább vörös fan vagyok de VR-re NV vennék. Most kicsit normálisabb árak vannak egy 3080-at beraknék, vagy kiszenveded az új gen-ig de az kb fél év.

(#47922) a2d2 válasza Laby (#47920) üzenetére


a2d2
addikt

Miért ez egy tök jó kis gép.
Képzeld el miket élek át az I7 6700 + 1070-esemmel :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#47923) Laby válasza Jacek (#47921) üzenetére


Laby
senior tag

Hát ha átváltok VGA-ba, akkor prociba is kéne menni vele (plusz van jó hűtőm is). Úgy már kalandosabb azért a váltás.

(#47924) Jacek válasza Laby (#47923) üzenetére


Jacek
veterán

5800x alapvetoen kihajtja a 3080-at.

(#47925) szala86


szala86
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mégpedig Euro Truckhoz. Régóta próbálkozok beállítani, de valahogy nem az igazi. elég sok benne a lagg. Van e esetleg, aki hasonló konfiggal rendelkezik mint én és neki szépen működik? Illetve milyen beállításokat hajtott végre, hogy jól működjön? A játék mellett én az OculusTrayTool-t futtatom, amin csak az ASW van offolva és 45 Hz-re fixálva, valamint az OVR servert állítja High-ra. Quest 2-őt használok és Airlinket. Ezeken kívül, csak a config.cfg-ben állítottam be ezt: "uset r_manual_stereo_buffer_scale "1.5""
Valamint a játék beállításain belül állítottam pár dolgot. A játék egy Kingston SSD-n van.
Előre is köszönöm a segítséget és az észrevételeket, valamint jöhetnek kritikák is. :)

A konfigom:

VR: Oculus Quest 2 128GB
Oprendszer: Windows 11
Alaplap: ASUS PRIME Z370-A
Hűtő: ARCTIC Freezer 13
Processzor: Intel Core i7-8700K 6 Cores, 12 Threads 3.7GHz Coffee Lake
Memória: Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz HX432C16PB3K2/16
Videókártya: ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti
Adathordozó1: KINGSTON SSD M.2 2280 NVMe 500GB A2000
Adathordozó2: Samsung SSD 850 PRO 256GB
Adathordozó3: Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
Adathordozó4: Western Digital 500GB 16MB 7200rpm SATA2 WD5000AAKS
Tápegység: SEASONIC Focus PX 750W moduláris 80+ Platinum

(#47926) pimpi001


pimpi001
tag

skacok. quest 2-nek eleg ez? koltsegkimelo de megis mukodo megoldast keresek es ez nem tunik rossznak.koszi a valaszokat.
[link]

tboypimpi#2319 ---Az idő nem vész el csak átalakul XP-vé--- :D

(#47927) koanla válasza Laby (#47923) üzenetére


koanla
aktív tag

Nem feltétlen. Az iR kegyetlenül kéri a CPU-t. Viszont emlékeim szerint az 5800X elég erős hozzá; alkalomadtán majd futtasd le a CPU-Z beépített benchmarkját és ha a single core-ban legalább 600 megvan, akkor azzal okés lehetsz. De szerintem az 5800-nak azt nevetve kell hoznia.
Sajnos ez ilyen műfaj, eszi a gépet. Próbálkozhatsz LoD-dal, meg érdemes megnézni az iR fórumán azt a topikot, ami kifejezetten az optimális beállításokat vadássza VR-hez; ott nézz még szét, az nagyon hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#47928) fatal` válasza pimpi001 (#47926) üzenetére


fatal`
titán

Igen, valaki használ is ilyet a topicból.

(#47929) a2d2 válasza pimpi001 (#47926) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, csak vigyázz mert az EU verziónál le van korlátozva a 2.4Ghz. Nem sebességre hanem jelerősségre. A kínainak 24 wattos az EU-snak pedig 12 wattos az adaptere.
Ennek a kínai verzióját használom évek óta, atomstabil, kiszolgálja az egész házat, meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#47930) fatal` válasza a2d2 (#47929) üzenetére


fatal`
titán

Neki dedikált Quest-PCVR routernek kell, ha jól értem, így a 2.4ghz irreleváns.

[ Szerkesztve ]

(#47931) a2d2 válasza fatal` (#47930) üzenetére


a2d2
addikt

Ja azt nem tudtam hogy dedikált eszköz lesz.
Nálam csak egy dedikált 5Ghz-es Wifi 6-os csatornát kap a Quest de emellett kiszolgálja majdnem az egész házat is. Ezt az EU verzióval nem tudtam rendesen összehozni úgyhogy azt visszaküldtem amazonnak.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#47932) Márton


Márton
nagyúr

Ha az unknown source-t engedélyezem, akkor minden szirsz*r windows progi itt figyel a listában. Még a számológép is :DDD Miért? Hogy tudom kigyomlálni ezeket?
Mindig is engedélyezve volt az unknown (főleg Steam miatt), de ilyen windows komponenskre nem emlékszem a listában. :U

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#47933) macy


macy
addikt

Bakker, még jó hogy nem húztam be a Green Hell-t, azt hittem van benne multi mint a sima verzióban. A Hellblade-et játszotta már valaki?

(#47934) macy válasza macy (#47933) üzenetére


macy
addikt

Ok, látom igen, lusta voltam keresgélni :D

(#47935) Busterftw válasza macy (#47933) üzenetére


Busterftw
veterán

A coop jön majd de nem tudni mikor. En is várok addig.

(#47936) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Ez nem tudom volt-e már:

Mark Zuckerberg reveals when Project Cambria will replace the Oculus Quest 2

"The wait for Meta’s next VR headset is almost over, with Meta CEO Mark Zuckerberg confirming that it’s arriving in October during an appearance on the Joe Rogan Experience."

Szóval októberben jön egy új VR headset Cukiéktól? Nice!

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#47937) fatal` válasza Dyingsoul (#47936) üzenetére


fatal`
titán

Micsoda clickbait cím. :DDD

A Cambria nem a Quest 2-t fogja váltani, egy €1000-€1500-ba kerülő business headset lesz. Egy ideje lehetett tudni, hogy ősszel jön.

(#47938) kiskuplung válasza fatal` (#47937) üzenetére


kiskuplung
őstag

Pont írni akartam, hogy remélem az van a cikkben, hogy SOHA. :D

(#47939) Magyarfarkas válasza Dyingsoul (#47936) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Ha ilyen friss híreket teszel közzé lehet ez is új lehet neked mint jól informált "topicgazda"!
"A kerekes járműveket 5500 éve ismerik. Egy Kr. e. 3500 körüli, a sumer Uruk városából származó jeleneten kerekekkel is felszerelt szán látható. A Közel-keletről a Kr. e. 4. évezredből származnak a legkorábbi agyag kocsileletek és domborműves jelenetek is. Csaknem biztos azonban, hogy már előbb is alkalmazták a kereket"

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#47940) fatal` válasza Magyarfarkas (#47939) üzenetére


fatal`
titán

Azért ez "kicsit" túlzás...

Csak betett egy hírt, nem kellene rögtön leugatni.

Szerintem semmi probléma nem volt ezzel, a cikk címét pedig nem ő írta (ahogy beleolvastam a tartalma egyébként rendben van).

(#47941) s7evcsenko válasza Magyarfarkas (#47939) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hiányoztál...
Ezért kár volt megtörnöd a majd egy éves csendet. ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#47942) Dyingsoul válasza Magyarfarkas (#47939) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Tőled nem is vártam mást de a többieknek köszönöm az infókat, nagyjából követem a topikot de valóban lemaradtam kicsit, igyekszem behozni. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#47943) a2d2 válasza s7evcsenko (#47941) üzenetére


a2d2
addikt

Úgy érezte túlságosan kisimultak már a ráncai a topiklakóknak, fel kell keverni néha az állóvizet :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#47944) HatalmaGalus


HatalmaGalus
kezdő

D-Link DIR-853 routerem van, de úgy félév után kellett rájönnöm, hogy alkalmatlan VR-ra. 1660 Ti-om van, erősen kompromisszumos volt vele a játék. Elite Dangerous miatt váltottam VR-ra, de határeset a konfigommal a játék.

Viszont nemrég vettem kábelt, egyrészt a merülés miatt, ha szimulátorozok nem zavar a kábel, másrészt nekem gyanús volt a router... és igen, sajnos az rakott rá nem kevés lag-et, meg szaggatást. Kábellel simán megy VR High-on az ED. A többi játék is számomra használhatóvá vált.

Engem is érdekelne, hogy mi az a router, ami ár/érték arányban is jó és megfelelő VR-ra jelenleg, mert hát igen, nyilván mindenféle VR játékkal is játszok és nem szeretnék kábelezni, az tényleg csak sim-ezni jó, de ott is sokkal kényelmesebb kábel nélkül, még ha kicsit jobban merül is.

(#47945) kiskuplung válasza HatalmaGalus (#47944) üzenetére


kiskuplung
őstag

Asus RT-AX55

De mindjárt írnak még a srácok.

(#47946) fatal` válasza HatalmaGalus (#47944) üzenetére


fatal`
titán

Én Asus AX58U-t használok. De már az AX53U is megfelelő volt, csak a szoftvere volt.

Igazából szerintem bármilyen AX-es router jó, amire csak a Quest kapcsolódik, csak közel legyél (fél-egy méterre), a gép kábelen legyen csatlakoztatva.

(#47947) HatalmaGalus válasza fatal` (#47946) üzenetére


HatalmaGalus
kezdő

GibE-n megy a gép a routerre természetesen. A távolság nem gond, bár a játéktér szélére tudom csak tenni, azért a mennyezetre nem szerelem fel, annak nincs már sok értelme :) Rálátással 0-3m-re tud tőlem lenni (0 nyilván nem lehet, inkább 0,7-ről indul, különben leverném, mint vak a poharat), attól függ melyik részén vagyok a roomscale területnek.

Egy ilyennek szerintetek jó lehet ad-hoc-ban, vagy az nem járható út?
ASUS PCE-AX1800
Router-t nem feltétlenül cserélnék, mindenre is elég, amire kell, a Quest2-t kivéve. 1-2 év múlva úgyis megadja magát. 2-3 évnél semmilyen routerem nem élte még túl, mindegy milyen címke volt ráírva.

(#47948) fatal` válasza HatalmaGalus (#47947) üzenetére


fatal`
titán

Nekem a játéktéren kívül van, nem kell a plafonra szerelni.

Routert nem cserélni kell, hanem venni mégegyet csak a Questnek. Bár belengettek pár hónapja egy sticket külön erre a célra, de nem láttam azóta sem, hogy árulnák. Ebből kiindulva lehet, hogy a kártya is működik, ha be tudod állítani (és tud hotspot lenni, nem csak wifihez csatlakozni).

2-3 évnél semmilyen routerem nem élte még túl, mindegy milyen címke volt ráírva.
Ez fura, nekem egyik se szart be ilyen rövid idő alatt. Általában azért cseréltem őket, mert elavultak. Hamarosan a fő routerem megint erre a sorsra fog jutni és váltok 2,5GBe-re.

[ Szerkesztve ]

(#47949) kiskuplung válasza fatal` (#47948) üzenetére


kiskuplung
őstag

El se tudom képzelni hogy mit kell csinálni egy routerrel hogy bekrepáljon. Szerintem még 15 éves router is van valahol a szekrényben, ami működne, ha bepöccinteném.

(#47950) Raymond válasza kiskuplung (#47949) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor vegyel egy Belkin vagy egy DLink termekek es megtapasztalod :) Nem kell veluk csinalni semmit, megdoglenek maguktol is ha mar vagy olyan szerencses hogy az elejen mukodik tobb mint egy hetet hard reboot nelkul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.