Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60251) shteer válasza oneal1 (#60249) üzenetére


shteer
titán

Német UPS nem vette fel

..szerintem jónak tűnik

(#60252) András12345


András12345
aktív tag

Valaki használ ilyen kormányt, mondjuk rallyra? (nekem Nascarozni kellene :) ) [link]
Mennyire lehet ez masszív?
Sokkal olcsóbb mint amit simes webshopokban találok, a szállításról nem is beszélve. (Simraceshop.de)

[ Szerkesztve ]

(#60253) YxVs válasza András12345 (#60252) üzenetére


YxVs
senior tag

Főnix Tuningnál Újpesten meg is tudod nézni.
Ennek 90 mm-es mélysége van, ami nekem élőben elég soknak tűnt, és elég nehéz is, nem tudom elbírja-e a bázisod.
Masszívnak masszív egyébként.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#60254) JulesTS válasza András12345 (#60252) üzenetére


JulesTS
őstag

Igen. Nekem ugyanennek a mélység nélküli verziója van fent Podium Hub-on, ilyen:
https://race-shop.hu/kormanyok/4866-3-kullos-velur-kormany-races-strada350mmmelyseg-nelkul.html
Teljesen jó, de aránylag nehéz (külön nem mértem, de 900g körül lehet). CSL DD szerintem kevés lenne hozzá, legalább 15..20Nm kell. DD1-en teljesen jó. Szimulátorhoz a mélység nélkülit "szokás" venni, a mélyagyasakat azért veszik kocsiba, hogy közelebb kerüljön a vezetőhöz..
A jobb oldali (már jön hozzá a Rally Button Module): Annyi hátránya van ennek a "velúr"-nak, hogy kicsit műanyag szaga volt és megfogta (kicsit fekete lett) a kezem egy-egy verseny után. Szappanos vízzel kétszer-háromszor átmostam, szaga már nincs és alig szinez.

(#60255) JulesTS válasza YxVs (#60253) üzenetére


JulesTS
őstag

Én is ott vettem....

(#60256) arty válasza Shivi (#60186) üzenetére


arty
veterán

tuti ugyanarról beszélünk? :D

én erről, a gyári gran turismo rimről:

szerintem ezt tök felesleges kifizettetni, egyszerüen nem egy ilyen bázisra való.... (hanem egy 70ezres TH-ra)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#60257) Találtgyerek válasza JulesTS (#60254) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Simucube elbírja neki. :DD

06-3o/9759I39

(#60258) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Használt Thrustmaster TX bázis vásárlásán gondolkodom.. Szabad? Vagy mennyire szeret bajuk lenni? Ugye már elég régen megjelent, lehetnek köztük 5-8 éves darabok is..

[ Szerkesztve ]

(#60259) Találtgyerek válasza tthom (#60258) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szia!
Nekem volt régen, semmi gondom nem volt vele.
A belső tápnál előfordul 1-2 meghibásodás.
Ha fullon van hajtva, akkor túl tud melegedni, de 70% környéken hibátlanul megy.

06-3o/9759I39

(#60260) Shivi válasza arty (#60256) üzenetére


Shivi
tag

jaja végül javítottam a hozzászólást mert azt hittem másra megy, de aztán UI-be leírtam és igen erről beszéltem már ott :D

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#60261) GalaHU válasza tthom (#60258) üzenetére


GalaHU
őstag

A TX-T300 sorozatnak a legtöbb hibája 1-2 hetes korukra kijött, ezeket példaértékűen cserélte a Thrustmaster.

Ha a külső jelek alapján rendben van (nem kopott, karcos, stb) és működès közben sem recseg, nyikorog akkor nagy baja nem lehet. A pedálokat is teszteld vègig (gyors-lassú lenyomás) ès ha az sem ugrál, akkor hajrá!

De csak nyomott áron, mert már sokkal jobb kormányok is vannak, kedvező áron. Ha megjönnek a Fana csomagok, sok fogja az aprón végezni… :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#60262) bulikavagyok válasza RobbyJr (#60228) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"(egyben)" - ne is mondd! Ma öt csomagot hoztak a nyolcból. A maradék három viszont Nürnbergben pihen reggel 6 óta. Remélem a legjobbakat. Viszont megkaptam a PP-tól az értesítést a második visszautalásról is, ez már pénteki vásárlás volt, szóval viszonylag gyors volt a Fana.

(#60263) András12345 válasza YxVs (#60253) üzenetére


András12345
aktív tag

Kicsit messze van :D
Elbírja, 25nm.

Szándékosan néztem ilyen mélyet, mert különben kellene egy hosszabbító is, vagy mindig tologathatnám a riget a monitorokhoz képest, ha leveszem a Formula kormányom, mert azon van egy 76mm-es tengelyhosszabbító.

JulesTS: Köszi neked is. Ez műbőr. Velúr, alcantara stb. kizárva nálam, egyszer elég volt a Fanatec V2.5X Alcantara, meg egy MtSimtech velúr... Csak kesztyűben értem hozzá, és takarítottam őket rendszeresen, gusztustalanul néztek ki mindig, kifényesedve, összelapult szálakkal...

[ Szerkesztve ]

(#60264) tthom válasza GalaHU (#60261) üzenetére


tthom
senior tag

Köszönöm!

Nézem egy ideje, de melyik lenne jobb helyette? Fanatec nagy akcióról lemaradtam, be se lehetett jutni.. De amikor néztem, azért xbox-hoz mire összeadtam kormányt, bázist, pedált, váltókart, azért elég húzós lett..

Találtgyerek: köszönöm neked is :)

[ Szerkesztve ]

(#60265) RobbyJr válasza bulikavagyok (#60262) üzenetére


RobbyJr
őstag

Akkor nem teljesen mennek úgy a dolgok ahogy kellene. Nekem eddigi rendeléseimnél mindig egyben jött, majd meglátjuk most hogy lesz. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60266) RobbyJr válasza András12345 (#60263) üzenetére


RobbyJr
őstag

Gondolom ha ilyen mélyagyasat veszel, akkor kézi váltót fogsz használni, mert amúgy elérhetetlen lesz a pillangó váltó.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60267) András12345 válasza RobbyJr (#60266) üzenetére


András12345
aktív tag

Igen, Nascarhoz az való :D Nincs is semmilyen hub, vagy váltófül. Csak a kormánykerék a QR-en.

(#60268) RobbyJr válasza András12345 (#60267) üzenetére


RobbyJr
őstag

Akkor nem lesz vele gond. Nekem kínai fajtából van ilyen műbőrös kormányom, és nincs egyáltalán kellemetlen szaga, szerintem ezzel sem lesz neked. ;)

Fana üzent a BF rendelőknek, röviden 10 napos késéssel kell számolni!

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60269) GalaHU válasza tthom (#60264) üzenetére


GalaHU
őstag

Ha Xbox-os használat a cél, akkor ezzel már jól el lehet boldogulni, gondolom javarészt Forza-val:
https://fanatec.com/eu-en/ready2race/csl-dd-ready2race-wrc-bundle-for-xbox-pc

Ha inkább a GT/pályaautózás a cél akkor ugyanennyiért a McLaren pereccel:
https://fanatec.com/eu-en/ready2race/csl-dd-ready2race-mclaren-bundle-for-xbox-pc

De ha nem sürgős, akkor várnék egy picit, mert rengetegen rendeltek V2-es V3-as pedálokat, a fenti szet-ben szereplő alappedálok hamarosan fillérekért lesznek fenn az aprón.

A CSLDD báziról is sokan léptek feljebb és/vagy vették meg röhejesen olcsó bundliban, szóval abból is lesz választék.

Ami neked a kompatibilitás szempontjából számít, hogy ilyen kormányt vagy HUB-ot tegyél rájuk:

https://fanatec.com/eu-en/steering-wheels/csl-elite-steering-wheel-mclaren-gt3-v2
https://fanatec.com/eu-en/steering-wheels/clubsport-steering-wheel-formula-v2.5-x
https://fanatec.com/eu-en/steering-wheels/csl-elite-steering-wheel-wrc
https://fanatec.com/eu-en/steering-wheels/clubsport-universal-hub-v2-for-xbox

Az utóbbi egy HUB, erre végtelen-féle kormánykombinációt kínál a Fana, a lényeg hogy a zöld XBox logo ott legyen!

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#60270) shteer válasza Zoli133 (#60243) üzenetére


shteer
titán

ugyanez történt nálam is - mint kiderült, túl rövid a UPS mező és hiányzik a vége
mára irányba talált a csomag és meg is érkezett sikeresen a célállomásra

..szerintem jónak tűnik

(#60271) tthom válasza GalaHU (#60269) üzenetére


tthom
senior tag

Köszönet! Utánanézek. :)

(#60272) fatal` válasza RobbyJr (#60268) üzenetére


fatal`
titán

Viszont semmit nem mondanak (és azóta sincs reakció) a random törölt (piros in progress) rendelésekre. Azért mostmár jópár nap eltelt, elég röhejes, hogy még mindig nincs semmi hivatalos kommunikáció. Szerencse, hogy én kézzel töröltem inkább, ma végre elindították a refundot is.

(#60273) Shivi válasza fatal` (#60272) üzenetére


Shivi
tag

nekem a fő probléma az hogy BF elöttig is folyamat késés volt már 1-2 hónapja (warehouseos probléma, vagy kamu vagy nem) és 5 napos késést mondtak ugyancsak forumjukon, most BF miatt ez már 10 napra hízott. a probléma hogy az 5 napos késések is inkább 2 hetek voltak, hát most mi lesz a 10 nap miatt, szerintem inkább 1 hónap lesz az és nem látom hogy bármikor is utól érné magát a fana, sőt én nem látom azt se hogy olyan nagyon próbálkoznának ezen...és miért? mert sajna megtehetik, mert ígyis úgyis rendelni fog a nagytöbbség tőlük és aki meg e miatt lemorzsolódik az valószínüleg igen szerény szám

kicsit ők is ilyen fejlesztői attitűdöt vettek fel "done when its done"

[ Szerkesztve ]

A felhők felett mindig süt a nap....kivéve ha este van :)

(#60274) RobbyJr válasza fatal` (#60272) üzenetére


RobbyJr
őstag

Igen, arról csend van, megnézném mit írnának róla. :))

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60275) Moby válasza zsozsa74 (#60245) üzenetére


Moby
addikt

De én nem állítottam semmit, úgy van minden, ahogy a patch előtt, és addig ez volt nekem az ffb referencia. Most meg olyan, hogy hát ez meg mi a sz.r. Először azt gondoltam az új driver(ugyanaz nap került fel a patch, és új driver), de visszatettem a régi drivert, és ugyanaz. Most vagy a patchtől, vagy a bázisommal történi valami.

(#60276) RobbyJr válasza Moby (#60275) üzenetére


RobbyJr
őstag

Írtam korábban, csak át siklottál rajta, hogy az AMS2 legutóbbi frissítése óta többen jelezték ezt a problémát, hogy alig van ffb a játékban. Gondolom majd javítják, úgyhogy nem a driverrel, vagy a bázisoddal van a baj. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60277) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Aki rendelt már a SparcoFashion-ról, az meg tudná mondani, hogy honnan érkezik a csomag?

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60278) Moby válasza RobbyJr (#60276) üzenetére


Moby
addikt

Sry, még fórumot olvasni sincs normálisan időm mostanában :(

(#60279) pgupPgdn


pgupPgdn
újonc

Sziasztok!
Lassan 3 éve kértem tanácsot tőletek. A fiamnak vettem akkor egy T150-et, amit időközben "kinőtt". Most BF alatt a következőket rendeltem neki: 1x CSL Elite Steering Wheel McLaren GT3 V2, 1x CSL Elite Pedals V2, 1x CSL DD (8 Nm), QR1 Lite Wheel-Side. Azt szeretném kérdezni, hogy szükség van-e még valamire? Gondolok itt főleg a QR-ekkel kapcsolatos dolgokra, pl a RobbyJr által ajánlott aliexpress-es bilincsre.
(Illetve mivel főleg az F1 sorozattal játszik egy Formula V2.5 X kormányt szerettem volna, de az elfogyott, ezért lett a McLaren GT3 V2. Ha lesz valakinek eladó, akkor küldjön egy privátot. :R )

(#60280) Bandit21 válasza pgupPgdn (#60279) üzenetére


Bandit21
addikt

PS -en játszik vagy pc-n ( a t150 az ps kormány).
Ha pc-n akkor bőven profi szettje lesz/ van és minden klafa.
A 2 csavaros bilincs inkább akkor kell ha gyárilag kijebb tud csúszni a bazisbol a tengely. Ha gyárilag jó (ffb mindig ok és nem veszíti el a perecet se ) akkor nem kell hozzá.

A QR és a bilincs amúgy két külön téma.
A bilincs ahhoz kell hogy a bázisba jól álljon a tengely a QR pedig ahhoz hogy a tengelyen a kormány.
Nemsoká lesz sok használt fém qr1 egy olyan még jól fog jönni hozzá.

Ha pc - n megy.
Ha PS akkor sajna nem jó az egész (Xbox -hoz az de a 150 alapján vagy pc vagy PS a platform).

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#60281) pgupPgdn


pgupPgdn
újonc

PC-n játszik. Köszi a választ. :)

(#60282) Bandit21 válasza pgupPgdn (#60281) üzenetére


Bandit21
addikt

Még írtam kieget.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#60283) JulesTS válasza András12345 (#60263) üzenetére


JulesTS
őstag

Ha nem lesznek gombok, váltófülek, csak a perec, akkor teljesen jó lesz.

(#60284) Kaci84 válasza JulesTS (#60237) üzenetére


Kaci84
őstag

PapírVilla: Hát az a kérdés, hogy a kettő vázolt közül melyik a jobb ajánlat. Illetve ettől függetlenül most hol lehet jobb ajánlatra bukkani? Mozanál még van elvileg BF és talán is jobb ár-érték arányt lehet elérni.

JulesTS: Igen valójában ez lenne a kérdés, hogy a példémon alapulva, de akár attól elvonatkoztatva hol nézelődjek inkább.
Azért kuplungos, mert a Fananál is úgy lett ajánlva és akkor egyféle legyen, na meg csak 44-be kerül, mégis csak komplettebb és talán majd jobban is eladható.

Nyugodtan ajánlható egy bármilyen Moza setup akár rallyra akár GT-re vagy vegyesen ami jobb ajánlat mint a Fana-ról hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#60285) Moby válasza RobbyJr (#60276) üzenetére


Moby
addikt

No megvan, visszakaptam a betonkemény ffb-t. Nem a bázissal van gond. És nem is a játék update-jével. A játék beállításával. Valszeg amikor a 454-el tapasztaltam az elgyengülést, kapcsolgattam ezt a default, default+, és custom között, de egyik sem volt jó. Aztán visszatettem a 451-et, de a kapcsoló default+ -on maradt. Fogalmam sincs ez mi, és mi a különbség a három beállítás között, de 451-el, simán defaulton betonkemény az ffb, jönnek az effektek ahogy kell, minden szuper. Pedig ez már az updatelt verzió.

(#60286) JulesTS válasza Kaci84 (#60284) üzenetére


JulesTS
őstag

A kettő közül a Moza jobb ajánlat.

(#60287) RobbyJr válasza Moby (#60285) üzenetére


RobbyJr
őstag

Na akkor egy darabig ne frissíts semmit ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60288) Moby válasza RobbyJr (#60287) üzenetére


Moby
addikt

Én el nem mozdulok többet erről a 451-ről. Maximum akkor, ha CSDD-re váltok (ami lehet, hogy még idén, vagy januárban esedékes). :D

(#60289) RobbyJr válasza Moby (#60288) üzenetére


RobbyJr
őstag

Csak kevés a 8nm? Úgy tudtam most nem költekezel. :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60290) Moby válasza RobbyJr (#60289) üzenetére


Moby
addikt

Emiatt nem :DDD

(#60291) Kaci84


Kaci84
őstag

Egy újabb fantasztikus összehasonlítás Moza és Fana szett. Legjobb eset az lenne ha egy GT és egy Rally kormány is lenne a szettben, hogy nyugodtan próbálgassam melyik megy kevésbé szarul. Úgy tűnik GT kormánnyal kevésbé versenyképes a Moza. Fananál azért az a kormány lett, mert ahhoz van az olcsóbbak közül QR1 Whel side.
Moza szett: 1380 EUR (521e), Fana szett: 1105 EUR (417e)

(#60292) Moby válasza Kaci84 (#60291) üzenetére


Moby
addikt

Ez a hubos megoldás helyett miért nem jó a sima RS perec?

(#60293) fatal` válasza Kaci84 (#60291) üzenetére


fatal`
titán

A hub + perecet szerintem cseréld ki a ClubSport RS-re.

(#60294) RobbyJr válasza Moby (#60292) üzenetére


RobbyJr
őstag

Mert ha elkoptatod a kormányt, akkor igen szépen fog kinézni, a hubosra meg olcsón tudsz pereceket rakni, ha idővel elhasználtad.
Én inkább vettem podium hubot + váltót, és olyan perecet rakok rá, amilyet akarok.
Rally, GT, bármit tudok belőle csinálni.
Ilyet rakok össze most,

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60295) fatal` válasza RobbyJr (#60294) üzenetére


fatal`
titán

Azért a bőrkormányt mire elkoptatod az elég sok idő. És újra is lehet bőröztetni.

[ Szerkesztve ]

(#60296) Moby válasza RobbyJr (#60294) üzenetére


Moby
addikt

Egy ilyen bőrözött perecet aligha koptatsz el, de ha mégis, valszeg olcsóbb újrabőröztetni, mint venni egy másikat. Ő meg nem akarja cserélgetni ha jól láttam, bár nyilván ez lehetne egy másik opció.

(#60297) RobbyJr válasza fatal` (#60295) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nem is csak a kopás a lényeg, hanem hogy egy Universal, vagy Podium Hubbal, tudsz változtatni a kormány stílusán, és sokkal olcsóbban ki jössz belőle, mint ha vennél mindig egy új kormányt mindenestül.
Hosszútávon ez éri meg jobban. 6db csavart meg bárki ki tud szedni. ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#60298) Moby válasza RobbyJr (#60294) üzenetére


Moby
addikt

Ez az endurance modul k. jó cucc, erre nagyon fáj a fogam.

(#60299) Kaci84 válasza Moby (#60292) üzenetére


Kaci84
őstag

Moby, Fatal: Azért, mert hub+perec olcsóbban jön ki. Na meg igen valóban, esetleg olcsóbban veszek majd hozzá perecet, nem is feltétlenül a kopás miatt.

RobbyJR: Ezt mikből raktad össze?

(#60300) bulikavagyok válasza RobbyJr (#60294) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Erre a percre tudsz linket adni? :R Sok hasonlót találtam az Endurance modulra, de ezzel még nem találkoztam.

Más: A UPS azért rendesen próbára teszi az ember türelmét. Úgy tűnik, h nem fog sikerülni nekik két részletben kiszállítani a rendelésemet, egy Porsche perecet több mint 24 órája parkoltatnak Nürmbergben. A csomag maradék része lassan már az országban van, holnap kiszállítják. Azon gondolkodom, h holnap körülnézek a helyi boltokban, hátha tudok venni egy perecet amit ideiglenesen felszerelhetek a modulra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.