Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52601) RobbyJr válasza András12345 (#52600) üzenetére


RobbyJr
őstag

Igen az más tészta, viszont a CSL DD-n is oda kell figyelni.
Itt kell ezt meghúzni legalább 16nm-re, nyomatékkulccsal.
Ha ez lazul, akkor gyengül az ffb is.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#52602) Lincoln76 válasza RobbyJr (#52591) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

És ezen miért kell nevetni?
Mi köze a szervós autómnak, a szervó nélküli, vastag kerekkel rendelkező versenyautónak?
És ezalatt a felfüggesztést, rúgók etc mindent értek? Semmi.
Biztos neki is "csak" 8nm-ert kell ellentartani a versenyeken? Nem is értem miért nem szervósak az F1 autók.
[link]

Na de ezt csak az én véleményem, mindenki úgy használja ahogy akarja, ha több erő kell, akkor többet is kell költened ;)

Megtettem, te eddig hol jártál... ? :)

[ Szerkesztve ]

(#52603) GalaHU


GalaHU
őstag

Ha valaki esetleg most rendelne a Fanától beszállnék a rendelésbe egy Porka rimmel (nem komplett kormány, csak a perec) hátha arra is dob kedvezményt, de a postát tuti eloszthatjuk.

Akit érdekel, írjon privit!

köszi!

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#52604) camaro79 válasza Lincoln76 (#52602) üzenetére


camaro79
aktív tag

“Nem is értem iért nem szervósak az F1 autók.“
ki kell hogy abranditsalak! Igenis szervosak az f1-es autok…

(#52605) Laby válasza Bandit21 (#52565) üzenetére


Laby
senior tag

Ali-s rugót próbáltam, és 2 barátom használja is. Atesz cockpit-en óriási különbséget nem fogsz érezni, könnyenen nyomható a pedál. Nem rossz amúgy, 1000 forintot megér.
Cockpit nélkül nagyon hasznos, mert nem kell annyira izmozni.

Ilyen 15-20 ezres upgrade-ket tuti nem költenék az alap CSL LC pedálra, akkor már közel annyit ráköltesz, mintha vennél egy V2-t ami meg sokkal nagyobb előrelépés. Ezeket a próbálkozós 15-20 ezrekes költéseket senki nem fogja kifizetni ha közben rájössz, hogy inkább eladnád a pedált és másikat vennél.

(#52606) Lincoln76 válasza camaro79 (#52604) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Kösz szépen, akkor úgy írom, hogy a szervó ellenére is brutális erőket kell megtartaniuk .

(#52607) RobbyJr válasza Lincoln76 (#52602) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nem nevettem, csak annyit mondtam az a te bajod. Legközelebb egy rohadt emojit nem rakok be
Bázisról volt szó, nem a felfüggesztésről stb.
Forma 1-es autók régóta szervósak, ne haragudj.

Hol jártam? Foglalkoztam a saját dolgommal. Mondom ez a saját véleményem volt, van akiknek tetszik, van akinek nem.

Csak hogy lásd, egyes versenygépek mennyi nyomatékot igényelnek:

"One of the Design Judges (Steve Lyman aka ‘Ergo Man’) was kind enough to send along the
following data. This is static measured torque data he has acquired over the years using a Sensor
Development hand wheel torque sensor:
Autokraft Midget = 6.0 Nm (55 in-lbs) No power steering, 380mm (15.0”) Ø steering wheel.
Lola T332 = 5.5-8.5 Nm (50-75 in-lbs) No power steering, 318mm (12.5") Ø steering wheel.
Dodge Viper SRT-10 = 4.5 Nm (40 in-lbs) Power steering, 350mm (13.7" Ø steering wheel.
Lotus 20 = 4.0-4.5 Nm (35-40 in-lbs) No power steering, 330mm (13.0") Ø steering wheel.
Lola T190 = 6.0-7.5 Nm (55-65 in-lbs) No power steering, 318mm (12.5") Ø steering wheel."

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#52608) Bandit21 válasza Lincoln76 (#52602) üzenetére


Bandit21
addikt

Az f1 autókban komoly hidraulika működik, nem véletlen állnak ki, ha az elszállt.

A gt3 autók is szervósak, és kb minden (rally etc).
A verseny (a valódi) ugyanis a g erők elviselése melletti állandó teljesítményrol szól.

Lassú tempóban akár álló autónál is simán tekerkegetik a kormányt az f1-ben.

Én nem vezettem még ilyet, gokartot sokfelé sokfélet.
Ott nincs szervó, a súly is kicsi a kerék is.

Abban biztos vagyok hogy már egy formula studentbe is kell szervó.

Van erő a valós autó versenyben de nem az amit az ffb ad.
Ennek gondolom az a lényege hogy amit a fülünk és a fenekunk (egyensúly) nem kap meg inputkent azt pótolja az emelt értek a kormányon. Illetve annak a hirtelen változása/hiánya, ami a tapadás vesztést pótolja.

Így ha belegondolunk simán lehet (és senkit se akarok megbántani) hogy pár ember kisebb ffb mellett érzi már azt amit mások csak +5 nm mellett.

Tényleg csak találgatni tudok, de mi van, ha nekem az a 8 év gokart adott annyit hogy 4 nm mellett már érzem ha csúszik míg valaki aki most vesz szettet elsőre 10-15 nél veszi csak észre.

Fogalmam sincs a lényeg hogy elég eltérő dolgok alakulnak itt tapasztalati szinten és inkább hajlok arra hogy mindenkinek igaza van magát tekintve mint nem.

De Perez a videón nem az ffb re edz hanem arra hogy 4-5 g mellett is egy kanyar kombó közben egész f1 hétvégén mindig ugyanolyan szépen tudja mm pontosan terelni az autót. Akkor is ha a saját súlya 60 kg helyett épp 300 kg.

Nem a kormány tekeresere edz sőt tippre egy 1 nm kormányon is észreveszi azt amihez nekem 4 nm kell.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#52609) camaro79 válasza Lincoln76 (#52606) üzenetére


camaro79
aktív tag

Ero az van dogivel :)
.
F3-ban nincsen meg szervo.
es ezt nagyon is jol erezni pl iracingben.

ez egy jo iras:
https://flowracers.com/blog/do-f1-cars-have-power-steering/

(#52610) RobbyJr válasza Bandit21 (#52608) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ezt teljesen jól összefoglaltad, egyetértek :K

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#52611) András12345 válasza Bandit21 (#52608) üzenetére


András12345
aktív tag

Indycarban nincs pl szervó, és elvileg azt csak a Simucube 2 Ultimate tudja valósan szimulálni (32Nm) [link]
Egyszer néztem egy videót, hogy mérték hogy GT3 autókban mekkora erő hat a kormányra menet közben. 13-15nm lett, és ott van szervó.
Persze ettől függetlenül hozzá lehet szokni, és lehet gyorsan menni 5nm-el is, csak nekem az nem elég immerzív már.

Az is hozzátartozik, hogy nem mindegy mekkora átmérőjű a kormánykerék, nekem egy 310mm-es Gomez van, előtte a 270mm-es Fanatec Formula volt, abba kellett kapaszkodnom azért, bár az részben a (nekem) túl vékony fogó felületének is betudható.

Melyik ez az emlegetett Perez videó? :F

[ Szerkesztve ]

(#52612) Találtgyerek válasza András12345 (#52611) üzenetére


Találtgyerek
addikt

[link]

06-3o/9759I39

(#52613) Bandit21 válasza András12345 (#52611) üzenetére


Bandit21
addikt

Nem értek hozzá nem is mondtam csak akkora eltérések vannak a szerintem értelmes emberek (itt mindenki ) elmondásai közt hogy valami magyarázatnak kell lennie azon tul hogy mindenki gyenge akinek elég a 8 nm és mindenki fa kezű aki csak 11 nm fölött érzi igazán.

Gondolom futómű bekötési pontok meg a jóeg tudja mi befolyásolja hogy mekkora erő kell.

De meglepő lenne ha bármelyik valós autóversenyben a pilóta fizikai készenléte arra menne el hogy tartani kell a kormányt.

GalaHu rallye-zik Neki én elhiszem hogy nem kötelező a hatalmas ffb ahhoz hogy jót menjen.

A részletek részletek 2 / 4 és 8 nm en is.

Persze ez alapján egy 2 nm kormánnyal aki gyors az a király de valószínűleg van egy váltó pont amit az adott személy fizikuma a keze súlya és alap erején felul már érez. De hogy onnan meddig kell emelni ahhoz hogy érezd? Nem tudom. Van akinek 5 van akinek 8 van akinek 11/15/23 nm

JulesTS szép leírást irt nemrég ahol a Podium mellett 35% ffb-t írt. Az 3.85 nm, az 48% a 8-as dd-n. Az 5 nm-nek meg 78%.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#52614) Lincoln76 válasza Bandit21 (#52608) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Ne haragudj, de ezzel egyáltalán nem értek egyet. De nem vagyunk egyformák.
Úgyhogy ezt a történetet itt le is zárom. :)

(#52615) Bandit21 válasza Lincoln76 (#52614) üzenetére


Bandit21
addikt

Epp azért próbálkozom választ találni, mert nem értünk egyet, de nyilván a saját szempontunkból úgy érezzük igazunk van. Csak ez a két igazság üti egymást de nem jelenti hogy bárki hülye lenne.
Simán elképzelhető hogy más a koordinátarendszer origoja Nálad és nálam. Nincs ezzel semmi gond.
Befejezem én is főleg mert pár napja már mondtam ezt egyszer.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#52616) Bandit21 válasza Laby (#52605) üzenetére


Bandit21
addikt

Nem a nehézség a baj, hanem hogy a lábam 20 év SIM alatt azt szokta meg hogy a pedál út a visszajelzés.
Kb 1 cm pedálut kellene még és boldog lennék.
Ez lehet egy legkeményebb rugó vagy egy puhább elasztometer.

De abban valóban van valami hogy ha a v2 kerul 299be, ez a csl lc szett meg 199 akkor 10-20 euron felül már nem éri meg rakolteni

Nézek hozzá egy kemény rúgot és kész.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#52617) RobbyJr válasza Bandit21 (#52615) üzenetére


RobbyJr
őstag

Hagyjuk szerintem is, mindenkinek igaza van, és nem tudjuk egymást meggyőzni. :))

Mindenki használja úgy, ahogy neki jól esik, és amivel a leggyorsabb tud lenni.

Jó körözést mindenkinek! ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#52618) András12345 válasza Bandit21 (#52613) üzenetére


András12345
aktív tag

[link]
24 percnél szépen elmagyarázza az FFB-t. Már kerestem egy ideje hogy melyik videójában van ez...

[ Szerkesztve ]

(#52619) Találtgyerek válasza Bandit21 (#52616) üzenetére


Találtgyerek
addikt

A 3Drap Hybrid és a Full Linear egy teszt alapján kicsivel több, mint 1cm- et hoz.
[Teszt]

06-3o/9759I39

(#52620) Moby válasza András12345 (#52618) üzenetére


Moby
addikt

De ő nem versenyző, hanem simes. Daniel Morad viszont az (vagyishát mindkettő), Ő meg ezt mondja.
[link]
Persze ez GT-re igaz, de az azért eléggé meglepő, hogy iRacingben takkra ugyanazt hozza, mint IRL.

[ Szerkesztve ]

(#52621) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Aki Atesz féle cocckpitet használ, azt le tudná írni, hogy milyen üléssel?

(#52622) JulesTS válasza -Rolika- (#52621) üzenetére


JulesTS
őstag

Ikea Poäng

(#52623) Bandit21 válasza -Rolika- (#52621) üzenetére


Bandit21
addikt

Nekem sikerült szerezni hozzá egy VW Touran széket.
Mármint ha az ülés állványos cockpit-re gondolsz.

Ha a kormány és pedál tartós vázra akkor ott az IKEA Poang a legtöbbször ajánlott.

Amig nem volt meg a VW ülés én is használtam ilyen fotellel de már a sima, nem lc fékkel is el tudott csúszni.
Lc vel végképp így ha Poang akkor valahogy jó rögzíteni a bázis tartohoz (heveder).

Ha ülés tartó sines a váz akkor meg egy jó VW ülés jó lehet.
De van akinek régi japán autó ülés van itt (galant)

Leginkább az fogja meghatározni hogy mit találsz szépet.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#52624) biker válasza Lincoln76 (#52602) üzenetére


biker
nagyúr

"Mi köze a szervós autómnak, a szervó nélküli, vastag kerekkel rendelkező versenyautónak?"

szerintem egy kezemen felsorolom a tényleg szervótlan versenyautókat. kb 98%-ban van szervó, sőt fékrásegítő is mint egy normál kétkörös fékrendszerben.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52625) RobbyJr válasza biker (#52624) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nem lehet meggyőzni, ne erőltesd :))

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#52626) András12345 válasza -Rolika- (#52621) üzenetére


András12345
aktív tag

BMW E46 bőr ülés, nagyon kényelmes hosszú távon is (193cm, 150kg)

(#52627) biker válasza Moby (#52620) üzenetére


biker
nagyúr

Egyébként Morad videóját szoktam linkelni annak, aki köti az ebet a karóhoz, hogy a féknek betonkeménynek kell lenni és alig mozog, ott a pedálkamos videója, vagy 10centit nyom a fékpedálon :D

De mindig hülyének vagyok nézve.

Az iRacing meg totál fasza, be van lőve a kormány erő, hozzá se nyúlok, a clio cup kellemes személyautós, a nascar már komiszabb, az F4 meg határozottan bírkózós és vissza akarja tekerni a kezemet tőből Doningtonban a visszafordító

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52628) Moby válasza Bandit21 (#52623) üzenetére


Moby
addikt

Tegnap rendeltem meg Atesztől, kértem hozzá az üléstartóba becsúsztatható T idomot, amibe be tudomakasztani a székem kerekeit, így nem tolom el magam.

(#52629) zsozsa74 válasza JulesTS (#52622) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Az szék, nem ülés! Bocs... :D

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#52630) Lincoln76 válasza biker (#52624) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Azóta már kijavítottam ezt a részt, mert nem így akartam írni.
Nyilván olvastad. Vagy nem.
-----------
#52625Tapsyfüles
Megkérlek, hogy NE csináld itt a feszkót, mintha hülye lennék. Egyszerűen nem értek egyet azzal, amit írtál és ha befejezted a mondandódat azzal, hogy akkor mindenki úgy használja, ahogy jó neki, akkor miért is hozod fel újra, hogy az a jó, amit te írtál és én vagyok az értetlen, akit nem lehet meggyőzni, mikor leírtam, hogy részemről lezártam ezt a történetet?...András videója alapján meg végképp semmit nem ért, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#52631) JulesTS válasza zsozsa74 (#52629) üzenetére


JulesTS
őstag

Igazából fotel. :C
Mint ahogy a fullextrás Scorpio-mban is nem ülések voltak a pufi bőr Recaro-k, hanem fotelek....

(#52632) GalaHU válasza biker (#52624) üzenetére


GalaHU
őstag

Az évek alatt a legjobb fejlesztés a szervókormány volt a VFTS-embe, többet ért mint 20 lóerő... :)

Rohadtul nem mindegy, hogy a nap végére kikészül-e a karod, vagy ugyanolyan koncetrációval végig tudod tolni a 2 napot, arról már nem is beszélve ha rumli van, akkor sokkal gyorsabban össze lehet horgászni a paripát.

Olyan dolgokat/erőhatásoak akartok érezni a kormányon (jobb input híjján) ami a valóságban soha, vagy közel sem ilyen mértékben jelentkezik a versenyautóban.

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#52633) Találtgyerek válasza GalaHU (#52632) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Néztem pár belsőd. Szépen terelted a Ladát. ;) Ha lenne újra nálunk Szombathelyen verseny, indulnál? Vagy megváltál az autótól?
8-10 hosszabb szakasz után nekem elfárad a kezem rallyban. Pedig csak 40%-on megy a CSW 2.5. Ez mondjuk leginkább murván jellemző Ladával vagy BMW-vel. R5-el vagy WRC-vel kevesebbet kell zsonglőrködni.

06-3o/9759I39

(#52634) kzolee216 válasza Moby (#52628) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Jó választás. Én a kerekes gamer székem kerekeit tappancsokra cseréltem és így egy dekát nem csúszik, pedig T-lcm pedált használok, piros rugókkal.

[ Szerkesztve ]

(#52635) biker válasza GalaHU (#52632) üzenetére


biker
nagyúr

+Találtgyerek
Dirt2.0-ban a 6Nm-es CSL Elite egy 12 szakaszos futamon vizespólóverseny második helyezést is behozta.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52636) GalaHU válasza Találtgyerek (#52633) üzenetére


GalaHU
őstag

Konkrétan a Szombathely Rallyn van egy Farkaserdő nevű murvás gyorsasági ami vagy 25-30km, ott elkél a szervó.

Most pihenés van, építkezek, szegény orosz beépült a házba… :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#52637) Találtgyerek válasza biker (#52635) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Az új szettel jobb lesz, ha fürdőnadrágban vágsz neki. :D

GalaHU: Nekem az Acsád-Szeleste volt a favorit. Talán az új vezetés megpróbálja visszahozni Szombathelyt. Elég kevés a murvás futam.
Ezen a héten megy a Nemes Csaba emlékfutam DR 2.0-ban. Tudok küldeni linket, ha van kedved megcsinálni. ABARTH 131-el kell menni. ;)

06-3o/9759I39

(#52638) RobbyJr válasza Lincoln76 (#52630) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én nem csinálom, te teljesen félre értel engem, azért mondtam hogy ne erőltesse, mert már megtárgyaltuk.
Persze az én véleményem semmit nem ér egy videó miatt, én egy senki vagyok tudom, köszi!

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#52639) IzI válasza -Rolika- (#52621) üzenetére


IzI
senior tag

Én most vettem Hyundai ioniq ülést,kiváló állapotban van.Minden más még csak elméletben létezik,de a legnehezebb meg van én szerintem :)

Szerintetek érdemes olyat kérni Atesz-tól,hogy az ülés hátulja süllyeszthető legyen,ha szükségét érzem?
Eleve megakarom emeltetni az ülést,nem akarok földről felállni és akkor lenne hely hova leengedni.

(#52640) Bandit21 válasza IzI (#52639) üzenetére


Bandit21
addikt

Erre próbálj rá előtte mert a saját magasság állítása az ülésnek általában dönti az ülő lapot egy kicsit.
Biker nek kifejezetten magasan van az ülés. Atesz amúgy bármit megold általában.
Viszont ha az ülés magatol is dől kicsit fölösleges idő pénz dönthetove varázsoltatni Atesz al.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#52641) IzI válasza Bandit21 (#52640) üzenetére


IzI
senior tag

Lehet dönteni az ülőlapot,de az minimális.Valójában azt akarom elérni,hogy a térdem ne legyen a levegőben,hanem legyen megtámasztva alulról.Bár nem tom mennyi jelentősége van :U

(#52642) Bandit21 válasza IzI (#52641) üzenetére


Bandit21
addikt

Ahhoz szerintem sokkal hosszabb ülőlap kell inkább, vagy inkább comb támasz de Atesz elfektetheti Neked az egészet az ülolapnak attól még ugyanott lesz vége attól tartok.

Ha sokat is ülök benne (1-2 óra) az nem szokott gondot okozni hogy levegőben a térdem.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#52643) IzI válasza Bandit21 (#52642) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi.
Meglátjuk mit szól hozzá atesz,hát ha van valami tapasztalata neki is.

(#52644) mozso


mozso
senior tag

Volt itt korábban téma, hogy CSL DD-nél mit érezni a rázókövekből. Nekem is ilyen kormányom van.

Nekem a mesterséges rázókő effektek ki vannak kapcsolva AC-ben, csak a fizikai erőhatásokat adja vissza a kormány, ezen a rázókövön jól látszik miért hívjuk annak.

Ugyanezen a pályán van ilyen "rázókő" is, itt nekem nincs FFB, csak ha a játékban bekapcsolom a mesterséges rázókő effektet.

[ Szerkesztve ]

(#52645) Bandit21 válasza mozso (#52644) üzenetére


Bandit21
addikt

Úgy látom okos a kormány és nem azt nézi hogy festve van e hanem hogy valós rázó e.

Melyik mod-ba van ez a szép f1 kocsi?

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#52646) mozso válasza Bandit21 (#52645) üzenetére


mozso
senior tag

(#52647) András12345 válasza mozso (#52646) üzenetére


András12345
aktív tag

Na mit hozott a posta? :DD

(#52648) Találtgyerek válasza András12345 (#52647) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Várom a véleményezést! :D Kíváncsi vagyok, hogy a DC-hez képest milyen.

06-3o/9759I39

(#52649) András12345 válasza Találtgyerek (#52648) üzenetére


András12345
aktív tag

A féket nem tudom ma beállítani, de az első benyomások nagyon meggyőzőek :D holnap több időm lesz rá

(#52650) IzI válasza András12345 (#52647) üzenetére


IzI
senior tag

Mennyi idő volt, amíg lett készleten? Az egyik kiszemeltem,bár ma láttam egy vnm tesztet.Jobbnak titulálta vrs-nél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.