Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) Bandit21 válasza Amantius (#48100) üzenetére


Bandit21
addikt

Én X30-al megyek inkább, végre van online is (ha csak kötött is, hogy melyik pálya-gép).

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#48102) Bandit21 válasza Találtgyerek (#48087) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszi, amit nem értek még, hogy jópár helyen 27 cm-nek mondják a t248-at, míg a tmx-et fix 28-nak.

Viszont a 248 alja lapított. Elképzelhető, vagy olyan tesztelő aki a lapított részen méri, és utána ezt mondja, hogy "csak" 27 cm?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#48103) -Solt- válasza Amantius (#48100) üzenetére


-Solt-
veterán

Jó kis szim, én nagyon csípem... :K

www.smart-bus.hu

(#48104) JulesTS válasza Bandit21 (#48083) üzenetére


JulesTS
őstag

Kartkraft-ot szeretem, azon szoktam chill-ezni...
De nem tudtam, hogy van toplista, meg online se próbáltam még csak AI-k ellen...

(#48105) Bandit21 válasza JulesTS (#48104) üzenetére


Bandit21
addikt

Time trailben van világ, országos és barátok lista.

Szerencsés vagyok mert Mészáros Zoltánnal szoktunk páran szegedi gokartosok menni online (rf2 korábban vagy krp). Virtuálisan elkapjuk néha, de a valóságban még mindig csak ritkán sikerül.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#48106) JulesTS válasza Bandit21 (#48074) üzenetére


JulesTS
őstag

3/4 óra körözés után 1:43.376, nem tökéletes kör, még 2..3 óra kéne és még 0.5..0.75mp-et tudnék faragni belőle.
Magyar lista:

Össznépiben 1244-ből a 79. vagyok.
Video töltődik fel a youtube-ra...

(#48107) JulesTS válasza -v- (#48084) üzenetére


JulesTS
őstag

Úgy érthető. De a jó pedál még mindíg fontosabb a gyors köridőhöz.
A DD1-et meg nem cserélném vissza CSL DD-re, pedig az is jó 8Nm-rel...

(#48108) JulesTS válasza iceman007 (#48094) üzenetére


JulesTS
őstag

Csak a VSync-et lehet bepipálni...
1:43 alá is be lehet menni jócskán ha ráfekszik az ember...

(#48109) Bandit21 válasza JulesTS (#48106) üzenetére


Bandit21
addikt

Ez szép !
Én pont az alsó vagyok a listán. (24)
Ha sikerül ma is neki ülök, köszi a videót is!
Néztem YouTube od, láttam versenyt feltöltve wtcc vel.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#48110) JulesTS válasza Bandit21 (#48109) üzenetére


JulesTS
őstag

Van benne hiba bőven, de egy versenyen kiegyeznék ilyen körökkel:
https://youtu.be/FR6-y440Uyg

(#48111) Scarletiel válasza JulesTS (#48110) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Gratula! Öröm volt nézni :D
Megkérdezhetem melyik játék ez? A motorhang nagyon tetszik benne!

(#48112) fatal` válasza Scarletiel (#48111) üzenetére


fatal`
titán

Raceroom

(#48113) Scarletiel válasza fatal` (#48112) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Ez az ami a Steam-en ingyenesen elérhető? Bocsánat nekem az Assetto-n meg Project Cars-on kívül új ez a világ. :R

(#48114) fatal` válasza Scarletiel (#48113) üzenetére


fatal`
titán

Igen, az alapjáték ingyenes, talán pár autó és pálya is van, de a tartalmakért fizetni kell.

(#48115) Scarletiel válasza fatal` (#48114) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Köszi szépen!!

(#48116) Bandit21 válasza Scarletiel (#48115) üzenetére


Bandit21
addikt

Viszont egyes amugy csak pénzért elérhető autók/ pályák néha ingyen challenge (kihívás) ban elérhetők.
Ilyen most ez az Imola és a Ferrari 488 kombó is.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#48117) Scarletiel válasza Bandit21 (#48116) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Értem. És ti egy totál amatőrnek mit javasolnátok mely játékokkal kezdjen barátkozni? Ami nekem megvan az az Asetto Corsa (a sima), Project Cars 1-2, Euro truck simulator 2 (de ezt inkább chilles kis valaminek gondolnám) illetve az F1 2022-n gondolkodom, hogy akciósan most megvegyem-e.

(#48118) proci985 válasza Scarletiel (#48117) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

AC jo, Project Cars 2 jo (mai napig a legjobb VRre), Dirt Rally 1 es 2.

Dirt Rally 2.0 GOTY 10 euroert pl remek vetel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48119) adrian360 válasza Scarletiel (#48117) üzenetére


adrian360
őstag

kérdés hogy milyen irányban mennél el. ha érdekel az online versenyzés mások ellen, akkor Asetto Corsa Competitione vagy Raceroom. iRacing csak akkor ha komolyan érdekel és nem sajnálod a pénzt rá.
ha magadban játszanál vagy gép ellen, akkor F1 2022 (vagy bármelyik év a legutóbbi 4-ből) illetve a Dirt Rally 2, vagy még lightosabb Dirt 4.

(#48120) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Igazából én a túraautó, f1 és casual autózgatás vonalat szeretném előnyben részesíteni, lehetőleg VR-ban, mert csak egy 27 colos 16:9-es monitorom van, amiben szerintem nem lenne túl immersive a játék, vagy a fovot kéne úgy beállítani, hogy a visszapillantókat sose látnám. Hardcore nem szeretnék versenyezni, viszont online szívesen mennék mások ellen is főleg ha majd belejöttem jobban. Közben néztem, a Project Cars 2 mégsincs meg, de már nem is elérhető Steam-en. :R

(#48121) fatal` válasza Scarletiel (#48120) üzenetére


fatal`
titán

Szürkeboltból még elérhető és most még nem szállt el az ára. Persze rizikós.

Egyébként az AMS 2 a PC2 motorjára épül, annak van a legjobb VR implementációja, de a tartalom persze más és szimesebb vonal, mint a PC.

(#48122) zsozsa74 válasza Scarletiel (#48120) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Automobilista 2. VR-ban verhetetlen. Rengeteg géposztály és pálya. Minden alkalommal leárazzák, szinte már bagóért van. Tán most is épp.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#48123) iceman007 válasza JulesTS (#48108) üzenetére


iceman007
aktív tag

Ez most nem értem, VSync be van pipálva...
Igen például 1:42.854-et :U

(#48124) proci985 válasza zsozsa74 (#48122) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jobb a pcars2nel is? ahogy nezem tenyleg akcios, bar season passokkal igy is 60 eur

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48125) JulesTS válasza Scarletiel (#48117) üzenetére


JulesTS
őstag

Ezeket amiket irtál meg a Raceroom ingyenes tartalmait, aztán ha beszippant akkor VRP-t kell vásárolni féláron és azon pakkokat.
AMS2, meg RF2 jó még. Az ACC kicsit nehéz kezdőnek.
Még a Kartkraft is jó ha szeretsz gokartozni...

(#48126) JulesTS válasza Bandit21 (#48109) üzenetére


JulesTS
őstag

Idő alapján beazonosítottalak... ;)

(#48127) JulesTS válasza Scarletiel (#48111) üzenetére


JulesTS
őstag

Ja a Raceroom, kicsit öregecske 2013-ban adták ki, de folyamatosan foltozzák, fejlesztik, meg jönnek ki új pályák/autók. Most pl. a kedvencem, a verseny kamionok jelentek meg. A hangja, a fizikája és az FFB a legjobbak között van. A grafikus motor sajnos a régi DX9-es, elvileg nem kellene erőgép videokártya hozzá, de néha tud érdekes dolgokat csinálni, plusz nem árt ha nagy egymagos teljesítményű proci van a gépben. Sajnos kevesen játsszák...

(#48128) JulesTS válasza iceman007 (#48123) üzenetére


JulesTS
őstag

Raceroomnak nem nagy erőssége a grafika. 2013-ban a GTR2/Race Injection ISI motorjának továbbfejlesztett verzióját kezdték használni. Már évek óta igérgették, hogy lecserélik. Nincs éjszaka, nincs eső...
Vele párhuzamosan fejlesztették a GT3-at Unreal Engine-en, de pár igéretes előzetes videó után az is elhalt... :(((
Most már tudjuk a te neved is! :D
Kb oda tudnék én is felmászni. Annál előrébb csak rengeteg gyakorlással...

(#48129) proci985 válasza JulesTS (#48128) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

es a Race Injection gyakorlatilag a Race07 / STCC / STCC2 / Race On kiegeszitese volt. azt hiszem en valahol ott kezdtem hulyet kapni, amikor kb a negyedik neven tunt fel steam librarymban. masik oldalrol viszont a Race07 volt ahol elkezdtem (akkor meg virtualis) harom kijelzovel kiserletezni valahol 2008 korul.

aztan bejott a raceroom es hirtelen minden DLCve valt minimalis steam tamogatassal.

egy idoben egyebkent svedeknel eleg sok raceroomos rig volt, Lidköpingben egy helyen emlekszem kiallitoteremre is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48130) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Köszönöm a sok választ! :R Nekem így elmondottak meg videók alapján az Automobilista 2, Raceroom, Asetto Corsa tetszik ebben a sorrendben. Az automobilista 2 le is van értékelve Steam-en, viszont sehol se találom, hogy az alapjáték mennyi és melyik autókat, pályákat tartalmazza.

(#48131) zsozsa74 válasza Scarletiel (#48130) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Steam adatlapon mindent megtalálsz. Ott meg már csak kattintgatnin kell. :)

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#48132) zsozsa74 válasza proci985 (#48124) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Nekem ez a szim messze a kedvencem. Tudni kell, hogy bár a grafikai motor ugyanaz, mint a pcars2-ben volt, bár szerintem az is jobban optimalizált, a fizikai enginet, ffb-t teljesen átírták és full szimes irányba vitték. 60 euróért (tehát season passal) brutál mennyiségű tartalmat kapsz. Ezt egy kis brazil fejlesztőcsapat készíti, így a szimben a szokásos klasszik pályák, autó osztályok mellett egy csomó jobbnál jobb dél-amerikai pályát és versenyosztályt is kapsz.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#48133) zsozsa74 válasza Scarletiel (#48130) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Amúgy meg itt a honlap: [link]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#48134) Scarletiel válasza zsozsa74 (#48131) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Ott csak azt látom mit adnak az extra csomagok, de mi a basic mennyiség azt nem látom. Viszont lehet az lesz megveszem a teli csomagot amíg akciós, mert amúgy nekem a grafika is tetszik, VR-ban is menne a 3060-al és jókat írnak a fizikáról is.

(#48135) fatal` válasza JulesTS (#48046) üzenetére


fatal`
titán

Megjelentek a csomagok a UPS appban, viszont csak 2, ami fura, úgy emlékszem eddig minden csomagot külön számon adtak fel.

CSP-t, BPK-t és kéziféket rendeltem.

Neked is van CSP és BPK, ha jól emlékszem, ezeket, ha egyszerre rendelem egy követési számra kerülnek?

Fanatec oldalán a profilomnál nincs még semmi.

(#48136) G4RWIN válasza JulesTS (#48059) üzenetére


G4RWIN
tag

Köszi, már úton van tome-tól :) Eddig elkerülte a figyelmem, hogy ő készít ilyet.

(#48137) zsozsa74 válasza Scarletiel (#48134) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Még egy éve 1080-al használtam VR-ban, teljesen jó volt. Szóval 3060-al is kb. úgy kell mennie.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#48138) GalaHU válasza Scarletiel (#48134) üzenetére


GalaHU
őstag

Én már a kezdetekkor beszálltam a AMST2 finanszírozásába és azóta minden tartalmat automatikusan megkapok. Látvány tekintetében 2D-ben is abszolút felsőkategóriás, de VR-ban konkrétan a legszebb ami jelenleg ma a piacon van és a remekül megírt engine-jének hála még csak atomerőmű sem kell hozzá. Teljesen fel van pimpelve az AC-m is, de az immerzió a közelébe sem ér.

A fizikai motor már érdekesebb kérdés, én sokáig csak szájhúzogatva játszottam vele, leginkább akkor ha Zsozsával akartunk online nyomulni, de legutolsó frissítés és a kapott Fana-profil csodát tett a játékkal, most már konkrétan élvezetessé vált vele körözni! Korábban az is hibája volt, hogy csak néhány autó volt rendesen lemodellezve, de időről-időre bővül ezeknek a köre, szinte minden frissítéssel ezen is javítanak.

Ami számomra konkrétan hiányzik, a GT3-as 488-as, meg a pC2-ből a GT4-es GT86... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#48139) proci985 válasza zsozsa74 (#48132) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

o az szuper, koszi a tippet!

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48140) JulesTS válasza fatal` (#48135) üzenetére


JulesTS
őstag

Úgy emlékszem, hogy volt ami bele volt rakva amásik dobozába, lehet, hogy pont a BPK volt, mert annak nincs meg külön karton dobozom...

(#48141) Scarletiel válasza GalaHU (#48138) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Amit írtok zsozsával az nagyon ígéretes! Esetleg engem is be tudtok suvasztani magatok mellé majd később ha online mentek benne? Nyílván sose leszek ellenfél, de jobb élő emberek ellen menni. :R

(#48142) fatal` válasza JulesTS (#48140) üzenetére


fatal`
titán

Akkor nem aggódok, köszi. :R

(#48143) JulesTS válasza proci985 (#48129) üzenetére


JulesTS
őstag

GTR2/Race07 sorozat volt a kedvencem, grafika és a fizika már teljesen korrekt volt, multiplayer és rengeteg mod volt hozzá a megboldogult nogripracing oldalon...

(#48144) zsozsa74 válasza Scarletiel (#48141) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Persze! Én viszonylag gyakran tolom. Vegyél fel cimbinek Steamen! zsozsa74 a nickem.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#48145) Neck válasza mmdms (#47962) üzenetére


Neck
veterán

Ez nem webfejlesztő probléma. Menedzsment probléma, hogy hogyan kommunikálsz és hogyan időzíted.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#48146) JulesTS válasza Scarletiel (#48130) üzenetére


JulesTS
őstag

Nekem az AMS első része is tetszett, ha jól emlékszem abban volt Stadium Truck is.
Na meg a szintén Reiza-s délamerikai sebesség korlát nélküli kamionverseny szim a Fòrmula Truck.
De ezek régiek.

(#48147) JulesTS válasza fatal` (#48135) üzenetére


JulesTS
őstag

A Fanetec oldalát ne nézd, volt olyan hogy azt írta, hogy megkaptam, de az UPS még nem értesített, hogy jön csomagom, meg olyan is volt hogy egyszercsak megkaptam értesítés nélkül és pár hétre rá frissült a Fanatec oldala...

(#48148) JulesTS válasza fatal` (#48142) üzenetére


JulesTS
őstag

Ja meg olyan is volt hogy egy szám alatt több alszámon jöttek a csomagok.
Átvételkor nézd meg, hogy mind megvan-e, mert a furgonban elbújhat egy-két csomag...

(#48149) -Solt- válasza JulesTS (#48146) üzenetére


-Solt-
veterán

Én konkrétan a kamionok miatt vettem meg az AMS2-t... :)

www.smart-bus.hu

(#48150) fatal` válasza JulesTS (#48147) üzenetére


fatal`
titán

UPS appot néztem, két csomag van előjelezve, azt furcsállottam, mert 3 dolgot rendeltem (CSP, BPK, Handbrake).

Amikor a váltót vettem USB adapterrel, az is két külön számon volt, ezért furcsa.

A Fanatec oldala majd egy követési számot fog adni (ha megjelenik) és rákeresve látszik a többi csomag a UPS oldalán.

Igen a furgonost azt tudom, volt is már rá példa, majd megnézem a cimkét. Csak eddig nem volt jellemző, hogy beletennének valamelyik dobozába egy másikat (kivéve a CSL DD-nél, de azt bundleban rendeltem, ott a boost kit ugyanabban a dobozban volt).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.