Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) Steve1207


Steve1207
veterán

Nos, beléptem a klubba egy DFGT-vel. Thrustmaster TMX-szel szemeztem, de alkalmi játékosként elvetettem a majd 3x-os ára és az átlagos pedálok miatt. Kezdésnek felülmúlta, így is a várakozásaimat, hihetetlen, hogy egy 10 éves konstrukcióról beszélünk. Köszi a sok hasznos topik infót srácok!

[ Szerkesztve ]

.

(#24802) rfjanika


rfjanika
tag

Na kiprobaltam vegre a csl elitet ps4en.
Project carssal hasznalva nagyon elegedett vagyok. Nagyon jo a ffb.
Ami viszont erdekes hogy keken kell vilagitania hogy a ps gomb mukodjon es konnyeden menjek a kis joy reszevel a menuben viszont jatek kozben a lilara kell valtani es igy mar a ps gomb nem mukodik es a joy is kezelhetetlen szar lesz hol mukodik hol nem. Elso jateknal ment a kis ledsor a basen es a kormany is jelezte a fokozatokat nem tudom mi tortent de mar csak egy u forma van a kormanyon es es semmi nem vilagit. Fogalmam sincs hogy hozom vissza. Nem bantam meg az alcantara utani valtast mert hatarozottan jobb az egesz es mivel meg nem talaltam semmi jo beallitast hozza igy gyarival nyomom.

(#24803) neilszab válasza rfjanika (#24802) üzenetére


neilszab
őstag

Miben jobb, mint a T300, hogy látod, mit érzel?

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#24804) kozmy válasza neilszab (#24803) üzenetére


kozmy
őstag

Vezetési élményben másabb simább komfotlrtosabb, nem érzel recsegést ropogást recegő érzést. Az én tapasztalatom g25, 27,és TH T500 képest meg fana csr képest, most egy fana v2.5 mérten mondom én.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24805) rfjanika válasza kozmy (#24804) üzenetére


rfjanika
tag

Pontosan. Vhogy az egesz jobban egyben van. Precizebb.

(#24806) kozmy válasza rfjanika (#24805) üzenetére


kozmy
őstag

Meg oldottad a ledes priblémádat?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24807) neilszab válasza rfjanika (#24805) üzenetére


neilszab
őstag

Tudtok kicsit konkrétabbak lenni, hogy mindez pontosan miben nyilvánul meg?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#24808) rfjanika válasza kozmy (#24806) üzenetére


rfjanika
tag

Nem sajnos. Youtubeon nezelodtem es elvileg ez a normalis hogy akek vilagitassal megy a menu lilaval a jatekban a kormany ami sztem irgalmatlan nagy hulyeseg. A ledsorra hogy hogy hozom be es hogy tuntetemel semmit nem talaltam

(#24809) rfjanika válasza neilszab (#24807) üzenetére


rfjanika
tag

G29 irgalmatlan jatek hatasu hangos kormany
T300 alcantara azt hittem ettol mar hova jobb imadtam csak ne ment volna mind tonkre.
Jott igy a csl elite es ezt leirni en szemely szerint nem nagyon tudom talan csak azzal hogy meg egy ujabb lepes hogy valosabb vezetesi elmenyt kapj.
Sajnos a molsek assetto multija miatt azzal nem jatszok csak project cars de gondolom ott megjobban lehetne elvezni. Lehet vmelyik nap be is rakom hogy megnezzem.

(#24810) kozmy válasza rfjanika (#24808) üzenetére


kozmy
őstag

Az alsó kategoriás fanáknál volt ilyen opciót de az is pc lehetett ki be kapcsolni

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24811) kozmy válasza rfjanika (#24809) üzenetére


kozmy
őstag

Szia!
Olyan kérdésem lenne hogy a csl elit-nek a pedálját használod?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24812) rfjanika válasza kozmy (#24811) üzenetére


rfjanika
tag

Igen az alap 2 pedalost

(#24813) kozmy válasza rfjanika (#24812) üzenetére


kozmy
őstag

Akkor a fék lodcelles a gáz meg potméteres? Gondolom abba a lodcell nem olyan mint a V1, 2,3-ba

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24814) rfjanika válasza kozmy (#24813) üzenetére


rfjanika
tag

Hat itt a feknel annyit tudsz csinalni hogy egy gumidarabot ha odateszel nehezebb benyomni

(#24815) kozmy válasza rfjanika (#24814) üzenetére


kozmy
őstag

Ilyen csillapító gumi keménysékűek vannak a V1, 2,3 is csak 2 db kerek fém köszt van ez a gumi de a fém egy mérleg szenzor lapot nyom

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24816) barcalaci84 válasza kozmy (#24813) üzenetére


barcalaci84
őstag

az alap két pedálos cuccban nincs load cell...ahhoz kell venni pluszban a load celles féket ha 3 pedált akarsz

(#24817) kozmy válasza barcalaci84 (#24816) üzenetére


kozmy
őstag

Akkor mind 2 pedálja potis? :F

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24818) likeaRAINBOW válasza kozmy (#24817) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

igen

(#24819) kozmy válasza likeaRAINBOW (#24818) üzenetére


kozmy
őstag

Faxa! Ennyi lóvé ért adhatnának hallszenzorosat is

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24820) Dzsidzsi32


Dzsidzsi32
tag

Na csak meg csináltam végre :D Nyomtattam egy agyat a motorra és rászereltem a régi bázisomról a gyors csatlakozót. Nyomtattam olyat is amin a gyors agy is van, de ez így jobb. A régi bázisomat alkatrésznek eladtam, de ezt a részét meg tartottam. Kis tervezés , nyomtatás, forrasztás, és kész is :D Ez még nem a végleges verzió. Majd a csatlakozónak nyomtatok rá egy házat hogy ne gyors kötözni keljen. De szerintem ez most így marad sokáig :D Teljesen stabil és üzembiztos. És végre nem kell kormány cserénél az usb kábellel szarakodni.

[ Szerkesztve ]

(#24821) Attila88 válasza DummyBoy (#24685) üzenetére


Attila88
újonc

Na megvan a hiba oka. Letöröltem a Logitech szoftvert és működik a váltó minden fokozata a játékban is! :DD Még azt megnézem ha visszatelepítem akkor mit csinál, most már kíváncsi lettem.

(#24822) kozmy válasza Dzsidzsi32 (#24820) üzenetére


kozmy
őstag

Faxa az andidasz cipőd :DD

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24823) Dzsidzsi32 válasza kozmy (#24822) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

Öreg Porsche design :) Ide még jó :) Szerintem a load cell-hez ha normálisan használja az ember akkor cipő kell.

(#24824) kozmy válasza Dzsidzsi32 (#24823) üzenetére


kozmy
őstag

Ezt nagyon jól l átod én már vagy kettőt szét tapostam.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24825) Amantius


Amantius
senior tag

Nekem már a Nixim modhoz is kellett, kényelmetlen és fájdalmas volt hosszútávon cipő nélkül. Nem is értem, hogy tudnak cipő nélkül menni, load cellel főleg ha H&T is bejátszik. Sokkal jobban érzem cipőben.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24826) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Srácok, AC-ban ki hogy álította be a T300-at? Iletve van ez a gyro dolog, amit be lehet kapcsolni ini-ben, illetve LUT hogy van belőve?

(#24827) tobias88888 válasza likeaRAINBOW (#24826) üzenetére


tobias88888
őstag

lut

(#24828) likeaRAINBOW válasza tobias88888 (#24827) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

okés, és azon kívül? játékban illetve driver?

(#24829) tobias88888 válasza likeaRAINBOW (#24828) üzenetére


tobias88888
őstag

Nem vagyok gépközelben, de a driverben így érdemes:
[link]

És a ventit érdemes állandóra bekapcsolni (Base-en a jobb oldali gomb + a tekerő gomb a kormányon jobbra)

Assetto-ban ha van LUT beállítva akkor a min force az mehet nullára. A gain az kocsifüggő, van amelyiknél 90 a jó van ahol 110 (FFBclipp app segít). Damping 0%, a többi meg már egyénfüggő szerintem

(#24830) DummyBoy válasza Attila88 (#24821) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Király!

Na a jó öreg Logitech Software... El is felejtettem milyen csodálatos is lehet vele az élet xD

Life is shor...

(#24831) Qadron


Qadron
tag

Sziasztok!

Régen játszottam már kormánnyal, anno egy Logitech MOMO racinggel toltam amíg elő nem jött a pedálos szériahiba, meg rá nem untam a folytonos meghibásodására. Olyan 5 éve nem látott kormányt a gépem, de újra kedvet kaptam hozzá, a kínálattól meg picit elbizonytalanodtam, illetve az itteni hozzászólások miatt is.

Ha jól látom van két piaci versenyző (nem gondolkodok 100 eFt fölötti kormányokban :) ) a Logitech és a Thrustmaster. Első kérdésem az lenne, hogy a játékok kompatibilitásában van-e különbség a két gyártó között? Olyat olvastam itt, hogy pl a Thrustmaster T150 nem mindenhez kompatibilis, csak azzá tehető mindenféle emulátorral, meg segédprogrammal. Ilyet a Logitechnél is tapasztalnék, vagy annak jobb a támogatottsága? Logitechnél ha jól látom jelenleg van a G29, vagy vannak a Thrustmasterek, abból van olcsóbb, meg van hasonló árban.

Mik a tapasztalatok? Főleg kompatibilitási kérdésben kérném a segítséget, mert ha a Logitechnél is mindenféle emulátor kellene hogy rendesen menjenek akár a régebbi játékok is, akkor maradnék egy Thrustmaster T150-nél (csak olcsóbb, amire nekem kell, arra meg egyelőre bőven elég)

A játékok amikkel játszanék vele elég változatos, NFS-től (akár undergroundig visszamenve :D ) kezdve a komolyabb szimulátor is szóba jöhet később. (régen a GTR 2-vel toltam, azt már lehetett szimulátornak nevezni? :B )

(#24832) Joshi válasza Qadron (#24831) üzenetére


Joshi
titán

Ha nem akarsz sokat költeni akkor inkább egy logitech DFGT, pedálja annak se valami szuper megoldás, de még mindig ez a legolcsóbb alternatíva. A TM 150 a legolcsóbb új kormány, de sokaknak meghibásodott ezzel-azzal. A G29 már inkább 100k környéke, de akkor már lehetne nézegetni használt G27-et is.

Emulátorokról én nem tudok, talán az Arcade játékoknál lehetnek gondok, de azokat inkább kontrollerrel szokták tolni. Faltól falig csattanáshoz nem kell kormány.

[ Szerkesztve ]

(#24833) Qadron válasza Joshi (#24832) üzenetére


Qadron
tag

Használtat nem akarok venni :(

A két gyártónak a játékokkal való kompatibilitása egyforma?

A TM T150-el mik voltak a bajok? Megbízhatatlanabb, mint a G29?

(#24834) Joshi válasza Qadron (#24833) üzenetére


Joshi
titán

Ha olvastad a topikot akkor tudnod kell hogy milyen hibák voltak. Kompatibilitási problémáról nem tudok, ha valamilyen játékkal nem működik egy normális kormány, akkor azt nem is arra készítették.

(#24835) Joshi válasza Qadron (#24833) üzenetére


Joshi
titán

"A TM T150-el mik voltak a bajok? Megbízhatatlanabb, mint a G29?"
A T150 nem a G29 ellenfele, a G29 a T150 és a T300 között helyezkedik el. Pedálban a G29 inkább T300.

ui.: egyébként én inkább vennék egy használt de megkímélt G27-et 40-50K környékén, mint egy új T150-et. De ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#24836) neilszab válasza Qadron (#24833) üzenetére


neilszab
őstag

Nincs olyan, hogy kompatibilitás. Ezek analóg tengelyek, minden értelmesen megírt szoftver tud bármilyen kormányt, vagy bármilyen más analóg tengelyt kezelni, nem kell konkrétan név szerint támogatnia az adott típust.

Kis pénzből újonnan vehetsz Thrustmaster 150-et, vagy használtan Logitech Driving Force GT-t, és inkább az utóbbit érdemes: cikk

Nagyon más választásod nincs. :))

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#24837) Joshi válasza neilszab (#24836) üzenetére


Joshi
titán

Nem akar használtat, viszont a tengelyeken túl ott van még az FFB kérdés is és egyéb anomáliák. Természetesen ahol ilyet tapasztal az ember (ajánlott kormánnyal), azt a játékot hanyagolni kell.

(#24838) neilszab válasza Joshi (#24837) üzenetére


neilszab
őstag

Én soha nem tapasztaltam még semmilyen érdemi problémát sem Logitech, sem Thurstmaster kormánnyal, és az előre gyártott FFB profilt sem szoktam soha kiválasztani, hanem magam konfigurálom be. Olyan hiba lehet maximum, hogy 1-2 spéci gomb nem működik, de ez elég mellékes.

Először senki sem akar használtat, aztán rájön, hogy azzal jár a legjobban, ha valóban jó eszközt akar jó áron. A T150 árából kb kijön egy használt G25/G27, ami nagyságrendekkel jobb választás.

Használt kormány vásárlása - mit nézzünk?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#24839) rfjanika válasza neilszab (#24838) üzenetére


rfjanika
tag

Hat azt azert tedd hozza ha vki egyszer atvalt a fogaskerekes g25/27/29 rol thrustmastersre az az eletbe nem ter sztem vissza. Pedalban jo de en inkabb hasznalt t150 et vennek 30 ezerert van mindig. Aztan ha bejon a szimulatorozas lehet menni tovabb. Abbol egy hasznalt is par honapos nem tobb eves.

(#24840) arty válasza Qadron (#24831) üzenetére


arty
veterán

- kompatibilitási problémát egyet tudok: Test Drive:Ferrari Racing Legends - ez nekem jól csak logitech kormánnyal ment, se Fanateccel, se Thrustmasterrel (kivéve az F430). a probléma, h nem volt FFB, csak azon kormányokkal, amiket DIREKTBEN támogatott.

- soha más játékban hasonlót nem láttam, pedig szerintem kevés autós van, amit nem próbáltam/játszottam végig (online alig érdekel)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24841) neilszab válasza rfjanika (#24839) üzenetére


neilszab
őstag

A T150 egy kamu szíjas kormány, konkrétan semmiben nem jobb, mint bármelyik Logitech. T300 után már aláírom, hogy nem jó érzés visszatérni, de T150 vs G27 kérdésben eszembe nem jutna a T150-et választani.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#24842) This_is_Ice válasza Qadron (#24831) üzenetére


This_is_Ice
tag

Ajánlgatni nem akarok, de itt aprón vannak azért garanciás G29-ek 70 alatt.
GTR2-t meg ne tessék megalázni, az volt anno A Szimulátor :)

(#24843) Joshi válasza This_is_Ice (#24842) üzenetére


Joshi
titán

"GTR2-t meg ne tessék megalázni, az volt anno A Szimulátor"
Amikor kipróbáltam a GTR – FIA GT Racing Game játékot, akkor döbbentem rá hogy ez több mint egy játék. Valahol itt kezdődött számomra a szimulátor. Tudom hogy voltak korábbi szimes játékok is, de nekem ez hozta el az igazi szimulátorozás élményét.

(#24844) rfjanika


rfjanika
tag

Csl elttel kapcsolatban vkinek nincs tippje hogy tudnam a ledsort bekapcsolni mert a srissitest felraktam es nem megy azota. Project carsnal a kormany kalibralasnal a v2.5 base kepet teszi be mintha ez az lenne az nem tudom gond e mert amugy szepen uzemel a kormany

(#24845) kozmy válasza rfjanika (#24844) üzenetére


kozmy
őstag

Pc-n vagy ps4 használod a cuccosodat? A kormány user manualba nézd meg mert lehet hogy valamien gomb kombóval ki-be lehet ezt kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24846) rfjanika válasza kozmy (#24845) üzenetére


rfjanika
tag

Ps4

(#24847) kozmy válasza rfjanika (#24846) üzenetére


kozmy
őstag

Az user manuálba nézz szét mert olyan nincs hogy nem lehet vissza kapcsolni a led sort. Nekem a V2. 5 bázisomat nem találja a játék manuálisan be állítom sima V2-re és jónapot. De a ps4 elit nincs is benne a kormány listájában a projec carsnál mint a hogy a V2. 5 sincs benne

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24848) rfjanika válasza kozmy (#24847) üzenetére


rfjanika
tag

Hat kepen pedig a 2.5 van de mikor frissites elott kiprobaltam a kormanyt akkor meg rendesen behozta hogy csl elite. Erdekes ez. Akkor ment a ledsor is alapbol.

(#24849) kozmy válasza rfjanika (#24848) üzenetére


kozmy
őstag

Nekem a Project Carsba a V2.5 nem szerepel csak a V2 és a CSL ELIT

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24850) Gigi01


Gigi01
őstag

rFactor2-t szerintetek megéri most megvenni akcióban,illetve a steam-es iracing mit tartalmaz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.