Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) Amantius válasza rfjanika (#24499) üzenetére


Amantius
senior tag

Most nézem egy V3-as is van. Hogy nem tudott 2 hónappal korábban megválni tőle a kolléga...

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24502) rfjanika válasza Amantius (#24500) üzenetére


rfjanika
tag

Nagyon gondolkoztam rajta.

(#24503) forcegt válasza rfjanika (#24499) üzenetére


forcegt
csendes tag

T500 RS-sel kevesebb a gond vajon, mint a T300-zal?
G29-et nem szeretnék venni, hiába megbízhatóbb. 15 éves fejlesztés lassan.

[ Szerkesztve ]

(#24504) tobias88888 válasza Amantius (#24501) üzenetére


tobias88888
őstag

Akkor se vetted volna meg, mert én vettem volna meg :D

Pont 2 hónapja van a CSL, amit nagyon szeretek, de a H&T nagyon nem megy vele pedig próbálgatom. Persze közelebb lehetne tenni a gázt a fékhez, de szoktam menni olyan kocsikkal ahol nem kell kuplung, ott meg kényelmetlen lenne

(#24505) Danecay válasza inci67 (#24498) üzenetére


Danecay
őstag

Sajnos nem tudom megígérni, nem vagyunk összejárós viszonyba a szomszéddal. Amúgy sem sem tudom, hogy gyerekszülerés miatt most mennyire sürgős, hogy hazakerüljön a kormány. Szóval ne alapozd rám ezt a dolgot ha hamar meg akarod oldani

(#24506) inci67 válasza Danecay (#24505) üzenetére


inci67
tag

Rendben, azért köszönöm.

(#24507) W00dyka


W00dyka
tag

Kicsit leveleztem az SHH shifters-es sráccal, aki mondta, hogy sajnos egyedül van a honlapra és a váltókészítésre is. Türelmet kér de jövő héten az oldal már onnyál lesz és lehet rendelni is !

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#24508) Gigi01 válasza forcegt (#24503) üzenetére


Gigi01
őstag

Nem tudni,lehet igen,de az is,hogy kevesebb fogyott belőle.
T500 jó kormány,látni már jó áron is.Nem 100ezer használt, gari nélkülire gondolok,agyam eldobom.
Sima T300-ra gondolsz?Én az Alcantara verziót akarom most kipróbálni.
Egyedül a pedálját nem tudom milyen,a T500 nekem nem jött be.
A sima T300 pedálja biztos kaka,ezekhez képest,a kormány kb. ugyan az,perecen kívül,mint az Alcantara.
Nekem volt Momo,DFGT, kettő G27,és már így,hogy volt egy T500-am,senkinek nem ajánlanék Logitech-et.

(#24507) W00dyka : :R

[ Szerkesztve ]

(#24509) kozmy válasza Gigi01 (#24508) üzenetére


kozmy
őstag

A T500 még mindig megbizhatóbb a pedálja is elég strapabiró mint a T300 és a pedálja.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24510) Gigi01


Gigi01
őstag

TI,a jelenleg megrendelhető boltokból,honnan rendelnétek?(T300 Alcantara) Super-be már végül is leadtam,már rendeltem tőlük többször.

(#24511) forcegt válasza Gigi01 (#24510) üzenetére


forcegt
csendes tag

Amazon.de egyértelműen. Ha elromlik, cserélik vagy visszaadják a pénzt a második hibánál.

(#24512) Gigi01 válasza kozmy (#24509) üzenetére


Gigi01
őstag

Akkor te azt mondod,inkább T500rs,mint T300 Alcantara?

(#24513) Joshi válasza Gigi01 (#24512) üzenetére


Joshi
titán

A T500-nak fix a pillangóváltója, nem a kormányon van. Vagy rosszul tudom?

(#24514) likeaRAINBOW válasza Joshi (#24513) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Jól tudod, a T500-nak fix a pillangója :K

(#24515) kozmy válasza Gigi01 (#24512) üzenetére


kozmy
őstag

A meg hibásodás szempontjábol a T500 a jobb, hátránya hogy a pillangó váltok nem fordulnak a pereccel.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24516) kinghaxor válasza kozmy (#24515) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Én az elején elég sokszor váltottam el magam a G27-el amiatt, hogy a kormány el volt fordulva és rossz füllel váltottam. Persze ez csak az elején fordult elő amikor elkezdtem használni a kormányt. Kezdő szinten ez előfordulhat. Meg kell tanulni a használatát. T500 esetében ilyen hiba nem fordulhat elő. Ott a fogás váltást kell megtanulni. Mindegyik verzió teljesen használható, attól függ ki melyiket szokta meg. Nekem jobban tetszik a T500 féle. Nem érzem, hogy emiatt hátrányban lennék. Ezt szoktam meg. Elég nagyok a váltó fülek ahhoz, hogy el lehessen érni őket bármilyen kormány szögből. Tényleg csak megszokás kérdése az egész.

(#24517) tobias88888


tobias88888
őstag

SHH váltóm meg van egy ideje, ajánlom mindenkinek. Thrustmaster váltójánál sokkal jobb és olcsóbb is, csak 35 ezer Ft szállítással együtt. Most 2 ezerért rendeltem hozzá egy váltó fejet, elképesztően jó lett így. Az alap eléggé kicsi és 3D nyomtatott, de az új vagy 2szer akkora és még szebben is néz ki vele:

(#24518) Gigi01 válasza tobias88888 (#24517) üzenetére


Gigi01
őstag

Csinos!Nekem meg holnap érkezik az Alcantara. :B

(#24519) Gigi01


Gigi01
őstag

Viszont ha már így alakult,milyen kesztyűt ajánlanátok?Kell a teli,vagy a fél ujjas,vagy mifajta :DDD biciklis is megfelel?

(#24520) Amantius válasza Gigi01 (#24519) üzenetére


Amantius
senior tag

Nekem ez a bringás kesztyű bejött:

BTWIN 500
Cefettül tud izzadni a kezem, ezért teljes, mert az ujjatlannál az ujjaimat ugyan úgy törölgettem a gatyámba, mint kesztyű nélkül.

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24521) Gigi01 válasza Amantius (#24520) üzenetére


Gigi01
őstag

Most,hogy rákerestem,na itt is lehet ám válogatni. :D
Tiéd téli kesztyű? :Y

(#24522) Amantius válasza Gigi01 (#24521) üzenetére


Amantius
senior tag

Nem.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24523) RaGi91 válasza Gigi01 (#24521) üzenetére


RaGi91
senior tag

Ha télit veszel belepusztulsz ;] Még a sima véknyabb kesztyűben is melege lesz a kezednek. De persze ez csak ad a szimuláció faktorhoz ;] Én nem vagyok tenyérizzadós, szóval ujjnélküli bicajos kesztyűben használom, de a hüvelykujj helyén meg van kopva rendesen. Nem adom el, szóval nem izgat.

(#24524) W00dyka válasza Gigi01 (#24519) üzenetére


W00dyka
tag

Én ezt a kesztyűt használom ! lehet válogatni méret és szín alapján ami tetszik !

Steam: Marcinko1976, PUBG: Woodyka...........Már pedig itt rend lesz ! Mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá !

(#24525) Gigi01 válasza Amantius (#24522) üzenetére


Gigi01
őstag

Ja jó,rákeresve úgy dobta ki.
Nem akarok télit,azért kérdezem! :D
Elmegyek egy cangás boltba,csak van,aztán fel is próbálom. ;]
Csak legyen fasza a kormány,vettem is ki egy szabit mára.

[ Szerkesztve ]

(#24526) shteer válasza Gigi01 (#24525) üzenetére


shteer
titán

Btwin 520 MTB kesztyű

..szerintem jónak tűnik

(#24527) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Szimulátrozáshoz szeretnék venni kormányt.
Kezdő vagyok, így 50k-ban határoztam meg a felső határt, amit rá szeretnék költeni.
A kérdés, hogy ekkora összegbe belefér-e a pedál és a váltókar is tiszteséges minőségben.
Ha igen, milyen márka/típus a megfelelő?

Illetve érdemes használtat venni ilyen dolgokból?
Mindenféle mod szóba jöhet, így ha ezeken múlik, hogy beleférek-e az 50k-ba, akkor ez nem akadály.

Régebbi szimulátorokal játszanék, mert a VGA-m nem mai darab (AMD 7870 GE).

Kössz előre is!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24528) guftabi96 válasza Bici (#24527) üzenetére


guftabi96
addikt

Használtan ennyiért szerintem már kapsz Logitech G27-et. Azzal járnál szerintem a legjobban.

#KeepFightingMichael

(#24529) Bici válasza guftabi96 (#24528) üzenetére


Bici
félisten

Értem, esetleg, ha lemondok a váltóról és a 3 pedálról, és megelégszem 2 pedállal, akkor is ez a legjobb megoldás?
A hekkelés nem gond.
Thrustmaster vonalon látam egy ilyet, de nem tudom, hogy mennyire számít jónak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24530) vlevi válasza Bici (#24529) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha elég a 2 pedál, akkor dfgt-t szoktak itt ajánlani, nem véletlenül.

(#24531) Bici válasza vlevi (#24530) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszi!

Esetleg más márka Fanatec, Saitek, Thrustmaster? Nem mintha bajom lenne a Logitech-kel, csak nem szeretnék abba a hibába esni, hogy nem nézek elég alaposan körül és lemaradok valami jobb típusról. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24532) Amantius válasza Bici (#24531) üzenetére


Amantius
senior tag

Az 50k eléggé behatárolja a dolgokat. A Fanatec kiesett, Thrustmaster-ből is "csak" a T150 jön ki (nagyjából), azt viszont dicséri, aki használja. DFGT-ből már csak használt van, kevesebbért, mint 50k. G27 szintén használt, de több, mint 50k, viszont nem kellene sokat rátenni. Utódjai bőven 50k felett. Saitek, kormány terén szerintem nem játszik. Na, innen nagyon nincs mit variálni. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24533) arty válasza Bici (#24529) üzenetére


arty
veterán

egy használt g27 vs. t150/tmx közt nincs elég nagy difi árban (gondolom +15-20k még beleférhet az árba?), viszont előbbinél a 3 pedál+H sokat dob az immerzión

a th említett cuccait elsősorban szvsz konzolosoknak érdemes megvenni vagy ha valaki fix árra lő és csak új jöhet nála szóba

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24534) Gigi01 válasza tobias88888 (#24517) üzenetére


Gigi01
őstag

Elérhető az oldal,kéne nekem is egyet rendelnem. :)

Na,akinek T300 váltójával gond volt.Nálam a zsír új Alcantara perec,bal váltó 2-őt,a jobb viszont csak egyet kattan,tehát visszafele nem. :O Másnál is így jelentkezett,vagy egyáltalán nem kattant?
Ja,száz,hogy zsír,nem visszaküldött áru.

[ Szerkesztve ]

(#24535) RaGi91 válasza Gigi01 (#24534) üzenetére


RaGi91
senior tag

Mindkettő mindkét irányba kattan, pedig van benne pár váltás már az elmúlt több mint egy évben.

(#24536) -Solt- válasza Gigi01 (#24534) üzenetére


-Solt-
veterán

Én Amazonról rendeltem egyet, pár napja van meg, sokat még nem volt időm próbálgatni, de például nálam a bal oldali váltófül gyengébben kattan érzésre is és hangra is. 1080 fok esetén mindkét végponton az utolsó 2% csak erőltetve van meg, holott kalibrálásnál simán kitekeri a végéig. Az csavar amivel rögzíteni kell a kormányt, elképesztően gagyi megoldás!

Maga a vezetési élmény viszont nagyon jó, pedig a beállításokhoz még nem is nyúltam.

www.smart-bus.hu

(#24537) rfjanika válasza Gigi01 (#24534) üzenetére


rfjanika
tag

Nekem már nem is kattant egyik irányba küldtem is vissza ismét. A jelenlegi statisztikam kb 50-50% amit nalam es amit szervizben toltott a kormany

(#24538) Gigi01 válasza -Solt- (#24536) üzenetére


Gigi01
őstag

Nálam nincs szorulás semennyire,a csavar tényleg gagyi megoldás.
Mindegy,végül is jól működik,még várok vele.Lehet bejáratódik,kicsit sokat állt.
Azért más a Logi után nem?

[ Szerkesztve ]

(#24539) -Solt- válasza Gigi01 (#24538) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha 1080 fokra állítod akkor az utolsó 2 százalékon (driverben nézve) nem lesz sokkal nehezebb?

Persze, lényegesen jobb az érzés mint a G25-n... nem egy kategória érzésre.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#24540) Gigi01 válasza -Solt- (#24539) üzenetére


Gigi01
őstag

De bocs,1080-ra téve 2-2% bekeményül.

(#24541) -Solt- válasza Gigi01 (#24540) üzenetére


-Solt-
veterán

Na azért, ne paráztass! ;)

www.smart-bus.hu

(#24542) Remington válasza -Solt- (#24539) üzenetére


Remington
őstag

Ez miért gond egyébként? Valós használat közben van hogy eddig kitekered?

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#24543) guftabi96


guftabi96
addikt

Én vagyok az egyetlen G27 tulaj, akinek össze-vissza működik a cucc?
Szoftveres működésre gondolok.
Assetto Corsa az egyetlen, ahol mindig hajlandó normálisan működni.
Viszont: rFactor 2, Automobilista, GTR2, Race07, GT Legends alatt kiszámíthatatlan. Hol működik-hol nem (most pl az előbb játszottam GTR 2-vel, majd kiléptem. Megnéztem a monacoi második szabadedzést, visszaültem a gép előtt (addig itt ment, nem lett kikapcsolva se, nem csináltam vele semmit) indítom a GTR2-őt, és nem érzékeli a kormányt. Kilépek, kihúzom a kormányt, újracsatlakoztatom, bekalibrálja magát, és ugyan úgy nem érzékeli. Gondolom egy gép újraindítás megint megoldaná. És állandóan ez van. Van, hogy pl csak akkor hajlandó normálisan működni rF2 és Automobilista alatt, ha a profiler nem fut. Különben az autónként változó kormány elfordulási szög nem hajlandó működni.
Már kezd egyre jobban idegesíteni, de nem igazán tudom, hogy mi lehet a gond.
Ez volt W10-en, és most W8.1-en is.
Amikor sikerül működésre bírni, akkor tökéletesen működik, illetve mint írtam Assetto Corsával soha nem volt gondom, de minden mással igen.

#KeepFightingMichael

(#24544) Joshi válasza guftabi96 (#24543) üzenetére


Joshi
titán

Egyszer csinálta nekem is a G25-el, aztán váltottam alaplapot + procit és soha többet nem volt vele gondom. Valószínű az alaplapi usb vezérlővel van bibi, esetleg keress az alaplaphoz chipset drivert. Ha viszont használsz usb hosszabbító kábelt, akkor azt is nélkülözném ameddig próbálom.

(#24545) -Solt- válasza Remington (#24542) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, például ETS2/ATS.

www.smart-bus.hu

(#24546) menyus11 válasza guftabi96 (#24543) üzenetére


menyus11
tag

Nekem dfgt csinálta ezt. Egy win újratelepites megoldotta a problémát.

(#24547) Joshi válasza menyus11 (#24546) üzenetére


Joshi
titán

Igen, lehet hogy az is megoldja habár nekem úgy rémlik hogy nem oldotta meg, de az biztos hogy nem a kormány hibás.

(#24548) menyus11


menyus11
tag

Ha jól rémlik nálam működött. Már majdnem gariztattam a kormányt, de logi supporttal beszéltem, ők mondták ezt az opciót és működött. 1 hónap után még ők kerestek, hogy megoldódott e a problémám.

(#24549) Joshi válasza menyus11 (#24548) üzenetére


Joshi
titán

Persze nem állítom biztosra, egy Win reinstall "egyszerűbb" mint gariztatni a kormányt. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.