Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) kacsa2958


kacsa2958
csendes tag

Fel raktam az Euro track szimulátor2 a gyerköcnek de sehogy sem birom rávenni a t300 alkantara ediciont hogy müködjön!
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#24202) tobias88888 válasza menyus11 (#24187) üzenetére


tobias88888
őstag

Barcalaci tett róla fel videót amúgy

Én február 4-én rendeltem és most jött meg paypalon a szállításhoz a fizetési kérelem. Április 3ára mondta, szóval legalább pontos :D

87 euró volt a váltó és további 16.5 euró a szállítás

[ Szerkesztve ]

(#24203) theballa32 válasza kacsa2958 (#24201) üzenetére


theballa32
tag

Más játékkal jó a kormány?H váltó is van hozzá?

(#24204) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Rohadt dolog ez a szimulátorozás, most már emlékszem miért hagytam abba anno ... :DDD

Aliexpress-es kéziféknél van valami egyszerűbb/jobb megoldás a kézifék építéshez?

Nézegettem pár DIY megoldást, de a 30 dolláros komplett kézifék azért elgondolkodtató ...

Life is shor...

(#24205) kacsa2958 válasza theballa32 (#24203) üzenetére


kacsa2958
csendes tag

Pc-n csak ezzel probáltam, ps4-n müködik. váltó még bsajnos nincs hozzá

(#24206) -Solt- válasza DummyBoy (#24204) üzenetére


-Solt-
veterán

30 dollárét PC kompatibilis komplett kézifék? Meglepne... :)

www.smart-bus.hu

(#24207) DummyBoy válasza -Solt- (#24206) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nem, ez csak a mechanika. De ne legyél meglepve ezen, simán megoldható (Ázsiában...)

10 dollár a kézifék + 20 a szállítás ... (Közben találtam egy 15 dodósat, aminek állítható a hossza, lehet olyan lesz.)

Ha most kint lennék, akkor 50 dollárból még komplett USB-s, hidraulikus féket is össze tudnék rakni. Mikrokapcsolósat olcsóbban. (És most érdemes elgondolkodni azon, mi kerül ezeken nálunk többszáz dollárokba ...)

Viszont nekem csak a fék"mechanika" kell (Hogy ne kelljen annyit barkácsolni), erre kell egy mikrokapcsoló, és azt valahogy lenyeletni az Xbox-al (Már van pár ötletem erre, az lesz a drágább mulattság ...)

Na most az érdekelne, ennél van-e egyszerűbb módszer ... Közben persze olvasgatok, meg keresgélek ...

Life is shor...

(#24208) theballa32 válasza kacsa2958 (#24205) üzenetére


theballa32
tag

A vezérlőknél kell beállítani a kormányt a játék menüben

(#24209) -Solt- válasza DummyBoy (#24207) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez rendben van, de miképpen kerül erre USB-s csatlakozó amivel működésre bírod PC-n? Ha a Leo Bodnar kábelekből indulok ki, akkor az még kb annyiba kerül mint ez az egész cucc és akkor még mindig tákolhatsz! :)

Az általam ismert legegyszerűbb megoldás a Fanatec kéziféke, igaz az közel 150 euró mire kézhez kapod. Tavaly BF alkalmából féláron volt... :)

www.smart-bus.hu

(#24210) DummyBoy válasza -Solt- (#24209) üzenetére


DummyBoy
senior tag

PC-re mókolni nagyon egyszerű. Digitális (on/off) cuccok (sebváltó, szimpla kézifék) esetén bármilyen olcsó kiszuperált USB-s billentyűzet vagy kontroller elektronika megteszi, amelyiket plugandplay megeszik a Windows. A mechanikus részek bonyolultabbak.

Analóg input esetén pedig joy vagy kontroller elektronika, csak tudni kell a potenciométer pontos ellenállását és ehhez megfelelőt kell beapplikálni.

Bodnar cucc max. akkor kellhet, ha rendes hidraulikus cuccost szeretnél, nyomásszenzorral meg ilyenekkel. (Bár ez is a szenzor jelétől függ...)

Az első repülős pedálomat egy kiszuperált kormányból és pár laminált parketta lap darabból csináltam xD

Na most Xbox esetén komolyabb a gond, ugyanis azzal nem tudod megetetni a sima USB-s dolgokat. Ergo vagy a kormányt, sebváltót kell mókolni, vagy meg kell venni a komplett Fanatec szettet.

Most viszont a legújabb update hozott egy jó kis újítást, a copilot módot, amivel lehet több kontrollert is használni egyszerre, ami azt jelenti, hogy lehet megoldódik ez a problémám is xD (És az asszony kívág otthonról, már hétvégén is érdekesen nézett mikor a különböző gumikat keresgéltük meg próbálgattam, hogy használható legyen a fék rendesen, mert nekem a gyári túl kemény volt xD)

Life is shor...

(#24211) -Solt- válasza DummyBoy (#24210) üzenetére


-Solt-
veterán

Én inkább spórolok még és megveszem a készet, aztán ha valami nem működik rendesen akkor legalább tudom zaklatni a supportot! :D

www.smart-bus.hu

(#24212) DummyBoy válasza -Solt- (#24211) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nekem is az lesz a vége... Bár a 150 ojrót azért sokallom...

De addig is van min agyalni... Na meg ha most hazaállítanék egy cirka 1000 ojrós szettel, elmenne pár hetem a sebészeten amíg visszavarrják a leszaggatott részeimet, aztán meg kereshetnék új lakást xD

Life is shor...

(#24213) -Solt- válasza DummyBoy (#24212) üzenetére


-Solt-
veterán

Ezt ismerem... a decemberben megvett Oculus miatt a mai napig magyarázkodom, pedig még Karácsony is volt! :D

www.smart-bus.hu

(#24214) kacsa2958


kacsa2958
csendes tag

A t300 alcantara edition lehet xbox one-hoz is használni mükődik vele?

[ Szerkesztve ]

(#24215) DummyBoy válasza kacsa2958 (#24214) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nem sajnos ... Csak a TMX és TX Wheelbase-ek mennek One-al.

Life is shor...

(#24216) tobias88888


tobias88888
őstag

Végre elkészült

Most már csak lehet egy T300as Alcantara kell és kész is. Fana fékre most tanulok át moddolt DFGT után, az első 5 perc tegnap este faltól falig volt :D

[ Szerkesztve ]

(#24217) kacsa2958 válasza theballa32 (#24208) üzenetére


kacsa2958
csendes tag

Sajnos nem sikerül a kontroller alaptipusa a kormány
De nem reagál a kormány semmire se jobbra se balra se gáz se fék.
Pedig kiirja a kormány tipusát is .

(#24218) theballa32 válasza kacsa2958 (#24217) üzenetére


theballa32
tag

Jó lesz az,csak még állítgatnod kell.Amennyiben a játékban kiírja a kormányt,akkor a tengelyeket is állítsd be.

(#24219) tobias88888


tobias88888
őstag

Simmel kapcsolatos kérdés:
Van aki különböző felbontású monitoron játszik? Asztali monitorom 1920*1080as, a szimulátoré 2560*1080as. Az Assetto Corsa nem engedi beállítani szélesvásznúra a játékot, hiába indítom ott, mindenképpen az elsődleges képernyő felbontását veszi alapul. Az rfactor 2 el se indul ha mindkét monitor be van dugva. Ötlet?

(#24220) tobias88888 válasza tobias88888 (#24219) üzenetére


tobias88888
őstag

Rfactor 2 csodálatosan működik, csak be kell állítani a monitort
AC viszont egyelőre nem megy

(#24221) kacsa2958 válasza theballa32 (#24218) üzenetére


kacsa2958
csendes tag

Köszi! végre sikerült gyerköc örömére :)

(#24222) theballa32 válasza kacsa2958 (#24221) üzenetére


theballa32
tag

Az volt a baj?

(#24223) rfjanika


rfjanika
tag

Na végre megérkezett az új alcantarám. Újra cserélték nem javitották.

2 játék után már azt veszem észre hogy néha a kormány erőssége mintha elkönnyülne picit viszont a jobb váltófül már csak halkan kattan váltásnál nem úgy mint a bal. Úgy érzem ez megint nem egy hosszú karrier lesz. Eddig a t300 élményét eléggé megöli hogy ennyire megbízhatatlan.

(#24224) arty válasza kacsa2958 (#24221) üzenetére


arty
veterán

kormány firmwarét lefrissítetted? (nem tudom mennyire régivel szállítják manapság, de ártani nem árthat)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24225) DummyBoy válasza DummyBoy (#24204) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nos, úgy néz ki találtam kevésbé profi, de jelentősen olcsóbb megoldást, szóval meglátjuk mi lesz belőle ...

Öröm az ürömben, hogy ennyiért még egy szekvenciális váltó is belefér xD

Life is shor...

(#24226) arty válasza DummyBoy (#24225) üzenetére


arty
veterán

titkos?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24227) Amantius válasza arty (#24226) üzenetére


Amantius
senior tag

Ez az alcantara dolog mennyire para? Nem akkora gond, ha kesztyűben kellene dudálni vezetni, de azért nem volna baj, ha nem. Nem tudom eldöntetni, hogy bőr, vagy alcantara.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24228) arty válasza Amantius (#24227) üzenetére


arty
veterán

ha kivonod a képletből az alcantarát: még mindig ott a nagyobb kormánykerék!

ha nem vonod ki: "mezítláb" egy élmény lesz fogdosni, de évek alatt erősen látszani fog a használat (nem ezért veszed végülis? ;) )
ha meg kesztyűben nyomod, nem lesz gond (mondják a tapasztaltabbak)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24229) Amantius válasza arty (#24228) üzenetére


Amantius
senior tag

Nem tudom. Egyébként a Fanatecről lenne szó. A BMW kormánya nagyon tetszik, de ez az alcantara dolog kicsit elbizonytalanított, hogy mennyire kényes (vagy nem). Az alternatíva, a Porsche kormány lenne, mert az bőr, de az kevésbé fekszik, mint a BMW (pl. egyszínűek a gombok, na meg a 100 €-val hosszabb).

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24230) arty válasza Amantius (#24229) üzenetére


arty
veterán

hjaaa :) azt nemtom.

gyakran cserélgeted a kormányod? mert ha nem, simán alcantara ;)
nem hiszem, hogy 6 év mulva a kopás miatti értékvesztésén fogsz agyalni.... de ez is csak EGY szempont

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24231) tobias88888


tobias88888
őstag

T300 Alcantaraban gondolkozom én is, de nagyon sok rosszat olvastam már róla az elmúlt 1 évben, necces. Iponon is érdemes megnézni, T300: 31%os meghibásodás, DFGT: 4.5% :U

Minőségre majdnem olyan mint a CSL bázis, de olcsóbb. A T300 110 ezer, a CSL-nél csak a bázis 100 ezer. Ehhez hozzá jöhet még mondjuk a BMW rim, ami ugyan 32 centis, de 100 ezer forint. Persze meg lehet venni a 35 ezres P1-el is, de az nem egy nagy eresztés.

Szóval vagy kiad valaki 200 ezret a CSL-ért úgy, hogy egy kicsivel nagyobb kormánykereket kap meg ledeket a kormányon és a bázison, vagy veszi feleannyiért a T300at, aminek a harmadát egyből lehet vissza vinni.

Amúgy az erő elvesztés tudtommal ismert dolog, állandóan kell járatni a ventit, mert túlmelegszik

(#24232) -Solt- válasza tobias88888 (#24231) üzenetére


-Solt-
veterán

Az a T300 RS-re vonatkozik, a többi T300 variánsnál én nem találtam ilyen adatot, ráadásul simán lehet, hogy mondjuk eladtak 16 darabot, ennek 5db a 31,3%-a (31.25), és ebből az 5 darabból mondjuk az egyik körbejárt párszor... valakinek nyűgje volt vele, visszavitte, az iPon visszaküldi a nagykernek mint hibás darabot, a nagyker nem talál semmit, eladja újra... VGA-k esetén is volt erre példa.

Ezek azért elég réteg termékek, nem fogynak ezres nagyságrendben itthon, szóval sokat ne adj erre a százalékos sztorira. Ár/érték arányban nem találni jobbat... van rá garancia, ha nem jó visszaviszed. Ha ehhez nincs kedved, akkor ott a 10 éve lényegében változatlan G29, vagy kétszer annyiért valami Fanatec cucc, amiről ha jobban utánanézel, szintén elég sok rosszat olvasni a minőséget illetően, ezeket ráadásul küldözgetheted vissza a "világ végére" ha valami nyűgöd van vele.

Szóval, ha nincs elég lóvé akkor "akciós" G29/920, ha azért akad és komolyabb élmény is kell, akkor T300 (alcantara), ha pár hónap spórolással azért összejönne egy CSL Elit bázisra a lóvé valami értelmesebb kormánnyal, akkor az, ha meg nem számít a pénz akkor OSW...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#24233) DummyBoy válasza arty (#24226) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Természetesen nem xD

Főleg hogy semmi nincs benne, csak több emberke ölteteinek és megoldásainak egyesítése egybe xD

Az eredeti agyalás onnan indult, hogy van otthon valahol eldugva régi Quickshot mikrokapcsolós joystickom, megboldogult gyermekkoromból, amiből minimális mókolással is készíthetek egy egyszerű kéziféket, ami kiváltja a B gombot, vagy a füleket... Majd ez lett továbbgondolva, hogy akkor már legyen rendes kézifék, mert kínából olcsó.

Elkezdtem komolyabban guglizgatni ezügyben, és Youtube-on találtam egy videót, ahol egy arc egy árkád játéktermi gép joysticjából csinált szekvenciális váltót. (Ami egy párhuzamosan futó projekt, csak találnom kellene egy G25 váltót valahol ...)

Sequiential Shifter DIY
(Érdemes ennek az arcnak a videóit megnézegetni, okos dolgokat csinál!)

Ez a joy egy egyszerű dobozba szépen beleépíthető, olcsó és könnyű megoldás, arról nem beszélve, hogy 10 dollár körül megvan szállítással.

1 ilyen joyból lehet kéziféket csinálni, kettőből viszont lehet kéziféket ÉS szekvenciális váltót is, és még mindig nem kerül annyiba mint a G25 váltó, ami ritka mint a fehér zorró ...

A legújabb Xbox One Dashboard frissítéssel jött egy olyan opció a kontrollerekhez hogy CoPilot mód, ami enged 2 kontrollert egyidejűleg használni (Mozgássérült vagy beteg játékosoknak akik egyedül nem tudnak mindent megcsinálni...) ugyanarra.

Ezzel az opcióval működik a kormány is amellett, hogy a kontrollerrel is elérek hasonló funkciókat. Dirt rallyban próbáltam, volt FFB, ment a kormány és a kontrollerrel tudtam kézifékezni, mondjuk jobban le kell teszteljem majd, mert csak kipróbáltam fél perc erejéig, hogy van-e értelme ezen agyalni.

A 3 kapcsolót rákötöm az Xbox One kontroller B, RB és LB gombjaira, és kapok egy XBOX és PC kompatibilis wireless/wired (valószínűleg wired lesz, hogy ne kapcsoljon le a kontroller és ne kelljen szinkronizálni, meg elemeket cserélgetni.) kézifék/szekvenciális váltó kombót úgy, hogy nem kellett megbontani a kormányt és elbukni a garanciát.

Xbox One-on nincs külön beállítási lehetőség analóg kézifékhez, de innen már csak egy lépés a mikorkapcsoló helyett egy potit belemókolni a kézifékbe (A kontrolleren van 10 irány ...).

A hétvégén még azt is le szeretném tesztelni, hogy a kontroller rezeg-e vajon, ha a kormány FFB-je működik, mert a hab a tortán az, hogy Xbox (Bár Dirt Rally-ban nem próbáltam, csak Forza-ban...) kontroller tűzgombjaiban is van 1-1 vibramotor, amik jelzik hogy kipörög-e (gázkar) vagy leblokkol-e a kerék. (fékkar)

Bár ez túl szép lenne, hogy igaz legyen, de ha működik, akkor még FFB-s pedáljaim is lesznek XD

Life is shor...

(#24234) tobias88888 válasza -Solt- (#24232) üzenetére


tobias88888
őstag

Ugyan az a base, szóval ugyan azok a hibák jönnek elő...

OSW-ről letettem sajnos, bár nem a pénz miatt. Hiába van meg a pénz akár a Fanatec V2.5re is, az ár / érték arány visszatart a vásárlásától :)

Valószínű T300 lesz + reménykedés, hogy ne rosszat küldjenek

(#24235) -Solt- válasza tobias88888 (#24234) üzenetére


-Solt-
veterán

De honnan tudod, hogy a bázis hibája miatt vitték vissza, és nem mondjuk a pedál hibája miatt? :)

Én 10 éve elvagyok a G25-l, de mára már kevésnek érzem, szóval lassan nekem is váltanom "kell". Sok időm nincs mostanában, szóval a T300 alcantara ideális lépés lenne, viszont ha abból indulok ki, hogy a következő 10 évben megint "rendben" legyek, akkor már a Fanatec felé húz a szívem! :) Azt hiszem én megvárom a Fanatec Direct Drive cuccát, aztán elszánom magam valamelyik irányba.

www.smart-bus.hu

(#24236) Chrys_ válasza Amantius (#24229) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem olyan rossz dolog az az alcantara, mindegy melyik gyártóról beszélünk. Elvileg tisztítható, nekem eddig nem kellett, mert jórészt kesztyűben vezetek, tároláskor meg le van takarva, hogy ne porosodjon. Fanatec ad is hozzá kis szövetzsákot.
Ha meg nem tetszik, rakatsz rá bőrbevontatot kárpitossal :)

(#24237) DummyBoy válasza Chrys_ (#24236) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Mivel lehet normálisan tisztítani?

Elvileg a Playseat Challenge is az, de nem mertem eddig nekiesni semmivel, pedig a kuytám szeret beülni a vezetőülésbe amint kipattanok belőle ...

Life is shor...

(#24238) Chrys_ válasza DummyBoy (#24237) üzenetére


Chrys_
addikt

(#24239) muzzy válasza tobias88888 (#24216) üzenetére


muzzy
tag

Milyen monitorod van? Pont vásárlás előtt állok és gyűjtöm az ötleteket.

(Bocsánat az offért)

(#24240) forcegt


forcegt
csendes tag

nem ide akartam, bocs

[ Szerkesztve ]

(#24241) tobias88888 válasza muzzy (#24239) üzenetére


tobias88888
őstag

LG 29UM68-P, nagyon jó kis monitor, nekem közvetlenül kormány mögé helyezve megfelelően nagy, nem feltétlen kellene nagyobb. Viszont én 70ért vettem még fekete pénteken, bár most sem sokkal drágább ahogy nézem. Nem hatalmas, így desktop monitornak is kiváló

Voltam egy LG 34UC79G-Bis a tulaja 3 napig amíg vissza nem vittem. Nagyon jó kis monitor, de nálam a táp felmondta fél órán belül a szolgálatot. Desktop monitornak én nem tudtam használni, nem volt akkora helyem, kell neki vagy 90 centi távolság a szemtől

Sikerült megoldanom a problémát amúgy, a lényeg az, hogy az alap külső UI-t is windowed módban kell indítani, nem csak már a játékot magát. Ezek után nem írja felül a video.ini-t, azzal a felbontással indítja amit beállítasz. Noha még mindig az első kijelzőn fogja megjeleníteni, de windows + shift + kurzorral ugye át lehet tenni a másikra és alt + enter után mehet is a játék :)

(#24242) kacsa2958 válasza theballa32 (#24222) üzenetére


kacsa2958
csendes tag

Igen

(#24243) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Használt FFB-s kormány vásárlásánál mire érdemes figyelni? (DFGT)
:R

(#24244) This_is_Ice válasza muzzy (#24239) üzenetére


This_is_Ice
tag

+1 az ultrawide táborban, én is egy 29-est használok. Ha valami miatt nem opció a tripla, akkor ez egy jó választás lehet.

(#24245) tobias88888 válasza tobias88888 (#24202) üzenetére


tobias88888
őstag

Nekem is megjött. Elsőre elég masszívnak tűnik, nekem a dizájn is tetszik. A szeki és h mód közötti váltás nagyon gyors és egyszerű. Egyáltalán nem tűnik valami olcsó játék eszköznek. A szeki mód nagyon erős, azonnal visszapattan a helyére a váltó. A H váltónál 5.et kapcsolni elég nehézkes, nehéz beletalálni egyből. Bár szerintem ezt biztosan meg lehet szokni + még mindig egyszerűbb mint életben mondjuk egy skoda fábiánál. A váltó gomb egy kicsit kicsi, legalábbis az én batár kezeimnek mindenképpen, azt szerintem rendelek hozzá aliexpresszről 2-4 ezer forintért.

Még csak pár percet próbálgattam amúgy, nem is játszottam vele, így a komolyabb teszt azért még hátra van.

Plusz pont a csomagolásért, ezt dobálhatta volna bárki, nem sérült volna meg. Mellesleg 2 nap alatt jött meg spanyolból.

(#24246) rfjanika


rfjanika
tag

T300 alcantara
Tegnapi játék után is tapasztaltam hogy a kormány visszaható ereje pár óra után elkönnyül.
Olyat is hogy néha kanyarban mintha rezonálna azután egy másik pálya és megszünik.
Vki küldte már vissza ilyen panaszokkal?
A váltófül hogy nem kattog egyik irányba így már ugy is küldöm majd ezt is vissza
Az is feltünt bekapcsoláskor mikor kalibrál balra annyira nem de jobb oldali tekerésnél sokkal erősebben csapja kattanásig a kormányt.
Kurvajó lesz megint vagy 5-6 hétig kormány nélkül.

(#24247) Shodan válasza rfjanika (#24246) üzenetére


Shodan
addikt

Az hogy odacsapja szerintem normális, nekem az elejétől fogva így kalibrál és a youtubon is ezt láttam több embernél, ez a része szerintem nem hiba.
Az elkönnyülés mértékét nem tudom, de ez több kormánynál is így van ahogy melegszik, persze nem mindegy hogy mennyire.

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#24248) Amantius válasza rfjanika (#24246) üzenetére


Amantius
senior tag

Mindkettőről olvastam valahol. Az elkönnyülés, melegedés miatt van, valahogy állandó működésre lehet bírni a ventiket (vagy ventit). A kapcsoló hangja is el szokott menni, de eddig csak azt olvastam, hogy ettől tökéletesen működik tovább.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24249) RaGi91 válasza rfjanika (#24246) üzenetére


RaGi91
senior tag

Állandó hűtés kapcsolása: Mode gomb lenyomva tart + MAIN feliratú kétállású kapcsolód elfordítani jobbra. Ugyanígy kell kikapcsolni is. Én is ezt használom. Mikor elkezdek játszani bekapcsolom, mikor abbahagyom, 5 percet várok és utána kapcsolom ki.

Valamelyik nap szétszedtem a T300 bázist, lejárt a garancia, gondoltam szétnézek benne, ill. megcsinálom, hogy ne szoruljon, ha teljesen eltekerem balra. De ahhoz annyira szét kéne szedni, hogy jobban nem mertem. Inkább adtam neki ott egy kis kenőanyagot.

(#24250) rfjanika válasza RaGi91 (#24249) üzenetére


rfjanika
tag

Na ezt kipróbálom a következő játéknál. Ha bevállna akkor egy dbig meg nem küldöm vissza a váltófül miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.