Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) netegezzé


netegezzé
újonc

Sziasztok!
Nemrég összeraktam egy gépet és az utóbbi időben egy kormányon gondolkodom. Most xbox joyyal játszok de nem az igazi úgy :D 30e körül szánok rá, van ebben az árkategóriában ajánlott kifejezetten kezdőnek? Vagy inkább gyűjtsek még? Leginkább szimulátoroznék (dirt rally, f1, project cars, grid stb). Jogosítványom sok éve van, szóval annyira nem kell az elején kezdenem. Méret kikötés csak annyi, hogy annyira hű de nagy helyem nincs :D ja és tartozzon hozzá pedál is. Köszi aki tud segíteni :DD

(#24402) Amantius válasza netegezzé (#24401) üzenetére


Amantius
senior tag

Logitech Driving Force GT (DFGT) alá nem adnám. Aprón találni jó darabokat is. Fölé pedig nem mennék a helyedben (a keret nem is feltételezi), amíg meg nem tudod, hogy mennyire gondolod komolyan a műfajt. :)

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24403) Danecay válasza netegezzé (#24401) üzenetére


Danecay
őstag

Vagy Driving Force Pro (DFP) ha olcsóbban találsz. Ugyanúgy 900 fok, valamennyivel kisebb kormánykerék átmérővel. Nekem ilyen volt 10x évig.

(#24404) netegezzé


netegezzé
újonc

Amantius, Danecay köszi a válaszokat!
Ahogy látom ezeket a kormányokat itthon már nem forgalmazzák :(( DFGT-ből pár darabot látok, de a használtal vannak fenntartásaim. Külföldről meg még sosem rendeltem :)

(#24405) RECSKA válasza netegezzé (#24404) üzenetére


RECSKA
veterán

Ujan az elso ertelmes kormany a t150 v. G29...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#24406) Danecay válasza RECSKA (#24405) üzenetére


Danecay
őstag

Az meg nem 30e Ft 😊

(#24407) RECSKA válasza Danecay (#24406) üzenetére


RECSKA
veterán

Hat nem. De 30ert tenyleg nincs semmi. Meg a kiszuperalt 10 eves g25ok is 40 felett mennek.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#24408) tobias88888 válasza netegezzé (#24404) üzenetére


tobias88888
őstag

Ha vársz egy kicsit akkor lehet hogy látni fogsz egy garisat majd aprón DFGT-ből. Attól függ, hogy a következő fél hónapban hogy szuperál a T300-am :U

Igaz, valószínű 30 ezernél többet kérek el érte, mert 2015 januári, semmi baja és az összes többi amit látsz hirdetve már rég lejárt garis.

(#24409) rfjanika válasza netegezzé (#24404) üzenetére


rfjanika
tag

30 ert ki lehet fogni t150 eket amik sztem jobbakk mint a dfgt kormanyok. Ket ismerosom is arrol valtott ps4 miatt a t150 re es sokkal jobban szeretik. Jah es garantaltan garisok

(#24410) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Media Markt kuponos napok akcióban 67k a G29, ingyenes szállítással. :K
Berendelve :DD

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#24411) Arni9010 válasza HartgeH3-2.8 (#24410) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Köszönöm a tippet, én is rendeltem egyet váltóval :D
Váltóval a végösszeg: 81 592 Ft
:DD

(#24412) HartgeH3-2.8 válasza Arni9010 (#24411) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Szívesen ;]

Kvázi ingyen kaptad meg a H váltót. Dulva :DDD

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#24413) Joshi válasza HartgeH3-2.8 (#24412) üzenetére


Joshi
titán

"Kvázi ingyen kaptad meg a H váltót. Dulva"
A Logitech vezérei sírva röhögnek ezen. :DD ;]

(#24414) Gigi01 válasza HartgeH3-2.8 (#24410) üzenetére


Gigi01
őstag

Szerintem az is sok érte. ;]

(#24415) Amantius


Amantius
senior tag

De illúziórombolók vagytok! ;)

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24416) Danecay válasza Gigi01 (#24414) üzenetére


Danecay
őstag

Persze, lassan már az is égő ha valaki ilyet birtokol :U Térjünk inkább vissza ahhoz a témához, hogy a meghibásodott vagy az eleve újonnan hibásan kézhez kapott Thrustmaster kormányokat hol lehet gariztatni, és hogy 1 vagy 2 év garancia van e rá? Végül is a topic 80%-ban ebben merül ki.

(#24417) rfjanika válasza Danecay (#24416) üzenetére


rfjanika
tag

Vegyél thrustmastert amerlinhardverrol

2 ev gari van ra.
En most kuldtem vissza a masodik t300 at.

(#24418) Gigi01 válasza Danecay (#24416) üzenetére


Gigi01
őstag

Én nem azért írtam,mert szar.Hanem pofátlanul lehúzzák a parasztot. :U

(#24419) Danecay válasza Gigi01 (#24418) üzenetére


Danecay
őstag

Ez szinte mindegyik kormányra igaz. A 1/4-t nem ér meg egyik sem, csak hát minden annyiba kerül mint amennyit kifizetnek érte. Egy középkategóriás műanyag játékkormány áráért már igazi működő, forgalmival rendelkező autót lehet venni, igaz használt autót de de igazit és működőt.

(#24420) v!ct0y válasza Danecay (#24419) üzenetére


v!ct0y
veterán

És most ez hogy jön ide?

(#24421) Danecay válasza v!ct0y (#24420) üzenetére


Danecay
őstag

Ha visszaolvasol egy pár hozzászólást abból kiderül :)

(#24422) v!ct0y válasza Danecay (#24421) üzenetére


v!ct0y
veterán

Az hogy jön ide, hogy veszel egy kocsit ennyi pénzért

(#24423) tobias88888 válasza Danecay (#24419) üzenetére


tobias88888
őstag

Abszolút semmi köze az egésznek hozzá. Működő kocsival tudsz egyből versenyezni? Nem. Ahhoz kell egy 1-2 milliós autó, az alatt nincsenek sorozatok. Aztán fizesd a pályadíjat, az esetleges sérüléseket meghibásodásokat és persze a sok sok gumit. Összehasonlíthatatlan mennyivel több pénz. Nekem az egész szett nagyjából 400 ezret kóstál, de még úgy is jobban jössz ki, ha egy fullos motion-os cockpitet csinálsz 1.5 - 2 millióért...

(#24424) shteer válasza Danecay (#24419) üzenetére


shteer
titán

Már megint az igazi autó LOL

..szerintem jónak tűnik

(#24425) -Solt- válasza rfjanika (#24417) üzenetére


-Solt-
veterán

Mi volt a gond?

www.smart-bus.hu

(#24426) likeaRAINBOW válasza Danecay (#24419) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

és egy igazi, működő autóval tudok menni Spa-ban, Bathurst-on, vagy akár Road America-n? :DD
Ne hasonlítsuk már az almát a borsóhoz :DDD

@tobias: Milyen a T300 Alcantara eddig? Ha jól emlékszem a DFGT-ről mentél, így a g2x tapasztalataid nincsneke gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#24427) DummyBoy válasza likeaRAINBOW (#24426) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Én azért továbbmennék az igazi autós példával... Egy párszázezres autóval nemhogy versenypályázni, autópályázni is necces... Akik felhozzák ezt a példát, azoknak nagy valószínűséggel nincs és sosem volt saját kocsijuk... Mi haverokkal vettünk anno kb. 200-ért egy használt 323-as Mazdát munkába járni meg kirándulni, na most az minden volt csak nem versenyautó :) Megtette a kötelességét, de ennyi... Mi most a középkategória kormányok terén? TM PC racer? Fanatec CSL? Na ezek kerülnek annyiba mint az öreg Mazda (Átiratással meg biztosítással, szervízzel, gumikkal, benzinnel nem számolok, mert minek az...) Ha ezeket is számba veszem, nemtudom mi jönne ki belőle... Akkor már egyszerűbb körbefutni a Hungaroringet... Normális bringát se nagyon kapni 100 k alatt... Ezért szeretem a pH! Topikokat, itt nincs lehetetlen xD

Life is shor...

(#24428) rfjanika válasza -Solt- (#24425) üzenetére


rfjanika
tag

Első alkalommal egy játék közben felcserelte a gázt talán akuplunggal. Azutan elment a visszahato ero. Es mikor ujra kalibralast csinaltam mar csak megallas nelkul oriasi erovel tekergette az egyik iranyba megallas nelkul.
Most csak az egyik valtoful nem kattan valtasnal es az egyik iranyba mikor kalibral sokkal erosebbet koppan szoval inkabb most vissza is kuldtem mielott kijon jobban a baja meg igy nem lehet azert rendszertelen hasznalatra fogni ilyen rovid ido alatt.
A bosszanto csak az hogy 5 honap leforgasa alatt 2 honapot szervizben a kormany.
Ami jo viszont hogy nem javitas van tobbnyire hanem csere igy remelem most is ujat kapok vissza majd.
G29 utan sokkal de sokkal jobb a kormany de vhol ez idegesito hogy ilyen gondok vannak.
Kicsit kacsingattam fanatec kormanyok fele de mivel itthon nem forgalmazzak igy sajnos marad ez es a garancia.

(#24429) -Solt- válasza rfjanika (#24428) üzenetére


-Solt-
veterán

Én is most agyalok a cserén (G25), de ahányszor rászánom magam, hogy na most, mindig jön valami hasonló TM sztori, ami elveszi a kedvem! :) A Fanatec CSL nem ad annyival nagyobb élményt amennyivel drágább, bár a pedál szett biztos jobb, viszont az ár mellett visszatart engem is az, hogy nincs magyar képviselet, nem kapni itthon.

www.smart-bus.hu

(#24430) Fehercsoki válasza -Solt- (#24429) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Akkor is megéri lecserélni, sokkal jobb az FFB, illetve már van hivatalos magyar szerviz, szóval nem külföldre küldik javítani, nem kell hónapokat várni rá.

(#24431) -Solt- válasza Fehercsoki (#24430) üzenetére


-Solt-
veterán

Hónapokat engem biztos nem váratnának, de azért köszi az infót.

www.smart-bus.hu

(#24432) DummyBoy válasza -Solt- (#24429) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Én megvárom vele a Black Friday-t... Azon gondolkodtam, hogy csinálok egy Logitech - Fanatec pedál / váltó átalakítót, és akkor szépen egyesével lehetne cserélni, de pedál nélkül meg nem lenne egyszerű eladni a Logitech - et... Mindegy végülis, időm van mint a tenger xD

Life is shor...

(#24433) -Solt- válasza DummyBoy (#24432) üzenetére


-Solt-
veterán

Na erről nem is beszélve... tökön bökném magam, ha BF alkalmával kapna valami komoly leárazást. :) A legvalószínűbb forgatókönyv most az, hogy T300, azzal elvagyok a BF-ig, aztán meglátom hogyan tovább... :)

www.smart-bus.hu

(#24434) drsanya válasza Fehercsoki (#24430) üzenetére


drsanya
aktív tag

Mióta van a fanának magyak képviselete? Félreértés ne essék, örülök neki, csak kár, hogy nem reklámozták.
Erről bővebb infót légyszi. :R

Egyébként nekem volt gondom a GT3 RS V2-vel, 3 hónappal a vásárlás után. Kis videózás és levelezés után összesen 8 (!!!) nap elteltével a kezemben volt ismét a javított, és azóta is hibátlanul működő kormányom, úgyhogy szerintem sokkal jobb az ügyintézés, mint itthon bárhol és bármivel. Emiatt biztosan nem aggódnék a helyedben.

I am iRacer

(#24435) -Solt- válasza drsanya (#24434) üzenetére


-Solt-
veterán

A TM-re gondolt szerintem.

www.smart-bus.hu

(#24436) Fehercsoki válasza drsanya (#24434) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Valóban a TM-re írtam ezt.

(#24437) Danecay válasza likeaRAINBOW (#24426) üzenetére


Danecay
őstag

A példád a visszájára fordítva nagyjából az a hasonlatot indokolja, hogy minden hülye gyerek eltekergeti a kormányt a virtuális világban de élőben az első fára feltekeredne, vagy elindulni sem tudna. Nos ez a példa is kb. annyira életszerű mint amilyet Te felhoztál.

(#24438) likeaRAINBOW válasza Danecay (#24437) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

látom nem jött át a mondandóm lényege :U

(#24439) shteer válasza Danecay (#24437) üzenetére


shteer
titán

Eltévedtél, az autós topik arrébb van. Viszlát

..szerintem jónak tűnik

(#24440) Joshi válasza Danecay (#24437) üzenetére


Joshi
titán

A játék az soha nem a valóságról szólt, arra ott a való élet. Aki igazi autót akar vezetni és érezni a benzingőzt, égett gumiszagot, G erőket az nem játszik, hanem beleül egy igazi autóba és csapatja. Vannak erre olcsóbb alternatívák mint amatőr rally vagy amatőr pályaautózás.
A szimulátorozás az egy teljesen más kategória, itt a lehető legjobb beviteli eszközökkel kell átélni/átérezni a helyzetet. Itt ugyan úgy meg vannak az olcsó és a drága eszközök ahogy a valós versenyautóknál is. Michelisz se a Honda WTCC-vel kezdett, hanem egy Suzuki Swift-el (asszem ;] ). Hogy értsd, a Honda WTCC egy Fanatec vagy Thrustmaster T300, a Swift pedig egy olcsó mondjuk Logitech Momo Racing.

(#24441) Gigi01 válasza -Solt- (#24433) üzenetére


Gigi01
őstag

Nem tudom,szerintem inkább csak a Logitech-et szokták akkor is leárazni.Most megint agyalok én is egy T300 Alcantara-n,de gyártótól.Elvileg annyi,mint innen,viszont a váltó onnan olcsóbb.
Persze vennék használtan is,ha nem aranyáron adnák.Mindegy,jobb is így.
Ja,mert ugye vettem a T500-at,de külföld,stb.,összejött,így eladtam,bukó nélkül.
A pedál számomra csalódás volt,a kormány,leírhatatlan(jó).Bivalyerős,de én a G27-et is gyengébb ffb-vel használtam.Rally-ban,ETS2-ben,(ezeket használom többet)valahogy több érzést átadott,nem zörgött,olyan smoot,jó érzés,a közepén egyből reagál,tehát fasza.Ahogy elforgatod,nincs az,sőt ahogy megfogod,nem tudom így leírni,de jobb.Persze az is jó!

(#24440) Joshi : hát én nem is tudom mivel kezdtem,ja Genius-sal,ha rákerestek a nevemre,első hozzászólásom azzal kapcsolatos,asszem,aztán momo,dfgt,g27,g27,t500. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24442) -Solt- válasza Gigi01 (#24441) üzenetére


-Solt-
veterán

Tavaly cirka féláron vettem a Fanatec kéziféket így: [link]

Pár éve volt egy olyan akciójuk, hogy a BMW kormány + valamelyik F1 kormányuk együtt volt annyi, mint egyébként csak a BMW-s cucc, szóval elég jó akciók szoktak lenni.

T300 Alcantara, aztán möglássuk mi lesz BF-n! :) Én is a TM-től akartam rendelni, de Magyarországra nem lehet... :(

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#24443) Gigi01 válasza -Solt- (#24442) üzenetére


Gigi01
őstag

Erre emlékszem,de még nem álltam úgy anyagilag,most hála isten jobb munkahely,több pénz,tehát jöhet. :DDD De TM-re nem emlékszem. ;)
De addig meg is veszed?G25-öm még nem volt,csak videón láttam,27 után nem volt kedvem hozzá.
Ja,én is azt kerestem,akkor fasza.Ez mennyire megbízható hely lehet?

[ Szerkesztve ]

(#24444) -Solt- válasza Gigi01 (#24443) üzenetére


-Solt-
veterán

Most úgy gondolom, hogy igen... megveszem a T300-t (ha megint lesz a szokásos helyeimen). Tesztelem, hogy milyen aztán annak függvényében, hogy miféle BF akció lesz a Fanatecnél, meglátom merre tovább.

T300-ról CSL-re nem sok értelme van váltani a V2 meg "csak" 900 fokos, szóval a bázist csak akkor cserélném, ha nagyon nem tetszik a T300, de a G25 után szerintem elleszek vele. Behúzok egy CSL Elite pedált (ha lesz akció ha nem), aztán ezzel a párossal kihúzom addig amíg összejön a pénzem egy direct drive cuccra! :)

Nem ismerem azt a helyet, de mivel nincs raktáron, ilyenkor szokott az lenni, hogy megrendeled, eltelik pár hét mire lesz, aztán közlik, hogy nem annyi, hanem ennyi... :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#24445) Gigi01 válasza -Solt- (#24444) üzenetére


Gigi01
őstag

Fanatec CSR elite, láttam eladó szettet,nekem a kormány nem tetszik,nem tudom milyen amúgy.
Te a G25 pedálját megmókolhatnád? nem,az is jó.
Vagy nekem adod jó áron! :DDD A T500-é szar a 27 után. :DDD
Most készítik elő a visszaküldöttet lehet.Na én ezért nem akartam innen vásárolni.

Mennyit érhet egy ilyen pedál használtan?

[ Szerkesztve ]

(#24446) -Solt- válasza Gigi01 (#24445) üzenetére


-Solt-
veterán

Ne keverd, én CSL-re gondolok! :) [link]
A G25-t eladom majd, ha a T300 rendesen működik... pedál nélkül kétlem, hogy megvennék! :)

www.smart-bus.hu

(#24447) Gigi01 válasza -Solt- (#24446) üzenetére


Gigi01
őstag

És tényleg bocs,aha,az igen, jól is néz ki.Én agyaltam azon,hogy vegyek egy akár G920-at,de nekem csak a pedál kéne belőle,de kormányt ki venné meg?.

[ Szerkesztve ]

(#24448) Danecay válasza shteer (#24439) üzenetére


Danecay
őstag

Úgy látom nagyjából senkinek nem sikerült értelmeznie amit először írtam és ebből adódott a félreértés. Jómagam lassan 15 éve rendelkezem kormánnyal a PC-mhez. Én csak azt írtam a 24418-as hozzászólásban, az előttem szólót megerősítve, hogy bizony erősen túl vannak árazva ezek a játékkormányok, némelyik árából már valódi autót lehetne venni . De autó helyett írhattam volna motorkerékpárt vagy bármilyen többszázezerforintos használati tárgyat, de mégis csak az autó áll a legközelebb a témához szerintem. Tessenek elolvasni még egyszer figyelmesen amit írtam. A virtuális kontra valódi autózás párhuzamot marhára nem én kezdtem el, persze aztán hülyeségre én is hülyeséget válaszoltam. Ennyit a viszlátozásról!

[ Szerkesztve ]

(#24449) Chrys_ válasza Danecay (#24448) üzenetére


Chrys_
addikt

Amelyiknek az árából "autót" veszel, abból jóval kisebb az eladott darabszám, mint a járműből, ergo többe kerül egységenként. Hagyjátok már ezt a szar összehasonlítást, mert úgy hülyeség, ahogy van.
Ha meg ennyiért autót veszel, az olyan is. Egy fostalicska, amibe még utólag öntheted is a pénzt. Vagy pedig egy jobb állapotban lévő kisautó, amivel a versenyzést el is felejtheted, mert nincs értelme.

(#24450) DummyBoy válasza Danecay (#24448) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Valójában neked nem sikerül észrevenni a dolgot.

Túl vannak árazva a kormányok? Lehet ... De ha egy valódi autó árához hasonlítod őket, akkor egyértelmű a párhuzam, nem?

Ha nem akartál volna párhuzamot vonni, akkor írhattad volna azt, hogy mondjuk akér jobb előltöltős mosógépet is lehetne venni ...

Az autó azért rossz példa, mert általában a flémkeltés egyes számú példája a topikban ... Főleg mivel kb. 60 ezer forinttól lehet műszakis 15+ éves, "autókat" venni, bár ha elkezded a velük járó dolgokat, akkor ez az
összeg elszáll.

Ráadáusul aki ebben a topikban olvasgat, az valószínűleg valamilyen autósport szimulációhoz keres kormányt. Erre alkalmas autót egyszerűen NEM tudsz venni ennyi pénzből ... és igen, a "veretős Lada" nem ekvivalens a rally autókkal.

Az 5+ milliós szim cockpiteknek is van értelme, hiszen nem a soktíz milliós kocsikat törik össze (És a sofőr sem hal meg mellesleg ha nagy hülyeséget csinál ...)

Tehát az állításod elméletileg igaz is lehetne, gyakorlatilag viszont nem az. Amikor azt írod, hogy az autó áll a legközelebb a témához, akkor te magad vonod a párhuzamot.

Egy másik észrevétel : Azt állítod, hogy nem akartál párhuzamot vonni, hanem csak azt akartad mondani, hogy túlárazottak a kormányok, mert egy több száz ezer forintos használati tárgy árából akár egy másik több száz ezer forintos használati tárgyat is lehet venni... Valóban. Ez tény. Viszont remélem érzed milyen hülyén hangzik ...

Elkezdhetnénk összehasonlítgatni más dolgokkat is és akkor megváltozna a helyzet:

Középkategóriás görkorim többe került mint a G920... Egy jobb bicikli árából komplett Fanatec szettet tudsz venni, cockpitostól, mindenestől ... Vagy van itthon headsetem, aminek az árából akár T300-as szett is kijönne, és még sorolhatnám ... Asszem a hűtőnk is drágább.

Ha azt mondtad volna, hogy szerinted túlárazottak ezek a termékek és pont, nem lett volna gond. De bedobtál egy bődületesen rossz hasonlatot, és most próbálod elmagyarázni, hogy mindenki más a hülye ...

Felesleges erőlködni, el kellene engedni ezt a szálat :)

Life is shor...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.