Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) osztraksajt válasza #52560384 (#24040) üzenetére


osztraksajt
őstag

Sima piskótacstlakozós 220-as kábele van a tápnak, cserélhető minden további nélkül.

(#24052) #52560384 válasza Amantius (#24041) üzenetére


#52560384
törölt tag

@Amantius, osztraksajt: Köszönöm szépen a válaszokat.

Gondolom nem nagyon tudnám beszerezni most sehonnan ennél olcsóbban.

(#24053) milapsy


milapsy
aktív tag

sziasztok minap vásároltam egy t500rs kormányt, előtte g25/g27 kormányaim voltak, szóval nem volt még szíj hajtású kormányom és nem tudom, hogy ez normális-e vagy hiba? mikor tekerem finoman körbe a kormányt lassan, olyan darabosan mozog akadozva, mintha folyton egy kicsit megszorulna. ez így normális vagy küldjem vissza?

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#24054) -Solt- válasza arty (#24039) üzenetére


-Solt-
veterán

Jaj, ilyenekből mennyit lehetne belinkelni bármelyik márkától? :) Laca az AC topikban hányszor írta, hogy meghülyül a Fanatec pedálja? Itt hányszor hivatkoznak a TM 30+ %-s hibaarányára? :)

Dummy XBOX-n akarja használni, ha jól értettem, nem PC-n...

(#24042) tobias88888: Persze, jobb élmény egy T300 mint a G széria, ezt nem is vitatom, én is a T300 Alcantarát nézegetem magamnak a G25 helyett, de itt most egy alkalmi felhasználóról van szó, neki tökéletesen megfelelne egy G920, főleg ha egy akció keretei közt jut hozzá. :)

(#24050) This_is_Ice: Értem én, hogy egy komolyabb TM vagy Fanatec cucc minőségibb alkatrészekből áll, csak amíg valami ami elvileg nem olyan minőségi, 10 évig működik úgy, hogy ebben benne van pár év RBR is, addig tőlem papírból is lehet a belseje! :)

www.smart-bus.hu

(#24055) kozmy válasza milapsy (#24053) üzenetére


kozmy
őstag

Igen normális jelenség a darabos érzet, ez a keresztbordás szíj miatt van.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24056) milapsy válasza kozmy (#24055) üzenetére


milapsy
aktív tag

okés köszönöm :R

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#24057) shteer


shteer
titán

Michelisz Norbi "szimulátora"

Michelisz Norbert
3 perce ·

Büszkén mutatom be Nektek az első saját szimulátoromat! :)

Talán sokan tudjátok, hogy számomra az autóversenyzés a virtuális versenypályákon kezdődött. Az itt szerzett tudásomat ötvöztem az elmúlt évtized valós versenyautók volánja mögött szerzett tapasztalataival, a legendás Spa-Francorchamps-i versenypályán belül létrehozott műhelyünkben.

Közös célunk a Simtagnél, hogy olyan, otthon is használható eszközöket hozzunk létre, melyek felhasználóiknak a versenyzés autentikus élményét teljes mértékben átadják.

Simtag - WE MAKE YOU FASTER!

További információk:
www.simtag.eu weboldalon
vagy az info@simtag.eu email címen.

..szerintem jónak tűnik

(#24058) zilazil válasza shteer (#24057) üzenetére


zilazil
senior tag

Most kicsit irigykedek.

(#24059) Joshi válasza shteer (#24057) üzenetére


Joshi
titán

"Közös célunk a Simtagnél, hogy olyan, otthon is használható eszközöket hozzunk létre, melyek felhasználóiknak a versenyzés autentikus élményét teljes mértékben átadják."
Csak ahhoz el kell cserélni a lakást kisebbre, hogy meg tudd venni. :DD ;] Úgy meg nem lesz helyed ahova tedd. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24060) Uzi74 válasza shteer (#24057) üzenetére


Uzi74
senior tag

Az ott potméterek sora hátul alul? Ha igen mire vannak?

(#24061) shteer válasza Uzi74 (#24060) üzenetére


shteer
titán

a sokcsatornás hang előerősítője és végfoka ha jól gondolom

durva :K van itt minden, direct-drive, rezgető-sub, olajos fékek, szénszál..
de furcsállom, hogy álló pedálokat használnak

Joshi: hát nem kell azon aggódnom hogyan viszem fel az emeletre :D

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24062) Joshi válasza shteer (#24061) üzenetére


Joshi
titán

Az biztos hogy nem a proli ember játékszere lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24063) Amantius válasza Joshi (#24059) üzenetére


Amantius
senior tag

Ja, lemaradt, hogy közép európától nyugatra.
Egyébként tippem sincs, mibe kerül egy ilyen cuccos, de szerintem akinek ez készül, annak már valódi autóra is telik. Nem halandó ember pénztárcájának való ez. Érdekességnek jó, álmodozni lehet. Majd visszatérek a valóságba, leülök a g27-esem elé és végül jól érzem magam így is. :)

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24064) shteer válasza Amantius (#24063) üzenetére


shteer
titán

Nekem is van valódi autóm, mégse nekem készült ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24065) Joshi válasza shteer (#24064) üzenetére


Joshi
titán

Már mint az autó? ;]Ha újonnan vetted akkor bizony neked készült, mert már nincs raktárra gyártás. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24066) Dzsidzsi32 válasza shteer (#24057) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

És miért nem mozog? Nekem mozgó van. Fixbe már bele sem ülnék. És ezt nem a nagyképűség mondja belőlem. Két évem ment rá mire elkészült. Minden percét imádom amit benne tudok tölteni. Kit érdekel a hangrendszer amikor a család miatt úgyis fülest használsz :D

(#24067) shteer válasza Dzsidzsi32 (#24066) üzenetére


shteer
titán

Majd a v2 :)

..szerintem jónak tűnik

(#24068) Dzsidzsi32 válasza Dzsidzsi32 (#24066) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

Átnéztem az oldalon a galériát. Hát csiszolgathatnák még ezt a kokpittyet. Jól megnyújtották annak a Mige motornak a tengelyét. Vicc hogy kilóméterekről megy a kormányhoz a spirál kábel. Nekem is usb-s a kormányom. De nem a világvégén van a csatlakozás ! Vannak bluetooth megoldások is hogy ne legyen összekötő kábel. Igaz én nem szeretem , mert tuti elfelejteném a kormányt feltölteni és egy endurance közben lemerülne akkor orditanék mint állat :) Ugyan ez az osw motorom van nekem is. Éppen azon dolgozok, vagyis dolgoznék ha lenne időm , hogy a fana kormányaim a gyári csatlakozón keresztűl kommunikáljanak . Buttkicker-t szereltek fel. Tök jó cucc nekem is van. Azzal a hangrendszerrel jól meg is lehet hajtani. Hangrendszer : szerintem felesleges az ilyen komoly hangrendszer. Ha már forgalmazáson törik a fejüket, akkor már csinálhattak volna egy egyedi vázat is. Kis túlzással csak egy gérvágó kell ennek a profilnak a vágásához. Tudom most azt hiszitek hogy csak fikázom. Én inkább azt mondanám, Én benéztem a dolgok mögé. Amúgy jól néz ki. Csak speciel nekem nem kéne. Az enyém nem ennyire dizájnos az biztos. De nem is eladásra építettem :) Tök jó , hogy raktak rá billentyűzet tartót is. Viszont miért nincs egy button box ?! Egy normális szimulátorban erre szükség van. Ha már úgyis mindent külsősöktől szereznek be ( hozzáteszem ezzel nincs is semmi gond, mert saját terméket kifejleszteni borzasztóan költség és időigényes) akkor miért nem raknak fel egy DSD boxot? Szerintem Ti is utáltok a billentyűzeten babrálni vezetés közben. Na mindegy . Hirtelen csak ennyi ami eszembe jutott. Az enyém így néz ki. Itt még nem az osw volt felszerelve.

(#24069) tobias88888 válasza Dzsidzsi32 (#24068) üzenetére


tobias88888
őstag

Én vagy 2 hónapja próbálok ülést szerezni, már csak az hiányzik :W

A hangrendszert én sem értem. Szimulátorozás közben úgy is a legtöbben TS-t használnak, teljesen felesleges ezzel még drágítani a cuccost

(#24070) tobias88888


tobias88888
őstag

Amúgy ha megfelelő van rögzítve a hosszabbítás, akkor egy direct drive-os rendszeren szerintem nem oszt szoroz, de az biztos, hogy nem láttam még hasonló megoldást

(#24071) Dzsidzsi32 válasza tobias88888 (#24070) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

Ha ülés kell akkor Bpracing. Mogyoródon vannak. Sok van nekik kiállítva. Ülj be mindegyikbe. Nekem ez a Bimarco volt a legkényelmesebb. De vettem bele plusz szivacsot az aljába mert irdatlanul törte a valagamat :D Korrekt az a hosszabbítás,de viszont erőkar keletkezik. Ezeket a motorokat nem ilyen tengelyre merőleges terhelésre tervezték. De majd az idő eldönti. Mindenesetre egy felfüggesztés közép tájon nem ártana neki.

(#24072) shteer válasza Joshi (#24062) üzenetére


shteer
titán

leproliztááááhe? :DDD

hvg pr cikk

Az árcédulán kiviteltől függően mintegy 5-6,2 millió forintos összeg olvasható. Ez nem kevés pénz, de egy profi pilótának a holt időkben még így is sokkal olcsóbb ily módon edzenie, mint egy iszonyatos fenntartási költségű valódi versenyautóval.

..szerintem jónak tűnik

(#24073) shteer válasza Dzsidzsi32 (#24071) üzenetére


shteer
titán

hogy keletkezik erőkar a hosszabbítással? lehet én gondolom rosszul de itt a tengely tömege adhat plusz mozgatandó súlyt, erőkart a kormány mérete ad, nem?

..szerintem jónak tűnik

(#24074) Dzsidzsi32 válasza shteer (#24073) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

Azért ne felejtsük el a usereket se. Van aki húzza , van aki tolja , feszíti jobbra balra le fel. Ki be szálláskor belekapaszkodnak stb.

(#24075) arty válasza -Solt- (#24054) üzenetére


arty
veterán

de nem a bármelyik márka a lényeg, hanem hogy a 920 konkrétan senkinek nem ment a pécén anno - miközben ELVILEG "ugyanaz", mint a g27/g29... (gyakorlatilag ezekszerint mégse ugyanaz és hogy ma mi a helyzet a driverrel, azt kb nem tudhatod - lévén senkinek nincs ilyen kormánya (itt) :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24076) Arni9010 válasza arty (#24075) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Pedig pont a 920-at néztem, hogy olyat szeretnék PC-hez :D
Még jó hogy követem a topikot :DDD

(#24077) DummyBoy válasza -Solt- (#24054) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Jaja, PC-ben nem gondolkodom, akkor Hotas lenne a cél xD

Xbox Only, max a laptopomon elbohóckodom valamivel ha úgy adódik ...

Mellesleg ha nem vesszük a Logitech embargót, akkor sem vettem volna.

Itthon kb. 30 ezer az árkülönbség újonnan a TM TX Leather edition és a Logitech G920 között. HA ennyiért benne lett volna a váltó, akkor lehetett volna Logitech, de így az van, hogy bár a TM drágább de újabb technológia, moduláris, és SW-es szempontból csak megbízhatób lehet mint a Logitech.

Mivel hosszabb távon gondolkodom, így az árkülönbség csak annyit jelent hogy többet kell spórolnom...

Most a TM pletykák és a magas hibaarány miatt méginkább van időm ...

Hogy kihasználnám-e ezeket? Pfhhhh ... dehogy, egy Momóval ellenék életem végéig úgy, hogy sosem használnám ki a benne rejlő lehetőségeket ... De ez már más kérdés :)

@arty: Anno mikor a Xbox One-t bejelentették bődületes botrány volt a 360/One kormány inkompatbilitás miatt, amit az MS azzal magyarázott, hogy a One speciális FFB vezérlést kapott, amivel a régi kormányok nem kompatibilisek. (Háááát ... nem hiszem, hogy Firmware oldalon ez nem lett volna megoldható komolyabb kormányok esetében ...de hát pénz ...)

Előfordulhat hogy emiatt volt gáz, egyszerűen nem sikerült a Logitechnek megoldani. (Az egyik legrégebbi PC periféria gyártó, kiváncsi vagyok megoldották-e már, hogy a Windows gombos makrókat is fel lehessen programozni ...)

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#24078) -Solt- válasza DummyBoy (#24077) üzenetére


-Solt-
veterán

Voltak akciók a télen, konkrétan ilyen 60K környékén mentek a Logi kormányok, de én nem akarlak rábeszélni... én konzolt sem vennél, nemhogy konzolhoz Fanatec vagy TM kormányt! :)

www.smart-bus.hu

(#24079) DummyBoy válasza -Solt- (#24078) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Elég volt a PC-s sz@rakodás ...

HW-esen lehet hogy gyengébbek, mint egy jobb PC, de olyan szinten ménjntenenszfrí és problémamentes, hogy az hihetetlen ... Ráadásul szerencsére repszimek sincsennek, így spórolok egy valag pénzt xD

Szimulátoros szempontból ez nem téma, de minden más szempontból pedig olyan területen van behozhatatlan előnyük a konzoloknak, amiről PC-s játékosok csak álmodni mernek: Nincsennek csíterek xD

De ez már nagyon OFF.

Ha megint PC-t vennék, akkor indulna a mókuskerék, Hotas, műszerek, VR, stb... asszony tuti megölne xD

Life is shor...

(#24080) -Solt- válasza DummyBoy (#24079) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, ez már nagyon off, de a Fifa kivételével egyszerűen nincs program ami engem érdekelne konzolon. Azért egyszer remélem majd visszatérsz... ;)

www.smart-bus.hu

(#24081) tobias88888 válasza Dzsidzsi32 (#24071) üzenetére


tobias88888
őstag

Hát, én sima használt kocsi üléseket nézegettem, azok kényelmesebbek sokkal. Egy kis tisztítás és jó is. Szerintem felesleges ilyen versenyülés 50 ezerért amibe alig férek bele ;)

[ Szerkesztve ]

(#24082) shteer válasza Arni9010 (#24076) üzenetére


shteer
titán

vehetsz G920-at nyugodtan PC-re is

..szerintem jónak tűnik

(#24083) This_is_Ice válasza DummyBoy (#24079) üzenetére


This_is_Ice
tag

Modok nélkül számomra nem léteznek játékok, szóval kaparhat nálam a konzol még sokáig a pénzéért. Gyári Fallout, GTA, vagy Skyrim? PFFFF. A PC-exkluzív dolgokról ne is beszéljünk, mert olyanok vannak, amiktől egy konzol kigyulladna. Ennyit a behozhatatlan előnyről. Ja meg szóljatok, ha nem akad rajt a gta. Az tény, hogy repszimekkel legalább nem kell foglalkozni :D

(#24084) DummyBoy válasza This_is_Ice (#24083) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Jézus, magadra ne vedd, nem akarok idióta konzol vs. pécé vitát, főleg nem egy szimulátoros topikban!!!

kb. 20 évet lehúztam PC-n, és a legszebb idők a szimulátoros évek voltak. És főleg a társaság miatt. Hiányzik is, csak a gondok nem :)

De amiket felsoroltál azok főleg Single player játékok. Én is szerettem moddolgatni anno, de annyira nem hiányzik. Én főleg coop és multi játékokat játszom a barátaimmal (Mivel ők konzoloznak, ez is egy ok volt a váltásra ...)

Multis játékoknál jön elő ez igazán ... De ott nagyon. Ott ez behozhatatlan, hidd el. Hiába a 12k, a 144Hz-es képfissítés, ha 5 dollárért Pistike fél másodperc alatt tönkreteszi a játékodat. Amennyiben sokat multizol ez hagyon komoly fegyverténnyé tud válni!

De hogy kicsit ontopik is legyek G920 témában... Beleültetődött a bogár a fülembe ... Kapásból találtam 170 font körül ... Annyiért viszont tényleg meggondolandó ajánlat ... Most nézegetem a rivjúkat ... Csak ne Logitech lenne ... Ráadásul így hogy G9-el kezdődik, törnek elő az emlékek xD

Life is shor...

(#24085) Dzsidzsi32 válasza tobias88888 (#24081) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

Ha már csak 50 lenne :D :D Egyébként van náluk tök olcsó is. Nekem a motion miatt kellett. Vékonynak kellett lennie a háttámlának. Meg persze az övek miatt. De egyébként egy fixhez tökéletes egy kényelmes autó ülés. És semmiféle képen ne vegyél bőrt !!! A régim az volt. Soha többet szimulátorba bőr ülést. Személyautóba tökéletes :)

(#24086) Arni9010 válasza shteer (#24082) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Ezek szerint már rendben van a driver? :R

(#24087) Dzsidzsi32 válasza shteer (#24072) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

Ez elég erősen van árazva. Tuti nem adnék ennyit érte. Ennyiből olyat építek , hogy csuhaj :D

(#24088) shteer válasza Arni9010 (#24086) üzenetére


shteer
titán

Igen

..szerintem jónak tűnik

(#24089) arty válasza shteer (#24082) üzenetére


arty
veterán

de ha pc a cél: miért ne g29-et a g920 helyett?
több gomb + ledek!

mi szól a 920 mellett?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24090) shteer válasza arty (#24089) üzenetére


shteer
titán

az xone kompatibilitás. ha meg kifejezetten azt akar venni, veheti. nem volt téma, hogy G29 vagy G920

..szerintem jónak tűnik

(#24091) This_is_Ice válasza DummyBoy (#24084) üzenetére


This_is_Ice
tag

Jaj dehogy, a világért sem venném magamra, és teljes mértékben egyetértek a Vérpistikés sztorival! Ahogy mondod is, single player-hez nagyon jó ez a sok lehetőség, modok, custom cuccok miegymás, a multi engem is ki tud készíteni :D

G920 ON: megértem az előítéletet, de azt azért tartsd szem előtt, hogy ennyi pénzért ez best buy, jobbat duplájáért találsz csak, és azért az hatalmas különbség.

(#24092) tobias88888


tobias88888
őstag

Eddig nagyon jól elvoltam a DFGT-vel, de őszintén szóval kezd egy kicsit zavarni:
- Váltó gombokkal nem volt problémám, meg lehet szokni, de a másfél órás futamok után egyre gyakrabban fájdul meg a kezem
- Vasárnap egy versenyen 2 kicsúszásom konkrétan az FFB lyuk miatt volt középen :(((
- A kormánykerék hátulján van pár lyuk a csavarok miatt és elég éles a szélük, az egyik már kikezdte a bal tenyerem. Le lehetne talán csiszolni, de lehet még rontana inkább a helyzeten

Pedig nagyon jó kis kormány ez, az FFB erejével sincs bajom, de azt hiszem eljött a váltás ideje :W

A kérdés csak az, hogy mekkorát akarok felfele lépni :U

[ Szerkesztve ]

(#24093) shteer válasza tobias88888 (#24092) üzenetére


shteer
titán

G27-esig léphetsz ;)

..szerintem jónak tűnik

(#24094) Amantius válasza tobias88888 (#24092) üzenetére


Amantius
senior tag

Én is DFGT-ről ugrottam G27-esre (igaz, 4 éve). Szerettem a DFGT-t, de nem gondoltam volna, hogy ennyivel jobban bejön majd a 27-es (pedálod meg már van). Ha most csak kb 60-70-et költenék, biztos Logit vennék megint, azon kívül, hogy más alternatívát ennyiért valszeg nem is kapnék. Ha nagyobb a keret, akkor már más a helyzet.
Most a pedált akarom cserélni, eddig Nixim modos volt, most beújítok egy Fanatecet, de a kormány marad. Szerintem amíg működik (encoder tárcsát ragasztottam) addig marad is, egyelőre nem érzem, hogy ne elégítené ki az igényeimet.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24095) tobias88888 válasza shteer (#24093) üzenetére


tobias88888
őstag

G27nél feljebb gondoltam. T300 vagy PC Racer (jelenleg nálunk 180ért még elég drága) lesz szerintem, mert nem fogok kifizetni 150 ezret egy darab Fanatec kormánykerékért :DDD

Jó persze van belőle olcsóbb is, de azért elég nagy árbeli különbség van közöttük egy GT3as és egy sima add-on wheel esetén. A T300 kijön 150 ezerből (F1es van GT3 helyett), Pc racernél már 225 ezer, a fanatec CSL elittel meg 280 ezer :W

Mondjuk az is igaz, hogy egy sima kormány mellett egy retro kellene csak őszintén szólva, de az csak a Fanatecnél van, ott is 150 ezer :Y

Pc Racernél kérdés, hogy mekkora a meghibásodási arány, erről még nincs infóm :)

[ Szerkesztve ]

(#24096) Amantius


Amantius
senior tag

Eh, agyalgattam, de végül rendeltem egy V3-at. Remélem kiszolgál egy darabig.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24097) shteer válasza tobias88888 (#24095) üzenetére


shteer
titán

én azért megfontolnám, ha hasonlóan tartós utódot akarsz

..szerintem jónak tűnik

(#24098) tobias88888 válasza shteer (#24097) üzenetére


tobias88888
őstag

Egyre inkább OSW párti vagyok (1 nap alatt videókat nézve), szóval lehet hogy a végén arra ruházok be. Persze most lesz Thrustmasterből és Fanatecből is DD-os változat valamikor, de nem hiszem hogy azok azt a minőséget fogják hozni mint egy 400 ezres osw

[ Szerkesztve ]

(#24099) ozoli78 válasza tobias88888 (#24098) üzenetére


ozoli78
tag

Írtam iracers forumba is , osw-ét vegyél ha meg van rá a keret minden más fölösleges.
Mondjuk ha van rá módod esetleg simhause-nál próbáld ki .
Ha pedált akarsz akkor pedig minimum V3 vagy az uj fanatec de ha arra sem sajnálod akkor HE :)

OSW SimuCUBE & Alcantara & Dtm style Rim & Heusinkveld pro pedal

(#24100) Kommy válasza ozoli78 (#24099) üzenetére


Kommy
veterán

OSW-t csak összevadászgatva lehet venni, vagy van ahonnan nagyjából minden alkatrészét meg lehet szerezni. A másik melyik vezérlővel ajánljátod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.