Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) RaGi91 válasza ForRedGlory (#24599) üzenetére


RaGi91
senior tag

Ugyanilyen az enyém is. Majdnem másfél éves. Én ezért nem küldeném vissza, ha minden más működik faszául. Engem nem zavar, mert nem is hallom sose.

Ha kifogtál egy egyébként hibátlan darabot, akkor én nem kockáztatnám meg ezzel azt, hogy legközelebb lehet egy gyári hibásat kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#24602) -Solt- válasza ForRedGlory (#24599) üzenetére


-Solt-
veterán

Mind ilyen, nem fogsz olyat találni amelyiknek ugyanúgy kattan, szól mindkét "füle". Szerintem csak emiatt ne küld vissza... vagy, ha igen, akkor nézz egy Fanatec-t.

www.smart-bus.hu

(#24603) v!ct0y válasza ForRedGlory (#24599) üzenetére


v!ct0y
veterán

Enyém is másként szól. Majd bekopik az :)

(#24604) Gigi01 válasza ForRedGlory (#24599) üzenetére


Gigi01
őstag

(#24605) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nemrég vettem használtan egy Logitech G27-et, amivel elégedett vagyok így elsőre. Viszonyítani sajnos nem tudom mihez.
Viszont extra-béna vagyok az eddig kipróbált játékokban kormánnyal (GRID, Dirt Showdown).
Létezik valami olyan játék, amiben van valami tutorial, ami vezetni tanít? :DDD

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24606) tobias88888 válasza Bici (#24605) üzenetére


tobias88888
őstag

Pont tegnap néztem a dirt 4et, abban úgy kezdődik a játék :D

(#24607) HAX


HAX
tag

Azon filozofálok, hogy építeni kéne egy három monitoros rendszert de nem tudom milyen alapanyagból érdemes. Most egy 24" Acer van de lehet jobban járnék ha lecserélném egy 27"-ra + hozzá még kettőre. :D
Van valakinek ezzel tapasztalata, hogy mekkora képernyőmérettel érdemes erre beruházni?

VR is jöhetne de annak brutális gépigénye van, egyelőre szeretnék a földön maradni költekezésben mert már sok pénzt elvertem fejben (cockpit, ülés, kormány, váltó, stb.)

Egyébként a tripla monitoros rendszer mennyire dobja meg a gépigényt? Gondolom a videókártyám lesz a szűk keresztmetszet R9 270 2GB.

(#24608) shteer válasza HAX (#24607) üzenetére


shteer
titán

Nekem 32" lett a befutó, már csak a konzol kell
GTX 1070 elég volt hozzá, de úton a 1080 - én már gyakorlatilag is verem bele a lóvét :B
Most épp csak 1 kijelzőn megy, 1050Ti-vel 100+ fps az AC

Szerintem a 270 kevés lesz hozzá

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24609) Bici válasza tobias88888 (#24606) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, közben elfelejtettem mondani, hogy olyan 2011-ig (max 2012-ig) kiadott játék lenne jó, vagy azokkal azonos rendszerigényű, mert egy 7870-es Radeon-on kellene futnia. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24610) DummyBoy válasza Bici (#24609) üzenetére


DummyBoy
senior tag

A Richard Burns Rallyban is van oktató rész ha jól emlékszem, de javítsatok ki ha tévedek.

Persze nem olyan mint a Dirt 4, de van...

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#24611) DummyBoy válasza Danecay (#24581) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Érdekes, ilyet még nem hallottam. Elvileg természetesen lehetséges, nem megkérdőjelezni akartalak, csak érdekelt a dolog.

Life is shor...

(#24612) Bici válasza DummyBoy (#24610) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, megnézem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24613) Joshi válasza Bici (#24609) üzenetére


Joshi
titán

Live for Speed, GTR2, GT Legends, WTCC 07 és végül az rFactor első része rengeteg móddal. Még biztosan van ami használható, így hirtelen ezek jutottak eszembe.

ui.: vannak demók is szóval próbáld ki őket.

[ Szerkesztve ]

(#24614) Bici válasza Joshi (#24613) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24615) Amantius válasza HAX (#24607) üzenetére


Amantius
senior tag

Nekem egy 29-es, 21:9-es monitor volt adott. Ahhoz vettem 2 db 23-ast. Ez 170 centiméternyi panoráma, 6400*1080-as felbontásban. Szerintem elég frankó.
Én is gondolkodtam, hogy 3 egyformát veszek, de ragaszkodtam a 21:9-hez a hétköznapokban. 3 db 21:9-es nem fér el nálam, így sokat nem kellett agyalni. 1070-nel használom, nagyobb kártyára már nem akartam áldozni, így is 7 kiló körül járok az idén, szerintem pár év karácsonyt letudtam idén tavasszal. Főleg iR-ben, de alkalmanként AC-ban is használom, szerintem tökéletesen elég, ha nem akarsz fix 144 fps-t, de szerintem (nem próbáltam) van olyan beállítás, ahol még ez sem lehetetlen. Egy hétig egy GTX 760-nal használtam, elég szépen helyt állt, ahhoz képest, hogy csak 2 giga RAM volt rajta.

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#24616) Attila88 válasza DummyBoy (#24574) üzenetére


Attila88
újonc

OK megnézem, vettem kontakt tisztítót, azzal átfújom, csak még az lenne a kérdésem, hogy a potikat, hogy lehet leszedni? Nem akarok nekiesni, mint süket az ajtónak nehogy többet ártsak mint használjak :D

(#24617) DummyBoy válasza Attila88 (#24616) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nos, azt nem tudom :)

Viszont amit linkeltem fentebb iFixIt-es oldalt, olyasmit kellene keresned.

Én pl. Lehet le sem szedném őket első körben, megnézném valahol meg lehet-e fújkálni tisztítóval aztán megmozgatnám, és lellenőrizném, működik-e vagy nem.

Ha nem sikerülne, lassan megjönnek az alkatrészeim a modomhoz, akkor úgyis szét akarom berhelni az enyémet, csak sosincs rá időm. Ha nem boldogulsz, akkor megnézem majd.

Life is shor...

(#24618) thebigK


thebigK
addikt

Szeretnek logi dfgt-t venni, normalis erte hasznaltan ez a 28-30ezres ar, amennyiert most tudnek itt ph-n, vagy varjak par napot/hetet, hatha valaki megunja es eladja 22-23 ezer korul?

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#24619) shteer válasza thebigK (#24618) üzenetére


shteer
titán

Nem sok esélyed van rá

..szerintem jónak tűnik

(#24620) chungee


chungee
addikt

Estét!

A gyerköc ezt a 2 kormányt nézte. Én nem értek hozzá. Melyik a jobb:F :R

Rally-s játékokra, forma 1-sekre és NFS-sekre használnánk

Logitech Formula Vibration Feedback Wheel

Logitech formula force ex

(#24621) Arni9010 válasza chungee (#24620) üzenetére


Arni9010
aktív tag

A kettő közül a Force EX a jobb (én is ilyenen kezdtem :DD ), a vibrálósnak nincs valós force feedback-je, csak rezeg :)

[ Szerkesztve ]

(#24622) drsanya


drsanya
aktív tag

Bemutatták a Thurstmaster legújabb kormányát és base egységét. Nem lett DD :(((

[link]

I am iRacer

(#24623) kozmy válasza drsanya (#24622) üzenetére


kozmy
őstag

Nem jó a link amit bedobtál :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24624) Gigi01


Gigi01
őstag

(#24625) kozmy válasza Gigi01 (#24624) üzenetére


kozmy
őstag

Nem rossz vétel ennyiért.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24626) drsanya válasza kozmy (#24623) üzenetére


drsanya
aktív tag

[link]

Na most jó! Elnézést... :DDD

I am iRacer

(#24627) shteer válasza Gigi01 (#24624) üzenetére


shteer
titán

Felbontott

Biztos visszavitték mert másképp kattan :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24628) ForRedGlory válasza shteer (#24627) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Anélkül, hogy mélyebben belemennék, kattanjon már egyformán egy 50.000 Ft-os kormány, mégha gyárilag is ilyen... nem hiszem hogy a vásárlót minősíti, ha neki nem tetszik így. (Nekem sem tetszik, lehet visszaküldöm és veszek jobbat helyette) :U

Más: Gran Turismo Sport 4K + PSVR + Thrustmaster T-GT E3 2017 Impressions

[ Szerkesztve ]

(#24629) Gigi01 válasza shteer (#24627) üzenetére


Gigi01
őstag

:DDD

(#24628) ForRedGlory :pl?

[ Szerkesztve ]

(#24630) likeaRAINBOW válasza kozmy (#24625) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Bontott termék, eléggé kétes vásárlásnak tűnik elsőre :F

(#24631) kozmy válasza likeaRAINBOW (#24630) üzenetére


kozmy
őstag

Akkor az már necces opció.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#24632) ForRedGlory válasza Gigi01 (#24629) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Lehet beadom a derekam es Fanatec, de az eleg draga, aludni kell meg ra parat. :)

(#24633) DummyBoy válasza ForRedGlory (#24632) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Én maradok a Logitech mellett.

(Egészen a Black Friday-ig, addig csak kitermelem a Fanatec CSL árát ... xD )

Life is shor...

(#24634) neilszab válasza ForRedGlory (#24632) üzenetére


neilszab
őstag

Ne gondold, hogy sokkal jobban jársz... :B

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#24635) koanla válasza neilszab (#24634) üzenetére


koanla
aktív tag

Szabi, akkor mi az ajánlott? DD gyakorlatilag elérhetetlen. Akinek van ennyi léje és családos, annál lesz jobb helye annak a pénznek. Ha engem kérdezel, ilyen megfontolásból a Fana is baromi drága, de elég vonzó például a 32 centis perecük. Thrustmaster meg... Ha akkora dobás a 28 utána a 30, akkor a 32 csak jobb, nem? És akkor még ott van az állítólagos hibaarány, ami miatt idehaza nem is nagyon rendeli meg senki, hanem marad az amazon. G29 meg, azt is beszéltük.
Szóval a legjobban akkor jár az ember, ha nem vesz semmit... :)
Viccet félretéve: jelen helyzetben mi az ajánlott? Jól értem, hogy tulajdonképpen semmi (már ha az ember nem akar a DD szintjéig nyújtózkodni)?

(#24636) arty válasza koanla (#24635) üzenetére


arty
veterán

ez így szerintem értelmezhetetlen kérdés :) erre exakt választ lehetetlen adni.

mi az ajánlott mennyiért? (g29/t300/fana/dd - tök más ársávokban versenyeznek!)
mi az ajánlott milyen célra? (végigjátszani a dirt4et, esportból élni, stb - de mi van, ha valaki a dirt4 alá is a legjobbat akarja?)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24637) koanla válasza arty (#24636) üzenetére


koanla
aktív tag

Látom, átérezted a dilemmát! :)
A legnagyobb baj a fntiek mellett, hogy 30k-tól többet nem szánnék rá. DD-ért odaadnám az 50-et is. :D

Egyéként szimulátorozni kéne és már a fana szet ára is nagyon fájna, a DD pedig szóba sem jöhet.
Tudom, hogy a rászánt léből az Alcantara szet értelmes, de az meg nem megbízható. És még annak az árát is sajnálnám egy fosos kormányra. Szóval így áll a dilemma.

(#24638) -Solt- válasza koanla (#24637) üzenetére


-Solt-
veterán

Így már szerintem semmilyen dilemma nincs... használt G25/27, vagy új G29/G920.

www.smart-bus.hu

(#24639) tobias88888 válasza koanla (#24635) üzenetére


tobias88888
őstag

DD (multkor kiszámoltam, ~ fél millió) alatt a T300 alcantara a legjobb vétel. Ha akarsz egy V2őt 32 centis pereccel az majdnem 300 ezer Ft, de közel sem ér annyival többet.

Elvileg a Fanatec jön majd egy DD-vel az év végén amit a V2 fölé pozícionálnak de a DD rendszerek alá szóval kb 250-300 ezer Ft lesz a bázis ha minden igaz. Aztán lehet hogy több és csak reklámfogás, hogy olcsóbb lesz

(#24640) koanla válasza -Solt- (#24638) üzenetére


koanla
aktív tag

Ne vegyétek rossz néven, nem fárasztani akartalak Titeket, de nem erről van szó.
Inkább kicsit arról, hogy mit értett Szabi azon, hogy nem járni jól egyikkel sem. Aztán hogy nekem mi lesz a megfejtés, az megint más kérdés.
És az "árakat" úgy gondoltam, hogy ennyit adnék szívesen bármi kormányért. Tudom én is, hogy ennyiért nem adnak semmit. Ha vásárlásra kerül a sor, jó eséllyel T300 lesz, mert az új Fana base a BMW pereccel 850 EUR. És akkor még pedál, kézifék, váltó, az már nagyon sok. Tulajdonképpen a 850 is az a base+perecért. Ehhez képest a kézifék kivételével a most meglévő, elnyűtt G27 többet ad látszólag azzal, hogy három pedál, H-váltó. Tudom, nem lehet összehasonlítani a kettőt. Csak ha egy olyan kiépítettséget keres az ember, akkor összehasonlíthatatlanul többe kerül egy minőségibb érzetű cucc. És akkor a megbízhatóság még mindig kérdés.
ja, és nem nagyon vennék G29-et, mert nem igazán előrelépés a G27-hez képest

(#24641) koanla válasza tobias88888 (#24639) üzenetére


koanla
aktív tag

Igen, kábé ide jutottam én is. De nagyon nyugtalanító, hogy a Thrustmaster ilyen hibaaránnyal dolgozik és a Fana sem túl megnyerő ilyen szempontból. Tényleg eléggé el van tévedve az ember, ha most szeretne új kormányt venni, ami a 8-10k-s kategória fölött van.

(#24642) -Solt- válasza koanla (#24640) üzenetére


-Solt-
veterán

Elfér a topikban szerintem, ez nem fárasztás! :N

Szabi arra gondolt, hogy a Fanatec minősége nem feltétlen jobb mint TM minősége. Van aki ezzel egyetért, van aki nem... Személyes tapasztalatom nincs Fanatec kormánnyal, ezért véleményt nem alkotnék, de azt már tudom, hogy a TM-nek vannak olyan megoldásai amik nekem nem tetszenek! Például a kormány rögzítése azzal a facsavarral valami elképesztően gagyi megoldás! Adnak egy 2-3 cm-s csavart, de ne csavard be tövig mert az már nem jó, de azért valamennyire mégis, mert különben nem fogja meg... becsavarod cirka félig, és ott lóg ki a többi része... mindezt úgy, hogy az első fordulattól birkózol vele!

Iszonyat kiábrándító... és akkor apróságnak ott van még, hogy a két váltófül érzésre és hangra (utóbbi még hagyján) másképpen kattan, a pedál felfogatásra csak felül egy sorban vannak csavarhelyek. Azt el tudom képzelni, hogy annyival nem jobb a Fanatec mint amennyivel drágább, de kétlem, hogy lennének ilyen bazári megoldásaik...

Ettől függetlenül összességében nagyon tetszik a T300 Alcantara, más világ a G25 után, viszont abban szinte biztos vagyok, hogy ez nem lesz meg 10 évig! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#24643) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Én is szemezgetek egy ideje a T300 Alcantara-val, de egyszerűen a sok szar miatt nem visz rá a lélek, túlságosan félek tőle, hogy kidobott pénz, mert gyorsan széthullik

Bestmarkt-ban van most Thrustmaster T300-RS GT 105-ért, 24 hó gyártói garanciával, elég jó áron van, jó lenne tudni, hogy ennek is megvannak-e még a betegségei, ez tavaly augusztusban hozta be a TM ha jól rémlik.

(#24644) RaGi91 válasza likeaRAINBOW (#24643) üzenetére


RaGi91
senior tag

Kivétel erősíti a szabályt. Az enyém 1.5éves, van benne már kb. 1000 óra és még megy:)
Mentségére szóljon, hogy a hibák 90% az első hónapban előjön.

[ Szerkesztve ]

(#24645) arty válasza -Solt- (#24642) üzenetére


arty
veterán

pontosan a bazári megoldások miatt tud olcsóbb lenni a TM - ha valakinek ez szúrja a szemét, akkor kénytelen fizetni a fanatecért ... és hiába látod te ezeket 1-1 dolláros bénaságnak, óriási darabszámoknál minden fillér számít :(

(#24643) Nekrofil - pont ugyan az az alap, szóval megbízhatóságban aligha lehet különbség :) (az persze lehet h a váltófüleknél más mikrokapcsolót használtak, de elbukod a 30 centis alcantara érzést ;) )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24646) -Solt- válasza arty (#24645) üzenetére


-Solt-
veterán

Na, azért annyira nem olcsó, hogy ilyen megoldások legyenek benne! Az nem pénz kérdése, hogy beleteszek a csomagba egy 3 centis csavart, majd odaírom, hogy ne csavard be tövig! Hát anyukádat... tegyél bele akkorát, amekkorával nem lehet kárt okozni! Mérje le, hogy mi az ideális, és olyan csavart csomagoljon hozzá ami oda illik! Abba már bele sem megyek, hogy milyen megoldás az, hogy egy facsavart gyömöszölünk bele a műanyagba, aminek aztán a fele kilóg onnan! A csavar helyek a pedálon sem pénz kérdése... Az egész tervezési átgondoltsága, megvalósítása, meg sem közelíti még a Logitech szintjét sem!

www.smart-bus.hu

(#24647) neilszab válasza koanla (#24640) üzenetére


neilszab
őstag

Arra akartam utalni, hogy a Fanával is vannak azért gondok: váltó, pedál, kormány, kézifék... mindnél bele lehet futni hibákba, egyik se bolond biztos, egyik se csúcsminőség.

Ha vki nem akar aggódni a problémák miatt, akkor még mindig a Logi a legmegbízhatóbb. De csak azért nem érdemes Fanatec-et venni, mert félsz, hogy tönkremegy a Thrustmaster. :))

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#24648) rfjanika


rfjanika
tag

En valtoful kattanas miatt kuldtem vissza a masodik alcantaram. Jovoheten erkezik a 3.darab. Ennyi penzert legyen mar minden tokeletes. Garancia van cserelik. Az a gond csak ilyenkor egy honapig nincs kormany. Most felajanlottak hogy visszakapom az arat de egyszeruen nincs mit venni helyette. G29em volt szerettem de az alcantara utan mar gagyi erzese van. Szoval sztem ar ertek aranyban sajnos a sok meghibasodas ellenere ez a leheto legjobb legelvezetesebb kormany. Most lattam itt fentebb vki linkelte lesz uj kormany a thrustmasternek. Na majd talan csere arra idovel ha jo lesz az ara.

(#24649) lbandi777 válasza rfjanika (#24648) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Igen jó lesz az új tm kormány ára,cirka 800 GBP.

(#24650) arty válasza -Solt- (#24646) üzenetére


arty
veterán

én azt a csavart nem is merem becsavarni, végülis anélkül is összeáll a rim a base-el ... (és amilyen ffbt én használok, szét se jön tőle). legalja.

minden pénz kérdése :) a béna terméket tervező mérnök olcsóbb, mint a jót tervező. két plusz furat és csavar is pénz, új modellekre rátervezni is pénz, stb.

logitechnél mások a "bajok" - g25 óta "ugyanazt" adják, a k+f-re kvázi semmit nem költöttek.
látod, ott is volt spórolás, csak máshol...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.