Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) arty válasza Solesz84 (#16550) üzenetére


arty
veterán

én néznék egy FW verziót (manual leírja hogy nézed meg), ha régebbi mint v 756 akkor frissíteném, kikapcsolnám a ventillátort, végül v2.00 driver: katt (csr downloadjánál nem látszik)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16552) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Logitech driving force pro mellé vennék egy másik kormányt. (nekem ez a kiindulási alap, a meglévő kormány)

Rájuk gondoltam :

Logitech G25 (50e környékén van egy használtan)

Logitech G27 (újonnan venném Media Marktbol)

Vagy esetleg ez, habár nem ismerem a márkát, de látom sokaknál itt kedvelt : Fanatec- FM. CSR Wheel, CSR Elite Pedal, CSR Shifter Sec. (80 e körül)

Melyiket ajánlanátok? Főleg F1 széria játékokkal, Grid széria, de mellette RaceRoom Racing exp.-el és Project cars-al és Assetto Corsa lenne használva.

Segitségeteket elore is koszonom. :R

[ Szerkesztve ]

Don't hate the player, hate the game ...

(#16553) Solesz84 válasza arty (#16551) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Nekem nem inkább ez kellene? [link] mert a kormány az ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#16554) szacsee válasza drmazsi (#16552) üzenetére


szacsee
nagyúr

Fanatec vs. logitech összehasonlításról nem tudok nyilatkozni, mert csak utóbbim van (G27).
Szerintem 60K-nál többet nem ér a G27, mivel a pedál elég "gagyi". Itt nem az összeszerelés minőségére gondolok, bár azt is meg tudták volna jobban oldani, hanem arra, hogy mind 3 pedál potméteres.
Féktávnál elég gáz tud lenni, mert nincs fix viszonyítási alapod, max ha valamennyit még ráköltesz.
Sajnos a squash labda mod itt nem jöhet szóba, viszont a gumibetét meg nincs olyan jó, mint pl DFP-nél a squash. Ezért inkább NIXIM mod, vagy ha több a kesh, akkor Load Cell és vezérlő, de árban akkor már jóval 100K felett vagy kormánnyal.
Hallgasd meg a Fanatec tulajok véleményét is, mert szerintem ár/teljesítményben a Fanatec és a load cellás pedállal szerelt szett a befutó. Igaz nem tudom mennyire tartós a Load Cell, vagy a többi komponens, de specifikációk alapján alázza a Logitech-et.

Ha már itt tartunk FFB-ben mi a különbség Fanatec és Logitech között?
Egy ismerősöm nem volt elájulva a CS Base-től sem, előtte G27-e volt, majd T500-asa, utána a Fanatec.

(#16555) Joshi válasza drmazsi (#16552) üzenetére


Joshi
titán

Én G25 használtra szavazok ha jó állapotban van. Azért mert a pedál szvsz önmagában is jó nincs azzal semmi gond. Ha később esetleg Load Cell módot akarsz hozzá megteheted vagy veszel akármilyen pedált ugyanis ezek már USB-sek tehát nem kell egy márkában gondolkozni. Az a lényeg hogy amit veszel hozzá az is USB-és legyen ne pedig valami speciális csatlakozós. Jelenleg nálam is a G25 kormány + Load Cell-es pedál + TH8 váltó van és 3db USB-ét dugok a gépbe.

(#16556) Viper26


Viper26
nagyúr

G27 még ajánlott vétel lenne?
Vagy már inkább valami más irányba (Fanatec) kellene nézelődni?

Logitech Momo-t cserélném le, elsősorban Assetto Corsa, iRacing, későbbiekben Project Cars szoftverekkel lenne használva.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#16557) arty válasza Solesz84 (#16553) üzenetére


arty
veterán

egyesített driver van, tehát nem, neked is jó a 2.00 (én is ezt használom a csr-el)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16558) Kommy válasza djrobaa (#16546) üzenetére


Kommy
veterán

Flash-eltem ma egy kicsit visszaraktam a 721-et ott működik a venti kezelés (lehet állítani), ott állítgattam, majd visszaraktam a 757-et itt nem működik, tehát legalább tudom, hogy a kormányban működik.

(#16559) Solesz84 válasza arty (#16557) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Jó köszönöm.a ventit miért kell kikapcsolni nem jobb ha be van kapcsolva?amúgy van jelentősége fw frissítéseknek észre lehet venni változást?

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#16560) Viper26


Viper26
nagyúr

Ha így egyben vásárolnék, akkor erre még rájön 27%? :F

iPhone 14 | FR955

(#16561) djrobaa válasza Kommy (#16558) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Értem. Akkor majd a következő frissítés ha lesz egyáltalán akkor abban javitják. Vagy nem... :))

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#16562) djrobaa válasza Solesz84 (#16559) üzenetére


djrobaa
aktív tag

CSR Eliten-él pl ha folyamatosan megy a venti, a szembelévő oldalról beszivja a port. Igaz van ott porszűrő, de attól még valamennyi átszűrődik rajta. Enyémnek látni kis porszemcséket a plexién.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#16563) Chrys_ válasza Sleek (#16542) üzenetére


Chrys_
addikt

A Fanatec CSW Base-ben lévő szíj Otpibelt-RB PJ 414:
[link]
Itt van online-shop is, de ahhoz regisztrálni kell, én nem csináltam meg. Azt sem tudom, lehet-e kis mennyiségben rendelni tőlük.

(#16564) Chrys_ válasza Chrys_ (#16563) üzenetére


Chrys_
addikt

Optibelt :)
És ez a típus kereskedőnél kb. 14€.

[ Szerkesztve ]

(#16565) arty válasza Solesz84 (#16559) üzenetére


arty
veterán

venti hangos szerintem ill. ha mindig megy, előbb utóbb csapágyas is lesz

fw frissítések igen, rengeteg változást hoztak, elsősorban az ffb változott - én anno csak x360 alatt követtem, mert azt nyomtam a "fejlesztés" időszakában, amikor havonta jöttek az fw-k :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16566) Sleek válasza Chrys_ (#16564) üzenetére


Sleek
senior tag

Akkor ha valakinek szakad nem lesz gond mert rendes szabványméret :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#16567) zsiz válasza djrobaa (#16549) üzenetére


zsiz
őstag

Az a baj, hogy ezek nekem nem adnának annyi pluszt hogy megérje az a +70EUR. (Bár egyelőre mindegy is még nekem. Pár hete vettem az első kormányomat úgyhogy még nem szeretném lecserélni :) Viszont eléggé tetszik ez a kormányzós móka. Később szerintem fogok én még erre áldozni.. :U ) Egyedül az Xbox támogatás fájó pont, imádnám a Forza Motorsportot kormánnyal tolni :) Bár lehet, hogy mire nekem Fanatec-em lesz az X360 már sehol se lesz... :)

Szeretem a DFGT-met is, mert tényleg jó kis cucc, de valahogy én többet vártam tőle. Viszont elcsábultam.. eddig G27 volt az álmom, most nagyon szemezek a 911 kormánnyal. Összehasonlíthatatlanul szebb a G27-nél. Meg ahogy olvasgatom, a vélemények alapján jobb is. Talán egy ilyen minőségi kormány megadná azt amit a kis DFGT nem tud.

Egyébként a CSR Pedal mennyire jó? A DFGT-m pedálja a leggyengébb láncszem.. legalábbis én nagyon nem érzem, nem igazán tudom finoman adagolni. Sejtem, hatalmas ugrás lenne ahhoz képest egy CSR. Gondolom az Elite még durvább, full fém, load cell.. Ha vennék egy ilyet (most csak elméletben.. tehát mindegy hogy CSR vagy Elite) ez együtt tudna működni a mostani kormányommal? Egyben 90-100k-t sajnos esélytelen hogy kiadjak játékra.. Kár hogy kipróbálni se tudom sehol, hogy milyen egy ilyen minőségű szett.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16568) akela91 válasza zsiz (#16567) üzenetére


akela91
addikt

Persze, külön USB-s a pedálja a fanatecnek. DFGT pedálját ha már leváltod, akkor mindenképp az elite-re. (a különbség ég és föld...)

(#16569) zsiz válasza akela91 (#16568) üzenetére


zsiz
őstag

sejtettem hogy inkább azt fogjátok ajánlani itt :) ránézésre is komolyabb mint a sima CSR. sajnos az ára is.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16570) djrobaa válasza zsiz (#16567) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Forza tetszett nekem is. Csak akkor még nemvolt meg a CSR Elite. Eladtam az Xbox-ot és rá 1 hónapra meg találtam jóárban egy kormány+pedál kombót. De hát így van ez... :) Pedálból mindenképp az Elitet vedd. Nagyon durva cucc. :K

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#16571) Solesz84 válasza arty (#16565) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Akkor majd kikapcsolom a ventit,de nem fog túlmelegedni ha nem lesz hűtése?akkor miért van benne? ☺

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#16572) tikshow válasza Solesz84 (#16571) üzenetére


tikshow
addikt

Én nem tenném.

(#16573) arty válasza Solesz84 (#16571) üzenetére


arty
veterán

OFF állapotban akkor kapcsol be a venti, ha épp szükség van rá
ON állapotban folyamatosan megy

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16574) Solesz84 válasza arty (#16573) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Tehát akkor majd OFF-ra állítom úgy jó lesz?

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#16575) rigalendo válasza Kommy (#16558) üzenetére


rigalendo
csendes tag

A frimware frissítés menetét le tudnád irni lépésröl lépésre?

(#16576) Chrys_


Chrys_
addikt

Rendelt már valaki Fanatec CSW Base v2-t? Az érdekelne, hogy mikor adják meg a vásárlás utáni második invitation code-t. Szállítás után?

(#16577) Kommy válasza rigalendo (#16575) üzenetére


Kommy
veterán

1: Indítsd újra a számítógépet. Csatlakoztasd a kormányt a géphez és legyen is bedugva, de ne legyen bekapcsolva

2: Kapcsolj ki minden programot, legfőképpen a víruskeresőt. Húzzál ki minden USB-s eszközt, egér/billentyűzet maradhat. Lépjél ki a Fanaleds-ből és a hasonló programokból.

3: az asztalra csomagold aki a letöltött fw-t

4: nyomd és tartsd az Xbox/Base gombot és közben nyomd meg a bekapcsológombot, elkezd világítani az első negyed a gombból még tartsd nyomva 3 másodpercig, most a kormány bootloader módban van.

5: navigálj a windows-odnak megfelelő könyvtárba (32/64 bit): indítsd le a „FanatecWheelFirmwareUpdater_XX.exe"-t

6: ha nem változtattál a könyvtár struktúrán akkor nem kell semmit betallóznod.

7: csak először: Ha most csinálod először a frissítést akkor a Driver sorban nyomjál rá a ...-ra és az USB_driver könyvtárból tallózd be a fájlt

8: Nyomd meg a Start gombot és várd meg míg vége a Phase1, ekkor kiírj a program, hogy Power off the wheel again. ...

9: kapcsold ki a kormányt, és csináld meg a 4-es pontot újból, ha kiírta , hogy Status: Ready akkor nyomjál rá ismét a Start gombra

10: ha végzett akkor automatán újraindul a kormány. Most bezárhatod a programot.

11: csinálj egy tesztet: amikor a "---"-t látod a kijelzőjén, nyomd meg a A+B gombot és a két alsó piros gombot és ekkor kiírj az aktuális FW verziót és utána a ventilátor szabályozást (Off/On)

(#16578) Sleek


Sleek
senior tag

Szakik tudna valaki segíteni ,hogy hogyan tudnám a szoftvert letölteni a G 27 hez?
Mindehol a regisztrációt kéri de a kormányon van egy kazal szám. Mindenre azt írja ki ,hogy hoppá ez félre sikerült.
Küzdök már vele másfél órája de semmi :(
Köszi a segítséget.
:R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#16579) tikshow válasza Sleek (#16578) üzenetére


tikshow
addikt

Ezzel mi a gond?

(#16580) Sleek válasza tikshow (#16579) üzenetére


Sleek
senior tag

köszi ez jó . vmiért megfogta az előbb a virusírtó azért nem ment fel

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#16581) rigalendo válasza Kommy (#16577) üzenetére


rigalendo
csendes tag

Köszi szépen ,sikerült.

(#16582) rigalendo válasza rigalendo (#16581) üzenetére


rigalendo
csendes tag

Megjelent a beállításaiba pluszba az ACL ez mit jelent?

(#16583) DigitXT


DigitXT
félisten

Ez a váltó megéri ennyiért (TH8A, ~47K)?
Clubsport pedál, és DFGT mellé lenne.:B

[ Szerkesztve ]

(#16584) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Ma megérkezett a Fanatec CSR Forza kormányom és az elit pedál plusz a legolcsóbb váltó az majd úgyis cserélve lesz egy TH8rs-re.Pénteken rendeltem és ma már meg is jött ezt nem gondoltam volna de persze nem probléma! ☺ Sok időm nem volt tesztelni mert meló van délután sajna 😕.Az első benyomás az pozitív a DFGT után a kormány és a pedál is sokkal jobb igaz még szokni kell.Viszont a H váltót nem tudtam működésre bírni Assetto-ban.azt külön be kell kapcsolni tudna-e vki segíteni?

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#16585) Joshi válasza DigitXT (#16583) üzenetére


Joshi
titán

Ez az egyik legjobb váltó ami még megfizethető kategória, nekem a sima TH8 van ami szinte ugyan az mint az A csak az enyém még nem támogatja a PS4-et és Xbox One konzolokat. Assetto E30-al nagyon komoly. :K

(#16586) DigitXT válasza Joshi (#16585) üzenetére


DigitXT
félisten

Pont ezt az autó / játék kombót próbálom.:D (Rém lassú vagyok egyelőre.)
Nem tudom, mondjuk, hogy a H-váltó gyorsít-e, de a feelingre biztos rátesz.

(#16587) akela91 válasza DigitXT (#16586) üzenetére


akela91
addikt

Határozottan a feeling miatt kell szerintem, nekem is ez van, és imádom. :D

(#16588) tikshow válasza Solesz84 (#16584) üzenetére


tikshow
addikt

Azt hiszem kulon kell beallitani a fokozatokat 1,2 stb-stb

(#16589) mike99.hu válasza Solesz84 (#16584) üzenetére


mike99.hu
csendes tag

Assetto-ban csak azokban az autókban működik a H váltó amelyekben az van a valóságban is.
Ezen kívül a váltót először be kell állítani plusz a játékban is aktiválni kell és minden fokozatot megtanítani neki.

(#16590) ntpipi


ntpipi
újonc

Sziasztok! F1 hez keresek kormányt a neten már pár napja, de már nem is tudom sokszor, hogy mit is akarok,mert akkora a választék, ezért kis segítséget kérnék tőletek. Hátha van tapasztalat stb. ár fekvésben max 30k+-2k lenne az elképzelés.segítséget előre is köszönöm mindenkinek!

(#16591) bajzal válasza ntpipi (#16590) üzenetére


bajzal
őstag

Ennyiért használtan Logitech Driving Force GT

(#16592) ntpipi


ntpipi
újonc

thrustmaster vagy logitech(nem g27!) vagy esetleg más?

(#16593) mafatka82 válasza zsiz (#16271) üzenetére


mafatka82
csendes tag

Szia! Na most lett ki időm foglalkozni a dologgal... ma álltunk neki...

Eddig ennyi... Hegeszteni kell és festeni... Olyanra csináltuk, hogy a hátulja levehető és akkor pont befér az ágy alá, ha kész majd mutatom milyen lett!

[ Szerkesztve ]

(#16594) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Rendben köszönöm a válaszokat holnap majd próbálkozom vele. ☺

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#16595) fagy53 válasza ntpipi (#16590) üzenetére


fagy53
nagyúr

Milyen F1-hez? A Codemasters- féléhez bőven elég a kereted, teljesen felesleges a szimulátoros játékokhoz való kormányok közt keresgélni. Papiron CM támogatja az általad említett kormányokat is , de nem fogod igazán élvezni! Az eddigi CM F1-ek simán játszhatóak élményvesztés nélkül is kb 200°-os, FFB nélküli kormánnyal, gáz+fék pedálszettel. Ez a kategória tényleg tág, de minőségileg elmarad a szimulátozásra is alkalmas kormányokétól, ha maradsz az F1-nél válassz ebből a csapatból!
Amennyiben más is érdekel az autós játékok mezőnyéből, akkor ezért a pénzért jelenleg csak a használt kormányok közül választhatsz, melyek 40-50k-től indulnak újonnan.... :K

(#16596) zsiz válasza mafatka82 (#16593) üzenetére


zsiz
őstag

jó lesz ez :) nekem, pontosabban tesómnak nincs ideje most ilyesmire, kemencét épít. úgyhogy én még sehogy sem állok :D bár most egyelőre nem is sürgős, mert sikerült egész jól elhelyezni a tv előtt a kormányt, 1-2 órát tudok játszani, utána már kicsit kezd kényelmetlen lenni, szóval nem az igazi de megteszi egyelőre.

az egy lancer a háttérben? :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16597) ntpipi válasza fagy53 (#16595) üzenetére


ntpipi
újonc

Köszi a választ. ffb-s kormányt egyébként ki lehet használni szerinted az F1 ben? megéri vagy elenyésző lesnne az élmény?(Codmasters)

(#16598) Sutee89


Sutee89
aktív tag

Sziasztok! Lehetőségem lenne most beszerezni egy megkímélt állapotú, használt DFP-t 15 és 20 ezer között. Megéri ennyiért? Assetto Corsahoz és Codies F1-hez használnám (bár utóbbihoz bőven elég a kontrollerem is szerintem). Windows 8.1-el működik rendesen? Mire érdemes figyelnem kipróbálás során, milyen hibái lehetnek? Előre is köszönöm.

(#16599) mafatka82 válasza zsiz (#16596) üzenetére


mafatka82
csendes tag

Este nagyjából "összepöttyöltük" ,majd meg viszem hegesztetni!

Jó szemed van... az tényleg egy Lancer :)

(#16600) fagy53 válasza ntpipi (#16597) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem a DFGT-vel kínlódnom kellett mindig, hogy lássam is a hasznát az FFB-nek. Soha nem érezni a CM játékokban az autót úgy, mint bármelyik szimulátoros játékban és közöttük is vannak különbségek!
Én úgy tapasztaltam, hogy a CM játékaihoz bőven elég egy olyan kormány amelyikben van valamennyi középrehúzás, ez pedig általában gumival vagy rugóval megvan. A tapasztalatom szerint az F1 20xx-ben a szem és fül többet hoz a virtuális vezetési élményben, mint a ficánkoló kormány, ebben a játékban egyszerűen kimaradt a lényeg, nem a futómű viselkedését közvetíti a kormány a vezetőnek, márpedig ez az FFB lényege!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.