Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Švejk


Švejk
őstag

Köszönöm mindenkinek a készséges választ! :R
Úgy látom egy véleményen vagyunk, az ETS nem az igazi kis elfurdulással. :(
Nos, csábít a momo, a Driving Force EX, a DFGT kiváltképp, de előbbiekkel nem lennék előrébb mint voltam, a DFGT-re meg nincs píz :)
Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

(#16202) kokoaliga válasza Švejk (#16201) üzenetére


kokoaliga
tag

Nincs mit és sok sikert a vásárláshoz de jól gondold meg mit veszel.

Koko

(#16203) mafatka82


mafatka82
csendes tag

Sziasztok! Holnap megyek megnézni egy DFP kormányt természetesen használtat :) Tudnátok segíteni mit kell rajta megnézni? Milyen hibái lehetnek? Külsőre kiváló azt írta az ember... Köszi

(#16204) Joshi válasza mafatka82 (#16203) üzenetére


Joshi
titán

A pedál potija szokott sz@rakodni ami abban nyilvánul meg hogy ha nem nyomod a gázt akkor is olyan mintha picit nyomnád(DFGT-nél is előfordul). Haveromnál egyszer a "pillangó" váltó mikrokapcsolója romlott el, de pótoltuk egy egérben lévő mikrokapcsolóra. Az erő visszacsatolás is problémás lehet de azt csak játék alatt lehetne kipróbálni.
Játékkal próbáld ki lehetőleg 100%-os FFB-vel, ha pontos és nem ad ki rendellenes hangot akkor jó. Azt tudni kell hogy a fogaskerekes megoldások eleve zajosak ha még nem volt dolgod ilyen kormánnyal.

(#16205) mafatka82 válasza Joshi (#16204) üzenetére


mafatka82
csendes tag

Köszi a választ! Mondtam a srácnak, hogy ki szeretném próbálni, azt mondta semmi akadálya... 21at kér érte Gran Turismo 6al, szerinted az jó ár érte?

(#16206) wolf033 válasza mafatka82 (#16205) üzenetére


wolf033
senior tag

Nem ismerem a DFP-t de egy DFGT nem lenne jobb választás? A DFP hány fokot fordul?

(#16207) mafatka82 válasza wolf033 (#16206) üzenetére


mafatka82
csendes tag

A DFP, a DFGT elődje, 900at fordul mindkettő... Fontos különbségről nem tudok, gondolom kicsit fejlesztették a dolgokat...

(#16208) wolf033 válasza mafatka82 (#16207) üzenetére


wolf033
senior tag

25-ért volt fent valamelyik nap DFGT is az aprón. Az nem éri meg akkor jobban?

Szerk.: még mindig fent van. :)

[ Szerkesztve ]

(#16209) mafatka82 válasza wolf033 (#16208) üzenetére


mafatka82
csendes tag

De ehhez ad a srác egy Gt6ot is, meg itt van helyben... El tudok menni érte személyesen, nincs postaköltség... A játék is ér 6000et, akkor 15 a kormány!

(#16210) wolf033 válasza mafatka82 (#16209) üzenetére


wolf033
senior tag

Oksa Te tudod. Én csak kérdeztem. A DFP-t nem is ismerem DFGT-m viszont volt.

(#16211) mafatka82 válasza wolf033 (#16210) üzenetére


mafatka82
csendes tag

És arról jó véleményed van?

(#16212) wolf033 válasza mafatka82 (#16211) üzenetére


wolf033
senior tag

Nekem nem volt semmi bajom vele.

Itt vettem az aprón. Használtam talán 1 évig sose volt semmi baja és aztán tovább adtam. Az árát is baromira tartja mert annyiért adtam el amennyiért vettem. Ha nincs szükséged H váltóra akkor egy teljesen jó választás.

(#16213) mafatka82 válasza wolf033 (#16212) üzenetére


mafatka82
csendes tag

Az az igazság, hogy ps3hoz szeretném használni, egyenlőre azt se tudom hova rakjam... Mivel van egy kislányom ezért mindig szét kell szedni, lehet csak nagyon ritkán fogom használni, ezért nem akarok nagy pénzt belerakni... De még sose volt kormányom, sőt nem is játszottam FFBs kormannyal, szeretném kipróbálni :)

[ Szerkesztve ]

(#16214) wolf033 válasza mafatka82 (#16213) üzenetére


wolf033
senior tag

Nekem is van egy 4,5 éves lányom és együtt szoktunk ETS2-ni. :) Ő is szereti tekergetni de csak felügyelettel. Ha a DFP hasonló mint a DFGT akkor nem fogod megbánni. Szeretni fogjátok mindketten. :D

(#16215) atomeec válasza mafatka82 (#16213) üzenetére


atomeec
senior tag

Ha ott van helyben, meg tudod nézni, nyugodtan vedd meg azt. Lehet van DFGT 25-ért, de ha postázni kell, meg ellenőrizni is csak utólag tudod...meg azért most 1 darab van hardveraprón, ami még nincs jegelve. Az a legtutibb, ha személyesen lehet rendezni. - Szerintem

(#16216) mafatka82 válasza atomeec (#16215) üzenetére


mafatka82
csendes tag

Én is személyesen szeretem rendezni a dolgokat, már csak az a kérdés szükségem van e rá? :) Erről mi a véleményetek, nagy élmény kormannyal játszani? Mondom nem nyomtam még kormannyal... :)

(#16217) Dr. Gonzο válasza mafatka82 (#16216) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Bár szokni kell a kormányt, de nagy élmény! Legalábbis nekem az!
DFGT-vel kezdtem, de nem bántam meg a vételt!

(#16218) Arni9010 válasza wolf033 (#16214) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Belülről a DFP és DFGT között minimális különbségek vannak :)
Van mindkettőm, amit észrevettem, hogy a DFP hangosabb mint a GT :)

Sajnos nagyobb képet nem találtam :(

(#16219) mafatka82 válasza Dr. Gonzο (#16217) üzenetére


mafatka82
csendes tag

Hol érdemes elhelyezni? Mert fotelből jatszom és csak egy fa dohanyzóasztalt tudok mozgatni, amire fel tudom szerelni... Nem lesz alacsonyan? Nem lesz kényelmetlen?

(#16220) Dr. Gonzο válasza mafatka82 (#16219) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nekem egy sima íróasztalra van feltéve és forgószékből nyomom.
Nem tudom milyen magas Nálad a dohányzóasztal, de ha a sajátomból indulok ki, akkor az nekem alacsony lenne!

(#16221) N€T0X|N válasza mafatka82 (#16219) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nem lesz alacsonyan? Nem lesz kényelmetlen?

De, van rá jó esély. Alapvetően az a legjobb elrendezés, ha valamennyire autószerűen tudod megoldani (én a DFGT pedálját ráadásul kicsit megdöntve szerettem, anélkül nem volt igazán jó, szerintem kicsit túl laposan kell nyomni alapból, ami hosszú távon fárasztó). Magasság-távolság viszonyban.

Sent from my keyBoard

(#16222) mafatka82 válasza N€T0X|N (#16221) üzenetére


mafatka82
csendes tag

Hát pont ettől félek... Egyszerűen a számítógép asztalt nagyon macerás lenne beforgatnom mindig a Tv elé... Lehet mégse veszem meg a kormányt :(

(#16223) TannerHUN válasza mafatka82 (#16222) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Emiatt szerintem ne csüggedj... Lehet PC-n is használni, ergo jól jársz vele mindenképp.

Ismerősöm csináltatott rá kereket, amivel gyorsan ide-oda lehet tologatni. Ötletnek nem utolsó :) Nem drága megcsináltatni valakivel. Ugyanígy fotelből játszott.

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#16224) mafatka82 válasza TannerHUN (#16223) üzenetére


mafatka82
csendes tag

Pc-n nem jatszom... Mozgatni meg nem tudom az asztalt, mert be van kábelezve ott minden... Még arra gondoltam, hogy butorlapból csinálok egy emelvényt a dohanyzóasztalra..

(#16225) olm3


olm3
csendes tag

Sziasztok van 1 Fanatec GT2 kormányom amin megpróbáltam firmware-t frissíteni csak történ 1 baleset és a gép kikapcsolt ilyenkor mi a tehendő ha van még egyáltalán ? :(

(#16226) Arni9010 válasza mafatka82 (#16224) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Nekem ideiglenesen a nappaliban van a gépem.
Egy vasalódeszkán tolom amíg vissza nem viszem az íróasztalhoz :DDD

(#16227) Jack@l válasza mafatka82 (#16224) üzenetére


Jack@l
veterán

Az csúszkálni fog inkább egy emelvényt csinálj ami a szőnyegen van. (vagy valami gumitalpasat a parkettára/kőre) Pedáloknak se árt egy fix hely.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16228) arty válasza olm3 (#16225) üzenetére


arty
veterán

van, nekem is egyszer belehalt a CSR a frissítésbe, asszem phase2-ben

vagy netán már küzdesz vele és nem áll át bootoader módba se?
hol akad meg pontosa, melyik lépés nem hajtódik végre rendesen?
nekem annyi volt a megodás, h lepucoltam rendesen a drivert és ujra csináltam lépésről lépésre...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16229) olm3 válasza arty (#16228) üzenetére


olm3
csendes tag

Szia. A második lépésnél állt meg és sajnos akkor indult újra a gép és így nem hajlandó felismerni a gép olyan most mintha egyszerre lenne ps3-hoz illetve xbox-hoz kötve legalább is világít minden gomb sajnos most ott kellett hagynom mert elvileg melózok :) Szóval nem vagyok otthon és sajnos még nem értek annyira hozzá mert nem rég vettem használtan szóval ezt a driver uninstallt megpróbálom amit írtál de őszintén szólva azt sem tudom hogy a második lépésben mit kellett volna csinálni mert akkor indult újra a gép.

[ Szerkesztve ]

(#16230) zsiz


zsiz
őstag

no, ma végre megjött a DFGT-m :)

köszi mindenkinek aki segített választani. még nem sokat nyúztam, remélem beválik majd.

most jönnek majd a beállítgatások. van valahol vmi leírás, hogy mit, hol, és mennyire érdemes állítani?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16231) atomeec válasza zsiz (#16230) üzenetére


atomeec
senior tag

Nézd meg az összefoglalóban található linket ;) Illetve konkrét játéknál saját topikban is lehet hasznos infó.

(#16232) zsiz válasza atomeec (#16231) üzenetére


zsiz
őstag

á köszi, elfelejtettem, hogy beállítások is vannak. mikor kormányt kerestem, csak a leírásokat olvasgattam :)

azért majd lesz még kérdésem biztosan

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16233) atomeec válasza zsiz (#16232) üzenetére


atomeec
senior tag

Persze, nekem is vannak, csak azért írtam, mert nagyban játékfüggő is, hogy érdemes állítani meg persze egyéni preferencia. Konkrét játék topikban meg lehet találni már, illetve gyorsan lehet is kapni segítséget. A DFGT meg elég népszerű, tuti minden kérdésedre lesz válasz valahol :) :R

Korábbi kérdésemre nem érkezett válasz, így kérdezek kicsit mást :)

G25/G27 váltójában használ valaki ragasztószalagot, hogy a váltás kattanó hangja eltűnjön? Ha igen, mi javasolt? Külföldi leírásban "duct tape" van, aminek nem tudom mi a magyar megfelelője, sima szigszalag vagy az a barna, amivel dobozokat szoktak leragasztani lehet nem bírná sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#16234) t.thomas


t.thomas
csendes tag

Sziasztok!
Hasonló gonddal küzdök mint amit pár hsz-el előttem írt valaki: nem sikerült a firmware frissítés a fanatec kormányomnál(GT3RSv2). Nálam is phase2-nél adta meg magát a dolog elsőre, de az updater fagyott ki, és azóta se tudom lefuttatni, pedig sokszor sok gépen próbáltam, már a fanatec supporttal is próbálkoztam, de annyit tanácsoltak próbáljam másik gépen, de 3 laptopon is ugyanez volt a gond.
Ha valakinek van tapasztalata és esetleg még Szeged közeli is hogy akár személyesen ránézzen a bajomra az írjon. Köszi!!

(#16235) t.thomas válasza atomeec (#16233) üzenetére


t.thomas
csendes tag

duct tape a szigetelőszalag :)

(#16236) atomeec válasza t.thomas (#16235) üzenetére


atomeec
senior tag

Akkor nem tudom pontosan mi a neve, mert az amerikai széles szürke cucc, amivel beragasztják a túszok száját, az más, mint amit nálunk lehet kapni és leginkább tényleg csak vezetkékekhez használnám... :B

(#16237) wolf033 válasza atomeec (#16236) üzenetére


wolf033
senior tag

Mi pl. árulunk ilyesmit. :) [link]

(#16238) atomeec válasza wolf033 (#16237) üzenetére


atomeec
senior tag

Na így már tudom mit is keressek :R

Már csak az a kérdés, érdemes-e :) de majd leszek fecske és megírom, jobb-e a váltó vele.

[ Szerkesztve ]

(#16239) Brain75 válasza olm3 (#16229) üzenetére


Brain75
senior tag

Ment privát.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#16240) Jack@l válasza atomeec (#16233) üzenetére


Jack@l
veterán

Szigszalag

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16241) Jack@l válasza t.thomas (#16234) üzenetére


Jack@l
veterán

Olvassál bele ebbe: http://www.avforums.com/threads/idiots-guide-to-setting-up-fanatec-gt3rs-pwts-wheel-pedals.1343411/
Azt hiszem jó lenne ha kiszednéd ps3 módból.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16242) Jack@l válasza t.thomas (#16234) üzenetére


Jack@l
veterán

P.S.:
http://www.fanatec.com/eu-en/racing-wheels/porsche-911-gt3-rs-v2-wheel-eu.html#downloads
Driver:
Please only use the latest driver (144 and newer) if you already installed the latest firmware (756+) on your wheel.

Firmware:
After installing the latest firmware (756+) on your wheel please also install the latest driver on your PC (177+).

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16243) t.thomas válasza Jack@l (#16242) üzenetére


t.thomas
csendes tag

Igen, ezért kezdtem bele a firmware frissítésbe, mert az 177+ drivert szerettem volna használni, de tudtam hogy a kormány régebbi minthogy a legújabb FW legyen rajta, így gondoltam előbb azt megfrissítem. Fent volt a gépen a driver is de nem hinném, hogy az bezavar. Abban sem vagyok biztos hogy ennyi sikertelen próbálkozás után rámegy-e egyszer valahogy a firmware és használható lesz :/
A fentebbi linkelt forumot átfutottam de sajna nem találtam olyasmit ami hasonlít az én esetemhez :(
PS3 mód? ilyenről nem is hallottam még. Szerintem a GT3RS-nek nincs ilyen

[ Szerkesztve ]

(#16244) Chrys_


Chrys_
addikt

Kapott már valaki Fanatec megrendelő-kódot a Base V2-höz?

(#16245) Jack@l válasza t.thomas (#16243) üzenetére


Jack@l
veterán

Úgytom mikor átkapcsolod olyanba, akkor lehet a g27 driverével használni. De majd a fanatec-esek kijavítanak. Tuti nem garis a kormány, hogy visszaküld? (remélem frissítés alatt tűzfal virusirtó nem futott és adminisztrátorként indítottad)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16246) t.thomas válasza Jack@l (#16245) üzenetére


t.thomas
csendes tag

Tűzfal külön nincs telepítve, ESS-t mindig leállítottam, de már végső elkeseredésemben le is szedtem a gépről, win beépített tűzfalát is kikapcsoltam, de nem fut végig a flash.
Indítottam rendszergazdaként is és anélkül is.
Minden gép amivel próbálkoztam hasonló programokat futtat, ESS vagy NOD mindegyiken van, lehet az kavar be, de mivel volt olyan próbám is hogy az le volt szedve nem tudom mi a gond...
Gari nincs.

(#16247) mike99.hu válasza Chrys_ (#16244) üzenetére


mike99.hu
csendes tag

Én egy órája kaptam email a Fanatectól melyben tájékoztatnak az új Base V2-ről, ill azt írják, hogy a kódot a következő néhány hétben vagy hónapban kapom meg.

(#16248) Chrys_ válasza mike99.hu (#16247) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez már nekem is megérkezett egy hete.

(#16249) TannerHUN válasza zsiz (#16232) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Szia!

Örülünk, hogy a DFGT mellett döntöttél. :R
Ajánlanám a külföldi fórumok bogarászását beállítások miatt. Ott is megoszlanak a beállítások, de legalább lesz egy kis támpontod.

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

(#16250) TannerHUN válasza t.thomas (#16246) üzenetére


TannerHUN
aktív tag

Virtuális PC-vel próbáltad?

Szvsz a ESS semmibe nem kavar bele... Nagyon régóta használom egyéni szűrőkkel + hardveres tűzfallal kombinálva, de nekem még soha, semmibe nem kavart bele. Főleg nem firmware frissítésbe :)
De próba szerencse, próbáld ki más PC-n, amire nem az van telepítve. Ha tényleg az ESS miatt áll le, akkor a firmware-ben keresendő a hiba :D

TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.