Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) matyialiga


matyialiga
tag

[link]

Ezt találtam.
Igaz, hogy "csak" momo, de azért ezek sem a rossz kormányok közé tartoznak.
18ezerért megéri?

[ Szerkesztve ]

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#16102) Joshi válasza matyialiga (#16101) üzenetére


Joshi
titán

Az első kormányom egy Momo volt és kezdésnek megteszi, ha jó állapotban van akkor jó lesz.

(#16103) zsiz válasza matyialiga (#16101) üzenetére


zsiz
őstag

MOMO-t feleannyiért is kapni

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16104) matyialiga válasza zsiz (#16103) üzenetére


matyialiga
tag

Oh, köszi szépen...google nem szeret engem, ezt nem dobta ki:D

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#16105) Dzsidzsi32 válasza matyialiga (#16101) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

Amondó vagyok,hogy Dfgt alá ne adjad ha az Rfactor-hoz kell. A 900 fok, az 900 fok. Én sokáig használtam. Nagyon szerettem. Rendeltem hozzá pillangófüleket is japánból. Sokat dobott az élményen. Végre kanyarban is tudtam kényelmesen váltani. Bajom sose volt vele. Az FFB kellően erős benne. Sok a gomb rajta. Konkrétan egy PS3 joy összes gombja,plusz ami még a GT5-höz kell. Szóval megéri levadászni egyet. Én is kezdő kormánynak vettem,és egyáltalán nem bántam meg! Csak ajánlani tudom. Most a szekrény tetején pihen bedobozolva. Tartaléknak tökéletes :))

(#16106) bajzal


bajzal
őstag

Gondolkozom, hogy karácsonykor beújítok egy Logitech G27-re, de már most nézegettem őket használtan, hogy milyen árban vannak és alig van használtan. Ha karácsonykor nem fogok találni használtan, akkor hol lehet venni "olcsón"?

(#16107) wolf033 válasza bajzal (#16106) üzenetére


wolf033
senior tag

Sehol. :)

(#16108) Joshi válasza bajzal (#16106) üzenetére


Joshi
titán

Újonnan most már csak közvetlenül a gyártótól tudsz G27-et venni.

(#16109) zsiz válasza Dzsidzsi32 (#16105) üzenetére


zsiz
őstag

és nem eladó? :U

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16110) Dzsidzsi32 válasza Joshi (#16108) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

Azta mennyiert adjak :Y !!!!!! Akkor mar inkabb a Fanatec!

(#16111) Dzsidzsi32 válasza zsiz (#16109) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

Sajnalom de nem. Megtartom tartaleknak. Barmikor jol johet meg. De ha talalsz egy jo allapotut akkor csapj le ra :)

(#16112) zsiz válasza Dzsidzsi32 (#16111) üzenetére


zsiz
őstag

az a baj, hogy mindentől messze lakok és a jókat/olcsókat mindig elkapkodják személyesen.. amit nem, azt vagy nem postázzák, vagy drágán adják :) nem nagyon akarok 30k fölé menni egy használt példányért..

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16113) Richie0116


Richie0116
tag

Sziasztok ! Tudom, hogy nem közvetlenül ide tartozó kérdés, de hogyha akármelyik oldalról rendelek magamnak 1 kormányt és postázzák mivel ugye messze van tőlem mi a garancia hogy nem vágnak át mint sz.rt a palánkon ? Kihozza a futár neki ugye fizetnem kell csak utána bonthatom a csomagot... Nagyon nehéz szinte nincs is ami hozzám közel lenne, hogy személyesen tudnám átvenni.

[ Szerkesztve ]

(#16114) Jack@l válasza Richie0116 (#16113) üzenetére


Jack@l
veterán

Nyilván nagyobb/megbízható boltot kell kereseni, nem a legolcsóbbat amit a gugli kidob cím meg egyéb cégadatok nélkül. Telefont fel se veszik utána, meg emailre se válaszolnak. Szerencsére 1-2 kivétellel nem nagyon van mo-n ilyen webshopot. (a csak előre utalós webshop nem kicsit gyanús)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16115) Richie0116


Richie0116
tag

használtra gondoltam, olx,jófogás, stb.

(#16116) N€T0X|N válasza Richie0116 (#16113) üzenetére


N€T0X|N
őstag

mi a garancia hogy nem vágnak át mint sz.rt a palánkon

Semmi. Volt már erről régebben is szó, én ilyenkor kérném az eladót, hogy videózza le működés/használat közben a kormányt. Ha megteszi, vedd meg. Ha nem, akkor egyértelmű (vagy egy lusta g*ci, akkor meg eleve kapja be, vagy szart akar rád sózni).

Sent from my keyBoard

(#16117) Joshi válasza Richie0116 (#16115) üzenetére


Joshi
titán

Az eladó értékelései alapján kell mérlegelni.

(#16118) Richie0116 válasza N€T0X|N (#16116) üzenetére


Richie0116
tag

Tudod mi a poén? Hiába videózza le, hogyha vmi mást rejt majd a csomag. Az a szomorú, hogy jó pár ilyen g.ci van !

(#16119) N€T0X|N válasza Richie0116 (#16118) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Azért csak nem futsz bele valami ekkora csalóba... de nyilván, 100%-ra semmit nem védhetsz ki. Elvégre boltban is vehetsz olyasmit, aminek a dobozában nem az van, amit ráírtak. :) Ha valakinek sok jó értékelése van (vagy éppen negatív), az is elég árulkodó lehet.

Sent from my keyBoard

(#16120) Richie0116 válasza N€T0X|N (#16119) üzenetére


Richie0116
tag

Ezzel csak az a gáz, hogy itt ph-n meg vaterán működik ilyen rendszer a többin nem (olx,jófogás)

(#16121) Richie0116


Richie0116
tag

A DFGT újonnan 46 k a gyártó oldalán 3 év garival ! Ennél olcsóbban vagy ebben az árban van értelmes kormány ?

(#16122) N€T0X|N válasza Richie0116 (#16121) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nincs túl sok opció sajnos... Talán a Thrustmaster TX Ferrari 458 kormánya van, de arról még nem hallottunk itt a topicban, hogy lenne valakinek. Az 30 körül (kicsit alatta) van újonnan, viszont a DFGT-vel ellentétben csak 270 fokot fordul. Nem feltétlenül rossz választás (legalábbis amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik), de persze attól is függ, hogy mire kell, mert szimulátorozáshoz jobb, ha van 900+ fokod.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#16123) Joshi válasza Richie0116 (#16120) üzenetére


Joshi
titán

Az előbb írtam le hogy mit kell nézni. Én évek óta adok-veszek itt a PH-n de még nem volt gond, igaz hogy én csak megbízható régi motorosoktól veszek. Olyan előfordult hogy a termék nem felelt meg az elvárásaimnak de eddig mindig visszafizették az árát vagy így vagy úgy. Még egyszer mondom hogy megbízható sok pozitív értékeléses embertől kell vásárolni.

(#16124) matyialiga


matyialiga
tag

Sziasztok!
Beszereztem egy Momo-t és segítséget szeretnék érni a kalibrálásában, hogy a kanyarokat szépen tudjam venni, de egyenesben ne kacsázzon jobbra-balra
Köszönöm

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#16125) Jack@l válasza matyialiga (#16124) üzenetére


Jack@l
veterán

Olvass utána a steering lock-nak, ott vannnak linkek a bevezetőben. A baj az, hogy csak 270 fokos elfordulással gazdálkodhatsz momo-val, ami max F1-re elég, ha ugyanúgy akarod elfordítani a kormányt mint az élő autóban.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16126) matyialiga válasza Jack@l (#16125) üzenetére


matyialiga
tag

F1-re kell, de egyelőre csak szenvedek vele...
Vagy túl kemény a momo, vagy egyenesben tarthatatlan...

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#16127) Jack@l válasza matyialiga (#16126) üzenetére


Jack@l
veterán

Olvass visszam linkeltem már párszor profiler beállítást, szerintem az momo-ra is jó lesz. Aztán meg variálhatsz driverben az ffb gain-el hogy kézreálló legyen. (játékban ne állíts egyelőre semmit át)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16128) Richie0116 válasza N€T0X|N (#16122) üzenetére


Richie0116
tag

Igen szimulátorozáshoz lessz, legfőbb képpen Project Carshoz. Lenyűgöző lessz az a game :)

(#16129) matyialiga


matyialiga
tag

Mire megtalálom a jó pár ezer hsz közül:P

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#16130) bajzal válasza matyialiga (#16126) üzenetére


bajzal
őstag

Úgy érted az ffb túl kemény? Mert nálam volt már kölcsönben momo és ha kikapcsoltam az ffb-t akkor hangos volt, ha meg be volt kapcsolva akkor nagyon erős volt.

[ Szerkesztve ]

(#16131) arty válasza N€T0X|N (#16122) üzenetére


arty
veterán

nekem van tx-em, g25 pedállal használom* ezen átalakító segítségével (ami más, ujabb TH kormányokhoz is jó!)

ez egy kényszerkormány: ha valaki xbox one-on játszana autóssal, nincs nagyon más választása (a mad catz máshogy kompromisszum és drágább is), de semmi más esetben nem szabad megvenni (tehát pécére)

az xbox licenszen túl ez egy "40ezres kategória" minőségérzetre, 120 ezerért árulva - az kormány-alap érne valamit, de a pedálok használhatatlanok (felborul, ha nem fogatod le), a kormány a g27/fanatec után a bazári giccs szintje, váltó pedig ugye nincs hozzá, csak méregdrágán, majdegyszer (th8a, 45-50e)

ezen tapasztalataim alapján immár világos számomra, h az insidesimracing.com egy TH prómókat gyártó tetű banda.

( *próbáltam, de marad a fana csr pécén, one-m meg nincs (egyelőre))

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16132) matyialiga válasza bajzal (#16130) üzenetére


matyialiga
tag

Igen nagyon kemény, de igy rántja vissza a kormányt középre....ha nullán van, akkor egyenesben irányíthatatlan

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#16133) N€T0X|N válasza arty (#16131) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Na, én valamit összekevertem itt. Úgy látom ebből a 458-ból többféle változat is van és csak az XBOX verzió van 28-ért. Ez a PC-s TX ilyen drága? :F

Sent from my keyBoard

(#16134) N€T0X|N válasza matyialiga (#16132) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Na de ezt írtam fb-n is... ne nullára tedd. Driverben tudod állítani az erősséget. Meg játékon belül is. Olvasd el az első hsz-ben kiemelt írásokat, minden benne van, ami kellhet a beállításhoz.

Sent from my keyBoard

(#16135) matyialiga válasza N€T0X|N (#16134) üzenetére


matyialiga
tag

Nem sokat segít ha 2 kör után fájnak a csuklóim, ha meg puhára veszem a lassú kanyarok bevehetetlenek:D
A kis "szar" HAMA képes arra ha elengedem középre áll be....ez egyelőre ilyenre nem hajlandó, vagy ha igen akkor a kanyarban szenvedsz, garantálva valami káros hatást a csuklódra...:)

[ Szerkesztve ]

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#16136) N€T0X|N válasza matyialiga (#16135) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Akkor szerintem te nem az ffb erejét állítod vagy nem tudom mit csinálsz. Lehet, hogy csak rosszul fogalmazol. Ha gyenge az ffb (azaz nem tart túl erősen ellen a kormány), mitől bevehetetlen az - akármilyen - kanyar? :F De igazából azt se értem, hogy ha nincs ffb akkor miért nem tudsz egyenesen menni. A korábbi HAMA kormányodban nem is volt, tehát ugyanazt kellene tapasztalnod kikapcsolt ffb-vel, mint azzal.

Ja, hát a rugót vagy gumiszalagot ez nyilván nem tartalmazza. A szar HAMA (szándékosan nem raktam idézőjelet) ennyiből akkor más volt, igen. Itt az ffb csinálná ugyanazt, máskülönben neked kicsit jobban kell figyelni, hogy egyenesen tartsd, de az távolról sem a lehetetlen kategória kellene, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#16137) mafatka82


mafatka82
csendes tag

Sziasztok! PS3hoz szeretnék egy kormányt venni! Mit ajánlatok? Mivel helyem nincs, ezért ritkán raknám össze, kicsit játszanék, utána elpakolnám, mielőtt a kislányom tönkretenné :D Tehát sok lóvét nem akarok beletenni! A Momokat nézegettem, azok jó áron vannak, csak nem tudom megy e tökéletesen a PS3al... Üdv Gyuri

(#16138) matyialiga válasza N€T0X|N (#16136) üzenetére


matyialiga
tag

Akkor az FFB nincs kikapcsolva...Mindenesetre nagyon idegtépő, hogy az egyenesben még én állítgassam , hol van középen:)

[ Szerkesztve ]

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#16139) matyialiga


matyialiga
tag

Táp kihúzva minden pipa kiszedve, miden érték 0%-ra és még mindig feszül...

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#16140) Debilon válasza matyialiga (#16139) üzenetére


Debilon
addikt

a force feedback-et rfactorban mínusz irányba kell állítani, ha még nem tetted volna

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#16141) matyialiga válasza Debilon (#16140) üzenetére


matyialiga
tag

Rfaktorban a "steering force" felel meg ennek?

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#16142) N€T0X|N válasza matyialiga (#16139) üzenetére


N€T0X|N
őstag

De jóember... NE húzd ki a tápot! Akkor semmi értelme nincs az egész állítgatásnak... úgy persze, hogy szar az egész.

Sent from my keyBoard

(#16143) matyialiga válasza N€T0X|N (#16142) üzenetére


matyialiga
tag

Táp visszadugva..:D
FB-re raktam ki egy képet, ha ahhoz fűzöl megjegyzést lehet előrrébb jutok.
Mindenesetre feljebb toltam a sebességérzékenységet 0-ról 50%-ra.

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#16144) kokoaliga válasza matyialiga (#16143) üzenetére


kokoaliga
tag

Matyi ment privi

Koko

(#16145) Debilon válasza matyialiga (#16141) üzenetére


Debilon
addikt

a 3 közül a legalsó csúszka, azt kell mínusz irányba húzni ahogy jólesik az erő

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#16146) N€T0X|N válasza matyialiga (#16143) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nem igazán tudok milyen megjegyzést hozzáfűzni, mert minden benne van azokban a leírásokban, amik az első hsz-be vannak linkelve (itt, nem fb-n). Érthetően, képekkel, részletes magyarázatokkal. Csak ismételni tudnám ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#16147) matyialiga válasza N€T0X|N (#16146) üzenetére


matyialiga
tag

Utolsó kérdés:(
Hol tudom állítani a fékerősséget, hogy kisebb nyomásra már 100%-osan érzékeljen?
Mert most kb 20-30 kiló terhelésre 100%-os

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#16148) matyialiga válasza matyialiga (#16147) üzenetére


matyialiga
tag

Valaki?
Tényleg igaz, hogy az "új" Momoknál izomból nyomni kell, hogy 100%-ot érzékeljen és utána majd felpuhul?

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#16149) Jack@l válasza matyialiga (#16148) üzenetére


Jack@l
veterán

Láttuk az előző kommentedet is... :D
Örülj neki hogy nem kapásból blokkol a kerék. Én játékban nélzelődnék, szimulátorokban lehet állítani a fék érzékenységet. (vagy fékpedál útjának a maximumát lejjebb venni)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16150) arty válasza N€T0X|N (#16133) üzenetére


arty
veterán

kétfajta, hasonló nevű TH kormány van:

- "Thrustmaster Ferrari 458 Italia Racing Wheel for Xbox 360", xbox360-hoz, 25-35ezer ft - nincs FFB, 270 fok
- "Thrustmaster TX Racing Wheel Ferrari 458 Italia Edition", xbox one-hoz, az 115-125ezer ft - jó FFB, 900 fok

pécével mindkettő megy, de kategóriájában mindkettőből van sokkal-sokkal jobb is, ha nem elvárás az xbox kompatibilitás

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.