Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) Alx.Mercer válasza Degeczi (#23800) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Az utóbbi időben már én is azon a véleményen vagyok, hogy az ilyen tesztek kb a Tesco minőség-ellenőrzésével vannak egy szinten (magyarul: "parasztnak tanyára jó lössz az!")

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#23802) ToniSoprano válasza Degeczi (#23800) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Hát én meghallgattam Bp-en az Árkádban az MM-ben az Yamaha NS 50BL háromutas hangfalpárat melynek ára 60 rugó on-line [link], és nekem tetszett, nekem kiegyensúlyozottnak, tisztának tűnt a hangzása. Én nem ebben dolgozom, úgyhogy az én véleményem nem annyira mérvadó, csak egyszerűen tetszett, úgy éreztem minden tartományt hallottam, tiszta érthető volt a beszéd rajta.

Most egyébként miért biztos, hogy pl. a Hoch annyira rosszul szól, annyival rosszabbul szól mint a 2.0-ásak?
Meg az a görbe a cikkben elég kiegyensúlyozott, azt hogyan magyarázzuk, csaltak a mérésekkel?
Annyival rosszabb, hogy akinek kifejezetten tácirányítós cucc kell annak sem lehetne ajánlott, mi pontosan a hibája?

[ Szerkesztve ]

(#23803) Tamoo válasza ToniSoprano (#23802) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Helyesbítésként: az a Yamaha 2 utas. (és egyébként elég alja kategória)

(#23804) axwel18 válasza Tamoo (#23803) üzenetére


axwel18
senior tag

Vagy nagyon maximum 2,5 utas. :)

(#23805) ToniSoprano válasza Tamoo (#23803) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ezek alapján akkor a Hoch az nem 2-2,5 utas? Monjduk nekem azért ss tetszenek az ilyenek, mert sokkal jobban, könnyebben elhelyezhetők az én lakásban szerintem, nem kell nekik külön állvány ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#23806) arminlok válasza tipuka (#23779) üzenetére


arminlok
senior tag

Igen már döntöttem, ez lesz csak még szeretném meghallgatni. Nincs ötletetek hogy Pécs és környékén hol lehetne meghallgatni? Valamint ti honnan rendelnétek melyik a legolcsobb megbizhato bolt (kürbis)?

(#23786) YceBear köszi. Hát a hangkártyát nem hiszem hogy mostanában fog kapni egyelöre jo lesz neki az alaplapi.

(#23807) Tamoo válasza ToniSoprano (#23805) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem tudom mi van a Hoch belsejében. Mindenesetre megeszem a kalapom ha háromutas hangváltó.

(#23808) arminlok válasza Tamoo (#23807) üzenetére


arminlok
senior tag

(#23809) foosballfun


foosballfun
tag

Úgy döntöttem, hogy születésnapja alkalmából meglepem édesanyám egy Genius 1250B-vel, így hát vettem egyet.
Elég kicsi doboza van, gondoltam jóval kisebb lesz mint az Edifier r1600. Csodálkoztam is amikor kivettem a hangfalakat belőle, hogy majdnem ugyanakkorák, viszont súlyra azért elmaradnak tőlük.
Kb. 2 órája hallgatom, az Edifier mellett, most pedig leírnám az eddigi tapasztalataim.
Mélye jóval kevesebb van neki mint az Edifiernek, de még pont elég hogy kellemesen "döngessünk" vele. A "Bass"-nak nevezett potmétert szerintem rögtön felejtsük el, jó az alapállásban ahogy van, sőt még vissza is vehetünk belőle. Borzalmas búgós hangja lesz és hallhatóan sokat torzít ahogy egyre feljebb állítjuk. Még középállásban is sokszor hallani, hogy egy-egy mély hangnak bizony nem úgy kellene szólnia, eléggé kiemel.
A magas hangok terén is elmarad az Edifiertől, de nem feltétlen rossz értelemben, ugyanis az Edifiernek néha túl karcos hangja van, pl. Art of Noise-t kellemesebb volt szerintem erről hallgatni. Összességében kellemes hangja van.
Persze még fog változni a hangja bejártás után. Pár napig még nálam lesz, addig ha valami még feltűnne, akkor megírom. Elsőre egy kis hallgatózás után ennyi.
Összességében 10.000 Ft-ot megért szerintem, remélem édesanyámnak is fog tetszeni. Az Ő felhasználási területe kb. a netes rádiók hallgatásban ki is merül, de a kis netbook hangszóróinak nevezett valamitől milliószor jobb lesz.

(#23810) ToniSoprano válasza Tamoo (#23807) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Tehát akkor ezekben van egy magas hangszóró és két kb. ugyanolyan típusú közép-mély hagszóró? Ez tényleg elég érdekes, akkor elvileg ezt a tartományt ki kéne emelnie, gondolom, szóval akkor ezek a hangfalak mélyebb tónusú hangot adnak ki, mint a sima 2.0-ásak?

Akkor is baromi jól néznek ki és elég egyszerűenel lehet elhelyezni őket, akinek van helye hozzá a padlón és szerintem nem annyira rosszak mint ahogy itt lehúzzuk őket. A hasonló áru 2.1-eseknél azért sokkal jobb a hagzása volt annak, amit hallottam, nekem kellemes volt, de engem nem zavar, ha valami kicsit mélyebb tónusú, és én rádión jól, tisztán értettem a szövegelést.

(Mondjuk én már félig süket vagyok, fejhallgatón teszteltem kb. 20-22 hz-től kb 15,5-16 kzig hallok csak, sajnos kiskoromban ezerszer felszúrták a füleimet, meg már 37 éves múltam, de még hangfalon is letesztelem.)

(#23811) Tamoo válasza ToniSoprano (#23810) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen, két ugyanolyan mélyközép. Az hogy milyen tónusú nagyon sokminden meghatározza. Doboznak is nagyon nagy beleszólása van. Akárhogy is, de silány cuccok ezek. Hangváltóról itt még nem is igazán beszélhetünk.

Úgy értettem, hogy az a Yamaha árkategóriájában sem kifejezetten jó / népszerű.

Nem tudom milyen fejessel végeztél otthon hallásvizsgálatot, de ne tekintsd referenciának. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23812) Degeczi válasza arminlok (#23808) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, ez alapján ugyanúgy bi-amp (külön végfok a mélynek és a magasnak), mint a Modecom-ok - és a két mély-közép egyszerűen össze van kötve

(#23813) Tamoo válasza Degeczi (#23812) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az aktív doboz biamp, a passzívban meg mondjuk vágnak a magasnál egy kondival? :F

[ Szerkesztve ]

(#23814) Degeczi válasza ToniSoprano (#23810) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Sima 2.0" ez is, hiszen nincs külön mélynyomója, azaz nem 2.1. Az, h belül hány utas, mindegy: éppúgy 2.0 egy háromutas, és egy kétutas hangdoboz is.

Az együtt dolgozó hangszóróknak nagyobb a hasznos membránfelülete, mint ha csak egy lenne - de mivel nem azonos helyen vannak, interferenciaproblémák is föllépnek, nem lehet egyszerűen kijelenteni, h jobb megoldás lenne, inkább vevőcsalogató a több hangszóró.

(#23815) Degeczi válasza Tamoo (#23813) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hmm, jó észrevétel, valóban érdekes, a passzív oldal felé csak egyetlen pár fut, tehát ott biztosan kondi van a magassugárzón - míg a szétszerelt aktív képén ilyen nem látható.

Ez alapján akkor inkább hagyományos sztereó erősítője lehet, csak az aktív dobozban az erősítő paneljára tehették a csipogó kondiját, nem magára a hangszóróra szerelték, mint szokásos ilyeneknél.
Vagy félig bi-amp, de az a kínaiaktól is durva lenne :D

(#23816) ToniSoprano válasza Tamoo (#23811) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja az ár alapján gondoltam, hogy nem nagy minőség és ahhoz viszonyítottam a hangját. És gondolom itt sincs sok tervezés, mert Yamahában volt drágább kb. kétszer ennyibe kerülő hangfalpár is, ugyanilyen felépítéssel, no az eléggé rosszul szólt, közép és magas alig volt, mély nagyan durván sok. Az is lehet, így utólag gondolkodva, hogy el volt tekergetve a hangszabályozó, mert ennyire rosszul valami nem szólhat szerintem, beszédet alig lehetett érteni.

Sógoromnak Hollandiában van, valam Ch betükkel kezdődőjhangfala (sajnos márkára nem emlékszem), abban baromi nagy, magas házban, csak egy magas és egy nagy közép-mély hangszóró van, de elég fura mert a mély fentebb van a mély hangszóró, mint a magas, elég érdekes. Szerintem nem jól szól, mély nekem nagyon túlsúlyos volt, középen hiányos, bár azt mondta az jó márka és drága volt.

[ Szerkesztve ]

(#23817) Thief


Thief
aktív tag

Hali. Tudna valaki mondani olyan 2.1et 20000 korul, de inkabb alatt, amin van optikai bemenet?

(#23818) Tamoo válasza Thief (#23817) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem. De 6-7 körül veszel az itt ajánlott Geniushoz egy fapados DAC-ot, akkor kb. ott vagy.

(#23816) ToniSoprano: Olcsón is lehet hi-fi szempontból jó láncot építeni (50-100e), meg drágán sz@rt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#23819) Szulita28


Szulita28
senior tag

Ez a "hangfalak bejáratása" mi pontosan? Van vmi javasolt algoritmus, h érdemes hallgatni? Mit kell tenni az ügy érdekében?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#23820) Tamoo válasza Szulita28 (#23819) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Semmit, hallgatni kell és bejáratódik. Annyi hogy nem kell feltekerni maxra megnézni hogy mit bír...

(#23821) Szulita28 válasza Tamoo (#23820) üzenetére


Szulita28
senior tag

ok, köszi

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#23822) Rover623 válasza ToniSoprano (#23816) üzenetére


Rover623
félisten

Kiváncsi lennék, mivel dönget a sógorod! :DD
A hollandusoknak van pénzük, és azok az álló hangfalak, amelyekben "fordított" (ez ugyebár nézőpont kérdése! :P ) a mély és a magas hangszórók pozíciója, általában nem a "futottak még" kategóriába tartoznak! :R
Viszont: ha nem a gyártó kezdődik "Ch"-val, akkor nekem csak a Focal Chorus sorozat jut így elsőre eszembe, de abban nincs álló, két utas, "fordított" felállású modell...szóval kéne még pár betű! :DDD

primus inter pares

(#23823) Teaway válasza ToniSoprano (#23810) üzenetére


Teaway
veterán

"Akkor is baromi jól néznek ki"

Max. jól néz ki. Az, ami baromira jól néz ki, az a Dali Euphonia MS4 :Y

Nincs itthon csokid??

(#23824) Zoluska válasza Rover623 (#23822) üzenetére


Zoluska
tag

Ami nekem eszembe jutott, a Chario. Nekik létezik ilyen dobozuk:
http://en.charioworld.com/sovran.html

(#23825) Tamoo válasza Zoluska (#23824) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem hiszed el, de pont most akartam linkelni. :DDD

(#23826) fhradm


fhradm
csendes tag

Sziasztok!

Épp most hoztam haza egy Modecom MC-SHF80U hangfalat, és elég ciki de nem bírom beüzemelni :D

Mindent összedugtam, ahogy kell, a hangeroszabalyzo világít elvileg minden jó helyen van azonban még sem szól... Kell még a PCn valamit állítani, hogy működő képes legyen a dolog?

Előre is köszi!

(#23827) ToniSoprano válasza Zoluska (#23824) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja ez az Chario, ez az a márka!!! Kb. így is néz ki mint a linken, felül van a mély-közép, de nem teljesen az, nincs ilyen osztás benne felül, tök fekete az egész és a takarólemez a teljesen lefedi a hangszórókat és kb a feléig ér le, de nem lényeges. Valami régebbi cucc lehet 4-5 éve már biztos megvan. Ha jól emlékszem azt mondta 800 EUR volt, és hogy ez valami nagyon jó márka. Nekem nagyon puha volt a hangja, mondjuk tisztán szól az igaz. És nekem erősen túlsúlyos volt mély tartomány, nem zörgő, dörmögő, mint a 2.1-esnél, de pl a beszéd kicsit nehezen érthető.

Egyébként benéztem Rotterdam központjában egy stúdiótechnikainak kinéző boltba, azt hittem sok stúdiómonitort látok, de többnyire álló hangfalak voltak kitéve, mondjuk lehet inkább a nagyközönséget szolgálták ki.

Megint teszteltem több mindennel a 20 Hz-től kb 15800 Hz-ig hallom a tartományt, ahogy olvastam kb az én koromban ez reális. Van 40 év fölött ember aki hallja a 17-18 kHz felettit is, ez mitől függ? Pl a zenészeknek kevésbé "öregszik" a füle fent? Lehet más teljesen máshogy hallja ugyanazt a zenét?

[ Szerkesztve ]

(#23828) ToniSoprano válasza ToniSoprano (#23827) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Assziszem ez az, csak feketében, bár nem biztos hogy 800 EUR volt, mert eléggé spórolós: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23829) fhradm válasza fhradm (#23826) üzenetére


fhradm
csendes tag

Közben megpróbáltam rádugni telefonra is, és ott sem szól, úgyhogy egyre nagyobb a gyanúm, hogy ez gyári hibás lesz... :S

(#23830) Teaway válasza fhradm (#23826) üzenetére


Teaway
veterán

Másik kábellel is próbáltad?

Nincs itthon csokid??

(#23831) fhradm válasza Teaway (#23830) üzenetére


fhradm
csendes tag

Aha, megprobáltam azt is. Igazából a hangfalnak még egy minimális alapzaja sincs, csak fura, hogy soha sehol nem olvastam ilyesmiről erre pont kifognék egy ilyet? =/

(#23832) Degeczi válasza fhradm (#23831) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem az első hibás példány, a kínai beszállítónak nem erőssége a minőségellenőrzés.

(#23833) fhradm válasza Degeczi (#23832) üzenetére


fhradm
csendes tag

Értem, hat akkor szívás, lesz egy fasza köröm. Viszont tekintve, hogy visszaviszem, érdemes ennél maradni vagy esetleg a THONET-VANDER Kürbis jobb választás lenne? (a kulso hangeroszabalyzo nekem amugy tetszik a modecomba, de ha a Kürbis jobb akkor nem halok bele ha nincs)

(#23834) Degeczi válasza fhradm (#23833) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ugyanaz a kínai gyártó testvérmodelljei, ugyanazon a színvonalon - mindegy, melyiket választod...

(#23835) ToniSoprano válasza Degeczi (#23834) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Sajnos a T&V-nél is vannak hibás darabok, olvass vissza, szerintem annyi a pozitívum, hogy a Modecomokra általában 2 év garanciát adnak. (+ 1 év garancia ha pluszba kell megvásárolni 5-6 ezer Ft szokott lenni.)
Mondjuk elég idegesítő és gáz, azért elég gáz a gyártóra nézve, , ha teljesen süket gépet adnak, bár lehet az is hogy a szállítás során lett valami baja.

(#23836) CoolBoy323 válasza ToniSoprano (#23835) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

T&V 3 ev garis, gyartoi

(#23837) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Muse M20 vagy M50 + használtan egy pár passzív monitor 20-25 körül és alázva vannak ezek a PC-s csodák ugyanannyiból. :)

(#23838) ToniSoprano válasza CoolBoy323 (#23836) üzenetére


ToniSoprano
addikt

akkor miért írnak mindenhol 1 évet? Szerintem egyébként ez országonként, forgalmazónként változik, amazonon 2 évvel adják, de van ahol 3 évvel.

[ Szerkesztve ]

(#23839) Rover623 válasza Zoluska (#23824) üzenetére


Rover623
félisten

A Sovran háromutas, a doboz alsó részében teljesen leválasztott dobozban egy 8"-os mélysugárzó van. :(
Persze a poster nem túl képzett, tehát simán benézhette! :DDD

primus inter pares

(#23840) Rover623 válasza ToniSoprano (#23828) üzenetére


Rover623
félisten

Az se rossz cucc! :R

primus inter pares

(#23841) ToniSoprano válasza Rover623 (#23840) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja tényleg ott is 3 hangszóró lehet, valószínűleg az egyik egy lefele, a padló felé néz, ezért vannak lábai. Ezért hallhattam azt, mintha kicsit alulról is szólna, nem is értettem. Mondjuk én nem szeretem ha ennyire alulról szól a basszus. Nekem jobban tetszik a hang ha a hangszórók egymás alatt vannak.

(#23842) CoolBoy323 válasza ToniSoprano (#23838) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A dobozon bazi nagy betukkel ott a 3 ev...

(#23843) Degeczi válasza CoolBoy323 (#23842) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A garlevélen legyen rajta - hiszen a dobozon bármi lehet, más országra vonatkozó is, nálunk pedig csak 1 évet muszáj vállalnia a kereskedőnek.

(#23844) ToniSoprano válasza CoolBoy323 (#23842) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én is úgy gondolom, hogy jogilag ilyenkor az számít ami a számlán, vagy garancialevélen van. Max fogyasztóvédelmet meg lehet próbálni, a dobozon látható megtévesztés, félrevezetés miatt.

Nekem pl. a Geniusnál a számlán van rajta hogy 2 év a garancia, de ez nem gyártói, hanem forgalmazói garancia.

[ Szerkesztve ]

(#23845) arminlok


arminlok
senior tag

Valaki le tudná írni hogy a kürbisben (meg gondolom az összes többiben) mit is jelent pontosan a bluetooth? Mindkét hangfalba be van épitve egy vevő ami nonstop müködik és akkor semmi nincs vezetékkel összekapcsolva (a tápkábelt leszámitva) ? Valamint lehetöségem sincs kábellel összekötni ha esetleg a bluetooth meghibásodik? És ha van lehetöség kábellel összeköttetést teremteni akkor a bluetooth inaktivvá válik? Bocs a sok hülye kérdésért csak érdekelne ha valaki leirná :P

(#23846) tibbike01


tibbike01
őstag

Ma jött meg a Genius 1250b-m. Nem vagyok botfülű, értek a zenéhez.

Vélemény: 10ezer ft-ért egyszerűen nincs jobb vétel. Minden igényt kielégít. Ráadásul 2 év garancia! Vegyétek!! :C

(#23847) Degeczi válasza arminlok (#23845) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, h lehet kábellel is rácsatlakozni
A beépített BT vevő jele belül rákeveredik a normál bemenetre (vagy ha úgy oldották meg, átkapcsol rá), külön nem kell választgatni melyikről működjön

Egyébként emiatt fölösleges egy adott típust választani, mert Ebayről fillérekért vehetsz BT vevőt, és akkor tetszés szerinti hangdobozt is lehet vezeték nélkül használni.

(#23848) Degeczi válasza ToniSoprano (#23844) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A mindenhol látható német zászlócskák miatt mondjuk tényleg megérdemelne a cég egy elfenekelést, hiszen azok egyértelműen bepalizás miatt kerültek rá... :(

(#23849) ToniSoprano válasza Degeczi (#23847) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerinted sokkal rosszabb lenne a bemeneti minőség, ha vennék egy ilyen kütyüt és BT keresztül küldeném a jelet, magyarul nagyon hallható a különbség ezeknél a belépőszintű kütyüknél?

(#23850) arminlok válasza Degeczi (#23847) üzenetére


arminlok
senior tag

Értem köszi. Ja igazábol nem nagyon vonz a bluetooth csak az extreme digitaltol akarok rendelni Kürbist de csak bluetoothosba van amire kb ugy tekintek hogy még egy plusz hibaforrás szoval nem tudom hogy megvegyem-e. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.