Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) zuchy válasza mqm (#23050) üzenetére


zuchy
őstag

Szia, igen azzal lehet. Adnak hozzá RCA-Jack kábelt.

PC-STYLE.hu

(#23052) XtremLor válasza ToniSoprano (#23042) üzenetére


XtremLor
őstag

A 2000A-tol nekem az 1255A is jobban tetszett, a 2000X-et nem halottam viszont azt elhiszem hogy jo volt, mivel 1250x-em volt, anyumnak bodz 24-es modecomat vettem meg, ennek a hangja viszont jobban tetszik mint a kis geniusok!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#23053) Degeczi válasza Cassio1987 (#23048) üzenetére


Degeczi
nagyúr

TV-hez egyik sem ideális, nincs infra távvezérlésük

(#23054) Cassio1987 válasza Degeczi (#23053) üzenetére


Cassio1987
tag

Lényegtelen, tv-n kizárólag a pc-ről HDMI-n lejátszott filmeket nézek, meg konzolon játszok, túlélem ha a film vagy játék elején oda kell mennem beállítani a hangerőt :)

De ha tudsz ajánlani hasonló hangfalat távkapcsal akkor szívesen megnézem :)

[ Szerkesztve ]

(#23055) bok92 válasza mqm (#23050) üzenetére


bok92
addikt

Vagy pedig Bluetooth (is), ha olyan variánst vettél. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23056) Grózi


Grózi
veterán

Üdvözlet a hozzáértőknek! :R
Pc-re zenehallgatásra+játék néztem ki ezt a 3 rendszert,ki melyiket ajánlja illetve ha valakinek volt-van ilyen,mik a tapasztalatai?
http://www.ipon.hu/webshop/product/genius_sw_hf_5.1_4500_fekete/182693
http://ipon.hu/webshop/product/genius_sw_g5.1_3500/419887
http://www.ipon.hu/webshop/product/genius_sw_g_2.1_3000/201460

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23057) bok92 válasza Grózi (#23056) üzenetére


bok92
addikt

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy itt egyik sem lesz ajánlott termék... Összefoglalót nem nézted?

(#23058) Grózi válasza bok92 (#23057) üzenetére


Grózi
veterán

Hopp...most már igen! :DDD
Akkor eltévesztettem a házszámot-sorry! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23059) dudika10 válasza Grózi (#23058) üzenetére


dudika10
veterán

Ha azt olvasod, hogy az általad kinézett termékek nem jók, akkor nem máshol kell kérdezni, hanem el kell töprengeni azon, hogy vajon miért nem jók (ebben segít az összefoglaló), és utána választani kell akár a mi segítségünkkel olyat, ami jó.

Ha átmész másik topikba, és ott ajánlani fogják ezek közül bármelyiket is, akkor az egyből megfelelő választás lesz? :N

Az általad linkelt boltban megtalálhatóak az összefoglalóban említett kellemes minőségű sztereo rendszerek. Vess azokra egy pillantást, és ne higgy a legendákban, amelyek szerint játékra és filmre nem jó a 2.0, ezek egyszerűen butaságok.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23060) Grózi válasza dudika10 (#23059) üzenetére


Grózi
veterán

Nem kell félni,nem ülök fel egykönnyen! :N
Most is 2.1-es rendszert használok,egy Trust Tytan 2.1-et-de mivel 6 éves és lenne rá jó áron vevő így újban gondolkodok.Mivel finoman fogalmazva nem vagyok vájtfülű nekem bevált.Mivel informatikus lévén sok minden megfordul a kezem között,így például a sokatok által dicsért Thonet Vander Kürbis 2.0 is.Az már biztosan az én hibám,hogy szerintem a Tytan szebben szólt.Szeretem a túlzott basszust biztosan...
Mivel a topic címe enyhén becsapós és voltam olyan láma hogy az összefoglalót nem olvastam el-ezért érdeklődtem itt az adott termékekről.
Én nem állítom és nem hiszem el hogy nem jók játékra és filmre a 2.0-ás minőségi hangfalak-az már az én szegénységi bizonyítványom,hogy nekem jobban tetszik hangra a 2.1-es rendszer.
Béke!!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23061) dudika10 válasza Grózi (#23060) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor csak azt tudom tanácsolni, hogy próbálj használni egy rendes sztereó szettet 2 hétig legalább és utána próbáld ki újra a Tytant (ami egyébként nem a legrosszabb 2.1 éppenséggel, de semmiben nem említhető egy szinten a Kürbis-szel).

A túlzott és rossz basszust nem lehet szeretni (sokat és jót pedig nem kapsz ennyi pénzért), csak hozzá lehet szokni, 6 év alatt a füled remekül alkalmazkodik, és a 2 milliós lineáris rendszer is mélyhiányos lesz a Trust után. Szerencsére ez a folyamat visszafordítható.

Ha ezt sem fogadod el, akkor viszont ne kérdezz fórumon, hanem kerekedj fel, hallgass meg jópár szettet, és azt vedd meg amelyik tetszik, mert a témában jártas embertől nem kaphatsz olyan tanácsot, amit hallani szeretnél, ha valaki olyan tanácsot ad, fuss. :B
Az általad kinézett rendszerek egyébként szerintem gyengébbek mint a mostani Tytan.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23062) Grózi válasza dudika10 (#23061) üzenetére


Grózi
veterán

Köszönöm a tanácsod,főleg abban hogy gyengébbek mint a Tytan.A hiba tényleg nálam van,egyik fülem (viccen kívül) 50%-os.
Most abban gondolkodok,hogy esetleg egy minőségi hangfalpárt kéne "megtámogatni" egy mélynyomóládával.
Az 5.1-es rendszerek is izgatják a fantáziám,mert még sose volt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23063) jerry311


jerry311
nagyúr

Hi,

Az mennyire normális hogy Microlab Solo6c-nek van egy alap búgása a jobb oldalról (ebben van a táp/erősítő/stb)?
Akkor is van neki, ha nincs rákötve semmi, tehát csak úgy magában áram alatt van.

Üdv:
j311

[ Szerkesztve ]

(#23064) Degeczi válasza jerry311 (#23063) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tipikus trafózúgás, gyakori jelenség sok márkánál. Nagyon hangosnak nem szabad lennie, csak csöndes szobában, közelről hallhatónak. Ha erősebb, meg lehet próbálni a trafót rugalmasabban felfüggeszteni (gumit betenni alá)

(#23065) jerry311 válasza Degeczi (#23064) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem ismeretlen a jelenség, a kérdés inkább az hogy mennyire jellemző erre a típusra.
Csendes szobában kb. 1 méterről már hallom.

(#23066) Bib válasza jerry311 (#23065) üzenetére


Bib
őstag

Ahogy Degeczi írta,előfordul ezeknél a hangfalaknál is.Típustól függetlenül előfordulhat,hisz az alkatrészek nagyrésze azonos gyártótól származik.

(#23067) Grózi


Grózi
veterán

Még egy utolsó kérdés:
Birtokol valaki MODE COM MC-SHF80U-t?
Ha megosztaná a tapasztalatait,illetve hogy mennyire valós az a 80Watt-azt megköszönném.
Meg az 1 év gari nem tetszik egyedül.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23068) dudika10 válasza Grózi (#23067) üzenetére


dudika10
veterán

Bodz szépen összefoglalta a dolgokat róla: [link]

A búgás nem minden darabnál ugyan olyan erős, a gyártási szórás ilyen olcsóbb kategóriában még viszonylag nagy. Elviselhetetlenül hangos tud lenni 25 négyzetméteren (az összefoglalót meg olvasd át még egyszer alaposan, mert a "tényleg 80W?" kérdés ki van tárgyalva benne ;) ).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23069) Degeczi válasza Grózi (#23067) üzenetére


Degeczi
nagyúr

77.23W...

Most komolyan
- szerinted leméri vki?
- hol számít a tényleges teljesítménye? 10W-al is bőven elég hangerőt lehetne produkálni lakószobákban...

(ilyeneknél ráadásul nem csak a két csatorna teljesítményét adják össze, hanem ennél még az egy dobozon belüli két hangszórót is: a végfok IC egyik csatornája a mély-közép, a másik a magassugárzó hangszórót szolgálja ki, így értendő a 80: 4*20)

jé, tényleg nagyon jó lett az aktualizált összefoglaló! :R

[ Szerkesztve ]

(#23070) Grózi


Grózi
veterán

Oké Urak kezdek képben lenni.Viszonyítási alapnak volt szerencsém 2db itt is ajánlott SP-HF1250B-hoz(3 hónapon belül halt el mindkettő,gariban cserélték de 3.-ra inkább mást kértem helyette),amíg jó volt egész jól szólt szerintem.Szóval ahhoz képest laikusan szólva erősebb hangzást produkál a Modecom?
Minősége jobb?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23071) dudika10 válasza Grózi (#23070) üzenetére


dudika10
veterán

Egy kategóriával feljebb versenyez a modecom.
Minőségre is jobb, bár elég sok darabot tekintve az általad említett Geniusból sincs több hibás, mint a hasonló kategóriás termékekből amennyire én rálátok a dologra, de erről egészen pontosat csak a nagykerek tudnának mondani.

Degeczi: szólj ha valamit hiányolsz, vagy valamit átírnál! :R

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23072) Grózi válasza dudika10 (#23071) üzenetére


Grózi
veterán

Árban is egy kategóriában feljebb van.Lehet én fogtam ki a pocsék Geniusokat.
Az zavar egyedül csak hogy 1 év gari van rá,illetve a búgás.Lehet hogy itt belépőkategória,de egy 30K+-os hangfalpártól már azért minőséget várnék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23073) Zola007 válasza dudika10 (#23071) üzenetére


Zola007
veterán

Én beszéltem anno a magyar Genius szervizzel és arra jutottunk, hogy érdekes módon a hivatalos disztributoron keresztül importált Genius hangfalakkal nincs sok gond, csak amiket az ipon, pcx és egyéb számtech webshopok hoznak be szürkeimporttal.

Valószínűleg ezek között vagy sok a már eleve refurbished darab vagy a szállítás során vannak olyan körülmények között tárolva (pára, magas hő, stb), hogy megsínyli, mert ezeknél szinte kivétel nélkül az erősítővel van gond :F

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23074) Grózi válasza Zola007 (#23073) üzenetére


Grózi
veterán

Az enyémek nagykerből voltak,ha jól emlékszem akkor chs-től.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23075) sutyesz96


sutyesz96
őstag

A hangfalam ha egyik pillanatról a másikra kikapcsolt (feszültség alatt) és azóta be se kapcsol az miért lehet?

Külön van az erősítő, szóval reménykedem hogy meg lehet valahogy javítani. Most járt le a gari (tipikusan), Genius SW-G2.1 1250 néven szólították.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#23076) Alan[HUN] válasza Grózi (#23072) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Ha nem sietsz, nekem elméletileg jövő héten jön a cseredarab (az eredeti nem szólt sehogyse), nekem az Aq*a 2 évet adott rá, és teljesen korrektek voltak a cserénél is. (SHF80U, én kértem a cserét, ők pénzvisszafizetéssel kezdtek.)

(#23077) Grózi válasza Alan[HUN] (#23076) üzenetére


Grózi
veterán

Az még belefér,kíváncsi vagyok a tapasztalataidra.Rendeltem egy Sonart,de hangrendszer ügyben még nem döntöttem.Vagy 2 komolyabb hangfal vagy hozzákötök egy komolyabb mini hifit.(2.1 már biztos nem lesz)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23078) Narancs81 válasza jerry311 (#23065) üzenetére


Narancs81
tag

Hi,
Annyira nem kardinális jelenség. Inkább normális mértékű. Ha a volume 40 vagy az fölött van akkor hallható csendes szobában és az lehet zavaró. 30-on szerintem a zúgás mértéke elhanyagolható. Ha nagyon fülelek akkor azért észlelhető 1m-ről. Összeségében azt mondanám nem jellemző a típusra hogy zúgna. De ez szubjektív.
Üdv

(#23079) Alan[HUN] válasza Grózi (#23077) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Rendben, majd igyekszem kielégíteni a várakozásokat:DD, bár sok viszonyítási alapom nincs... (ATH-M50 van itthon, ami viszont fejes szóval maximum a tisztaságot van értelme összehasonlítani.)
*Xonar:))

[ Szerkesztve ]

(#23080) Grózi válasza Alan[HUN] (#23079) üzenetére


Grózi
veterán

:DDD
Igen Xonar. :W
Várom a tapasztalatokat!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23081) Degeczi válasza Narancs81 (#23078) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Másról beszéltek: a trafózúgás hangerőfüggetlen

(#23082) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Üdv!

M-Audio BX8 D2 64 000 Ft vagy inkább M-Audio BX5 D2 50 000 Ft ? megéri a nagyobbik az ár különbséget? vagy inkább érdemes az újabb carbon vonalra menni? Asus Xonar hangártyám van.

Előre is THX !

(#23083) StSanya válasza dudika10 (#23071) üzenetére


StSanya
őstag

Annyiban kiegészíteném az összefoglalót a Creative GigaWorks T20 Series II tekintetében, hogy - valószínűleg a külső táp miatt - nem búg, tehát akinek valamiért fülhöz közel kell hogy elhelyezze, vagy allergiás rá, annak ez fontos lehet. Meg persze a bemeneti jel függő auto power off és on funkció, bár valaki azt írta, hogy ezt nem mindegyik tudja.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#23084) Csabi0415


Csabi0415
csendes tag

Na, megjött a Genius 1250B-m egy órája, amit a mall-osoktól rendeltem. Azóta döngetem és hát szerintem iszonyatosan jó, viszont van vele egy kissebb hiba, mégpedig az, hogyha az elején megpiszkálom egy kicsit a Line in nyílást, akkor elmegy a Balosból a hang. Ezt úgy tudtam orvosolni, hogy párszor még hozzáértem a nyíláshoz. Na ez mi a fene miatt lehet?
UI.: még nem jött át a szomszéd :)

(#23085) Grózi válasza Csabi0415 (#23084) üzenetére


Grózi
veterán

Így kezdődött nálam is a 2. darabnál,majd egy hét múlva elnémult.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23086) Degeczi válasza Csabi0415 (#23084) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg átkapcsolós az előlapi bemenet (lekapcsolja a hátsó bemenetet, ha elöl van csatlakoztatva forrás), és kontakthibás a csatlakozó.
Új cuccnál nincs értelme házilag vacakolni vele, vidd vissza garban.

(#23087) gaben1993


gaben1993
tag

Sziasztok.
Nem találtam erre megfelelőbb topik így itt kérdezném meg hogy Genius SP-HF 2020 típusú hangszóró néha nem reagál se a távirányítóra se a gombjaira, elvileg a hátulján lévő főkapcsolóval újraindítva újra jó lesz.(nem az enyém a hangszóró, de megszeretném vásárolni)
Kérdésem hogy javítható e a probléma?

(#23088) ToniSoprano válasza Grózi (#23085) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Azért ne kezdj el paráztatni mindenkit, soknak van 1250B és jól működik, szerintem ha annyira rossz lenne nem nem adna a mall plusz egy év garanciát.

Csabi0415: azért amíg bejáratos min egy hét, döngesd ha nem muszály max 50%, de inkább kevesebb, basszus se legyen maxon, legalábbis ezt ajánlják itt többebben.

StSanya: egyébként ez az 1250B sem búg, legalábbis nem hallottam semmi búgást, még közelről sem.

gaben1993: olvasd el a véleményeket, ezen a linen, azt hallottam az nem egy jó széria:[link]

[ Szerkesztve ]

(#23089) afrojack1


afrojack1
senior tag

Hali
milyen hangrendszert vegyek? pc-hez és tv-hez használnám! 30k-ig én egy genius gx gaming sw-g2.1 3.000 néztem ki! jah és ami adja rendesen a baszust meg a mélyet! :D

[ Szerkesztve ]

SC: Herczku_Death

(#23090) Grózi válasza ToniSoprano (#23088) üzenetére


Grózi
veterán

Nem paráztatok senkit,de tényleg így volt.Lehet én fogtam ki,de nekem 2 bekrepált.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23091) zsocy válasza afrojack1 (#23089) üzenetére


zsocy
őstag

Volna kedved elolvasni a témaösszefoglalót?

(#23092) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Hátha valaki olvassa.

"M-Audio BX8 D2 64 000 Ft vagy inkább M-Audio BX5 D2 50 000 Ft ? megéri a nagyobbik az ár különbséget? vagy inkább érdemes az újabb carbon vonalra menni? Asus Xonar hangártyám van."

Előre is THX ! :))

(#23093) dudika10 válasza Gempas 70 (#23092) üzenetére


dudika10
veterán

Ennyit megérne pluszban a 8-as, viszont mindkettő kieshet, ha nem tudod eléggé elhúzni a faltól a dobozokat! A hátsó reflex nyílás nagyban megnehezíti az elrendezést.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23094) Bib válasza Gempas 70 (#23092) üzenetére


Bib
őstag

Szerintem a 8-as 64 -et megér.

(#23095) ToniSoprano válasza afrojack1 (#23089) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szia, amit a 2.1-esek közül ajánlottak az a Thonet &Vander Ratsel: [link] Ez egy kategóriával feljebb van, mint amit te kinéztél és van hozzá távirányító is és többen írták, egész jó hangja van, de ez azért közelíti a 30-at. Itt a 2.1-es hangrendszereket nem ajánlják, a de az igaz hogy a basszusa erős, de pontatlan, elmosott, egyenletlen hangzást ad.Játékra, fimnézésre szerintem alkalmas lehet a 2.1 hangrendszer is, igényesebb zene hallgatására nem igazán alkalmas, legalábbis ebben a 2.0 sokkal jobban teljesít, sokkal szebben, részletgazdagabban szól.
Ezt a különbséget igazán akkor érzed, amikor ugyanazt egy 2.1-es és utána egy 2.0-es rendszeren meghallgatod mennyivel részletgazdagabban szól.

(#23096) Gempas 70 válasza dudika10 (#23093) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Az jó.... :( mégis mennyire legyen a faltól? még a végén maradok a T20 nál.. az az igazság, hogy most nem de később lesz helyem bőven. Nem szeretnék ezért 2x vásárolni, ugyanakkor nem lenne feltétlen baj ha nem tudnám tolni a nagyoknak mert albérletben vagyok. Na ez van és thx

(#23097) Zoluska válasza Gempas 70 (#23096) üzenetére


Zoluska
tag

Ezt az ábrát szokták belinkelni: Klikk
Nekem hátsó reflexes dobozom van, és meglepődtem, mert azt hittem szívni fogok az elhelyezéssel, ennek ellenére nincs velük gond. Most kb. 20 cm van mögöttük, de voltak már közelebb is, akkor sem búgtak be. Lehet, hogy típusfüggő is, melyik hogy van hangolva, stb. Nem tudom biztosan, mert eddig mindig kerültem a hátsó reflexes dobozokat emiatt, így ez az első. Lehet, hogy mélyfrekvencia függő is, mert tesóm álló hangfalainak pl. kell egy méter a faltól, hogy rendesen kitisztuljon a hangjuk.

(#23098) Gempas 70 válasza Zoluska (#23097) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Köszönöm. Háát most max 10 cm-em van.. később az 1m ok. De nem hinném, hogy a fórumtársak nagy része 1 méterre rakná a dobozát.. ahhoz azért kell hely bőven. Mindenesetre lehet, hogy a 8-ast becserkészem.

(#23099) Zoluska válasza Gempas 70 (#23098) üzenetére


Zoluska
tag

Az 1m egy nagy, két mélynyomóval rendelkező álló hangfalra igaz, abból is egy konkrét típusra (Mission M35i). Ha megnézed a linkelt képet, 5cm-1m tartományt ajánl, vagy 2,2 m-nél nagyobbat, de annyi helye nem sok embernek akad, főleg nem ilyen kis dobozoknak.

[ Szerkesztve ]

(#23100) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Sziasztok, valaki el tudja egyszerűen magyarázni, az érzékenység (Signal-to-Noise Ratio) mit jelent és ez hogyan hat a hangminőségre ,enneki mi a jelentősége 2.0 aktív hangfalaknál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.