Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32451) Morden24 válasza bobsys (#32449) üzenetére


Morden24
nagyúr

Vávává, tényleg. Shame on me a dezinfóért.
Valszeg azért nem tűnik fel, mert mindössze egy jó nagy halom doksit syncelek :)

Sectumsempra - For Enemies

(#32452) bobsys válasza Morden24 (#32451) üzenetére


bobsys
addikt

Lathatod, hogy en is kemeny 110 megat hasznalok ami ugy saccra 2% :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32453) Sub-ZeRo válasza zsoltrs (#32436) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Eszközkezelő, majd a firewire-t megkeresed és van egy olyan, hogy energiát takaríthat meg, ehhez hasonlók. Ott kiveszed a pipát, vagy ha nincs, akkor raksz elé.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32454) WonderCSabo válasza Morden24 (#32445) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én meg nem mondtam semmit, csak leírtam, h. nekem személy szerint miért nem jó a Mesh. :)

(#32455) TRob1


TRob1
veterán

Akkor ez a felhő még mindig nem tisztult ki nekem. Ugye kiderült (mint írtam is) hogy 5gb a skydrive, viszont én kb 26gb-ot szinkronizálok összessen a 2 gép között, és nincs is az eszközöknél kijelölve a skydrive, csak a 2 sz.gép. Azért ez az egész szinkronizélés mégis a felhőn keresztül történik?

¤ R'n'R ¤

(#32456) G.F. válasza bobsys (#32450) üzenetére


G.F.
aktív tag

'C' gyökerébe logol?

-gf-

(#32457) Morden24 válasza TRob1 (#32455) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Skydrive biztosan 25 giga, a Mesh rezerváció 5. Viszont gondolom ez azt szabályozza, hogy mennyit tárolhatsz Mesh-el a felhőben, nem azt, hogy mennyit kommunikáltathatsz az eszközök között.
Legalábbis csak ezt tudom elképzelni.

A szinkron természetesen a felhőn keresztül történik, igen.

Sectumsempra - For Enemies

(#32458) bobsys válasza TRob1 (#32455) üzenetére


bobsys
addikt

Ahogy Morden24 is irta 5 gigat tarolhatsz, atfolyo adatmennyiseg nincs korlatozva

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32459) bobsys válasza G.F. (#32456) üzenetére


bobsys
addikt

Nem. A %SYSTEMROOT% folderbe ntbootlog.txt neven.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32460) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ah, ez a Synctoy buta és lassú. :(

(#32461) GD válasza WonderCSabo (#32435) üzenetére


GD
őstag

super flexible file syncronizer (shareware)
kb sync-hez egy mercedes kategória

(#32462) TRob1 válasza bobsys (#32458) üzenetére


TRob1
veterán

Ennyit tárolok :D :

Gondolom ez a kedvencek mappa.

Tetszik a mesh, maradok ennél.

¤ R'n'R ¤

(#32463) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

A biztonsági mentéssel lenne egy kis problémám.
Amikor "mezei" USB drive-ot dugok rá, azt ki lehet választani cél meghajtónak. Viszont ha egy truecrypt-el titkosított meghajtót mountolok fel, az nem lehet kiválasztani. Miért?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32464) bobsys válasza cigam (#32463) üzenetére


bobsys
addikt

Ha jol gondolom a truecrypt kulcsot az OSen tarolod. Behal az OS ott a backup, de nemtudsz vele mit kezdeni mert a behalt OSen van a kulcs.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32465) McKane


McKane
senior tag

sziasztok

eddig XP-t használtam a notebookon,ma azonban felraktam a frissen vett win7-et.
a 120-as meghajtót még régebben az XP telepítésekor, kb 1 éve, 2 részre osztottam 30/90 GB arányban. a kisebben van a win7. de nem látom a másik partíciót!! azon vannak a fontos dolgaim..
Hogyan lehet megoldani hogy lássam a másik partíciót??? mert most csak a kicsit,amin a 7 van,látom 30Gb értékben.

(#32466) zsoltrs válasza Sub-ZeRo (#32453) üzenetére


zsoltrs
tag

Köszi.
Meglesem

(#32467) Gorneck válasza McKane (#32465) üzenetére


Gorneck
titán

A merevlemez kezelésben sem? Lehet betűjelet kéne adni neki...

Gorneck#1239

(#32468) Morden24 válasza McKane (#32465) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nyitsz egy lemezkezelőt (disc management-et írd be a start menu-be), és adj egy betűjelet a partíciódnak. Hipphopp, meg is lesz.

Sectumsempra - For Enemies

(#32469) McKane válasza Morden24 (#32468) üzenetére


McKane
senior tag

köszönet mindkettőtöknek!
sikerült!

:R :R

szerk1.: azt hittem ez alap dolog a windows7-ben :D

[ Szerkesztve ]

(#32470) Morden24 válasza McKane (#32469) üzenetére


Morden24
nagyúr

Általában az is.

Sectumsempra - For Enemies

(#32471) cigam válasza bobsys (#32464) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Természetesen ott is meg van, de le van mentve az máshova is. Ez nem magyarázat arra, hogy titkosított partícióra nem hajlandó menteni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32472) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Van mód arra hogy beállítsam hogy a win7 kinézete ne zabáljon le 1 csomó vidikari memóriát? Most eléggé leegyszerűsítettem az aerot, kivetem az átlátszóságot is meg minden. Vagy ennél jobban már nemlehet? 1 beépített XP téma igazán kerülhetett volna bele, de nem beletették az ősrégi dizájnt..

(#32473) Morden24 válasza MomoSinX (#32472) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ööö, miért? Mire szeretnéd használni a vram-ot, miközben a desktopon vagy? :U

Sectumsempra - For Enemies

(#32474) bobsys válasza cigam (#32471) üzenetére


bobsys
addikt

Na rajottem a magyarazatra. A truecryptel meghajto titkositasa illetve irasa olvasasa altalad tortenik a backup pedig a system user neveben fut. Probald meg, hogy a titkositott meghajton megosztasz egy konyvtarat, majd ezt a megosztott konyvtarat meghajtokent felcsatolod es erre a felcsatolt meghajtora csinalod a backupot.
Vagy nem is kell felcsatolni eleg ha megadod az unc patht.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32475) polonic válasza MomoSinX (#32472) üzenetére


polonic
félisten

Sokkal jobb hogy száműzték belőle a hülye xp kinézetet, fölösleges beletenni ilyet. Ez sokkal jobb, használhatóbb és mellesleg szebb is.
Azt meg nem értem, hogy minek kéne a vram a desktopnál? Nyugodj meg, ha játékot indítasz akkor az erőforrások maximálisan a játék rendelkezésére fognak állni.

(#32476) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Nem birom leválasztani a külső hardvereket, mivel nincs meg az óra meletti ikonja és nem is akarja azt kitenni. Így sajna az utolsó beolvasásá marad benne és amikor másik vinyót csatolok hozzá kívülről, akkor az előző könyvtárai vannak benne. Mit lehet ez ellen tenni?

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#32477) Sub-ZeRo válasza polonic (#32475) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Remélem, ha windows 8 egyszer kész lesz, akkor újra átfogják variálni a témákat és nem ilyen lesz mint az xp, vista vagy a 7-é. :DDD Bár ahogy az office-t nézem, ott is vissza rakták a "file" menüt mert a sok agyon iskolázott nem találta benne, pedig ott volta windows jel. :DDD Szóval a következő windowsban újra benne lesz az xp téma, pont ezért, mert sok xp téma függő, majd rinyál megint, hogy hogy nézki, meg, meg mennyi erőforrást zabál stb. :DDD
Ez csak egy gondolat volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32478) MomoSinX válasza polonic (#32475) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Köszi,ezt nemtudtam, még új nekem a win7, 3 hete tértem át rá. És azthittem nagyon lezabálja az erőforrásokat a kinézet miatt. Amúgy nekem is tetszik az új.

(#32479) MomoSinX válasza Sub-ZeRo (#32477) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Jogos.

(#32480) kissdl válasza Biriboyka (#32476) üzenetére


kissdl
csendes tag

Jobb egérgommbal katt a tácára => Tulajdonságok => Értesítési terület => Testreszabás

a többi a képen:

[ Szerkesztve ]

''Tévedni emberi dolog, de roppant kínos...''

(#32481) cigam válasza bobsys (#32474) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A felmountolt meghajtón a systemnek teljes jogosultsága van.
Természetesen megpróbáltam az ötletedet, de hálózatban tallózni nem enged, ha bemountolom a megosztott titkosított meghajtót, azt sem adja fel opciónak
csak az optikai meghajtót,a pendrive-ot, és kártyaolvasót ajánlja fel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32482) Biriboyka válasza kissdl (#32480) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Köszönöm, de sajnos nem bírom leválasztani sem.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#32483) polonic


polonic
félisten

Egy kérdés!
Szervizben volt a gépem. Ott előcsalogatták a rendszergazda fiókot. Hogy tudnám én visszacsalogatni az odújába?

(#32484) kissdl válasza polonic (#32483) üzenetére


kissdl
csendes tag

''Tévedni emberi dolog, de roppant kínos...''

(#32485) polonic válasza kissdl (#32484) üzenetére


polonic
félisten

Fantasztikus! ;)

(#32486) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy ki lehet-e kapcsolni azt, hogy a windows indulásakor automatikusan induló programokra ne kérdezzen rá minden induláskor. Meg lehet oldani, hogy az engedélyem nélkül is elinduljanak? Előre is köszi.

(#32487) bobsys válasza cigam (#32481) üzenetére


bobsys
addikt

[link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32488) dim dim


dim dim
tag

Üdv!

Bár teljesen OT a felvetés, de mindenhol az lenne: van egy oldal ahol kizárólag online nézhető videók vannak fenn.
A szokásos programok, amelyekkel az ilyen oldalakról le lehet tölteni a videókat offline nézésre, mind csődöt mondtak (youtube downloader, firefox cache viewer, orbit grab+ és még kismillió másik hasonszőrű).
Tud vki használható megoldást? Vagy marad a real time screen capture?
Az oldal: onlineakademia.hu és ott az egyes tanfolyamok pl. Flash és ott bármelyik video.

Köszönöm a tippet!

(#32489) kissdl válasza Biriboyka (#32482) üzenetére


kissdl
csendes tag

Próbáld meg a lenti leírás alapján (ezt máshol már leírtam...):

Ha az USB-eszköz deaktiválását jelző ikon nem látható a jobb alsó sarokban, elvileg akkor is kihúzható a készülék. Az USB ugyanis támogatja a hot-plug technológiát, azaz a készülékek üzem közbeni csatlakoztatását és eltávolítását.
Az eszköz eltávolítható ikon elsősorban arról gondoskodik, hogy ne károsodjanak a külső adattárolók, ha adattovábbítás közben távolítjuk el a készüléket.
Biztonsági okokból kapcsoljuk ki manuálisan az eszközt a Start menü => Futtatás parancssorában kiadott következő paranccsal:
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll.
Az OK és a Befejezés megnyomása és a kívánt készülék kiválasztása után megjelenik az eltávolítást engedélyező ikon.

[ Szerkesztve ]

''Tévedni emberi dolog, de roppant kínos...''

(#32490) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
feltettem egy progit (eredeti telepítő cd-s) és amikor végeztem, frissítést szedtem le hozzá megváltozott a win7-em betűmérete/stílusa, azt nemtudoja vki h milyen betűtípust használ alapból és ezt hol lehet visszaállítani? Lehet h ennek a proginak ehhez semmi köze, de érdekes ez a dolog...
PLS help!

Matthew 24:42

(#32491) @matthew@


@matthew@
őstag

Előző hsz-em sztornó, beállítottam egy másik témát majd megint azt ami volt és megjavult!

Matthew 24:42

(#32492) @matthew@ válasza @matthew@ (#32491) üzenetére


@matthew@
őstag

Na mégsem :W Amint kijelenkezem már megint átállítja a betűtípust. Eléggé zavaró a helyzet mert már megszoktam a régit és az új betűtípusnál van amit nehezen lehet kiolvasni.

Matthew 24:42

(#32493) McKane


McKane
senior tag

gyerekek, nemrég fejeztem be a win7 telepítését, olyan lassúnak érzem itt a notin az XP-hez képest.. ez normális így a kezdet kezdetén? Vagy memória kellene bele még?

(#32494) cigam válasza bobsys (#32487) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Köszi!
Megpróbáltam a parancsoros mentés opciót, de közölte, hogy ez a verzió nem fog hálózati megosztásra menteni.
Ki mit használ mentésre, kinek mi jött be?
Pl. Érdemes a Samsung lemezekhez adott Autobackup-al kísérletezni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32495) Psychonaut válasza McKane (#32493) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem, proci és RAM is teljesen rendben van, itt valami más gond lesz.

(#32496) McKane válasza Psychonaut (#32495) üzenetére


McKane
senior tag

egy másik topicban Balinov fórumtárs valami indexelésről írt..
" esetleg varj meg mig befejezi az indexelest. "
akkor most hagyjam itt egy fél órára a gépet?
XP-hez képest nagyon ott van a szeren ez a rendszer :D

(#32497) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Mit lehet akkor tennei ha az alábbi hibaüzenetet kapom egy hw driver intalljánál? (Win 7 32bit hun prof)

Az eszköz illesztő varázsló nem támogatja az adott nyelvet.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#32498) Psychonaut válasza McKane (#32496) üzenetére


Psychonaut
addikt

Akár, ezt nem tudom megerősíteni/cáfolni, de veszteni nem vesztesz semmit.

(#32499) WonderCSabo válasza dni (#32497) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Válts át ideiglenesen angol nyelvre.

(#32500) r-chee


r-chee
őstag

Jó estét Uraim! :)
Olyan gondom volna, hogy valami oknál fogva elállítódott a rendszerben a fájltársítás, pontosabban szólva, a .reg fájlokat valamiért az Adobe Reader akarta megnyittani, így pl. nem tudom egy amúgy eredeti programomhoz kapott .reg fájlt hozzáadni a rendszerleíró adatbázishoz. Túrtam netet, de csak egy olyan, félig használható ötletet találtam, amivel - registry bejegyzést módosítva - el tudtam érni, hogy ne akarja az Adobe Reader megnyitogatni a .reg fájlokat, viszont még mindig kérdi a Win7, hogy milyen programmal akarom megnyittani, tehát válasszak a telepítettek közül. Hogyan lehetne visszacsinálni, hogy simán csak hozzáadódjanak a .reg fájlok adatai a registry-hez??

Előre is köszi.

üdv.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.