Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31301) Laccoss válasza Ronnie12 (#31300) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem ott lesz a gond, hogy nem csak biosban, hanem külön bootmenüből is ki kell választani honnan akarsz bootolni. És ha ott is a dvd-t adod meg akkor arról fog.

(#31302) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Nekem olyan gondom lenne, hogy van két gép és sikerült egy hálózatba tennem őket. Na most ez mind szép és jó, de ha már valamit meg akarok osztani, akkor már gebasz van, mert nem lehet. Folyamatosan ezt kapom!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31303) Sub-ZeRo válasza cellpeti (#31302) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Saját tulajdonban vannak a mappák, meghajtók?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31304) cellpeti válasza Sub-ZeRo (#31303) üzenetére


cellpeti
veterán

Ezt nem igazán értem. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31305) Sub-ZeRo válasza cellpeti (#31304) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ilyened van?
Szerintem azért nem engedi megosztani. Én is szoktam megosztani hálózaton kersztül, mikor jön haver és simám megtudjuk egymásnak osztani a dolgokat...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31306) cellpeti válasza Sub-ZeRo (#31305) üzenetére


cellpeti
veterán

Igen nekem is pont ugyan így néz ki és nem engedi megosztani.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31307) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok szeretnék win7 et telepiteni usb ről,de xp m van csak és azon kéne elkésziteni a megfelelő pendriveot,viszont a leírtak xp alatt nem müdödnek,esetleg valaki találkozott olyan modszerrel ami jó xp alatt is ?

(#31308) Sub-ZeRo válasza cellpeti (#31306) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
Ezt beállítottad?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31309) cellpeti válasza Sub-ZeRo (#31308) üzenetére


cellpeti
veterán

Persze. Nyomtató megosztás is működik én is látom az ő gépét, át is tudok húzni az övéről. De az enyémet nem látja az övé, illetve nem tudok megosztani semmit. :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31310) Fire/SOUL/CD válasza cellpeti (#31309) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ezt is így csináltad?
(A hozzáadás gombon való kattintást szokták kihagyni előszeretettel)
Továbbá a Hálózati és megosztási központ így legyen beállítva.
(Az Otthoni vagy Munkahelyi profil is így legyen beállítva, ha szükséges)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31311) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Helló...
Nekem nekem engedi telepiteni a skypeot...
Kiirja,hogy nem Win32 alkalmazás
eeepc 1001HA Win7 32bit-es verzió...
Se online se letöltés utáni telepitésnél nem enged...
Valakinek valami ötlete...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#31312) zolynet


zolynet
addikt

Hali!

Egy olyan problémám van hogy bootolás után (megtalál minden vinyót) ezt a hibaüzenetet nyomja az IRQ-k kiírása után:
"Hiányzó BOOTMRG"
Van lehetőségem újraindítani.
Ezt azóta van amióta bekerült egy új vinyó a gépbe. Egyet kiszedtem volna de rögtön ezt írja. Az a vinyó melyet kiszednék le van formázva nincs rajta semmi, ergo a boot fájlok sem lehetnek itt, akkor mi van? :F
Szóljatok ha van ötlet, ha nincs akkor 1ó alatt kap egy reinstallt azt kész.
Meg addig rákeresek én is hátha ...

Life is too short to stay stock!

(#31313) Fire/SOUL/CD válasza sz.zoli25 (#31311) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem Windows-os változatot töltöttél le...EZT töltsd le

zolynet
Ha semmi mást nem tettél, csak egy új hdd raktál a gépbe, akkor jó eséllyel a BIOS-ban megváltozott a boot-sorrend. (Az új, üres hdd került első helyre, ezért onnan szeretne indulni)
Állítsd át a a boot-sorrendet, hogy a megfelelő HDD kerüljön a lista elejére

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31314) Karma válasza zolynet (#31312) üzenetére


Karma
félisten

Inkább azt nézd meg a CMOS Setupban vagy ha van, a bootmenüben, hogy jó HDD-ről akar-e bootolni. Nálam is borult nemrég a sorrend, amikor átrendeztem a SATA kábeleket a gépemben.

“All nothings are not equal.”

(#31315) sz.zoli25 válasza Fire/SOUL/CD (#31313) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Hát azt választottam a skype oldalán is meg a szoftverbázisról is azt szedtem le,de megpróbálom ezt is...
Ezt elfogadta de akkor én,hogy töltöttem mindenhonnan rosszat le...
Rendesen kiválasztottam és a leirásban is win7 szerepelt...
De a lényeg,hogy megy.
Köszi a linket és a segitsége :R t...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#31316) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Hali

Egy olyan problémám lenne, h ma reggel bekapcsoltam a gépet és bejelentkezek msnbe és a skypba de miután ez megtörtént a windows kiírja, a progtam működése nem megfelelő ezrét le áll. Mind a kettőt újra tettem de még most is ezt csinálja.

(#31317) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!
(Szoljatok ha rossz helyre írtam!)
Hogyan tudok videót berakni háttérképnek?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#31318) bpx válasza zolynet (#31312) üzenetére


bpx
őstag

és az új hdd-re is telepítettél rendszert, miközben a régi hdd + a rajta levő OS bent volt? mert ha igen, akkor vedd ki a régi hdd-t, win7 dvd-ről boot -> recovery console -> bootrec

(#31319) zolynet válasza Fire/SOUL/CD (#31313) üzenetére


zolynet
addikt

Azt természetesen leelenőríztem, új rendszert nem telepítettem se az új vinyóra sem a régire. Viszont most amin eddig az op. rendszer volt vinyó az egy 320gb-os seagate 3partícióval, eddig. Mert most a win7 telepítő 1partíciót lát 232gb-al ill még egy 14megásat plusz egy 94megásat. Azt hiszem hétfőn azonnali adatmentés a cégnél és majd reinst, teljesen meghülyült, ilyet még nem láttam, nagyon furcsa.

Life is too short to stay stock!

(#31320) cellpeti válasza Fire/SOUL/CD (#31310) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszönöm! Jó lett! :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31321) Fire/SOUL/CD válasza zolynet (#31319) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ilyennel még nem találkoztam (szerencsére) pályafutásom során, ezt nem tudom mi okozhatta. Az új hdd az új hdd volt, tehát üzletben vetted és akkor bontottad ki a csomagolásából?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31322) Laccoss válasza Brucehun (#31317) üzenetére


Laccoss
addikt

Kövesd a leírást: Dreamscene

Zolynet: Lemezkezelőben látja? Nem lehet hogy csak betűjelet kell neki adni?

[ Szerkesztve ]

(#31323) COLORBAR


COLORBAR
tag


Sziasztok
Mióta egyszer a Dokumentum könyvtár teljes tartalmát átmásoltam egy másik mappába,azóta ilyen jelek jönnek elő úton útfélen, mintha ismeretlen formátum lenne.
Hol rontottam el? ): :F

(#31324) virkir válasza Brucehun (#31317) üzenetére


virkir
veterán

Ezt böngészd végig

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#31325) luise178


luise178
tag

szasztok!

olyan gondom van, hogy tervezem a w7 64 bit professional megvásárlását, és olyat olvastam valahol, hogy ez a verzió csak 12 giga ramot támogat. igaz ez? meg hogy a regisztrációnál az alaplaphoz "köti" magát, és ha alaplapot cserélek, akkor az új lappal nem fog működni. igaz ez? vagy azért át lehet valahogy konfigolni az úja lapra?

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#31326) Psychonaut válasza luise178 (#31325) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az első az hülyeség, a Professional 192GB RAM-ot kezel. A második szintén, az OEM verzióknak a licensze kötődik alaplaphoz, nem maga a program. Tehát ha alaplapot cserélsz, nem telepítheted elvileg ugyanazt a rendszert rá, pontosabban telepítheted, csak nem lesz jogtiszta. De a Retail verziónál nincs ilyen korlát.

(#31327) Fire/SOUL/CD válasza COLORBAR (#31323) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy gyenge próbálkozás:

1. Minden alkalmazás legyen bezárva
2. Feladatkezelő indít (CTRL+SHIFT+ESC)
3. Folyamatok fülön explorer.exe-t jelöld ki, majd Folyamat leállítsa gombon katt
(ilyenkor agyhalottá válik az OS, nem gond)
4. Alkalmazások fül/Új feladat/üres mezőbe beírod explorer.exe és OK

Fire.

UI: Csak azért, mert átmásoltad a dokumentumok mappát valahova, attól ilyen jelenség/hiba nem fordulhatna elő...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31328) COLORBAR válasza Fire/SOUL/CD (#31327) üzenetére


COLORBAR
tag

Sajna ez nemnyert :(

(#31329) Psychonaut válasza COLORBAR (#31328) üzenetére


Psychonaut
addikt

IconCache.db törlése megér egy próbát.

(#31330) Fire/SOUL/CD válasza COLORBAR (#31328) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor INNEN töltsd le az a BAT fájlt és futtasd, majd restart (ki is fogja írni)

Más ötletem nincs...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31331) maxcooper


maxcooper
tag

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom egy NEC AD-7241s optikai meghajtóval.
A probléma a meglévő Windows 7 x64 Professional OS-emen adódott.
Beraktam az írót (SATA-s, IDE módban van a sata vezérlő) és az OS felismerte, de mikor olvastam volna vele, megfagyott a fájlmanager, majd a win7 és csak resetre reagált.
Ubuntu alatt semmi gond, a DVD egyébként boot-ol, Live CD is megy róla, szóval nem értem mi a gond :S
Nem szívesen raknám újra a gépet.
Valakinek bármi ötlet?
DVD-s fórumban is írtam már.

(#31332) Fire/SOUL/CD válasza maxcooper (#31331) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Eszközkezelőből távolítsd el a dvd-t és restart, vagy helyrejön vagy nem, néha ennyi is elég szokott lenni hozzá...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31333) COLORBAR válasza Psychonaut (#31329) üzenetére


COLORBAR
tag

Sajna ezse :(
Szerintem valahol ott lehet a hiba,hogy a doku könyvtárban volt a Stardock nevű mappa,amiben van az Icon Packager és ezt nem kellett volna áthelyezni.
Namindegy,marad így a dolog.. :(

(#31334) maxcooper válasza Fire/SOUL/CD (#31332) üzenetére


maxcooper
tag

Hát ezen már sajnos túl vagyok, most még megpróbálom a sata vezérlőt eldobmi a dvd-vel együtt, hátha.

(#31335) Fire/SOUL/CD válasza COLORBAR (#31333) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"...ezt nem kellett volna áthelyezni."
Áthelyezni? Egész idáig azt írtad, hogy átmásoltad a dokumentumokat, nem áthelyezted... :(((
Ha áthelyezted, akkor is meg kell lennie a Stardock mappának az új helyen, másold vissza onnan...

maxcooper
Hát azt is megpróbálhatod, ki tudja, lehet segít...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31336) COLORBAR válasza Fire/SOUL/CD (#31335) üzenetére


COLORBAR
tag

Áthelyeztem!
Én kérek elnézést! :Y
(demár visszahelyeztem) :)

[ Szerkesztve ]

(#31337) maxcooper válasza Fire/SOUL/CD (#31335) üzenetére


maxcooper
tag

Megoldottam, de így miért jó?!
Kikapcsoltam a csatornán (amin az eszköz van) a DMA-t és most PIO-ban van a ODD.
Így olvas, nem fagy.
De most miért nem megy DMA-ban?
Az LG DVD íróm (IDE-s) UDMA2-ben megy, ez miért nem?!
Amúgy UDMA5-ben volt előtte. Azt nem lehet esetleg állítani valahogy hogy mondjuk ne 5 hanem 3 vagy 4-ben legyen?
Egyéb ötlet DMA kérdésben?!

(#31338) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Jövőhéten érkezik az OCZ Vertex 2-es SSD-m.Melyik win7-et érdemes feltenni, hogy több helyem maradjon, játékra, netre, esetleg lan partyhoz használnám?Természetesen megveszem az eredetit ;] ;)

Másik.
Kell valamit állítanom SSD-nél, hallotam, olvastam ilyet sataról ahcira vagy mirekell a vinyót állítani biosba? Meg az amd oldalán van AHCI for win 7?Köszi

(#31339) Laccoss válasza szepsy (#31338) üzenetére


Laccoss
addikt

Home premium vagy Professional. A programokat pedig ne az ssd-re telepítsd, akkor több helyed marad majd. AHCI-t kell beállítanod biosban, és az alaplapgyártód oldalán keress ahci drivert. Valamint pagefile-t is át kellene rakni máshova.

[ Szerkesztve ]

(#31340) Fire/SOUL/CD válasza maxcooper (#31337) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha úgy kifogástalanul, megfelelő sebességgel olvas és ír, akkor nem kell foglalkozni vele. Mellesleg nem tudom, hogy a DMA-t hogy lehetne 3/4/5-re állítani, tudtommal W7 alól csak ki- és bekapcsolni lehet, bár lehet, hogy létezik registry-s megoldás is.

szepsy
Az SSD kapacitásáról azért említést tehettél volna... ;] Otthoni felhasznlóknak a Home Premium változat tökéletesen megfelel. Az hogy x86 vagy x64-es változat, azt meg elsősorban attól teheted függővé, hogy 4 vagy több giga ramod van avagy szándékozol bővíteni ramot a közeljövőben.
Az AHCI-t javasolt bekapcsolni a BIOS-ban a telepítés előtt. Ha a W7-et így fel tudod telepíteni, akkor nem szokott szükség lenni, hogy külön AHCI drivert telepíts fel és én nem is javasolom. Ha az SSD rendesen megy/ megfelelő sebességgel dolgozik, akkor ne telepíts semmilyen AHCI-t utólag.

FIre.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31341) szepsy válasza Fire/SOUL/CD (#31340) üzenetére


szepsy
senior tag

Értem köszi, hát majd teszet csinálok hogy meg van e a sebesség, am a kapacitás az aláírásban :))

[ Szerkesztve ]

(#31342) maxcooper válasza Fire/SOUL/CD (#31340) üzenetére


maxcooper
tag

Hát olyan 6 perc alatt másolt át egy 3,5 GB-s ISO-t HDD-re.
Írni még nem próbáltam (nincs most DVD-m).
Ez elfogadható érték nemde?!
Amúgy így PIO-ban nem terheli jobban a CPU-t ODD műveleteknél?!

(#31343) Fire/SOUL/CD válasza maxcooper (#31342) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ezt feladom neked házi feladatnak... :))

Mennyi az átlagos olvasási sebessége annak a DVD olvasónak, amely 6 perc alatt másolt át egy 3,5 GB-s ISO-t a HDD-re és tudjuk, hogy az 1x-es DVD olvasás/írás sebessége 1353Kbyte/s? :DDD

Nem tudom, hogy PIO-ban jobban terheli-e...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31344) maxcooper válasza Fire/SOUL/CD (#31343) üzenetére


maxcooper
tag

Hát jó...akkor marad egy kicsit így a dolog és majd kiforrja magát
Amúgy olyan átlag 9900-10000 Kbyte/s-el másolt.
Thx ötleteket, bár a problémát én oldottam meg :DD

(#31345) potato


potato
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy ojan problémám hogy az 500gb os winchesterem 50 és 450 es particiókra volt kettéosztva és én pár hónapja az 50gb os particiót eggy 20 és 30gb osra osztottam a 20 ason az xp volt ami látta mind a 3 particiót viszont mikor felraktam a win7-et az már csak a 20 és 30gb os particiókat látta ma pedig kitöröltem a 20 és 30gb os particiókat és ujjra felraktam az 50-esre a win7-et.
A probléma még mindig fennáll csak az 50gb os partició van meg és telepitéskor a 450-es volt a system az 50es pedig primary partició.
Mit tudok tenni hogy lássa mind2 particiót azon kivül hogy leformáznám az egész winchestert?

(#31346) Laccoss válasza potato (#31345) üzenetére


Laccoss
addikt

Elmész a lemezkezelőbe és adsz neki betűjelet.

(#31347) zack


zack
nagyúr

Segítséget kérnék ismét! :R
SATA2-es lapom van, és gondolkodom egy SATA3 Crucial SSD-n, ami 350+ Mb/s olvas.
Egy SATA2-es lapba érdemes ilyet, vagy nézzek inkább SATA2 SSD-t?
Van valakinek infója melyik 64Gb SSD lehet a legjobb Win7 alá rendszernek?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#31348) Gorneck válasza zack (#31347) üzenetére


Gorneck
titán

100as SSD is uazt a felhasználói élményt fogja adni, mint amit egy 350+os...szal tökre mind1, hogy milyen csati, milyen ssd...ergo, ha jó áron van a Crucial vegyed csak meg bátran...

Gorneck#1239

(#31349) zack válasza Gorneck (#31348) üzenetére


zack
nagyúr

Ok. Köszi. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#31350) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

A hiberfil-t hol tudom kikapcsolni? Előre is kössz :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.