Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32701) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Hálózatbeállítással kapcsolatban kérem a segítségeteket.

Adott egy Win7-es gép, ami már évek óta gond nélkül kapja a netet egy routeren keresztül.

Lett egy új Win7-es gép. Ugyanúgy a routerre csatlakoztam vele. A két gépet közös Otthoni hálózatra tettem. Szépen látják egymást, gond nélkül lehet másolgatni.

Az Internettel viszont probléma van. Az új gép alatt egyszer van Internet, máskor meg nincsen. Gőzöm sincs, hogy miért, de mindig újra kell indítani. Persze van, amikor a tizedik újraindítás után sem lesz Internet. Egyébként ilyenkor Otthoni hálózat van, tehát másolgatni lehet.

Az új gépen az az érdekes még, hogy ha megnyitom a hálózati kapcsolatokat, akkor ott két hálózatot látok. Látom az Otthoni hálózatot, és van még egy Azonosítatlan network is, amin még állítani sem tudok.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond?

(#32702) animatrix11 válasza bobsys (#32696) üzenetére


animatrix11
őstag

megnézem köszönöm :R

más főnököm kitalálta hogy a default users mappa ne a c:-n legyen hanem a d:-n tudom hol kell átállitani, xp alatt át kell irni a regeditben egy sort, majd d:n létrehozni egy user mappát és belrakni a két mappát amit alapból létrehoz, megcsináltam már többször win 7 alatt is, de most valaiért csak ideiglenes temp nevű mappát hoz létre amit ki is töröl és ujra létrehozza a következő bejeltkezésnél, nem tudom mit rontottam el most, 5let?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#32703) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Kb. fél órán belül kellene +4GB szabad helyet varázsolnom a C meghajtómra. Mit lehet törölni gond nélkül? Ilyenekre gondolok, mint egy rakat driver, visszaállítási pontok, stb.
A mappa helye kellene pontosan.
Windows 7 64 bit.
SOS kellene a segítség!
Köszi előre is!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32704) Воланд válasza animatrix11 (#32702) üzenetére


Воланд
titán

Itt vannak a keresett kulcsok: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS NT\CurrentVersion\ProfileList
Ezeknek a kulcsoknak az értékét kell módosítani: Default, Public, Profile Directory, de a mappáknak ugyan azt a nevet kell adni, legegyszerűbb, ha az eredetit átmásolod az új helyére (a rejtett default mappát is).

Jah, itt a link.

TigerCat: Legyen mondjuk a virtuális memória, 4 giga fölött nem sok értelmét látom (na jó nekem a dragon age miatt kell). Vezérlőpult --> Rendszer --> Speciális rendszerbeállítások --> Speciális fül --> Teljesítmény --> Speciális fül --> Módosítás --> itt a ne legyen lapozófájl, majd Beállítás utána kell leokézni. Gép újraindít majd lesz egy olyan rejtett fájl a c-n hogy pagefile.sys ezt törölheted.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32705) TigerCat válasza Воланд (#32704) üzenetére


TigerCat
nagyúr

na, ez már megtörtént. Ezen kívül?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32706) Воланд válasza TigerCat (#32705) üzenetére


Воланд
titán

Akkor Vezérlőpult --> Rendszer --> balra fönt Rendszervédelem --> C meghajtó kiválaszt, Beállítás, Lemezterület használatnál Törlés gomb, majd alkalmaz és szvsz nem árt neki egy újraindítás. Meg még azt is csinálhatod még ezen kívül, hogy vagy kikapcsolod a Rendszervédelmet, vagy leveszed minimumra, hogy mennyi területet használhasson.

Szerk.: drivereket nem törölgetnék, ha te törlöd a windows visszarak egy régebbit, értelme nincs, windows mappából meg ugye semmit nem törlünk. Érdemes lenne még ezt használni, törli ő is szépen a felesleges dolgokat.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32707) TigerCat válasza Воланд (#32706) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Oés, de nem erre gondoltam:
Van egy csomó drájver, amit valószínű soha nem fogok használni. Ezeket szeretném törölni. Ötlet?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32708) Воланд válasza TigerCat (#32707) üzenetére


Воланд
titán

Én meg nem mondom neked, hogy te mit használsz és mit nem használsz a saját számítógépeden, gondolom ezt megérted. Azzal, hogy törlöd a drivereket, nem fogsz plusz 4 giga tárhelyhez jutni. Inkább valami nagyobb helyett foglaló és nem használt programot törölnék.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32709) bobsys válasza TigerCat (#32707) üzenetére


bobsys
addikt

Olyan leirast ami neked kell szvsz nem talalsz. WAIKel tudsz testreszabott telepito keszletet csinalni, abbol azt veszel ki amit akarsz.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32710) MiNiM


MiNiM
tag

sziasztok!
csináltam a telommal amin winmo 6.5pro van, egy képet, de gépen nem tudom megnyitni, mert valami .MENC formátumnak jelzi ki. mit tudok vele kezdeni?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#32711) Psychonaut válasza MiNiM (#32710) üzenetére


Psychonaut
addikt

Winmobile Encrypted fájl, úgyhogy azzal tudod csak megnyitni.

(#32712) MiNiM válasza Psychonaut (#32711) üzenetére


MiNiM
tag

és ha nekem jpg-be kéne? converter?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#32713) Воланд válasza MiNiM (#32712) üzenetére


Воланд
titán

A telefonba kikapcsolod a memóriakártyára vonatkozó titkosítást, újraindítod a telefont és kész. Azt hiszem a régebbi fájlokról is leveszi ezzel a művelettel a titkosítást.
De ha nem, akkor: "Guys..... switch off the card encryption on the phone. A work around to decrypt the photos is to email them from your phone to another email account. They get decrypted in the process. I haven't found a way to decrypt the encrypted photo's straight from source yet but working on it." link

Szerk.: Windows Mobile topic

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32714) MiNiM válasza Воланд (#32713) üzenetére


MiNiM
tag

hol tudom levenni?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#32715) Okoschka


Okoschka
csendes tag

Megköszönöm a segítséget!

Win7 Pro 64 kb. 1éve megfelelően futó rendszeremet raknám át SSD-re.
A méretek:
HDD: 45.788.480kB a rendszer
SSD: 48 752 420kB hely van
Ha áttenném, akkor csak 6% hely maradna az ajánlott 20% helyett.
A felhasználók (1db System, 2db user) szinte üres dokumentumok, képek, videók, zene mappáit már áthelyeztem. Lapozófájl máshol van, a nagyobb programok gyorsítótárai is máshol vannak, hibernálás kikapcs, nincs több ötletem.

Illetve van! Egy rendes oprendszertől elvárnám, hogy a Users gyökér simán áthelyezhető legyen bármelyik tárolóra. Erre már volt példa a történelemben és persze ma is van.

Hosszas turkálódás után rájöttem: a registry millió helyen való buherálásával munkásan megoldható a dolog, csak egy baja van: nem elegáns.

A legfőbb baj az, hogy egy hétköznapi felhasználónak miért kell mindezt megtanulnia egy egyszerű hw. bővítéshez?

Nos túrtam valamit, DE nem igen értem, kicsit túl magas ez nekem.
A szimbólikus linkekkel tesz valami tetszetőset, mely ahoz képest, hogy nem szokásom registry-be nyúlni, talán elegánsnak tűnik.

Az a helyzet, hogy nem játékra használom a gépem, ezért korán sem mindegy, hogyan teszem tönkre az 1 év alatt kényelmesre formált rendszeremet.

Elnézést a bő lére eresztett kérelemért, megköszönném a segítséget.

Íme az értekezés:
http://lifehacker.com/5467758/move-the-users-directory-in-windows-7

Ugye nem mondjátok azt, hogy miért vettem olyan drágán ilyen kicsi SSD-t? :W

[ Szerkesztve ]

(#32716) Воланд válasza Okoschka (#32715) üzenetére


Воланд
titán

Ha jól értelmezem a kérdést, akkor a Users mappát szeretnéd áthelyezni a c-ről egy másik meghajtóra. Nos erre van egy egyszerűbb megoldás attól amit te linkeltél. Itt van. Idézett tőlem: "Itt vannak a keresett kulcsok: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS NT\CurrentVersion\ProfileList
Ezeknek a kulcsoknak az értékét kell módosítani: Default, Public, Profile Directory, de a mappáknak ugyan azt a nevet kell adni, legegyszerűbb, ha az eredetit átmásolod az új helyére (a rejtett default mappát is)."

MiNiM: Fentebb linkeltem egy topicot, ahol utána tudsz kérdezni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32717) Okoschka válasza Воланд (#32716) üzenetére


Okoschka
csendes tag

Hm... Lehet, hogy tényleg nem nagy dolog, csak tartok tőle?

Azthiszem csinálok egy rendszervisszaállítási pontot meg egy lemezképet is előtte.

Köszönet, holnap megpróbálom.

(#32718) MrTurner


MrTurner
csendes tag

üdv!
Mostanában van egy elég érdekes bugom.

Filmet nézek 'Media Player Classic - Home Cinema'-val, természetesen fullscreenen. Amikor a bug jelentkezik fullscreenről ledob, normál méretre magától.. Aztán manuálisan vissza kell raknom fullscreenre. Ez kb 1 film alatt 2-3x következik be, de csak filmnézés közben. Játékból nem dob le, sem netezés közben nem dobja le a firefoxot.
Találkoztatok-e hasonlóval, ha igen sikerült-e megoldani?

(#32719) Gabás válasza MrTurner (#32718) üzenetére


Gabás
addikt

kapcsolj ki más programokat, mikörben filmet nézel (üzentküldőket, ilyesmit)

(#32720) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

honnan tudom kiolvaSni a W7em beirt eredetiséget igazoló kódját, mivel a matrica erősen megkopott :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32721) moonguru válasza - = Zk = - (#32720) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

EVEREST: Szoftver/Licencek

Monitor Guru!

(#32722) - = Zk = - válasza moonguru (#32721) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szia

köszönöm
és mennyire megbizható? 100%ban?...
ugyanis nem egyezik a boritón(laptop alsó takarólemez) levő kód a gépben levővel. :W...
persze a product key matricán nincs feltüntetve az op rendszer neve, már magában ez is furcsa.
egyelőre várom az eladó válaszát eme kérdésre. remélhetőleg "beleégették" a HPnál a telepitőmbe.
a másik meg, hogy remélem amit az everest kiolvas, az az eredeti kulcs.
windows nem találja hibásnak. eredetinek véli... :F

köszönöm ismét:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32723) Sub-ZeRo válasza Okoschka (#32715) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát pedig azt lehet mondani, hogy nem kellett volna ilyen kis ssd-t venned.
Amúgy nem tudom, hogy neked mi a 45 giga egy rendszeren, de szerinten a programokat is oda rakod. Ha igen, akkor tedd át egy másik vinyóra őket, jobb ötletem nincs. Vagy eladod a mostani ssd-t és egy 120 gigásat veszel helyette, ha nem felel meg a programok átrakás dolog. Esetleg hibernációs fájlt kikapcsolhatod, az kb 2 giga helyet foglal.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32724) mexel


mexel
veterán

Újból úgy gondoltam hogy lecserélem az xp-met 7-re. Megtörtént. Rögtön úgy kezdődik, ha telepítek valamit ezt a hibaüzenetet kapom:

Error 1935.Hiba történt a(z)
'Microsoft.VC80.ATL.type="win32",version="8.0.50727.42",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",processorArchitecture="x86"
szerelvény telepítésekor. További információkat a súgóban talál.

Mi ez, és miért van? Win7 Premium Home. Találkozott már valaki ezzel? Közben annyi változott, hogy nem minden programnál csinálja ezt, de aminél igen, ott mindig. Ráadásul van két frissítés amit mindig felajánl, de soha sem telepíti, hiábaírja ki hogy telepítve.

(#32725) Sub-ZeRo válasza mexel (#32724) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem virágbolti verzió? Milyen gépre telepíted?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32726) bobsys válasza animatrix11 (#32702) üzenetére


bobsys
addikt

woland_y2k megoldasa [itt]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32727) Воланд válasza Okoschka (#32717) üzenetére


Воланд
titán

Szvsz nem túl bonyolult ez, csak három értéket kell módosítani, ráadásul ha elrontod a windows figyelmeztet, hogy nem találja az user mappákat. Igazad van, kell csinálni egy rendszervisszaállítási pontot és kész.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32728) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Egy új hír, mely szerint a Microsoftnál trükköztek a Windows valós eladási adataval: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32729) bobsys válasza #93794560 (#32728) üzenetére


bobsys
addikt

Nincsenek Microsoft reszvenyeim, nem igazan erdekel, hogy trukkoztek-e avagy sem.
Konyvelesre is igaz, hogy annak a statisztikanak hiszek amit sajat magam hamisitok

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32730) priti válasza Fire/SOUL/CD (#32693) üzenetére


priti
addikt

Persze, az első dolgom volt, hogy frissítettem a flash playert és igen, úgy. Valszeg más gond lesz, ezért kéne nekem, hogy mit csinál ez a flash player pontosan amikor fut, úgy értem mit használ, terhel amit más pl. egy játék nem, mert csak azt nem értem, hogy miért csak ilyenkor fagy és a vonatkozó feltételezetten hibás hardver miért csak ilyenkor prezentálja magát. Az lehet még, hogy egy kritikus leállás alkalmával valami elkenődött a win7-ben, de lövésem sincs mi lehet így most az jön, hogy egy másik HDD-re feldobok egy win7-et és megnézem egy szűz winnel is, hogy kiderüljön ott van e a gond.

Hardverlesen

(#32731) #93794560 válasza bobsys (#32729) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem sincsenek MS részvényeim, csak annyiban érdekes a dolog, hogy ezek szerint a Windows 7-et mégsem veszik annyian, mint azt sokan gondolták. Bár lehet, hogy az első nagy hype után elült a hangulat, s csend lőn és hullaszag.

(#32732) Steelmanus válasza Okoschka (#32715) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Nem olyan regen valaki mar kerdezte hogy mikent lehet athelyezni az Users mappat mas meghajtora particiora, es adtak is linket a megoldashoz azert hogy ne kelljen kezzel turkalni a registrybe. Szoval nem az keresgetesem eredmenye aki bekuldte annak koszonet erte szoval a link es a kis progi amivel meglehet oldani egyszeruen.
Profile Relocator

(#32733) Sub-ZeRo válasza priti (#32730) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha leszednéd netről a flash player uninstallert, majd engednéd a böngészőben, hogy ő maga szedje le újra? Próbáltad már?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32734) priti válasza #93794560 (#32731) üzenetére


priti
addikt

Wat remover-rel könnyű úgy törni, hogy frissüljön update-tel. Szerintem azért nem fogy, mert otthon elsősorban feketén terjed. Az erőforrás igénye nőtt azért az xp-hez képest, rengeteg a régi vas a vállalkozásokban a régi kotvány házi szoftverekről nem is beszélve. Itthon amilyen raktározó és számlázó programokkal találkozni... jujj. Megy a kimutatás mánia, nem győznek modulokat írni ilyen régi szarokhoz, aztán meg "nélkülözhetetlen" szoftver lesz egy száz éves, elavult, béna rögzítő grafikus felületű szarból. A rabszolgák meg anyáznak, de nem cserélik le, mert a belső programozók biztosabbnak érzik a széküket ha az ő szaruk megy és nem kooperálnak külsőkkel csak előadják a nagy halált ha meg kell írni egy lekérdezést és kurva büszkék a szarukra.
Kell még egy kis idő, mire a rugalmatlan piac elkezd vásárolni.

Hardverlesen

(#32735) fap333


fap333
aktív tag

Jó reggel minden kedves fórumtársnak!
Egy távoli asztali kapcsolatos problémára nem találtam megoldást:
Adott egy gép, amin Wondows Server 2008 fut. Ez a gép nem az én fennhatóságomalá tartozik, szóval a beállításaihoz, illetve egyáltalán a géphez nem nagyon férek hozzá. Ehhez a géphez szeretnék távoli asztallal kapcsolódni.
Namármost a szerver simán beenged, ha win XP home SP3, XP Pro SP2 és XP Pro SP3 oprendszerekről akarok bejelentkezni. Ellenben, ha win7 alól próbálok belépni, akkor azt a hibát kapom, hogy a "hitelesítő adatok nem működtek, adjon meg új hitelesítőadatokat".
Bármilyen ötletet szívesen fogadok.
Előre is kössz!
Üdv:
Peti

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#32736) priti válasza fap333 (#32735) üzenetére


priti
addikt

Felhasználói fiókok felügyeletének kikapcsolása megvolt?

(#32733) Sub-ZeRo

köszi, felteszek mostmár egy másik win-t hogy kiderüljön szoftveres e a gond, ha ott megy akkor kezdődik a fejvakarás. :)

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#32737) #93794560 válasza priti (#32734) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nyilvánvaló, hogy nagyon sok a "virágbolti" Windows 7-es, ez minden Windows-zal így volt. De az XP igazi felhasználói még mindig a cégek. Valamelyik nap voltam az egyik bankban, és ott az ügyfélszolgálatos csaj is XP-s gépen dolgozott. Ha megnézed pl. a tévéhíradókban, egy bejátszásnál, ahol a háttérben egy PC működik, a monitorról már messziről ordít, hogy XP-t mutat. Néhány napja például az egyik csatornán a rendőrség térfigyelő kameráit kezelő gépekről volt egy riport, ott is jól látszott a kép alján a kék csík, a bal alsó sarokban a zöld gombbal. Ugyanezen a napon mutatták az egyik országos kereskedelmi rádió stúdióját, ott is XP ment rajta. Majd ha már olyan hardverek fognak kijönni, amikhez a gyártók nem készítenek drivert, akkor lesz csak változás. De ez egy mókuskerék. A gyártók a felhasználási adatok alapján azt látják, hogy még rengeteg XP-s gép van, s ezért még jócskán támogatják, várva azt a pillanatot, amikor már nem lesz annyi XP. De a felhasználók pedig azt látva, hogy még van XP-s támogatás, nyugodt szívvel még az XP-t használja. Tehát mindketten a másikra várnak.

[ Szerkesztve ]

(#32738) priti válasza #93794560 (#32737) üzenetére


priti
addikt

Új gépet már nem lehet XP-vel értékesíteni. Ez is számít azért. Alakulni fog ez.

Hardverlesen

(#32739) #93794560 válasza priti (#32738) üzenetére


#93794560
törölt tag

Alakulni fog, de mire az XP kihal, addigra már a hetes is. :DDD
Attól még, hogy nem lehet új XP-s gépet venni, a felhasználónak még lehet otthon XP-s telepítője, és ha nem jön be neki a hetes, lerántja róla, és felpakolja az XP-t.

2012: Win8??? :W

[ Szerkesztve ]

(#32740) priti válasza #93794560 (#32739) üzenetére


priti
addikt

Ez az UAC egy olyan ficsőr ami tök jó, hogy van. Vagy mégse? ;] Kb. mindenki becopja valahol és az emberek többsége rühell olyasmivel küzdeni, ami már egyszer ment. Nekem nincs bajom azzal, ha az oprendszer változik arra tekintettel, hogy még mindig ott tart, hogy nekem kell affinitást állítani hogy ugyan ne azon a magon fussál már amikor hat magos procinál tartunk ugye otthon is.

Ha én feltenném itt a win7-et olyan válaszidő lenne a gépeken, hogy a nép elővenné a kést és leugrana a hídról. Arról nem is beszélve, hogy a fele vasban csak 512MB DDR1 RAM van ami élből szopóág. Most ki az aki odamegy bárki vezetőhöz egy olyan ötlettel, hogy "DDR1-be ruházzunk be"? Finoman szólva nem túl okos ötlet, az "új gépek kellenek" történet meg már a könyökén jön ki az összes cégvezetőnek. Csóróság van, hiába van profit, mindenki sokat akar keresni és gyorsan. Szerintem az lenne a megoldás, ha a cégek bérelnék a gépeket, de az eszközbeszerzéses visszajattolós, meg a félig teljesítős beleszarós, majd a helyi rendszergazda istápolja megbízásos szerződéses mutyi jobb buli. Minél több menjen vissza zsebbe, persze hogy az a régi kamera kerül elő, amihez csak xp-re írt illesztőprogrammal operáló szoftver van, hát azért olcsóbb. A teljesítőt meg csak a költségcsökkentés érdekli, a megrendelő úgy is meg van kenve tökmindegy milyen a kamera, csak legyen képe, jóóóóó lesz az. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#32741) Воланд válasza priti (#32740) üzenetére


Воланд
titán

Ezért kell csak a vezetők gépén lecserélni az oprendszert (már ha nekik is ilyen a hardverük) és megmagyarázni, hogy azért nincs xp, mert a microsoft már nem támogatja, sok rajta biztonsági rés, kompatibilitási problémák vannak stb, nem baj ha nem igaz, egy hét után megunják a lassú rendszert és hajlandóak lesznek a gépcserére. ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32742) #93794560 válasza priti (#32740) üzenetére


#93794560
törölt tag

Amíg ez a gazdasági válság van, addig mindenki ott próbálja megfogni a pénzt, ahol tudja. A felhasználók és a cégek is inkább a végleges lerongyolódásig használják a gépeket, amíg lehet. De amíg ilyen csóró országban élünk, addig ez nem is nagyon fog változni.

Hol vannak már a régi, Vista előtti boldog, DX9-es, only XP-s békeidők, amikor még efféle marhaságokon nem kellett törnünk a fejünket? :DDD

(#32743) priti válasza Воланд (#32741) üzenetére


priti
addikt

Jó copatni, csak nem mindegy melyik végén állsz a facnak ;] én még itt szeretnék dolgozni egy darabig. Ha XP-t akar akkor azt kap. Na persze ha senkit nem érdekel, hogy kb. minden pendrive fertőzött, akkor engem se. Én elküldöm a vírusmintát, ők beemelik a virdef adatbázisba, mire kész van, másik három vírus van a peneken, amit csont nélkül benyel a víruspajzs. Ha ez nem hat, nos, ééén ráérek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#32744) Sub-ZeRo válasza priti (#32740) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem te össze vissza beszélsz.... Ez első bekezdést olvassd már el mégegyszer, mert nem tudom a 2 dolog hogy kapcsolódik oda. Ja és ne offoljuk már szét ezt a win 7 topikot...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32745) #93794560


#93794560
törölt tag

Ez az egész beszélgetésnek nem igazán nevezhető valami az Information Week cikke alapján indult el, ami arról szólt, hogy Redmondban egy kicsit trükköztek a Win7 eladási adataival, hogy többnek látsszon. Így kapcsolódott a Win7 témához. Csak aztán egyes fórumozók félrevitték a témát.

[ Szerkesztve ]

(#32747) bobsys válasza priti (#32746) üzenetére


bobsys
addikt

csak oldják meg a több magos proci nyújtotta erőforrás jobb hatásfokú kihasználását
ehhez a kedves programozo kell aki az adott programot irta, az OS kezeli

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32750) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Adott egy masina, amiben leszerelt a hdd, táp hiba miatt(szerencsére csak az), ezért újra kell húzni mindent.
Adott továbbá egy Vista HP x86 OEM és egy W7 HP x86 Upgrade lemez, külön-külön tokban, külön-külön matricával(ezek fel vannak ragasztva a gépre)

A kérdésem az lenne, hogy most muszály felpakolnom először a Vista-t és upgradelni W7-re? (Azért kérdem, mert amúgy az upgrade lemezről természetesen simán telepíthető lenne a W7, Vista nélkül is, csak azt nem tudom, hogy akkor "legálisan" járok-e el)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.