Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31051) virkir válasza Waxaxa (#31046) üzenetére


virkir
veterán

Amennyire utánanéztem nem sok esélyt adok neki mert a legutolsó wines driver a gyártónál is csak 2007-es ami még biztos, hogy xp-hez készült az asus-nál meg 2005-ös
Egy komplett rendszer backup utáni próbát esetleg megér ha mindenképpen kéne használnod.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#31052) Psychonaut válasza scope2007 (#31043) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mondj rá légyszi példát, mert hirtelen egy sem jut eszembe (nem ironikusan, tényleg érdekelne). Melyik funkciókat lehet kiváltani az eredetinél jobb 3rd party programokkal?

Amúgy természetesen én is személyre szabom a rendszeremet, de nekem a kényelmi beállításaim nem érintik a rendszer szolgáltatásait (kivéve a Media Player kikapcsolása).
Ja, igen, ezt mondjuk érdemes lehet meglépni, bár nem szükségszerű: Start menüben Turn Windows Features on/off, itt kikapcsolhatsz pár dolgot, ha nem használod őket (IE, WMP, játékok, stb.).

SZERK: most nézem, ezt írta virkir is.

[ Szerkesztve ]

(#31053) pete_21 válasza scope2007 (#31038) üzenetére


pete_21
addikt

Mielőtt nekiugrassz a "finomhangolásnak", olvasd el ezeket, és rájössz, hogy hülyeség lenne a szolgáltatásokat letiltani. [link], [link].
Lehet találni ilyen leírásokat, ahol hozzá nem értők osztják az észt: ne hallgass rájuk, itt van két válasz ezekre: [link], [link].
Ha mélyrehatóan meg akarod ismerni, akkor persze böngészgetheted a rendszerbeállításokat, szolgáltatásokat, de én azt javaslom, hogy ne állítgasd őket!
Azért akik ilyen oprendszert tudtak írni, biztos nem kapcsolnak be hülyeségből olyan szolgáltatásokat, amik gigányi memóriát esznek fölöslegesen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31054) Morden24 válasza scope2007 (#31048) üzenetére


Morden24
nagyúr

Dehogynem. Abból is látszik, hogy olyat kérsz, amit kértél.

Ha nem amatőr módon piszkálnál bele, akkor nyitnál egy msconfig-ot, rámennél a services fülre, és minden futó service-nek szépen utánanéznél a neten, így el tudnád dönteni, hogy melyikre van szüksged és melyikre nincs.

Aki olyat kér, hogy linkeljenek neki egy kész listát, hogy mit is kapcsoljon ki, mert ő "mélységeiben" szereti belőni az OS-ét, az de facto amatőr módon piszkálja az operációs rendszerét.

Arról nem is beszélve, hogy elég vicces, hogy másvalaki "listája" alapján akarod eldönteni, hogy NEKED mire nincsen szükséged.

Amúgy az egész service-letiltogatás nagyjából placebó-hatás olyan embereknek, akik azt hiszik, hogy több pontot kapnak a 3DMark alatt, ha letörlik a beépített printer drivereket. Egy olyan géppel, mint a tiéd, szerinted mire mész, ha felszabadítasz teszem azt 30Mb memóriát 2-3 service kiütésével? Mert igen, pontosan ilyesmiről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#31055) pzstm válasza Morden24 (#31054) üzenetére


pzstm
titán

Egy olyan géppel, mint a tiéd, szerinted mire mész, ha felszabadítasz teszem azt 30Mb memóriát 2-3 service kiütésével?

meg persze nő az a híres-neves e-pénisz ;] :P

ui.: nézzél majd mailt ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#31056) Laccoss válasza bluobluo (#31049) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor ott a google, rákeresel a fájlra, letöltöd, bemásolod a program könyvtárába, és várod hogy működjön. A progi amúgy win7 kompatibilis?

(#31057) bluobluo válasza Laccoss (#31056) üzenetére


bluobluo
aktív tag

megnéztem kompatibilis, amúgy le sem szedem
de jobb volna más alternatíva

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#31058) scope2007


scope2007
addikt

tévedés... lehet félre értettétek.. sőt biztos... (igazából ez kimaradt a felsorolásból
én nem csak kifejezetten a szolgáltatásokat akarom piszkálni... hanem ilyesmikre gondoltam nagyrészt: logon screen változás, win orb változtatás, gadget packok stb
igen tudom googliba meg lehet keresni őket külön, de arra mentem rá hogy egy oldalon belül van-e ilyen.

pete_21: tudom, és nem azért kattantam rá mert láttam írták ez meg az gyorsul meg stb.. nem is érdekel az ilyen. Csak magam szórakoztatására csinálnám. ha elcseszem akkor se f*s*m össze magam, mert egy win újrahúzásba nem halok bele mint sokan mások

Morden24: és nem más listája által akarom kilőni az enyémeket.. csak gondoltam aki ráért csinált róla akár blogot, akár valami kis magyar oldalt (amit eddig én nem találtam, pedig megkérdeztem googli barátomat is)
msconfig-ot már régen átböngésztem
3dmarkot 1x indítottam el.. persze azóta fent sincs... semmi köze ehhez..

pzstm: epenisz? neked van olyan? megint az értelmetlen offolás :D

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#31059) Psychonaut válasza scope2007 (#31058) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hát, ha ilyenekre gondolsz, akkor talán nem rendszer-szolgáltatásokat kellene írnod, mert láthatóan mindenki arra gondolt.
Logon Changer

Windows 7 Start Button Changer

Take Ownership

Gadget 1

Gadget 2

Magyar oldalról nem tudok, ahol ezeket összeszednék.

[ Szerkesztve ]

(#31060) WonderCSabo válasza Psychonaut (#31059) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért erről ne feleldkezzünk meg.

Erre vki?

(#31061) Psychonaut válasza WonderCSabo (#31060) üzenetére


Psychonaut
addikt

Internet Explorer cannot display the webpage. ;)
Legalábbis nálam.

(#31062) TRob1 válasza Psychonaut (#31061) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam megy (ie9)

¤ R'n'R ¤

(#31063) Sweet Lou 6 válasza Morden24 (#31054) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Mondjuk vannak extrém esetek:

,,Az olyan ember, mint én, aki egyszerre 30 programot futtat, és folyamatosan kapcsolgat köztük, megbolondítja a Superfetch-t, aki mint a bulldog, folyamatosan rohan utánam, hogy alám rakja a RAM-ot, ám mire célba érne, már váltok is át másik programra. Kölcsönösen bolondítjuk egymást, mert cserébe nekem lassabb lesz a gép, mintha nem is futna. Az ilyen extrém felhasználók kapcsolják ki a Superfetch szervizt. Mindez mondjuk csak akkor igaz, ha kevés RAM van a gépben, 2 GB RAM-nál ezt tapasztaltam. Most 8 GB-tal már szeretjük egymást."

forrás

Na kb. nálam ugyanez van :D

sweetlou6.wordpress.com

(#31064) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Sziasztok!

Háttérkép cserélgető gatgetre lenne szükségem. Eddig a Desktop Wallpaper Gadget 1.3.3.0-t használtam, de ma meglepetésemre azt tapasztaltam, hogy folyamatosan foglalja le a memóriát.
Ha lapozgatom vele a háttereket, a lefoglalt memória pillanatok alatt eléri a több száz megát, és csak folyamatosan tovább nő.

Esetleg valaki tudna egy alternatív programot ajánlani ?
Semmi extra tudás nem kellene, x könyvtárban lévő képeket dobálja be véletlenszerüen, állítható időközönként.

Köszi előre is!

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#31065) WonderCSabo válasza meridaharcos (#31064) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De hát ezt a Win7 tudja alapból. Jobb gomb az Asztalon -> Személyre szabás -> Asztal háttere

(#31066) meridaharcos válasza WonderCSabo (#31065) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Nagyon szépen köszi, igazad van!
Mindig tanul az ember...

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#31067) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

A sidebar.exe -m továbbra is folyamatos méretnövekedésben van.
(Most például 500 mega felett foglal!!)
Erre esetleg valami megoldás ? Mi lehet a gond ? :F

Köszi előre is!

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#31068) Morden24 válasza meridaharcos (#31067) üzenetére


Morden24
nagyúr

Van egy memory leak-es gadgeted.

Sectumsempra - For Enemies

(#31069) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a windows 7 telepítéséhez.

A konfigurációm:

AMD Athlon64 X2 6000+ (65nm)
Abit KN9-S (legutolsó bios-al)
4x1GB Kingmax Mars DDR2 800Mhz (teljesen azonos modulok)
Gigabyte Radeon HD4550 512MB HyperMemory
Seagate 120GB IDE
Creative Audigy2
LG DVD író
FSP 350-60APN

A problémám a következő lenne:

A DVD-t betettem a meghajtóba, rábootolok, megjelenik a Win7 töltőképernyője majd a telepítés nyelvét kiválaszthatom, utána frissítés vagy új telepítési lehetőség, majd megadhatom melyik lemezre és partícióra kívánom feltenni a rendszert. Összességében ennél tovább sohasem jutottam, mert idő közben vagy lefagyott a gép vagy újraindult, esetleg kékhalállal elszállt és az alábbi hibakódot dobta ki: STOP: 0x0000007E, valamint alatta amdk8.sys
Először nem tudtam mire vélni a dolgot, mivel ezt a konfigurációt már korábban is használtam. Ebből felindulva biztos ami biztos alapon mondom kitesztelem nem-e esetleg valami hardver hiba áll fenn. A Win XP SP3-at telepítettem rá ami hiba nélkül felment.

Olvastam a topic első hsz-ében foglaltakat, de sajnos semmi hasznosat nem találtam ami rám vonatkozna, ezért fordulnék hozzátok.
Három különböző Win7 verziót próbáltam ki, de mindegyikkel ugyan az volt a helyzet: még a telepítés elindítása előtt megfagyott, újraindult vagy kékhalállal elszállt - egyszerűen nem értem.

Win7 verziók amivel eddig próbálkoztam:

Ultimate x64 HUN
Ultimate x86 HUN
Professional x64 HUN

Ezen telepítők mindegyike volt már más gépre felhúzva és hibamentesen futnak.
Kérem segítsetek megoldani ezt a problémát, mert fogalmam sincs mi lehet a baj. A gép hardveresen tökéletesen megfelel a követelményeknek...
Köszönöm!

(#31070) rudeee válasza rudeee (#31069) üzenetére


rudeee
őstag

Annyit lefelejtettem az előző hsz-ből, hogy a merevlemez teljesen hibátlan és a memóriamodulok is. A VGA szintén tökéletes.
A biosban található beállítások megfelelőek, semmi sincs félre állítva.
Három évig használtam ezt a gépet Win XP 32bites verziójával.

(#31071) Sub-ZeRo válasza rudeee (#31069) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mivel az amdk8.sys fájlra hivatkozik, és az meg az alaplaphoz kell. Lehet hogy nem tetszik neki a lapodban valami, bár kétlem mert fel kellene neki mennie.
BIOS-t tedd alap beállításra. Floppy meghajtót kapocsold ki.
Ja meg azért hogy más gépre felmegy, lehet hogy annak, nem kell ez a fájl.
Hát hogy miért nem tudod felrtakni, azt passzolom, de vagy már nincs benne a telepítőbe, vagy benne van, de neked az nem jó. Mást nem tudok mondanki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31072) Morden24 válasza rudeee (#31070) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha van tuning, a telepítés idejére vedd vissza alapra.
Illetve a BIOS-odban a "plug & play OS" legyen enabled-re állítva.

Sectumsempra - For Enemies

(#31074) Psychonaut válasza TRob1 (#31062) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem még mindig nem (szintén IE9).

(#31075) cass


cass
aktív tag

Ha egy programot amikor el akarok indítani azt írja ki, hogy hiányzik az msvcr80.dll akkor mit tegyek? Frissíteni kell valamit vagy mi, mert dx9-et már frissítettem, de nem hatott rá.

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#31076) Sub-ZeRo válasza cass (#31075) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
Gugli a barátod.

Microsoft Visual C++ 2005, vagy 2008-at kell telepítened.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31077) cass válasza Sub-ZeRo (#31076) üzenetére


cass
aktív tag

Na most feltettem ezt a 2008-at amit belinkeltél (1,7mb) és még mindig keresi azt a dll-t! Lehet, hogy rosszul rakta fel, vagy lehet hogy újra kéne indítani a gépet?

[ Szerkesztve ]

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#31078) Roley_05


Roley_05
csendes tag

Hi!

A segítségeteket szeretném kérni. Adott a probléma, hogy winXP helyett feltett a win7-et. A probléma ott van, h a partíció amin a rendszer van csak 16 Gb hely van, ami kevés a win7-nek. A másik partíción még van bőven hely. Az érdekelne, hogy hogyan tudnám megnövelni a rendszer partícióját a másik terhére, anélkül, hogy újra kellene tennem a rendszert.

üdv, Roley

(#31079) Sub-ZeRo válasza cass (#31077) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát egy resi nem ártana neki. Ha még kertesi, akkor a 2005-öst rakd fel. Vagy a 10-est. Ha ezek után is keresi, akkor passz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31080) harry3


harry3
őstag

Sziasztok.
Nézegettem a neten teszteket XP-n és Windows 7-en futtatott játékok fps értékeivel. Ezt jól el mondtam. :B
Ahogy néztem kevés (2-3 fps) volt a különbség a két operációs rendszer között. Nálam nagyon nagy pl. a Bad Company 2 multiplayer esetében XP-n akár 20 fps-el is több, COD esetében +30-40 fps.
Mitől lehet nálam ez a nagy különbség?

(#31081) Sub-ZeRo válasza harry3 (#31080) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondjuk azért, mert az XP még csak a 9-es dx-et tudja. A 7 meg már a 11-et, amiben a dx10 benne van. És pl. a bc az már dx 10, vagy 11? Valahogy így. És ezért sokkal kevesebb az fps mert a vga tudja futattni dx 10, vagy 11-ben, bár neked még 10-es.
Így abban fut.
Amúgy meg ha megvan a 30 fps vagy több nem kell vele foglalkozni. Az már az agynak, szemnek folyamatos. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31082) WonderCSabo válasza Sub-ZeRo (#31081) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 7 meg már a 11-et, amiben a dx10 benne van.

Nem. A 7 támogatja a dx10-et és a dx11-et is.

[ Szerkesztve ]

(#31083) Sub-ZeRo válasza WonderCSabo (#31082) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jól van na, úgy akartam írni, csak nem úgy jött össze. :B :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31084) harry3 válasza Sub-ZeRo (#31081) üzenetére


harry3
őstag

Elég oda 6 kép is másodpercenként, csak az a baj, ha közben meg is akad pl. M-COM élesítésénél. Furcsa, hogy a DirectX 10 fejlettebb és kevesebb fps-t kapok.
Az Aero, meg a Windows 7 ''csili-vili' effektjei nem lassíthatnak be? Vagy a DirectX 10 mindennek az oka?

(#31085) yanna válasza yanna (#30956) üzenetére


yanna
őstag

:O A saját driverrel is azt, ill, azt nem csinálja... Pedig MS egér... :W

(#31086) polonic válasza harry3 (#31084) üzenetére


polonic
félisten

Az aero lekapcsolódik automatikusan ha teljes képernyős 3d alkalmazást indítasz.

(#31087) Dictator^


Dictator^
veterán

atikmdag.sys megint kékhalállal kivégezte a win7em.

ugyanugy mint múlt héten írtam.

memcheck oké, drivereketből már 10.7 óta frissítem. (ez lehet még)

a mostani halál mint az előző, sleep modeba váltásnál jött be.

Event loggerbe:

The previous system shutdown at 20:10:37 on ‎2010.‎10.‎18. was unexpected.
Source:EventLog
Eventid: 6008

The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
Source:Kernel-Power
EventID: 41

The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x00000050 (0xfffff88086e18000, 0x0000000000000000, 0xfffff88003cc40e7, 0x0000000000000005). A dump was saved in: C:\Windows\MEMORY.DMP. Report Id: 101810-30388-01.
Source:BugCheck
EventID: 1001

A következő már szerintem lényegtelen.

The ICS_IPV6 was unable to allocate � bytes of memory. This may indicate that the system is low on virtual memory, or that the memory manager has encountered an internal error.
EventiD: 34005
Source:SharedAccess_NAT

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#31088) yanna válasza yanna (#31085) üzenetére


yanna
őstag

:Y Működik!
De nem értem, bár windowsból nem vagyok egy IQ huszár.

Választható frissítések közül frissíttettem HID Non-User Input Data Filter-t, a win azt mondja hogy "Az eszköz szoftverét nem lehet elindítani, mert ismert problémája van a Windows-zal. Új illesztőprogramért lépjen kapcsolatba a hardver szállítójával. (Kód: 48)" és így jó a képernyővédő, fényerőcsökkentés és monitor kikapcsolás is. :F

(#31089) bandi0000 válasza yanna (#31088) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hali
64 bites win 7 em van
és mért van az h játékoknal mikor alapbeállításon van működik tök jól és mikor hozzányúlok kisebbre veszem v bármi a felbontást stb akkor mindig hibát ír ki ahogy elidndítom
hd3850 es karim van q9550 el és 2 giga rammal

Xbox One: bandymnc

(#31090) Morden24


Morden24
nagyúr

Igazi balfasz módon sikerült shift+delt nyomnom a Videos library-mra. Na most ez persze pótolható seperc alatt, de hogy lehet azt megoldani, hogy az új library megkapja a videós folder ikont? Merthogy természetesen library ikont nem lehet változtatni a properties-ben... :(

Sectumsempra - For Enemies

(#31091) Gorneck válasza Morden24 (#31090) üzenetére


Gorneck
titán

Alapértelmezett könyvtárak visszaállítása nem oldaná meg a problémát?

Gorneck#1239

(#31092) yanna válasza bandi0000 (#31089) üzenetére


yanna
őstag

A problémádra nem tudom a választ, de a úgy fest, hogy a billentyűzeted nem működik rendesen :N , se nagy betű, se pont, se vessző.

(#31093) polonic válasza yanna (#31092) üzenetére


polonic
félisten

Ez tetszett. :D

(#31094) kolanda


kolanda
tag

Emelt biztonsági szintű jelszóval védett pendrájvról hogy tudom leszedni a jelszavas védelmet? A barátnőm szerint a W7 ajánlotta fel eki mikor beállította, a formázás sem segít, és már a tököm tele van vele.

(#31095) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Ma hívott egy ismerősöm hogy bekapcsolja a laptopját, bejön a bejelentkező oldal beírja a jelszót majd elkezd pörögni a homokóra és ott megáll minden. Kikapcsolja a gépet majd újra be és ugyanez van. Mi lehet a gond?

(#31096) Morden24 válasza Gorneck (#31091) üzenetére


Morden24
nagyúr

De, csak olyan sok eszem volt, hogy az után nyomtam rá, hogy már létrehoztam új library-ként, és így viszont nem váltotta le az ikont.
Meg lett oldva, köszönöm :)

Sectumsempra - For Enemies

(#31097) Morden24 válasza tototos (#31095) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kérdezd meg tőle, hogy mit telepített/frissített/turkált a gépen mielőtt ez elkezdődött, aztán indítson egy csökkentett módot, és csinálja vissza (azaz uninstall, vagy változtatások visszaállítása, ilyesmi).

Ha csökkentett módban sem megy a gép, akkor próbálkozhat egy javítással a telepítődvd-ről.

Sectumsempra - For Enemies

(#31098) Laccoss válasza tototos (#31095) üzenetére


Laccoss
addikt

Vagy rendszervisszaállitással. Bootolásnál a F8 mint mikor csökkentett módba mennél, csak a számitógép javitását kell választani. Majd szépen kiválasztani a felhasználói fiókot, és a visszaállitás idejét.

(#31099) Psychonaut válasza kolanda (#31094) üzenetére


Psychonaut
addikt

Valami Low Level Format DOS progival? (Hiren's Boot CD-n van pár)

(#31100) cigam válasza kolanda (#31094) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Milyen pendrive?
Miből derül ki, hogy van rajta "védelem"?
Tuti Windows tette rá?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.