Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32351) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#32349) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez jó, ezek szerint nincs biztonsági rés a W7 "pajzsán"? ;]
Mondjuk az Office frissítések érintenek...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32352) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#32351) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez csak annyi, hogy jelenleg semmilyen hibajavítás nem jött ki :K

Sectumsempra - For Enemies

(#32353) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#32343) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Neee!!!! Sírok!!!!! :DDD :D
Ha nekem is hasonlóakat szólnak, akkor rá nézek a mukira, majd tikkel a szemem és rángatózok mint egy epilepsziás a sztoboszkóp alatt... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32354) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#32351) üzenetére


pzstm
titán

vagy csak az év végi utolsó adagra tartogatják a dolgokat.....meg 1000-el dolgoznak SP1 RTM-en is....
(Amúgy attól ha pl. 1 hete felfedeztek valami rést a pajzson, azt tuti nem most fogod látni. Rengeteg előzetes teszt és átvizsgálás megelőzi amíg akár egyetlen egy Patch is kikerül a Windows Update-re (ezért őrülök meg az olyan kommentektől, hogy a WU hazavágta a rendszerem...addig meg jó volt..... :W )

(amúgy könnyen elképzelhető, hogy RTM fázisba kerül még idén az SP1, de Windows Update-en csak februárban, de inkább csak márciusban látjuk majd viszont. :K )

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32355) Sub-ZeRo válasza pzstm (#32354) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az ie9 rtm-ről tudsz valamit? :U Jövő év eleje lesz belőle?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32356) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#32355) üzenetére


Morden24
nagyúr

Lesz egy RC még idén, RTM meg 2011Q1-ben. Egyébként eléggé követik az IE8 ütemezését.

Ja, a Citromail-es/Vipmail-es dologra: vicces, hogy ilyen marhaságon eléég jól elcsúszhat az ember... hogy én nem fogok szenvedni az e-mail miatt, az biztos :U
Vessen magára, aki ilyeneket használ.

Sectumsempra - For Enemies

(#32357) pzstm válasza Sub-ZeRo (#32355) üzenetére


pzstm
titán

minden valószínűség szerint igen (én szinte biztosra mondanám, de én ugye nem megbízható forrás vagyok meg csak pletyka ;) )
SP1 és IE9 teljesen külön csapathoz tartozik, egyik sem lesz másiknak előfeltétele. (Csak azért mert anno volt ilyen pletyka, hogy SP1 tartalmazza majd IE9-et meg IE9 csak SP1-es Win7-re megy fel...)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32358) fsb1000 válasza Laccoss (#31852) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszönöm, de ez sajnos nem müködik csak a DOS parancssorban.

Ikonról vagy parancssorból indított alkalmazásnál sajnos az Alt+shitf nem váltja át a billentyúzet kiosztást.

-----------------------------
Bocsi, de mégegyszer megkérdem, hátha van valakinek megoldása rá.
(sajnos megkötés a WIN7/32bit, nem tudunk visszamenni XP-re)

- parancsinkonról indított DOS program (könyvelés) esetén angol a bill kiosztás
A karakterek megjelenítése helyes (ékezetes Á,É,Ű,Ű stb), de a bill kiosztást sehogy sem tudom átváltani magyarra.
Hogy lehetbe átváltani, vagy beállítani?

(#32359) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#32356) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi és neked is pzstm.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32360) Fire/SOUL/CD válasza pzstm (#32354) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"ezért őrülök meg az olyan kommentektől, hogy a WU hazavágta a rendszerem...addig meg jó volt"
Hát akkor kezdheted tépni a hajadat, mert én magam is beleszaladtam ebbe a dologba(meg még sokan mások). Ez az "öngyilkos frissítés" XP óta létezik, de ezt a betegségét nem tudta kinőni a Windows. Én is bíztam benne, hogy a W7-ben ez már nem fordulhat elő, de tévedtem, egy korábbi partíciómentésből kellet visszaállítanom a rendszert, mert a W7 indulását követően kb 1 perccel padlót fogott az egérkurzor(egér nem reagált), sem a billentyűzet, szóval csak néztem az asztalt vagy ami épp meg volt nyitva, csontra fagyott...

Pontosan le tudom írni, hogy ez az "öngyilkosság" hogy megy végbe. Automatikusra van állítva a frissítés és egyik nap leérkezik több is, amiből legalább egyet nem tud alkalmazni a W7. Kiírja, hogy a frissítést nem sikerült telepíteni, próbálja meg újra. Na ilyenkor az ember kiszedi előle a pipát, hogy legalább a többi felmenjen, ami általában sikerül is. Újraindítja a gépet az ember, az az egy nyamvadt frissítés továbbra sem megy fel. Nem foglalkozunk vele tovább. Aztán pl pár nap múlva, teljesen rejtélyes okból teljesen simán feltelepül (kérdés nélkül a háttérben), csak jelzi a W7, hogy sikeres volt a telepítés, ami pár nappal korábban az Istenért sem ment fel...Na aztán innentől vége is szokott lenni az OS-nek. A legjobb esetben is, maga az OS működőképes marad, de innentől egyetlen frissítést sem lehet telepíteni, legrosszabb esetben meg BSOD-vel indul(azaz nem indul) a W7...

Mióta egyszer saját magam is belefutottam ebbe a történetbe, azóta az automatikus frissítések kilőve, mindig a 2. kedden (vagy azt követően egy nappal) kézzel indítom a Wu-t. Ez a módszer XP-nél is bevált, Vista-nál is és most W7-nél is, legalábbis a mai napig nem fordult elő, hogy akárcsak egy frissítést ne tudott volna telepíteni a W7.
Mindezek ellenére mindig kéznél van egy "időkapszula", hogy ha véletlenül mégis borulna valami, akkor 20 másodperc alatt állítom vissza a működő rendszert.
(Nem elírtam, tényleg 20 másodperc)

Természetesen ez nem mindenkinél jön elő, de ahhoz épp elég számban, hogy ne lehessen kizárólag user error, hanem ezt egy tényleges WU hibának lehet(és kell) tekinteni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32361) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#32360) üzenetére


pzstm
titán

hmmm...
nekem mondjuk Download update but let me choose opció van bepipálva.
Olyannal már találkoztam, hogy nem ment fel egy frissítés de restart után megoldotta (általában valamelyik másik frissítés volt requirementje neki)

Más esetekben meg érdemes utánanézni a hibakódnak...volt amikor az opció módosítása szimplán megoldotta ismerősnél a gondokat. Mindenesetre ha elő is fordul, ez jóval ritkább
. Nagy gépparkok esetében ahol Update szerver is van, ott pedig végképp minimális esélyt látok rá, persze céges környezet meg domain meg egyebek az már teljesen más mint egy otthoni példa.....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32362) Zoli G


Zoli G
tag

Sziasztok! Ama kérdésem lenne, hogy vidám netbookomra feltelepítettem a win7-et, megy is széped, de...de mikor feltelepítettem a daemon tools-t, és újraindítottam, kék halál, és egyáltalán nem tudott elindulni, csak rendszervisszaállítással. Ez miért van? vagy hogyan orvosolható? köszi :R

(#32363) Fire/SOUL/CD válasza Zoli G (#32362) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, hogy egy régebbi változatot telepítettél, mert azok még nem voltak kompatibilisek a W7-el. Ennek a változatnak működnie kellene
Ha ezzel is gond lenne, akkor még annyi lehet, hogy némely víruskergető nem "szereti" vagy körülményesebben lehet felpakolni ez miatt, ilyen pl a Panda, ZoneAlarm, Comodo...
Ha meg "minden húr szakad", akkor használd ezt a Daemon helyett: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32364) Zoli G válasza Fire/SOUL/CD (#32363) üzenetére


Zoli G
tag

Ezt raktam fel, és sajnos nem megy vele :( a vírusírtóm, az avast...

(#32365) Fire/SOUL/CD válasza Zoli G (#32364) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rakd az Avast kivételei közé a DT-t illetve az egész mappáját...
(Jobb egér az Avast ikonján/Program beállítások/Kivételek/Hozzáadás gomb)
(Az Avast is közte van azoknak a kergetőknek, aminek meggyűlhet a baja a DT-vel, csak mindet nem is akartam felsorolni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32366) Crytek


Crytek
veterán

Ha töltök le vagy fel torrentel (teljesen mindegy milyen nevezetű) egy idő után szétfagy a gép.
Erre van megoldás tudom anno használt,mert régen is ez gond volt.(Nem értem miért friss win 7)
A megoldásra sajnos nem emlékszem.Nem tud erről valaki valamit,hogy mit kellene állítani?

Next PC Upgrade: 2022

(#32367) Morden24 válasza Crytek (#32366) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mit jelent a "szétfagy"? BSOD? Ha igen, akkor mit ír ki?
Egyébként első tippre a hálózatvezérő driverének háza táján kéne szétnézni. Ha az van fent, amit a Win pakolt fel (vagy te, valami driver cdről), akkor szerezd be a legfrissebbet a gyártó (tehát aki a kártyát/integrált izét gyártja, pl. Marvell, Intel, Realtek stb.) honlapjáról.
Ha pont, hogy ilyen van fent, akkor töröld, és hagyd, hogy a Win maga rakjon fel egyet, az sem számít ebben az esetben, ha régi.

Sectumsempra - For Enemies

(#32368) Laccoss válasza Crytek (#32366) üzenetére


Laccoss
addikt

Mikor én ilyennel találkoztam, egy másik verziójú kliens (utorrent volt nálam) megoldotta, mert zabálta a memóriát, és úgy pár másodperc alatt elfogyott 1GB, utána meg akadt minden. Ahogy kiléptem a kliensből, egyből ürült a memória, és gyors volt újra a gép.

(#32369) Sub-ZeRo válasza Zoli G (#32364) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy a Virtual clondrive-ot rakd fel.

Más: Volt nem olyan rég egy olyan bejegyzés, hogy van már 64 bitre flash lejátszó. Ez mennyire béta, meg mennyire használható?
Meg 64 bites rendszerre kell java-t feltenni, vagy elég a 32 bites?
Meg akkor már milyen 64 bites programokat érdemes felrakni? Java, visual C++, meg ehhez hasonlóakra gondolok elsősorban.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32370) Crytek


Crytek
veterán

Szétfagy ergo semmire nem reagál a gép csak a jó öreg RESET gombra.
Az van fent amit a windows feltett magának!
Akkor megnézem mit mutat egy netről szedet friss driverrel!
Köszönöm a tippeket ha bármi van jelentkezem!

Next PC Upgrade: 2022

(#32371) bobsys válasza Crytek (#32370) üzenetére


bobsys
addikt

torrent kliens frissitese, lecserelese is megoldhatja a problemadat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32372) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#32369) üzenetére


Morden24
nagyúr

1. A Square (64-es Flash) jól megy.
2. Elég a 32-es java, ha csak 32-es böngiben akarsz javat. Ha 64-es böngit használsz, kell a 64-es java is.
3. Nyilván azt, amit használsz és kell :P

Sectumsempra - For Enemies

(#32373) fgordon válasza Sub-ZeRo (#32330) üzenetére


fgordon
senior tag

Úgy értettem, hogy a Windows 7-et lebutítottam, Windows 2000 sémával vagy ilyesmi nevű volt, tehát mindenféle extra vizuális dolog nélkül.

8 GB RAM van, nem az a gond, hogy nem elég, csak indokolatlanul használják az ismeretlen dolgok a Windows 7-ben, míg kb az XP-ben lehet tudni, mi mit foglal, miért.

Pontosan a SuperFetch nem szimpatikus, ne készítsen rólam semmilyen statisztikát, hogy miket indítgatok, de legfőképp ne olvasson a hdd, amikor nem csinálok semmit, ne töltsön előre semmit magától... De nyilván, másnak ezek nem szempontok, így nekik optimális a Win7.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#32374) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#32372) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1.Ok. Akkor telepítve lesz.
2. Ő is. :)
3. Hát nem nagyon szoktam ilyeneket használni. Már mint játékok szokták kérni, ők majd felrakják ha kell nekik. Hát ez akkor nem kell nekem csak ha a játék kéri, majd akkor fel lesz dobva.

(#32373) fgordon:Ja hogy ilyen modding téma ez..
8 giga ram és még optimalizálni akarod, istenem. :W
Nekem 2 giga ramom van és akkor eszik meg kb 700-900 mega között. A 32 bites.
Ha itt még ráindítok mondjuk ie8-at 6-9 lappal, meg mpc-hc megy, mp12-vel, winampal meg ilyenekkel.Akkor van kb 1,1 giga ram fogyasztás.
A 64 biten alapból olyan 1-1,5 között van 4 giga ramnál. Alapból.
8-nál meg le se sz@rnám hogy mennyi ramot eszik, mert annyi van hogy a szomszéd is kérhetne belőle...
De te tudod. De ha kilősz jó néhány dolgot és hibaüziket kapsz, akkor majd gyere vissza szívesen segítünk a többiekkel. :K ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32375) fgordon válasza Morden24 (#32331) üzenetére


fgordon
senior tag

Még mielőtt gyanúsítgattok: legális Windows 7 oem, a HP gyári desktop-jához adták, matricával a gépen, stb. Lehet nem XP/2000 volt a séma neve, de majd megnézem, ami pont úgy néz ki, mint a Windows 2000 kb... szürke gombok, stb...

Mondom, engem alapvetően az zavar, hogy nem lehet tudni, hogy mi foglalja azt a sok memóriát, nem az alap cache. Mindegy, ezek szerint csak engem zavar.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#32376) Luissimo


Luissimo
veterán

nálam csak a FF-megy 6-8 megnyitott oldallal és a tv2 élő adását is azon nézem (Tények)
illetve megy a torrent-letöltés.
processzor 85%-on, memória 89%-on, h

miszar fogyaszt ennyit ??
Hűtőventilátor olyan hangos, hogy alighallom a híradót !

(#32377) Morden24 válasza fgordon (#32375) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nos, ha már az XP alatt is szakértője voltál a témának, akkor gondolom nem jelent problémát, hogy elindíts egy msconfig-ot, és a futó service-ekre szépen rákeress. Így megtudhatod, mi foglalja azt a sok memóriát, és eldöntheted, hogy mi kell neked, mi nem.

Ha annyira amatőr megoldást keresel, hogy valaki adjon neked egy listát, amin valami félkretén vérpistike kifejtette, hogy őt mit zavar, akkor azt szintén a keresőn keresztül teheted meg, mert ilyenben segítséget itt nem fogsz kapni, az elemi hülyeséget nem támogatja a topik.

Sectumsempra - For Enemies

(#32378) Morden24 válasza Luissimo (#32376) üzenetére


Morden24
nagyúr

Más browserrel, ugyanazon oldalakkal nyitva mennyit eszik/fogyaszt?
Torrentkliens nem falja a memóriát?
Tévétuner driverrel minden oké?

Egyébként a "miszar"-t elég könnyen meg lehet nézni, baszki. Komolyan problémát jelent a task manager meg a resource monitor kukkolása?!

Sectumsempra - For Enemies

(#32379) fgordon válasza Morden24 (#32377) üzenetére


fgordon
senior tag

Morden: pont ez az, hogy Win7-ben sok service egymásra épül, és nem lehet leállítani a többségét, ahogy vizsgálgattam párszor rövid ideig. Van több olyan hálózati szolgáltatás, aminek semmi haszna az én szempontomból, mégis használják dolgok, és nem lehet leállítani, stb stb...

Igazából az lepett meg, hogy milyen komor, harcias, barátságtalan válasz jött, például tőled is. Biztos én értem félre, ha nem ilyennek szántad, én értelmezem rosszul. Nyilván az volt a gond, hogy én más célból kérdeztem rá ezekre, mint a többség.

Mondok még egy szempontot, amire NEM jó a Win7, a sok memóriahasználata miatt: virtuális gépként használni. Tudom, tudom, nem erre tervezték. :)

Mindegy, ettől függetlenül köszönöm a válaszokat mindenkinek.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#32380) Luissimo válasza Morden24 (#32378) üzenetére


Luissimo
veterán

nem tévétuner, fireFox-on megy a TV2.
-FireFox
-Messenger
-skype
utorrent 2.2

ennyi megy

egyébkéntmeg nemesik nehezemre, csak kérdem, hogy ez NORMÁLIS ??
FF 200Mega
torrent 30mega
plugincontainer 40 mega
sidebar 20 mega
dwm exe 20 mega
explorer 20 mega
HTC Home 24 mega

a többi sok app meg néhány mega... :F :F

(#32381) Morden24 válasza fgordon (#32379) üzenetére


Morden24
nagyúr

Itt arról van szó, hogy alapban csak olyan tud letiltogatni service-eket, aki tudja, hogy mi mire való ÉS tudja, hogy mi nem kell neki.
Innentől fogva olyan kérdés, hogy mit kell kikapcsolni, teljesen értelmetlen lesz, ez gondolom érthető.
Az XP-s reflektációk meg feleslegesek, mert be kell vallani: senkit nem érdekel ma már, hogy egy 9 éves OS mennyi memóriát használ. Ez már nem yardstick manapság.

A helyzet az, hogy a service-ek kikapcsolgatásával csak öncélúan annyit tudsz elérni, hogy kikapcsolgatsz service-eket. Teljesítménynövekedést nem fogsz nyerni.

Ehelyütt hozzátenném, hogy egy normális, modern (nem nagyteljesítményű) vga-val ráadásul egyenesen marhaság kikapcsolni az Aero-témát, mert az a gpu gyorsítást használja, ergo épp, hogy besegít a proci mellé, nem teljesítményt vesz el (memóriát figlal, valami 100Mb körülit, ami nemhogy 8, de kevesebb Gb ram esetén is nevetséges összeg).

A Superfetchcset meg kár "elvi alapon" rühellni, egyszerűen gyorsít, és pont. A gyakran használt appok előtöltése normál hdd-k esetén mindenképpen javulást okoz. Ez tény.

Sectumsempra - For Enemies

(#32382) Morden24 válasza Luissimo (#32380) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez tök normális, úgy ránézésre, de ez persze csak a memhasználat, nem a prociterhelés. Hogy mi terheli a procidat, azt megnézheted akár úgy is, hogy kilövögeted a dolgokat.

Sectumsempra - For Enemies

(#32383) bobsys válasza fgordon (#32379) üzenetére


bobsys
addikt

WAIK, oszt olyan telepitokeszletet csinalsz magadnak amilyet akarsz, annyi ram foglalassal amennyivel akarod
a servicezek egymasra epulese nem bonyolultabb, mint az xpnel csak talan tobb service van
virtualis gepkent hasznalni szavak alatt gondolom mint host os erted mert guestkent megoldja a hipervisor (lapozas, ballooning stb.) ha kevesebb a ram mint kene
host oskent pedig tadaaam fogja es szepen kilapozza azokat a dolgokat amik eppen nem kellenek a memoriaban es igy lesz hely a guest oseknek

egy masik topicban irtad
Máshogy látjuk a memória kérdést. Én szeretem tudni, hogy mi van a memóriában, mi mire használja, és míg XP-nél kb lehet tudni, Win7-nél már nem igazán, annyi a process... De túlléptem már ezen, hogy csak engem érdekelnek az ilyenek
Szeretnem leszogezni, hogy lehet tudni, hogy melyik process mire valo es melyik folyamat mogott milyen service van

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32384) Morden24


Morden24
nagyúr

Na, megjött a mai menü.
MSE2b használók örülhetnek egy clien upgrade-nek, egyébként 2 Outlook x64 frissítés :)

Sectumsempra - For Enemies

(#32385) megema


megema
őstag

Erre semmi tipp? Mert a Google nem volt a barátom.

(#32386) Morden24 válasza megema (#32385) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem egyikre sincsen megoldás. A sync-et anno én is kérdeztem mert elég idegesítő tud lenni. A mappás dologra annyit tudok mondani, hogy vidd be a teljes media library-det WMP-be, és ne mappából, hanem lejátszóból kattintgass.

Sectumsempra - For Enemies

(#32387) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Hol kapcsolhatom ki azt hogy winben levegye a vga órajelet a win7? engem baromira zavar...az energiatakarékosságnál próbáltam de semmi nemtörtént.

(#32388) Morden24 válasza MomoSinX (#32387) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez a vga-d driverének feladata, nem a Winé. Ezt max. úgy tudod felülbírálni, ha valami moddolt drivert, vagy valami egyebet, pl. ATT-t vagy ilyesmit használsz.

Sectumsempra - For Enemies

(#32389) kraftxld válasza fgordon (#32379) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Process Monitorral, meg windbg-vel és egyéb debug tool-okkal annyi infót gyűjthetsz egy processről amennyit nem szégyellsz, aztán ha van időd szépen ki lehet mazsolázni az ami neked kell.
Szerintem teljesen jó a win7 memóriakezelése, én simán tudok az alap win7 mellett futtatni még 2-3 virtuális gépet párhuzamosan a több mint 3 éves notebook-omon. (nem DOS megy, hanem win2k8 r2 és win7 vmware workstation-ban)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32390) MomoSinX válasza Morden24 (#32388) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Akkor ezzel nemtudok mitcsinálni, mind1. Köszi a választ. ATT amúgy tökmás, betettem eredeti órajelre aztán ez a hülye driver meg rátolta még azt amit amúgyis levenne játék közben, volt ám káosz :).

(#32391) megema válasza Morden24 (#32386) üzenetére


megema
őstag

Köszi!

Esetleg nincs valami olyan lejátszó, ami beleillik az Aero felületbe és normális playlist nézete is van, valamint nem csak akkor lehet irányítani a billentyűzettel, ha előtérben van? Filmnézésre már egy ideje a KMPlayert használom, amivel nagyon tetszik erre a feladatra, csak sajnos az utóbbi 2 feltétel nem teljesül rá, valamint a rendszerbe való integrációja sem a legjobb (alapértelmezetté téve, ha "Az összes lejátszása"-ra kattintok intézőben, akkor csak az egyik számot indítja el), így zenére maradt a WMP. Nos? Túl sok az elvárás, ugye? :)

[ Szerkesztve ]

(#32392) Morden24 válasza megema (#32391) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát, én filmezésre WMP-t, zenére meg Zune-t használok, szóval nem leszek nagy segítség :D

Sectumsempra - For Enemies

(#32393) Sub-ZeRo válasza MomoSinX (#32390) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Energia gazdálkodás és a PCI Express alatt a maximum energia gazdálkodás-t beállítod.
Ha AMD rendszered van, akkor a C&Q-t bekapcsolod. Intelnél nem tudom hogy ott hogy nevezik. Nekem pl ccc van és vissza veszi. Így, ebben a formában.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32394) Gorneck válasza Morden24 (#32384) üzenetére


Gorneck
titán

Már rakom is felfele... :)

Gorneck#1239

(#32395) Psychonaut válasza megema (#32391) üzenetére


Psychonaut
addikt

Winamp?

(#32396) pc user


pc user
tag

Sziasztok!
Segítség kellene. Használtan vettem egy p4-es gépet. Socket478-as proci gigabyte lap, ddr333-as memória 1 gigabyte. Agp-s kártya most lett beletéve ati 3650-es. Win7 32 bit. Az a gond, mihelyst kap a proci egy kis terhelést, (youtube, vagy video) a feladatkezelőben rögtön 100%-ra ugrik a terhelése, és elkezd szaggatni:( Mi lehet a gond?
a feladatkezelőben ezek fogják a procit:
svchost.exe
opera.exe (ezt értem:))
perfmon.exe.
Tudtok segíteni?

I don't drive fast,I fly low!

(#32397) megema válasza Psychonaut (#32395) üzenetére


megema
őstag

Lehet az lesz a vége, de valamiért nem jött be eddig. Legalábbis az alap kinézete.

(#32398) Psychonaut válasza megema (#32397) üzenetére


Psychonaut
addikt

Sok téma elérhető rá, a hivatalos oldalon és deviantART-on is. :K

(#32399) Sub-ZeRo válasza pc user (#32396) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen a proci? Celeron? Mert akkor sokat ne várj tőle. Meg ugye csak 1 magos...
Sajnos arra a gépre egy xp kellene... :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32400) pc user válasza Sub-ZeRo (#32399) üzenetére


pc user
tag

Nem Celeron, normál p4. Xp volt rajta, de azzal is ugyanez volt a gond...

I don't drive fast,I fly low!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.