Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32151) Lenry válasza Dondom (#32149) üzenetére


Lenry
félisten

a beep-et?

ne kapcsold ki. ha bármi baja van a gépnek, a csipogás fogja jelezni, hogy mi a nyűgje

(#32150) Fire/SOUL/CD alaplapos topikban az utolsó pár ember, akinek segítettem, mindnél azzal kellett kezdeni, hogy "kösd be a csipogót"
nem tudom miért zavarja a népet az a napi 1 csippanás

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32152) PowerBuldog válasza Psychonaut (#32118) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ezer hála! Működik! :C

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#32153) Morden24 válasza szepsy (#32144) üzenetére


Morden24
nagyúr

Cserélj gépet tesóddal.

Sectumsempra - For Enemies

(#32154) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok!
Már régóta használom a Win7 Professionalt, amiben vannak alapból Windows-játékok. Nemrég a barátnőmnek vettünk egy laptopot, és azon Win7 Enterprise van, viszont abban nincsenek meg ezek a játékok.
Hogy tudom ezeket a gyári játékokat telepíteni neki?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#32155) Tosee válasza Geresics (#32154) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Vezérlőpult -> programok és szolgáltatások -> Windows-szolgáltatások be és kikapcsolása...
Megkeresed a játékokat a listában, és teszel eléje egy pipát (lehet, hogy szükség lesz a telepítőre)!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#32156) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Hello!
Lenne egy kerdesem.Van egy laptopom ACER aspire 5551G.Windows 7 Home Premium original van benne.Es elszeretnem inditani a csökkentett üzemmodod de hiaba nyomok F8-at nem jön ki semmilyen valasztas.Probaltam ugy is hogy durvan kikapcsoltam a gepet,de ugy is csak rendszervisszaallitas es normal modu inditas jott ki.
Hogyan tudnam csökkentett modban elinditani a gepet??? A valaszert elore is koszi!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#32157) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!

kellene egy kis segítség az explorer.exe-vel kapcsolatban. szükségem lenne az alapbeállításokra, mert töltöttem le windowshoz témát, aztán közben meg kellett buherálni az explorer.exe jogosultságait meg minden, és most nem tudom, hogy mik voltak pontosan az eredeti beállítások. bár lehet ezek a beállítások nincsenek tényleges kihatással a működésre, akkor az nem is lenne baj, csak tudnom kéne, hogy mind1, h hogy van ott beállítva a jogosultság vagy nem, ha meg nem akkor mire kell odafigyelni?!

(#32158) Geresics válasza Tosee (#32155) üzenetére


Geresics
addikt

Köszi, sikerrel jártam, és végre nem kell a folyamatos "mikor csinálod már meg?" kérdést hallgatnom! :C

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#32159) Fire/SOUL/CD válasza Szabikaa20 (#32156) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Be kell annak jönni, csak nem egyszer kell megnyomni az F8-at, hanem folyamatosan nyomkodd, másodpercenként 2x... :DDD
Ha meg véletlenül ezzel a laptop boot menüje jönne be, akkor kiválasztod kurzorral a hdd-t, enter rajta és azonnal F8 nyomkodás ismét.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32160) Szabikaa20 válasza Fire/SOUL/CD (#32159) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Amugy köszi a valaszt de mar sikerul....Nyomdostam en 10nyomas/sec is.... xD :DD A Biosban bekapcsoltam valami boot menut aztan mar mukodott az F8.. :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#32161) Finwe


Finwe
őstag

Sziasztok!

Nagyon fontos lenne a segítségetek!
Az történt, hogy anyukám megakarta nyitni az egyik képek mappát utána valami áthelyezésről magyarázott a win (lövésem sincs mi a fene történt és valójában mit nyomott, nem voltam jelen). A mappát magát a lomtárból visszatudtam állítani de a képek nincsenek benne. A lomtár mérete 22GB lehet ezen a meghajtón, biztosan nem törölhette véglegesen. Továbbá egy lakattal ellátott mappában benne van szintén ez a mappa de nem lehet megnyitni. amd64, i386 mappa van benne, ezek megnyithatóak. Ez a mappát hogyan lehetne megnyitni és miért helyezhette át ide?

A képek visszanyerésére egy rendszer visszaállítás megoldás lenne-e vagy ha nem, milyen ingyenes programmal lehet és hogyan megpróbálni levadászni a képeket?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#32162) gfefe


gfefe
őstag

Üdv mindenkinek.

Kelenne egy kis segítség bár a kérdésem nem igazán a win 7 hez kötődik....
Sajnos azonban nem találok konkrét topikot, de bízom benne itt is lesz segítőkész ember :)

Adott egy vinyó amit félre particionáltam... (linux partició...)
Azótta azonban se a win 7 se az ubuntu nem kezeli rendesen...

Vlaha volt nekem, de nem találom most és ebben kérném a segítségeteket, hogy linkeljetek már nekem egy dos os particionáló progit... sajna már más kiutat nem látok....

Köszönöm előre is....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#32163) cigam válasza gfefe (#32162) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mit értesz azon, hogy nem kezeli rendesen?
Bármelyik partíciónálóval letörölheted az összes partíciót, és kezdheted előről, mintha egy szűz lemez lenne.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32164) cigam válasza Finwe (#32161) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az a lakatos mappa az furcsa betübebetü számszám...? Ha igen akkkor a benne levő amd64 és i386 mappákkal irreveláns. Egy Windows frissítés hagyta magaután. (Vedd saját tulajdonba, és törölheted)

Mentés nem volt :F

Próbálj rákeresni a képekre hátha csak vmi eldugott könyvtárba másolódtak át. Ha ez sem segít megpróbálkozhatsz pl a restoration-al.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32165) Szabikaa20 válasza gfefe (#32162) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Visszakéne csinalnod NTFS-re,mert a linux valami nekem ismeretlen formatumra formazza at a HDD-t.Es a parancsok se mukodnek.En ugy oldottam meg hogy van egy cd-rol bootolhato win-em amin rengeteg progi van es ott talaltam olyant hogy Partition manager,es azzal atformaztam.De a Windows XP Winter editiont is ha bebootolod ott is van olyan funkcio a telepites elott hogy partition manager....azzal kitudnad kuszöbölni.Vagy van olyan lehetoseg is hogy masik gepen lehet csinalni Flopira partition managert es flopin bebootolod.Ennyit jotott eszembe kapasbol.... :P

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#32166) Sub-ZeRo válasza Szabikaa20 (#32165) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

'Windows XP Winter editiont " :DDD :DD Az a kemény verzió. :C :W

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32167) bobsys válasza PowerBuldog (#32152) üzenetére


bobsys
addikt

eh, ugyanezt irtam le neked

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32168) pzstm válasza Sub-ZeRo (#32166) üzenetére


pzstm
titán

épp nemrégiben láttam egy Windows7 Nvidia ultimate gaming edition-t.....persze lehet csak nekem volt új...... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32169) gfefe válasza cigam (#32163) üzenetére


gfefe
őstag

Mint már leírtam azt értem alatta, hogy nem kezeli rendesen... nem tölt be a win7 se az xp... a gyári eredeti lemezről se...
Végig futottam az álltalad leírt köröket... ok nélkül nem teszek fel kérdést...
2,5 ös rackbe avagy asztali pc-be téve bezavarja a másik vinyón lévő os-t is... addig nem tölt be amig nem húzom le...

Így nem maradt más mint a dos-os particionálás mert az hátha nem rinyál...

Szabikaa20: hasonlóra emlékszem én is azonban nincsen meg az az os.... és jelenleg gép hílyán le se tudom tölteni.... Nem tudja valaki belinkelni nekem? :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#32170) Finwe válasza cigam (#32164) üzenetére


Finwe
őstag

Igen, az az a mappa. Tuti ebbe lettek bemásolva mert ugyan nem enged hozzáférni de sokáig megy a zöld csík az elérési úton mint amikor egy mappa tartalmát olvassa be.
Hogyan lehet "sajátommá" tenni?
A tulajdonságok/biztonság fülön mindent hozzáadtam ehhez a felhasználóhoz, csak a speciális engedélyeket nem engedi, ki sem lehet választani.
Tehát most a keresett mappa a lakatoson belül van és továbbra sem lehet megnyitni. Próbáltam tcmd-vel és rendszergazdai parancssorból is. Intézőn keresztül ezeket az üzeneteket kapom:

egy

kettő

három

Ezek jó régi képek, ide is már én mentettem ki egy korábbi lemezről, még nem készült róla plusz mentés......

szerk: természetesen rákerestem a képekre. nincsenek sehol a gépen.

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#32171) bobsys válasza Finwe (#32170) üzenetére


bobsys
addikt

lepjel be rendszergazdakent es probald ugy

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32172) Finwe válasza bobsys (#32171) üzenetére


Finwe
őstag

Azt hogyan kell ezen? Ezt találtam de nem működik, egyébként ez rendszergazdai jogosultságokkal bíró felhasználó (mondjuk ezután már nem sokáig). Csökkentett módban sem lehet hozzáférni.

szerk: Hopp, azt még nem írtam, h prof verzió.

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#32173) Finwe válasza Finwe (#32172) üzenetére


Finwe
őstag

Sikerült belépni rendszergazdai fiókkal, nem lehet úgy sem hozzáférni.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#32174) bobsys válasza Finwe (#32173) üzenetére


bobsys
addikt

A harmadik kepen az objektumnev erdekesen nez ki, mintha serult volna
Egy teljes lemezellenorzest is rakuldenek.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32175) cigam válasza gfefe (#32169) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Most aztán jól megaszontad. Szerinted ebből mit lehet megtudni?
Olyanokra gondoltam, hogy IDE, vagy SATA.
Ha IDE, akkor van másik lemez is azon a vezérlőn? (master/slave konfliktus)
A BIOS-ban még minden látszik a helyén? (felismeri?)
Boot sorrend rendben?
Mit értesz azon _pontosan_, hogy "bezavarja"? (El se indul a rendszer, meddig jut el? Milyen hibát ír ki _pontosan_)
Miből gondolod hogy a DOS nem rinyál?

Hogyan segítsen neked az ember, ha a kérdést is úgy kell kiimádkozni belőled?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32176) cigam válasza bobsys (#32174) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem sérült. Mondom az ilyen betübetüszámszám könyvtárat hagy maga után vmelyik frissítés. (Kedves MS programozók elfelejtették del parancs használatát)

Szóval ha máshogy nem megy csökkentett módban lépj be rendszergazdaként. Ha ez sem segít, akkor bootolj be egy live linux-ot, és onnan próbáld kimenteni.

Eleve mi értelme adminként használni a gépet n+1 probléma van belőle. Pl. user-ként nem tudtad volna idepakolni azt a könyvtárat.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32177) bobsys válasza cigam (#32176) üzenetére


bobsys
addikt

Vak vagyok, mar latom hogy a szmos a szulomappa. Elnezest, leultem :)
Egyebkent nekem is van/volt ilyen mappam es siman toroltem megneztem a tartalmat egy uac prompt utan.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32178) fap333


fap333
aktív tag

Üdvözlet!
Lenne egy olya kérdésem, hogy azt hogyan lehet megcsinálni, hogy a Start gombnál ne az "utoljára megnyitott programok" jelenjenek meg, hanem kapásból a "minden proram"?
Ha a Start menü tulajdonságainál kikapcsolom a legutóbb megnyitott programok tárolását, akkor ugyan nem menti, de akkor is rá kell kattintani a "minden programra" és csak akkor fogja mutatni. Ezt az egy kattintást szeretném megspórolni.
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv:
Peti

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#32179) Finwe válasza cigam (#32176) üzenetére


Finwe
őstag

Csökkentett módban sem lehet sehogyan hozzáférni :(
A linuxos dolgot még holnap megpróbálom, köszi a segítségedet :R

"Eleve mi értelme adminként használni a gépet n+1 probléma van belőle. Pl. user-ként nem tudtad volna idepakolni azt a könyvtárat." - tudom, tudom, tudom...

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#32180) virkir válasza Finwe (#32179) üzenetére


virkir
veterán

Egy próbát még megér szerintem ha kipróbálod ezt is.
Nekem ezzel még mindent sikerült elérnem.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#32181) Jorus


Jorus
nagyúr

8GB RAM-ból 3.5GB-ot használ az OS. Vkinek vmi tipp? 64bites Win7 term.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32182) cigam válasza Jorus (#32181) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Sok vagy kevés? :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32183) Lenry válasza Jorus (#32181) üzenetére


Lenry
félisten

pontosítanál?
ez most jó vagy rossz? indulás után rögtön ennyi elfogy, vagy max ennyit lát?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32184) Jorus válasza Lenry (#32183) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem különösebben nem tetszik. :)
A rendszertulajdonságoknál írja, hogy:
Telepített memória (RAM): 8,00 GB (3,50 GB használható)

Nemrégiben lett ilyen, előtte látta, és kezelte rendesen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32185) _BM_ válasza Jorus (#32181) üzenetére


_BM_
senior tag

BIOS-->Advanced (fül)-->Chipset (menü)-->North Bridge Configuration-->Memory Remap feature: [Enabled]

(#32186) Fire/SOUL/CD válasza Jorus (#32184) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha meg esetleg az nem segít (vagy nincs olyan beállítás a BIOS-odban), amit _BM_ javasolt, akkor nem lehet, hogy mozgatva lett a gép, akár csak arrébb rakva? Ha igen, akkor kikapcsolt gép mellett ;] mozgasd meg (szed ki a ramokat, majd ugyanabba a slotba tedd vissza) a ram modulokat, lehet hogy csak nem érintkezik az egyik...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32187) cigam válasza Jorus (#32184) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

És akkor ("nemrég") mi történt? Telepítettél/leszedtél vmit, módosítottad a hw konfigot?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32188) fenergie84


fenergie84
addikt

Kérnék egy kis segítséget, mert már megőrülök!!! :W
A gépem az adatlapomon. A héten vettem egy ati 5770 karit, így már crossfireX-el nyomnám, de mióta bent van a gépben azóta Kernel-power 41 hibával megfagy a gép, és semmit nem lehet csinálni vele, csak kikapcsolni és újra indítani.
Kipróbáltam minden lehetséges dolgot, visszaállítottam a tuningot alap beállításokra, biost frissítettem, adtam plusz feszt MCH-nak (alaplap északi híd)....de sajnos semmi...
nem tudom mit kellene tennem.
egyébként win7 home premium 64bit van fent és a +kari berakása előtt semmi problémám nem volt.
a memóriák tesztelve, semmi bajuk, minőségi erős tápom van, a vezetéketek leellenőriztem, nincsenek lecsúszva és mindig ugyan azzal a hibával fagy a gép...
valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#32189) Daffni2 válasza fenergie84 (#32188) üzenetére


Daffni2
addikt

Próbáld meg a biosban lévő energiagazdálkodási fukció kikapcsolását. C1E funkció.

"Aki ad,az nyer"

(#32190) Fire/SOUL/CD válasza fenergie84 (#32188) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Újabb vagy régebbi drivert is próbáltál? Amit még megtehetsz, hogy a BIOS-ban kilövöd a Speedstep-et...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32191) fenergie84 válasza Daffni2 (#32189) üzenetére


fenergie84
addikt

köszi!
Kikapcsoltam :R

Fire/SOUL/CD: azt hol, milyen néven találom meg, mert nem láttam a biosban :F
próbáltam több Ati driverrel is, de eddig semmi...hátha ez az energia gazdálkodás izé segítene...

[ Szerkesztve ]

(#32192) Daffni2 válasza fenergie84 (#32191) üzenetére


Daffni2
addikt

Már nem fagy?

"Aki ad,az nyer"

(#32193) fenergie84 válasza Daffni2 (#32192) üzenetére


fenergie84
addikt

még nem tapasztaltam :N
böngészés közbe csak ritkán fagyott, játék alatt kb 5-10perc után, de volt olyan, h közvetlen gépindulást követően...

[ Szerkesztve ]

(#32194) Fire/SOUL/CD válasza fenergie84 (#32191) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez olyan, mint az AMd-nél a Power Now vagy Cool 'N' Quiet, csak intelnél ezt speedstep vagy EIST néven is "fut"...
De ha olybá tűnik, hogy megoldódott a problémád, akkor már lényegtelen...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32195) fenergie84 válasza Fire/SOUL/CD (#32194) üzenetére


fenergie84
addikt

még nem biztos, h megoldódott...csak eddig még nem fagyott...
meglesem még egyszer a biost :R

mód: ki is kapcsoltam, EIST néven volt feltüntetve, most már csak várnom kell, hogy használtak-e a módosítások...:R

[ Szerkesztve ]

(#32196) _BM_ válasza fenergie84 (#32191) üzenetére


_BM_
senior tag

"próbáltam több Ati driverrel is"

És megjelentek az eszközkezelőben??
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de a driver telepítése után próbálj frissíteni az eszközkezelőben, és a c-re települt progi megfelelő mappájára mutatni.

(#32197) fenergie84 válasza _BM_ (#32196) üzenetére


fenergie84
addikt

megnéztem az eszközkezelőben és ahogy látom minden rendben, a c-re mutat...

most Fifa11-ben megint megfagyott :W
a játék közben ment, de amit félidő lett, és elkezdtem a menüben hülyéskedni, egyből meghalt...

Mindenkinek: egy win7 újratelepítés megoldhatja a problémát????

(#32198) VS461


VS461
tag

Sziasztok!

Láttatok már olyat, hogy W7 x64 alvó állapotból felkeltéskor ledobja az egyik SATA vinyót? Még az USB-s cuccok kihúzásakori hangot is lejátssza. Asszem, másodjára esik meg egy-két héten belül. Nem tudom újra "láttatni vele" (nyilván), ezért restart. Az alvó állapotot sem értem, minek feküdt bele, amikor ment a uTorrent, és máskor nem szokott ilyet csinálni hasonló kondíciók alatt.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#32199) Szabikaa20 válasza fenergie84 (#32197) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Mi lenne ha kiprobalnad a Win7 Ultimate-et....Lehet azzal mashogyan viselkedne.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#32200) Lenry válasza Szabikaa20 (#32199) üzenetére


Lenry
félisten

egyrészt: a Windows nem egészen úgy megy, hogy csak úgy kipróbáljuk, és gondolom nem akar hirtelen 60ezeret kiadni egy Ultimate licence-re, kipróbálni...

másrészt: van halvány lövésed az egyes verziók közti különbségről? mert ha volna, akkor tudnád, hogy az égvilágon semmit nem oldana meg az Ultimate-re való váltás

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.