Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32601) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Mivel nagyon még nem ismerem ki magam a Win7-ben segítségre, tanácsra volna szükségem a következő dologban.

Számítógépem alaplapi hangkártyáját használom zenehallgatásra, filmnézésre, játékra ill. online telefonálásra. Működik minden hang gyönyörű szépen viszont egy ideje a mikrofon - azaz a bemenő jel - mintha haldokolna.

Ez úgy történt, hogy az egyik pillanatban még hallottak, a másikban pedig más egyáltalán nem. Azóta is állandóan problémám van vele... Minden maximumom van, a mikrofont már +30dB-es erősítéssel használom (korábban 0dB-es erősítés nélkül is tisztán hallottak) és még is alig-alig hallanak.

Telepítettem már újra a szoftvert - nem sok eredményt hozott. Próbáltam az előlapi bemenet helyett a hátlapit (az alaplai) bemenetet használni - ugyan úgy eredmény nélkül. Biztos, hogy nem a mikrofonnal van a baj, mert több fülest kipróbáltam és mindegyikkel u.e. a probléma.

Az alaplapom: Gigabyte GA-870A-UD3 - ezen használom a Realtek High Definition Audio nevű bemenetet.

Kérek mindenkit aki tud segíteni, segítsen mert iszonyúan idegesít a dolog!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#32602) Sub-ZeRo válasza kukac1999 (#32598) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van proci tuning topik...
De azt tudni kell a windows 7-ről, hogy sokkal érzékenyebb a tuningra, mint az xp.
Szóval ha neked az az életed, hogy tuningolsz, akkor maradj xp-nél, mert a 7 alatt nem fogsz úgy tuningolni....
Bár tuning miatt vissza állni xp-re, hát te tudod...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32603) Psychonaut válasza BenJoe80 (#32601) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem az alaplapi hangkártya haldoklik véletlenül?

(#32604) BenJoe80 válasza Psychonaut (#32603) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Azt hogyan tudom meg biztosra? Amúgy meg féléves sincs az alaplap...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#32605) Psychonaut válasza BenJoe80 (#32604) üzenetére


Psychonaut
addikt

Próbáld ki egy Linux Live CD-vel, ha ott sem működik egyik fülessel sem, akkor valószínű, hogy az lesz a ludas.

(#32606) mobbo


mobbo
senior tag

nem értem én ezt
most meg bejött a win7 és működik
:U

(#32607) BenJoe80 válasza Psychonaut (#32605) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Más módszer? Esetleg miket lehetne megnézni, hogy be van-e állítva?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#32608) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Vettem egy SMT750I szünetmentest, viszont Win7 alatt nem tudom feltelepíteni a PowerChute Personal Edition szoftverét

A win7 energiasémájában ugyan beállítható, hogy mikor kapcsolja ki a gépet, de jobb szeretném az UPS saját szoftverét használni.

Hogyan lehet azt a "native power management" dolgot kikapcsolni? Mert gondolom azzal van baja. A szolgáltatások közt nem találtam ilyent.

(#32609) polonic válasza petrusz82 (#32608) üzenetére


polonic
félisten

Írja is itt abban az ablakban:
Ahhoz, hogy letiltsd a native power management-et, csatlakoztatva kell lennie egy apc battery backup-nak.

(#32610) petrusz82 válasza polonic (#32609) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Ezt nem értem teljesen. A szünetmentes rá van kötve a gépre.

(#32611) polonic válasza petrusz82 (#32610) üzenetére


polonic
félisten

Ez érdekes. Az előtte lévő mondatban meg azt írja, hogy nincs csatlakoztatva.
Valamiért nem érzékeli az installer
USB-vel van rákötve?
A program, amit telepíteni akarsz, az a legfrissebb? Menj el a gyártó oldalára és onnan szedd le a legfrissebbet.

(#32612) Fire/SOUL/CD válasza petrusz82 (#32610) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Polonic úgy érti (szerintem), hogy az USB kábellel is össze van-e kötve. Kell lenni a hátulján USB portnak és USB Monitor portnak...
(Amúgy meg rendszergazdaként futtasd a telepítőt)

Szerk
Úgy értette... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32613) mobbo


mobbo
senior tag

help még mindig
játéknál 5-10 percen belül fagy a processz, minden megy simán, de ha játszom kifagy a game, a win7 nem, csak megoldást keres a problémára
ezért takarítottam ki a gépet, arra gondoltam talán melegszik valami és attól van
de nem, mert most minden tiszta és mégis csinálja

van valami ötleteket hogy tudnám kinyomozni mi okozza?

(#32614) Laccoss válasza mobbo (#32613) üzenetére


Laccoss
addikt

Directx a legújabb van fent?

(#32615) petrusz82 válasza Fire/SOUL/CD (#32612) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Így van, usb is csatlakozik.

(#32616) Fire/SOUL/CD válasza petrusz82 (#32615) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A powerchute personal 3.x-es? Mert az kompatibilis a W7-el...
(de polonic ezt is kérdezte, csak nem reagáltál rá... ;] )

Amikor először csatlakoztattad az usb kábelt, akkor felkerült "akármilyen" USB HÍD az eszközkezelőbe?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32617) Romeo619


Romeo619
senior tag

Hello,
Megint kéne a segítség:S be rakom a másik gépbe a win7t telepítőt sötét kép csak a kurzor pötyög majd kiírja hogy hiányzik valami boot file, és nem megy tovább a telepítő.
Megnéztem a DVDt itt nálam pedig rajta van, mit lehet ilyenkor tenni?

(#32618) Fire/SOUL/CD válasza Romeo619 (#32617) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A másik gépen, nem a telepítő DVD-ről bootolsz be. BIOS-ban a bootsorrendeben lehet állítani, avagy egyszerűbben az alaplap boot menüjét varázsold elő. Ez gyártónként változó, pl Gigabyte-nál F12, MSI-nél F11, Asus-nál F10 stb stb(de ez csak nagy általánosságban igaz, ettől eltérhetnek más-más típusok), de a gép indulásakor az alsó sorban, vagy máshova a képernyőre ki is szokták írni, hogy mivel lehet bemenni a BIOS-ba illetve melyik funkcióbillentyűn van a boot menü.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32619) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Sziasztok . Haverom most vett egy uj gépet a következő configgal : AMD 7850, Kingmax ddr2 2g ram gigabite am3 lap Op rendszernek windows 7 et rakott fel . Olyan kérdése lenne, hogy miért telepíti a programokat ( jatekot pl ) lassan, túlságosan is lassan ? Hiányozna valami telepítés vagy valami nem a confighoz való ?

Most telepítette fel a Starwars Force Unleashed-et kb 10 perc alatt. Processzor kihasználtsága telepítés alatt 40%os volt . Mi lehet a gond ?

[ Szerkesztve ]

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#32620) Romeo619 válasza Fire/SOUL/CD (#32618) üzenetére


Romeo619
senior tag

Betudtam hozni de kiírja hiányzó Bootmgr, megnéztem itt a lemezt az én gépem és elindult.
Szóval nem ezzel lesz a gond, szorakozni kéne a biosban a bootal?

(#32621) mobbo válasza Laccoss (#32614) üzenetére


mobbo
senior tag

igen, legújabb mindenből
azt vettem még észre hogy akkor fagy amikor kiírja hogy checkpont reached (cod:bo)
gondolom ilyenkor írni akar a vinyóra, nem? de miért hal bele?

konfig:
abit ip35
c2d 8200

(#32622) Jorus


Jorus
nagyúr

Ha egy adott, fontos frissítést sokadszorra sem tud telepíteni, és a hiba oka ismeretlen, mint írja, akkor mit lehet tenni?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32623) martin66 válasza Lenry (#32593) üzenetére


martin66
senior tag

köcc

(#32624) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Gondom van a Win7 telepítésnél(illetve utána):
Telepíteném egy 640es SATA vinyóra, a gépben az alaplap egy Abit KN8 Ultra(Nforce4).
A particionálás után simán megy a másolás, nem kér SATA drivert. Mikor újraindítanám akkor viszont BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.
A bootnál a sorrend erre a vinyóra van állítva (kipróbáltam kettővel is).
A telepítés pendriveról ment, már ha ez számítana valamit.
Egy PATA vinyóra simán felment.

AHCI beállítás nincs a biosban, de nekem úgy rémlik hogy ez lesz a ludas, ilyenkor mi van?
Meg kéne próbálni akkor is megadni neki egy sata drivert? (ugye automatán megismerte az alaplapot)

(#32625) bobsys válasza Jorus (#32622) üzenetére


bobsys
addikt

Szedd le a .NET Framework 4.0at a .NET Framework Cleanup Tool programmal
Es installald ujra a Framework 4.0at

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32626) Romeo619


Romeo619
senior tag

Aj már szét esz az ideg annyit szorakoztam a BIOSban, de akk is azt írja ki hogy hányzó bootmgr.
Megnéztem BIOSban felismeri a winyot is meg a DVD-t is, olvassa a dvdt is aztán bumm üzenet-.-

(#32627) cigam válasza -FreaK- (#32624) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

SATA trükközés csak XP-hez kellett ,mert megjelenésekor még nem is volt SATA. A W7-nél nem kell ilyen trükközés.

Próbáld meg azt, hogy csak az a lemez legyen a gépre dugva, amelyikre telepíteni szeretnéd.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32628) Jorus válasza bobsys (#32625) üzenetére


Jorus
nagyúr

És tényleg! Köszönöm! :R :R :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32629) MarioAna


MarioAna
senior tag

Hello!
WMP 12 problémám lenne W7 ultimate 32bit alatt.Konkrétan az SRS effekteket akarom bekapcsolni.
DE
Ha rákattintok szépen sorjában hogy kompakt nézet(többiben nincs bővítmények menü nekem :F )/bővítmények/SRS-WOW effektusok, nem csinál semmit...a többire sem (graf eq stb).
Valaki tud erre megoldást? :F :B

(#32630) Romeo619 válasza Fire/SOUL/CD (#32618) üzenetére


Romeo619
senior tag

Utána olvastam, a winyo az agyonra lett formázva lehet hogy nincs rajta semiféle partició?

(#32631) petrusz82 válasza Fire/SOUL/CD (#32616) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Elnézést, hogy nem válaszoltam!

A 3-as legújabb van fent. Én úgy veszem észre, hogy azzal van baja, hogy nem kapcsolja ki a win7 akkujelzését az óraikon mellett. Az energiasémákban egyébként be tudom állítani, hogy hány százalékos merülésnél mit csináljon a gép. De a 3.0 nem hajlandó felmenni rá.

Felkerült a HÍD is:

[ Szerkesztve ]

(#32632) Fire/SOUL/CD válasza Romeo619 (#32630) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha le lehetett formázni, akkor van rajta partíció is, partíció nélkül nem lehet formázni...
Lehet, hogy a másik gép dvd olvasója van megrogyva, nem tudja olvasni a telepítő lemezt...

petrusz82
A korábbi képen, amit betettél, arról van szó, hogy a telepítő nem talál a géphez csatlakoztatott szünetmentest... :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32633) petrusz82 válasza Fire/SOUL/CD (#32632) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Azért köszönöm a segítséget, annyit megtudtam, hogy a PowerChute Business Edition a hozzávaló szoftver, és azért nem akar működni. Azt feltettem, működik, de semmilyen beállítást nem találok arra vonatkozóan, hogy a gépet leállítsa. Pedig mindent jól átnéztem. A lényeg, hogy maradok annál, hogy a win7 kezelje a kikapcsolást.

(#32634) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok
Miutan letoltottem egy win 7 est es kocsomagoltam, kinyitottam a foldert es ez a kep fogad:
A kerdesem az hogy eszt hogy kell megirjam dvd re hogy majd tudjak rol abootolni es felinstalalni a windowsot?
Pl neroban csak sima adat dvd keszitese, bemasolom a filokat es ugy megy, jo lesz?

[ Szerkesztve ]

(#32635) bobsys válasza bedohazi (#32634) üzenetére


bobsys
addikt

Holnap delelott felkerekedsz lemesz egy muszaki termekeket arulo boltba es megveszed. Maris nem kell mindenfele formatummal szorakoznod illetve nyers dvdt es Nerot vasarolnod.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32636) Воланд válasza bedohazi (#32634) üzenetére


Воланд
titán

Akkor csak neked, csak most egy kis idézet a fórum szabályzatából:

amit tiltunk fórumunkban:
"minden olyan hozzászólást, amely kimeríti a "Wareztevékenység" fogalmát, vagyis a szerzői és szomszédos jogok (vagy általában a hatályos magyar jogszabályok) által védett bárminemű szoftver/adat/hanganyag/filmanyag/stb.
* jogosulatlan használatát elősegíti (pl. regisztrációs szám, crack megosztása, linkelés ezeket tartalmazó weblapokra);
* használatára buzdít;
* illetve segítséget kér ezek beszerzésében, használatában."

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32637) bedohazi válasza Воланд (#32636) üzenetére


bedohazi
aktív tag

ertem, akkor valaki torulheti ha lehet

(#32638) Sub-ZeRo válasza -FreaK- (#32624) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na ez az a jelenség, mikor az nforce 4-es lap, valamiért, néhány sata vinyóval nem egyezik ki. Nekem is volt ilyen lapom, csak nekem nforce 4 sli abit, és ott egy maxtor vinyóval játszotta ezt meg. A vinyó, másik gépen tökéletes volt, win ment rá, újraindítottad a gépet látta. Amint az nforce 4-es lapra rádugtam, nem látta restart után. Sajnos egy úgy néz ki nforce 4 bibi. Vagy másik vinyóval használod, vagy új gépet veszel. :(

(#32619) AlyArkhon:
Valami nem stimmel itt. Az oké, hogy ddr2 ram. Az nem oké, hogy am3 lap, és am2+os proci. A lap,ha tényleg am3-as az csak AM3 procit fogad ddr3 rammal. A proci, meg am2+/am2-be megy bele ddr2 rammal. Estetleg ddr3 is lehet rajta, de akkor 2 ilyen foglalat, 2 olyan.
Szóval ha a barátod így vette, akkor szerintem átb@szták. Vagy nem jól írtad le az adatokat. Mert am3-as lapba, am2+-os proci, az azért eléggé meleg... :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32639) - = Zk = - válasza polonic (#32597) üzenetére


- = Zk = -
félisten

+ polonic

köszönöm, megpróbálom :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32640) Romeo619 válasza Fire/SOUL/CD (#32632) üzenetére


Romeo619
senior tag

Azaz enyém volt és elötte 2 perccel vettem ki az én gépemből:D
Most arra gondoltam hogy a másik winyon van ugye XP feltelepítem az XPre azt meg utána leformázom.
Remélem így menni fog:P

(#32641) kissdl válasza petrusz82 (#32633) üzenetére


kissdl
csendes tag

HA feltelepítetted a PowerChute Business Edition szoftvert, akkor több lehetőséged is van a paraméterezésre.
Az egyik a fenti képen látható, a másik aStart => Minden program => APC PowerChute Business Edition => Agent Web Interface, ez egy "Internetes" felületen biztosítja a hozzáférést az adatokhoz, paraméterekhez...

[ Szerkesztve ]

''Tévedni emberi dolog, de roppant kínos...''

(#32642) kissdl válasza petrusz82 (#32633) üzenetére


kissdl
csendes tag

Az APC szoftvere a W7 esetében csak a következő verziókra jó: Professional, Enterprise, Ultimate!

[ Szerkesztve ]

''Tévedni emberi dolog, de roppant kínos...''

(#32643) lumpen_stex válasza Lenry (#32588) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

az hogy amikor visszajön egy csomó szart be akar tölteni ami nem kell és ha sok a memóriád akkor akár 1 percig is zombi a windoz.

(#32644) Morden24 válasza lumpen_stex (#32643) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azzal remélem tisztában vagy, hogy a Fetch nem egyszerre szedi be a sok szart, hanem folyamatosan cache-eli a Win a memóriát, és a működésének semmi köze ahhoz, amit itt most leírtál.
És ezek tények, nem sokat számít, hogy mit olvastál valami szenny honlapon.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32645) lumpen_stex válasza Morden24 (#32589) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

háccc szeretem az ilyen válaszokat... a vingyógy support azt irja kapcsolja ki ha lassú a rendszer visszaállás én meg azt, hogy kb fél perccel lett gyorsabb kikapcsolva a visszaállás, csak a net jön lassan vissza. de semmi köze hozzá :N

driver gond nem lehet mert az utolsó van fent, inkább valami windoz szerviz kavar be, de ugy látom itt is a gugli lesz a megoldás. mondjuk nem tudom it vártam a ph-tól :DDD

(#32646) Morden24 válasza lumpen_stex (#32645) üzenetére


Morden24
nagyúr

Linkelheted a cikket nyugodtan.
Egyébként nem létezik, hogy annyira szar gépet használsz, ahol a fetch fél percet számít, mert még az 5200rpm-es notivinyómon sem csinál ilyet.

Sectumsempra - For Enemies

(#32647) Sub-ZeRo válasza lumpen_stex (#32645) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem pl a legfrissebb, utolsó net driverrel nincs netem, meg csak a sárga felkiátó jeleket kapom. :P Úgy hogy ennyit erről, hogy a legfrissebb driver a legjobb. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32648) Romeo619 válasza Fire/SOUL/CD (#32632) üzenetére


Romeo619
senior tag

NA tovább jutottam az üggyel valami baj volt a kábelal 3t kellett kipróbáljak:D na de most felismeri a BIOSban a winyot viszont ha oda jut a 7 kiválasztom ultimate 64 bit nem ismeri fel a telepítőXD
Rámegyek az illesztő progi telepítésére nem találja de van ott tallózás és az is látja-.-

(#32649) Romeo619 válasza Romeo619 (#32648) üzenetére


Romeo619
senior tag

Na meg probáltam úgyis hogy a dvd feltükröztem a régi 80sra majd lehúztam a dvdt és beraktam a 250st.
Win daemonba be telepítő inditás majd megint nem látja, kimegyek a sajátgépbe és ott meglátja.
De kiírja hogy nincs rajta illesztőprogram:S mit lehet tenni?

(#32650) Fire/SOUL/CD válasza Romeo619 (#32649) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A W7 telepítéséhez kell egy működő masina, egy olyan DVD olvasó/író ami tud is olvasni, egy W7 eredeti telepítőlemez, amit lehet is olvasni, meg egy vinyó, ami teljesen lényegtelen, hogy meg van-e formázva avagy sem.

Telepítőlemezről bebootolsz(ha ez sikerül akkor nem írhat ki olyat, hogy hiányzó akármilyen fájl, csak ha nem a telepítőlemezről indult el), a telepítés során meg létrehozhatsz partíciókat, meg azokat formázhatod, ennyi...

Ez már kész Muppet Show (Topi Maci kategória)... :))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.