Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31801) odrif válasza Sub-ZeRo (#31800) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

ok köszi megpróbálom

20 éve a Prohardveren

(#31802) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Magyar nyelvű olcsó win7 home premiumot keresek megvételre!
Új win7 telepítése előtt elég a telepítő által megadott formázást választani?Xp idején még formázta a vinyót 20-30 percig, most meg már 5 sec alatt végez.Ez normális dolog, vagy érdemes valamit átfuttatni a vinyón a tökéletes törlés érdekében?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#31803) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello!

Win7 Pro 64 van a gépemen, és már megint elment a wifi.... egyszerűen nem talál semmilyen hálózatot, míg XP alól most is tudok írni( a jel errősége -73dBm, ha ez segít) a gépben változás nem történt, tegnap késő este egyszerűen megszakadt a kapcsolat, azóta semmmi. ... Mi a fene baja van ennek???

(#31804) Morden24 válasza Ace Ventura (#31802) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jó a telepítőé. Egyébként az XP telepítőben-ben is volt már gyorsformázás.

Sectumsempra - For Enemies

(#31805) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Az mitől függ, hogy a készenléti állapotban működik-e az USB-s egér?

Mert régen úgy volt, hogy a fő ki/bekapcsoló gomb megnyomására, ami készenlétre van beállítva, úgy állt készenlétbe, hogy az egér mozgatására sem ébredt fel, míg az asztalra kitett készenléti ikonra kattintva úgy került készenlétbe, hogy egérrel fel tudtam ébreszteni, és tök jó volt, hogy így variálhattam. Nem tudom, mi változott, de most a gombbal kikapcsolva is észleli az egeret, ami azért rossz, mert a nappaliban szoktuk véletlenül mozgatni az egeret meg arrébb tenni, ilyesmi, és akkor beindul a laptop...

Remélem, érthető volt. Előre is köszi!

(#31806) Laccoss válasza Mauzes (#31805) üzenetére


Laccoss
addikt

Ezt most nem vágom, készenlétbe nyomod akkor a monitor kikapcsol...

"az asztalra kitett készenléti ikonra kattintva úgy került készenlétbe, hogy egérrel fel tudtam ébreszteni"

Hogy kattintottál az asztalra, mikor nem láttad a kijelzőn a képet? Amúgy lehet hogy be lehet állítani hogy kattintásra ébredjen, és ne mozgatásra.

(#31807) Ace Ventura válasza Morden24 (#31804) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, azt tudom.Kérdés van e annyira hatékony, mint a teljes formázás :F

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#31808) Fecow


Fecow
aktív tag

Sziasztok!
Nem rég felraktam egy W7 64 Professionalt, mert a régi Vista 64-em nagyon "elhízott" (WinSXS probléma). 50GB-os partíción vannak a rendszer file-ok, programok.
Frissen felrakott Win7-tel nem volt probléma kb. 20GB-ot volt lefoglalva a partíción mindennel együtt. Most viszont hirtelen 45GB foglaltat jelez. Ezért elkezdtem megnézegetni, hogy mi foglal ennyit, és igazából ahogy össze számolgattam továbbra kb. 20GB-ot foglalnak a partíción az állományok (rejtett file-ok mutatás bekapcsolva). Hogy tudnám kideríteni, hogy akkor mégis mi foglalja a maradék kb 25-öt?

Más: Amióta feltettem a Win7-et elég sokat kékhalálozik a gép (számomra teljesen random módon) nincs valami módszer az első hszben ismertettet bluescreen vieweren kívül valami pontosabb diagnózisra. Nézegettem azzal de nem állt össze, hogy mi lehet a baj. Vistán nem volt kék halál, ilyen sűrűn biztos nem.

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot

(#31809) Vicoo válasza Fecow (#31808) üzenetére


Vicoo
senior tag

Biztonsági másolat?

(#31810) Morden24 válasza Ace Ventura (#31807) üzenetére


Morden24
nagyúr

Magától értetődően.

Sectumsempra - For Enemies

(#31811) bobsys válasza Morden24 (#31810) üzenetére


bobsys
addikt

nema, elveszett a hozzaszolasom (vagy csak bezartam volna az ablakot?, nem ertem en ezt)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31812) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Egy olyan kérdésem lenne, hogy ki tud valami téma pack / téma programot, ami nem csak a hátteret és a színeket állítja át, hannem teljesen megváltoztatja a windowst ?!!
Több helyen láttam, hogy valakinek teljesen át volt szabva az egész. Énis valami ilyesmit szeretnék! Előre is köszi :R

(A Hyper Desk programot már kiprobáltam..)

This is the way

(#31813) Laccoss válasza RaZroX (#31812) üzenetére


Laccoss
addikt

Előtte patchelni kell a windowst, hogy elfogadjon ilyen témákat...

Részletesebben: [link]

(#31814) Morden24 válasza bobsys (#31811) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hogyteccikmondani? Másnap van, vagy mi? :)

Sectumsempra - For Enemies

(#31815) Fecow válasza Vicoo (#31809) üzenetére


Fecow
aktív tag

Én nem állítottam be semmit, defaulton van, és azt írja, hogy nincs bekapcsolva a system backup. System restorenál, csak 1 restore point-ot találtam.Hol tudom szabályozni ezeket illetve megnézni, hogy mennyit foglalnak, disk clean upnál csak azt találom, hogy törölje az összeset, de lehet, hogy az nem lenne szerencsés. Egyébként találtam már +10 GB-t valamiért az én felhasználói fiókomból nem mutatja, a másik fiók foglalását, meg néztem a másik fiókból, és ott mutatta ezt a plusz 10 GB-ot, bár 8GB-ot onnan sem tudok meghatározni. (Tudom zavaros, de én sem értem, meg nézem a user könyvtárat kiírrja, hogy 8GB-ot foglal, elkezdem nézegetni az almappákat, hogy melyik foglalja a legtöbbet, lépekedek lefelé a könyvtár szerkezetben. C:\Users\%Felhasználó%\AppData\Local\Microsoft\Windows, és itt már nem találom azt a mennyiséget, amit erre az almappára írt ki.) A jogosultságok miatt érzek egy kis zavart, de már nem tudom, hogy tudnék több jogosultságot adni magamnak, administrator fiókból, administrátorként futtatom a windows explorert.

Nyergeld meg a nagyot

(#31816) bobsys válasza Morden24 (#31814) üzenetére


bobsys
addikt

Barcsak masnap lenne. 2,5 ev utan eloszor nem dolgozom unnepnap ezert tanulok, reggel 8 ota. Kezd sok lenni.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31817) Morden24 válasza bobsys (#31816) üzenetére


Morden24
nagyúr

Uhh, akkor még véletlenül sincs irigylés.
Én másnaposan fetrengek az ágyban, megy a Top Gear, és az agykapacitásom egy naposcsibe szintjén van :D

Sectumsempra - For Enemies

(#31818) bobsys válasza Morden24 (#31817) üzenetére


bobsys
addikt

Masnaposan dolgozni szoktam :DDD Ma ilyenekkel tomom a fejem, hogy asszondja Systems Security, Network Infrastructure Attacks, WLAN Security, Access Control, Assessments and Audits, Cryptography, Organizational Security.
Erdekes, erdekel a tema szo se rola, de lassan befejezem mara. Nezem a treninget es vissza kell tekernem, mert nem emlekszem mi volt 5 percel ezelott. Nemsokara jon a Kindle 3 es akkor nem kell olvasnom a szar monitor elott, eleg lesz csak a videokat megnezni rajta.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31819) Laccoss válasza bobsys (#31818) üzenetére


Laccoss
addikt

Megdobhatnál egy jegyzettel:)

(#31820) pzstm válasza Morden24 (#31817) üzenetére


pzstm
titán

hamarabb utalt Ballmer és a Dokk Caféban sznobultál már megint mi? ;] :P :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#31821) Psychonaut


Psychonaut
addikt

UP, valaki?

(#31822) bobsys válasza Laccoss (#31819) üzenetére


bobsys
addikt

a jegyzet ugy 13 mega
a trening video meg 700 :)
es comptia security+ a tananyag neve, itt egy par oldalas ismerteto, hogy mirol is szol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31823) Laccoss válasza bobsys (#31822) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha van felesleges időd feltölteni, akkor elfogadom:)

(#31824) Sub-ZeRo válasza Psychonaut (#31793) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Külöböző böngészőkkel mi a helyzet? A cookie-kat kitörölted?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31825) Laccoss válasza Psychonaut (#31821) üzenetére


Laccoss
addikt

host fájlban is érdemes lenne megnézni nincsenek e tiltva ezen oldalak.

(#31826) Psychonaut válasza Sub-ZeRo (#31824) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, egyikben sem mennek amúgy (IE9, Chrome, FX3.6).

Laccoss: már néztem, nincsenek.

(#31827) Sub-ZeRo válasza Psychonaut (#31826) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Routernél mi a helyzet? Minden okés ott? Lehet nem ártana neki egy restart a szoftverből, vagy maga a routernél.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31828) Laccoss válasza Psychonaut (#31826) üzenetére


Laccoss
addikt

Böngésződben nincs valamilyen popup blocker, vagy adblock stb?

(#31829) Mauzes válasza Laccoss (#31806) üzenetére


Mauzes
őstag

Ezt úgy értettem, hogy kétféle módon szoktam készenlétbe kapcsolni, ezek egymástól függetlenek, tehát egyszerre csak az egyiket használom:

1. kapcsológombbal, ha azt akarom, hogy az egér mozdítására se ébredjen fel,
2. ikonra kattintással, ha azt akarom, hogy egér mozdítására felébredjen.

A problémám most az, hogy az 1. változat alatt is felébred az egér mozgatására, pedig néha azt akarom, hogy ez ne történjen meg (pl. nappaliban).

Ezt kellene megoldani valamilyen beállítással, ebben segítsetek, légyszíves! (Az is jó, ha be tudom állítani, hogy ne mozgatásra, hanem csak(!) kattintásra ébredjen...)

(#31830) Laccoss válasza Mauzes (#31829) üzenetére


Laccoss
addikt

Az egér tulajdonságainál van olyan hogy az eszköz felébresztheti a gépet az elől kiveszed a pipát, akkor az egérre nem fog felébredni. De hogy gombnyomásra hogy lehet megcsinálni azt nem tudom.

(#31831) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Sziasztok
3gb rammal érdemes lenne win7-re váltanom? :U

(#31832) Laccoss válasza koxos:8] (#31831) üzenetére


Laccoss
addikt

Természetesen (azért kutakodj hogy a hardvereszközeidhez van e driver, vagy win7 ismeri e őket, bár 90%ban ismeri), ha pedig tervezel még memóriát a gépbe akkor egyből x64re. Ha nem akkor is. Kizáró ok, ha van régebbi hardvered amihez nincs 64bites driver, vagy régebbi szoftver ami esetleg nem fut, de arra is vannak megoldások.

(#31833) bobsys válasza koxos:8] (#31831) üzenetére


bobsys
addikt

ramra hogyan kotod ra a monitort? ;]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31834) koxos:8] válasza Laccoss (#31832) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Hát majd tavasszal váltok új konfigra.
A jelenlegi az ez.
Amd athlon x2 5200@3,2ghz
Asus M3A78 alaplap
3gb kingmax ddr2 800-as ram
500gb samsung winyó f3
xfx 4830

Win7-en lassaban futnának pl: a játékok?
Vagy ugyanúgy mint xp-n.

(#31835) koxos:8] válasza bobsys (#31833) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Ez kb olyan mint hogy rárakom a win7-et.(a házra) ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#31836) Morden24 válasza koxos:8] (#31834) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha az érdekel, hogy a bencsmárkok vagy a fraps mit ír ki, akkor vannak játékok, amik lassabbak.
Ha az érdekel, hogy játssz, akkor semmiféle számottevő csökkenést nem fogsz tapasztalni, hacsak esetleg a konkrét játék hibásan működik Win7 alatt, de elég kevés az olyan.

Sectumsempra - For Enemies

(#31837) koxos:8] válasza Morden24 (#31836) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Köszi a segítséget, a bencsmárkok és igazából az fps sem érdekel mint sokakat, hogy legyen 100 felett.
De gondolom a régi játékok lesznek lassabak?
Azért vetődött fel a váltás, mert akkor már most megvenném a win7-et.
Késöbb meg jó lenne majd az új gépemhez is.

(#31838) Morden24 válasza koxos:8] (#31837) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igazából ezt így nem lehet kijelenteni, hogy a régebbi játékok lesznek lassabbak. Ha vannak konkrét játékok, amik érdekelnek, akkor vagy itt, vagy még inkább az adott játék topikjában meg kell kérdezni, hogy van-e vele valami gond Win7 alatt.

A gép alapvetően teljesen jó Win7-hez. Amúgy ha nem gond, hogy nem magyar, akkor lehet, hogy érdemesebb külföldi webshopokkal, pl. amazon.co.uk-vel próbálkozni, egy Home Premium retailt ~ annyiért szerzel be, mint itthon ugyanabból az OEM-et.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#31839) koxos:8] válasza Morden24 (#31838) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Bocsi a kérdésért, de ezek közt milyen különbségek vannak?
Tehát, hogy home prémium,proffesional,ultimate?

(#31840) Morden24 válasza koxos:8] (#31839) üzenetére


Morden24
nagyúr

Két igen fontos különbség van: a benne foglalt feature-ök, illetve az áruk. Itt van egy összehasonlító táblázat az MS-től.

Azt neked kell tudnod, hogy mire van szükséged/mennyi lóvét szánsz a dologra. Én személy szerint azt mondanám, hogy egy home usernek egy Home Premium tökéletesen elegendő.

Sectumsempra - For Enemies

(#31841) Laccoss válasza koxos:8] (#31839) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha egyetemre, főiskolára jársz, vagy van a családban olyan, akkor esetleg jó megoldás lehet a tisztaszoftver.hu

[ Szerkesztve ]

(#31842) koxos:8] válasza Morden24 (#31840) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Oké átnézem, még annyi lenne a kérdésem, hogy akkor 64 bitest vegyek a későbbi konfig csere miatt?

Laccos:

Köszi de sajna nincs. :)
Már mindenki végzett a sulival a családban.

[ Szerkesztve ]

(#31843) Morden24 válasza koxos:8] (#31842) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha retailt veszel, akkor abban alapban benne lesz a 32-es és a 64-es telepítőmédia is. Az OEM-nél nem tudom, ez hogy van, de a kulcsod (a kód, amit kapsz) 64-es és 32-es verziót is tud aktiválni, tehát ilyen téren nem vagy megkötve még akkor sem, ha egyébként mondjuk csak 32-es lemezed van. Ilyenkor szerezned kell valahonnan egy 64-es telepítőlemezt, és a saját kódoddal tudod telepíteni.

És igen, szerintem mindenképpen x64-eset válassz.

Sectumsempra - For Enemies

(#31844) koxos:8] válasza Morden24 (#31843) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Köszi srácok mindenkinek a segítséget. :R
Akkor ahogy írtad majd megnézem, amazonon. meg e ebayen.

(#31845) polonic válasza koxos:8] (#31844) üzenetére


polonic
félisten

Ebay-el vigyázz. Találni kirívóan olcsó licenszet is, nehogy bedőlj azoknak. Inkább külföldi szofteráruházból rendelj.

(#31846) Psychonaut válasza Sub-ZeRo (#31827) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, mert mint írtam más gép ugyanazon router mögül gond nélkül csatlakozik.

Laccoss: de, Adblock van Chrome-on, de a másik gépen is van, szóval annak elvileg nem szabadna bekavarnia.

(#31847) Laccoss válasza Psychonaut (#31846) üzenetére


Laccoss
addikt

Persze, csak hogy ha a gépeden tiltva van az oldal, a másikon meg nincs..

(#31848) Psychonaut válasza Laccoss (#31847) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ugyanazok a listák vannak beállítva Adblocknak, úgyhogy biztosan nem.

De időközben meglett a bűnös: Malwarebytes' teljes veziója blokkolta őket (van benne real-time védelem, ami blokkolja a "veszélyes" oldalakat). Érdekes módon hiába kapcsoltam ki már párszor (erre gyanakodtam a kezdetektől), nem szűnt meg, csak uninstallal. :W

(#31849) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy ha videót játszok le a gépen, akkor a kép minősége elég furcsa. Olyan, mint ha az emberek arca gyurmából lenne kiformázva. Nem ennyire durva, csak a részletek, ráncok, árnyalatok hiányoznak feltűnően. Gondolom (de csak sejtem) ez codec gond lehet, csak ez azért érdekes, mert csak a win7 default lejátszó volt fent, szándékosan kerülöm a 3rd party programokat, ha lehet. Valami mégis felülírhatta.

Próbaképp feltettem a BSPlayert, az telepítéskor hiányolt pár codecet, de feltette, de csak magának. Így az rendben lejátssza, de a Win Media Playere maradt a régi.

Nem szeretnék külső codec packot feltenni, és úgy emlékszem, régen magától is jó volt a lejátszás, szeretném "házon belül" megoldani. Hogy kezdjek hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#31850) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Az hogyan lehet megoldani, hogy ha full screenbe használok egy progit, filmet nézek vagy játszok pl, más alkalmazások ne tudják kiléptetni a full screenből?
Steamen pl ha egy group meghívást kapok vagy régebben Skypeon is ha írtak, egyszerűen kidob az asztalra s most már kezd iszonyatosan idegesíteni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.