Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31101) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Szeretném integrálni a windows 7 telepitőmbe azokat a frissitéseket, amik a tiszta telepítés után az update segitségével letölthetőek. Valaki eltudja nekem ezeket küldeni?? Vagy feltölteni valahova. köszönöm előre is! Email cim az adatlapomon! :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#31102) WonderCSabo válasza BogyóBP (#31101) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem hiszem, h. elküldik Neked, mert gigányi cuccról van szó...

(#31103) Morden24 válasza BogyóBP (#31101) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szedd le őket a microsoft.com-ról. Mindegyik fent van a Download Centerben.

Sectumsempra - For Enemies

(#31104) nyunyu


nyunyu
félisten

Melohelyi laptopomra XP helyett Win7 x86-ot raktam, viszont szivok a kulonbozo nagyvallalati partnereink VPN eleresenek a beallitasaival.

Legujabb CheckPoint VPN-nel mar sikerult dulore jutnom, igaz utana ujra kellett huzni a Cisco VPN-t, mert azt rendesen hazavagta.
(Nem ujdonsag, XP alatt is osszeakadtak a regi verziok, egyszerre csak az egyik szolgaltatasa lehetett aktiv, kulonben rejtelyes halozati hibak voltak.)

Most viszont olyan gondom van, hogy egyik ugyfelunk ActivCard USB tokent hasznal azonositasra, ehhez talaltam is Win7 drivert, viszont a Cisco VPN magatol nem latja a tokenen levo certificate-et, kene hozza az ActivClient nevu middleware is, annak a regi verzioja egyaltalan nem telepul, ujat meg meg veletlenul sem lehet letolteni a token gyartojatol, csak az amerikai hadseregnek szant editiont lehet megtalalni a kulonbozo keresokkel, az meg nem ezzel a tokennel megy. :(

Van ra valami otletetek, megis hogyan lehetne mukodesre birni ezt a tokent Win7 alatt?

Kollega mar szorakoztatott ilyenekkel, hogy huzzak egy XP-t a gepemre, vagy ha azt nem akarok, akkor ad vmware-es XP image-et :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31105) rudeee válasza Morden24 (#31072) üzenetére


rudeee
őstag

Sikerült megoldani a problémát. Az én lapomnál lehet állítani a memóriafoglalatok késleltetési idejét. Alapértelmezett beállításként az első két foglalat (Dimm1-2) 75ns-os értéken, míg a másik kettő (Dimm3-4) pedig 105ns-os értéken állt.
Az egészben az a vicc, hogy az XP-nek ezzel soha semmilyen baja nem volt - gondolom kevésbé érzékeny erre és én sem tulajdonítottan neki semmi jelentőséget...egészen mostanáig.
Miután manuálisan beállítottam mind a négy Dimm foglalatot 105ns-ra, a telepítő tökéletesen végigment és a rendszer azóta is jól működik.
Gondoltam leírom ezzel a jelenséggel a tapasztalataimat hátha esetleg valaki kerül még hasonlóan kellemetlen helyzetbe. Az eddigi javaslatokat pedig köszönöm!

(#31106) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hello!
van egy problémám és sehogy se tudom megoldani.
most tettem fel win7et a gépemre. eddig ubuntut használtam. a fontos dolgokat kimentettem egy másik meghajtóra amit fat32 re formáztam.
viszont a Windows nem tud mit kezdeni ezzel a meghajtóval. a lemezkezelő látja de nem ismeri fel a fájlrendszert... getdataback nem találja a meghajtókat se.. neten semmi értelmeset nem találtam erre a problémára.

:W HELP :W

köszi előre

üdv

Mad W. Highflyer

(#31107) Sub-ZeRo válasza BogyóBP (#31101) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát én innen szedtem le őket. -> [link]
Ezt meg úgy csináltam, hogy win update, megnéztem melyik frissítések kellenek nekem (csak a 7-hez, office, ie 8 kilőve, mert úgy is a 9-et fogom használni). majd bepötyögöm a kbxxxxxx, keresés és 32 majd 64 bithez is leszedtem őket. Bár nem tudom, szerintem több frissítés jött ki 64 bitre, szóval az nem 100% nekem, hogy minden megvan.
Az integrálást meg passzolom. Amúgy meg ilyen telepítősben nekem 130 megát szedet le a honlapról és minden frissítés benne van. Nem tudom hogy jött ki a töb giga. Azt tudom, hogy ha új rendszernél ellenőrzöm a frissítéseket, akkor kb 700 megát szed le, de abban benne van az office 2007-hez az sp2. Meg a rengeteg office javítás.
Kép

(#31106) M.W.H:Betújel van adva a meghajtónak? Lemezkezelésben nézzd meg.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31108) M.W.H válasza Sub-ZeRo (#31107) üzenetére


M.W.H
aktív tag

nincs:S de nem is tudok neki adni.. csak kötet törlése meg tulajdonságok vannak az opciók közt engedélyezve:S

Mad W. Highflyer

(#31109) Morden24 válasza M.W.H (#31106) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tudom, ettől most nem leszel okosabb, de ott valami más gond lesz (akár hardveres hiba), mert egyébként teljesen jól kezeli a Fat32-őt a Win7.

Sectumsempra - For Enemies

(#31110) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

(#31111) 7


7
addikt

Udv!

Azzal kapcsolatban szeretnek erdeklodni, hogy kulonosebb macera nelkul elkepzelheto-e a 64 bites rendszerre valtas. Sajnos jelenleg nincsen tul sok idom plusz merevlemezt beszerezni es arra tapakolni a tartalmat, hogy aztan formazzak es feldobjam a 64 bitest, igy ha nem szukseges, inkabb kihagynam.

Tehat lenyegeben az a kerdes, hogy mik a tapasztalatok, mennyire hatranyos az, ha nem toksteril particiora rakom fel a 64 bites verziot, hanem egy mar meglevo 32 bitest igyekszem felulirni vele?

(#31112) WonderCSabo válasza 7 (#31111) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem lesz semmi gond vele.

(#31113) 7 válasza WonderCSabo (#31112) üzenetére


7
addikt

Koszonom, akkor kotom is be a DVD-olvasot, aztan nekiugrom a telepitesnek. :)

(#31114) nfsu17 válasza AndrewTdi (#30896) üzenetére


nfsu17
veterán

Én meg olyat tudok, hogy ha kikapcsolod a hibernálást (powercfg -hibernate off) akkor írsz egy kis batch fájlt, egy sor az egész, és arra kattintva azonnal lefut a folyamat és alvásba megy a gép.
Fire/SOUL/CD adta rá az ötletet.

sorry, ez egy régi hsz-ra ment, elbambultam

[ Szerkesztve ]

(#31115) cigam válasza WonderCSabo (#31110) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem lehet, mert a png nem tartalmaz extra tag-eket mint pl. a jpeg exif, ill. comment bejegyzést.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31116) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok win7 32bit es gépem van
4Gb DD3 as RAM van benne és egy 512mb kártyám eddig gond nélkül megy minden lagalábbis a RAM ok igen de szerintem a VRAM is de szeretnék 1 1Gb os VGA t venni gondolom a fajtája ezesetben nem fontos nektek. A kérdésem az hogy elég lenne a 32bit es vagy nagyon muszáj a 64bit es verzió? És ha meghagynám a 32bit eset mi gondok lehetnek nem megy az összes Ram vagy be se indul a gép, vagy rosszab lesz a teljesítmény??
természetesen eredeti a win nemrég vettem nem szeretnék tízezreket kiadni egy új ra.
Ha tudtok valami megoldást az jólenne

tisztelettel faranus

lehet hogy hülyének néztek hogy mért pont a 32 bit es vint vettem de akkor még más konfigom volt és nem gondoltam hogy új lesz

[ Szerkesztve ]

tisztelettel faranus :R

(#31117) cigam válasza faranus (#31116) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem csak VGA csippant le a memcsiből, de ha maradsz a 32bit-es felállásnál, akkor a 4GB RAM-ból 1GB-os VGA-val 2,xyGB-ot fogsz tudni használni, ill. a gép ennyit fog látni a RAM-ból.
Más problémát nem fog okozni, minden megy rendben.

Igen, ez nagy szivacs, hogy ha veszel egy 32bitest, fél év múlva nem vehetsz egy másik licence-et ha 64bitre térsz át.
Esetleg hírdesd meg, vagy keress olyant aki most akar venni, de neki elég a 32bites is.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31118) polonic válasza faranus (#31116) üzenetére


polonic
félisten

Ne izgulj, nem kell semmit meghirdetned. Nem a telepítőmédiát veszed, hanem a licenszet és kapsz hozzá telepítőmédiát. Tehát a licensz, azaz a kód, jó a 64 bites változatokhoz is. Értelemszerűen ugyanolyan verzióhoz, mint a 32 bites(HP/Prof/Ulti). Csak szerezz egy 64 bites telepítőmédiát.
Ha minden igaz, akkor a Microsofttól is lehet igényelni pár ezer Ft-ért.

(#31119) WonderCSabo válasza cigam (#31115) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, kár. Én attem ezt a Win adja hozzá vmi manifest fájllal. :(

(#31120) Fire/SOUL/CD válasza Dictator^ (#31087) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Futtasd le ezt, ez részletesebb infót ad a hibáról, a hiba okozójáról: [link]

WonderCSabo
Vannak olyan szoftverek, amelyek képesek hozzáadni/írni/olvasni PNG fájl esetén is a különböző információs fejléceket(ExIf, XMP stb). Arról viszont nincs tudomásom, hogy ezt a W7 önmagában képes lenne kezelni. :N

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31121) cigam válasza polonic (#31118) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ez tuti? Mert így első hangzásra rózsaszín. (Tudva azt, hogy a nyelvek sem átjárhatóak, miértt pont ez lenne az)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31122) Morden24 válasza cigam (#31121) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen, tuti :K
Egyébként a nyelvek is átjárhatóak, a nyelvváltás nem támogatott, illetve extra funkció az Ultiban.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#31123) polonic válasza cigam (#31121) üzenetére


polonic
félisten

Ez így van. :K A licensz a kódhoz tartozik, vagyis maga az a licensz, nem a telepítőmédiához és nem telepítőmédia.
Ha én megveszek egy akármilyen nyelvű windowst, akkor annak a kódjával használhatom a másik akármilyen nyelvűt. Ezekhez egyáltalán nem kapcsolódik a licensz.

(#31124) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy haverom hívott, hogy az hogy lehet, hogy 40 gépes liszensz esetén (természetesen mennyiségi (VL)) kíváncsiságból egy 41. gépet is megpróbált aktiválni KMS-en és ez sikerült is... :F

Bevallom ezt passzoltam neki ezért Tőletek várnék ötleteket...
(Azon kívül, hogy hívja az MS supportot, mert azt meg kell majd tenni) ;]

Fire.

UI: pontosabban azt mondtam neki(persze csak tipp), hogy az első gép, amit be fog kapcsolni az előzőleg aktivált 40-ből, az reklamálni fog, hogy "őt" bizony aktiválni kell

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31125) faranus válasza polonic (#31118) üzenetére


faranus
aktív tag

köszi hát az egyetemen keresztül vettem így olcsobb volt kaptam egy win7 32bit CD a legalapabb papír CD tokba és kaptam hozzá egy kódot is.

tisztelettel faranus :R

(#31126) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#31124) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha jól tudom, úgy van, hogy 100%-al túllépheted a keretedet, amit tán év végén vagy mikor kiszámláznak.

Sectumsempra - For Enemies

(#31127) klambi válasza M.W.H (#31108) üzenetére


klambi
addikt

de a lemezkezlőben adjál hozzá valami betűt és akkor kell látnia

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#31128) cigam válasza Morden24 (#31122) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azért azt tegyük hozzá, hogy te dobozos licene-ről beszélsz, én OEM-ről (Nincs nyelvi átjárhatóság és azt a platformot lehet használni, amire a licenc szól, azaz ha 32bit-est vettünk, akkor csak azt, ha 64bit-est akkor pedig azt. (Kivéve, ha eleve mind a kettőre szól a licenc.)) Neki meg tisztaszoftveres mennyiségi licence van? (de akkor miért fizetett?!)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31129) WonderCSabo válasza cigam (#31128) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az MSDNAAs Win ugye nem OEM? Mert ott van a repoban a language pack az angol nyelvá telepítő mellett, gondolom csak nem véletlenül.

Ja és kell hozzá frissítési alap?

[ Szerkesztve ]

(#31130) Morden24 válasza cigam (#31128) üzenetére


Morden24
nagyúr

OEM-nél sincsen rögzítve egyébként a nyelvi vagy a bit típus, csak az, hogy mire, illetve milyen nyelven kapsz supportot (ezt az OEM rögzíti, nem a Microsoft).
Asszem a COA matricákon sem szerepel sem a nyelv, sem a bit (legalábbis mostanság én csak ilyeneket látok), sőt: vannak cégek, akik úgy kínálják az előtelepített OS-t, hogy a legelején nyelvet választhatsz (anyám Acere felkínálta az angolt és a magyart), de az én Dellemen is magyar nyelvű Prof volt, ellenben a Dell által adott install disc angol telepítőt tartalmaz.

Szerintem itt a 32 vs. 64 bites félreértés az XP-től eredeztethető, ahol a 64 bites OS-nek effektíve nem volt köze a 32-eshez (tehát konkrétan más termék volt), ellenben Vista óta ez 100%, hogy így van.

Ha tisztaszoftveres mennyiségi licence van, akkor valamit én értettem félre szerintem.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#31131) #41133696


#41133696
törölt tag

Sziasztok !
Erre a kérdésre tud valaki válaszolni ? Syl már válaszolt, de ő sem 100%-ig biztos benne.

(#31132) Sub-ZeRo válasza #41133696 (#31131) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem nem az a baj, hogy oem, vagy dobozos, hanem az, hogy 2 külön gép, különféle beállításokkal stb. Szerintem az a biztos ha mindkettőről külön csinálnál mentést. Én így csinálnám, szerintem ez a tuti.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31133) cigam válasza Morden24 (#31130) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A Tisztaszofvert onnan gondolom, hogy a leírásának kb ez felel meg
"az egyetemen keresztül vettem így olcsobb volt kaptam egy win7 32bit CD a legalapabb papír CD tokba és kaptam hozzá egy kódot is."
Máskülönben minimum hologrammos matricát kellett volna kapnia nem?
Érdekes, hogy ms magyar oldalán a licence szekció még csak xp-nél tart :(
Az infóimat (google első találat) innen vettem. Ezexerint butaság.

Valóban megnéztem, a dobozon rajta van hogy magyar 32bit, de a matricán nincs se nyelv, se bit feltüntetve. (azthittem ez a kulcsból derül ki)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31134) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#31126) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Köszönöm az infót, bevallom erről nem tudtam/hallottam eddig, utánanézek. :R

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31135) #41133696 válasza Sub-ZeRo (#31132) üzenetére


#41133696
törölt tag

Aha, köszi, akkor majd abba is tennem kell egy írót :D

(#31136) Sub-ZeRo válasza #41133696 (#31135) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD Ez csak az én véleményem, meglátásom, de aki már csinált ilyet biztos elmondja a tutit. De számomra ez lenne a nyerő, ha mindkettőről csinélnál külön-külön.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31137) faranus válasza polonic (#31118) üzenetére


faranus
aktív tag

tehát ha jól értem akkor az én kódommal amit adtam a 32bit es hez tudom használni a 64 bitest?
ha kölcsönkérem a haverom 64bit es win7 CD jét és elkezdem instalálni amikor kéri a kódott akkor azt irom be ami az enyém és igy megy??

tisztelettel faranus :R

(#31138) Bertalanfi


Bertalanfi
csendes tag

Helló gondolom Ti tudtok segíteni némi hasznos infóval. A probléma a "delej" ami egyszer csak elment. "Van áram, van minden" hallhattuk annó a reklámszöveget. Most sajnos azóta nem bootól a gép, megáll a " verifying DMI pool data............" feliratnál. Reseteltem a biost, bootóltam dvd-ről próbáltam előző időpontra visszaállítani a rendszert de nem sikerült....:(

Van valami ötletetek?

Köszönöm.

(#31139) polonic válasza faranus (#31137) üzenetére


polonic
félisten

Így van. Csak a win7 változat ugyanaz legyen, mint a te 32 bitesed.

(#31140) Fire/SOUL/CD válasza Bertalanfi (#31138) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tehát a BIOS-ba be tudsz lépni. Ott betöltötted az alapbeállításokat és el is mentetted?
Ha válaszolsz, azt privben tegyed, mert ez nem W7 téma :N )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31141) faranus válasza polonic (#31139) üzenetére


faranus
aktív tag

jó igy tiszta köszi

tisztelettel faranus :R

(#31142) Bertalanfi válasza Fire/SOUL/CD (#31140) üzenetére


Bertalanfi
csendes tag

igen, most lehuzigáltam a sata csatlakozókat csak a rendszert hagyom bedugva....

(#31143) Bertalanfi


Bertalanfi
csendes tag

Helyzet változatlan :(

Esetleg valami ötlet?

(#31144) Fire/SOUL/CD válasza Bertalanfi (#31143) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

ment priv

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31145) bpx válasza nyunyu (#31104) üzenetére


bpx
őstag

nálunk is van egy ügyfél aki ilyen azonosítást használ, szintén Cisco VPN klienssel használjuk, csak nekünk valami régebbi Gemalto kütyünk van

hárman próbáltuk win7-tel, kettőnknek működött rendesen (2 tök ugyanolyan notebook), a harmadik gépen ugyanaz a jelenség, mint amit írtál

igazából fogalmam sincs mi okozhatja, mindhárman ugyanúgy csináltuk, ugyanazt a Cisco VPN klienst tettük fel, mindhárom gépen előtelepített Win7 HP 64bit volt (2 Lenovo, 1 Toshiba), a különbség csak a gyártóspecifikus körítés (még a legelső nap próbáltuk ki, mikor idejöttünk, a notebookot is akkor kaptuk, tehát tényleg semmi más nem volt rajta)

ez most vagy valami Cisco VPN bug (és most így hirtelen google-lel találtam mást is, akinek gondja van vele, ő meg vmi Aladdin eTokent használ) vagy valami nagyon spéci dolog mellékhatása lehet win7-ben, amit el nem tudok képzelni mi lehet

mindenesetre én azért kipróbálnám egy másik win7-es gépen is még

(#31146) M.W.H válasza Morden24 (#31109) üzenetére


M.W.H
aktív tag

a memoriakártyát amit linux alatt formáztam fat32 re azt is csak fényképezöböl látja...:S
szal vmi üzletpolitika szagot érzek.:S

Mad W. Highflyer

(#31147) WonderCSabo válasza M.W.H (#31146) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ubuntu live cd be, a kártyádról a képeket a win meghajtódra átmásol. :)

(#31148) Sátán44


Sátán44
addikt

Hogy lehet megváltoztatni ezt az ikont,egy általam választottra?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#31149) M.W.H válasza WonderCSabo (#31147) üzenetére


M.W.H
aktív tag

jó ötlet:D eszembe jutott csak nem akartam kiirni ujra cd re mert a telepitöje elkallodott:D köszi már annyi variáciom van megoldom:) UP

Mad W. Highflyer

(#31150) WonderCSabo válasza Sátán44 (#31148) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Itt érdeklődj.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.