Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32951) Sub-ZeRo válasza oilver1 (#32950) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az az UAC. Egy fontos biztonsági vonal. Ha kikapcsolod, az a te dolgod, de nem ajánlott. Amúgy csak a csúszkát kell lehúzni. A felhasználói fiókinál találod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32952) oilver1 válasza Sub-ZeRo (#32951) üzenetére


oilver1
tag

Értem, köszi. Akkor inkább nem babrálom:)

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32953) oilver1 válasza Sub-ZeRo (#32951) üzenetére


oilver1
tag

Értem, köszi. Akkor inkább nem babrálom

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32954) oilver1 válasza oilver1 (#32953) üzenetére


oilver1
tag

Újabb kérdés (bocsi, de egész nap a Win7-emet próbálom beállítgatni), szóval milyen kodec-pack-ot ajánlotok W7 alá? Eddig K-Lite-ot használtam.

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32955) Peace válasza Morden24 (#32896) üzenetére


Peace
nagyúr

Alapon megy minden, nincs tuningolva. Szóval akkor egyik napról a másikra meghalhatott szegény Corsair Dominator? Vagy meg kéne próbálni alap feszültségen is, hátha megjavul? Mert ugyebár 2,1 volt a javasolt neki papírforma szerint, és annyit is kap jelenleg.

(#32956) Morden24 válasza oilver1 (#32954) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én a Shark007-féle Win7 Codec Pack-et használom, bajom nem szokott lenni.

(#32955) Peace: Nyilván nem állíthatom biztosra, de igen, általában egyik napról a másikra kezdenek szarul működni a dolgok :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32957) polonic válasza oilver1 (#32954) üzenetére


polonic
félisten

Én inkább azt mondom (és most szembeszegülök Morden24 kollégával ;] ), hogy ne tegyél fel codec packot. A wmp12 már alapból lejátszik sok fájlt, feltéve ha ezt akarod használni. Aztán ha mégis olyan fájlba futnál, amit a wmp nem visz, akkor feltehetsz egy vlc media playert, ingyenes, szinte minden létező fájlt lejátszik feliratostul, ehhez nem kell külön codec pack sem.

(#32958) oilver1 válasza polonic (#32957) üzenetére


oilver1
tag

ÉÉrtem. BsPlayer képes ezeket használni?

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32959) polonic válasza oilver1 (#32958) üzenetére


polonic
félisten

Fogalmam sincs, nem ismerem a bsplayert. Tudtommal az nem is ingyenes.

(#32960) TRob1 válasza oilver1 (#32958) üzenetére


TRob1
veterán

Osztom polonic véleményét, mindenféle kodekpack felesleges. Nemrég még én is a vlc player-t ajánlottam volna (régóta jól bevált), de vettem egy lapost az asztali mellé és ott már voltak vele gondok hd filmeknél. Elkezdtem utánaolvasgatni, és sokmindenkinél tapasztalható ez a hiba, asztali gépeken is (be-beakadozik a film). Úgyhogy váltás MediaPlayerClassic HC-ra (nem azonos az MS féle Media Playerrel), és máris megszűnt minden gondom (ez is visz mindent, mindenféle külön kodek nélkül) A BSPlayert még ősidőkben használtam, de 'leszoktam' róla, ennél mind2 fentebb említett player jobb.

¤ R'n'R ¤

(#32961) Psychonaut válasza oilver1 (#32958) üzenetére


Psychonaut
addikt

BSplayer telepíti magának a szükséges kodekeket installnál.

polonic: van ingyenes változata.

SZERK: TRob1: a BSplayer meg keres automatikusan feliratot, ezt tudtommal egyik másik sem tudja (VLC, MPC-HC)

[ Szerkesztve ]

(#32962) oilver1 válasza Psychonaut (#32961) üzenetére


oilver1
tag

Értem. Amúgy az lehetséges, hogy két napja még ment az XP-n a Fifa 11, fullosan, szaggatásmentesen, most meg Win7 alatt szaggat össze-vissza? Ugyanaz a vas van alatta: Pentium D E2180, Radeon 3650 256 DDR3, 2 giga DDR2 800Mhz RAM. ?? Fuurcsa. Pedig azt hallottam, hogy a játékok teljesítményét alapesetben nem befolyásolja.

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32963) TRob1 válasza Psychonaut (#32961) üzenetére


TRob1
veterán

Megmondom őszintén, ezt nem tudtam róla, meg a másik kettőről se tudom, hogy tudja-e, mivel ilyesmire sose volt szükségem. Valahogy mindig volt felirat is a "beszerzett cucc" mellett, már amelyikhez kellett :D (egyébként ez nem rossz feature, ha tényleg működik is rendesen) Viszont MPC-HC-t még telepíteni se kell :)) (valakinek ez is szempont, mint olvashattuk párszor már ebben a topikban is)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#32964) TRob1 válasza oilver1 (#32962) üzenetére


TRob1
veterán

A fifát felejtsd el, menj ki a játszóra focizni, meg nézd a digiHD-t :DD :DD :DD

¤ R'n'R ¤

(#32965) Morden24 válasza polonic (#32957) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez is egy teljesen valid lehetőség, igen :)
Igazából én sem tudom, minek telepítgetem, dvd-n kívül csak mkv sorozatrészeket nézek, amik meg h264-esek, szóval vígan játssza őket a WMP...

Sectumsempra - For Enemies

(#32966) oilver1 válasza TRob1 (#32964) üzenetére


oilver1
tag

Muhaha!:)
De most komolyan. Más játékot még nem próbáltam ki, de ezek után félek, rettegek. Vissza kell állnom XP-re? Már úgy megszerettem egy nap alatt a W7-et! :O

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32967) oilver1 válasza oilver1 (#32966) üzenetére


oilver1
tag

Ja, és nem Ati 3650-em van, hanem 3850-em :B

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32968) Steelmanus válasza BullZeye (#32923) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szisztok!

Nem ezt a beallitast keresed veletlenul?
Az ablakkeret szélességének beállítása.

(#32969) TRob1 válasza Steelmanus (#32968) üzenetére


TRob1
veterán

Biztos hogy arra gondol, csak szerintem egyáltalán nem kellene neki keret (még az 1es állítási lehetőség se)

¤ R'n'R ¤

(#32970) Steelmanus válasza TRob1 (#32969) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ah igen, es raadasul nem is jo a tipp, ezt elkapkodtam. Legalabbis az alapertelmezet 1 es ertekhez sok pixel van hozzarendelve, ezert olyan vastag, tweak programmal megoldhato de az itt nem favorizalt. Regen pedig csak direkt ezert tettem fel egyet, vagyis semmi mast nem modositottam csak a keret meretet.

(#32971) malwy válasza janos666 (#32890) üzenetére


malwy
senior tag

Ez rendben is van, használom is azt, csak egyesek pl a családi körben könnyebben használják azt. Viszont pl flash videónál is belelóg a képbe stb.
A probléma ugyanúgy fent áll.

(#32972) icons


icons
addikt

Problem:
egy fiókom van a gépen, ami rendszergazda. Fel akarom telepíteni a Mozillát, de nem engedi ezzel a fiókkal. Ha ok-ra kattintok, egyszerűen kilép (Run as nevű ablak), ha az alsó Rendszergazda nevű felhasználóra (ami nem létezik persze), és nem írok be jelszót, akkor persze kiírja, hogy nem írtam be jelszót, így nem fog menni... nannee...

Biztosan volt már, de nem találtam meg a topikban a megoldást!

Köszi!

(#32973) bobsys válasza icons (#32972) üzenetére


bobsys
addikt

egy fiókom van a gépen, ami rendszergazda.
az alapbol korlatozott rendszergazda
Rendszergazda nevű felhasználóra (ami nem létezik persze),
alapesetben letezik, de le van tiltva
Megoldas. Engedelyezd a rendszergazda felhasznalot, adj neki jelszot es maris tudod hasznalni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32974) cigam válasza icons (#32972) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Minden W7 rendszerben létezik rendszergazda. A jelszava pedig az, amit megadtál az első felhasználónak, mivel az első user rendszergazda tulajdonságokkal jön létre.
Az az 1 user ami van rendszereden annak milyen jogosultsága van?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32975) oilver1


oilver1
tag

Amúgy az lehetséges, hogy két napja még ment az XP-n a Fifa 11, fullosan, szaggatásmentesen, most meg Win7 alatt szaggat össze-vissza? Ugyanaz a vas van alatta: Pentium D E2180, Radeon 3850 256 DDR3, 2 giga DDR2 800Mhz RAM. ?? Fuurcsa. Pedig azt hallottam, hogy a játékok teljesítményét alapesetben nem befolyásolja.

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32976) cigam válasza cigam (#32974) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nah összezavartatok. Mert láttam ám, hogy azzal kezdted, hogy adminként használod a gépet (hiba szerintem, de ebbe ne menjünk bele)
Szóval ez a korlátozott rendszergazda eddig minden program telepítéséhez elég volt. Most miért kellene a letiltott rendszergazda fiók?
Más programokat se tudsz telepíteni, vagy csak a Mozilla szórakozik veled?
Gyári W7, vagy Internet edition?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32977) Morden24 válasza oilver1 (#32975) üzenetére


Morden24
nagyúr

Minden patch fent van a Fifa11-hez?

Sectumsempra - For Enemies

(#32978) oilver1 válasza Morden24 (#32977) üzenetére


oilver1
tag

Őőőő, nincs, nem is volt hozzá asszem. Ma reggelig semmi gond nem volt vele. Aztán felkerült a W7, és szaggat össze-vissza. Ugye, a változás az OP rendszer, és a DirectX 9.c-ről Dx 11-re.

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32979) Воланд válasza oilver1 (#32978) üzenetére


Воланд
titán

A Radeon 3850 nem támogatja a directx11-et, ott 10.1 van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32980) oilver1 válasza Воланд (#32979) üzenetére


oilver1
tag

Ez lehet az oka a belassulásnak?

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32981) Morden24 válasza oilver1 (#32980) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem igazán. Egyébként a legfrissebb dx update fent van? Innen töltheted le.

Ha ez sem javít a helyzeten, akkor szerintem kérdezd meg a Fifa saját topikjában, biztos van ilyen.

Amúgy a Fifa11 az dx9-es játék, tökmindegy neki, hogy mire váltottál, nem használja ki.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32982) Sub-ZeRo válasza oilver1 (#32980) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt írtad, hogy csak a windows 7 változott. Akkor meg másik partícióra volt feltéve szerintem a játék. Ha így van, akkor gyaluld le, és rakd fel újból.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32983) oilver1 válasza Sub-ZeRo (#32982) üzenetére


oilver1
tag

Azt a partíciót legyalultam és felraktam ugyan oda. Most a dxupdate-et próbálgatom, a teljesítményt már beállítottam.

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32984) Kobe


Kobe
veterán

miként lehet egy felesleges szélessávú kapcsolatot eltávolitani win 7 alól ? van egy állandó kábeles net ami be van konfigolva, egy wifi, de kénytleen voltam rákötni egy harmadik dsl kapcsolatra....csak épp eltávolitani nem akarom és pár progi meg azt is hazsnálná....régen xp alatt vol a vezérlőpultban egy panel ahol csak szimplán mutatta a kapcsolat ikonját, és törlés, de itt nincs ilyen

(#32985) Sub-ZeRo válasza Kobe (#32984) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Control Panel\Network and Internet\Network Connections

Ide rakja be a kapcsolatot és simán lehet törölni is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32986) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!Lenne egy kérdésem ,méghozzá az hogy egy gépen ami 64 bit-es arra 32 bit-es oprendszer van telepítve,ebből lehet probléma vagy nem?Mert most hozzták hozzám hogy telepítsem újra de előtte nézzem meg mi a baja ha tudom mert indulás után lefagy az egérmutatón kívül minden.Először vírusra gyanakodtam az emisisoft talált is egyet le is karanténoztam de még mindig ugyan az van.Most azon vagyok hogy a vírus már javíthatatlanul tönkretette vagy a 64 bit-es gépen 32 bit-es oprendszer a gond nem tudom.Bocs ha hülyeséget kérdeztem de sürgősen kéne a válasz!Előre is kösz. :D

(#32987) cigam válasza Imi1981 (#32986) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem okoz semmi problémát, a hiba máshol keresendő.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32988) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek! A winem( Win7 64 Ult.) és a progik ssd vannak a játékok pedig egy winyón. miért nem ismeri fel az xfire a játékokat amit a winyóra telepítettem? az ssd túl kicsi ahhoz hogy oda tegyek mindent. Lehet hogy rossz helyre írok de hátha tudja valaki a választ. :DDD

Rock Katona

(#32989) Imi1981 válasza cigam (#32987) üzenetére


Imi1981
veterán

Ok.Kösz szépen a választ! :D

(#32990) Воланд válasza LordDarkness (#32988) üzenetére


Воланд
titán

Mert az x-fire csak azon a partíción végzi a detektálást ahova telepítve van. Manuálisan keresd meg az x-firen belül a játékokat (beállítások-->játékok), vagy telepítsd az x-firet oda ahol a játékok vannak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32991) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Üdv!

Az, hogy random crashelnek ("hibát érzékelt és leállt") a játékok, lehet a tulhúzott proci miatt?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#32992) cigam válasza Zomb€€ (#32991) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Lehet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32993) Zomb€€ válasza cigam (#32992) üzenetére


Zomb€€
őstag

Köszi!

A startupba hol lehet adni dolgokat, hogy bootoláskor induljon automatikusan? (ha már ezt a lehetőséget a programból kihagyták...)

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#32994) Воланд válasza Zomb€€ (#32993) üzenetére


Воланд
titán

Start menü --> Indítópult-ba bemásolod azoknak a programoknak a parancsikonját amiknél azt akarod, hogy automatikusan induljanak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32995) Zomb€€ válasza Воланд (#32994) üzenetére


Zomb€€
őstag

Köszi, megvan ez is!

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#32996) Armahun


Armahun
addikt

Meg lehet azt oldani valahogy, hogy egy mappán belül is ugyan úgy "össze-vissza" lehessen pakolgatni az ikonokat mint az asztalon?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#32997) Воланд válasza Armahun (#32996) üzenetére


Воланд
titán

Tudtommal nem, a mappán belül meg van adva egy/több szempont, hogy mi alapján rendezi sorba az ikonokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32998) puska311


puska311
csendes tag

Arról lenne szó Windows 7-en, hogy van egy játék Eufloria a neve a gépigénye se nagy simán kéne futnia Ati HD 2600(AGP)-am van két magos 3Ghz proci +1,5gigaramm. Ez a játék 1Ghz-et + 512 MB-ot igényel. De amikor elindítom a menü villogva jelenik meg, jobban mondva szaggattva és meg se javul. Már próbáltam minden windows kompatibilitást, vidkártya illesztőprogiját frissíiteni. De semmi sem használt eddig.

(#32999) Sub-ZeRo válasza puska311 (#32998) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mi a gond akkor? Exe-re jobb gomb, kompatibilitás és xp, vagy vista.
DX frissítés.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33000) Gorneck válasza puska311 (#32998) üzenetére


Gorneck
titán

DirectX 9-et frissítetted?

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.