Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32801) kertsa válasza Morden24 (#32797) üzenetére


kertsa
senior tag

nem adtam neki betűjelet, hanem elindítottam a gépet és ott volt :F thx a gyors választ :R

csak holnap tudom megnézni, hogy jó lesz-e, mert procimentes a gép :O

olyan gyorsan jöttek helpek, hogy nem is tudtam követni :R

[ Szerkesztve ]

(#32802) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok!

Mostanában az a mániája a Win7-nek, hogy egyes játékoknál egyszer csak át akar váltani Basic Color Sheme-re, és ez igen idegesítő tudd lenni, ha épp akció közben ugrik ki az asztalra.
Szal a kérdésem, hogy miért csinálja, és hogy hogy lehet ezt kiiktatni.

köszi! :R

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#32803) Morden24 válasza Zomb€€ (#32802) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem teljesen értem, amit mondasz.
Teljesképernyős 3D-s alkalmazásoknál a gpu tehermentesítése okán a Windows lelövi az Aero Glass felületet, tehát átvált Aero Basic-be.

Sectumsempra - For Enemies

(#32804) #93794560 válasza Zomb€€ (#32802) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az Aero felületet már a program indításakor kilövi a Windows, ahogy az előttem szóló írta. Nálad esetleg az jelenthet problémát, hogy teljes képernyős alkalmazásoknál miért ugrik ki az asztalra.

(#32805) KrAt


KrAt
veterán

Innentől kérem az offot befejezni, mert akkor már nem csak hozzászólásokat fogok törölni... :(((

(#32806) #93794560 válasza KrAt (#32805) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez kinek szólt?

(#32807) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Morden24 és bobsys
Tényleg elnézést a "kirohanásért". :R
Csak ha ezt a pár sort leírtátok volna, akkor nem kellett volna egy Redmondi rendszermérnökkel csevegnem(tényleg Redmondi, megnéztem online a hívás infómat, amivel egyébként semmi gondom nem volt, mert olyan infókat is adott, amiről eddig nem tudtam), viszont a közel 450+Áfa/perces csevegést elkerülhettem volna.
Én természetesen maximálisan egyetértek azokkal az OFF megjegyzésetekkel, amit írtatok, ez nem kérdés, csak ha már valamelyest "ismerjük" egymást (még ha csak így "virtuálisan" is), akkor tiszteljük meg már egymást már azzal, hogy adunk prioritást egymásnak, és nem azzal foglalkozunk, hogy a W7 milyen prioritást ad a cpu magoknak, meg melyik hülyegyerek, milyen W7-et használ(honnan lopta), meg hogy az tetszik neki vagy sem...
(Egy másik topicban 2 napja az a téma, hogy melyik a jobb OS, a Linux vagy Windows. Na ennek az összehasonlításnak körülbelül annyi értelme van, mint egy nagy fémgolyót összehasonlítani egy kis fakockával, és "természetesen" az adott topic témája teljesen más...)

A magam részéről Mea Culpa a részetekre, de innentől azt hiszem átmegyek terminátorba(ha kell) és ha úgy gondolom, akkor az ilyen warez Pinokkiókat elküldöm a bús picskerbe, még akkor is, ha ezért BAN-t kapok.

Tudtommal ez egy szakmai topic, nem az a célja, hogy warez/nem megvett W7-ek hibáit orvosoljuk, az meg különösen nem érdekel, hogy szinte mindenkinek Ultimate-je van(vagy még "rosszabb", Enterprise), amit tutira nem vett meg.
(Természetesen tisztelet a kivételnek.)

UI: Aki meg "herélgetni" akarja W7-et, annak javaslom, hogy mennyen el egy disznótelepre, heréljen ki egy 750 kilós tenyészkant. Rá fog jönni utána, hogy
1. nem egyszerű
2. veszélyes
3. utána csak a nevében lesz kan a kan...(nem látja el azt a "funkciót", mint eddig)

Na a WAIK pont ilyen...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32808) bobsys válasza #93794560 (#32806) üzenetére


bobsys
addikt

Nekunk

@(#32807) Fire/SOUL/CD hm... a magyar support nem tudta megmondani? Eleg toketlenek akkor.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32809) Morden24 válasza bobsys (#32808) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igazság szerint ez nagyban függ attól, hogy kit kapsz ki. Nekem is volt olyan, hogy a fickó nem tudott válaszolni (Office licenceléssel, illetve szintén upgrade-el [amcsi verzió Európában] kapcsolatban), felírta a számot és visszahívott kb. egy óra múlva.

Más kérdés, hogy múltkor a szipiszupi Dell üszi képtelen volt válaszolni egy olyan egyszerű kérdésre, hogy honnan lehet letölteni a facial recognition szoftvert a gépeikhez. Válaszként azt kaptam, hogy ők nem szoftverrel foglalkoznak, hanem hardverrel. Telefonon?! Távgyógyítás rulez :D

Sectumsempra - For Enemies

(#32810) Fire/SOUL/CD válasza bobsys (#32808) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt a magyar support is megmondta, hogy nem kell a Vista-t telepíteni, viszont "intéztem egy keresztkérdést", amire nem tudott válaszolni, nevezetesen azt, hogy ha nem kell a Vista-t telepíteni, akkor ugye van egy "plussz" OEM OS, akkor azzal mit lehet kezdeni.
Na erre azt mondta a mérnök, hogy ha teljesen eredeti a Vista(és az, számlával mindenestül), akkor a Vista-t lehet telepíteni egy másik gépre is, csak alaplap cserére kell hivatkozni és átírják(amit meg is tett).
(tehát a W7 upgrade önállóan és a Vista OEM külön-külön 2 gépre is telepíthető ez esetben, csak külön-külön kell rendelkezni eredeti telepítővel, számlával stb.
Na ezt Én pl eddig nem tudtam...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32811) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#32793) üzenetére


Воланд
titán

Nincs mit!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32812) ko9


ko9
addikt

Sziasztok!
Hogy tudom megoldani azt, hogy van 2 internetkapcsolatom. Az egyik egy mobilnet, a másik egy hálózati kapcsolat, ami korlátozott.
Szóval azt szertném, hogy a böngészés a hálózati kapcsolaton menjen, egyes játék- és egyéb programok a mobilneten. Jó lenne programonként szabályozni, hogy melyik merre.
Nem tudom hogy jó helye írtam-e, de hátha :)

Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#32813) Sub-ZeRo válasza ko9 (#32812) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A netet, pl. ie8-ban be tudod lőni, hogy melyiken menjen. A játékokat meg nem tudom. Szerintem azt kellene akkor alapértelmezett net kapcsolatnak belőni és a kábeles netet meg a böngészőben beállítod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32814) ko9 válasza Sub-ZeRo (#32813) üzenetére


ko9
addikt

Erre én is gondoltam, de éjszakánként csak letölti orvul a dolgokat a Windows Update. Töltheti, de ne mobilnetről, az ugyanis forgalomkorlátos... Azért kérdezem ezt így... WinUpdate-et nem akarom leállítani, hasznos egy dolog, de szabályozni akarom, hogy mi, mit hogyan használjon.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#32815) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Úgy érzem sikerült jól összehangolnom a gépet, már csak egy SSD hiányzik... :)

Öntörvényű Sünmalac

(#32816) oilver1


oilver1
tag

Sziasztok! Látom, itt sokan értetek már a W7-hez kellőképpen. Van a következő hardware-em: Pentium Dual Core E2180, Asrock alaplap, 2 giga ddr2 800MHz ram, Pata vinyók (kettő bővítőkártyáról megy, mert csak egy ATA hely volt az alaplapon), MSI Radeon 3850 256 ddr3 VGA.

LAN, Audio-ból az alaplapit használom, gyári cd-s driver-ekkel. Namármost. Azt hallottam, hogy játékok szempontjából milyen sokat számít a DirectX 10, és hogy sokkal jobban mennek. Azt is hallottam, hogy Win7 alatt minden sokkal gyorsabb mint XP alatt, azonos konfigurációval. A fentieket alapul véve, szerintetek megéri nekem a játékok miatt Win7-re váltanom? Sok kis programot használok mellette, filmet nézek, netezem, játszom sokat. Ezzel a vassal tényleg jobban mennének a játékok? Melyik Win7 verziót érdemes használni? Köszi előre is!

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32817) Sub-ZeRo válasza {Zodiac} (#32815) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Epic fail.... :U Nem gondoltam volna, hogy vannak emberek, akik WEI-hez vesznek gépet... :U De hát kinek a pap, kinek a paplan...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32818) ko9 válasza oilver1 (#32816) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Tapasztalataim alapjá, ha ténylegesen csak Internetezel/Filmezel, akkor megéri Windows 7re váltanod. Játék szempontjából viszont a Win7 alatt minden játék nagyobb memóriát követel. Én 3GB-al használom, ajánlok neked is egy bővítést, nem fogod megbánni.
Az, hogy melyik Win7 verziót használod, az csak pénztárcádtól függ -warez itt ugye nem jöhet szóba-. Otthoni felhasználásra mondjuk szerintem az Enterprise felesleges. Home Premium ami jó alternatíva, esetleg utánna az Ultimate.
Sok sikert!

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#32819) bobsys válasza ko9 (#32814) üzenetére


bobsys
addikt

Allitsd be, hogy ne toltse le a frissiteseket csak szoljon ha van elerheto. Aztan majd letoltod a kabeles kapcsolaton.

@(#32818) - Enterprsie csak cegek szamara elerheto

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32820) Morden24 válasza oilver1 (#32816) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem árt tudni, hogy a dx10-et csak az a játék használja ki, amelyik erre alkalmas. A dx9-es játékaid semmit nem fognak emiatt javulni.
Játékok alatt erősen kétlem, hogy az XP-hez képest nagyobb teljesítményt fogsz elérni. Hogy értsd, ha valamivel bajod volt XP alatt, az elég valószínűtlen, hogy hipphopp gyorsabb lesz Win7 alatt.
Maga a Windows 7 egy modern vason sokkal gördülékenyebb, mint az Xp, ez tény. Más kérdés, hogy a neted meg a filmjeid sem fognak gyorsulni :)

A Win7 verzió vásárlása nagyon egyszerű: amelyikre van pénzed, illetve amelyiknek a tudása megfelel számodra. Home usereknek általában tökéletesen elegendő a Home Premium.

Az alaplapnak (azaz inkább a chipsetnek, integrált hangkarinak stb.), ide bővítőkártyának utánanéznék típus szerint, hogy van-e megfelelő driver, illetve hogy nincsenek-e problémák vele.

ko9: Mivel az Enterprise egy volume licenccel rendelkező Ultimate, ezért elég felesleges említeni is :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32821) bobsys válasza oilver1 (#32816) üzenetére


bobsys
addikt

Amit Morden24 emlit, hogy "Az alaplapnak (azaz inkább a chipsetnek, integrált hangkarinak stb.), ide bővítőkártyának utánanéznék típus szerint, hogy van-e megfelelő driver, illetve hogy nincsenek-e problémák vele" arra van egy jo kis program. Neve Windows 7 Upgrade Advisor es letoltheto innen. Ez szepen kidobja azt a hardvert ami nem fog menni Windows 7 alatt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32822) Morden24 válasza bobsys (#32821) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja tényleg, mindig elfelejtem. Nem mellesleg ez jó a szoftverek kiértékelésére is, már amennyire.

Sectumsempra - For Enemies

(#32823) oilver1 válasza bobsys (#32821) üzenetére


oilver1
tag

Éértem. Tehát nagyjából ha nem bővítek ramot, akkor a játékok talán még egy kicsit rosszabbul is fognak menni? Illetve azon játékok, amik DX10-et használnak, XP-hez képest ezen a vason sem lesznek látványosan gyorsabbak?

Bocsi, egy kicsit ellámultam az évek alatt, régen értettem ehhez:) Igazándiból az a kérdésem összegezve, hogy általában kipróbálom az új játékokat, némelyik megy rendesen, némelyik nem. Amelyik megy, az marad fent, azzal játszom. Ha jól értem, amelyik nem megy rendesen, az win7 alatt sem gyorsul fel. Tehát ilyen szempontból akkor mindegy, hogy mi van fent. Viszont úgy amúgy általában a EZ a gép gyorsabb, vagy lassabb lesz Win7-el?

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32824) Morden24 válasza oilver1 (#32823) üzenetére


Morden24
nagyúr

2Gb ram elég.
Egyébként amik dx10-et használnak, azok nem is mentek eddig sem XP-n, max dx9 módban.

Sectumsempra - For Enemies

(#32825) oilver1 válasza Morden24 (#32824) üzenetére


oilver1
tag

Dx10 módban akkor win7-en mennének?

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32826) Воланд válasza oilver1 (#32823) üzenetére


Воланд
titán

EZ a gép amit fentebb leírtál nem lesz gyorsabb, még 2gb memória kellene, főleg ha játszani is szeretnél. És amelyik játék nem ment rendesen xp alatt az w7 alatt sem fog gyorsabban futni.

Szerk.: Igen, dx10-es játék csak w7 alatt fut dx10-es módban.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32827) oilver1 válasza Воланд (#32826) üzenetére


oilver1
tag

Na, éééérteem most már :) :R Na, akkor a végső, the final, THE ULTIMATE QUESTION IS:

Ha beszerzek egy win7-et, felrakom, akkor a gépem észlelhető teljesítménye marad azonos szinten?

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32828) Воланд válasza oilver1 (#32827) üzenetére


Воланд
titán

Valamilyen szinten fogsz gyorsulást érzékelni, hiszen a w7 jobban van optimalizálva a meglévő erőforrások minél ésszerűbben való kihasználására de nekem a 4gb ramból alapjáraton 1,26gb-ot eszik meg a rendszer, indítok mellé egy firefoxot (tudom, nem vagyok sikeres ember :DDD ) és rögtön 1,5gb a használt memóriamennyiség. Erre érdemes odafigyelni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32829) oilver1 válasza Воланд (#32828) üzenetére


oilver1
tag

Engem is aláznak, Firefox-os vagyok :) Értem. Nekem 2 GB memóriám van, tehát elviekben ebből kb. 1,5-öt megzabálna használat közben. Na most ez egy hülye kérdés lesz: ha játszom, ez a 1,5 giga felzabálás befolyásolja a játékra szánt memóriamennyiséget, avagy nem? Értem ez alatt: ami eddig xp alatt hasított játék, az win7 alatt is hasítani fog? Vagy erre a Win7 témára inkább akkor térjek vissza, ha már mondjuk lesz 4 GB ramom?:)

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32830) Morden24 válasza oilver1 (#32827) üzenetére


Morden24
nagyúr

A te hardvereddel az OS valószínűleg jobban fog működni, gyorsabb apptöltések, jobb memória- és virtuális memória használat, magok közötti elosztás stb.

A géped nyers teljesítménye nem fog változni, mivel a hardvert magát nem cserélted ki.

Ja, és NEM, NEM FOG 1,5öt MEGZABÁLNI A RAMBÓL. A teljes rendelkezésre álló ram függvényében használ ki, általánosan 30-40% között, legalábbis uscve. Ez nálad olyan 800-900Mb memóriát fog jelenteni.
Mindazonáltal a memóriamanagement sokkal jobb, azaz jobban bánik a rendszer a rábízott erőforrásokkal. Ezért lehetséges, hogy a felhasználás közben gyorsulást érzékelsz, holott magának a gépnek a teljesítménye természetesen nem változik.

P.S.: Már a Firefox sem akkora szutyok memóriahasználat terén, mint volt, szóval azt sem kell azért túlspilázni. Ott meg a betöltendő add-onok (vagy akármi whatsname-ek, nemtom rókán hogy hívják őket) mennyisége és minősége erősen befolyásolja a ramhasználatot...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32831) oilver1 válasza Morden24 (#32830) üzenetére


oilver1
tag

:)) hmmm az kevesebb, mint amennyit most az XP eszik...

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32832) Воланд válasza oilver1 (#32829) üzenetére


Воланд
titán

Befolyásolja. Csak egy személyes példa. Adott az én rendszerem fut a messenger, utorrent, firefox, stb (itt igazából a firefox a fontos tényező, hisz az zabálja a legtöbbet memóriából) ezek mellé elindítom a dragon age-t (lapozófájl használata nélkül) és kb fél óra játék után kapom is a hibaüzenetet, hogy kevés a memória, zárjak be alkalmazást az adatvesztése elkerülése miatt. Lelövőm a firefoxot és rögtön jobb a helyzet kicsivel, de van amikor az sem elég neki, szóval kénytelen voltam visszakapcsolni a lapozófájlt, lassabb is lett a betöltés a játéknál. Szóval ajánlott a 4gb.

Morden24: Jah jogos, el is felejtettem, hogy mindig a rendelkezésre álló memóriából vesz el annyit ami neki jólesik. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32833) Morden24 válasza oilver1 (#32831) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én ezt alapesetre mondtam, nem tudom, hogy mennyi folyamat fut nálad a háttérben, illetve mennyi fog Win7 alatt.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32834) oilver1 válasza Воланд (#32832) üzenetére


oilver1
tag

Na hát mostmár tisztábban látom a témát, megyek is és nézek még két giga ramot biztos ami biztos. Ha ezt így leírnák valahova, akkor a sok hozzám hasonló emberke könyebben tudna dönteni - értem ezalatt, akiknek nem minden nyilvánvaló. Szóval szerintem csináljatok egy ilyen szájbarágós topicot, keletje lenne! És köszönöm mindenkinek a gyors és hathatós segítséget!!!! :R:R

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32835) ko9 válasza bobsys (#32819) üzenetére


ko9
addikt

Folyamatosan van kábeles kapcsolatom is, és az nem megoldható, hogy addig lecsatlakozok mobilnetről, ameddig az Update folyik. Sajnos az időpont beállítása sem megoldható, ugyanis van olyan nap pl. amikor hajnal 3kor fekszek, és van olyan is amikor akkor kelek, vagyis változó, hogy mikor kell onlinenak lennem.

oilver1: Nem akartalak énse eltántorítani ettől, tapasztalataimra támaszkodva én is azt mondom, hogy jobb a 7 minden téren. Raktam már 1GB RAMos laptopra 7est, és ment rajta jól, egy picit többet gondolkozott az alkalmazások megnyitásánál, de ment szépen :C

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#32836) {Zodiac} válasza Sub-ZeRo (#32817) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Nem ehhez vettem, hanem megnéztem mi-mihez passzent, hogy ne legyen üvegnyak hatás és véletlenül a wei is ezt mutatja, hogy nagyjából sikerült. :) Nem szempont, de örülés. ;)

Öntörvényű Sünmalac

(#32837) Morden24 válasza {Zodiac} (#32836) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igazából lehet, hogy a legelső dolog, amit vettem volna a helyedben, az az ssd, mert amíg az nincs, addig MINDIG van bottleneck :))
Feltételezve természetesen egy erősen teljesítményorientált hozzáállást.

Én ssd-ről váltottam 5400rpm-es vinyóra, azt hittem, hogy sokkal jobban fog idegesíteni, de annyira azért nem elmebaj, gyorsan megszokható. Ettől függetlenül így is az első dolgom az lesz, hogy veszek egy 7200-as, vagy 7200-as hibrid HDD-t a notimba :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32838) bobsys válasza ko9 (#32835) üzenetére


bobsys
addikt

Akkor jon a kenyelmetlenebb modszer.
A WU ezt a ket oldalt hasznalja
download.windowsupdate.com
v5.windowsupdate.microsoft.com
Ip cimek amik ezekhez az oldalakhoz tartoznak:
92.122.49.17
92.122.49.73
65.55.184.152
Parancssorbol felveszel uj routing szabalyt es megmondod, hogy a fenti IPkhez melyik interfacet hasznalja

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32839) oilver1


oilver1
tag

Most olvasom, hogy a Win7 sokat swappol állandóan. Ez igaz, vagy csak amíg indexeli a merevlemezt? az indexelés külön helyet foglal?

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32840) Morden24 válasza oilver1 (#32839) üzenetére


Morden24
nagyúr

Akkor megy, amikor idle a gép, tehát természetesen nem akkor fogja kiswappolni alólad a vinyót, amikor éppen ezerrel használod.
Az alapbeállítás nem túl sokat indexel, szóval nem jelent sok gondot. Ahol ez érezhető problémát jelent, ott valami nagy baj van a vinyóval (komolyan, nekem az 5400-as notivinyó alatt nem tűnt fel soha, hogy indexelget...).
Hogyhogy külön helyet? Az adatbázis? Hát nem amiatt fogsz kiszorulni a hdd-ről, az biztos :D

Sectumsempra - For Enemies

(#32841) Воланд válasza oilver1 (#32839) üzenetére


Воланд
titán

Felesleges indexelést használni, annyira nem lehet eldugni a fájlokat a merevlemezen, hogy ne találd meg, ha mégis keresni kell valamit egy-két perc ide vagy oda nem hiszem, hogy számít. Igen idegesítő amikor indexeli a több száz gigát itt mellettem, ezért ki is lőttem a fenébe.

Szerk.: 1 másodperc :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32842) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Sziasztok! A probléma a következő. Van egy 4GB-os pendrive-om meg egy eredeti oem-es WIN7 HP cd-m. Amim nincs az az optikai meghajtó. Olyan kérdésem van, hogy van e bármi különbség (főleg eredetiséggel kapcsolatos) akkor ha az eredeti cd-ből készítek egy iso-t (ezt odd híján nehéz lesz) és teszem rá a pen-re vagy ha virágboltból szerzem de a saját cd kulcsommal telepítem? Ugyan úgy tudom majd aktiválni frissíteni és a többi és a többi?

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#32843) bobsys válasza CsiguszMaxim (#32842) üzenetére


bobsys
addikt

Tokmindegy honnan telepited. Ha mar letoltesz valhonnan egyet akkor hasonlitsd ossze az MD5 hashet az eredeti telepitokeszlet hashel. Ha ugyanaz akkor gond nincsen, lehet telepiteni.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32844) CsiguszMaxim válasza bobsys (#32843) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Az addig király csak nekem halvány gőzöm nincs mi az az md5 hash :)

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#32845) Воланд válasza CsiguszMaxim (#32844) üzenetére


Воланд
titán

Windows MD5 hash checker

Szerk.: Jé még iso-ból is ki tudja olvasni, vagy ilyenkor nem kapok helyes értéket?

bobsys: Ezek minden eredeti telepítőnél megegyeznek?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32846) bobsys válasza CsiguszMaxim (#32844) üzenetére


bobsys
addikt

woland_y2k adta a programot en adom az SHA1 hash-eket

Windows 7 Home Premium (x64) - DVD (English)
336779EA6B65F63E11A609B4D021439C47AB315B

Windows 7 Home Premium (x86) - DVD (English)
CC9D8220B2179E784D85BF1EA98D2EE2190D534F

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32847) Joshi


Joshi
titán

Kevésnek tűnik a C meghajtón a szabad terület és észrevettem két nagy méretű rejtett fájlt. Ezek miért ilyen nagy méretűek? Ez normális? Lehet őket törölni?

(#32848) Воланд válasza Joshi (#32847) üzenetére


Воланд
titán

Egyik a lapozófájl, egyes programok ezt használják a memória helyett, vagy közösen a lapozófájlt és a memóriát, másik a hibernáláshoz kell, ha hibernálsz a memória tartalmát ide írja ki a w7. Ha van elég memória a gépedben (4gb+) akkor ki lehet kapcsolni a lapozófájlt, ha egyáltalán nem szoktál hibernálni akkor a hibernálást is. Csak úgy nem tudod törölni mert írásvédettek.

Szerk.: Látom meg van a 4giga.
Lapózófájl: Vezérlőpult --> Rendszer --> Speciális rendszerbeállítások --> Speciális fül --> Teljesítmény --> Speciális fül --> Módosítás --> itt a ne legyen lapozófájl, majd Beállítás utána kell leokézni.
Hibernálás: parancssort rendszergazdai jogosultsággal elindítani, majd powercfg -h off. És ha minden igaz törli a fájlt is.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32849) Morden24 válasza Воланд (#32848) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem memóriaméret-függő, hanem memóriahasználat-függő, hogy ki lehet-e kapcsolni a pagefile-t. Nálam 4Gb-vel is túl gyakran dobott figyelmeztetést, ergo maradt bekapcsolva. Ha valakinél meg csak egy Word, egy böngészőablak meg a pasziánsz van nyitva, az minden bizonnyal 2Gb-vel sem fog soha ilyen üzenettel találkozni.

Sectumsempra - For Enemies

(#32850) Воланд válasza Morden24 (#32849) üzenetére


Воланд
titán

Normál usernek, normál felhasználás mellett elégnek kell lennie a 4 gigának ahhoz, hogy ne kapjon figyelmeztetést. Ha nem futtat párhuzamosan több virtuális gépet, mellette 3 különböző böngészőt, meg még egy játékot is. De akkor ezek szerint te se, meg én se vagyok normál user.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.