Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32051) Alex123


Alex123
senior tag

Kétszer küldte el....

[ Szerkesztve ]

(#32052) bobsys válasza Alex123 (#32050) üzenetére


bobsys
addikt

Szerintem elegendo. Itt egy reszletes leiras arrol, hogy mit tud

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32053) Fire/SOUL/CD válasza Alex123 (#32050) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Csak akkor, ha az internet "sötét oldalain" is megfordulsz, ilyenkor viszont olyan tűzfal javasolt, amely fel van "turbózva" proaktív (megelőző) védelmi funkciókkal.
Itt a különböző termékek proaktív védelmét tesztelik
Amint látod ingyenes alternatívák is vannak és nem csak önálló tűzfalakat tesztelik proaktív szempontból. Ez utóbbi azért fontos, mert a tűzfalak manapság már nem a hagyományos értelembe vett tűzfalak, a W7 tűzfalai is tudja azt, amit egy tűzfalnak alapban tudnia kell, csak a megelőző funkciókkal kibővített termékeket is hajlamosak tűzfalaknak nevezni, de igazából azok többek egy sima tűzfalnál...

Fire.

UI: Ha ilyen falra váltasz, akkor általánosságban elmondható, hogy több kérdéssel fog "zaklatni" a fal, szóval nem lesz olyan "csendes", mint a W7 beépítettje...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32054) betonfelhő


betonfelhő
tag

Eddig minden Win7-es problémámra találtam megoldást.
Néha elfelejtődtek ablak méretek, pozíciók és beállítások. A desktopiconfix egy apró prog ami orvosolja ezt, és az ikonpozíciókat is menti.
A win update pedig a barátom. És nem érdemes kikapcsolni. Turkálok a rendszerben (de nem gányolok össze semmit), telepítek, törlök. Eddig egy kék halálom volt, amikor kimozdtítottam a vga kártyát. Semmi probléma OS szinten.

(#32055) betonfelhő


betonfelhő
tag

Dupla, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#32056) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Hali!

A Windows XP mode azt írja restore-nál, hogy : "Could not enable integration features"

Ezelőtt minden gond nélkül használtam, aztán egyszer csak ezt dobta. Van valakinek valami ötlete, hogy mit csináljak vele?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#32057) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Valakinek volt már olyan problémája, hogy youtube nézése közben 2-őt visszalépett gyorsan, de az ie8 megállt, hangot adott de úgy megállt a rendszer hogy a reset segített neki csak? Tegnap megjátszotta ezt velem a gép és én az ie-re gyanakszom, mert utána 2 resi kellett még neki, meg 2 ie temp törlés hogy helyre jöjjön. :O
Eddig ilyet nem csinált. Bár lehet hogy a flash kavart be neki, azért állt meg a rendszer. Már múltkor is kaptam egy üzit, meg a böngésző is kihalt elég keményen, hogy a flash okozott egy kis gumbancot. Valaki találkozott ilyennel?

Más: Valaki mondja már meg hogy az én gépem egy sz@r, vagy az mse 2 béte egy hagy ne mondjam mi... Tegnap feltettem és annyira tekerte a vinyót, meg a programoknál az ikonok, (mint pl catalistnél a piros eltünt), tudom, akkor ellenőriz, hogy vírus stb. Ezt nem lehetne valahogy megoldani, hogy ne ellenőrizze állandóan? Nem mondom hogy lassul tőle a gép, de pl nod ilyet nem csinált soha. Ott egyből volt ikonoknak képük meg minden.Kicsit idegesítő a dolog.
A mem használatot nem is mondom. :U :DDD Pedig bíztem benne, hogy majd az mse 2 jobb lesz, de ha ilyen marad, akkor maradok defendernél csak oszt csók.
Esetleg ha valaki tudna ajánlanai csak vírusírtót, azt megköszönném. AVG, Nod32, MSE2 eddig kilőve. Valakinek még egyéb ötlet?
Köszi

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32058) kissdl válasza Sub-ZeRo (#32057) üzenetére


kissdl
csendes tag

McAfee VirusScan Enterprise 8.7i with Patch 4 Multilingual Retail???

''Tévedni emberi dolog, de roppant kínos...''

(#32059) bobsys válasza PowerBuldog (#32056) üzenetére


bobsys
addikt

xpn belul add ki a netstat -a parancsot es nezd meg, hogy a 3389es port nyitva van-e
ilyesmit keress

TCP x.y.z.v:3389 gepnev:0 LISTENING

Egy kicsit durvabb modszer, hogy elinditod es mikor bezarod a virtual xp abalakat akkor a force shut downt valasztod. Ezek utan bekapcsolod ujra es akar meg mukodni is mukodhet.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32060) Morden24 válasza Alex123 (#32050) üzenetére


Morden24
nagyúr

Elegendő.

[Ehh, de jó, hogy nem frissítettem]

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32061) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kérdés, ha netbook-on az XP-t frissíteném win7-re, akkor az xp-n telepített programok mind megmaradnak, vagy ez hogy mint működik?

Véleményem szubjektív...

(#32062) Sub-ZeRo válasza kissdl (#32058) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs ez csak vírus írtóban? Nekem nem kell full védelem, túzfal stb, mert az van kettő.
Egy sima vírusírtó kellene csak.
De köszi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32063) Morden24 válasza hackeeeee (#32061) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem feltétlenül, sőt.
Az első projekt, hogy meg kell nézni, az adott appok XP-s illetve Win7-es verziószáma egyezik-e.
Második probléma, hogy XP-n máshol vannak eltárolva a programok beállításai, mint Win7-en.

Egyébként a kompatibilitás ellenőrző izé a telepítés kezdetén ki fogja dobni, hogy melyik appokra haragszik - én utoljára beta szakaszban próbáltam ezt a migrálós dolgot, de nem mondanám, hogy flawless eredményt hozott: néhány program megzakkant, nem indult el, uninstallálhatatlanná vált.

Én azt mondom, hogy hardverhez kapcsolódó appok, védelmi szoftverek mindenképpen kerüljenek törlésre, codec pack-ek, beágyazódó marhaságok szintén.

Sectumsempra - For Enemies

(#32064) kissdl válasza Sub-ZeRo (#32062) üzenetére


kissdl
csendes tag

Ez CSAK az!

''Tévedni emberi dolog, de roppant kínos...''

(#32065) hackeeeee válasza Morden24 (#32063) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Codec-ek szerencsére nincsenek, inkább csak a netbook-hoz való saját szoftverek meg ilyesmik, és azokat nem feltétlen lenne kedvem telepítgetni megint, és ez miatt ez hasznos lenne, ha ez így megoldható lenne esetlegesen.

Véleményem szubjektív...

(#32066) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#32057) üzenetére


Morden24
nagyúr

Állandóan ellenőriz?
Hm...
Settings-ben ki kell venni a scheduled scan-t, és akkor on demand módon tudod használni.
Nálam igazából semmi baja az Emese2-nek, fent van a legelső beta verzió óta. Konkrétan mondanám, hogy gyorsabb a scannelés, Emese1-nél azért rendesen tudott szüttyögni.

Ettől függetlenül még beta, szóval nem kizárható, hogy ezzel-azzal összeveszik, de amiket leírsz, fura. Mondjuk ha nem lassítja a géped, akkor nem értelek.

Egyébként meg Avira. McAffee tudtommal fizetős, én ezért nem adnék egy petákot sem, vírusirtót lopni meg továbbra is Darwin-díjas dolog. Ha MSE2 nem okés, akkor próbáld az Avirát.

Sectumsempra - For Enemies

(#32067) Morden24 válasza hackeeeee (#32065) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nézd, vagy bejön, vagy nem.

Sectumsempra - For Enemies

(#32068) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#32061) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

XP-ről nem lehet közvetlenül Upgrade-elni W7-re. :N A programjaid mind elvesznek, azaz újra kell mindenképp telepíteni őket, illetve még a W7 telepítése előtt az Easy Transferrel is kell "bohóckodni"...

Szerk
Volt egy használható leírás, sikerült megtalálni: [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32069) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#32068) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tehát akkor összességében érdemesebb formázni, és tiszta telepítést csinálni, értem... :) :R

Véleményem szubjektív...

(#32070) Alex123


Alex123
senior tag

bobsys: elolvasom, köszi

Fire/SOUL/CD: megnézem, köszönöm... a Comodo nekem is szimpatikus...

Morden24: Ok, köszi

- Alex -

(#32071) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#32066) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát úgty állandóan hogy ha belépek oda, ahol sok exe fájl van, akkor várni kell, mire az ikonok megjönnek. Meg a vinyónak olyan hangja van mint egy traktornak. :DDD

Hát nem tudom, hogy még béta és valamivel össze veszne nálam valamivel.
Most teszek még egy próbát és belövöm, hátha nem csinálja ezt az ellenörzést állandóan.

Avirát régebben használtam még xp alatt, de az sem jött be. Már mint gyors volt, de egy lan partin annyi vírust összeszedtem hogy full nullára kellett legyalulnom az összes vinyót.
Onnantól nem nagyon nézem jó szemmel az avírát. De lehet hogy most már sokkal jobb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32072) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#32071) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tartok tőle, azon a LAN partyn nem azért szedtél össze miljom vírust, mert átsunnyogtak a crosskábelen, hanem mert a nagy másolgatások és indítgatások során valaki elfelejtett szólni, hogy nem a legbiztosabb forrásból származnak a stuffok. Na persze nem gyanúsítgatok, csak hangosan gondolkodom :P
Tudod jól, hogy az ilyesmitől csak az OFF gomb véd meg. Avira teljesen okés, jó víruskereső, és mellesleg ingyenes.

Sectumsempra - For Enemies

(#32073) hackeeeee válasza Morden24 (#32072) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy ilyesmit én is szoktam tapasztalni, főként ha nagyobbak a file-ok, tehát hogy várni kell, hogy betöltse az ikonjaikat...

Véleményem szubjektív...

(#32074) Morden24 válasza hackeeeee (#32073) üzenetére


Morden24
nagyúr

Most aztat nem tetszem érteni, hogy nálatok gombamód teremnek a "nagyobb file-ok", vagy folyamatosan ürítitek a thumbnail cache-et? :D

Sectumsempra - For Enemies

(#32075) hackeeeee válasza Morden24 (#32074) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem, de pl a több 100MB-s patch-eknél meg ilyesmiknél már képes eljátszani, hogy darál egy ideig, mire betölti, és utána restart után megint.. sőt elég manapság már egy driver, már annál is csinálja. De ez nem csak win7, xp is ilyen... :U

Véleményem szubjektív...

(#32076) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#32071) üzenetére


Gorneck
titán

Csinálja...a béta is...ez azé jó, mert ha mindig belépkedsz, akkor újra csekkol mindent...ergo ha ott van vmi fertőzött elem és már ismeri, akkor fel fogja ismerni...én így szoktam tesztelni a vírus mintáimat...nem kell scan sem...

Miket indítasz napi szinten ami miatt ez zavaró?

Gorneck#1239

(#32077) PowerBuldog válasza bobsys (#32059) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nem tudom kiadni, el se indul az XP. Amikor a hibát dobja, akkor vagy retry, vagy continue. Retry ugyan azt csinálja, a continue meg egy fekete képernyőt hoz csak be. :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#32078) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#32074) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Arról van szó, hogy a kergetők valós idejű védelme azonnal megvizsgálja a könyvtár tartalmát, amint belelépsz, navigálsz köztük. Ha ott pl telepítőfájlok "sokasodnak" és akad köztük több száz megás is, akkor bizony az alkalmazásikonok lassan jelennek meg a listában, mert a kergető vizsgálja őket. Ha ehhez még szigorú beállítás is párosul a kergető részéről (magas heurisztika, tömörítettek teljes átvizsgálása, stb), akkor ez fájlonként akár több másodpercet is igénybe vehet...

Sub-ZeRo
De szép is volt, amikor még C64-es partikra jártunk, ott nem vitt vírust haza az ember... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32079) Morden24 válasza hackeeeee (#32075) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát ki lehet próbálni másik antivirt, hátha az adott konfigon, adott felhasználói szokások mellett máshogy vitatkozik, de minden védelemnek a folyamatos aktivitás a lényege (tehát a változásokat is regisztrálnia kell, azaz minimum az scannelésre kerül, hogy beállt-e változás az adott fileban).
Ezért ajánlottam az Avirát, azzal van személyes tapasztalatom, tudom, hogy jó és nem erőforráspazarló, és így merem ajánlani :K

Sectumsempra - For Enemies

(#32080) Gorneck válasza Fire/SOUL/CD (#32078) üzenetére


Gorneck
titán

Nem kell hozzá még akkora se...elég 5-6 pár megás install is...pl nálam foobar, ccleaner, 7zip, mpc-hc, filehippo...általában az exe-kel tököl...mással nincs gond...dehát ezeket se napi szinten kell nézegetni...

Ha meg cpuz és társairól van szó...akkor én nem keresgélek kattintgatok, hanem írok a szörcsbe... :)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#32081) _ATi_1 válasza Morden24 (#31997) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Üdv!

Sikerült megoldani a wifi-kártyás problémát:
Végül a Win XP alá szánt driver, XP-kompatibilis módban való telepítése jelentett megoldást.
:R

(#32082) _BM_ válasza hackeeeee (#32069) üzenetére


_BM_
senior tag

"Tehát akkor összességében érdemesebb formázni, és tiszta telepítést csinálni"

Én még partíciót is törölnék a helyedben. :K

(#32083) Estebanito


Estebanito
csendes tag

Valaki nem tud segiteni :(:(:(?

(#32084) Morden24 válasza Estebanito (#32083) üzenetére


Morden24
nagyúr

Miben is? :)

Sectumsempra - For Enemies

(#32085) Fire/SOUL/CD válasza Estebanito (#32083) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ööö, mégis miben? :DDD
Szerencsés lenne, ha ilyenkor belinkelnéd, a korábban felvetett kérdésedet...

Gorneck23
"Ha meg cpuz és társairól van szó...akkor én nem keresgélek kattintgatok, hanem írok a szörcsbe... :)"
Biztos igazad van, bár nem világos, hogy ezt miért nekem írtad... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32086) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#32072) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jaja volt olyan is, nem is tagadás. :B :DDD Do volt olyan hogy csak véletlenül beléptünkl egy gépre és már a rendszernek ámen volt. :DDD Hát maár akkor majd az avírával teszek próbát.

Amúgy ahogy hackeeeee is írja, pl a catalystokat lementem általába egy mappába.
És ott igen csak megzuhan a rendszer. A 2 mag maxon pörög meg vagy + 200 mega ram csak úgy eltűnik, mert az mse szkennelget. Ilyet pl nem csinált a nod. Ott vagy gyorsabban dolgozik, vagy nem nézi. De szerintem nézi, mert ha olyan fájl volt, ami tényleg vírusos volt, azt egyből kiszúrta.

(#32076) Gorneck23: Minden nap nem, csak pl neten keresek progikat, vagy újabb ingyenes változatot pl cd burnerhez, vagy csak belépek a képek mappába és hallom hogy a vinyó darál, bár az akkor is darál mikor mse nélkül lépek be oda, da ha az mse fent van, akkor még a 2 magot is full leterheli.
Nekem ez érdekes, jól van szkenneljen, de azért ne úgy hogy a 2 mag maxon pörögjön...
Na mindegy bennem van a hiba, de megint uninstall lett a vége, úgy hogy én maradok defendernél szerintem egyenlőre. Az avirát meg kipróbálom majd, most mára elég volt a vírusírtóból. :DDD
Bár ahhoz képest hogy sokan használnak vírusírtót és mégis bejön nekik, nekem meg nincs már vagy 2 hónapja és semmi, azért érdekes. :U :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32087) Gorneck válasza Fire/SOUL/CD (#32085) üzenetére


Gorneck
titán

Nincs feltett kérdés...legalábbis ezzel a userrel... :D

Azt nem is neked szántam...csak úgy általánosságban írtam...

Gorneck#1239

(#32088) Estebanito


Estebanito
csendes tag

Na figyu...az van hogy win7em van és a minialkalmazásaim bekrepáltak...pl az óra helyén egy nagy fekete kocka van 2 mutatóval :( nem találkozott valaki már ilyennel??o.o

(#32089) MaUser


MaUser
addikt

Az OEM licence magáncélra történő vásárlásának megszűntetése miatt (bővebben [itt]) megrendeltem Morden24 javaslatára az amazon.co.uk-ról a dobozos home premiumot, ami legnagyobb meglepetésemre a rendelés után három nappal meg is érkezett normál postával. Csak ajánlani tudom ezen beszerzési módot.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#32090) Laccoss válasza MaUser (#32089) üzenetére


Laccoss
addikt

Mennyiért vetted?

(#32091) Morden24 válasza Estebanito (#32088) üzenetére


Morden24
nagyúr

Keresd meg a processek között a sidebar.exe-t, lődd ki, majd indítsd el újra.

Sectumsempra - For Enemies

(#32092) Estebanito válasza Morden24 (#32091) üzenetére


Estebanito
csendes tag

semmi...maradt ugyanúgy :F :F :F

(#32093) Morden24 válasza Estebanito (#32092) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha kiüríted a sidebart, kilövöd-újraindítod, és ezután újra kipakolod, az sem hoz eredményt?
Egyébként a gépeden egyedi téma, desktop eszköz (dock vagy akármi) nincsen esetleg?

Ha ezek negatívok, akkor el kéne filózni, hogy mióta rossz, mit telepítettél/cseréltél/frissítettél. Egyébként ezek gyári vagy 3rd party gadgetek?

Sectumsempra - For Enemies

(#32094) polonic válasza Laccoss (#32090) üzenetére


polonic
félisten

Ennyiért vette: [link]
Nem volt nehéz megtalálni. :D

(#32095) Estebanito válasza Morden24 (#32093) üzenetére


Estebanito
csendes tag

akkor sincs semmi :S átcseréltem háttért alapra lefrissitettem semmi:Sja és gyárik
amugy csak a cleanert frissitettem meg az office 2010et raktam fel :O

(#32096) Sub-ZeRo válasza Estebanito (#32095) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Csinálj egy visszaállítst arra az időpontra amikor még működött.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32097) Estebanito válasza Sub-ZeRo (#32096) üzenetére


Estebanito
csendes tag

már 3szor megcsináltam :O

[ Szerkesztve ]

(#32098) MaUser válasza polonic (#32094) üzenetére


MaUser
addikt

:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#32099) bobsys válasza Estebanito (#32097) üzenetére


bobsys
addikt

Dobozosan, oemkent vagy geppel egyutt vetted a windowst?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32100) Sub-ZeRo válasza Estebanito (#32097) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbáld meg lemezről frissíteni a windows fájlokat, hátha rendbe jön tőle.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.