Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32551) martin66


martin66
senior tag

Erre valaki?

(#32552) Morden24 válasza martin66 (#32551) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hálókártya driver csere.

Sectumsempra - For Enemies

(#32553) Fire/SOUL/CD válasza martin66 (#32551) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Nem rég telepítettem fel a win 7-et (1 hete 64 bit Ultimate) és a szokásos progikat feltettem de már 3-4 hete arra lettem figyelmes, hogy a netem szarakodik 500-as ping stb,"
Na itt valami nem kerek(legalább is számomra), 1 hete raktad fel a W7-et, de már 3-4 hete is megvolt a jelenség...(Vagy korábban is W7 volt, csak a W7x64 Ult került fel egy hete? :F )

Legfrissebb LAN drivert (W7-est természetesen) használod vagy a W7 által esetleg alapban felpakoltat?
WU-ról nem jön le hozzá frissebb driver? Ha nem, akkor az innen letölthető, W7-es LAN drivert használod vagy régebbit?
Csak a drivert használod, vagy esetleg ilyen diagnosztikai progikat is felpakoltál?
(Ezek néha szeretik felülbírálni a beállításokat és itt elég gyanús, hogy szinte pontosan a felére csökken a a le- és feltöltési sebességed, ha ez a szitu, akkor vagy állítsd be, vagy legjobb az, ha uninsatllálod ezeket a diagnosztikai/monitorozó progikat)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32554) Delvecchio válasza Fire/SOUL/CD (#32550) üzenetére


Delvecchio
csendes tag

Heló!

Igen, eredetiek, céges a gép. Próbáltam a 7 Home-ot, a 7 Ultimate-et, meg az Enterprise-t azthiszem.

Sajnos egyik sem volt jó. Arra gondoltam, nem-e a vinyók miatt, mert van benne egy 80gb ATA, meg egy 500Gb SATA II, azér gondolok erre, mert xpnél is volt olyan, hogy amig nem voltak a vinyó raid-ben, addig nem indult el. Vagy esetleg a particiók miatt. Számit az, hogy minden más partició xp-ben lett létrehozva?

Ja és javítom az előző leírást, nem az első inditásig jut el, hanem az előtt áll meg, mielőtt a gép és felh. nevet kérdezné, tehát a befejezés előtt.

Tuning: a proci van emelve 15%-al. Közrejáccik ezis?

Köszi.
Del.

(#32555) bobsys válasza Delvecchio (#32554) üzenetére


bobsys
addikt

Számit az, hogy minden más partició xp-ben lett létrehozva?
nem

Tuning: a proci van emelve 15%-al. Közrejáccik ezis?
igen, ne legyen huzva a gep

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32556) replika


replika
tag

Sziasztok!

Kissé elakadtam a hang gépből való kicsiholását illetően...
Jelenség: "nem ismeri fel a külső hangszórókat" a jack aljzatba (hátsó-első) dugott csatolókon nem jön hang, a windows azt mondja az eszköz le van titva. Az eszközkezelőben alapértelmezettként bejelöli, de már a beállításokat nem engedi megnyitni, ill. jelerősséget nem lehet állítani. A tálcán lévő hangszóró ikonra kattintva keresni kezdi a hibát, de nem tudja megoldani, majd kiírja : le van tiltva.
Ha usb-n használok fejhallgatót akkor teljesen, jól működik minden.
A realtek saját vacka felismeri, hogy a jack használatban van, sőt azt is felismeri, hogy az fejhallgató, vagy hangfal Ennek ellenére viszont már nem jeleníti meg a manager programjában sem.

Hát kicsit elvesztem... HD Audio Codec Driver fel lett pakolva, semmi...
Ötletet kérek hol tudnám megfogni a dolgot, én arra tippelek, hogy valahol a win fogja a kimeneteket (letiltva?).

Win7 64 ; realtek int. hang ALC889 új driver telepítve: [link] ;gigabyte alaplapi driver [link] is volt kipróbálva. Mondjuk az (Including Microsoft UAA Driver in English edition) tuti nem ment, mert nekem nem english verzió van.

UI: csomó fórumot átolvastam nem találtam semmi értelmezhetőt... mondjuk itt mind 32000 nem olvastam el....

cya

(#32557) Luissimo válasza replika (#32556) üzenetére


Luissimo
veterán

Én csatlakoznék ( de csak félig)
Nálam csak a hátsó aljzatokból nemismeri fel hangszórót, ha az elsőkivezetésbe dugom, akkor szépen szól.
Mégmielőtt hardverhibát gyanítana valaki, XP alatt szól a hátsó is és ezt nemértem igazándiból !! :W :F

(#32558) martin66 válasza Fire/SOUL/CD (#32553) üzenetére


martin66
senior tag

Egy hete raktam újra gépet, előtte is win7 volt és akkor is szarakodott. De most amikor újra raktam akkor még a mikor nem voltak fenn a propgik akkor még gyors volt a netem.
Ezeket szoktam fel tenni + amit a játék vagy a progik kérnek, ennyi. Driverre én is gondoltam már tegnap előtt mindenből a legfrisebbet feltolta. De amikor újra teszem első dolgom drivercipset cucokat feltenni. 1000%, hogy progi de nem tom melyik :( és miért

(#32559) martin66


martin66
senior tag

A nod volt a hibás

(#32560) Galicia válasza Fire/SOUL/CD (#32550) üzenetére


Galicia
csendes tag

Elkeserítő, de a WU-ról sem jött semmi frissítés a management engine interface drive-hoz. Szerezzek egy korábbi verziót?

(#32561) replika válasza replika (#32556) üzenetére


replika
tag

up? valaki?

cya

(#32562) emre33


emre33
addikt

Ha egy külső USB-s hálózati kártyánakadok fix ip címet, akkor ezt a címet (és adaptert) kihuzás után kiirja az ipconfig /all parancs?
kösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#32563) cigam válasza emre33 (#32562) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem, mivel a gép számára megszűnik létezni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32564) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Én bénáztam el valamit, vagy tényleg két hete nem érkezett komolyabb frissítés?

(#32565) emre33 válasza cigam (#32563) üzenetére


emre33
addikt

Igen, de ha visszarakom, akkor a fix ipcím megmarad.
Ezért gondoltam,hogy ki tudja.
De akkor jó.
kösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#32566) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Write only üzemmód ON:

Jók-e az információim, miszerint a különböző Win7 verziók között nem sok a különbsék. Lényegesen csak a kezelt memória nagysága ( win7 home premium 64 biten: 16 gigabyte), a virtuális xp támaogatásában (win7 pro és felette), valamint néhány beépített szolgáltatás meglétéban van különbség (média állományok megosztása stb)?

Ezen infók fényében egy otthoni, egy felhasználós, "mindenes" gépre bőven elegendő a Windows 7 Home Premium 64-bit? Ha jók a megérzéseim, akkor hol lehet ehhez valami kulturált áron hozzájutni? Users-be láttam 27k áfával. Eseteleg ennél barátibb árat tud valaki?

Köszi :R:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32567) replika válasza replika (#32556) üzenetére


replika
tag

valaki tudna segíteni?

cya

(#32569) #65675776 válasza föccer (#32566) üzenetére


#65675776
törölt tag

A főbb különbségek: [link]

(#32570) replika


replika
tag

Valaki tud megoldást egy bad DirectSound driverre? volt már driver telepítés..

cya

(#32571) cigam válasza replika (#32570) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hiába kérdezel 5 percenként, attól nem kaspz gyorsabb választ, sőt!

Mit értesz bad DirectSound driver alatt? Mondjuk ha egy többszörösen bővített mondatban körülírnád a problémádat ... milyen hangkártya, milyen rendszer (32/64bit), milyen driver lett feltéve, pontosan mi a gond, és ez miben nyilvánul meg.

Valószínű kevés para(szt) fenomén jár ide, hogy félmondat(ok)ból kiderüljön számu(n)kra mi a pontos problémád.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32572) cigam válasza emre33 (#32565) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azt a registry-ben tárolja el, hogy adott kártya milyen paraméterekkel rendelkezik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32573) replika válasza cigam (#32571) üzenetére


replika
tag

#32556 itt kicsit bővebb a leírás.

A bad DirectSound driver error code 8007005 -t akkor adja, ha winampot akarok indítani.

cya

(#32574) cigam válasza 12-es csaj (#32564) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem bénázol csak általában havi 1 alkalommal minden második hét keddi napján adnak ki egy ömlesztett adagot.
Ha jól láttam okt25. az uccsó frissítés amit nekem automatice letöltött.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32575) föccer válasza #65675776 (#32569) üzenetére


föccer
nagyúr

:R

Ez így tökéletes összefoglaló. Mondtam, hogy write only :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32576) 12-es csaj válasza cigam (#32574) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Jó, megnyugodtam.
:))

[ Szerkesztve ]

(#32577) bobsys válasza 12-es csaj (#32564) üzenetére


bobsys
addikt

A legutolso szokasos patch tuesday (nov. 9.) kereteben nem jott ki operacios rendszerhez frissties csak office es foerfont.

(#32566) föccer Angol amazonon a magyar oem araert dobozosat kapsz (32 es 64 bites telepitomedia, nincs gephez kotve)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32578) cigam válasza replika (#32573) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Kicsit zavaros ez az elöl-hátul... Ezt pontosítanád?
Szóval csak a winamp problémázik, vagy minden hang akadályba ütközik?
Eszközkezelöben minden okésnak látszik? Egy lehetséges megoldás a winampon belül a direct sound beállításainak piszkálása. pl [link] (tudom a linken más a hibakód)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32579) replika válasza cigam (#32578) üzenetére


replika
tag

Persze eszközkezelőben minden okés . Az elől-hátul .... a gép hátulján az alaplapi jack aljzat, illetve a gép elejére kivezetett jack aljzatot értettem.
Korábban működött rendesen minden, most csak az usb-n kiengedett hang megy. A hang beállításoknál azt írja mind a kettőre, hogy kész, de nincs jelszint állítási lehetőség, illetve a tulajdonságoknál-kiemelésnél azt írja, hogy állapot: letiltva , ugyanakkor meg tulajdonságok-általánosnál meg engedélyezve...
Na erre köss bajuszt :) 2 napja síkideg vagyok miatta...

cya

(#32580) cigam válasza replika (#32579) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mi változott, hogy "korábban működött" most meg nem?
Eseménynaplóban vannak erre vonatkozó bejegyzések?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32581) replika válasza cigam (#32580) üzenetére


replika
tag

A(z) Hangrögzítő forrásból származó eseményazonosító 74 leírása nem található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja az összetevőt a helyi számítógépen.
A következő információk tartoznak az eseményhez:
Unknown Error, 0x80004005

Hát ennyi...
A korábban 2 nappal ezelőtt volt, microfont akartam beüzemelni a hátsó jack mic helyre, de nem ismerte fel, erre felraktam asszem a legutolsó drivert. Na azóta nem mennek a jack aljzatok.
Igen próbáltam visszarakni a régi drivert, de semmi sem változott.

cya

(#32582) mobbo


mobbo
senior tag

help pls
kitakarítottam a gépet, összeraktam, win 7 bekapcs, win7 felállt, 5 percig minden oké, aztán kék képernyő, kiírta hogy valamit dumpol, mentek a százalékok, újraindítottam, azóta nem akar menni, mindig kiírja hogy indítsam az indításjavítót vagy normál módú indítás
előbbinél kiírja hogy az indításjavító nem jó ehhez a win7hez (erről telepítettem), normál módnál meg kiírja hogy starting windows és itt megáll örökre

adjatok tanácsot, köszi

(#32583) Воланд válasza mobbo (#32582) üzenetére


Воланд
titán

A memória tartalmát írta ki a merevlemezre, bluescreenviewer-el meg lehetne nézni, hogy mi okozta a hibát, de mivel nem indul a rendszer ez kilőve. Nézz meg mindent, hogy rendesen a helyén legyen, tápcsatik, sata kábelek, memóriák, videokártya stb.

Ha ezek ellenére sem indul akkor két lehetőség van:

1. Format c: majd reinstall. Ha nincs semmi fontos a c-n akkor ez a legegyszerűbb. Hardverprobléma (elsősorban memóriahiba) esetén úgysem fog felmenni az új rendszer és a régi sem fog elindulni.

2. Türelemjáték. Először kiszeded az összes memóriamodult az alaplapból egy kivételével (első mem slotban legyen), majd elindítod a gépet. Ha nem indul akkor gép lekapcsol, majd memória ki, másik be, gép bekapcsol és így tovább.Elméletileg ha valamelyik modul döglött akkor el kell indulnia a rendszernek ha az nincs az alaplapban. Vagy memtest86+ kiírása cd-re, majd erről bootolni és hagyni futni egy darabig, ha memóriahiba van hamar jelezni fogja. Több merevlemez esetén mindegyiket húzd le, csak a rendszerlemez maradjon, hálókártyát-hangkártyát, ha van, szintén kivenni, videokártya csere hátha az mondta be az unalmast.

Szvsz rendszerjavítással csak akkor éri meg szenvedni, ha valami fontos adat van a rendszerpartíción, egyébként felesleges időtöltés.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32584) - = Zk = - válasza Sub-ZeRo (#32521) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha megkérdezem, hogy hogyan és miként csináljam, felbosszantalak?:U
;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32585) Sub-ZeRo válasza - = Zk = - (#32584) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hm?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32586) Morden24 válasza mobbo (#32582) üzenetére


Morden24
nagyúr

Vagy hardverhiba, vagy rosszul raktál vissza valamit, pl. memóriamodul, kábel stb.

Sectumsempra - For Enemies

(#32587) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

olyan gondom van, hogy hibernáció után a win7 lassan tér észhez. föleg a net eléreésre kell sokat várni.

gugliztam a prefetch-et a registry-ben kikapcsoltam de az inet még mindig lassan áll fel. a kártya auto-ra van állitva, mert ha full 100-ra teszem akkor szakadozik a net, annak ellenére, hogy auto modban is arra áll be... dhcp nélkül kézzel van megadva az ip és dns.

mi lehet a baj? az xp kb 5 sec alatt feláll bekapcsolás után a win7 pedig 1 percig is tököl mire van net.

64bit ultimate, 3G ram, phenom.

(#32588) Lenry válasza lumpen_stex (#32587) üzenetére


Lenry
félisten

a prefecthnek mi köze van a hibernációhoz? :F

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32589) Morden24 válasza lumpen_stex (#32587) üzenetére


Morden24
nagyúr

A driverekkel lesz gond, a prefetchnek kb. annyi köze van ehhez, mint a szobád színének.

Sectumsempra - For Enemies

(#32590) mobbo válasza Morden24 (#32586) üzenetére


mobbo
senior tag

van egy osx is a gépen, másik vinyón
az hibátlanul bootol és megy is, nincs vele semmi gond, látja a win partíciókat, stb.
csak a win7 nem indul el
nincs valami megoldás, hogy elinduljon?

illetve milyen inditásjavítót keres, miért nem jó neki az amiről telepítettem?

[ Szerkesztve ]

(#32591) Lenry válasza mobbo (#32590) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem épp most válaszoltad meg a kérdésed: az OS X elkúrt valamit a Windows bootjában és/vagy partíciójában

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32592) martin66


martin66
senior tag

Üdv!
Skacok mi a winsxs mappa a windowson belül? Mert nincs helyem a 64 gigás SSD-n és kéne az a 7 giga amit elfoglal ilyenem még sose volt. Mi az?

(#32593) Lenry válasza martin66 (#32592) üzenetére


Lenry
félisten

semmit se törölj belőle. oda kerülnek a frissített rendszerfájlok korábbi verziói, kompatibilitási okokból.

itt olvasd el a 13. és 14. pontot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32594) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Egy olyan kérdésem lenne, hogy Windows 7-en, hogy lehet aktiválni NORMÁLISAN a dreamscene-t ? Mert amiket eddig letöltöttem programokat mindegyik eltünteti a szövegeket az ikonok alól...

This is the way

(#32595) - = Zk = - válasza Sub-ZeRo (#32585) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hogyan és miként tudom helyreállitani a windows sidebaromat egy w7 telepitőlemezzel?:U:R
ebben kérnék segitséget, ha megoldható.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32596) Sub-ZeRo válasza - = Zk = - (#32595) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Áhám! Világos.
Berakod a lemezt,bebootolsz róla és van egy olyan ha minden igaz, hogy frissítés, és akkor elméletileg frissíti a windows fájlokat. Én annó ezt utoljára xp alatt használtam, de szerintem win 7 alatt is megvan. Ezt próbáld meg.
De ha nincs olyan, akkor csak upgrade funkció van, de ott lehet hogy a régi wint, egy OLD mappába rakja be. Ezt nem tudom 100%-ra, meg kell nézni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32597) polonic válasza - = Zk = - (#32595) üzenetére


polonic
félisten

Úgy van, ahogy a fórumtárs is írja. Bebootolsz a lemezről, frissítést választod és mehet. Én is így tettem helyre a rendszerem régebben. Viszont a telepítés végén aktiválni kell a windowst, mint a tiszta telepítés után.

(#32598) kukac1999


kukac1999
csendes tag

Sziasztok...lenne 1 kérdésem amnire biztos van topik vagy valami de én nem találtam meg.......ha húzom a procit BIOS ból akkor állandó jelleggel 50% körül terheli a procit a Win7,ha alapon van minden akkor okés.....most akkor Win7 alatt nem lehet huzni a gépet mert a Win7 beleugat?.....akkor visszarakom azXP-t inkább :)

[ Szerkesztve ]

Nem postázok senkinek!! Ha kell gyere nézd meg, így látod mit veszel és nincs probléma!!

(#32599) mobbo válasza Lenry (#32591) üzenetére


mobbo
senior tag

csinált már ilyet az osx, az inditásjavítás kellett hozzá, levette a boot flaget a win7ről vagy hasonló, ez rendben is van
de most a win7 előtt nem ment az osx, a win7 is ment, menet közben halt le és nem fogadja el az indításjavító lemezt
ha elfogadná nem lenne semmi bajom
miért nem fogadja el, és milyen lemezt szeretne helyette? :)
nem lehet valamit letörölni a win7ből hogy ne tudja, hogy legutóbb leállt, vagy ilyesmit?

(#32600) Psychonaut válasza RaZroX (#32594) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem tünteti el, ott vannak az ikonok alatt a felirataik, csak sötétszürke betűszínnel, és fekete árnyékkal. Így lehet aktiválni, máshogy nem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.