Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32301) bob.gonsales


bob.gonsales
csendes tag

Üdv!

Hozzáértő segítségére szorulok. A Firefox topic-bol, ide irányítottak, hogy talán itt lessz megoldás a problémámra.

Adott W7, LAN-os figyelt internet, és mellette mobiltelefonos internet (Nokia PC suite), ami nincs figyelve.

Kérdés: Hogy tudom beállitani a firefoxot, hogy melyik internetkapcsolatot hasznalja?

bocsi a helyesírási hibálért, Szlovákiából írok.

Bob Gonsales

(#32302) #95590400 válasza Fire/SOUL/CD (#32297) üzenetére


#95590400
törölt tag

köszönöm, ez a kép sokat segített. nem vettem észre, h a mindenki nincs benne a biztonság részbe. beraktam, megoldódott, elérem. köszönöm még egyszer.
úgy tűnik a progi is megy, legalábbis a laptopomon meg a serveren igen, kérdés a másik notin menni fog-e a bossnak.

(#32303) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

hikomat kérdés...mert másképp nem tudom fogalmazni a problémát:

Win7 64 bitem van...úgy 8 hónapja....kisebb-nagyobb összeütközéseim voltak a win7-el már,de ilyet még sehol nem láttam az életben:

Egérklikkélési gondom van...igen van másik egerem is.másik oprendszerem is a gépen...Tehát kizárólagosan win7 64-em hibás.

nem is tudom hogy fogalmazzak...néha(a napokban egyre gyakrabban) nem tudok klikkelni bizonyos dolgokra..de egy alkalmazáson belül...

1.- pl totalcommanderben kezdődött...aki ismeri,annak nem kell bemutatnom a programot...a hiba csak a jobb oldali ablakában van...nem tudok néha mappákat megnyitni....mintha alt+tab nyomódna le,de úgy,hogy közbe úgy látszik,mintha a totalcommander maradna az aktív ablak,mert a tálca úgy is néz ki,de a totalcommander ablaka világosabbra vált,ergo tuti elveszi az aktív hozzáférést. Főleg mivel utána csak akkor reagál valamit a TC,ha visszaklikkelek az ablak bármely más részére,tehát a jobb oldalán lévő mappák kivételével bárhova. Ezt a műveletet nagyjából 5-10 szer ismételem utána megjavul egy darabig,...de ma már az első után inkább billentyűzettel lépek a mappákba jobb oldalt...stb

2.- de ma már az utorrent-ben is elkezdte csinálni.... amikor rámegyek az állományok részre egy torrentnél..például,hogy kiválaszthassak a letöltések közül menet közben vagy éppen kihagyásra tegyek,akkor nem tudom az összes szűrési feltételt állítani...és ráadásul percről percre változik,hogy melyik klikkelésére nem reagál semmit. most pl tudom állítani a kész,%,proiritás szűrést,de 5 perce pont ezeket nem tudtam ás a többit igen.

gondolom ennyi infó elég a maszlaghoz,mert ilyen hibát másnak nem tudok titulálni....

köszönöm :R

(#32304) Laccoss válasza djyuri (#32303) üzenetére


Laccoss
addikt

Eredeti bolti verzió? És nem valami Edition ugye?

(#32305) djyuri válasza Laccoss (#32304) üzenetére


djyuri
őstag

Aktivált, számlás....de már volt korábban is több win7 64 is a gépemen,de nem volt sose gond..ismerősöm szerint vírus...most szkennelek többfélével is.

ui.:
az számít,hogy nem az én nevemen van? az eredeti xp-met ráfizetéssel cseréltem el originált win7-re..havernek túl kicsi a gépe,amihez adták (ósan gép..kuka mind)

[ Szerkesztve ]

(#32306) dudasj válasza TRob1 (#32285) üzenetére


dudasj
tag

Azért ez egy jó módszer ha maszekba javítgatja a gépeket :)
"Alapértelmezett user" ugye nem nagyon fog átírkálni elérési utakat, csak nyomja a next, next ,next -eket, és az ugye a C:\Program Files\xxx ... Így se perc alatt bedönteti a felhasználóval a rendszert, és máris van munka :)
Viccet félretéve én is nehezen szoktam le róla mikor bejött az NTFS, akkor ugye a régen "kötelező" módszer (bootvírusok, egyebek miatt) értelmét vesztette, ma már inkább hátrány mint előny. (Pl. áthelyezéskor csak a könyvtár-bejegyzést írja át, nem másol ténylegesen így kevesebbet csörög a winyó...). Na meg elég kényelmetlen is így használni a gépet.

(#32307) Lauda


Lauda
félisten

Szeretnek kerdezni valamit a hozzaertoktol.

Tulajdonkeppen problema nelkul hasznalom a win7 ultimatet marcius ota es rendszeresen telepitem a frissiteseket is. Szerintetek ezt jol csinalom? Mert ahogy nezem 10.12-en is kijott valami 20-21 frissites, amit meg nem telepitettem azota. :)

(#32308) sNORh


sNORh
addikt

hali
Van egy 64-es Win7 Ultimatem, ha kicserélem alóla az alaplapot akkor ugye arra tudom valahogy aktiválni? OEM egyébként de ugyhalottam hogy lehet ezt is

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#32309) bobsys válasza Lauda (#32307) üzenetére


bobsys
addikt

Minden honap masodik keddjen adja ki a Microsoft a frissiteseket. Oktober 12 eppen a honap masodik keddje, ebbol kovetkezik, hogy a kovetkezo adag holnap jon (magyar ido szerint 8 ora fele). Ez alol csak az igazan kritikus amit a felfedezes utan par nappal kitoltnak WUra, de ilyen azert keves van.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32310) Sub-ZeRo válasza Lauda (#32307) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem igen. Azt az 1 hónappal ezelőtti frissítéseket meg érdemes telepítened.
A következő adag holnap jön. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32311) Lauda


Lauda
félisten

bobsys, Sub-ZeRo

Koszonom szepen! :B Mar telepitem is oket. :R

(#32312) Morden24 válasza sNORh (#32308) üzenetére


Morden24
nagyúr

A netes aktivció minden bizonnyal nem fog működni.
Telefonon kell kérned az újraaktiválást. Ha megkérdezik az okot, akkor mondd, hogy garanciális csere volt.

Egyébként hivatalosan ilyenkor buktad az OEM-edet.

Sectumsempra - For Enemies

(#32313) sNORh válasza Morden24 (#32312) üzenetére


sNORh
addikt

okok, úgy halottam nem szarakodnak vele..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#32314) Morden24 válasza sNORh (#32313) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem szoktak :N
Ha mégis, hát hívj fel egy másik üszist :)

off: Mindenkinél szar a PH!?

Sectumsempra - For Enemies

(#32315) yanna válasza Morden24 (#32314) üzenetére


yanna
őstag

Azt hittem a netem xarakodik, ezek szerint a PH!...

(#32316) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#32314) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az. :K Van amikor 5.-re jelenik meg az oldal mert dobálja az 503-as hibákat. Ha épp nem dob hibát, akkor is be van lassulva rendesen.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32317) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#32316) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem hibát nem ír, csak lassú. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32318) pzstm válasza Morden24 (#32314) üzenetére


pzstm
titán

szintén zenész......

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32319) Gorneck válasza Morden24 (#32314) üzenetére


Gorneck
titán

Már elég régóta...

Gorneck#1239

(#32320) Morden24 válasza Gorneck (#32319) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jogos, de valahogy mindig este jön elő, és érdekes módon esténként (kb. 7 és 9 pm között) a mobilnetem is belassul némileg - ellenben gyanús volt, hogy a PH! tényleg nagyon szar :K

Sectumsempra - For Enemies

(#32321) Gorneck válasza Morden24 (#32320) üzenetére


Gorneck
titán

120as netem van....és esténként halott az egész...bár egész nap rettentően lassú...szal nem mobil neteddel van a gáz...

Gorneck#1239

(#32322) agemate


agemate
addikt

Üdv, ideirányítottak az Ubuntu topikból, ezzel a problémával:

Kb egy hete nem használtam az Ubit, ma elindítottam, erre közli: "hiányzó grldr, újraindításhoz nyomja meg a.." stb-stb. Újrainítom, ugyanez. Nem akar elindulni. A recovery menü sem jön be.
A rendszer 10.10-es és wubival telepítettem Windows alól, az egész rendszer egy mappában van a C meghajtón.

Az Ubuntu topik szerint a Win indítója halt meg.

Van ötletetek?

(#32323) Psychonaut válasza agemate (#32322) üzenetére


Psychonaut
addikt

Windows install DVD-ről startup repair.

(#32324) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Office 2010 dokumentumok ikonja az asztalra helyezve fekete négyzetek.. Miért? :\

Miniatűrök nem voltak törölve CClenaer-rel meg semmi ilyesmi...De más fileok asztalra helyezve jók, csak az Office file-ok nem, ez mitől lehet?

Nah rájöttem, office 2003 kompatibilis módba mentett fileok ikonja fekete téglalap.. érdekes..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32325) hackeeeee válasza hackeeeee (#32324) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sőt, egészen pontosan az openoffice-szal készített fileoknál áll fent, ahogy elnézem..Rámentettem office 2010 alatt a file-ra, így már jó. Érdekes...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32326) agemate válasza Psychonaut (#32323) üzenetére


agemate
addikt

Megcsinálta és nem talált hibát.. Csináltam rendszer visszaállítást is egy héttel ezelőttről, az sem segített. Ezekszerint buktam az Ubuntut.

(#32327) fgordon


fgordon
senior tag

Tudja valaki, hogy egy Windows 7 miért eszik 700-900 mbyte memóriát, alap, XP sémával használva? (kb alap install után) És egy Windows 2000 / xp miért elégszik meg 120-200 mbyte memóriával, jól beállítva, kikapcsolva, ami nem kell? Hihetetlen fürge lesz akkor az XP is...

Windows 7-ben mi foglal 500 mbyte-ot plusszban az XP-hez képest?
Kinek van szüksége arra a sok alkalmazásra, ami ott figyel a háttérben?
Mennyire tudjátok leoptimalizálni ezt a sok szükségtelen alkalmazást?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#32328) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Valami tippetek van arra, hogy meg lehet-e oldani a Media Player 12-ben, hogy pl. zenelejátszás alatt ne ugorjon fel az ablak, ha egy másik számot nyitok meg (mappából) vagy egy pendrive-ot csatlakoztatok a gépre? Az utóbbi esetben még műsortár nézetre is átvált, mert szinkronizálni akarna. Nagyon zavaró tud lenni. :U

[ Szerkesztve ]

(#32329) Lauda válasza fgordon (#32327) üzenetére


Lauda
félisten

Emiatt [link]. De nem azert van a memoria, hogy hasznalva legyen? ;)

[ Szerkesztve ]

(#32330) Sub-ZeRo válasza fgordon (#32327) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

7-ben van xp séma? :U
Ja it is kikapcsolhatsz dolgokat, csak nem ajánlott, mert ha olyat kapcsolsz ki akkor jön egy üzi egyből, hogy hiba meg stb.
Én annyira optimalizálom, hogy semmennyire. Majd ő a prefetchel végzi a dolgát.
Az a 7-900 mega nem is sok. Nekem náha 1,3-at eszik a 2 gigából.
Ha meg nem tetszik hogy ennyit eszik, akkor vegyél még bele ramot, vagy tegyél fel xp-t.
Nem ajánlott bármit is kikapcsolni, csak azért, mert 50 megával kevesebbet fog enni ha piszkálod.
De legyen 100 mega na.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32331) Morden24 válasza fgordon (#32327) üzenetére


Morden24
nagyúr

Már hatezerszer el lett mondva, keress a topikban, és olvass. Egyébként már most előre közlöm: ha 120-200Mb-s memóriafogyasztásra vágysz, akkor a legegyszerűbben úgy tudod "leoptimalizáni" (lol) a géededet, ha ütsz egy jó kis format c:-t.

Amúgy ha azt hiszed, hogy attól, hogy felszabadítasz egy pár tucat Mb memóriát (mert nem fogsz többet) gyorsabb lesz a Windows 7, erős tévedésben vagy. Az XP sokkal többször dolgozott winyóról, ez már itt rég nem igaz.
Vagy felejtsd el a 9 éves berögződéseket, vagy menj vissza XP-re.

Olyan, hogy "XP séma" pedig nincsen a Winows 7-ben. Illetve ha a tiédben van, akkor kérj segítséget a warezsite-tól, ahonnan kukáztad.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32332) bobsys


bobsys
addikt

Hubaze most nezem 2 gigabol 1.45ot eszik ez a szarfos. Kar volt feltenni SP1 elott. Azert van a ram, hogy uresen alljon. Legalabbis en azert vettem, nehogyma teleszemetlje minden szarral barmikor szuksegem lehet ra es en ugyis jobban optimalizalom a ram es cpu terhelest mint ez a szarfos winfos, redmondban ugysem tudnak programzoni dillettans az egesz csapat.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32333) sNORh válasza bobsys (#32332) üzenetére


sNORh
addikt

1,55 4G-ből :p

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#32334) Sub-ZeRo válasza bobsys (#32332) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen win7-ed van? X86 v X64?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32335) bobsys válasza Sub-ZeRo (#32334) üzenetére


bobsys
addikt

x86

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32336) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#32334) üzenetére


Morden24
nagyúr

Gondolom csak ránézett a task managerre, közben meg fut nála ezer app :)
Vagy a cached adatot nézte.

Sectumsempra - For Enemies

(#32337) bobsys válasza Morden24 (#32336) üzenetére


bobsys
addikt

Task managerre raneztem es igen fut par dolog

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32338) #93794560


#93794560
törölt tag

Nálam 681MB foglalt a 2 giga memóriából, úgy, hogy fut az ATI CCC, a víruskereső rezidens védelme, a Daemon tools, és a Dropbox is. Ez nem is olyan sok. Win7 Home Premium 32 bit.

(#32339) Fire/SOUL/CD válasza bobsys (#32337) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát akkor nézd meg mi mennyit eszik, aztán ha van olyan ami nem szükséges, akkor azt lődd, ki. Ha meg nincs mit kilőni, akkor így jártál, de ez tényleg sok, normál esetben egy W7 x86 magától nem ehetne ennyit.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32340) bobsys válasza Fire/SOUL/CD (#32339) üzenetére


bobsys
addikt

Latom kellett volna raknom egy smileyt, vagy kiirni, hogy ironia on.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32341) Fire/SOUL/CD válasza bobsys (#32340) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jáááájjj... :DDD Bocsesz, de nekem ilyenkor még nagyon korán van, nem jött át a dolog, mint Pély Barna-nak a megasztárban... :DDD
Na megyek is, "kiütöm" magam egy jó erős kávéval...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32342) Morden24


Morden24
nagyúr

/dühösOFF

Kezd a tököm kilenni a Citromail és Vipmail nevezetű mocskokból.
Már nem először fordul elő, hogy ez a két ócska szolgáltató visszadobál leveleket az ócska spamszűrőjükre hivatkozva. Ofkorsz nem csak nekem, többen panaszkodtak már.

Egyszerűen nem tudom komolyan venni az olyan embereket, akik ezeket a gagyi vackokat használják. Van miljom normális, ingyenes webmail szolgáltató, miért ezeket a szemeteket kell erőltetni?

/dühösOFF vége

Sectumsempra - For Enemies

(#32343) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#32342) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ne aggódj, maximálisan megértelek... Én egy usernek hosszasan ecseteltem egy másik szolgáltató előnyeit (lényegesen nagyobb tárhely, remek spam szűrés, biztonság, nincs 15 perces letöltési korlát kliensnél stb stb), majd megkérdeztem, hogy ennek ellenére miért használja, az általad is említett egyik levelezőt.
Erre a válasza: "Mert tetszik a citromfej az oldalon".

Kimentem a lakásból, kiálltam az utcára, elüvöltöttem magam (hogy majd beszakadtak a kirakatok), majd visszamentem, és beállítottam neki a kliensbe is a "citromfejet".

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32344) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Ma van "hamvazó kedd", azaz a frissítések napja...Eddig nem nagyon foglalkoztam vele, de van valami időbeli eltérés a különböző nyelvű OS-ekhez kijövő frissítések megjelenési időpontjában?
Egyszerűbben: Az Angol W7-hez hamarabb elérhető, mint a Magyarhoz?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32345) bobsys válasza Fire/SOUL/CD (#32344) üzenetére


bobsys
addikt

Ugy gondolom nincsen. Egyszerre toljak ki oket valamikor este magyar ido szerint (10 A.M. Pacific Time)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32346) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#32344) üzenetére


pzstm
titán

Nyelvtől független. Egyszerre fut le a sccript. Minimális eltérések lehetnek az egyes országok között, de ez nyelvfüggetlen dolog (mondjuk ilyen mennyiségű gépnél nem is csoda)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32347) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Kösz a válaszokat!
Mondjuk én sem úgy értettem, hogy 1-2 nap az eltérés, hanem hogy esetleg pár óra...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32348) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#32347) üzenetére


pzstm
titán

pár óra előfordulhat esetleg (bár szerintem inkább kevesebb), de az sem nyelvfüggő ;) ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32349) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#32347) üzenetére


Morden24
nagyúr

A nyelvi diverzitás miatt nincsen csúszás a frissítésekben. Olyan esetekben van difi, ahol valami lokalizációt kell csinálni nyelv, vagy szolgáltatás miatt.

Egyébként legjobb tudomásom szerint ma nem lesz OS patch, csak Office meg ilyenek.

Sectumsempra - For Enemies

(#32350) pzstm válasza Morden24 (#32349) üzenetére


pzstm
titán

Egyébként legjobb tudomásom szerint ma nem lesz OS patch, csak Office meg ilyenek.

Korrekt. ;)

Bővebben ITT

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.