Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32901) zoo8800 válasza bobsys (#32899) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem tudom, csak a hibakódom van, erre kutakodtam.
Itt találtam olyat, hogy "általános fülön katt a wins alatt katt a netbios engedélyezése tcp/ip felett ezt jelöled be" csak ilyen fület nem találtam.

Tosee
köszi, ha jól tévedek, ezt keresem :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#32902) Sub-ZeRo válasza lhurgoyf (#32897) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért kéne szétszedni? Egyszerűen mindent nullára legyalulsz és újra felrakod a wint meg a linuxut.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32903) oilver1


oilver1
tag

Sziasztok!
Felraktam a Win7-et! Minden flottul ment, csak 3 dolgot nem ismer fel, ebből 1 égetően rossz. Az van, hogy két winyóm RAID kártyáról megy, ami PCi porton csatlakozik az alaplaphoz. Felismeri, hogy ott van egy RAID kártya, de illesztőprogramot a telepítőcd-n nem talál. Gáz, mert csak egy ATA port van az alaplapon, tehát két HDD így ki van lőve. Van valami megoldás? vagy vissza XP-re? Vagy kell vennem egy RAID kártyát, amit a Win7 hajlandó felismerni?

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32904) Tosee válasza oilver1 (#32903) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Próbálkozz a windows update-el hátha talál hozzá megfelelő driver! Nálunk is az egyik gépben van egy ilyen kártya (silicon image) és talált hozzá megfelelőt!
Esetleg a gyártó weboldalán is nézz körül talán adott ki 7-esre is!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#32905) oilver1 válasza Tosee (#32904) üzenetére


oilver1
tag

Köszi! Windows update-et a win honlapon találom?

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32906) Morden24 válasza oilver1 (#32905) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, a start menüben...

Sectumsempra - For Enemies

(#32907) bobsys válasza zoo8800 (#32901) üzenetére


bobsys
addikt

Aham. Pont azt keresed amit Tosee irt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32908) oilver1 válasza bobsys (#32907) üzenetére


oilver1
tag

Igen, már le is húzza és talált is hozzá drivert! Köszi BIG THX! :R

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32909) icons


icons
addikt

VPCnél be lehet állítani, hogy ne mindig alapértelmezettről induljon?

Nekünk suliban van, és ha bármit csinálsz, kilépéskor azt elfelejti. Ezt szeretném kiküszöbölni. Innen rakom fel.

Ha VPCben ezt nem lehet megoldani, akkor hogyan lehetséges?

(#32910) bobsys válasza icons (#32909) üzenetére


bobsys
addikt

Mi alapertelmezett? Amit a virtualis xpben csinalsz azt elfelejti, tehat pl., az ikon az asztalrol eltunik kovetkezo inditasnal?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32911) BullZeye


BullZeye
veterán

Mivel tudnám teljes mértékben eltüntetni a kereteket W7-ben? Fölöslegesnek tartom, és ormótlannak a W7 alap témájának keretét, mivel csak a helyet foglalják, hiszen funkciója nincs, tudom, hogy ott a széle, nem kell még ki is emelni...

Már az is elég lenne, ha csak pár pixelre redukálnám őket, az is nagy segítség lenne.

(#32912) bobsys válasza BullZeye (#32911) üzenetére


bobsys
addikt

Szerintem nemtudod, hiszen ott van a bezaro-,kismeret valamint a teljes meret gomb

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32913) Forg3sz


Forg3sz
csendes tag

A következő a probléma:
Win7 telepítő dvd-t beteszem, a bios-ba átállítom hogy dvd meghajtóról induljon a gép, restart.
Jön a nyomjon meg egy billentyűt a dvd-ról való bootoláshoz. Írja, hogy starting windows, alatta töltődik a csík. Bejön a kékes-zöld betöltő képernyő, van kurzor is, de nincs szöveg amire kattintani lehetne, tehát nem tudok továbblépni.
(vista 64-bitesről lenne átallás)
Ötlet, vélemény?
Köszönöm

(#32914) Tosee válasza BullZeye (#32911) üzenetére


Tosee
őstag

Eltüntetni nem tudod teljesen, de másik témát tudsz csinálni / letölteni magadnak (Rainmeter stb...)!
Esetleg ebben a topicban nézelődj / kérdezz, szerintem tudnak segíteni.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#32915) Tosee válasza Forg3sz (#32913) üzenetére


Tosee
őstag

Várj vele egy kicsit, hátha csak lassabban tölti be! Egyébként eredeti a telepítő dvd? Mert ha írott előfordulhat, hogy rosszul lett megírva, stb...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#32916) oilver1 válasza Forg3sz (#32913) üzenetére


oilver1
tag

Sokat tölt, várj türelemmel. Nekem 20 percig tolta ezt.

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32917) BullZeye válasza bobsys (#32912) üzenetére


BullZeye
veterán

Az a title bar, én a keretről beszélek, ami egy teljesen fölös dolog :) ami jobb-bal oldalt alul foglalja a helyet az ablak szélén, felül is bőven elég lenne egy kissebb title bar is.

(#32918) Forg3sz válasza Tosee (#32915) üzenetére


Forg3sz
csendes tag

Nem eredeti, kétszer is kiírtam, 8x illetve 6x-os sebegéggel, de semmi változás, hiába várok.

(#32919) Forg3sz válasza oilver1 (#32916) üzenetére


Forg3sz
csendes tag

jah, az más, én kb 2 percnél meguntam :D

(#32920) Morden24 válasza BullZeye (#32917) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ritka kivétel, de egyetértek, szerintem is sokkal jobb lenne a dizájn a vastag keretek nélkül. 1st partyban nem megoldható a dolog. deviantart-on nézelődj egyedi téma után, illetve az applikáció módjáról is biztosan találsz infót.

Sectumsempra - For Enemies

(#32921) bobsys válasza Morden24 (#32920) üzenetére


bobsys
addikt

Toljom valamelyikotok egy kepet, mert nemtudom mirol beszeltek
Konyebb lenne a szovegertesem ha nem lennek teljesen KO. Leulok magamtol is

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32922) icons válasza bobsys (#32910) üzenetére


icons
addikt

Igenigen, így értettem.

Az kellene nekem, hogy lehessen rajta úgy netezni, hogy emlékezzen az oldalakra, jelszavakra. Illetve úgy játszani, hogy a mentés megmaradjon (illetve a játékok. Nem próbáltam, de félek tőle, hogy régebbiek nem futnak majd (NFS U2, Diablo 2, de akár újabbak se)).

Erre milyen program alkalmas?

(#32923) BullZeye válasza Morden24 (#32920) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, ezt teszem, de olyan csilivili témákat találok csak amik távol állnak az izlésemtől :) az alap w7 aero meg tetszik most még.
Egyébként amiatt kéne, mert szeretek ablakban játszani, viszont annyira idegesítő, hogy ott van ez a vastag border, és windowed fullscreen alias fake fullscreen meg Lord of the rings online-ban sehogy sem érhető el :\

Ha esetleg találtál olyat ami csak borderben más, ne légy rest megosztani :P

(#32924) Morden24 válasza BullZeye (#32923) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én nem témázok, annyira azért nem bosszant, hogy szétizéljem a rendszeremet mindenfélével, csak egyetértettem, miszerint dizájn szempontjából az élesebb, szűkebb keretek modernebb és hatékonyabb felület hatását keltenék.

Javaslom, hogy itt kérdezősködj, hátha egyből tudnak neked linkelni valamit.

Sectumsempra - For Enemies

(#32925) lhurgoyf válasza Sub-ZeRo (#32902) üzenetére


lhurgoyf
tag

De hogyan gyaluljam le jobban, formáztam én már mindent, ahol csak értem :(
Te hogy csinálnád?

(#32926) Morden24 válasza lhurgoyf (#32925) üzenetére


Morden24
nagyúr

Beraksz egy Win7 lemezt, dvd-ről indítasz, aztán a megfelelő ablakban törlöd a partíciókat, létrehozol újakat, telepítesz és csóközön.
Vagy ez sem jött be?
A noti BIOS-a látja egyáltalán a HDD-t? Mert ha nem, akkor byebye.

Sectumsempra - For Enemies

(#32927) lhurgoyf válasza Morden24 (#32926) üzenetére


lhurgoyf
tag

Próbáltam már a Win7 CD-t, de nem indult el a telepítő. :( A BIOS-ban látom a HDD-t... :K

Az a furcsa, hogy az Ubuntu felment rá, örültem is, még neteztem is alatta. Aztán újraindítottam, és azóta nem bootol be az se...ahogy fent írtam, megáll a betöltésnél, asztalt nem kapok... :(((

[ Szerkesztve ]

(#32928) lhurgoyf válasza lhurgoyf (#32927) üzenetére


lhurgoyf
tag

Amikor a Win7 helyreállító CD-t használtam, volt egy DOS parancssor opció, ahol egy X: meghajtó is volt. Gyanítom, hogy valami Win7-es admin meghajtó, és az kavarhat be nagyon. Persze csak találgatok, fogalmam sincs mi van... :((

(#32929) énvagyokAdam válasza lhurgoyf (#32928) üzenetére


énvagyokAdam
tag

az X meghajtó egy ramdrive, az kell oda. Ubuntu dvd-ről, annak partíció managerével próbálál gyalulni? Ha semmi indul rajta akkor esélyes a hardver hiba...

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#32930) Morden24 válasza lhurgoyf (#32927) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hogyhogy nem indul el a telepítő? Mit ír ki?

Sectumsempra - For Enemies

(#32931) bobsys válasza icons (#32922) üzenetére


bobsys
addikt

Mivel suliban van, ezert gondolom az ottani admin direkt ugy alliotta be, hogy a valtoztatasokat ne mentse a gep. Ertheto okokbol.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32932) Fire/SOUL/CD válasza lhurgoyf (#32927) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a laptop előtelepített OS-el rendelkezett esetleg? Volt rajta recovery partíció is?
(Fujitsu Siemens laptopnál találkoztam már azzal, hogy nem csak recovery partíció volt rajta, hanem külön mellékeltek recovey lemezt is hozzá)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32933) Sub-ZeRo válasza Forg3sz (#32913) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

BIOS-ban kapcsold ki a floppy megahjtót, és nem fog 20 percet ott szöszölni.

(#32925) lhurgoyf: Én mondjuk egy xp telepítő lemezzel formáznám meg. Betölt és onnan format.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32934) lhurgoyf válasza Morden24 (#32930) üzenetére


lhurgoyf
tag

Az ubuntu telepítése előtt valami olyasmit asszem, hogy tegyem be a helyreállító CD-t. Miután azt már használtam, szerinte sikeresen. Nem talál helyreállítási pontot, se "image"-t.

Az ubuntuval pedig elkezdi az ubuntut bootolni, de nem sikerül neki...

(#32935) lhurgoyf válasza Sub-ZeRo (#32933) üzenetére


lhurgoyf
tag

Igen, előtelepített volt. Lenovo Thinkpad-ről van szó.

(#32936) lhurgoyf válasza Sub-ZeRo (#32933) üzenetére


lhurgoyf
tag

Az XP telepítőt még nem próbáltam, du meg fogom... (Bár egyre kevésbé tetszik a dolog...)

(#32937) lhurgoyf válasza énvagyokAdam (#32929) üzenetére


lhurgoyf
tag

Még egy tipp, amit nem próbáltam, köszi!

(#32938) Fire/SOUL/CD válasza lhurgoyf (#32935) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Keress a BIOS-ban olyan beállítást, ami Recovery-re utal, pl Hard Drive Recovery opciót és kapcsold ki. Ha ez be van kapcsolva, akkor bootoláskor a BIOS megpróbálja elérni azt a kódot,(ez a 100 megás rejtett partíción, vagy a recovery partíción szokott lenni), amit időközben letakarítottál, ezért nem képes tovább menni, illetve nem foglalkozik a DVD-ről(vagy más egységről) történő boot-olással sem, egyszerűen mert ott "lefagy"...

UI: A következőkben légy szíves használd a szerkesztés gombot, nem kell 4 percen belül 4 külön HSZ-t küldeni (PH! szabályzatában is le vagyon írva)
Egy HSZ-on belül sorold fel, akiknek válaszolsz, pl így: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32939) lhurgoyf válasza Fire/SOUL/CD (#32938) üzenetére


lhurgoyf
tag

OK, köszi a gyors ötletekért, nagyon jó ez a fórum :) Meg fogom őket próbálni, este írok, mire jutottam.
És bocs a sok HSZ-ért, ezután figyelek rá :B

(#32940) lettyke


lettyke
tag

Üdv mindenkinek!

Tavaly decemberben vettünk egy gépet amin a Windows Vista Starter volt telepítve Jogtiszta!

Gép oldalán matricán az aktiváló kulcsal!

Azt olvastam,hogy ingyenesen lehet frissíteni Windows 7-re és azt szeretném megkérdezni,hogy ez csak frissítésnél vagy tiszta telepítésnél is Jogtiszta marad?

ha azzal a kulcsal telepítem ami a gép oldalán van az jó a Windows 7-hez is?

vagy hogy van ez valaki segítsen pls!!!

köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#32941) Fire/SOUL/CD válasza lettyke (#32940) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos a Windows Vista Starter nem upgradelhető W7-re. [link] :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32942) lettyke válasza Fire/SOUL/CD (#32941) üzenetére


lettyke
tag

Bocsánat megnéztem a matricát az oldalán ott Windows Vista Home Basic van!

akkor most ez hogyan működik?

a táblázatnál amit linkeltél ott elméletileg van ilyen!

(#32943) Morden24 válasza lettyke (#32942) üzenetére


Morden24
nagyúr

Úgy működik, hogy a gépgyártó-, vagy forgalmazó honlapjáról, vagy az ügyfélszogálattól fogod megtudni a részleteket, miszerint jogosult vagy-e ilyen upgrade-re, és ha igen, milyen módon kaphatod meg a licencet, kapsz-e telepítőmédiát stb.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32944) Fire/SOUL/CD válasza lettyke (#32942) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ez úgy működik, ahogy Morden24 leírta. Annyival kiegészíteném, hogy Vista HB-t "csak" W7 HP-re vagy W7 Ultimate-re lehet upgradelni, "érdekes módon" Pro-ra nem...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32945) ro_bert17 válasza lhurgoyf (#32935) üzenetére


ro_bert17
őstag

Bootoláskor pl. a thinkvantage gombot próbáltad?

(#32946) polonic válasza Forg3sz (#32918) üzenetére


polonic
félisten

Erre mit írjunk. Ott érdeklődj ahonna elloptad a windowst.
Vagy menj el a boltba.

(#32947) lettyke válasza Morden24 (#32943) üzenetére


lettyke
tag

Ez egy Acer Aspire gép amit a Media Marktban vettünk!

Szóval akkor az acer oldalán érdeklődjek?

Nagyon Szépen Köszönöm a segítséget mind2-töknek! :R

(#32948) Morden24 válasza lettyke (#32947) üzenetére


Morden24
nagyúr

Acer honlap, vagy üszi,igen :K

Sectumsempra - For Enemies

(#32949) lettyke válasza Morden24 (#32948) üzenetére


lettyke
tag

Rendben

Nagyon szépen köszönöm!

(#32950) oilver1


oilver1
tag

Sziasztok! Hogyan lehet kikapcsolni Win7 alatt azt, hogy Rendszergazdaként belépve is felteszi a kérdést, hogy "biztos, hogy törölni akarom-e, mert csak rendszergazda teheti"? Idegesít, hogy 77-szer kattintgatnom a törléshez.

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.