Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32401) dellfanboy


dellfanboy
őstag

szerintetek mi lehet a probléma nálam? adott a laptopom+win7 frissen telepítve és a mozilla-nak meg e merevlemezeimnek ilyen képe van:
[link]
ami csak vizuálisan zavar (nagyon), mert idáig rendesen mukodik minden.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#32402) Psychonaut válasza dellfanboy (#32401) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ezt próbáld meg.

(#32403) kraftxld válasza pc user (#32400) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Process Explorer-rel meg kell nezni hogy pontosan mi eszi a procit es leloni. Viruskergetes volt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32404) Gorneck válasza Morden24 (#32392) üzenetére


Gorneck
titán

Ez a Zune mijjé is jó?

Gorneck#1239

(#32405) pc user válasza kraftxld (#32403) üzenetére


pc user
tag

Process explorer?
Azt honnan tudok leszedni?
Avast van a gépen, elvileg nincs rajta vírus, az nem talált semmit.

I don't drive fast,I fly low!

(#32406) Psychonaut válasza pc user (#32405) üzenetére


Psychonaut
addikt

(#32407) Gorneck válasza pc user (#32405) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#32408) Morden24 válasza Gorneck (#32404) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mert szerintem a létező legjobb, legszebb és leginkább rendezett felülete van.

Sectumsempra - For Enemies

(#32409) pzstm válasza Morden24 (#32408) üzenetére


pzstm
titán

de ha MS csinálja akkor az nem fagyik? :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32410) Morden24 válasza pzstm (#32409) üzenetére


Morden24
nagyúr

Dehogynem, fagyik is, meg fos is, de hush, mert nem kapunk egy petákot sem, és akkor neked sem lesz Kinected :D

Sectumsempra - For Enemies

(#32411) pzstm válasza Morden24 (#32410) üzenetére


pzstm
titán

amúgy zenelejátszásnál amikor megy a muzsika és alul középen a kis rózsaszín csík villog az nekem nagyon gyerebe.....szerintem ötletes és design-os....persze ez az én szerény véleményem :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32412) Dave™ válasza Morden24 (#32408) üzenetére


Dave™
nagyúr

Van pár baj azért vele, bár nekem is nagyon bejön a felülete. Sajnos csak Zune mp3 lejátszót tud syncelni, ellentétben pl. a WMP-vel. A minősítés sem túl jó, mert beolvasni be tudja a 4-5 csillagos számokat, de ha Zune-ban minősítesz, az nem lesz rendszer szinten mentve. Sajnos. Az meg nagy kár, hogy nem lehet vele testre szabni a kezdő képernyőt, nem játszik mkv-t (ha jól rémlik flacet sem). Remélem most a WP7 terjedésével felkapottabb lesz, és kicsit felfejlesztik.

(#32413) Morden24 válasza Dave™ (#32412) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen, illetve most már a WP7-es telókat is :)
A minősítés viszont érdekes... iPhone okán felraktam az iTunes-t is, és a minősítéseim (amik a Zune-ban történtek) megmaradtak ott is.
MKV-t, FLAC-et valóban nem játszik, de losslessnek ott a WMA, és azt ráadásul egyéb eszközök (usb-s autórádiók, lejátszók stb.) is ismerik, szerintem nagyobb arányban, mint a FLAC-et.
Videolejátszóként és képnézőként meg még rengeteget kell fejlődnie, alapban podcast-ok megtekintésére meg gyűjtögetésére lett kitalálva, nem WMP-helyettesítőnek, de nem lepődnék meg, ha nem is olyan sokára (mondjuk a Win8-ra) az lenne belőle.

(#32411) pzstm: Nyilván nem kell bemutatkoznom, miszerint általában komázom a Microsoft termékeket (:D), de a Zune az egyik olyan termékük (részemről Outlook a másik), amire úgy gondolok, hogy jóval ergonómikusabb, mint BÁRMI, ami a kategóriájában van (itt elsősorban az iTunes-ra gondolok, és azért szerintem nem kis szó lefejelni ilyenben az Apple-t) :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32414) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Fentlévő Windows7 mellé feltelepíthető Windows XP? Mindehol csak azt olvasom, hogy az csak akkor lehetséges, ha előtte van fent az XP és aztán a Win7...

(#32415) Morden24 válasza Lakers (#32414) üzenetére


Morden24
nagyúr

Felrakhatod, csak installálás után be kell pakolnod a Win7 dvd-t, és kell nyomni neki egy repairt, akkor helyreáll a bootmenü.

Sectumsempra - For Enemies

(#32416) pzstm válasza Lakers (#32414) üzenetére


pzstm
titán

muszáj Neked még azaz XP? Milyen Win7-ed van? Lehet, hogy egy XP mode is megfelelne NEked (Ha prof vagy ultimate a Win7-ed)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32417) polonic


polonic
félisten

Vajon mi lehet ez a folyamatoknál? Régebben nem volt ott.

Valami licensz szolgáltatás, ami segít megvédeni a windows mac és linux alkalmazásokat, röviden ennyi.
De mi tette fel, mihhez kell ez?

[ Szerkesztve ]

(#32418) Morden24 válasza polonic (#32417) üzenetére


Morden24
nagyúr

Négyszáznégy.
Nem látom pont a közepét, pedig már 200%-os nagyításnál jártam :D

NLSSRv32.exe?

Néztem a Nalpeiron honlapját, de nincsen anyag arról, hogy miben vannak benne. Ez egy kopi proteksön cucc, gondolom mint a Táges meg a többi hasonszőrű szar. Ha lekaparod, gyorsan rá fogsz jönni, hogy mi rakta fel, mert nem fog többé elindulni :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32419) pzstm válasza polonic (#32417) üzenetére


pzstm
titán

"Nalpeiron Licensing Service. Background service task which is an integral part of Nalpeiron's copy protection software (software which enables other software manufacturers to protect their products from illegal copying)."
"Unless you know for certain which product that you installed is dependent on this service, leave alone or you may disable the product that came with it. If, on the other hand, you know you definitely no longer use the product which came with this copy protection software, or you uninstalled it, then disable this service by changing its Startup Mode to Disabled on the Services tab.

This service normally uses 10Mb of memory."

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32420) polonic


polonic
félisten

Jóvanna, nem olvastam én el ezt a vackot ott. :D
Egyébként meg kilőttem ezt a valamit és indul minden. Csak a black ops-ot telepítettem most. Ez elindult. A mai napon egy flash frissítés történt, akkor volt még egy mse 2 legújabb béta, winupdate, ezelőtt pár nappal meg egy legfrissebb realtek audio driver. Nem hiszem, hogy ezekhez tartozna. Hogy ez mihez tartozhat, azt nem tudom. Idegesít, hogy mi a jó francnak telepedik oda ez az istentudja milyen védelmi hülyeség, ami úgy nem ér semmit, ahogy a többi.

[ Szerkesztve ]

(#32421) Turion


Turion
csendes tag

Sziasztok!

Igazából nem tudom, jó helyre írom-e, de itt prohardveren azért sok a tapasztalt felhasználó, meg hát ez egy Windows 7 topik, szóval:

Több unixos progi windowsra portolt változatát is használom (tar, bzip2, gzip, csak hogy párat említsek) ami rendben is van, csak el szeretném érni azt, hogy ha egy parancssort megnyitok, akkor parancsként hivatkozhassak az adott programra, akárcsak mondjuk egy linuxos terminálban.
példa:
bzip2 -k -9 C:\Users\Turion\Desktop\doksi.pdf
Ugye ez az asztalomon található doksi.pdf-et csomagolja be bz2-vel, megtartva az eredeti fájlt és a legjobb tömörítést alkalmazva. Ez szép és jó lenne, csakhogy parancsként nem hivatkozhatok a programra, mert a rendszer nem ismeri fel. Így minden alkalommal, telepítési mappa kiböngész, shift-jobb katt az adott mappában, parancssort nyitok a mappába és így lehet dolgozni vele, de bárhogy is nézzük, ez minden, csak nem kényelmes. Szóval szeretném, ha a rendszer parancsként felismerné az adott programot. Elég sokat keresgéltem google-ben, de eredménytelenül.

Az oprendszerem Windows 7 x64 - lehet, hogy 64-biten valami beállítás kell hozzá, ezt nem tudom.

Ha valaki segít, azt előre megköszönöm!

~ Önjelölt hobbifotós ~

(#32422) énvagyokAdam válasza Turion (#32421) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Hali!

Egyből két megoldást is mondanék.
A kicsit gányabb: ha a parancsfájlt, vagy egy arra hivatkozó batch fájlt elhelyezel a windows mappában (hagyományos bat esetén 8.3-as fájlnevek kellenek szóval pl: "program files" = "progra~1").
Másik megoldás ha megnyitod a "System Properties"-t azon belül az "Advenced" fül, ott alul "Environment Variables" gomb és a "System variables" között a "PATH" mezőhöz hozzáadod az új elérési utakat.

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#32423) Sub-ZeRo válasza pc user (#32400) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Uh, hát ha xp alatt is csinálta, akkor a géppel nincs rendben valami. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32424) bobsys


bobsys
addikt

Hotmailben matol titkosithato a teljese forgalom, nemcsak a bejelentkezes.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32425) pzstm válasza bobsys (#32424) üzenetére


pzstm
titán

Így is van!

további infók ITT

Erre azért érdemes lehet figyelni:
"Some connections to Hotmail won’t be available if you turn on HTTPS, including:

* Outlook Hotmail Connector
* Windows Live Mail
* The Windows Live application for Windows Mobile (version 6.5 and earlier) and Symbian"

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32426) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Eszembe jutott valami változtatás a Live Movi Makerrel kapcsolatban. Szerintetek van értelme írni a Microsoftnak? Ha igen akkor hova? Erről a levélről lenne szó magyarul és angolul is:

Tisztelt Microsoft!

A legutóbbi windows frissítéssel megújult a Live Movie Maker. Ezután Full HD-ben is lehet menteni a Slider Show-t. Hadd kérdezzem, hogy nem lehetne megoldani, hogy a fénykép mozgásának kezdő és végpontját kézzel is be lehessen állítani, ne csak mozgás sablonok legyenek a Pásztázás és zoomolás menüben?

(#32427) Lakers válasza pzstm (#32416) üzenetére


Lakers
tag

win 7 profom van (msdnaa), de nem akarom tele szemetelni a gépet.. minden kis apró fejlesztő cuccal, hajlamos a suli miatt felgyűlni a sok kis nyavajás... A windows XP mode-al az a nagy bajom, hogy bizonyos programok mint az oracle sql developer például nem fut rajta, hiába kattintok rá semmi sem történik, nem egy ilyen progi van sajnos...

(#32428) #93794560 válasza Lakers (#32427) üzenetére


#93794560
törölt tag

Vannak más ingyenes virtuális gép alkalmazások is. Pl. a VirtualBox. Jó kis cucc, azt is kipróbálhatod.

(#32429) Sub-ZeRo válasza pzstm (#32425) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nagyon jó funkció, bár én nem fogom alkalmazni, mert nyilvános gépeken nem nézegetek e-maileket.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32430) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#32429) üzenetére


Morden24
nagyúr

Detto. No meg én ráadásul Outlook Connector-t használok :K

Sectumsempra - For Enemies

(#32431) polonic válasza pzstm (#32425) üzenetére


polonic
félisten

Akkor a live mail progi sem tudja majd letölteni a leveleket. :(

(#32432) pzstm válasza polonic (#32431) üzenetére


pzstm
titán

egyelőre nem :(

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32433) polonic válasza pzstm (#32432) üzenetére


polonic
félisten

Ja, hogy egyelőre. Akkor várható változás?
Mert egyébként a gmail-ből le lehet tölteni, ha be van kapcsolva a https .

(#32434) pzstm válasza polonic (#32433) üzenetére


pzstm
titán

folyamatosan fejlesztik és egyre jobbá akarják tenni, minél szélesebb körben kielégíteni a felhasználói igényeket.... ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32435) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Azt vhogy el tudom érni, h. 2 mappát szinkronizáljon automatikusan a win7? (a két mappa a hálózat 2 külön gépén van)

(#32436) zsoltrs


zsoltrs
tag

Sziasztok.

Nekem olyan problémám lenne, hogy :

Rámegyek a Leállítás fülre, szépen kijelentkezik, meg megjelenik kék háttérrel a leállítás.
Utána a monitor kikapcsol(narancssárgára vált), de a gép zúg tovább. Az nem kapcsol ki.
Újra lett rakva 2 hete, addig jó volt, most kínlódik. Csak úgy kapcsol ki, ha hosszan nyomom a be/kikapcsoló gombot.

Mi lehet a probléma?

Köszi

(#32437) bobsys válasza WonderCSabo (#32435) üzenetére


bobsys
addikt

Synctoy, talan alapbol benne is van a windows 7ben.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32438) TRob1 válasza bobsys (#32437) üzenetére


TRob1
veterán

Ez gondolom hasonló mint a live essentials 2011-ben található live mesh? Van valami tapasztalat hogy a 2 közül melyiket érdemesebb használni?

¤ R'n'R ¤

(#32439) TRob1 válasza TRob1 (#32438) üzenetére


TRob1
veterán

Asszem meg is van a válasz, most olvastam valahol hogy a SyncToy nem tud automatikusan szinkronizálni. Maradok A Live Mesh-nél :D

¤ R'n'R ¤

(#32440) bobsys válasza TRob1 (#32439) üzenetére


bobsys
addikt

A Mesh a felhobe szinkronizal.
A Synctoy pedig ket gep kozott felho nelkul + par kenyelmi opcio

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32441) TRob1 válasza bobsys (#32440) üzenetére


TRob1
veterán

A mesh se feltétlen felhőbe, mert ha jól fudom ott csak 5GB a tárhely (illetve nem biztos hogy jól értelmezem ezt az egész felhő dolgot), és én pl. többekközött a 23GB-os pictures mappámat is szinkronizálom asztali és lapos között 1-2 más dolog mellett. Persze lehet hogy tévedek. :F
Az igaz amit írtam hogy automatán nem tud szinkronizálni a SyncToy (mert Mesh tud)?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#32442) Morden24 válasza TRob1 (#32441) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szinkronizálhatsz két gép között Mesh-el, de az a felhőn át megy. Egyébként a Skydrive 25 gigás.

A Synctoy-hoz ráadásul Live ID sem kell, ellentétben a Mesh-el.
Ellenben ha neked megfelel a Mesh (nekem is), akkor tök felesleges SyncToy-t is használni.

Sectumsempra - For Enemies

(#32443) WonderCSabo válasza TRob1 (#32441) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Be tudod állítani a Win Task Schedulejében, h. a Synctoy automatán szinkronizáljon, ez le is van írva a Synctory helpjében.

Morden24: A Live Meshel az a bajom, h. interneten kereszült megy, ami jóval lassabb, mint ha a helyi hálózatot használja.

[ Szerkesztve ]

(#32444) Gorneck válasza TRob1 (#32441) üzenetére


Gorneck
titán

Nem ezt használtad?

Gorneck#1239

(#32445) Morden24 válasza WonderCSabo (#32443) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem mondtam, hogy a Mesh jobb vagy ugyanazt tudja, mint a Synctoy. Azt mondtam, hogy ha valakinek megfelel a Mesh, akkor tök felesleges a Synctoy :)

Sectumsempra - For Enemies

(#32446) TRob1


TRob1
veterán

Köszi mindenkinek a válaszokat. Még egy kérdés: milyen hátrányai vannak (ha egyáltalán vannak), ha a felhőn keresztül szinkronizálok?

Gorneck23: Nem :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#32447) Morden24 válasza TRob1 (#32446) üzenetére


Morden24
nagyúr

Dependencia a netsebességen és a kapcsolat létén. Na meg az occasional paranoia, amit egyesek éreznek a felhő iránt.

Sectumsempra - For Enemies

(#32448) G.F.


G.F.
aktív tag

Viszonylag frissen telepített Win7Pro-m van. A gondom az, hogy 3- 4-5 bekapcsolás után (tehát rendszertelenül)mindig van egy olyan hiba, hogy addig eljut a gép, hogy "A windows indítása" ám ott már nem jönnek a szines gömbök, hogy logóvá álljanak össze. Ilyenkor általában reset, és akkor elindul. Próbáltam már újraindítás után a javítást választani, nem is egyszer, de nem talál hibát. Előtte Enterprise volt fenn, ott semmi ilyen hiba nem jött elő, pedig ott saját indítási képernyő, meg ilyesmik voltak.
Hogyan lehetne kideríteni a hiba okát?
Válaszaitokat és segítségeiteket előre is köszuönöm.

-gf-

(#32449) bobsys válasza Morden24 (#32442) üzenetére


bobsys
addikt

A Skydrive 25 giga, de Meshel 5 gigat tudsz tarolni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32450) bobsys válasza G.F. (#32448) üzenetére


bobsys
addikt

Kapcsold be a boot loging opciot, megtalalod az msconfig parancs kiadasa utani programban.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.