Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31151) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Leszedtem az ápdéteket beleintegráltam de amikor telepiteni akartam azt irja hogy nincs egy érvényes kulcs sem az adott telepitéshez pedig van saját széria számom..elsem jutott odáig hogy megtudjam formázni a particiót. Ha kitöröltem a képfájlból az ei.cfg-t akkor csak a starter akart települni..nem értem

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#31152) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Van egy érdekes kérdésem tőletek. Egy windows 7 telepitést ha sikeresen gond nélkül végbe megy, ellehet rontani? Értem ez alatt hogy 2 vagy több full tiszta töredezettségmentesités és partició törlés utáni telepités közt VAN különbség teljesitményben és működésben vagy nincsen?? Ugyanarra a gépre.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#31153) Sub-ZeRo válasza BogyóBP (#31151) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Valamit nem jól csináltál akkor.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31154) need


need
addikt

Üdv..

win 7 64 bit!

Tettem egy érdekes dolgot Biosban az Advnced menüben átállítottam a merevlemezeket IDE módról ACHI-ra

Az eszközkezelőben AZ IDE ATA / ATAPI vezérölnél rögtön 2 eszköz (ATA channel) kapott sárga felkiáltó jelet!

Próbáltam frissíteni és azt a választ adja...

A windows megállapította, hogy az eszköz illesztő programja napra kész!

alatta pedig IDE csatorna!

Nyilván persze ez azért van mert IDE mód volt amikor felraktam most meg át váltottam!
Lehet ezt javítani valami illesztő programmal vagy van ennek jelentősége?
Vagy C változtat rakjam vissza IDE módba és ha majd újra akarom rakni akkor váltsam át ACHI módba és akkor jó lesz?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#31155) Fire/SOUL/CD válasza need (#31154) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31156) need válasza Fire/SOUL/CD (#31155) üzenetére


need
addikt

akkor szerencsém volt..

IDŐKÖZBEN én is megtaláltam ezt a linket és be is állítottam az 3 értékemet 0 ra!

Újra indítottam és ugyan az a2 sárga felkiáltó jel!

Most vissza csináltam mindent és akkor elöxör a reggel kezdem utána állítom át a biost!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#31157) Morden24 válasza BogyóBP (#31152) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nincsen.

Egyébként mit használsz az integrált telepítő elkészítéséhez?

Sectumsempra - For Enemies

(#31158) Koczka


Koczka
tag

Üdv

Registry-n belül merre lehet beállítani a menushowdelay-t?

(#31159) Fire/SOUL/CD válasza Koczka (#31158) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31160) Morden24 válasza Koczka (#31158) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezt kb. annyi idő alatt megtaláltad volna
1. egy netes keresőben
2. F3 után a registryben

amennyi idő alatt ezt ide postoltad.

HKCU\Control Panel\Desktop

Sectumsempra - For Enemies

(#31161) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#31160) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tudnál esetleg adni valami hivatalos linket, ahol említést tesznek erről a bizonyos mennyiségi liszenszes dologról, amiről írtál korábban? [link]

Kerestem, olvastam ilyen szerződési feltétel, olyan EULA, ilyen MS oldal, meg még ami jött, de egy nyamvadt infót nem találtam róla...

Mondjuk ha Te sem tudsz küldeni valami linket, akkor írok a supportnak mindenképpen.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31162) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#31161) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem tudok, mert én is csak olvastam valamikor... ha jön valami infó, akkor megoszthatnád majd ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#31163) Kevinmaster


Kevinmaster
tag

Sziasztok!

Azt nem tudjátok, miért van, hogy miután betöltött a win, plussz a kis alkalmazások is, azután is kerreg a vinyó, mint az istennyila, egy jó ideig. Látszólag minden ok nélkül persze. Tegnap bettem egy filmet, és már annak mozgásán is láttam, hogy dolgozik a vinyó a háttérben. Aztán a film közepén mondjuk abbahagyta, de mit csinált addig? :F

Köszi előre is!

(#31164) WonderCSabo válasza Kevinmaster (#31163) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Indexel, lemezetöredezettségmentesít.

(#31165) Kevinmaster válasza WonderCSabo (#31164) üzenetére


Kevinmaster
tag

Parancsot értettem! :D

Amúgy friss a rendszer, a hétvégén telepítettem formatált partícióra. Szóval.... :(

(#31166) Sub-ZeRo válasza Kevinmaster (#31165) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Épp azért kerreg, mert új a rendszer. Ha kb 4-5 nap után még csinálja, akkor ott más gond van, nem a windows csinálja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31167) Kevinmaster válasza Sub-ZeRo (#31166) üzenetére


Kevinmaster
tag

Komolyan? És mit csinál? Én még ilyenről nem is hallottam... :B

(#31168) WonderCSabo válasza Kevinmaster (#31167) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Indexel, lemezetöredezettségmentesít, berakja a superfetchbe a programokat, optimalizál, stb.

Ez nem parancs volt, ezt csinálja a win.

(#31169) Sub-ZeRo válasza Kevinmaster (#31167) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Már ment rá válasz. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31170) Kevinmaster válasza WonderCSabo (#31168) üzenetére


Kevinmaster
tag

Szénné égtem... THX Nektek.... :D

(#31171) Melorin


Melorin
addikt

Tudtok valami parancssort adni, amivel egyből egy kívánt felbontásra tudom állítani a képernyőt?

(#31172) BogyóBP válasza Morden24 (#31157) üzenetére


BogyóBP
addikt

Szia, a DISM nevü alkalmazást, torko oldalán minden adat levan irva a használatához :), egyszerü mégis nagyszerű.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#31173) Fire/SOUL/CD válasza BogyóBP (#31172) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Fuss neki még egyszer, de most ezzel: RT Se7en Lite ;]

Melorin
Tégy egy próbát ezzel (igaz nem 1 kattintás, hanem 2): MultiRes
(Most próbáltam x64 alatt és műxik :DDD )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31174) Melorin válasza Fire/SOUL/CD (#31173) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi, de az a baj, hogy én be szeretném tenni a windows indulásakor, hogy magától váltson felbontást. Az a problémám a gépen, hogy ha felhasználót váltok, állandóan összeugrik a kép 1400x1050-be, így bosszantó mindig belépni a felbontást változtató vezérlőpultba. Magát a problémát kéne megszüntetni igazából, és akkor nem lenne szükségem mindenféle trükkökre.

(#31175) Fire/SOUL/CD válasza Melorin (#31174) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. állítsd be valami "szabályos" felbontást pl 1024x768 vagy 1280x1024 stb. Ilyenkor is átvált másik felbontásra?

2. állítsd legnagyobb felbontáson a kijelzőt (gondolom valamilyen LCD/TFT kijelző lehet)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31176) polonic


polonic
félisten

Nézegettem a megbízhatósáfigyelőt és azt vettem észre, hogy az utolsó frissítés 5. hó 5-én volt. Pedig azóta igen sok esemény történt, játékhibák, explorerben lapok bezáródnak, stb.
Mi a probléma? Leállít a szolgáltatás, ami ezt verzérli?

[ Szerkesztve ]

(#31177) Dexterland


Dexterland
csendes tag

Sziasztok, lehet, hogy rossz helyre írom, de Windows7-em van és szeretnék olyat beállítani, hogy szimuláljak egy gombnyomást (F8)-at mondjuk 2010.10.22. 23:45 A gombnyomás azt eredményezné, hogy el kezdene venni egy screenrecorder, ugyanis egy internetes adást szeretnék felvenni visszanézni, mivel csak online lesz majd elérhető és vissza nem nézhető ezért felvenném magamnak (nem tudok otthon lenni amikor lesz), hogy megnézzem. Ha tudjátok, hogyan lehet ezt megcsinálni megköszönöm.

(#31178) Psychonaut válasza Dexterland (#31177) üzenetére


Psychonaut
addikt

(#31179) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Amúgy a GimageX nevü programmal lehet mindenféle okosságot integrálni a telepítőbe. :K

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#31180) Integra


Integra
titán

valaki árulja már el, hogy a windoz live essentials miért lett optionals-ból improtant update????
és mi a túróra kell ez egyáltalán??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31181) WonderCSabo válasza Integra (#31180) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én zsigerből elrejtést nyomtam rá minden gépen. Majd ha kell, felrakom.

Bár ha eddig fennvolt, akkor lehet, h. az Updaten keresztül frissül.

(#31182) Integra válasza WonderCSabo (#31181) üzenetére


Integra
titán

most már kapott nálam is egy hide-ot...
de most látom amúgy, hogy 156mb????
mi a szar ez az essentials??

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31183) bobsys válasza Integra (#31182) üzenetére


bobsys
addikt

en keresem a telepitett frissitesek kozott de nem lelem

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31184) Psychonaut válasza Integra (#31182) üzenetére


Psychonaut
addikt

(#31185) Iginotus


Iginotus
őstag

Nu eljött ez is nem tudom instalálni a win 7 et :)
GA-M68SM-S2L Alaplapi integrált VGA nForce 630a elkezd felmenni a csik bootolásnál, kiírja hogy starting Windows és fekete képernyő numlock nyomogat még megy a gép :) De semmi... D-subban próbáltam csak azon ad képet a boot menü alatt, de van rajta dvi is azon is próbáltam próbáltam átdugni semmi.
Windows XP felmegy rá gond nélkül. Memtestet futtattam semmi hiba.
Vga nak adtam már 64 és 256 MB -t is a memóriából ugyanaz, cpu tuning sincs. Próbáltam másik satára dugni próbáltam másik dvd meghajtóval ugyanaz.
Tippek?

Plug and Pray... :)

(#31186) Steelmanus válasza WonderCSabo (#31181) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jo estet Mindenkinek!

Nalad mikor jelent meg a frissitesek kozott? Fent van a Messenger Live 9.0, de nalam sem jelent meg mint frissites, utoljara e honapban a peccselo kedden frissitettem, de nem ajanlotta fel.
Mas.
A Microsoft.NET-keretrendszer 4 Client Profile Windows 7 x64-based Systems rendszerhez (KB982670) Letöltési méret: 41,0 MB frissitest felszoktatok telepiteni?

(#31187) BogyóBP válasza Iginotus (#31185) üzenetére


BogyóBP
addikt

Szerintem meghalt az alaplapi videokártya. :(

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#31188) BogyóBP válasza Steelmanus (#31186) üzenetére


BogyóBP
addikt

A live essentials 2011 nincs fenn az update en mivel standalone egyedüláll programcsomag és nem képezi a Windows 7 részét mint ahogy a movie maker sem, szemben az előző verziókkal. A windows live messenger felrak telepités után pár update et azt ennyi, azt hiszem szám szerint 3 at.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#31189) Fire/SOUL/CD válasza Iginotus (#31185) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

BIOS-ban még azt próbáld meg, hogy az Init Display First opciót állítsd onBoard VGA-ra. Ha ez sem válik be, akkor egy másik monitorral próbáld meg, bár tudom, hogy ez nem egyszerű sok esetben. (Csak telepítés idejére, utána már használhatod a sajátod)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31190) Steelmanus válasza BogyóBP (#31188) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat ezert csodalkoztam en is hogy tobben irtak hogy megjelent az update kozott es hogy Hidden-re allitottak. Raadasul a telepitett javitasokat atnezve nalam nem latom hogy valamelyik a Windows Live Messenger 9.0-ra mutatna, az igaz hogy a W7 telepitese utan elso lepesben feltelepitem a javitasokat, es csak utanna telepitem a Messenger-t.

(#31191) Laccoss válasza Steelmanus (#31190) üzenetére


Laccoss
addikt

Pedig ott van az. [link]

(#31192) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Ma elkezdte a gépem azt csinálni, hogy kb fél percenként 1 másodpercre olyan mintha megfagyna a gép, még az egérmutatót sem lehet mozdítani.
Új I3-as rendszer, 2hetes win7, szinte csak a legszükségesebb programok.

Már win betöltése után kezdi ezt, amikor még nem is indítok el semmit.

Valami ötlet?
köszönöm

(#31193) Integra válasza Psychonaut (#31184) üzenetére


Integra
titán

na erre nincsen szükségem:)
volt haverom aki felrakta a messenger 2011-et, le is szedte, mert majdnem széthullott tőle a gépe, iszonyú bugos, azt mondta.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31194) Steelmanus válasza Laccoss (#31191) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igazad van, ill. azoknak is, akik mar elobb is irtak hogy megjelent a WU-en. Nalam az volt a helyzet hogy nem telepitettem a .Net 4.0 Client mert ugy gondoltam minek, igy elrejtettem, de most feltettem azt is es egybol megjelent, de teszem is rejtette mert meg jo nekem a 9.0-as is, majd ha mar nagyon muszaj akkor valtok.

Amugy azert eleg fura vagy mondhatnam kicsit eroszakos modja ez WLE terjesztesenek, gondolom ha az update-en keresztul teszi fel valaki akkor felmegy az egesz egyben es valasztani sem lehet az osszetevok kozul. Marcsak azert is gondolom igy mert akkora a merete. Es mivel a Fontos frissitesek kozott van, aki Automatikusan frissit annak bizony felmegy.

(#31195) Iginotus válasza BogyóBP (#31187) üzenetére


Iginotus
őstag

Akkor a windows XP hogyan települ? :)
(Egy rossz vgaval?)

Plug and Pray... :)

(#31196) Iginotus válasza Fire/SOUL/CD (#31189) üzenetére


Iginotus
őstag

Arra van belőve BIOS-ban, a monitoromon két bemenet van, ezt a kettes bemenetre tettem és tökéletesen ment eddig de holnap hozok egy pcx-es vgat megnézem azzal mára már hagyom.

Plug and Pray... :)

(#31197) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi problémában szeretnék segítséget kérni:

Bármilyen Office 2007 alkalmazás első indításakor a windows intéző leáll hibaüzenetet kapok.
Ha az program 8intéző) újraindítását választom, akkor utána már minden működik rendesen.

Ezt mindig előadja a gép, az első elindításkor. A hibaüzenetben az msi.dll-t jelöli meg sérült file-ként.

Az OS Windows 7 64 bit.

Előre is köszönöm a segítséget :R.

(Már lassan eljutok oda, hogy újratelepítsem a rendszert :W )

(#31198) bobsys válasza Jim74 (#31197) üzenetére


bobsys
addikt

elevalt command promptnal a kovetkezo parancs

sfc /scannow

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31199) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Hogyan lehet törölni a visszaállítási pontokat, a legutolsó kivételével?Hol találom ezt a lehetőséget?

(#31200) flash-


flash-
veterán

a windows xpben volt olyan funkció,hogy egy mappán jobb egérgombbal kattinttottam és volt ott olyan hogy keresés.így csak a mappán bel kereste az általam beírt dolgot.

ezt win7ben nem találom
hogy lehetne előcsalogatni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.