Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32251) Fire/SOUL/CD válasza foosmaster (#32250) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem a W7 DVD-ről bootolsz...
Mellesleg miért is kellett kivenni a vinyót és úgy formázni? :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32252) foosmaster válasza Fire/SOUL/CD (#32251) üzenetére


foosmaster
csendes tag

Előtte le kellett menteni az adatokat, a Vistát már nem lehetett elindítani, mert valami vírus szétszedte teljesen.

(#32253) Fire/SOUL/CD válasza foosmaster (#32252) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja így érthető, rendben...

Ha úgyis W7 telepítés előtt állsz, akkor azt így tedd (csak javaslat, Te döntésed, hogy megfogadod avagy sem)

Kell egy particionáló progi elsőre: Innen töltsd le ezt a Bootable CD ISO-t, írd ki lemezre, vagy ha nincs kéznél lemez akkor ezzel a progival tudsz bootos pendrive-ot is készíteni

Ha megvagy erről a bootos CD/DVD vagy pendriveról bootolj be, törölj a hdd-ről minden partíciót, majd hozz létre 2 darab, NTFS, elsődleges partíciót, majd formázd a progiból. Az első partíció legyen 40 Gigás(rendszernek), a második meg a maradék az adatoknak.

Ha ez megvan csak ezután indítsd a W7 telepítését, ha eljutsz a partíció kiválasztási részhez, akkor a W7 telepítővel is formázd meg a partíciókat(nem kell újra létrehozni, csak megformázni újra, kompatibilitási okok kiküszöbölése miatt van rá szükség)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32254) bobsys válasza Fire/SOUL/CD (#32253) üzenetére


bobsys
addikt

Miert ragaszkodtok ehhez a 2 particios dologhoz? Nem ertem. Egy particoval is teljesen jol mukodik. Csak szivas van, mert elfogy a hely a rendszer alol.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32255) fenergie84


fenergie84
addikt

eszközkezelőben, hogy lehet eltávolítani végleg egy eszközt?

(#32256) Morden24 válasza fenergie84 (#32255) üzenetére


Morden24
nagyúr

Disable, és onnantól nem csinál vele semmit. Ha ennél jobban akarod, akkor vagy bios-os tiltást csinálsz (ha ilyen eszközről van szó), vagy kiszeded a gépből.

Sectumsempra - For Enemies

(#32257) Morden24 válasza fenergie84 (#32255) üzenetére


Morden24
nagyúr

[dupla].

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32258) AndrewTdi válasza bobsys (#32254) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Easeus Partition cuccal lehet neki még helyet adni ha nagyon fogyóban lenne.

(#32259) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv,

hol lehet beállítani, hogy a gép bekapcsolásakor ne kelljen a felhasználónévre kattintani? Jelszó nincs.

rip and tear, until it is done

(#32260) fenergie84 válasza Morden24 (#32256) üzenetére


fenergie84
addikt

értem, de ha újra indítom a gépet akkor a plag and play nem fogja újra feltelepíteni a drivert az eszközhöz?
a problémám az, hogy kernel-power 41 63-al fagy a gép, külföldi fórumom megtaláltam a megoldást (vagy is remélem), ott leírta az egyik tag, hogy neki is ez a problémája, majd később orvosolni tudta azzal, hogy az eszközkezelőből a 2db Ati hang eszköz közül (mivel neki is crossfireX van 5770ből) egyet eltávolított...
na én is ezt akarom, de végleg, tehát csak 1db-ot lásson a rendszer....

(#32261) Morden24 válasza fenergie84 (#32260) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nyomj az eszközre egy uninstallt, és pipáld be, hogy törölje a gépedről a drivereket, aztán tedd disable-re az egészet. Bár szerintem akkor sem tölti be a komponenseket, ha simán disable-ön van.

Sectumsempra - For Enemies

(#32262) Laccoss válasza zoo8800 (#32259) üzenetére


Laccoss
addikt

Csak pár hozzászólással feljebb: [link]

(#32263) Fire/SOUL/CD válasza bobsys (#32254) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alapvetően 2 oka van, amiért "ragaszkodom hozzá"

1. ha bedől a rendszer és újra kell húzni, akkor nem kell adatmentésről gondoskodni mivel az adatok külön partíción vannak

2. Nem jön létre a 100 megás rejtett partíció, aminek igazából semmi jelentősége sincs, csak egyetlen esetben, ha Ultimate-et használ valaki és BitLockerrel akarja kizárólag a rendszerpartíciót titkosítani, ugyanis ez esetben a 100 megás részről indul a rendszer
(Nem rendszerpartíció titkosítása Bitlockerrel, a 100 megás rész megléte nélkül is használható, mint ahogy a Bitlocket To Go is)

"Csak szivas van, mert elfogy a hely a rendszer alol."
Ezt nem tudom miből gondolod, az Ultimate x64 tiszta telepítését követően nincs ~9G. (Csak az OS van fent ilyenkor persze, semmi driver/update progik stb). A rendszer 32G-t nem fog lelakni mostanában, vagy ha mégis, addigra már Windows 8 lesz minimum.

Persze ha valaki a rendszerpartícióra(úgy hogy van külön partíció az adatoknak) telepít játékokat, vagy telemásolja zenével, filmmel stb stb, az user error kategória, hisz ebben az esetben nem azért fogy el hely mert az OS "pusztítja el"...

Nyilván esetedben ennek számodra azért nincs értelme(mármint a 2 partíciónak), mivel nem olyan cipőben jársz, mint a kérdező, akinek válaszoltam, azaz nem hinném rólad, hogy gyakran előfordul Nálad, hogy a rendszereden körmérkőzést játszanak a vírusok a bennmaradásért... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32264) fenergie84 válasza Morden24 (#32261) üzenetére


fenergie84
addikt

értem, köszönöm :R
újraindítom a gépet és meg látom...

(#32265) bobsys válasza Fire/SOUL/CD (#32263) üzenetére


bobsys
addikt

1. Ha bedol a rendszer, mert mindenki informatikus es ert hozza, akkor sincs gaz, ujratelepitesnel nem torol semmit megy a windows old mappaba a cucc aztan kesz.
2. A 100 megas particio nem tudom miert para, azt tudom itt par embert zavart (mert ugye arrol mennek a kemprogramok amik jelentenek a microsoftnak es az usanak meg a jogvedo maffiazna meg a cionistaknak :D )
Eleg lett volna azt irnod, hogy Bitlocker miatt nem ajanlod, tudom mire valo :P
Hidd el ami egyszer elfogyhat el is fog, felrakjak 40gigas particiora felmegy melle 2 jatek 1 office par program es 2 dvd aztan hipp-hopp mar meg sincs a 40 giga.

rendszereden körmérkőzést játszanak a vírusok a bennmaradásért...
Elsem indulnak a nem elegseges jogosultsagok miatt ;]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32266) Joshi


Joshi
titán

Szeretnék egy nagyon egyszerű Win7 verziót használni HTPC-hez, egy olyan verziót amiben semmi felesleges dolog nincs ami feleslegesen terhelné a rendszer.
Létezik olyan Win7 verzió ami csak a minimum dolgokat tartalmazza tehát nem tölt be semmi felesleges dolgot sem? Nekem csak az kellene hogy azonnal induljon el az XMBC+iMON és működjön a DXVA HD gyorsítás. :U

(#32267) bobsys válasza Joshi (#32266) üzenetére


bobsys
addikt

A legegyszerubb ami kaphato Windows 7 az a Home Basic aztan jon a Home Premium. De a Home Premium olyan 25-30K a Home Basic ennel par ezressel talan olcsobb. Megeri neked? Nincs valami linux arra a HTPCre?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32268) cigam válasza Joshi (#32266) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hát a Home Prof.

bobys:Dehogynincs. Mint csillag az égen. pl. http://xbmc.org/

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32269) Morden24 válasza Joshi (#32266) üzenetére


Morden24
nagyúr

A legalapabb kereskedelmi forgalomban elérhető Windows 7 kiadás a Home Premium. Ezen felül neked kézzel, vagy az AIK segítségével szükséges szétkapkodnod a rendszert. Ez egy teljes értékű OS, nem médialejátszó firmware-nek készült, így olyan szintre lebutítani elég fáradtságos lesz, persze valamennyire megoldható.

Én valami ingyér' Linuxot javasolnék inkább, azért fizetni sem kell, és talán van is olyan distró (biztos, a félmillió között), ami ilyen irányú igényeket elégít ki. Szerintem kérdezz rá egy Linuxos topikban :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32270) Joshi


Joshi
titán

Köszi a gyors válaszokat. :R
Sejtettem hogy csak valamilyen Home verzió a leg alapabb. :(((
Linux lenne de én nem értek hozzá, egyszerűnek tűnik de amire oda jutna az ember hogy akkor telepítsünk, valahogy nem úgy működnek a dolgok ahogyan azt kellene. :O
Nekem nagyon körülményes de ha más nem lesz valami hozzáértőnek odaadom a HTPC-t hogy csinálja meg Linux-al.

(#32271) Psychonaut válasza bobsys (#32267) üzenetére


Psychonaut
addikt

Home Basic nem kapható a fejlett piacokon (legalábbis hivatalosan nem).

(#32272) Morden24 válasza Joshi (#32270) üzenetére


Morden24
nagyúr

A PH!-s Linuxos közönségtől biztosan kapsz segítséget, legalábbis annyit, hogy merre indulj el.
Több értelme van, mint venni egy OS-t, aztán szétbarmolni (ahhoz is kell ám hozzáértés, szóval beljebb nem lennél a Winnel sem) :K

Sectumsempra - For Enemies

(#32273) Joshi válasza Morden24 (#32272) üzenetére


Joshi
titán

A Win-nek a hátránya hogy lassan áll fel egy média lejátszóhoz képest előnye viszont hogy vannak driverek valamint magam is boldogulok vele. A lebutításba nem mennék bele mert a Win7 nem erről szól, erre tényleg jobb a Linux.
Írtam az Ubuntu topikba de eléggé körvonalazott segítségeket kaptam, gondolom azért mert minden egyes hardverelem egyedinek számít mint ahogy az iMON VFD is Linuxra. Most nem mennék bele a részletekbe hiszen ez mégis csak egy Win7 topik. :D
THX! :R

[ Szerkesztve ]

(#32274) Sub-ZeRo válasza bobsys (#32254) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondjuk ha valami gáz van a rendszer partíción, ami ugye csak egy, és vannak rajta adatok, hát az elég gáz, ha elveszik a cuccod valami oknál fogva.
Ja amúgy nekem 80 gigán van még mindíg és nem fogy el, érdekes. :U

fenergie84:Mondtam én hogy szívás van több kártyás rendszerekkel...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32275) bobsys válasza Sub-ZeRo (#32274) üzenetére


bobsys
addikt

De mi az a gaz ami miatt elvesznek az adatok az egyik particion es a masikon megmaradnak?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32276) Morden24 válasza bobsys (#32275) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem olvastam vissza, most a partícionálás vs. nem partícionálás témáról van szó? :)

Sectumsempra - For Enemies

(#32277) bobsys válasza Morden24 (#32276) üzenetére


bobsys
addikt

Lusta vagy. Igen, arrol van szo, hogy miert is jobb 2 fele particionalni egy hddt aminel az egyik particio rendszer a masik meg adatoknak.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32278) Morden24 válasza bobsys (#32277) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egy vinyó mellett ez az egyetlen lehetőség, hogy az adathatlom megmaradjon, amikor a csökkenő 3DMark pontszám miatt újra kell húzni a két hetes Wint.
Kielégítő válasz? :)

Egyébként értelmét én sem láttam soha - leszámítva persze, ha eldobom a fenti fricskát, és elismerem, hogy van, akinek szükség lehet egy gyorsan újrarakható Win partícióra - hardverteszterek stb. -, de nem akar több vinyót használni.
Mint biztonságra vágyó hómjúzer, én inkább azt pártoltam, hogy van egy OS + app vinyóm, meg egy másik, minden másra.

Sectumsempra - For Enemies

(#32279) bobsys válasza Morden24 (#32278) üzenetére


bobsys
addikt

De ha nem lennel lusta es visszaolvastal volna, akkor pont ezt mondtam, hogy ujretelepitesnel nem torol semmit a windows. Igaz azzal nemtudok mit kezdeni, hogy formazni kell, mert kulonben nem lesz jo a telepites a regi windows beleszemetel az ujba. Ahogy irod az nem biztonsag, hogy masik particion van valami. Az egy masik hdd, de konyv szerint egy fizikailag is masik adathordozo a gephazon kivul.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32280) Morden24 válasza bobsys (#32279) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tudom, a Windows.old-os kommentedet speciel pont olvastam :)
Egyébként ja, egyetértek, ezért van notin ez úgy megoldva nálam, hogy ext. hdd, és köszönöm a részvételt :K

Sectumsempra - For Enemies

(#32281) Sub-ZeRo válasza bobsys (#32275) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondjuk netről kapsz egy olyan vírust, ami minden exe-t megöli és hiába van tűzfal vírusírtó stb. Láttám már ilyet és eléggé szétgyilkolja a rendszert. Pl. akkor jó ha van egy külön, amin a családi képek, videók vannak. Mert abba ugye nem megy "bele" a vírus csak az exe fájlokra. Meg mondjuk nekem volt olyan is hogy lan után nem indult el a win. Akkor sem tudom miért, azóta sem tudom hogy mi volt az oka. Csak egy újra telepítéssel kelt életre a gép. (mondjuk ez egy nem mindenapi eset, mert ugye nem minden nap lanozik az ember a haverokkal. Ja és nem volt vírusom, akkor az avírát tettem fel és nem jelzett a külön partíción semmit.)

De mindenki úgy használja a rendszerét ahogy akarja. Én külön vinyóra rakom a wint és külön a többi dolgaimat. Písz :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32282) #95590400


#95590400
törölt tag

valaki hülyegyerek szinten lenne kedves elmagyarázni, hogyan tudok megosztani végre egy program files mappát? szép lassan, nyugodtan, ahogy a kitörni készülő dühöngő őrültekkel szokás kommunikálni.
a helyzet: van egy win 7 prof. oem, nevezzük amolyan backup meg házi servernek, amin fut. van mellé 3 laptop oem win7 home akármi.
van egy számlázóprogram, amit elvileg parancsikonnal -localreg paraméterrel lehetne használni kliensként. gyk. nem lehet, és az utolsó mentsvár, h a program files-ba telepítve onnan talán.
erre az istennek sem tudom megosztani azt a nyüves mappát, h hozzáférjek, pedig már lassan a hold körül keringő vénuszi pattanóbolháknak is adtam felette jogosultságot. jelszavazás ki van kapcsolva, kell a fenének.
eddig is sokat kínlódtam ezzel a megosztás dologgal ezen a rüszves win7 alatt, szerintem egy feleslegesen szörnyen túlbonyolított baromság lett, de eddig még mindig sikerült valahogy megosztanom, amit akartam, ellenben most lassan pityergés határán állok.

[ Szerkesztve ]

(#32283) Joshi válasza bobsys (#32265) üzenetére


Joshi
titán

"...ujratelepitesnel nem torol semmit megy a windows old mappaba a cucc aztan kesz."

Az eredeti rendszert hogy lehet visszanyerni ilyen esetben? A rendszer visszaállítás nem működhet hiszen az új rendszer töltődik be, de akkor hogy lehetne elérni azt hogy az old mappa töltődjön be? :U

(#32284) bobsys válasza Sub-ZeRo (#32281) üzenetére


bobsys
addikt

Persze mindenki ugy hasznalja ahogy jol esik, csak nem gyoztetek meg ;]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32285) TRob1 válasza bobsys (#32284) üzenetére


TRob1
veterán

Én egy az egyben veled értek egyet. Nekem speciel most 37GB a win+prog.files+users mappa és akkor még ott a hiberfile 2.5GB + Pagefile majdnem 3,5GB. Na ezt akárhogy is nézem, nem lenne elég 40GB rendszerpartíció se ennek. És ebben nincsenek játékok, képek, zenék, filmek stb. Persze annak elég a kis 10-15GB aki felteszi a rendszert 20 perc alatt, csak játszik a gépen, kicsit elkutyul valamit mert nagyon ért hozzá, de nembaj, mert újrahúzza a rendszert megint 20 perc alatt és király, lehet újra játszani. 2-3 hét múlva megint reinstall win, mert már hú de nagyon lassú.

(Nálam meg azért egy rendszer 1 évet biztos kihúz)

¤ R'n'R ¤

(#32286) TRob1 válasza Joshi (#32283) üzenetére


TRob1
veterán

Miért kéne visszanyerni az eredetit ha már újra raktad a wint? Telepíted a progikat amiket használtál, és a beállításokat, adatokat, átmásolod az új rendszerbe egy pillanat alatt. Itt csak az a lényeg hogy nem veszik el semmi a winből se, meg a partícióról (vagy winyóról) se.

¤ R'n'R ¤

(#32287) Fire/SOUL/CD válasza #95590400 (#32282) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Normál esetben a Program Files megosztása ennyiből áll

Intéző indít, Program Files-on jobb egér/tulajdonságok/megosztás fül/speciális megosztás/mappa megosztás bepipál/engedélyek gombon katt/ezt kell hogy lásd vagy beállítsd/OK, OK, BEZÁR
Kész!

A hálózati és megosztási központban meg a megosztás jelszavas védelmét még ki kell kapcsolni, bár írtad, hogy ezt megtetted (nyilvános profilban)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32288) bobsys válasza Fire/SOUL/CD (#32287) üzenetére


bobsys
addikt

NTFS szinten is addni kell read jogot

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32289) Fire/SOUL/CD válasza bobsys (#32288) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt kifejtenéd? Oda-vissza látják a gépeim a Program Files mappát, mindenféle "NTFS szintű jog" nélkül...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32290) bobsys válasza Fire/SOUL/CD (#32289) üzenetére


bobsys
addikt

NTFS jog=security ful
A hozzaferes kezeles ugy nez ki, hogy elsonek megnezi, hogy a sharehez milyen jogaid vannak, majd ha azok rendben vannak akkor mesz tovabb filerendszer szintre es ott szinten megnezi, hogy milyen jogosultsagod van (NTFS=file rendszer szintu hozzaferes). Ertelemszeruen a legszukebb keresztmetszett lesz az effektiv jogosultsag. NTFS szinten akkor by default (vagy az otthoni csoport letrehozasakor) benne van egy all users read jog. Ezt nemtudom csekkolni, mert domain tag gepkent itt ilyen nincs.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32291) Fire/SOUL/CD válasza bobsys (#32290) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem arra irányult a kérdésem, hogy mi az az NTSF Permissions, hanem arra, hogy azt minek állítani ebben az esetben, amikor a Basic Read és Basic List Folder Contents és ehhez tartozó olvasási engedélyek alapértelmezetten engedélyezettek

Azért ne menjünk már át vér pistikébe, hogy a nyilvánosan, a jó ég tudja milyen user számára megosztott Program Files mappába/mappára írás jogot is adok az NTFS Permissions-ban... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32292) bobsys válasza Fire/SOUL/CD (#32291) üzenetére


bobsys
addikt

Ezt nem tudtam, hogy alapertelmezetten benne van, mert mint irtam domain tag gepnel nincsen.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32293) Fire/SOUL/CD válasza bobsys (#32292) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Régebben volt egy jó kis táblázat, ahol a W7 Default NTFS Permissions profilok voltak szépen feltüntetve, de az istenért nem találom most... :W
Ebben a táblában benne volt, hogy pl Admin vagy Vendég vagy egyénileg létrehozott user-hez, milyen profilt rendel hozzá, ami természetesen az NTFS jogok kezelését is érinti...

Na mindegy, az viszont biztos, hogy az alábbiak alapján, nagyon hasonlóan "dolgozik" a W7:
NTFS Permissions (ez persze maga az NTFS fájlrendszer által támogatott lehetőségek, nem pedig, hogy a W7 ezekből mely engedélyeket adja vagy tiltja egy adott felhasználó/felhasználó csoport esetében

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32294) #95590400 válasza Fire/SOUL/CD (#32287) üzenetére


#95590400
törölt tag

ezzel kezdtem. írás/olvasás/minden kobináció megvolt.
látni látom a mappát, belépni már nem tudok. a szokásos hálózati hibaüzenet, nincs megfelelő jogosultságom.
hozzápakolgattam még hirtelen felindulásból párat, de gondolom nem ez a megoldás.
a jelszón kívül amit még lekapcsoltam az a public folder megosztása.
fogalmam sincs mi ez az ntfs mizéria, közben azlrt gúgliztam orrba-szájba, de szokás szerint búza nincs,csak ocsú. megoldást nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#32295) bobsys válasza #95590400 (#32294) üzenetére


bobsys
addikt

A program files tulajdonsagaibol rakj be egy kepet a security fulon levo beallitasokrol

(#32293) Fire/SOUL/CD En tudom, mik a default jogosultsagok, en azt mondtam, hogy ntfs szinten is kell hogy legyen a halozati userhez jogosultsag hozzarendelve (vagy a mindeki csoportnak). Nalam a halozatrol nem fernek hozza es nemcsak azert mert nincs megosztva hanem azert is mert nincs hozzadva az authenticated users vagy mas group a mappahoz.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32296) pschio válasza #95590400 (#32282) üzenetére


pschio
őstag

addig semmiféle megosztás nem fog menni amíg mind2 gépen a felhasználókhoz nincs jelszó hozzárendelve. magyarul csak jelszóval tudsz megosztani.

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#32297) Fire/SOUL/CD válasza bobsys (#32295) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Erre gondolsz
Akkor Mea Culpa... :R Teljesen másra gondoltam az NTFS jogok említése kapcsán. :W
Szóval "magyarra lefordítva" az lett volna a kérdésed lényege, hogy a Security/Biztonság fülön látszik-e a Mindenki, mint felhasználó, azaz hozzá-e lett adva...

Én egy lépéssel előrébb jártam, persze hogy hozzá lett(kell) adva a MINDENKI, és az alap NTFS jogok, azok alapértelmezetten engedélyezik a mappa megjelenítését és olvasását egyből...

Még1x sorry, félreértettem... :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32298) bobsys válasza Fire/SOUL/CD (#32297) üzenetére


bobsys
addikt

Pontosan :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32299) dellfanboy


dellfanboy
őstag

Van egy laptopom amin win7-van adva van 2 felhasználó mindkettő rendszergazda. hogy lehetséges azt beállítani hogy a D adat meghajtón x felhasználó csak x mappákba tudjon belépni míg y felhasználó x+y mappákba is. nem a dokumentumok személyes mappákról beszélek az a C-n van. külön program kell vagy van ilyen opció win7-ben? ultimate verzióm van.

másik kérdésem laptopomban van wifi, de nem bírok csatlakozni az otthoni hálózathoz. hiába klikkelek a jobb alsó sarokban a hálózatra nem leli az otthoni hálózatot, holott telefonnal simán tudom használni. az eszközkezelőben a wlan card rendesen működik fel is van telepítve a szoftvere rendesen.

laptopban ugye van wifi, meg utp kábellel is lehet csatlakozni a routerhez majd világhálóra. ha wifin keresztül csatlakozok ugye más MAC- címmel szerepel a gép mintha kábelen keresztül csatlakoznék?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#32300) Sub-ZeRo válasza dellfanboy (#32299) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Itt meg kellene adnod neki, hogy ki használhatja és ki nem. Ha nem próbáltad még akkor próbáld ki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.