Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32851) Morden24 válasza Воланд (#32850) üzenetére


Morden24
nagyúr

Pont korábban írtad, hogy egy böngésző, pár piszlicsáré program meg egy darab játék elég volt az out of memory-hoz. Ez teljesen átlagos felhasználás :)

Nem azt mondom, hogy ne kapcsolja ki, hanem azt, hogy nem feltétlenül éri meg. Nálam is csak heti 2-3 alkalommal fordult elő, de ennyi elég is volt ahhoz, hogy visszakapcsoljam, mert viszont a nagyon-nagyon alkalmankénti gyorsuláson kívül nem tapasztaltam kutyagumit sem, amiért érdemes lett volna kikapcsolva hagyni.
Régebben az SSD miatt lőttem ki, de az már nem játszik.

Sectumsempra - For Enemies

(#32852) Morden24 válasza Воланд (#32850) üzenetére


Morden24
nagyúr

[mintha hurutosan krahákolna a PH!]

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32853) Воланд válasza Morden24 (#32851) üzenetére


Воланд
titán

Szívom is a fogam, hogy vissza kellet kapcsolnom, rohadt lassan tölt be a da: o. Annyit elfelejtettem odaírni, hogy a firefoxcache-m az a memóriába megy, nem merevlemezre és vagy 15-20 oldal van megnyitva párhuzamosan. De jogos, ma már ez átlagnak számít.
Szerk.: Jaja kezdődik a lassulás, megyek is inkább játszok egy kicsit. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32854) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#32851) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hogy hogy nem játszik az SSD?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32855) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#32854) üzenetére


Morden24
nagyúr

eladtam a komplett desktop gépem, és vettem helyette egy Dell notit, abba meg kicsi lett volna a 64-es SSD.

Sectumsempra - For Enemies

(#32856) Joshi válasza Воланд (#32848) üzenetére


Joshi
titán

Kikapcsoltam amit írtál és most így néz ki a dolog. Még hol lehetne pár gigát nyerni?

(#32857) Morden24 válasza Joshi (#32856) üzenetére


Morden24
nagyúr

c:\Users\[neved]\Appdata\Local\Temp
c:\Windows\Temp
c:\Windows\SoftwareDistribution\Download

Ezen mappák tartalmát ürítheted.

Ezen felül ha használsz rendszervisszaállítást, azok között is rendet lehet rakni.

Sectumsempra - For Enemies

(#32858) Воланд válasza Joshi (#32856) üzenetére


Воланд
titán

Users mappában mi van?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32859) oilver1 válasza Воланд (#32858) üzenetére


oilver1
tag

Ajánlom figyelmedbe ezt a programot: http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/ccleaner2.html
Ccleaner a neve, és gyönyörűen kitakarítja a C meghajtódat, minden felszabadítható helyet felszabadít, amivel nem okoz kárt. Ugyanitt tudod kezelni a futó alkalmazásokat, a regisztrációs adatbázist optimalizálja stb. Pár mega az egész progi, megéri felrakni.

U.I.: bocsi, ez Yoshi polgártársnak szólt:)

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#32860) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#32855) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aham. Azt hittem gyíkja van neki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32861) Psychonaut válasza oilver1 (#32859) üzenetére


Psychonaut
addikt

A szándék jó, de legalább az aktuális változatot linkeld: Katt

(#32862) Darren82


Darren82
tag

Üdv mindenkinek!
Kis segítséget szeretnék kérni. Aerot támogató fájlkezelő érdekelne. Milyen tipusúak vannak?
1-2 linket is szívesen vennék! Előre is köszönöm!

(#32863) Воланд válasza Darren82 (#32862) üzenetére


Воланд
titán

Pontosan mit értesz az alatt, hogy aerot támogató fájlkezelő?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32864) Darren82 válasza Воланд (#32863) üzenetére


Darren82
tag

Hali. Total commander tipusúra gondoltam. Egyedi designnal, praktikus megoldásokkal...

(#32865) icons


icons
addikt

Hello!

Melyik Win7est érdemes beszerezni? Internetezni, játszani, alapszinten programozni szeretnék. Nem baj, ha a jobbikat szerzem be, tárhelyem van. Érdemes tehát Ultimate-tel próbálkoznom? (tudtom szerint az a legkomolyabb)
Illetve XPt futtatnék rajta.

Köszi!!

(#32866) Воланд válasza Darren82 (#32864) üzenetére


Воланд
titán

Én hirtelen nem mondok neked jobb fájlkezelőt, mint a total commander.

icons: Ha nem zavar, hogy az ultimate kétszer annyiba kerül, mint a home premium és úgy gondolod, hogy ki is használod a plusz szolgáltatásokat amik az ultimate verzióban vannak akkor vedd meg azt. Összehasonlítás. De akkor már 64bit-es verzió, gondolva egy gépbővítésre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32867) Psychonaut válasza icons (#32865) üzenetére


Psychonaut
addikt

A fent említett dolgokra bőven elegendő a Home Premium is.
Az Ultimate az, amiben minden extra benne van.
XP Mode-hoz Professional vagy Ultimate szükséges, de ezek a változatok drágábbak is értelemszerűen, mint a Home Premium.

(#32868) Steelmanus válasza Darren82 (#32864) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

Azt nem tudjuk hogy mit ertesz egyedi dizajnak, nezzel be ide talan az Alt Commander az ami legjobban hasonlit a TC-re.

[ Szerkesztve ]

(#32869) icons


icons
addikt

Köszönöm a gyors hsz-eket!!
A BitLocker ér valamit? Sajnos valamiért nem tudok keresni a topikban... illetve a Boot from VHD azt jelenti, hogz virtuális XPvel is tudok bootolni?

Ha jól láttam, ez a kettő a fontos különbség az otthoni használatban. Illetve mindenképpen 64bites N verzióm lesz (már másik gépem van, mint a leírásban). Pénz nem zavar, nem veszem. RobinHoodosat játszom. Van MSDNAA-m, de nem működik, ezért máshogyan szerzem be azt, ami jár nekem :).

(#32870) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
A következő a problémám, játékok hiba üzenettel kilépnek, naplók között ezt találtam:

mire tippeltek?

(#32871) Laccoss válasza fenergie84 (#32870) üzenetére


Laccoss
addikt

Legújabb drivereket, és directx frissítést tegyél fel.

(#32872) fenergie84 válasza Laccoss (#32871) üzenetére


fenergie84
addikt

az Ati driver a legújabb, ennél újabb nincs is :D
viszont dx-t nem tudom, hogy honnan lehet szedni (noob vagyok :D)

(#32873) Sub-ZeRo válasza fenergie84 (#32872) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Google és directx web installer.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32874) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#32873) üzenetére


Morden24
nagyúr

B****átok már meg a hülye Google-ötöket, meg a szoftverbázist, meg a mittoménmit.

DirectX basszus, na honnan? :D

M-I-C-R-O-S-O-F-T W-E-B-S-I-T-E

(#32870) fenergie84: Hát hallod, nem mondanám, hogy bejött neked az élet ezzel a Crossfire-dologgal :(

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32875) fenergie84 válasza Sub-ZeRo (#32873) üzenetére


fenergie84
addikt

a web installer azt írta ki, h nincs szükség frissítésre...
az ati driver meg tényleg a legújabb (de ettől függetlenül lehet rossz?)
egyébként a 10.10e...

Morden24: optimista vagyok, vannak nehézségek így az elején, már egy párat leküzdöttem, de amúgy ha nem játszok teljesen jó :D

[ Szerkesztve ]

(#32876) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!

Valami galiba van a Win7 64bit-tel. Többször előfordul, hogy egyáltalán nem tölt be, megáll a Windows töltődik képernyőnél, és csak a reset segít, de akkor meg újra kell állítani a billentyűzet nyelvét, meg egy s mást. Feltételezem, hogy a ESATA-val csatlakozó külső vinyó lehet a probléma, ugyanis az fel szokott pörögni, mikor bekapcsolom, és ilyen esetekben, mint a fenti, meg sem nyikkan a külső vinyó.. Ha neadjisten be is töltődik a Win7, akkor is előfordul, hogy a vinyót nem látja a gép, és nem tudom használni.

Kérdésem az lenne, hogy van-e valami megoldás a fenti problémára, valamint az, hogy ha telepítőlemezről nyomok egy javítást, vagy újratelepítem az operációs rendszert, akkor a már a gépen lévő alkalmazások használhatóak maradnak-e, vagy minden programot újra kell telepíteni?

Ja, meg az is érdekelne, hogy Rendszergazdaként miért nem vagyok képes a Documentums & Stettings mappán belül egy csomó mappát megnyitni?
:R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#32877) Morden24 válasza fenergie84 (#32875) üzenetére


Morden24
nagyúr

Akkor minden fasza, nem is értem, miért panaszkodsz :D

Egyébként tudom, hogy adott esetben macera, de nem tudnád megnézni a két kártyával külön-külön? Tehát hogy berakod az egyiket, megnézed kapsz-e hibát. Aztán berakod a másikat, és megnézed, kapsz-e hibát. Csak azért, mert lehet, hogy simán szar az egyik kártyád.

Sectumsempra - For Enemies

(#32878) Zomb€€ válasza Morden24 (#32803) üzenetére


Zomb€€
őstag

Igen, valóban átvált, csak az az idegesítő, hogy erről pár perccel a belépés után értesít oly módon, hogy kidob az asztalra. És ott választhatom, hogy megtartom-e, vagy váltok.
Remélem így érthetőbb. Szal van megoldása?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#32879) fenergie84 válasza Morden24 (#32877) üzenetére


fenergie84
addikt

nem rosszak a kártyák, külön, külön mentek egy ideig...a probléma azóta áll fent, mióta olvastam, h a cf ez alatt a driver alatt jobban skálázódik :D
szóval lehet az a baj...:D

(#32880) Воланд válasza icons (#32869) üzenetére


Воланд
titán

1. Egy gond van vele, hogy visszafejtéshez kell neki egy kulcs aminek mindig meg lennie, nincs olyan, hogy jelszóval te visszafejted. Ha borul a rendszered, akkor az adatokat többet nem nyered vissza. Ha komolyan kell a titkosítás akkor: TrueCrypt, nyílt forráskód, én ezt használom. Lekódolhatsz csak egy bizonyos méretet, de akár egész merevlemezt/partíciót is.
2. Igen, azt. Windows 7 VHD boot
3. Csörögj rá a supportra, olyan nincs, hogy nem működik a licenc.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32881) Morden24 válasza Maksifül (#32876) üzenetére


Morden24
nagyúr

1. Ha lehúzod a külső vinyót, akkor nincsen semmi para?
2. Nincsen Documents & Settings mappa. Az csak egy "kamu" link, ami a hülye régi, D&S-be menteni akaró progikat átirányítja a Users mappába, ahol most már a helyük van.

Sectumsempra - For Enemies

(#32882) McFlySTAR


McFlySTAR
csendes tag

hali olyan problémám lenne a win7 el hogy ma vettem +2giga ramot a gépembe igy most 4giga van benne és felakartam tenni a 64bites windows 7et de bootolás után rámegyek hogy telepités,kiirja hogy a telepités indul aztán ujraindul a gép és megint jon hogy a bootoláshoz nyomjon meg 1 gombot üzenet! a 32bites win7el nem csinálja ezt minden probléma nélkül feltelepiti! pls help!

(#32883) Morden24 válasza fenergie84 (#32875) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja, már a 10.11 a legfrissebb :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#32884) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vajon mi történik akkor, ha a DVD-n lévő install.wim-ből kibontott fileokkal írom felül a windir-ben lévő fileokat, és azokat véletlenül módosította már korábban egy update/hotfix/stb?

Ma futott volna a windows update, de ismeretlen hibakóddal elszállt.
Mondom OK, sfc /scannow, de ő azt mondta, hogy talált hibát, de javítani azt ugyan nem tudja magától.
Megnéztem a log fileban, melyik filokról van szó, és megtaláltam őket a DVD-n lévő install.wim fileban, de vonakodok felülírni, mert hát épp egy windows update alatt jelentkezett először hba.
Az is lehet, hogy korábban sérült a file, és azért nem futott le az update, de lehet hogy a hibaüzenet előtt sorban egy korábbi update írta felül hibásan a filet.
Ha most felülírok egy DVD-ről származó file-al, az lehet hogy korábbi verzió lesz, mint aminek ott kéne lennie, és akkor kitudja...
De így sem az igazi, ha többé nem tud update-elni a windows, és újra sem szeretném telepíteni.

(#32883) Morden24
Én nem vennék rá mérget! Sokáig tart rányomni a WHQL logót, a 10.10e pedig még ropogós, mert az sohsem várt WHQL plecsnire (szerintem a 10.10e sokkal frisebb, mint a ma kidobott 10.11 WHQL, akár 30 nappal is frisebb lehet!)

Megnéztem:
10.10e: 8.782.1-101104a
10.11WHQL: 8.791-101026a
Vagyis dátumra a 10.10e a frisebb, verzióra a 10.11 a magasabb, de ez csak a csomagverzió, a D3D driver a 10.10e-ben a frisebb, az OpenGL pedig a 10.11-ben. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32885) lhurgoyf


lhurgoyf
tag

Sziasztok!

Mi van akkor, ha utólagos partition manager program befagy, és resetet kellett nyomnom?
Valszeg megborult ez egész fájlrendszerem, win7 nem bootol, visszaállító CD sem segít, linux live sem megy.

Van rá megoldás szétszerelés nélkül? Garanciás még a laptop...

(#32886) cigam válasza lhurgoyf (#32885) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hát, ha cd-ről se röffen be linux, akkor ott más gond van. BIOS látja/felismeri a merevlemezt?
Pontosan melyik partícionáló progival futottál neki, és mit csináltál (zsugorítás növelés, ... pontosan melyik ponton akadt el?
A rendszerpartíciót is érintette? Pontosan mit üzen amikor el se indul a W7?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32887) lhurgoyf válasza cigam (#32886) üzenetére


lhurgoyf
tag

ubuntut próbáltam pendrive-ról.
PARAGON Partition Manager a program neve, két részre akartam osztani a C meghajtóm.
Kb. a felénél megállt a folyamat, ezután kb 1 óra múlva untam meg a dolgot.
Már nem tudom megnézni, hogy mit írt ki, mert próbáltam formázást is:S
Jelenleg egy sima bekapcs után az ubuntu kezd bejönni, de az "ubuntu' feliratig jut csak el, alatta az öt folyamatot jelző kis pontocska...

(#32888) bobsys válasza Воланд (#32880) üzenetére


bobsys
addikt

Ha komolyan kell a titkosítás akkor: TrueCrypt
ez vicces mondat
amugy meg a bitlocker is mukodhet sima jelszoval
"if any unauthorized changes are detected, BitLocker requests a recovery key on a USB device, or a recovery password entered by hand"

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32889) malwy


malwy
senior tag

Hogyan lehet a tálcát úgy beállítani, hogy ha teszem azt GOM playerben lejátszok egy videót teljes képernyőn, akkor a tálca ne takarja el a videó alsó részét? Eddig működött, de vhogy bebetonozta magát a tálca.
Automata elrejtés meg nem az igazi, nekem csak annyi a lényeg, hogy videó közben háttérben maradjon.
Nem találom a "a tálca legyen mindig látható a többi ablak előtt" című jelölőnégyzetet :(

(#32890) janos666 válasza malwy (#32889) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs, de: Használj valami normális lejátszót. ;]
MPC-HC-től pl. nehéz jobbat találni manapság.
Ha felrakod mellé a madVR-t, az alapból D3D Fullscreen módban fut. Affelett már semmi nem fogja kitakarni a képet (olyan, mint a diretx-es játékok).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32891) Sub-ZeRo válasza fenergie84 (#32879) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondtam hogy sz**ni fogsz a cf-el. :DDD

Morden24: Valahogy el kell neki kezdeni használni a Binget, vagy Google-t.
Meg már láttam olyat, hogy valaki a hivatalos oldalon nem találta azt amit keresett, ezért mondtam a gúglit meg a web installert. :DD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32892) fenergie84 válasza Morden24 (#32883) üzenetére


fenergie84
addikt

Akkor leszedem azt délután és meglátjuk mi lesz :D :R

Sub-ZeRo: olyan jó áron vettem meg a második karit, hogy ennyiért bűn lett volna ott hagyni...annyit megér, hogy most az elején szívok vele, amúgy is a kihívásokat szeretem, nem pedig az unalmas p.vakargatást...:D

(#32893) Peace


Peace
nagyúr

Tesóm gépe teljesen stabilan működött, mióta win 7-et tettem rá úgy 2 hónapja, erre a pénteki napon fogta magát, és ötször összeomlott. Azóta is folyamatosan kékhalálozik 2-3 óra használat után. Úgy látszik ennyi idő elteltével valami komoly sokkhatás érheti. Amit a minidump-ból sikerült kiderítenem:

This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0x1A (0x41790, 0xFFFFFA800027BE20, 0xFFFF, 0x0)
Error: MEMORY_MANAGEMENT

This was likely caused by the following module: dxgmms1.sys
Bugcheck code: 0x3B (0xC0000005, 0xFFFFF8800438DEBD, 0xFFFFF880066A3B80, 0x0)
Error: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

This was likely caused by the following module: ntfs.sys
Bugcheck code: 0x50 (0xFFFFFFFFFFFFFF8B, 0x1, 0xFFFFF880012BDBDD, 0x0)
Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0xF7 (0x1A7D91396684, 0x1A7D91394B84, 0xFFFFE5826EC6B47B, 0x0)
Error: DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER

This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0x7F (0x8, 0x80050031, 0x6F8, 0xFFFFF80002AFB5C3)
Error: UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP

Utánaolvasgattam, és legtöbbje memóriahibára vagy driver problémára utal. Nem lett semmi változtatva a hardware-en és program sem lett telepítve. Mi okozhatta, hogy hirtelen ok nélkül ennyire haldokolni kezdjen a gép? Nem sok megoldást találtam fórumokon, Páran javasolták, hogy memóriákat érdemes átrakni 1-3-ból a 2-4-be, hátha megoldja a gondot, de más épkézláb tanácsot nem olvastam sehol. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, hogy merre érdemes elindulni. ;)

(#32894) Sub-ZeRo válasza fenergie84 (#32892) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen már mondtad, de ha neked enyire kell a cf, hát hajrá. ;)
Ja és nem csak az elején szívtam vele, hanem mindíg. De az SLI volt. Alig vártam, hogy vissza térjek egy kártyás rendszerre...

(#32893) Peace:Épp adtak ötletet neked, mi kell még? Ha nem raktál fel egy frissítést sem, sem drivert, akkor nagyon úgy néz ki, hogy a ramokkal lesz gubanc. Egy mem testet futtathanál rajta vagy 5-6 órán keresztül.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32895) icons


icons
addikt

Üdv!

Miért lehet, hogy a Win nem ismerte fel a billemet? BIOSban működött, Win7nél semmire se reagált. Ez egy PS2es bill, és USBs átalakítóm van hozzá, de nem hiszem, hogy ez a gond (akkor BIOS sem látná). Tegnap ment, most ki/be dugtam, semmi. Harmadik próbálkozásra megy. Nem szeretnék hozzá drivert felrakni, mert nem szeretem, ha sok hülyeség van a gépen, ez meg egy P&P bill, tehát nem is kellene hozzá.

Valaki tud megoldást? (természetesen, ha nem, akkor driver lesz a vége, csak hátha másnak is produkált ilyen hibát)

(#32896) Morden24 válasza Peace (#32893) üzenetére


Morden24
nagyúr

Sok épézláb ötletet nem is fosz kapni. Minden valószínűség szerint hardverhiba, vagy tuning.

Sectumsempra - For Enemies

(#32897) lhurgoyf válasza lhurgoyf (#32887) üzenetére


lhurgoyf
tag

Van ötletetetek, mit lehetne csinálni vele anélkül, hogy szét kéne kapni?

Történet alant:-)

Sziasztok!

Mi van akkor, ha utólagos partition manager program befagy, és resetet kellett nyomnom?
Valszeg megborult ez egész fájlrendszerem, win7 nem bootol, visszaállító CD sem segít, linux live sem megy.

Van rá megoldás szétszerelés nélkül? Garanciás még a laptop...

(cigam)
Hát, ha cd-ről se röffen be linux, akkor ott más gond van. BIOS látja/felismeri a merevlemezt?
Pontosan melyik partícionáló progival futottál neki, és mit csináltál (zsugorítás növelés, ... pontosan melyik ponton akadt el?
A rendszerpartíciót is érintette? Pontosan mit üzen amikor el se indul a W7?

ubuntut próbáltam pendrive-ról.
PARAGON Partition Manager a program neve, két részre akartam osztani a C meghajtóm.
Kb. a felénél megállt a folyamat, ezután kb 1 óra múlva untam meg a dolgot.
Már nem tudom megnézni, hogy mit írt ki, mert próbáltam formázást is:S
Jelenleg egy sima bekapcs után az ubuntu kezd bejönni, de az "ubuntu' feliratig jut csak el, alatta az öt folyamatot jelző kis pontocska...

(#32898) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv,
A NetBIOS nevű valamit hol tudom állítgatni a Windowsban? A hálózati beállítások közt kerestem, ott nem találtam.
Van egy 0x80070035-ös hibakódom, és elvileg ezzel van a bibi.

rip and tear, until it is done

(#32899) bobsys válasza zoo8800 (#32898) üzenetére


bobsys
addikt

NetBIOS mit? Nevet? Mert az a computer nev.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32900) Tosee válasza zoo8800 (#32898) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Ha erre gondoltál: :)
Hálózati és megosztási központ -> adapterbeállítások módosítása -> helyi kapcsolat tulajdonságok:
TCP/IP (4-es verzió) -> tulajdonságok -> speciális -> wins fül -> NetBIOS beállítások

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.