Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) judzsin válasza Wlac (#69599) üzenetére


judzsin
tag

Csak nem olyan idióták, hogy kihagyják konzolon, nagyobb piac, mint a pc. Inkább félős, hogy nexgten lesz.Akkor azt mondjátok, hogy a Hotline Miami is jó? Csak az úgy rémlik digit only.

(#69602) Wlac válasza judzsin (#69601) üzenetére


Wlac
Ármester

Azt mindenféleképpen próbáld ki, mielőtt megveszed. Elég hardcore játék, és nem biztos, hogy neked is ugyanúgy bejönne. Én is látom benne az értéket, de nem bírtam vele sokáig ellenni.

“The wha-"

(#69603) MasterMark válasza zoltannagy (#69596) üzenetére


MasterMark
titán

Hajjaj. :DDD

A DHCP az egy kicsit nagyon más.
Amit te akartál mondani az a HDCP. Vagyis a HD tartalom védelem. A lényege röviden, hogy ne tudd úgy ellopni a Blu-ray filmeket, hogy HDMI-n rádugod egy felvevőre, és simán átveszed.
Ezért kell, hogy a monitor HDCP kompatibilis legyen, különben a HDCP letiltja a megjelenítést.

A másik, a HDMI egy digitális jelet használ, ugyanazt amit a DVI. Ezért alakítható egymásba. A DVI-nak több fajtája is van. Ami a digitális része az a DVI-D, ez az amire a HDMI-DVI alakító is alakítja.
Na most a videokártyákon a nagyobb kompatibilitás, és helyspórolás miatt ezt a csatlakozót összeépítették az analóg VGA csatlakozóval, ez a DVI-I. Ez tartalmazza a VGA kimenet analóg jelét, és a DVI digitálisát is.
Ha utánanézel, látszik, hogy a DVI-I-nek több érintkezője van. Ami nagyon fontos, hogy csak ez a DVI-I alakítható VGA-ra, a kis átalakítóval. Hiszen ott nincs szükség jel konvertálásra, mivel már alapból benne van.
Ami fontos, hogy a DVI-D (amit HDMI-ből lehet csinálni ugye) ami csak a digitális jelet tartalmazza, nem alakítható át csupán kis átalakítóval VGA-vá, mivel nincs benne az analóg jel.
Ezért kellene a külön kis dobozka ami digitális jelből analógot csinál, viszont ez elég drága, a minősége is kérdéses, pláne az input lag.

Szerk.: Jajj de hosszú lett. :D
Bónusz kérdés, a PS3-hoz nem létezik az AV kimenetbe dughtó VGA kábel? Így átalakítás nélkűl meglenne ugye. (Xbox 360-nál ugye van ilyen.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#69604) zoltannagy válasza MasterMark (#69603) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Oké köszi! De, ha a dvi végére rárakom a "kis átalakítót" amit ugye akkor már betudok dugni a monitorba azaz a vga részébe ( nem a dvi be mert akkor azt hagyom), úgy működhet?

(#69605) MasterMark válasza zoltannagy (#69604) üzenetére


MasterMark
titán

Bakker, az előző hsz.-t minek írtam...?

Bocs, de rosszul fogalmaztam? Nem volt érthető?

Switch Tax

(#69606) zoltannagy válasza MasterMark (#69605) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Nagyjábol értettem, csak arra lennék kíváncsi, hogy működhet e a dolog vagy sem :)

Kérdésedre én csak hdmi vga kábelt láttam valahol ps3-ra hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#69607) MasterMark válasza zoltannagy (#69606) üzenetére


MasterMark
titán

De hát már leírtam... És azt is hogy miért...

Switch Tax

(#69608) zoltannagy válasza MasterMark (#69607) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

:( Akkor bukta rájöttem, ez van köszi.

(#69609) Tegla80


Tegla80
addikt

Van az apron 28e be egy SSlim 2 jatekkal.....
Annak aki gepet keres es kornyekbeli ,szemelyes atvetellel jo ajanlat lehet....
(Maskepp picit gyanus,de lattunk/vettunk mar tobben olcson gepet igy akar valos is lehet,de mindenkepp szemelyesen sztem....)
Szoval hajra annak aki belevagna......

Sony® & PlayStation®

(#69610) MasterMark válasza zoltannagy (#69608) üzenetére


MasterMark
titán

Remek. Egyébként össze se tudnád dugni.

A HDMI-VGA kábel, ha olyan, akkor abba bele van építve a konverter, amiről beszéltem. Ez látszik, mert kell hely neki, vagyis az egyik végén elég nagy darab a csatlakozó.
Viszont rengetek kamu ilyen kábel van, ami nem csinál semmit.

Egy ilyet találtam:

(PS3 és Wii-hez is jó, azért van rajta két csatlakozó.)

Esetleg ha valaki már próbálta, akkor írhatna, hogy működik-e az ilyen. Gyári VGA kábelt én sem látok.

Switch Tax

(#69611) zoltannagy válasza MasterMark (#69610) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Pedig először ezt akartam megvenni :)http://hardverapro.hu/apro/hdmi_vga_rca_av_komponens_kabel_15m

(#69612) VooĐoo válasza zoltannagy (#69611) üzenetére


VooĐoo
tag

Ez HDMI kábel, amit MasterMark linkelt azt az AV kimenetbe kell dugni, más csatlakozó.

PSN: Neon--Skyline

(#69613) MasterMark válasza zoltannagy (#69611) üzenetére


MasterMark
titán

Ez kamu kábel.

Switch Tax

(#69614) A`rpi


A`rpi
Topikgazda

Milyen monitorral használhatom PS3 játékkonzolomat?

Ami feltétel:
HDCP támogatást tudja a készülék
(FONTOS! Nélküle nem fog működni!!!)
Vagy: DVI (bemenet)
Vagy: HDMI (bemenet)

15 000 magasságban már vásárolhatsz DVI-bemenettel rendelkező készüléket.

Vásárlásnál mire érdemes még odafigyelni?

Lehetőleg szélesvásznú legyen (wide)
Legalább 720p 1280x720
Vagy 1080p, utóbbi drágább 1920x1080

HDMI monitor esetén: beépített hangszóró, vagy fejhallgató kimenet!

Ettől eltérő felbontású készüléket is választhatsz.
Ebben az esetben vásárlás előtt feltétlen próbáld ki
játékkonzoloddal!

DVI bemenetű monitoron milyen kábelt, vagy átalakító szükséges?

HDMI>DVI kábel (egyszerűbb megoldás)

Hol vásárolhatom meg? [link]

DVI kábel + DVI>HDMI átalakító

Hol vásárolhatom meg? [link] [link]

Hogyan tudom HDMI bemenetet alapértelmezetté tenni? [link]

Bekapcsoló gombot hosszan tartjuk míg nem sípol kétezer. (Egyszer sípol mikor be kapcsolt, majd miután hosszan tartod fog még egyszer, ilyenkor egy pillanatra elalszik zöld led is.)

[ Szerkesztve ]

(#69615) A`rpi válasza MasterMark (#69603) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Én írtam hülyeséget az előző leírásban [link] (most javítottam.)

(#69604) zoltannagy

DVI Dsub átalakítót felejtsd el, azzal nem fog működni, ahogy fentebb MasterMark kolléga mondta több típus van.

Analóg és a digitális rész teljesen külön van. Hiába teszel DVI kábelre te DVI D sub átalakítót, azok a lábak egészen egyszerűen nincsenek is bekötve.
(Az átalakítóban.)
Így nem is fog működni.

Ha biztosra akarsz menni veszel egy HDMI > DVI kábelt, szerzel egy megfelelő HDCP-s legalább 720p-s monitort, és minden probléma letudva.

[ Szerkesztve ]

(#69616) powergoku


powergoku
tag

Üdv.
Nemrég vettem egy Fat Ps3 -at.Pár percig megy a gép és 2 csippanás és villogó piros led.
Mindig be lehet kapcsolni és pár percig megy .HDD nincs benne ezért játékig el sem jutottam.
Kezdő vagyok ezen a téren ezért kérem a segítséget.
Előre is köszi.

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#69617) ldave válasza powergoku (#69616) üzenetére


ldave
félisten

Most nem azért, de miért vetted meg?

A Slime draws near! Command?

(#69618) powergoku


powergoku
tag

Mert komoly 4e ft èrt jutottam hozzà .

[ Szerkesztve ]

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#69619) A`rpi válasza powergoku (#69618) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Papírnehezéknek annyiadért drága lenne.
(Másra meg nem igazán lehet használni.)

Javíttatás több 10 ezer forint+ HDD is költség, + joy is ha nincs.

30 ért meg kapni működőképes gépet amihez nem kell hozzányúlni.

Lehetőleg Super slim-et vegyél. :K

[ Szerkesztve ]

(#69620) zoltannagy válasza A`rpi (#69619) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Lehet meg sem lehet javítani fene tudja kik nyúlhattak bele...

(#69621) Rezuhu válasza powergoku (#69618) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Lenne itt egy téglavörös téglám!
Ráírtam, hogy "Playstation 3"!
Nem érdekelne?
Olcsó, csak 4k az ára! :D :D :D

(#69622) powergoku


powergoku
tag

Akkora hiba lenne?
Betölt , van kèp is csak kb 5 perc utàn kikapcsol.Utàna visszskapcsolom ès megint jó.Nem kell vàrni vele.

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#69624) Rezuhu válasza powergoku (#69623) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Ez kb olyan, mintha kiugranál egy felhőkarcoló legfelső emeletéről, és zuhanás közben segítséget kérnél telefonon! :)
Itt kismilliószor le lett írva, hogy fat gépet nem érdemes venni (még működőképeset sem), mert idővel bedöglik.
Te pedig pénzt adsz egy működésképtelenért, és itt vársz megoldásra... :D
Ha Ps3-al akarsz játszani, gyűjts össze pénzt, és vegyél egy slim, vagy super slim gépet.
Ez a megoldás.
A fat gépet pedig használd az ajtód kitámasztására a huzat ellen, mert arra még talán jó lehet.

(#69626) zoltannagy válasza powergoku (#69625) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Nem tudom, hogy tudtam e segíteni de olvasd el amit küldtem pü-be.

(#69627) Wlac


Wlac
Ármester

Közel már a Hitman: Absolution nemesfém, de kellene egy kis segítség két trófeával. A Partners in Crime és a Contender az, két egyszerű, pár perc alatt megvan vele az ember. Fel kellene vennie az illetőnek PSN friendnek (El_Vazul), és létrehoznia egy Contractot (van tutorial a játékon belül, kb. két perc), majd versenyre hívnia, és ezzel meg is lenne mindkettő. Ha valaki ki tudna segíteni, azt nagyon nagyra értékelném!

“The wha-"

(#69628) A`rpi válasza Wlac (#69627) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Ha valakinek esetleg lenn van, és segítene, akkor jelezd, ha nincsen versenyző, nagyon szívesen leszedem a játékot, és segítek.

nemesfém :D Ezen besírtam.

UI: Jobban belegondolva nem is kell neked senki.

Belépsz egy másik fiókba, ismerőnek jelölöd magad;],
és megcsinálod amit kell.

Ha jól sejtem nem "real time"-ban kell megcsinálni a feladatot, így át tudsz lépni.

[ Szerkesztve ]

(#69629) Wlac válasza A`rpi (#69628) üzenetére


Wlac
Ármester

Forever alone módszer... ez működhet. Este kipróbálom és beszámolok.

“The wha-"

(#69630) Wlac


Wlac
Ármester

Sokan nem hisznek abban, hogy létezik a szerelem első látásra, pedig de. Van, hogy hosszú idő telik el anélkül, hogy az ember ránézne valakire, és tudná, hogy ő az igazi, ő vele képes azt megtenni, amit másokkal nem, vagy nem olyan mértékben. Pont, mint platinázni egy PS játékot. Lehet próbálkozni, és az ember tévútra is mehet néha, amikor hamis illúziókba ringatja magát valamivel kapcsolatban, de érezni fogja, ha egy játék akarja, hogy őt is platinázzák. Ilyen a Hitman: Absolution.

Egyébként baromi könnyű megcsinálni, nem kell gyakorlott Hitman játékosnak lenni, ami azt illeti, akinek nem fűlik a foga a lopakodáshoz, az is simán megcsinálhatja. A 258 challenge-ből elég csak 100-at, és hiába van 5 nehézségi fokozat, a harmadik (Hard) a maximum, amit kér a játék. A'rpi módszere jól működik, így egyedül meg lehet csinálni az online dolgokat is. Amivel kicsit el kellett időznöm, az egyedül az 1 millió dollár összeszedése volt, de 25 perc alatt azt is megcsináltam, csak a legtöbb Contracthez nem volt kedvem.

Egyébként a játékot nagyon ajánlom mindenkinek, nálam lazán ez a legjobb Hitman. Rajtunk múlik, hogy hogyan játsszuk végig, nem erőltet ránk semmilyen módszert. Elég user friendly, eszméletlenül jók az átvezetők, gyönyörűen néz ki, kiválóan fut, színes-szagos, változatos... szóval hajrá! :)

“The wha-"

(#69631) pulyka jocó válasza Wlac (#69630) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Ez hányadik platina? Amúgy szép volt! :C

[ Szerkesztve ]

(#69632) A`rpi válasza Wlac (#69630) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Gratulálok!

Ja és örülök hogy működött a "furmányos" tervem!

(#69633) Tegla80 válasza Wlac (#69630) üzenetére


Tegla80
addikt

Maga a jatek nekem is nagyon bejott,de a platina az messze elerhetettlen szamomra barmely jatek eseten igy ennel is....neked viszont gart erte. :C
(arra spec emlexem,h "vezetekre vizel es agyonveri az aram " dolgot azt megcsinaltam ...trophy-t nem ert,de buli volt :D .)

Sony® & PlayStation®

(#69634) Wlac


Wlac
Ármester

Köszönöm, ez már a negyedik volt. Vadászom folyamatosan a platina lehetőségeket, de vagy a játék nem tetszik annyira, hogy többször neki menjek (Mirror's Edge), vagy ha igen, akkor meg nem platinázható (bármi, amiben van multi).

De ez a Hitman valóban egy kegyetlen jó játék. Nem csak a fentebb felsorolt érvek miatt, hanem azért, mert az olyan apróságokra is figyeltek, hogyha például tűzharcban lelövünk valakit, akkor a környezetében visítják a nevét ("Úristen, lelőtte Murphy-t! stb."). Eszméletlenül hangulatossá teszi a dolgot, és sajnos olyan világban élünk, ahol ez már pozitívumnak számít, de nagyon örültem neki, hogy a szép futás mellett semmi buggal nem találkoztam. Sajnálom, hogy az új Hitmant darabokban kapjuk majd meg, de nekem az első napos vétel lesz.

A kedvenc pályám amúgy a King of Chinatown volt, ott baromi kreatívan lehetett gyilkolni.

“The wha-"

(#69635) Elims válasza Wlac (#69630) üzenetére


Elims
veterán

Én ezt a kis gondolatodat màshogy làtom.. :-)
De a platinàhoz Gratulàlok!!! :-) Ha a last of us-t tudtad platinàzni az ilyen hitman-ekkel lazàn elbànsz. :-)

(#69636) Wlac válasza Elims (#69635) üzenetére


Wlac
Ármester

Nyilván nem is komolyan írtam, csak a poén kedvéért kellett bele. :))

“The wha-"

(#69637) perge666 válasza Wlac (#69630) üzenetére


perge666
veterán

Gratulálok hozzá,én annak is örülnék ha meglenne és szimplán végig tudnám játszani,és utána ki tudnám rakni a polcra!

(#69638) Elims válasza Wlac (#69636) üzenetére


Elims
veterán

:-)

Köszönöm az Assassin's Creed - Black Flag ajànlàst!!! :-)
Nagggyon Jò!!!!

(#69639) perge666 válasza Elims (#69638) üzenetére


perge666
veterán

Előttem jársz 1 lépéssel. :)

(#69640) Elims válasza perge666 (#69639) üzenetére


Elims
veterán

Dehogy! :-)))) A lényeg,hogy ne nézz senkit.Ne versengj. ;-)
Màs màr rég el is felejtette,nekem meg még teljesen ùj,ekkor mivan? :-)))) A gatyàban vagyunk?Kizàrt!! :-)

Nem tudom,hogy van-e topikja,nem néztem még..lenne egy kérdésem a jàtékkal kapcsolatban.
Muszàj néznem azt a database mappàt?Írogat ki dolgokat,hogy van ùj cheat meg stb.,de vhogy nem talàlom a mappàt. (+nem is nagyon hasznàlnàm,elég komplex ez a jàték még plusz dolgok nélkül is.)

(#69641) perge666 válasza Elims (#69640) üzenetére


perge666
veterán

Nem nézek én senkit,versengeni meg ki nem állhatok,csak megjegyeztem.....

(#69642) Wlac válasza Elims (#69640) üzenetére


Wlac
Ármester

Nem muszáj, az csak extra. Mivel az AC játékok valós történelmi dolgokkal (helyszínek, események, emberek stb.) vannak tele, ezért a játék egy csomó extra infót ad róluk. A III-ban még szerettem őket olvasni, mert Shawn (az angol barista az a lobby-ban) tele írta őket szarkasztikus megjegyzésekkel, és jókat röhögtem, ahogyan ekézte az amerikai dolgokat. Itt már kevesebb a poén, több a száraz tény, ezért számomra nem is volt annyira izgalmas. A cheatek pedig csupán afféle poénként vannak jelen. Az AC III-ban kipróbáltam párat, de itt már nem aktiváltam őket.

Ja, és nagyon szívesen, a Black Flag tényleg az egyik legjobb Assassin's Creed.

“The wha-"

(#69643) Elims válasza perge666 (#69641) üzenetére


Elims
veterán

Ennyi. :-)
Szerezd be!! :-)

Wlac: Köszi! :-)

(#69644) perge666 válasza Elims (#69643) üzenetére


perge666
veterán

Meg lesz nemsokára szerintem.
Te meg majd el ne feledkezz az élménybeszámolórol.

(#69645) raziel01


raziel01
veterán

Akinek nem érzékeli rendesen a gombokat a kontroller vagy random gombok nyomódnak le annak itt egy útmutató:

LINK

Most csináltam meg. Tényleg szuper így.
Nekem annyi volt a baj, hogy az L1 lenyomására random megnyomott egy dpad gombot is.
1 órát teszteltem, mostmár oké. :)

(#69646) Speedhs válasza raziel01 (#69645) üzenetére


Speedhs
őstag

Esetleg megakadós analóg joy-ra megoldás?

(#69647) A`rpi válasza Speedhs (#69646) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Kiforrasztod, és teszel a helyére egy újat. 1500ft magasságában lehet kb kapni cserealkatrészt.

(#69648) istvansebok válasza raziel01 (#69645) üzenetére


istvansebok
tag

A múlt héten csináltam én is így meg.
Nekem elég volt a beragadt L2, R2 gombot megmozgatni, nem kellett ennyire szétszedni

(#69649) Speedhs válasza A`rpi (#69647) üzenetére


Speedhs
őstag

Köszi, akkor hagyom így.

(#69650) Speedhs válasza A`rpi (#69647) üzenetére


Speedhs
őstag

Egyébként kaptam egy 2A-s szabályzót,[link], dobtam rá egy hűtőt.

A további lépések:
12V-t szerezni a szabályzónak.-> ezt az alaplapról szedjem, vagy a ventitől?

Ha ez megvan, utána a szabályzóra hogyan kössem a ventit?(2 vezeték jön belőle)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.