Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) Zigur válasza Mister_X (#42000) üzenetére


Zigur
senior tag

Műszaki eszköz környékére nem kellene virág, hiába veszel új PS3-at, előbb-utóbb az is megkapja a maga vízadagját, és még jobban is szennyeződik a cserépről odajuthat kosz a géphez.

(#42002) Mister_X válasza Zigur (#42001) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Jobb helye pedig még nincs. Hó végén lesz egy monitorom, akkor majd költözik az új gép (ha lesz addig). Bár eddig megvolt a futókával, mert három polc volt közöttük, a palánták kerültek rossz helyre. De ahogy elnézem, esetleg egy SuperSlim tökéletesen elférne, de a szobámban nem esne semmi bántódása.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42003) Zigur válasza Mister_X (#42002) üzenetére


Zigur
senior tag

Türelmes ember vagy, nálam már rég a kukában landolt volna tv és ps3 környéki gaz :D
Eladni lenne a legtisztább bolt, ahogy a többiek is említették a sárga led javítása eléggé bizonytalan, nagy valószínűséggel megint elromlik, és addig is azon cidrizhetsz játék közben hogy mikor megy tönkre... viszont ezzel úszod meg legolcsóbban, és ha megint tönremegy még mindig eladhatod alkatrésznek.
Te tudod mennyi pénzed van/mennyit szánsz a gépre.

(#42004) Mister_X válasza Zigur (#42003) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Te tudod mennyi pénzed van "

Semennyi :DDD Vagyis 6.000Ft, de ugye az nem elég. Ezért az Ascension, Sly és Killzone 3 kivételével minden meg lett hirdetve, még a Move is :( Ha elkel pár dolog és a bank is ad min 10k-t, akkor lesz új gép.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42005) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

Úgy tűnik, hogy a PS3 Super Slim 12GB verziót fogom megvenni, mivel legalább 15e Ft-tal olcsóbb, mint az 500 GB.
Az online store letöltésen kívül milyen előnye lenne az 500-asnak? Fel lehet rá telepíteni teljesen a játékokat, és akkor nem pörgeti a lemezt?
Ez a 12 GB lényegében mire elég? Mentések?

üdv:
Coleen

(#42006) ldave válasza Mister_X (#42004) üzenetére


ldave
félisten

Most nem azért, de ha hitel kell hozzá, akkor talán nem egy PS3 vásárlása a legfontosabb dolog :)

A Slime draws near! Command?

(#42007) Oldman2 válasza coleen (#42005) üzenetére


Oldman2
veterán

Az a 12GB gyakorlatilag semmire nem elég.

Szerintem ez a típus teljesen kimeríti a parasztvakítás esetét...
Mindenki azzal kezdi, hogy HDD-t meg beéíptő keretet vesz (próbál venni) hozzá.

De Te tudod, van az a mondás, hogy "vadász, vadász..."
:-)

(#42008) Zigur válasza Mister_X (#42004) üzenetére


Zigur
senior tag

Egyetértek ldave-el, semmiképp ne vegyél fel hitelt ezért.

(#42009) jookomak válasza Mister_X (#42004) üzenetére


jookomak
őstag

Gamepod nem ad lóvét, ha már cikkíró vagy? :) Igazán megtámogathatnának, ugyanis ha jól tudom, másnak nincs ps-e, amin tudnának tesztelni.

(#42010) csab2 válasza coleen (#42005) üzenetére


csab2
veterán

Jól gondold ezt meg! Megmondom, miért.
Én a helyedben nagyon elgondolkoznék a Plus előfizetésen. Három hónapra 4500 forint, és kb. 10 szabadon letölthető játék áll rendelezésedre, amely lista változik. 1év alatt 30-40 játékot ingyen megkapsz.
Ha nem vagy hard gamer, és/vagy nem akarsz a legfrissebb (és ezért drága) játékokkal játszani, akkor baromira megéri a Plus.
Ezt azért írom, mert ha a Plus szóba jöhet, akkor kell a HDD, mert egy-egy játék kb. 5-10 GB letöltve.
Na most ha a Plus nem érdekel akkor is elgondolkodtató, hogy néha-néha nem fogsz-e a Store-ból játékot vásárolni, mert pl. valami jó akció van. Ha igen, akkor megint ott vagyunk, hogy nem szabad megvenned a 12 gigás verziót.
Szóval én minden képpen azt tanácsolom, hogy ne vedd meg, mert most lehet, hogy úgy gondolod, hogy nem fogsz a Store-ból vásárolni, nem fogsz előfizetni a Plusra, de ki tudja, hogy 1 év után is így fogod-e gondolni?
Amikor én megvettem a PS3-at, fingom nem volt sem a Store-ról (nem is volt még magyar), sem a Plusról. Akkor 160 és 320 gigás verzió közül kellett választanom és nekem a nagyobbik felé húzott a szívem, egyszerűen csak azért, hogy nagyobb (=jobb), igazából ha az eszemre hallgatok elég lett volna a kisebb is. Végül a 320-asat vettem meg, mert az jó akcióban volt akkor (a nagy kedvenc Killzone3-at adták vele). Most, hogy elő vagyok fizetveva Plus-ra, áldom az eszemet, hogy a nagyobbat vettem.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#42011) Mister_X válasza ldave (#42006) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én nem a megélhetésemért dolgozok, így a 10.000Ft-ot vissza tudom fizetni a felvétel után két héttel, fizetéskor, így kamat sem lesz. És még marad bőven pénzem. Csak felgyorsítom a folyamatot és legalább tudom folytatni a tesztelést.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42012) ldave válasza Mister_X (#42011) üzenetére


ldave
félisten

Te tudod, de a hitel tud veszélyes lenni, bármi közbejöhet, ami miatt esetleg nem tudja az ember visszafizetni és akkor durva kamatot rádobnak a bankok a tartozásra, főleg az ilyen szabad felhasználású kölcsönöknél. Akkor már inkább egy rokontól vagy jóbaráttól kérnék kölcsön, ha ez ennyire fontos.

A Slime draws near! Command?

(#42013) Mister_X válasza ldave (#42012) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nevelőapámat így is le fogom húzni egy kevéssel, mivel nagy az esélye, hogy miatta ment tönkre a gép. Tíz ezer forintra nem tudnak olyan durva kamatot rádobni és már most dolgoztam annyit, hogy akár 50%-os kamattal visszafizessek 30.000Ft-ot. És másra nem kell költenem.

Óigen, hab a tortán: mielőtt hazamentem, megvettem a Darksiders első részét kőkemény 1220Ft-ért, hogy majd játszok azzal :DDD Se baj, majd a köv gépen.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42014) coleen válasza csab2 (#42010) üzenetére


coleen
aktív tag

csab2 és Oldman2:

Akkor lehet még várok egy hónapot, és mégis 500 GB lesz :)

Még azt nem értem, hogyha mondjuk próbaképpen előfizek 3 hónap Plus-ra, akkor mondjuk a 4. hónaptól nem újítom meg az előfizetést, de fél év múlva igen, akkor az első aktív 3 hónapban letöltött játékokkal újra lehet majd játszani?
Ill. a neten van fent olyan lista, ahol az aktuálisan letölthető Plus tartalmakat megnézhetem?

Coleen

(#42015) csab2 válasza coleen (#42014) üzenetére


csab2
veterán

"hogyha mondjuk próbaképpen előfizek 3 hónap Plus-ra, akkor mondjuk a 4. hónaptól nem újítom meg az előfizetést, de fél év múlva igen, akkor az első aktív 3 hónapban letöltött játékokkal újra lehet majd játszani?"

Így van.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#42016) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Olyan játékokat keresek, mint a Diablo. A Sacred 2 állítólag ilyen, szerintetek?
Esetleg egyéb?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42017) ldave válasza leslieke (#42016) üzenetére


ldave
félisten

Dungeon Siege 3 az talán ilyesmi.

A Slime draws near! Command?

(#42018) kelzsoca válasza Mister_X (#41998) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezeket a régi gépeket nem éri meg javítani, kidobsz annyi pénzt, amit most kapnál érte ~15k, és lesz egy bizonytalan ideig működő javított géped (garancia nélkül továbbra is) amire akárhogy vigyázol, végül elhullik.

Továbbá ha valóban víz is került a gépbe, még egyéb részei is elszállhattak.

Egy új slim valóban drágább, de hosszabb távra szerintem is ezzel járnál jól, ráadásul a tesztek miatt majdnem mondhatni munkaeszköz a gép. :)

https://vertigostore.eu

(#42019) Mister_X válasza kelzsoca (#42018) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Lehet, hogy végül egy használt mezei Slim lesz (160GB). Ez megtenné?

Amúgy egy szerviz mondott a gépre egy 15k-s árat, azt hiszem, a vevő meg is van rá... van még 6k KP-m, Sport Champions 2-t holnap elviszik 3k-ért, nevelőapámtól is kérek pénzt... és akkor már csak egy dolgot kellene eladnom, hogy meglegyen a használt Slim és akkor nem vettem fel hitelt, esetleg azzal kijönne egy SuperSlim. Csak vegyenek meg valamit...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42020) leslieke válasza ldave (#42017) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Megvan, de nem tetszik. :(((

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42021) ldave


ldave
félisten

Eurogamer tagoknak Defiance béta kulcs.

http://www.eurogamer.net/giveaways.php?id=87217

A Slime draws near! Command?

(#42022) ldave


ldave
félisten

Mi ez a nagy csend ma? :) Lakásfelújítás miatt most elpakoltam a PS3-at (nem akarom, hogy sok por menjen bele), de legalább hadd olvassam, hogy mások játszanak :)

A Slime draws near! Command?

(#42023) Mister_X válasza ldave (#42022) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Játszok mások idegeivel :DDD Szervíz dobott a PS-emre egy 15k-s ajánlatot, egy valaki meg vinné 18-ért a pakkot, plusz 3k-ért elkel a Sport Champions 2, továbbá van 5k tartalékom. Ez már egy használt gép ára a Konzolokszervizében.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42024) leslieke válasza ldave (#42022) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én játszanék csak válogatós vagyok. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42025) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Srácok.

Valszeg elviszik a PS-t. Csak ugye ott a vinyó, a rendszerben bankkártya adatok vannak, a profilomon aktiválva nem egy pénzes cucc, stb. Mi a teendő? Valahogy megoldható, hogy amikor az a gép meg lesz javíttatva, amikor bejelentkezne, letiltsa a Store azt a gépet, így védve a profilomat?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42026) MasterMark válasza Mister_X (#42025) üzenetére


MasterMark
titán

Esetleg változtasd meg a jelszót.

Switch Tax

(#42027) Mister_X válasza MasterMark (#42026) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kérem alássan, hol? :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42028) MasterMark válasza Mister_X (#42027) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs valami online felület? Vagy majd az új gépen, ha nem késő.

Switch Tax

(#42029) leslieke válasza Mister_X (#42027) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Esetleg itt? https://account.sonyentertainmentnetwork.com

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42030) szilchi


szilchi
őstag

Látom már van 4.40-es FW.Gondolom semmi eget rengető újítás nincs benne,csak a szokásos anti-kalóz frissítés.Dead Island-el játszok,de előtte még gyorsan frissítettem.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#42031) Tegla80 válasza Mister_X (#42025) üzenetére


Tegla80
addikt

Én kivenném a vinyót még átadás előtt,azt legyalulnám pc-re kötve.
azt jónapot

Sony® & PlayStation®

(#42032) Tegla80 válasza Mister_X (#42025) üzenetére


Tegla80
addikt

dupla lett,
linuxról nem túl penge sokszor a ph :F
(de lehet csak nálam szarakszik)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#42033) MasterMark válasza Tegla80 (#42032) üzenetére


MasterMark
titán

Ha kétszet klikkelsz a gombra, akkor csinálja.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42034) Tegla80 válasza MasterMark (#42033) üzenetére


Tegla80
addikt

jah bocsi,de kéne már 1 sör :DD
amúgy nem hiszem,mert kb 30mp van a 2hsz között. A szerkesztéskor lett dupla.
(sztem a melóhelyi net "gyorsasága" a ludas. Kritikán aluli,de nemtok reklamálni,mert a router-t is Én faragtam rá titokban,h legyen wifink. :B )

Sony® & PlayStation®

(#42035) szijartg válasza Mister_X (#42023) üzenetére


szijartg
senior tag

Ha meg tudjuk beszélni, én akkor elvinném a MOVE-ot meg a GT5-öt ;)

(#42036) DM-Fan válasza Tegla80 (#41997) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"amúgy Én pont azt cseréltettem,mert 3x volt szervízben. legsz@rabb széria volt sztem,lehet ezért is tudta.(SONY a gyártó ugye :DDD ),"

Ezt erősen cáfolnám! Csak az ide rendszeresen írók között vagyunk vagy négyen, akiknek 40 GB-os CECHH szériájú gépünk van és kb. 4-5 éve megy mindannyiunknál gond nélkül. Jó, én már kétszer újrapasztáztam 3 éves kora óta, de ettől függetlenül mai napig hibátlan, pedig nem keveset ment! Már új korában belepakoltam egy 250 GB-os HDD-t és köszöni szépen, vígan duruzsol azóta is.

Ráadásul mint kiderül, Mister_X kolléga gépe is külső behatás következtében halálozott el az imént, nem pedig önszántából.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#42037) leslieke válasza Tegla80 (#42032) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálad van a hiba, nekem hibátlan linux alól.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42038) Tegla80 válasza DM-Fan (#42036) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
akkor 4:2 re Ti vezettek ;)
igyexem még 3, "40 gb os hibás tulajt" keresni,mert ezt nem hagyhatom :DD
;]

komolyra fordítva,
anno nem egy cimbimnek állt meg,ahogy nekem is a MM os 40gb + Half Life2 (ha jól írom :B , bontatlanul cseréltem,nem az Én világom ) gépcsomag.(mint írtam 3xszervíz és MMban csere volt!! )Utána a 80gb-os CECHL04 gépet kaptam,ami azóta is gond nélkül megy, haverom vette át (4 éves múlt,kapott üzemórát bőven és soha nem volt gányolva,7.200rpm HDD majd SSD csere volt benne,azt ennyi). Sztem az volt a FAT legjobban összerakott szériája. Nem szeretnék vitatkozni ,csak Én ezt vallom,ezt tapasztaltam)
csao

Sony® & PlayStation®

(#42039) STC Speed


STC Speed
őstag

Hali!

Egy nagyon fontos kérdésem lenne:
Battlefield 3 mat lehet venni 1 accountra ,aztán másik gépnek is odaadni?(online pass miatt)
ketten vennénk haverommal,mivel most 27 font.

(#42040) DM-Fan válasza Tegla80 (#42038) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A 80 GB-os CECHL04 gyakorlatilag csavarra ugyanaz, mint a 40 GB-os CECHH04 volt, mind a kettő harmadik generációs gép, annyi a különbség, hogy előbbiben már 60 nm-es a CPU, a 40 GB-osban meg még 90 nm-es volt, a GPU meg már mindkettőben 65 nm-es és többnyire ez utóbbi szokta a YLoD-et okozni, azért halálozott jobban az első két generáció, mert azokban még a GPU is mindben 90 nm-es volt. Amúgy a harmadik generációs gépek (így a CECHH és a CECHL is) már erősen butítottak hűtést tekintve, annyira már nem volt jó a konstrukció, mert a heatpipe-ok és a réz teljesen kikerültek a gépből, ezért is kell újrapasztázni. Mint az az akkori cikkemben is olvasható volt, a gyári paszta már igencsak katasztrofális állapotban volt 3 év után és ilyen tekintetben a CECHL modellek sem jobbak. Szóval az igazán ütős konstrukció az lett volna, ha a harmadik generációs gépek megkapták volna az első generációs készülékek hűtését, plusz ha az első generáció extráit nem spórolták volna ki a továbbiakból.

Ismeretségi körömben is több CECHH04-es modell van, mind üzemel gond nélkül. Szerintem semmivel nincs nagyobb esély a meghibásodásukra, mint a CECHL gépeknél, ráadásul már jópár Slim-et is láttam YLoD által kimúlni, pedig ott már minden szempontból kisebb (40 nm-es) a csíkszélesség, csakhát a hűtés is még tovább butult, úgyhogy bármi megeshet.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#42041) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Store nektek működik?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42042) Tegla80 válasza DM-Fan (#42040) üzenetére


Tegla80
addikt

Köszönöm korrektül összerakott válaszod :R
a "90/60" ról rémlett valami,de annyira nem folytam bele akkor és most sem.
Esetemben akkor valszeg az "aktív" hűtés lehet a magyarázat.
kikapcs előtt.alapjáraton ketyeg kb fél órát,vagy maga az "auto off" lövi le 1 óra után,ha elfelejtem :B
vagy szimplán csak kifogtam az akkori FAT gépem.(+az SSD is sokat elvesz a hőtermelésből,talán ez is életnövelő)
csao

Sony® & PlayStation®

(#42043) Lancelot07


Lancelot07
csendes tag

Prestige 2-ben vagyok level 54 a Tomb Raider multiban de ma màr nem birom egyszerüen tovàbb,kidöltem mert golyóznak a szemeim :D föleg hogy harmadjára is fel kell fejleszteni level 60ig... :s

(#42044) james001 válasza Lancelot07 (#42043) üzenetére


james001
veterán

Nagyon kell neked az a platina basszus :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#42045) Mister_X válasza DM-Fan (#42036) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Lényeg: ne fújkáljatok be a gépbe hajszárítóval hideg levegővel se (kiderült, hogy ez történt), mert megreked a lamellák között a por és fél óra alatt elhalálozik a gépetek :(

Aztán most leltem olcsón boltban 80 gigás fatet (40GB is ugyan annyi), ha ez CECHL04, akkor viszem is. Csak nem engedek senkit a gép közelében és rendszeresen fogom takarítani.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42046) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Úristen, rászabadult a Leute a netre :Y 9 új privát üzenet, ebből 8 érdeklődő, egy pedig orichalcos :) ha így haladunk, még szombaton is meg lehet a gépem :D

Nos, nincs módszer a profil távoli letiltására?

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42047) DM-Fan válasza Mister_X (#42045) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem hinném, hogy a por volt az elhalálozás oka. Sokkal inkább gyanakodnék arra, hogy valahova befújta a vizet, ami végül olyan zárlatot okozott, aminek következtében elszállt valami.

Get Moded!

(#42048) Lancelot07 válasza james001 (#42044) üzenetére


Lancelot07
csendes tag

Dehogy,csak szeretném hogy meglegyen...:D

(#42049) akos90


akos90
tag

Sziasztok!

Hamarosan egy ps3-al leszek gazdagabb. Olvastam a nagy fat vs slim párbeszédet és az lenne a kérdésem hogy a CECHGO4 modellről tudtok-e valami extrát? (gondolok itt sárga led és egyéb gondokra) (40gb-t FAT)

[ Szerkesztve ]

(#42050) DM-Fan válasza akos90 (#42049) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"az lenne a kérdésem hogy a CECHGO4 modellről tudtok-e valami extrát?"

Tudtommal az viszont problémás széria volt és annak a revíziója volt az általam is birtokolt CECHH, ami többünknél bizonyított. Anno legalábbis több helyen ezt olvastam, hogy a CECHGxx szériára volt panasz. Aztán ki tudja, van-e mögötte valami. Ha sokat használták és még ma is megy, akkor ennek a hírnek épp élő cáfolata a gép, mert egyébként ilyen modellt újonnan kb. 2008. év közepén lehetett utoljára kapni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.