Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) A`rpi válasza erahurka (#76000) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Egyébként velem is ez történt ezer éve, annyi különbséggel hogy én nem vettem észre hogy repedt a lemez, meglehetősen nagyot durrant annyi biztos... :D

(#76002) erahurka válasza A`rpi (#76001) üzenetére


erahurka
félisten

Én tudtam hogy repedt, de nem gondoltam hogy ez lesz a vége :DDD Még az ODD eleje is lejött, keresztülrepült a szobán.

(#76003) Elims válasza A`rpi (#75997) üzenetére


Elims
veterán

Ezt az atx tápos megoldást soha nem hallottam.Én magamnak simán ezt csinálnám meg.

Repedt lemezt használt egy barátom jó ideig.Igaz,azon kb. egy 1/2 cm-es repedés volt (ps2/dvd).

(#76004) Ganz-[HUN] válasza A`rpi (#75997) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Sőt jobban. Egyel kevesebb hőforrás. Fateknél (90nm, vagy vegyeseknél) ajánlott mod szokott lenni. Bár slimnél nem sok vizet zavar, cpu/gpuról fújja a tápba, fatnél ugye fordítva. Egyiket sem tartom kifejezetten jó ötletnek, sőt, super slim szinte tűzforró levegőt nyomja a tápba. Melegebb volt tapasztalatom szerint a CECH-4004a, mint a CECHK-04-esem. (a gépek alja, ill. exhaust temp)

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#76005) ATWA válasza erahurka (#76000) üzenetére


ATWA
újonc

Velem sima hibátlan lemezzel is előfordult réges-régen PC-ben...
Nagyon ijesztő mikor az éjszaka közepén egyszer csak valami nagy csattanás mint ha valaki jól odacsapna valamire...
Villany fel, keresem, hogy mi esett le honnan vagy mi (még a bejárati ajtón is kinéztem, hogy honnan jött a zaj)
Villany le aztán vissza géphez és nézem, hogy a meghajtó üres... WTF?! mondom, most raktam be nem rég...

Gomb megnyom, fiók elakad... nem nyílik...

Villany megint fel... ODD ki hallom, hogy mint valami csörgős játék zörög-csörög, hullik ki belőle a por meg pár szilánk, meg is lett a hiba oka.

Szétszedés és takarítás után működött újra a meghajtó de nem hiszem, hogy nagyon élvezte volna a dolgot :"D

Összességében mindenképp reszkírozás egy ilyen lemezt belerakni a gépbe, átgondolandó, tekintettel, hogy már majd minden játékot pár ezer forintért meglehet venni...

(#76006) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!

PS3 kontrollert vennék. Olyat ami PC-re is köthető. Van esetleg ajánlott gyártmány 3-4k huf között?

Köszönöm!

(#76007) DVlad


DVlad
őstag

Létezik olyan eljárás, ami karcos lemezt valóban helyretesz, ha nem túl mély a karc? Van valakinek tapasztalata ilyen témában?

(#76008) MasterMark válasza DVlad (#76007) üzenetére


MasterMark
titán

Polírozásnak hívják, kozolboltokban is csinálnak ilyet.

Switch Tax

(#76009) DVlad válasza MasterMark (#76008) üzenetére


DVlad
őstag

Köszönöm, tudom. A hangsúly a tapasztalaton volt, az érdekelne. hogy létezik-e. :D

[ Szerkesztve ]

(#76010) MasterMark válasza DVlad (#76009) üzenetére


MasterMark
titán

Létezik igen. Nem értem a kérdést. Elviszed és megcsinálják. Pont erre való. Mély karcokra nem jó ahogy te is írtad, de egyébként pont arra való, hogy a kis karcokat eltüntesse.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#76011) DVlad válasza MasterMark (#76010) üzenetére


DVlad
őstag

Szóval nem tapasztalatból írod?

(#76012) MasterMark válasza DVlad (#76011) üzenetére


MasterMark
titán

Nem. :U

Switch Tax

(#76013) A`rpi válasza DVlad (#76007) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Létezik olyan eljárás, ami karcos lemezt valóban helyretesz, ha nem túl mély a karc? Van valakinek tapasztalata ilyen témában?"

Tapasztalatom nincsen, csak a fórumon olvasottak alapján írom a lentebbi sorokat:

Blu-ray lemez polírozása körülményes, a DVD-ket nagyobb sikerrel szokták helyrehozni. Amíg a készülék beolvassa a lemezt addig nincsen gond, ha olvashatatlan szerintem ki kell dobni, és be kell szerezni egy karcmentes példányt.

Érdemes esetleg a szaktopikba is érdeklődni: [link]

(#76014) MasterMark válasza A`rpi (#76013) üzenetére


MasterMark
titán

A Blu-ray az alapból vastagabb, meg keményebb is mint egy DVD ezért is karcolódik nehezebben is.

Switch Tax

(#76015) DVlad válasza A`rpi (#76013) üzenetére


DVlad
őstag

Köszönöm!
Egy LBP 2 lett beteg, az pedig BD, és általában ez a hozzáállás:
"A Wii U speciális lemeze és Blu-ray lemezek sajnos nem polírozhatóak!"
"Blu-ray lemezek (PS3, PS4, Xbox One) javítását nem tudjuk vállalni."

(#76016) MasterMark válasza DVlad (#76015) üzenetére


MasterMark
titán

Próbáld meg valami komolyabb helyen, ahol komolyabb polírozó gép van szerintem.

Switch Tax

(#76017) Elims válasza DVlad (#76009) üzenetére


Elims
veterán

Tényleg létezik,de ahogy Árpi is írja,blu-ray lemezt nem szeretnek polírozni.
Könnyen tönkre mehet.
Ha blu-ray lemez karcos -legyen az akármilyen kicsi is- nem szabad megvenni.Ez a típus jóval nehezebben karcolódik mint a cd/dvd.Ha ez karcos akkor az nem kicsit kapott...

Szerk.: Most olvasom,hogy nálad lett karcos.

[ Szerkesztve ]

(#76018) DVlad válasza Elims (#76017) üzenetére


DVlad
őstag

Semmi komolyat nem kapott. Nem körömakasztós karc egyik sem, és újként vettem.
Köszönöm mindenkinek!

(#76019) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

van mód, h PC-n keresztül ellenőrizzem, hogy meddig tart a ps+ előfizetésem?

(#76020) A`rpi válasza Sanyi.mTs (#76019) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"van mód, h PC-n keresztül ellenőrizzem, hogy meddig tart a ps+ előfizetésem?"

[link]

(#76021) supercow


supercow
őstag

From 00:01 BST on 31 August 2017 we are changing the prices of PlayStation®Plus.

- Annually, the price will change from £39.99 to £49.99 per annum.
- Quarterly, the price will change from £14.99 to £19.99 per quarter.
- Monthly, the price will change from £5.99 to £6.99 per month.

Vagyis akinek UK előfizetése van most 2 nap alatt hosszabbítson gyorsan :) Én hónapok óta nem játszottam, fiam átállt PC/Steam-re, úgyhogy most már nem hosszabbítok ha lejár.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#76022) Sanyi.mTs válasza supercow (#76021) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

1 hónap 2 nap ;)
US, EU és magyar éves ps plus is drágul.

[ Szerkesztve ]

(#76023) Elims válasza supercow (#76021) üzenetére


Elims
veterán

Augusztus 31-től. ;-)
A magyarra 3e Ft-ot raktak.Szerencse,hogy megvan előre egy-két évre,gondolkozom +1-2éven.
De szerintem ezt nem kellett volna meglépniük.Már így is sokan előfizettek.Több ember,több pénz!
Viszont lehet,hogy keményítenek a havi ingyen játékokon.Ha így lesz akkor nem lehet egy szavunk sem...

(#76024) erahurka válasza Elims (#76023) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet érdemes lett volna a PS3-as ingyen játékoknak búcsút mondani, és akkor több pénz jutna a PS4-es címekre. Bár biztos meglépnék, ha kevés PS3-as előfizetőjük lenne, ezek szerint sokan vannak. Nekem mondjuk még megy a PS3-am is, de nem zavarna, ha a PS4-es játékok javára azt mondanák, hogy arra nincs több ingyenesség.

(#76025) Elims válasza erahurka (#76024) üzenetére


Elims
veterán

Szerintem meg ps3-asra jöjjenek ugyanúgy az ingyenes címek.Akinek csak ps3-asa van nem azért van csak az,mert ő azt szereti,hanem mert arra van pénze.Én viszont nem vonnám meg tőlük csak azért az ingyen játékokat,hogy a "tehetősebb"nek jobb legyen.
Akkor már inkább fordítva... ;-)

1 évre 18e-ért viszont elvárhatjuk,hogy mindhárom gépre jöjjenek ugyanúgy.Az a szöveg meg,hogy "a mai világban 1doboz cigiért napi 1300-at adsz" meg szerintem más téma.Eddig is sokalltam a 15e-t -és én biztos,hogy nem is adnék ennyit egy évért- ezután a 18-ra főleg ez a véleményem (és nem csak nekem).
De megpróbálom pozitívan nézni és azt mondom,vmiben biztos jobb lesz ezután. :-)

(#76026) Ganz-[HUN] válasza Gaborka30 (#76006) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Gyári DS/Sixaxis+scptoolkit+900ftos bt dongle.

Újonnan nem kapsz (ritka), használtan jót esetleg. De annyiért kétlem. Egy ezrest dobj még rá és lehet találsz egy jót.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#76027) Sanyi.mTs válasza Elims (#76025) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nálam lenne pénz ps4-re, de még rengeteg jó játokot nem játszottam ki ps3-on, aminek többsége ps plusos. Addig meg fölösleges egy ps4.

(#76028) Sanyi.mTs válasza A`rpi (#76020) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Köszi. Látom már nem először kérdeztem. :B
Mentségemre szóljon, hogy először az összefoglalót néztem meg. Akár be is kerülhetne oda.

(#76029) A`rpi válasza Sanyi.mTs (#76028) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Benne van.

Gyakran ismételt kérdések között megtalálod. Onnan hivatkoztam rá én is, egyébként fel sem tűnt hogy már megválaszoltam neked korábban. :)

(#76030) Istuu15


Istuu15
senior tag

Ps plus stacking lehetséges ugye?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#76031) A`rpi válasza Istuu15 (#76030) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Ps plus stacking lehetséges ugye?"

"Stacking" alatt ha az előfizetés napjainak "felhalmozást" érted, igen ez lehetséges, bármilyen formátumból (30, 90, 365 nap) ha többet bevásárolsz azok napra / hónapra / évre pontosan összeadódnak a meglévő előfizetésed mellé. Egyedül a régióra kell figyelni, tehát ha magyar PSN fiókod van, akkor magyar Plus előfizetést kell vásárolnod.

(#76032) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

download list-ből hogyan lehet törölni a demókat?

(#76033) A`rpi válasza Sanyi.mTs (#76032) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"download list-ből hogyan lehet törölni a demókat?"

Nincs rá mód.

Egyedül azt hiszem a gyakrabban letöltött játékokat fentebb listázza a PS3 letöltő listájában.

(#76034) Istuu15 válasza A`rpi (#76031) üzenetére


Istuu15
senior tag

Húha köszi. Még annyit, hogy multizni bf4 el bf1 el csak angol accal lehet ugye? Ps3 an úgy van.

Akkor angol ps plust hol tudok venni?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#76035) jracz


jracz
tag

sziasztok, a gyerekeim kaptak egy ps3-at. vettem nekik egy játékot. plants vs zombies. nem indul el valamiért.
Ezt írja ki.
Mi lehet a megoldás?
Mi nem értünk hozzá.
Tudtok segíteni?

(#76036) Tegla80 válasza jracz (#76035) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha jol emlexem akkor az csak multis jatek,szoval internet is kell ,h induljon es masok ellen tudj jatszani. Mas mod nincs is benne.
Plusz ha jol gondolom akkor meg egy ea acc is kell majd neked hozza mert valszeg olyanod sincs es valszeg keri.
De majd jon A`rpi es segit konkretan mert Ő nagy mestere ennek a gammanak.(is)

Sony® & PlayStation®

(#76037) jracz válasza Tegla80 (#76036) üzenetére


jracz
tag

Bakker ha jól értem vettem egy játékot amivel nem tudunk játszani előfizetés nélkül?
És ezt, hogy tudom elkerülni a jövőben?
Net van, de előfizetés nincs.

(#76038) fausto válasza jracz (#76037) üzenetére


fausto
addikt

Nem kell hozzá előfizetés. Van PSN regisztrációd és be vagy jelentkezve, amikor elindítod?

(#76039) Tegla80 válasza jracz (#76037) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem kell semmiert mar fizetned....ps3nal ingyenes a multi.
Netre kell csatlakoztatni (kabel/wifi)a gepet es csinalni egy accountot majd egy ea accot hozza es jatszani.
(az account letrehozasa fent az osszefoglaloban irva van az ea-t meg az ea.com on asszem )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#76040) A`rpi válasza Tegla80 (#76036) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Az a gond hogy nem vagyok gépközelben, amire tippelek első kőrben:

-Nincs fenn az aktuális FW (bár akkor a játék sem jött volna le.)
-Nincs bejelentkezve PSN-be.
-Nincs internet kapcsolat.
-Nincs EA account.
(Ezt elvileg a játék indításánál fel kellene ajánlania, email, és jelszót kér egyszer, regisztrálni is lehet.)

Ami biztos:
Ahogyan az előttem szólók is mondották előfizetés nem kell a multihoz.
A játék használatához állandó internetkapcsolat szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#76041) jracz válasza A`rpi (#76040) üzenetére


jracz
tag

Net van
regisztrációk nincsenek, mert nem voltunk képben
exemnek írtam, hogy a sonynál és a ea-nél is regisztráljon
meglátjuk sikerül-e neki
köszi az eddigi segítséget is
tényleg nem értünk ehhez :-( egyelőre
remélem sikerül
nem vagyok ott

[ Szerkesztve ]

(#76042) A`rpi válasza jracz (#76041) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Akkor ezek szerint lemezes a játék?

Ez esetben akkor ahogy mondottam az alábbiakra kell figyelni:

-Aktuális rendszerszoftver (elvileg csak akkor enged új PSN fiókot regisztrálni.)

(Settings) > System Update

PSN fiók regisztrálása PC-ről is megteheted,
ilyenkor Email jelszó párossal már be is tudnak lépni.

(PSN) > (Sign Up for PlayStation®Network)

EA fiók létrehozása pedig a játék indításakor esedékes.
(PSN ID, és internet kapcsolat mellett. )

[ Szerkesztve ]

(#76043) jracz válasza A`rpi (#76042) üzenetére


jracz
tag

Szia,
Igen lemezes játék.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Hasznos volt.
Életre keltek a zombik kisfiam nagy örömére.
:R

(#76044) Tegla80 válasza jracz (#76043) üzenetére


Tegla80
addikt

Nah akkor teljes az orom es lehet jatszani.
Sok gondod ezutan mar nem lesz max az "apa ezt a jatekot szeretnem" kielegitese. :DDD
Tanacsolom,h ha valamit venni szeretnel akkor nezd meg,h esetleg a store-ban(online aruhaz es digitalisan vasarolsz) mennyibe kerul,mert sok jatek bagoert van mar es igy jobban megeri,mint a lemezes verza.
Ha jol gondolom magyar accountot csinaltatok es ahoz pl MM/576/konzolboltok/ph apro stb beszerezheto 6000Ft erteku feltolto kartya.Ezt a gepen vagy neten bevaltod es igy lesz az accon ennyi penzed amit elkolthetsz.
Ha egyeb kerdesed,gondod akad akkor "Mi" itt leszunk vagy az osszefoglaloban is nezelodhetsz.
Jo jatekot.....

Sony® & PlayStation®

(#76045) kazuma921


kazuma921
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem használtan egy Playstation 3-at, és nagyon jól működik, viszont van vele egy problémám.
A vezeték nélküli kontroller nem működik. Ha bekötöm az USB-vel a konzolba, akkor felvillan mind a 4 fény egyszer, és utána nem történik semmi. Ha benyomom a középső gombot, tudom használni, de ugye így nem vezeték nélküli. Most akkor mikor tölt? Amikor benyomom, vagy amikor nem?

Láttam neten hogy villognia kéne, de nem villog.

[ Szerkesztve ]

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#76046) MasterMark válasza kazuma921 (#76045) üzenetére


MasterMark
titán

Eredeti kontroller van hozzá?

Olvastam már itt olyan gépről, amiben elszállt az a rész ami a vezetéknélküli kontrollereket kezeli.

Switch Tax

(#76047) kazuma921 válasza MasterMark (#76046) üzenetére


kazuma921
aktív tag

Igen, eredeti a kontroller hozzá. Ha benyomom a PS gombot, azt írja ki hogy "Battery level" és egy sima vonal van ott. Gondolom halott ügy.

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#76048) Elims válasza kazuma921 (#76045) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Vagy csak az akksi halott benne.
Ha nyomkodás nélkül rajta hagyod mondjuk fél órára mi történik?

(#76049) kazuma921 válasza Elims (#76048) üzenetére


kazuma921
aktív tag

Pont ezt teszteltem. Benyomtam a youtubot, hamburger, és azt vettem észre hogy TÖLT. Az 1-es slot villog, ki-be. Jelzi is hogy töltés alatt van. Ha kikapcsolom a konzolt, nem tölt, ez nem tudom normális e, ez az első PS3-am. :D

Illetve a középső gombbal már be tudom kapcsolni a konzolt, ez azelőtt nem ment. Ráadásul most van olyan lehetőség, hogy kikapcsoljam a kontrollert (disable controller vagy mi), ha hosszan nyomom a PS gombot. Ez se volt korábban.

Amúgy próbálkoztam gépre kötni, resetelni, telefon töltőre kötni, más kábelt kipróbálni... lehet csak rengeteg idő kellett neki hogy észhez térjen? Mindenféleképp írok még hogy mi lett a sorsa, hátha egyszer valaki megtalálja a kommentem, és tapasztal belőle, vagy valami. Az is lehet hogy fel se tölti, vagy feltölti, és lemerül 30 perc alatt... ki tudja. Azért reménykedem.

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#76050) Wlac válasza kazuma921 (#76049) üzenetére


Wlac
Ármester

Szerintem csak le volt merülve, és kellett neki egy kis adag, mielőtt vissza tudtad kapcsolni. Amúgy érdemes a gyári kábelt használni. Van, akinek működnek más kábelek is, nekem viszont nagyon hektikus a rendszer. Volt olyan, amit nem érzékelt, volt olyan, amit érzékelt, de merült vagy csak szinten tartotta a töltöttséget, és olyan is, ami normális volt.

“The wha-"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.